West Noble XC Invitational Date: 09-19-20   Venue: West Noble, IN
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Strothman, Tyler SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:24.0 16:46.6 1
2 Allison, Peter SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:37.7 17:29.3 2
3 Zehr, Kevin JR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:41.4 17:40.8 3
4 Jagger, Cameron SR Columbia City 5:45.2 17:52.7 4
5 Gery, Anthony JR Homestead 5:49.5 18:06.1 5
6 Stutsman, Titus SR NorthWood 5:53.0 18:16.9 6
7 Heckman, Carson JR Homestead 5:53.4 18:18.0 7
8 Schlatter, Sam SR NorthWood 5:53.7 18:18.9 8
9 Kieffer, Jacob JR Carroll (Fort Wayne) 5:54.8 18:22.5 9
10 Harkenrider, Logan SR Goshen 5:54.9 18:22.6 10
11 Escamilla, Austin SR NorthWood 5:55.1 18:23.4 11
12 Lopez, Alex SO Goshen 5:55.1 18:23.4 12
13 Tobierre, Gabe SR DeKalb 5:55.7 18:25.4 13
14 Hendrickson, Vaughn SO Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:56.3 18:27.0 14
15 Potchka, Jack SO Carroll (Fort Wayne) 5:57.1 18:29.6 15
16 Rentschler, Isaac JR Columbia City 5:57.5 18:30.8 16
17 Gaby, Jackson SR Goshen 6:00.0 18:38.5 17
18 James, Carson SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:01.3 18:42.5 18
19 Schlutz, Nathan SR Homestead 6:01.3 18:42.5 19
20 Adair, Max SO Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:02.5 18:46.5 20
21 McIntire, Jaren SO DeKalb 6:03.9 18:50.7 21
22 Spielman, Nick SO Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:04.0 18:51.0 22
23 Smith, Michael SR Goshen 6:05.1 18:54.4 23
24 Wiehe, Jarod SR Carroll (Fort Wayne) 6:05.6 18:56.1 24
25 Perkins, Nick SO Wabash 6:05.6 18:56.1 25
26 Anspach, Dylan JR Columbia City 6:06.4 18:58.3 26
27 Barahona, Jocsan SR Goshen 6:08.2 19:04.2 27
28 Dominguez, David JR Goshen 6:08.3 19:04.4 28
29 Bennet, Bereket SO NorthWood 6:08.4 19:04.6 29
30 Carmody, Jacob JR Carroll (Fort Wayne) 6:10.2 19:10.4 30
31 Didier, Evan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:10.7 19:11.8 31
32 Abney, Brady SO Goshen 6:10.7 19:11.9 32
33 Jones, Alex SO Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:12.5 19:17.4 33
34 Korus, Andrew SR Columbia City 6:13.3 19:19.9 34
35 Saldivar, Lincoln SR Wabash 6:13.9 19:21.7 35
36 Felkner, Logan SO Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:14.8 19:24.7 36
37 Mattocks, Sawyer JR Carroll (Fort Wayne) 6:15.2 19:25.7 37
38 Brita, Thomas SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:15.7 19:27.5 38
39 Piercy, Markuz JR NorthWood 6:16.2 19:29.1 39
40 Trier, Logan SR Columbia City 6:16.7 19:30.6 40
41 Rowe, Mathias SR DeKalb 6:17.0 19:31.3 41
42 Palmer, Evan SO Churubusco 6:17.1 19:31.7  
43 Raasch, Ian JR NorthWood 6:17.2 19:32.2 42
44 Smith, Jackson SR Columbia City 6:19.3 19:38.5 43
45 Beuchel, Tyler SO Carroll (Fort Wayne) 6:20.2 19:41.4 44
46 Smith, Sammy SR Wabash 6:20.6 19:42.6 45
47 Wolfe, Aidan SR NorthWood 6:20.6 19:42.6 46
48 Callahan, Elijah JR Wabash 6:23.8 19:52.6 47
49 James, Nathan JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:30.3 20:12.7 48
50 Chapman, Dartanion SR Carroll (Fort Wayne) 6:31.0 20:15.1 49
51 Knepper, Elijah JR DeKalb 6:31.8 20:17.5 50
52 Harl, Evan SO Ft. Wayne South Side 6:31.9 20:17.6  
53 French, Braydon SO Wabash 6:34.0 20:24.4 51
54 Conarty, David SR Homestead 6:34.7 20:26.6 52
55 Meyer, Brayon SO DeKalb 6:35.1 20:27.7 53
56 Klein, Robert SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:36.1 20:30.8 54
57 Dickmeyer, Gavin SO Columbia City 6:38.2 20:37.4 55
58 Berry, Ethan SR Wabash 6:39.5 20:41.3 56
59 Nino, Jose SR Ft. Wayne South Side 6:39.9 20:42.5  
60 Hoffman, Jacob SO Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:44.4 20:56.6 57
61 Salgado, Victor SR Ft. Wayne South Side 6:49.3 21:11.8  
62 Stammen-Walters, Conner SR Homestead 6:49.7 21:13.1 58
63 Bieberich, River SO West Noble 6:51.1 21:17.3  
64 Angel, Keegan SR Garrett 7:03.0 21:54.4  
65 Sheets, John SR Homestead 7:03.9 21:57.2 59
66 Hager, Jack SR Bethany Christian 7:06.7 22:06.0  
67 Stoller, Bradford SO Ft. Wayne South Side 7:11.6 22:21.0  
68 Harrison, Jason SO Ft. Wayne North Side 7:11.8 22:21.9  
69 Fetters, Montgomery SO Ft. Wayne North Side 7:14.5 22:30.1  
70 Brenneman, Nico SO Bethany Christian 7:17.2 22:38.6  
71 Clark, Gabe JR Bethany Christian 7:23.0 22:56.5  
72 Fry, John JR Fairfield 7:25.5 23:04.4  
73 Peck, Titus SR Garrett 7:25.6 23:04.6  
74 Richardson, Gavin SO DeKalb 7:28.7 23:14.4 60
75 Merritt, Drew SO DeKalb 7:39.5 23:47.8 61
76 Aspy, William JR Churubusco 7:45.7 24:07.1  
77 Sandoval, Andreas SO West Noble 7:53.3 24:30.8  
78 Clingan, Reece SR Garrett 8:20.8 25:56.3  
79 Abbs, Braxton SO Fairfield 8:24.0 26:05.9