IHSAA Cross Country Semi-State 3 Date: 10-24-20   Venue: New Haven - New Haven, IN
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Steury, Izaiah SR Angola 4:57.9 15:25.7  
2 Retzloff, Mariano SR Penn 5:00.8 15:34.5 1
3 Schlegel, Karsten SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:01.1 15:35.4 2
4 Carpenter, Spencer SR Westview 5:03.4 15:42.6 3
5 CLARK, WILL SR Fishers 5:05.1 15:48.0 4
6 Sloffer, Preston SR Carroll (Fort Wayne) 5:07.0 15:53.8 5
7 Carpenter, Remington SR Westview 5:08.0 15:56.9 6
8 Satterfield, Nolan SR Hamilton Southeastern 5:08.3 15:58.0 7
9 Lohman, Robert SR Carroll (Fort Wayne) 5:08.8 15:59.5 8
10 Baitz, Ethan SR Homestead 5:09.6 16:01.9 9
11 Hogan, Drew SR Goshen 5:10.5 16:04.7 10
12 Neubauer, William SR South Bend Adams 5:10.8 16:05.8 11
13 Dubois, Bennett SR Hamilton Southeastern 5:10.9 16:05.9 12
14 Hall, Austin SR Columbia City 5:11.0 16:06.2  
15 Guise, Deion SR Bellmont 5:11.5 16:07.9 13
16 Sweet, Braden SR Southwood 5:11.7 16:08.4  
17 Marquardt, Will SR Hamilton Southeastern 5:12.6 16:11.3 14
18 Johnston, Cole SR Goshen 5:13.3 16:13.3 15
19 Miller, Jaxon JR Northridge 5:14.4 16:17.0 16
20 Fuelling, Isaac SR Bellmont 5:14.8 16:18.0 17
21 Miller, Carter SR Monroe Central 5:15.5 16:20.4 18
22 CASTILLO, JAYLEN SR Fishers 5:16.4 16:23.0 19
23 Milledge, Kobe SR Ft. Wayne Snider 5:16.8 16:24.3  
24 MEAUX, TATE JR Fishers 5:16.9 16:24.7 20
25 HICKS, GARRETT SR Hamilton Southeastern 5:17.2 16:25.4 21
26 Moore, Jack SR Northridge 5:17.8 16:27.4 22
27 Roberts, Anthony SR Concord 5:17.9 16:27.7  
28 Garlinger, Jordan SR Bellmont 5:18.0 16:27.9 23
29 Connelly, Gabriel SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:18.1 16:28.2 24
30 O'Blenis, Solomon SR Oak Hill 5:18.5 16:29.5 25
31 McArdle, Donald SR Homestead 5:18.9 16:30.7 26
32 Adair, Daniel SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:20.3 16:35.1 27
33 Flora, Grant JR West Noble 5:20.3 16:35.1  
34 Strothman, Tyler SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:20.7 16:36.5 28
35 Pottschmidt, Dillon SR Penn 5:21.3 16:38.2 29
36 York, Jonathan SR Huntington North 5:21.5 16:38.8 30
37 Hoopingarner, Ryan SR Mishawaka 5:21.6 16:39.1  
38 Hunsberger, Brady SR NorthWood 5:21.8 16:39.8 31
39 Kiplinger, Nicholas SR Carroll (Fort Wayne) 5:22.9 16:43.2 32
40 Burris, Tucker SR Monroe Central 5:23.0 16:43.5 33
41 Reed, Zackary SR Wabash 5:23.1 16:43.8 34
42 Diaz, Ryan SR Goshen 5:23.5 16:45.2 35
43 PULOS, NICK SR Fishers 5:23.6 16:45.4 36
44 Cassell, Laterrius SR New Haven 5:23.8 16:46.2 37
45 Claxton, Tommy JR Goshen 5:24.1 16:46.9 38
46 McMann, Bryce SR Northridge 5:24.2 16:47.2 39
47 Boardley, Benjamin SR Penn 5:25.0 16:49.8 40
48 Ford, David JR Wabash 5:25.0 16:49.8 41
49 Row, Liam SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:25.2 16:50.5 42
50 Pennekamp, Nathan SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:25.6 16:51.7 43
51 Wiseman, Jason SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:26.2 16:53.6 44
52 ROTH, JONATHON SR Fishers 5:26.3 16:53.8 45
53 Lantz, Eli SR Churubusco 5:26.3 16:53.9  
54 Winger, Jacob SR Oak Hill 5:26.6 16:54.7 46
55 Carpenter, Avry SR Pendleton Heights 5:26.6 16:54.9 47
56 Nix, Brendan JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:26.9 16:55.7 48
57 Bentz, Luke SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:27.1 16:56.3 49
58 Jackson, Connor SR Ft. Wayne Northrop 5:27.8 16:58.6  
59 Sutter, Pablo JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:28.0 16:59.0 50
60 Taylor, Zach SR South Bend St. Joseph 5:28.0 16:59.0  
61 Niswander, Harrison SR Huntington North 5:28.4 17:00.5 51
62 Wilson, Jarrett SR Wabash 5:29.2 17:02.8 52
63 Molden, Chase SR Homestead 5:29.3 17:03.1 53
64 Miller, Griffen SR Wapahani 5:29.7 17:04.3 54
65 PATRICK, JACK SR Hamilton Southeastern 5:29.8 17:04.8 55
66 Gongwer, Ian SR Carroll (Fort Wayne) 5:30.2 17:05.8 56
67 Grunden, Coby SR New Haven 5:30.2 17:05.8 57
68 LEPPERT, MATTHEW SR Fishers 5:30.2 17:05.8 58
69 Stevenson, Grady SR NorthWood 5:30.4 17:06.6 59
70 Spicher, Jon JR Northridge 5:30.5 17:07.0 60
71 Mills, Seth SR Columbia City 5:30.9 17:08.2  
72 Caylor, Ash JR Hamilton Southeastern 5:31.2 17:09.2 61
73 Juarez, Jason JR Penn 5:31.5 17:09.9 62
74 Leffers, Bryson SO Homestead 5:31.8 17:11.0 63
75 Nietert, Blake JR Carroll (Fort Wayne) 5:32.0 17:11.4 64
76 Arnos, Andrew JR New Haven 5:32.1 17:12.0 65
77 Quinones, Jose SR Elkhart 5:32.3 17:12.4  
78 Blake, Andrew JR Pendleton Heights 5:32.6 17:13.3 66
79 Million, Jackson SR Carroll (Fort Wayne) 5:32.6 17:13.5 67
80 Peters, Tyler SR Homestead 5:32.8 17:14.0 68
81 Potts, Wesley SR East Noble 5:33.1 17:15.0  
82 Hockx, Dylan SR South Bend Adams 5:33.3 17:15.6 69
83 Sarkovics, Connor SR Hamilton Southeastern 5:33.4 17:15.8 70
84 Burns, Michael SR South Bend Riley 5:33.4 17:15.9  
85 Drinkut, Kyle SR Pendleton Heights 5:33.5 17:16.2 71
86 Smith, Evan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:33.6 17:16.6 72
87 Ellis, Brandon SR Wapahani 5:33.8 17:17.1 73
88 Probst, Nicholas JR Penn 5:33.8 17:17.2 74
89 MCMain, Tanner SR Garrett 5:34.3 17:18.7  
90 Cook, Nick SO Wapahani 5:34.7 17:19.9 75
91 Sanchez, Anthony SR Westview 5:35.6 17:22.7 76
92 Gingerich, David SO Northridge 5:36.3 17:24.8 77
93 Price, Seth JR Liberty Christian 5:37.1 17:27.5  
94 Miller, Connor SR Huntington North 5:37.5 17:28.5 78
95 Wittrock, Austin JR South Bend Riley 5:37.6 17:29.0  
96 Kaser, Carter SR Penn 5:37.7 17:29.4 79
97 Balderas, Benjamin SR Mishawaka Marian 5:37.7 17:29.4  
98 Cruz-Portillo, Luis SR Elkhart 5:37.9 17:30.0  
99 FOSTER, ALEC SR Fishers 5:38.0 17:30.3 80
100 Vogel, Kaden SO Wabash 5:38.4 17:31.3 81
101 Roan, Sean SR Pendleton Heights 5:38.4 17:31.4 82
102 Hand, Karlson SR Wawasee 5:38.5 17:31.7  
103 Schlabach, Trevin SO Northridge 5:38.6 17:31.9 83
104 Schlatter, Sam SR NorthWood 5:38.6 17:32.0 84
105 Welch, Grayson JR Homestead 5:38.6 17:32.1 85
106 Knox, Will JR Northridge 5:38.7 17:32.3 86
107 Shaw, Zachary SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:39.1 17:33.6 87
108 Smith, Hunter SO Frankton 5:39.2 17:34.0  
109 Myers, Henry SR Homestead 5:40.4 17:37.7 88
110 Johnson, Brett SR Bellmont 5:40.5 17:37.9 89
111 Harber, Luke SR Yorktown 5:40.9 17:39.3  
112 Wiese, Tyler SR Goshen 5:41.1 17:39.8 90
113 Miller, Lyndon JR Westview 5:41.4 17:40.7 91
114 Reese, Jayden JR Elwood Community 5:41.6 17:41.5  
115 Harkenrider, Logan SR Goshen 5:41.8 17:42.1 92
116 Byerly, Gavin SR Huntington North 5:41.9 17:42.2 93
117 Allen, Owen SO NorthWood 5:42.0 17:42.5 94
118 Guenin-Hodson, Troy SO Wabash 5:42.1 17:43.0 95
119 McIntire, Clancy SR South Adams 5:42.1 17:43.0  
120 Camilleri, Michael SO South Bend Adams 5:42.2 17:43.3 96
121 Litchfield, Dominic SR Bellmont 5:42.4 17:43.8 97
122 Ashley, Landon SR Oak Hill 5:42.5 17:44.1 98
123 Rhodes, Justin SR New Haven 5:42.9 17:45.4 99
124 Hochstetler, Eric SR NorthWood 5:43.1 17:46.1 100
125 Boggs, Colton JR Wapahani 5:43.2 17:46.3 101
126 Moore, Kayden JR Westview 5:43.4 17:46.9 102
127 Coggins, William SO Pendleton Heights 5:43.5 17:47.4 103
128 Batio, Clay JR Delta 5:43.5 17:47.4  
129 Close, Wiley JR Yorktown 5:43.7 17:47.9  
130 McDougle, Caelan SR Wabash 5:43.8 17:48.2 104
131 Evans, Caleb SR Penn 5:44.0 17:48.8 105
132 Rabideau, Cody JR Ft. Wayne Bishop Luers 5:44.2 17:49.6  
133 McComb, Tommy SO Ft. Wayne Bishop Luers 5:44.3 17:49.8  
134 Burden, Jordan JR NorthWood 5:46.2 17:55.8 106
135 Bade, Ryan SR Yorktown 5:46.3 17:55.9  
136 Kitterman, Noah SR Blackford 5:46.6 17:56.9  
137 Cates, Lucas SR Oak Hill 5:47.1 17:58.4 107
138 Liddell, Kevin SR South Bend Riley 5:47.1 17:58.4  
139 Lawrence, Bradley SR Frankton 5:47.2 17:58.7  
140 Shumaker, Caden SR Monroe Central 5:47.4 17:59.3 108
141 Biegel, Landon JR Oak Hill 5:47.5 17:59.6 109
142 Anderson, Race SR South Adams 5:47.6 18:00.1  
143 Shrock, Andrew SR Wapahani 5:47.9 18:00.9 110
144 Hutchens, Landon JR Wapahani 5:48.1 18:01.6 111
145 Agwick, Bol SO South Bend Adams 5:49.0 18:04.3 112
146 Felger, Riley SR New Haven 5:49.7 18:06.4 113
147 Miller, Owen JR NorthWood 5:49.7 18:06.7 114
148 Shumaker, Kyler SR Monroe Central 5:49.9 18:07.1 115
149 Syswerda, Thane SR Eastbrook 5:50.1 18:07.7  
150 Boxell, Gatlin JR Huntington North 5:50.2 18:08.2 116
151 Chamberlain, Eli SO Monroe Central 5:51.0 18:10.5 117
152 Alsup, Jon SR Mississinewa 5:51.4 18:11.8  
153 Fox, Lucas SR Delta 5:52.0 18:13.8  
154 Davenport, Zach SR Frankton 5:52.9 18:16.5  
155 Shrock, Jon JR Wapahani 5:53.4 18:17.9 118
156 Burns, Andrew SR Northfield 5:53.8 18:19.2  
157 Schipper, Joseph SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:54.3 18:20.9 119
158 Hostetler, Dominic SR Westview 5:55.6 18:24.8 120
159 Daughtry, Trevor SO Wabash 5:56.1 18:26.3 121
160 Holland, Gabriel SR Pendleton Heights 5:56.5 18:27.8 122
161 Hoffman, Ethan SR Heritage 5:57.3 18:30.2  
162 Macharaschwili, Alexander SR South Bend Adams 5:57.6 18:31.2 123
163 Mora, Adrian SR Goshen 5:57.9 18:32.1 124
164 Jackson, Owen SO Oak Hill 5:59.1 18:35.9 125
165 Rancourt, Jackson SR South Bend Adams 6:01.2 18:42.2 126
166 Villagra Stanton, Samuel SR South Bend Adams 6:03.2 18:48.4 127
167 Blackburn, Dane SR Huntington North 6:03.4 18:49.2 128
168 Kukelhan, Henry JR Bellmont 6:03.5 18:49.5 129
169 Landis, Caden JR Monroe Central 6:04.6 18:52.9 130
170 Creel, Elijah SR Pendleton Heights 6:04.8 18:53.4 131
171 Obringer, Elijah JR Bellmont 6:04.9 18:53.8 132
172 Carr, Tiler JR Huntington North 6:04.9 18:53.8 133
173 Hilger, Elias SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:08.3 19:04.2 134
174 Barb, Alexander SR Carroll (Fort Wayne) 6:12.5 19:17.4 135
175 Westgate, Kaleb SO Oak Hill 6:17.6 19:33.4 136
176 Hershberger, Chad JR Westview 6:19.3 19:38.5 137
177 Pranger, Kaden SO New Haven 6:19.5 19:39.0 138
178 Harris, Jonah JR New Haven 6:23.4 19:51.4 139
179 Anderson, Lane SR Monroe Central 6:23.5 19:51.7 140