IHSAA Cross Country Section 13 Date: 10-10-20   Venue: Bellmont - Decatur, IN
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Garlinger, Jordan SR Bellmont 5:19.9 16:31.6 1
2 Fuelling, Isaac SR Bellmont 5:21.3 16:35.8 2
3 Guise, Deion SR Bellmont 5:21.7 16:37.3 3
4 Cassell, Laterrius SR New Haven 5:30.9 17:05.8 4
5 Grunden, Coby SR New Haven 5:33.7 17:14.3 5
6 Litchfield, Dominic SR Bellmont 5:39.9 17:33.5 6
7 Arnos, Andrew JR New Haven 5:40.0 17:33.8 7
8 Johnson, Brett SR Bellmont 5:47.4 17:56.8 8
9 Anderson, Race SR South Adams 5:48.5 18:00.3 9
10 McIntire, Clancy SR South Adams 5:49.1 18:02.0 10
11 Rhodes, Justin SR New Haven 5:50.6 18:06.8 11
12 Hoffman, Ethan SR Heritage 5:51.9 18:10.7 12
13 Hoting, Jaxon SO Heritage 5:53.1 18:14.5 13
14 Rabideau, Cody JR Ft. Wayne Bishop Luers 5:53.5 18:15.7 14
15 Peterson, Jakob SR Norwell 5:54.9 18:20.0 15
16 McComb, Tommy SO Ft. Wayne Bishop Luers 5:55.2 18:21.0 16
17 Combs, Isaac SR Ft. Wayne South Side 5:59.9 18:35.6 17
18 Godwin, Tyler SO Bluffton 6:02.2 18:42.8 18
19 Lockridge, Nate JR Woodlan 6:02.4 18:43.3 19
20 Obringer, Elijah JR Bellmont 6:03.4 18:46.6 20
21 Waldman, Zachary JR Norwell 6:04.2 18:48.8 21
22 Aylward, Alex SR Ft. Wayne South Side 6:04.5 18:49.8 22
23 Dinius, Gavin SR Heritage 6:05.9 18:54.3 23
24 Crosbie, Markis SR Bluffton 6:06.7 18:56.5 24
25 Sassen, Connor JR Ft. Wayne South Side 6:07.9 19:00.3 25
26 Steele, Henry SO Ft. Wayne Bishop Luers 6:08.3 19:01.5 26
27 Hohenbrink, Carter JR Woodlan 6:10.0 19:07.0 27
28 Rupel, Austin JR Bluffton 6:11.6 19:11.8 28
29 Steigmeyer, Will SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:11.8 19:12.5 29
30 Hunter, Tyler SR Ft. Wayne Wayne 6:11.9 19:12.8 30
31 Johnson, Reeves JR Norwell 6:12.8 19:15.7 31
32 Evans, Gabe SR Ft. Wayne Wayne 6:13.7 19:18.3 32
33 Moore, Max SR Woodlan 6:17.8 19:31.2 33
34 Niblack, Auston JR Ft. Wayne South Side 6:18.0 19:31.7 34
35 Krishnan, Nithin SR Ft. Wayne Canterbury 6:18.9 19:34.5  
36 Adam, Joshua SO Norwell 6:19.0 19:34.8 35
37 Voliva, Jacob JR Ft. Wayne Wayne 6:19.1 19:35.2 36
38 Felger, Riley SR New Haven 6:19.1 19:35.2 37
39 Walda, Caleb SO Ft. Wayne Canterbury 6:19.4 19:36.1  
40 Huss, Zander SR Norwell 6:19.8 19:37.4 38
41 Loucks, Tyler SR Woodlan 6:20.2 19:38.4 39
42 Knight, Alonzo SR Ft. Wayne South Side 6:20.9 19:40.7 40
43 Mayer, Bryson SR Bluffton 6:21.3 19:41.8 41
44 Kwandrans, Bobby JR Norwell 6:21.7 19:43.1 42
45 Brown, Andrew JR Bluffton 6:23.8 19:49.8 43
46 Melcher, Marin JR Norwell 6:24.4 19:51.6 44
47 Weber, Logan SR Ft. Wayne South Side 6:24.9 19:53.1 45
48 Webb, Ian JR Bellmont 6:26.0 19:56.6 46
49 Steele, Carter SO Adams Central 6:27.7 20:01.7 47
50 Connelley, Korbin SR Adams Central 6:28.0 20:02.6 48
51 Harris, Jonah JR New Haven 6:28.2 20:03.3 49
52 Andrews, Morgan JR Heritage 6:28.5 20:04.2 50
53 Von Gunten, Aidan SR South Adams 6:28.5 20:04.3 51
54 Hubbart, Ryan SO Woodlan 6:29.7 20:08.0 52
55 Schmenk, Derrean JR Heritage 6:32.1 20:15.3 53
56 McAfee, Evan SR Adams Central 6:32.6 20:16.8 54
57 Salgado, Victor SR Ft. Wayne South Side 6:33.2 20:18.8 55
58 Art, Brysen JR Woodlan 6:33.2 20:18.9 56
59 Gorrell, Isaac SR South Adams 6:34.6 20:23.1 57
60 Pranger, Kaden SO New Haven 6:36.8 20:29.9 58
61 Terrell, Klayton SR Adams Central 6:37.2 20:31.3 59
62 Christensen, Andrew SO Ft. Wayne Canterbury 6:37.3 20:31.5  
63 Vasquez, Oscar SO South Adams 6:37.3 20:31.6 60
64 Bearman, Braden SR Heritage 6:37.8 20:33.2 61
65 Garrison, Brady SO Woodlan 6:38.4 20:34.8 62
66 Yergler, Brody SR Bluffton 6:39.6 20:38.8 63
67 Grady, Lucas JR Bluffton 6:42.1 20:46.4 64
68 Ausland, Tyler SO Adams Central 6:44.1 20:52.5 65
69 Shoaf, Jackson SO Adams Central 6:45.9 20:58.3 66
70 Stetzel, Jacob SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:51.2 21:14.8 67
71 Fox, Brady SR South Adams 7:01.4 21:46.3 68
72 Clark, Logan SO Adams Central 7:18.3 22:38.7 69
73 Vargas, Gabe SR Ft. Wayne Wayne 7:55.4 24:33.6 70
74 Moody, Brady SR Ft. Wayne Wayne 8:18.7 25:46.0 71
75 Browning, Spencer SR Ft. Wayne Wayne 8:34.3 26:34.3 72