2020 New Haven Classic Invitational Date: 09-26-20   Venue: Huntington University Cross Country Course - Huntington, IN
Events
Men's Events Women's Events
Boys "AAA" Divison Girls MS Large Divison
Boys "AA" Divison Girls "AAA" Divison
Boys "A" Divison Girls "A" Divison
Boys MS Small Divison Girls "AA" Divison
Boys MS Large Divison Girls MS Small Divison
Boys "AAA" Divison Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:22:50 16:34 94 1 13 14 32 34 42 58
2 1:23:52 16:46 119 8 9 19 24 59 66 84
3 1:23:34 16:42 120 2 17 23 30 48 53 68
4 1:24:41 16:56 148 6 20 29 41 52 61 75
5 1:24:35 16:55 191 3 4 39 72 73 85 107
6 1:25:17 17:03 204 5 7 26 77 89 93 104
7 1:26:18 17:15 211 16 25 45 62 63 70 128
8 1:27:02 17:24 240 22 35 40 49 94 124 131
9 1:26:55 17:23 242 11 27 44 55 105 113 126
10 1:26:50 17:22 243 15 31 50 71 76 80 87
11 1:27:38 17:31 280 18 33 51 88 90 91 117
12 1:28:25 17:41 319 21 36 69 96 97 102 108
13 1:29:02 17:48 345 57 60 64 78 86 95 101
14 1:28:49 17:45 348 12 54 83 99 100 112 119
15 1:29:28 17:53 357 37 46 65 103 106 109 118
16 1:29:15 17:51 359 10 38 82 114 115 116 127
17 1:29:30 17:54 366 47 56 74 79 110 121 122
18 1:30:45 18:09 423 43 67 92 98 123 135 137
19 1:32:08 18:25 475 28 81 111 125 130 132 136
20 1:39:48 19:57 654 120 129 133 134 138 139 140
Boys "AAA" Divison Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Schlegel, Karsten SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:00.6 15:34.0 1
2 Retzloff, Mariano SR Penn 5:01.5 15:36.7 2
3 Carpenter, Spencer SR Westview 5:01.7 15:37.3 3
4 Carpenter, Remington SR Westview 5:09.5 16:01.6 4
5 Sloffer, Preston SR Carroll (Fort Wayne) 5:10.7 16:05.5 5
6 Baitz, Ethan SR Homestead 5:11.7 16:08.4 6
7 Lohman, Robert SR Carroll (Fort Wayne) 5:12.4 16:10.5 7
8 Johnston, Cole SR Goshen 5:13.4 16:13.8 8
9 Claxton, Tommy SR Goshen 5:17.1 16:25.3 9
10 Neubauer, William SR South Bend Adams 5:17.4 16:26.3 10
11 Niswander, Harrison SR Huntington North 5:17.6 16:26.8 11
12 Roberts, Anthony SR Concord 5:17.7 16:27.0 12
13 Adair, Daniel SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:17.7 16:27.1 13
14 Connelly, Gabriel SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:19.0 16:31.3 14
15 Miller, Jaxon SR Northridge 5:19.4 16:32.4 15
16 Stenberg, Elijah SR West Lafayette 5:20.3 16:35.3 16
17 Pottschmidt, Dillon SR Penn 5:20.9 16:36.9 17
18 O'Blenis, Sol SR Oak Hill 5:21.0 16:37.5 18
19 Hogan, Drew SR Goshen 5:22.2 16:41.0 19
20 McArdle, Donny SR Homestead 5:22.5 16:41.9 20
21 Hall, Austin SR Columbia City 5:23.1 16:43.8 21
22 Row, Liam SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:24.1 16:47.0 22
23 Kaser, Carter SR Penn 5:24.6 16:48.5 23
24 Diaz, Ryan SR Goshen 5:26.3 16:53.7 24
25 Balagtas, Henry SR West Lafayette 5:26.4 16:54.0 25
26 Kiplinger, Nick SR Carroll (Fort Wayne) 5:27.5 16:57.5 26
27 York, JT SR Huntington North 5:27.9 16:58.8 27
28 Hoopingarner, Ryan SR Mishawaka 5:28.1 16:59.3 28
29 Myers, Henry SR Homestead 5:28.6 17:00.9 29
30 Boardley, Benjamin SR Penn 5:30.2 17:05.8 30
31 McMann, Bryce SR Northridge 5:30.4 17:06.5 31
32 Pennekamp, Nathan SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:30.9 17:08.2 32
33 Winger, Jacob SR Oak Hill 5:31.4 17:09.8 33
34 Shaw, Zachary SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:31.6 17:10.3 34
35 Nix, Brendan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:32.1 17:11.7 35
36 Mills, Seth SR Columbia City 5:32.1 17:12.0 36
37 Jackson, Conner SR Ft. Wayne Northrop 5:33.0 17:14.8 37
38 Hockx, Dylan SR South Bend Adams 5:33.5 17:16.2 38
39 Sanchez, Anthony SR Westview 5:33.6 17:16.4 39
40 Wiseman, Jason SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:33.7 17:16.7 40
41 Leffers, Bryson JR Homestead 5:34.3 17:18.7 41
42 Bentz, Luke SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:34.8 17:20.2 42
43 Potts, Wesley SR East Noble 5:35.1 17:21.3 43
44 Miller, Connor SR Huntington North 5:35.6 17:22.8 44
45 Rajwa, Albert JR West Lafayette 5:35.8 17:23.5 45
46 Lemmon, Jonah SR Ft. Wayne Northrop 5:36.2 17:24.7 46
47 Cruz-Portillo, Luis SR Elkhart 5:36.9 17:26.8 47
48 Probst, Nicholas SR Penn 5:36.9 17:26.9 48
49 Sutter, Pablo SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:37.0 17:27.0 49
50 Spicher, Jon SR Northridge 5:37.3 17:28.1 50
51 Biegel, Landon SR Oak Hill 5:37.9 17:30.0 51
52 Welch, Grayson SR Homestead 5:38.3 17:31.1 52
53 Juarez, Jason SR Penn 5:39.1 17:33.6 53
54 Smith, Ethan SR Concord 5:39.3 17:34.2 54
55 Byerly, Gavin SR Huntington North 5:39.5 17:34.9 55
56 Rodriguez, Teagen SR Elkhart 5:40.2 17:37.0 56
57 McIntire, Braeden SR DeKalb 5:40.3 17:37.2 57
58 Allison, Peter SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:40.5 17:38.0 58
59 Biek, Oliver SR Goshen 5:40.6 17:38.3 59
60 Zehr, Kevin SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:41.0 17:39.4  
61 Knowles, Landon SR DeKalb 5:41.1 17:39.7 60
62 Johnson, Ben SR Homestead 5:41.8 17:41.9 61
63 Hazbun, Andre SR West Lafayette 5:41.9 17:42.4 62
64 Fry, Jackson JR West Lafayette 5:42.2 17:43.2 63
65 Haupert, Will JR DeKalb 5:42.2 17:43.3 64
66 Lewis, Jacob SR Ft. Wayne Northrop 5:42.3 17:43.6 65
67 Wiese, Tyler SR Goshen 5:42.4 17:43.9 66
68 Sillaway, Drew SR East Noble 5:42.5 17:44.1 67
69 Evans, Caleb SR Penn 5:43.0 17:45.6 68
70 Mills, Jack SR Columbia City 5:43.9 17:48.4 69
71 Wright, Jacob SR West Lafayette 5:44.1 17:49.2 70
72 Miller, David JR Northridge 5:44.4 17:50.1 71
73 Cupp, Andrew SR Westview 5:44.4 17:50.2 72
74 Miller, Lyndon SR Westview 5:44.5 17:50.3 73
75 Quinones, Jose SR Elkhart 5:45.0 17:52.0 74
76 Sheppard, Aidan SR Homestead 5:45.2 17:52.7 75
77 Schlabach, Trevin JR Northridge 5:45.4 17:53.1 76
78 Bentz, Ben JR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:45.6 17:53.8  
79 Nietert, Blake SR Carroll (Fort Wayne) 5:45.7 17:54.0 77
80 Hefty, Matthias JR DeKalb 5:46.2 17:55.7 78
81 Windy, Jacob SR Elkhart 5:46.5 17:56.7 79
82 Gingerich, David JR Northridge 5:47.4 17:59.3 80
83 Crooks, Troy SR Mishawaka 5:47.4 17:59.3 81
84 Camilleri, Michael JR South Bend Adams 5:47.7 18:00.4 82
85 Gery, Anthony SR Homestead 5:48.2 18:01.8  
86 Ghosh, Samik SR Penn 5:48.5 18:02.7  
87 Montiel, Gadiel SR Concord 5:48.8 18:03.6 83
88 Mora, Adrian SR Goshen 5:49.0 18:04.5 84
89 Rutten, Joseph SR Penn 5:49.1 18:04.7  
90 Moore, Kayden SR Westview 5:49.1 18:04.8 85
91 VanGessel, Carter SR DeKalb 5:49.7 18:06.5 86
92 Perez, Nathan SR Northridge 5:49.9 18:07.1 87
93 Sweet, Trenton JR Oak Hill 5:50.2 18:08.2 88
94 Barb, Alex SR Carroll (Fort Wayne) 5:50.8 18:10.1 89
95 Martin, Jovi JR Northridge 5:50.9 18:10.4  
96 Ashley, Landon SR Oak Hill 5:51.7 18:12.8 90
97 Abelseth, Austin SR Northridge 5:52.2 18:14.4  
98 Cates, Lucas SR Oak Hill 5:53.2 18:17.3 91
99 Corbin, Kyler SR East Noble 5:53.5 18:18.5 92
100 Cussen, Taylor SR Penn 5:53.6 18:18.6  
101 Ogle, Brad SR Carroll (Fort Wayne) 5:53.8 18:19.4 93
102 Englehart, Justin SR Homestead 5:53.8 18:19.4  
103 Schipper, Joseph SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:53.9 18:19.6 94
104 O'Keefe, Timothy JR DeKalb 5:54.0 18:20.0 95
105 Hendrickson, Vaughn JR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:54.0 18:20.0  
106 Heckman, Carson SR Homestead 5:54.1 18:20.2  
107 Harrold, Ian SR Columbia City 5:54.2 18:20.4 96
108 Pletcher, Zachary SR Columbia City 5:54.2 18:20.4 97
109 Peters, Tyler SR Homestead 5:54.3 18:20.7  
110 Knox, Will SR Northridge 5:54.4 18:21.0  
111 Torres, Ian SR East Noble 5:54.5 18:21.4 98
112 Chris, Colyn SR Concord 5:54.5 18:21.5 99
113 Cook, Bryce SR Concord 5:55.2 18:23.6 100
114 Tobierre, Gabe SR DeKalb 5:55.3 18:23.8 101
115 Mason, Travers SR DeKalb 5:55.5 18:24.5  
116 Harkenrider, Logan SR Goshen 5:56.0 18:26.0  
117 Jagger, Cameron SR Columbia City 5:56.0 18:26.1 102
118 Wilson, Conyer JR Ft. Wayne Northrop 5:57.3 18:30.1 103
119 Kieffer, Jacob SR Carroll (Fort Wayne) 5:57.4 18:30.5 104
120 Rockey, Jordan SR Huntington North 5:57.8 18:31.8 105
121 Otis, Logan SR Ft. Wayne Northrop 5:58.8 18:34.8 106
122 Hostetler, Dominic SR Westview 5:59.2 18:36.0 107
123 Rentschler, Isaac SR Columbia City 5:59.6 18:37.3 108
124 Linnemeier, Kyle SR Ft. Wayne Northrop 5:59.7 18:37.5 109
125 Zaldivar, Willy SR Elkhart 5:59.8 18:37.8 110
126 Marling, Bryce SR Penn 6:00.1 18:38.9  
127 Jozwiak, Dakota SR Mishawaka 6:00.2 18:39.2 111
128 Potchka, Jack JR Carroll (Fort Wayne) 6:00.4 18:39.8  
129 Reschly, Brock SR Northridge 6:00.6 18:40.3  
130 Beasley, Greyson JR Northridge 6:00.9 18:41.3  
131 Nicoson, William SR Concord 6:01.0 18:41.8 112
132 Smith, Michael SR Goshen 6:01.2 18:42.2  
133 Blackburn, Jacob SR Carroll (Fort Wayne) 6:01.3 18:42.5  
134 Boxell, Gatlin SR Huntington North 6:02.0 18:44.9 113
135 Macharaschwili, Alexander SR South Bend Adams 6:02.4 18:45.9 114
136 Villagra-Stanton, Samuel SR South Bend Adams 6:02.5 18:46.3 115
137 Agwick, Bol JR South Bend Adams 6:03.8 18:50.4 116
138 Lopez, Alex JR Goshen 6:04.2 18:51.7  
139 Anspach, Dylan SR Columbia City 6:04.4 18:52.1  
140 Ogden, Jack JR Oak Hill 6:04.6 18:52.9 117
141 Adams-Jones, Donnell SR Ft. Wayne Northrop 6:04.9 18:53.9 118
142 Hackman, Ashton SR Homestead 6:05.7 18:56.2  
143 Cruz, Kevin SR Concord 6:06.1 18:57.5 119
144 Menifee, Damaurion SR Anderson 6:06.1 18:57.6 120
145 Mann, Logan SR Elkhart 6:06.4 18:58.4 121
146 Rosales, Francisco SR Elkhart 6:06.8 18:59.7 122
147 Rogers, Rob SR East Noble 6:06.9 18:59.9 123
148 Cabrera, Brandon SR Concord 6:07.2 19:01.0  
149 Adair, Max JR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:07.5 19:01.9  
150 Spielman, Nick JR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:07.6 19:02.2  
151 Wolf, Michael SR Concord 6:07.7 19:02.6  
152 Didier, Evan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:07.8 19:02.9 124
153 Gaby, Jackson SR Goshen 6:08.4 19:04.6  
154 Lightfoot, Zane SR Elkhart 6:09.0 19:06.6  
155 Westgate, Kaleb JR Oak Hill 6:09.2 19:07.2  
156 Quintana, Toby JR Mishawaka 6:09.3 19:07.4 125
157 Blackburn, Dane SR Huntington North 6:09.5 19:08.1 126
158 Willis, Connor SR Elkhart 6:10.4 19:10.8  
159 Agwick, Ngor SR South Bend Adams 6:10.5 19:11.3 127
160 Stansbury, David SR Elkhart 6:10.7 19:11.7  
161 Pauken, Jacob SR Ft. Wayne Northrop 6:10.8 19:12.2  
162 Korus, Andrew SR Columbia City 6:10.8 19:12.2  
163 Evans, Cole SR South Bend Adams 6:10.8 19:12.2  
164 Sneed, Toby JR Oak Hill 6:11.7 19:14.8  
165 O'Donnell, Declan SR Penn 6:12.4 19:17.1  
166 Haq, Charlie SR West Lafayette 6:13.8 19:21.3 128
167 King, Connor JR Anderson 6:14.0 19:22.0 129
168 Knorr, Jonas SR Mishawaka 6:14.2 19:22.8 130
169 Felkner, Logan JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:14.4 19:23.4 131
170 Carr, Tiler SR Huntington North 6:14.9 19:25.0  
171 Barton, Gabe SR Oak Hill 6:15.9 19:27.9  
172 Wiehe, Jarod SR Carroll (Fort Wayne) 6:17.0 19:31.5  
173 Centeno, Martin SR Concord 6:17.7 19:33.5  
174 Rancourt, Jackson SR South Bend Adams 6:18.2 19:35.2  
175 Kleber, William JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:19.8 19:40.1  
176 Yoder, Quinton JR Westview 6:19.9 19:40.3  
177 Hershberger, Chad SR Westview 6:20.0 19:40.6  
178 Baltazard, Chryzor SR Ft. Wayne Northrop 6:21.9 19:46.7  
179 Reust, Caleb JR Huntington North 6:22.1 19:47.2  
180 Barahona, Jocsan SR Goshen 6:22.2 19:47.5  
181 Miller, Adrian SR Westview 6:22.3 19:47.7  
182 Howk, Issac JR South Bend Adams 6:22.4 19:48.2  
183 Szajko, Justin SR Mishawaka 6:23.4 19:51.2 132
184 Smith, Jackson SR Columbia City 6:23.6 19:52.0  
185 James, Nathan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:26.0 19:59.5  
186 Rowe, Mathias SR DeKalb 6:26.1 19:59.7  
187 Meyer, Braylon JR DeKalb 6:26.1 19:59.8  
188 Pettit, Alex SR Concord 6:27.0 20:02.4  
189 Klein, Robert SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:27.2 20:03.0  
190 Proctor, Spencer JR Anderson 6:27.8 20:04.8 133
191 Hallberg, Noah SR West Lafayette 6:27.8 20:05.0  
192 Sautter, Will SR West Lafayette 6:28.9 20:08.5  
193 Denney, Chris SR Anderson 6:29.7 20:10.8 134
194 Holzinger, Jack SR Huntington North 6:30.2 20:12.3  
195 Kappock, Tommy SR West Lafayette 6:30.2 20:12.5  
196 Hoffman, Jacob JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:31.2 20:15.5  
197 Byall, Austin JR Columbia City 6:31.8 20:17.5  
198 Schuhler, Ayden JR Ft. Wayne Northrop 6:32.1 20:18.2  
199 Rathke, Chandler SR East Noble 6:32.1 20:18.3 135
200 McEachern, Riley SR Concord 6:32.1 20:18.4  
201 Rodriguez, Marcus SR Elkhart 6:32.5 20:19.7  
202 Dickmeyer, Gavin JR Columbia City 6:32.9 20:20.7  
203 Koh, Yiah SR West Lafayette 6:32.9 20:20.9  
204 Cockey, Davin SR Mishawaka 6:34.0 20:24.3 136
205 Brita, Thomas SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:37.2 20:34.1  
206 Austin, AJ JR Oak Hill 6:37.3 20:34.5  
207 Bontrager, Nick JR Westview 6:38.9 20:39.4  
208 Li, Ray SR West Lafayette 6:39.3 20:40.7  
209 Gwynn, Brayden SR Huntington North 6:39.3 20:40.7  
210 Knepper, Elijah SR DeKalb 6:40.9 20:45.6  
211 Pickering, Matt SR East Noble 6:41.1 20:46.3 137
212 Almendralo, Jayden SR Ft. Wayne Northrop 6:41.2 20:46.7  
213 Wilson, Grayson SR South Bend Adams 6:41.5 20:47.6  
214 DuVall, Payton SR Ft. Wayne Northrop 6:41.9 20:48.8  
215 Overmyer, Blake SR Mishawaka 6:42.6 20:50.9  
216 Waelbroeck, Jonathan JR Mishawaka 6:45.3 20:59.2  
217 Scott, Ethan JR Mishawaka 6:46.6 21:03.5  
218 French, Owen JR Anderson 6:49.8 21:13.4 138
219 Hartman, Kellen JR Elkhart 6:52.2 21:20.7  
220 Mischak, Samuel SR South Bend Adams 6:52.9 21:22.9  
221 Niccum, Isaac SR Westview 6:56.6 21:34.4  
222 Thomas, Bradlee SR Anderson 7:04.3 21:58.3 139
223 Prater, Josh SR East Noble 7:06.0 22:03.6  
224 Wilson, Gavin SR Anderson 7:11.1 22:19.6 140
225 Price, Keagen JR Huntington North 7:15.4 22:32.8  
226 Dawson, Cameron JR Anderson 7:17.5 22:39.3  
227 Dickerson, Bren JR Mishawaka 7:24.1 23:00.0  
228 McIntire, Jaren JR DeKalb 7:25.7 23:04.9  
229 Rust, Jacob JR Anderson 7:26.9 23:08.7  
230 Dietz, Andrew SR Anderson 7:59.3 24:49.3  
231 Summitt, Maison SR Anderson 8:19.8 25:53.1  
232 Eskew, Sam SR Anderson 8:31.0 26:27.7  
Boys "AA" Divison Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 2:04:31 17:47 62 8   9   10 16 19
2 1:27:55 17:35 92 5 12 14 27 34 35 49
3 1:27:22 17:28 104 1 18 20 28 37 41 67
4 1:27:59 17:35 106 4 7 11 24 60 101 108
5 1:31:15 18:15 213 6 40 44 59 64 96 135
6 1:31:10 18:14 245 2 13 58 78 94 97 141
7 1:32:40 18:32 256 31 51 56 57 61 62 91
8 1:33:10 18:38 291 32 39 63 75 82 86 93
9 1:33:05 18:37 296 15 33 72 84 92 107 125
10 1:32:30 18:30 300 3 17 53 99 128 136 156
11 1:33:44 18:44 321 26 68 69 77 81 110  
12 1:34:22 18:52 340 36 46 83 87 88 106 123
13 1:33:59 18:47 342 21 25 79 105 112 120 127
14 1:34:35 18:55 350 47 50 54 80 119 124 130
15 1:35:51 19:10 408 42 65 73 89 139 155 157
16 1:35:48 19:09 413 30 43 85 122 133 134 150
17 1:36:21 19:16 435 48 66 76 103 142 148 161
18 1:36:20 19:16 436 52 71 90 102 121 129 132
19 1:36:41 19:20 462 70 74 100 104 114 115 118
20 1:37:13 19:26 468 45 55 111 113 144 145 158
21 1:40:02 20:00 554 22 98 137 146 151    
22 1:40:31 20:06 594 38 126 138 143 149 153 159
23 1:42:29 20:29 652 95 116 140 147 154    
24 1:45:46 21:09 669 109 117 131 152 160 162  
Boys "AA" Divison Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Steury, Izaiah SR Angola 5:07.6 15:55.6 1
2 Flora, Grant SR West Noble 5:21.2 16:38.0 2
3 Steidinger, Jaydon JR Leo 5:22.7 16:42.5 3
4 Cassell, Laterrius SR New Haven 5:23.0 16:43.5 4
5 Burns, Michael SR South Bend Riley 5:29.6 17:04.1 5
6 McMain, Tanner SR Garrett 5:31.8 17:10.9 6
7 Grunden, Coby SR New Haven 5:33.1 17:15.1 7
8 Burden, Jordan SR NorthWood 5:33.2 17:15.4 8
9 Hunsberger, Brady SR NorthWood 5:33.6 17:16.4 9
10 Stevenson, Grady SR NorthWood 5:33.8 17:17.0 10
11 Arnos, Andrew SR New Haven 5:36.1 17:24.3 11
12 Wittrock, Austin SR South Bend Riley 5:36.1 17:24.4 12
13 Flora, Isaac SR West Noble 5:36.3 17:24.8 13
14 Liddell, Kevin SR South Bend Riley 5:36.3 17:24.9 14
15 Batio, Clay SR Delta 5:38.6 17:31.9 15
16 Miller, Owen SR NorthWood 5:39.0 17:33.2 16
17 Hartleroad, Tyler SR Leo 5:39.4 17:34.6 17
18 Yarnell, Sam JR Angola 5:40.4 17:37.5 18
19 Hochstetler, Eric SR NorthWood 5:41.0 17:39.5 19
20 Burney, Alex SR Angola 5:41.3 17:40.4 20
21 Hand, Karlson SR Wawasee 5:41.9 17:42.4 21
22 Howes, Matthew SR Tippecanoe Valley 5:43.8 17:48.3 22
23 Allen, Owen JR NorthWood 5:44.8 17:51.2 23
24 Rhodes, Justin SR New Haven 5:45.0 17:52.0 24
25 Powell, Camden SR Wawasee 5:45.9 17:54.8 25
26 Wachtman, Ezekiel SR Lakeland 5:46.2 17:55.6 26
27 Vandezande, Ethan SR South Bend Riley 5:46.3 17:55.9 27
28 Koch, Oliver JR Angola 5:46.6 17:56.9 28
29 Davies, Cole SR NorthWood 5:46.6 17:57.0 29
30 Hoffman, Ethan SR Heritage 5:47.3 17:59.1 30
31 Bade, Ryan SR Yorktown 5:47.6 18:00.1 31
32 Schlatter, Sam SR NorthWood 5:48.5 18:02.8  
33 Peterson, Jakob SR Norwell 5:48.9 18:04.2 32
34 Fox, Lucas SR Delta 5:49.0 18:04.5 33
35 Escamilla, Austin SR NorthWood 5:49.6 18:06.3  
36 Hanson-Phipps, Luke SR South Bend Riley 5:49.7 18:06.5 34
37 Fuerbringer, Riley SR South Bend Riley 5:49.9 18:07.1 35
38 Nocton, Mylan SR Centerville 5:50.4 18:08.6 36
39 Herbert, Landon SR Angola 5:51.5 18:12.2 37
40 Wittenberg, Isaiah JR Maconaquah 5:51.9 18:13.4 38
41 Waldman, Zach SR Norwell 5:52.0 18:13.6 39
42 Coffman, Luke JR Garrett 5:52.8 18:16.2 40
43 Kincannon, Alex SR Angola 5:53.0 18:16.7 41
44 Reynolds, Gabe JR Muncie Central 5:53.4 18:18.0 42
45 Towler, Jonathan NorthWood 5:53.5 18:18.4  
46 Hoting, Jaxon JR Heritage 5:53.7 18:18.9 43
47 Weller, Gavin JR Garrett 5:53.8 18:19.4 44
48 Alsup, Jon SR Mississinewa 5:54.7 18:22.1 45
49 Erbse, Alec SR Centerville 5:55.1 18:23.4 46
50 Stewart, Owen SR Ft. Wayne North Side 5:56.2 18:26.6 47
51 Krogman, Conor SR Celina 5:56.2 18:26.6 48
52 Rivas, Isaiah JR South Bend Riley 5:57.2 18:29.9 49
53 Jauregui, Garret SR Ft. Wayne North Side 5:58.0 18:32.4 50
54 Whitehead, Cole SR Yorktown 5:58.7 18:34.5 51
55 Forrer, Clayton SR Hamilton Heights 5:59.1 18:35.8 52
56 Gustafson, Brayden JR Leo 5:59.4 18:36.7 53
57 Craig, Carter SR Ft. Wayne North Side 5:59.5 18:36.9 54
58 Bolden, Sam SR Mississinewa 5:59.8 18:38.0 55
59 Harber, Luke SR Yorktown 6:00.3 18:39.5 56
60 Brumley, Sam SR Yorktown 6:01.2 18:42.2 57
61 Campos, Isaac SR West Noble 6:01.3 18:42.7 58
62 Weimer, Colton SR Garrett 6:01.5 18:43.1 59
63 Felger, Riley SR New Haven 6:01.8 18:44.3 60
64 Crosser, Gannon SR Yorktown 6:01.9 18:44.4 61
65 Caldwell, Dray SR Yorktown 6:02.0 18:44.8 62
66 Johnson, Reeves SR Norwell 6:02.3 18:45.8 63
67 Davis, Landon SR Garrett 6:02.4 18:46.1 64
68 Young, Princeton SR Muncie Central 6:02.8 18:47.3 65
69 Hitchcock, Cole SR Celina 6:03.0 18:47.8 66
70 Hinkley, Gavin JR Angola 6:03.0 18:47.9 67
71 Palmer, Konner SR Lakeland 6:03.4 18:49.0 68
72 Ashley, Chris SR South Bend Riley 6:04.3 18:52.0  
73 Blankenship, Terance SR Lakeland 6:04.6 18:52.9 69
74 Aylward, Alex SR Ft. Wayne South Side 6:04.7 18:53.2 70
75 Miller, Preston SR Hamilton Heights 6:05.2 18:54.8 71
76 Bragg, Clay SR Delta 6:05.4 18:55.2 72
77 Jones, Jonathan SR Muncie Central 6:05.4 18:55.3 73
78 Combs, Isaac SR Ft. Wayne South Side 6:05.4 18:55.4 74
79 Adam, Josh JR Norwell 6:05.6 18:55.9 75
80 Williams, Collin SR Celina 6:05.7 18:56.2 76
81 Chambless, Zachary SR Lakeland 6:05.9 18:56.8 77
82 Rulli, Nate SR NorthWood 6:06.5 18:58.7  
83 Schuller, Logan SR West Noble 6:07.1 19:00.5 78
84 Shaw, Senate JR Wawasee 6:07.4 19:01.5 79
85 Staton, Tristan JR Ft. Wayne North Side 6:08.8 19:05.9 80
86 Agwick, Chan SR South Bend Riley 6:10.1 19:09.8  
87 Hostetler, Caden SR Lakeland 6:10.2 19:10.2 81
88 Huss, Zander SR Norwell 6:10.5 19:11.1 82
89 Raasch, Ian NorthWood 6:10.5 19:11.1  
90 Hoober, Bryson SR Centerville 6:10.7 19:11.8 83
91 Clark, Caden SR Delta 6:10.8 19:12.1 84
92 Dinius, Gavin SR Heritage 6:11.6 19:14.5 85
93 Melcher, Marin SR Norwell 6:12.3 19:16.7 86
94 Cannarella, Luke SR Centerville 6:12.8 19:18.4 87
95 Cornett, Justin SR Centerville 6:13.3 19:19.8 88
96 Green, Daelin JR Muncie Central 6:13.3 19:20.0 89
97 Monnin, Drew SR Hamilton Heights 6:13.4 19:20.2 90
98 Loney, Jonathon JR Yorktown 6:13.4 19:20.3 91
99 Haggard, Jarren SR Delta 6:13.9 19:21.8 92
100 Kwandrans, Bobby SR Norwell 6:14.5 19:23.5 93
101 Garcia, Adrian SR West Noble 6:14.7 19:24.2 94
102 Reynolds, Jonathan SR Marion 6:14.8 19:24.5 95
103 Gater, Tyler SR Garrett 6:15.9 19:28.1 96
104 Silva, Isaac SR West Noble 6:16.1 19:28.6 97
105 Miller, Chase SR Tippecanoe Valley 6:16.4 19:29.4 98
106 Clem, Jonathan SR Leo 6:16.4 19:29.6 99
107 Niblack, Auston SR Ft. Wayne South Side 6:16.6 19:30.1 100
108 Pranger, Kaden JR New Haven 6:16.7 19:30.3 101
109 Alvarado, Brian SR South Bend Riley 6:16.8 19:30.8  
110 Cox, Nathan JR Hamilton Heights 6:17.0 19:31.5 102
111 Correa, Matthias JR South Bend Riley 6:17.1 19:31.8  
112 Drexler, Ty SR Celina 6:17.4 19:32.5 103
113 Sassen, Connor SR Ft. Wayne South Side 6:17.5 19:33.0 104
114 Boyer, Josiah SR Wawasee 6:18.3 19:35.4 105
115 Nocton, Cameron SR Centerville 6:19.2 19:38.2 106
116 Stuffel, Cole JR Yorktown 6:19.5 19:39.3  
117 Brand, Riley SR Delta 6:19.8 19:40.0 107
118 Harris, Jonah SR New Haven 6:20.1 19:41.1 108
119 Evans, Gabe SR Ft. Wayne Wayne 6:20.6 19:42.5 109
120 Troyer, Christian SR Lakeland 6:20.7 19:43.0 110
121 Alcaraz, Kevin SR South Bend Riley 6:20.7 19:43.0  
122 Parish, Tony SR Mississinewa 6:21.3 19:44.6 111
123 Kessler, Landen JR Wawasee 6:21.6 19:45.7 112
124 Pumroy, Brayden JR Mississinewa 6:22.1 19:47.2 113
125 Weber, Logan SR Ft. Wayne South Side 6:22.8 19:49.3 114
126 Knight, Alonzo SR Ft. Wayne South Side 6:22.8 19:49.3 115
127 Kelley, Matthew SR Marion 6:22.8 19:49.4 116
128 Hunter, Tyler SR Ft. Wayne Wayne 6:23.7 19:52.2 117
129 Combs, Keegan JR Ft. Wayne South Side 6:23.8 19:52.4 118
130 Francis, Colin SR Ft. Wayne North Side 6:24.2 19:53.8 119
131 Kaase, Ian SR Wawasee 6:24.6 19:55.1 120
132 Williamson, Evan SR Hamilton Heights 6:25.5 19:57.8 121
133 Dinius, Jakob SR Heritage 6:25.7 19:58.3 122
134 Limburg, Aaron SR Centerville 6:25.9 19:59.1 123
135 Shipley, Xavier SR Ft. Wayne North Side 6:26.0 19:59.5 124
136 Decker, Lane SR Delta 6:26.0 19:59.5 125
137 Britt, DaVon SR Ft. Wayne South Side 6:26.4 20:00.5  
138 Farnell, Logan SR Maconaquah 6:26.4 20:00.6 126
139 Ruff, Kaiden SR Wawasee 6:27.6 20:04.3 127
140 Reno, Evan SR Delta 6:28.3 20:06.5  
141 Hartleroad , Calvin SR Leo 6:28.6 20:07.4 128
142 Hurley, Landon SR Hamilton Heights 6:29.8 20:11.1 129
143 Herrera, Mason JR Ft. Wayne North Side 6:30.3 20:12.8 130
144 Voliva, Jacob SR Ft. Wayne Wayne 6:30.4 20:12.9 131
145 Day, Landon SR Hamilton Heights 6:30.5 20:13.4 132
146 Bearman, Braden SR Heritage 6:31.8 20:17.5 133
147 Andrews, Morgan SR Heritage 6:31.9 20:17.6 134
148 McKinley, Seth SR Yorktown 6:32.0 20:17.9  
149 Clark, Davis SR Yorktown 6:32.5 20:19.6  
150 Montoya, Seth SR Garrett 6:33.1 20:21.4 135
151 Parmerlee, Austin JR Leo 6:33.2 20:21.8 136
152 Edwards, Ben SR Yorktown 6:33.6 20:22.9  
153 Myers, Evan SR Tippecanoe Valley 6:33.7 20:23.4 137
154 Keys, Kaleb SR Delta 6:34.7 20:26.4  
155 Kile, Feenix SR Maconaquah 6:35.9 20:30.0 138
156 Scott, Jagger SR Muncie Central 6:36.2 20:30.9 139
157 Horner , Rio SR Norwell 6:36.5 20:32.0  
158 Harl, Evan JR Ft. Wayne South Side 6:36.6 20:32.2  
159 Salgado, Victor SR Ft. Wayne South Side 6:36.8 20:32.9  
160 Vice, Jackson SR Marion 6:37.3 20:34.5 140
161 McCormack, Kane SR Garrett 6:37.4 20:34.7  
162 Nino, Jose SR Ft. Wayne South Side 6:37.8 20:35.9  
163 Bieberich, River JR West Noble 6:38.1 20:37.0 141
164 Bowsher, Zane SR Celina 6:38.5 20:38.3 142
165 Loshnowsky, Jonah SR Maconaquah 6:38.8 20:39.2 143
166 Terrell, Josh SR Mississinewa 6:39.6 20:41.6 144
167 Eicher, Landon JR New Haven 6:39.7 20:42.0  
168 McDonald, Brady JR Wawasee 6:40.9 20:45.5  
169 Case, Steven SR Hamilton Heights 6:41.4 20:47.1  
170 Bernius, Todd SR Mississinewa 6:41.8 20:48.6 145
171 Mashuda, Lukas JR Norwell 6:42.1 20:49.5  
172 Farlow, Cole SR Centerville 6:42.8 20:51.5  
173 Ganshorn, Austin SR Wawasee 6:45.5 20:59.9  
174 Rodgers , Brady SR Tippecanoe Valley 6:46.2 21:02.2 146
175 Jimenez, Mario SR Marion 6:46.6 21:03.3 147
176 Backs, Andrew SR Celina 6:48.1 21:07.9 148
177 Richard, Quinn SR Maconaquah 6:48.3 21:08.6 149
178 Hurley, Caleb SR Hamilton Heights 6:50.2 21:14.4  
179 Schemenk, Derrean SR Heritage 6:50.8 21:16.3 150
180 Holloway, Jace SR Tippecanoe Valley 6:51.6 21:18.8 151
181 Lemus-Juarez, Jose SR Ft. Wayne Wayne 6:53.4 21:24.5 152
182 Shaw, Summit JR Wawasee 6:53.6 21:25.0  
183 Monnin, Jack SR Hamilton Heights 6:54.9 21:29.1  
184 Kaufman, Caleb SR Maconaquah 6:57.0 21:35.6 153
185 Payne, Clayton SR Marion 6:57.6 21:37.4 154
186 King, Royce JR Delta 6:59.2 21:42.5  
187 Lehmkuhle, Zxavier SR Ft. Wayne North Side 7:00.7 21:47.3  
188 Hart, Jared SR Delta 7:02.2 21:51.8  
189 Mounsey, Coltin SR Norwell 7:06.6 22:05.4  
190 Michelini, Colton SR Muncie Central 7:06.7 22:05.7 155
191 Jacobs, Kaleb JR Hamilton Heights 7:06.9 22:06.6  
192 Kuziensky, Simon SR Leo 7:07.4 22:07.9 156
193 Lake, Braydon SR Yorktown 7:07.8 22:09.4  
194 Angel, Keegan SR Garrett 7:08.4 22:11.1  
195 Kile, Javin SR Delta 7:08.7 22:11.9  
196 Hitt, Chazz SR Hamilton Heights 7:08.8 22:12.4  
197 Stoller, Bradford JR Ft. Wayne South Side 7:09.5 22:14.4  
198 Lloyd, Anthony JR Muncie Central 7:09.7 22:15.3 157
199 Guerin, Michael SR Ft. Wayne North Side 7:10.3 22:17.0  
200 Harrison, Jason JR Ft. Wayne North Side 7:10.5 22:17.7  
201 Fetters, Montgomery JR Ft. Wayne North Side 7:11.3 22:20.2  
202 Yeakle, Kadin SR Mississinewa 7:13.7 22:27.5 158
203 Metz, Ethan SR Ft. Wayne North Side 7:17.4 22:39.1  
204 Wolfe, Carter SR Garrett 7:22.6 22:55.2  
205 Peck, Titus SR Garrett 7:25.7 23:04.9  
206 Ihnen, Zeke JR Wawasee 7:30.7 23:20.5  
207 Schweitzer, Luke SR Centerville 7:38.9 23:45.9  
208 Kenny, Jack SR Centerville 7:39.2 23:46.9  
209 Waldmann, Jordan SR Maconaquah 7:44.0 24:01.8 159
210 Garza, Thomas SR Norwell 7:53.7 24:31.9  
211 Vargas, Gabe SR Ft. Wayne Wayne 7:54.5 24:34.5 160
212 Peterson, Sam SR Norwell 7:54.7 24:34.9  
213 Kaufman, Spencer SR Maconaquah 8:02.4 24:58.8  
214 Kohler, Ethan JR Celina 8:14.9 25:37.8 161
215 Sandoval, Andreas JR West Noble 8:20.5 25:55.3  
216 Santiago, Jesse SR Maconaquah 8:21.7 25:58.9  
217 Johnson, Josh SR Muncie Central 8:28.8 26:21.0  
218 Clingan, Reece SR Garrett 8:30.0 26:24.7  
219 Withers, Ben JR Centerville 8:43.1 27:05.3  
220 Browning, Spencer SR Ft. Wayne Wayne 8:43.1 27:05.4 162
221 Judson, Jaden SR Maconaquah 9:08.6 28:24.6  
222 Moore, Isaiah JR Maconaquah 9:10.6 28:31.0  
223 Vinson, Brock SR Maconaquah 12:41.7 39:27.0  
Girls MS Large Divison Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 59:48 11:57 71 7 10 12 19 23 26 30
2 59:44 11:56 75 1 8 16 22 28 33 34
3 1:02:31 12:30 144 4 15 39 42 44 48 52
4 1:02:51 12:34 144 17 25 27 29 46 50 61
5 1:03:16 12:39 159 11 20 37 40 51 93 94
6 1:04:13 12:50 190 9 24 41 54 62 69 87
7 1:04:08 12:49 198 3 35 38 55 67 72 86
8 1:03:56 12:47 198 2 14 57 60 65 76 78
9 1:05:49 13:09 239 5 43 47 71 73 81 95
10 1:05:44 13:08 239 6 36 45 68 84 88 91
11 1:05:45 13:09 242 13 31 49 70 79 82 83
12 1:06:16 13:15 251 21 32 58 66 74 77 80
13 1:06:18 13:15 254 18 53 56 63 64 75 92
14 1:12:41 14:32 419 59 85 89 90 96 97 98
Girls MS Large Divison Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Perego, Caterina FR Woodside Middle School 5:57.4 11:06.3 1
2 Maple, Sarah FR DeKalb Middle School 5:58.5 11:08.4 2
3 Baxter, Addison SO Indian Springs Middle School 6:02.9 11:16.5 3
4 Goebel, Lexi SO Summit Middle School 6:04.9 11:20.3 4
5 Miller, Lynette FR Westview Jr. High 6:13.3 11:36.0 5
6 Lindsey, Addison SO East Noble Middle School 6:13.9 11:37.1 6
7 Haslett, Sophia SO Maple Creek Middle School 6:14.6 11:38.4 7
8 Neizer, Daisy FR Woodside Middle School 6:16.3 11:41.6 8
9 Travis, Biruk FR Oak Hill Junior High School 6:16.6 11:42.0 9
10 Slone, Isabella FR Maple Creek Middle School 6:17.3 11:43.4 10
11 Wagner, Eva FR Leo 6:18.9 11:46.4 11
12 Williams, Katie SO Maple Creek Middle School 6:21.4 11:51.0 12
13 Weller, Mallory FR LutheRun 6:21.8 11:51.7 13
14 Schmidt, Reese 8 DeKalb Middle School 6:24.6 11:57.0 14
15 Cantasano, Antonella SO Summit Middle School 6:26.7 12:00.9 15
16 Moellering, Carley FR Woodside Middle School 6:28.2 12:03.8 16
17 Meyer, Brooklyn FR Norwell Middle School 6:28.4 12:04.1 17
18 Friesen, Alice 8 Crestview Middle School 6:29.4 12:05.9 18
19 Crass, Brylee 8 Maple Creek Middle School 6:32.8 12:12.2 19
20 Norris, Rowan 8 Leo 6:34.0 12:14.6 20
21 Davenport, Jordan SO Angola Middle School 6:35.2 12:16.7 21
22 Godfrey, Kaelyn 8 Woodside Middle School 6:37.3 12:20.7 22
23 Mitchell, Callie SO Maple Creek Middle School 6:38.8 12:23.5 23
24 Pond, Kora 8 Oak Hill Junior High School 6:40.2 12:26.0 24
25 Meyer, Addison FR Norwell Middle School 6:40.7 12:27.1 25
26 Ogle, Sarah FR Maple Creek Middle School 6:41.4 12:28.4 26
27 Waldman , Ashley FR Norwell Middle School 6:42.8 12:31.0 27
28 Kramer, Lucy 8 Woodside Middle School 6:43.5 12:32.2 28
29 Norris, Elizabeth FR Norwell Middle School 6:44.3 12:33.8 29
30 Barb, Elena FR Maple Creek Middle School 6:44.4 12:34.0 30
31 Clark, Hannah FR LutheRun 6:44.8 12:34.7 31
32 Myer, Marisa SO Angola Middle School 6:48.0 12:40.7 32
33 Saddington, Brier FR Woodside Middle School 6:48.2 12:41.0 33
34 Transparenti, Elliana SO Woodside Middle School 6:48.4 12:41.3 34
35 Leitch, Kenya 8 Indian Springs Middle School 6:48.4 12:41.4 35
36 Fraser, Audrey 8 Maple Creek Middle School 6:50.3 12:45.0  
37 Carpenter, Johanna FR East Noble Middle School 6:52.9 12:49.7 36
38 Antibus, Ella 8 Woodside Middle School 6:54.7 12:53.1  
39 Swygart, Emma FR Leo 6:55.1 12:53.9 37
40 Wilkins, Ivy FR Maple Creek Middle School 6:55.5 12:54.6  
41 Chakabva, Vimbai SO Woodside Middle School 6:55.6 12:54.8  
42 Stonebraker, Jayma 8 Indian Springs Middle School 6:57.3 12:57.9 38
43 Knecht, Greta FR Summit Middle School 6:57.6 12:58.6 39
44 Nighswander, Lorelei FR Leo 6:57.8 12:58.9 40
45 Parker, Macy SO Woodside Middle School 6:57.9 12:59.1  
46 Woodard, Audrey SO Oak Hill Junior High School 6:59.3 13:01.7 41
47 Cheesebrew, Malena 8 FW Heat 6:59.8 13:02.6  
48 Pressler, Kalynne 8 Summit Middle School 7:00.6 13:04.2 42
49 Mast, Kiana SO Westview Jr. High 7:00.7 13:04.4 43
50 Arnold, Lindsey 8 Summit Middle School 7:02.1 13:07.0 44
51 Albers, Madison SO Woodside Middle School 7:04.0 13:10.5  
52 Colin, Macey FR East Noble Middle School 7:05.3 13:12.8 45
53 Cady , Alana SO Norwell Middle School 7:06.5 13:15.2 46
54 Owsley, Gwen SO Westview Jr. High 7:07.8 13:17.5 47
55 Shaw, Lydia SO Summit Middle School 7:08.6 13:19.1 48
56 Groves, Emma 8 LutheRun 7:10.1 13:21.9 49
57 Dale, Jada FR Norwell Middle School 7:10.2 13:22.1 50
58 Beaty, Ava FR Leo 7:10.4 13:22.4 51
59 Engelman, Drew SO Summit Middle School 7:10.6 13:22.7 52
60 Kiser, Gwenyth 8 Crestview Middle School 7:10.9 13:23.4 53
61 Johnson, Lauren 8 Maple Creek Middle School 7:11.3 13:24.0  
62 Newhouse, Erika 8 Oak Hill Junior High School 7:11.6 13:24.6 54
63 Devito, Erin 8 Indian Springs Middle School 7:11.6 13:24.7 55
64 Catellier, Cheyenne 8 Crestview Middle School 7:13.5 13:28.1 56
65 Gentis, Kailin SO DeKalb Middle School 7:14.0 13:29.1 57
66 Hanson, Kaitlynn 8 Summit Middle School 7:14.6 13:30.2  
67 Henney, Harlee SO Angola Middle School 7:16.7 13:34.1 58
68 Rogers, Maddy FR Woodside Middle School 7:17.2 13:35.0  
69 Calderon, Katherine FR New Haven Middle School 7:17.4 13:35.4 59
70 Wilson, Maren 7 FW Heat 7:17.8 13:36.2  
71 Woodcox, Claire FR DeKalb Middle School 7:18.0 13:36.5 60
72 Meredith, Emerson SO Norwell Middle School 7:18.4 13:37.3 61
73 Lewis, Hattie SO Norwell Middle School 7:18.5 13:37.5  
74 Rowland, Sophia FR Oak Hill Junior High School 7:19.4 13:39.2 62
75 Schmidt, Maggie FR Summit Middle School 7:19.8 13:39.9  
76 Stetzel, Samantha SO Crestview Middle School 7:19.9 13:40.1 63
77 Chadwick, Lilia 8 Summit Middle School 7:19.9 13:40.1  
78 Bussard, Bailey SO Tippecanoe Valley JR. high sch 7:20.1 13:40.5  
79 Graves, Evie 8 Crestview Middle School 7:20.2 13:40.7 64
80 Morin, Allie SO DeKalb Middle School 7:23.0 13:45.9 65
81 Sears, Ella SO Angola Middle School 7:23.6 13:47.0 66
82 Kennedy, Emma SO Indian Springs Middle School 7:24.3 13:48.4 67
83 Meyer, Aubrey FR Norwell Middle School 7:25.2 13:50.0  
84 David, Rian 8 East Noble Middle School 7:25.4 13:50.3 68
85 Wisner, Carlie FR Oak Hill Junior High School 7:25.9 13:51.3 69
86 Pennekamp, Naomi 8 LutheRun 7:26.3 13:52.0 70
87 Mashuda, Madison SO Norwell Middle School 7:27.1 13:53.5  
88 Ganshorn, Reagan 8 Maple Creek Middle School 7:27.1 13:53.6  
89 Rainsberger, Adelyn SO Westview Jr. High 7:27.6 13:54.4 71
90 Oelschlager, Holly FR Indian Springs Middle School 7:28.4 13:56.0 72
91 Litton, Jasmine FR Westview Jr. High 7:29.2 13:57.4 73
92 Hartup , Kayleigh FR Norwell Middle School 7:29.3 13:57.7  
93 Shelburne, Taylor SO Angola Middle School 7:29.5 13:58.0 74
94 Vickrey, Luci FR Crestview Middle School 7:29.5 13:58.1 75
95 Gentis, Meilin SO DeKalb Middle School 7:31.6 14:01.9 76
96 Underwood-Sanders, Isabella SO Angola Middle School 7:32.8 14:04.2 77
97 Williams, Paige 8 DeKalb Middle School 7:32.9 14:04.3 78
98 Walters, Ellie SO LutheRun 7:33.3 14:05.1 79
99 Gray, Eva 8 Angola Middle School 7:33.4 14:05.2 80
100 Hannie, Kylee 8 Norwell Middle School 7:33.7 14:05.8  
101 Warrener, Annagail SO Westview Jr. High 7:34.6 14:07.6 81
102 Hendrickson, Naomi 8 LutheRun 7:35.4 14:09.0 82
103 Lenwell, Quinn 8 LutheRun 7:36.2 14:10.5 83
104 Netter, Samantha 8 East Noble Middle School 7:38.1 14:14.1 84
105 Bowland, Naomi 8 Maple Creek Middle School 7:38.6 14:15.0  
106 Wheeler, Kendall FR New Haven Middle School 7:40.6 14:18.7 85
107 Snyder, Libby SO Indian Springs Middle School 7:41.4 14:20.2 86
108 Yoder, Lydia SO DeKalb Middle School 7:41.7 14:20.8  
109 Weber, Reese SO Angola Middle School 7:42.9 14:23.0  
110 Kyla, La Rue FR DeKalb Middle School 7:43.0 14:23.1  
111 Nibarger, Macy SO DeKalb Middle School 7:43.1 14:23.3  
112 Sneed, Abby SO Oak Hill Junior High School 7:43.9 14:24.8 87
113 Strange, Hannah SO Oak Hill Junior High School 7:44.4 14:25.8  
114 Brunner, Quinn 8 Oak Hill Junior High School 7:46.3 14:29.4  
115 Edwards, Ella SO East Noble Middle School 7:47.6 14:31.8 88
116 Lickey, Samantha FR Indian Springs Middle School 7:47.9 14:32.3  
117 Nichols, Elizabeth 8 New Haven Middle School 7:50.4 14:36.9 89
118 Shelburne, Brooke SO Angola Middle School 7:53.6 14:42.9  
119 Reddinger, Maddie 8 LutheRun 7:54.2 14:44.0  
120 Schworm, Lexie 8 Angola Middle School 7:54.2 14:44.1  
121 Borchelt, Joelle FR LutheRun 7:54.5 14:44.6  
122 Volz, Sara FR New Haven Middle School 7:54.7 14:44.9 90
123 David, Kate FR East Noble Middle School 7:54.9 14:45.4 91
124 McNally, Peyton 8 Crestview Middle School 7:55.0 14:45.5 92
125 Meier, Caroline 8 Summit Middle School 7:55.8 14:47.1  
126 Douglas, Hope 8 Leo 7:57.1 14:49.5 93
127 Wirtz, Selah FR Leo 7:57.8 14:50.7 94
128 Gibson, Chloe FR East Noble Middle School 7:59.5 14:53.9  
129 Minix, Ava FR Tippecanoe Valley JR. high sch 7:59.8 14:54.5  
130 Loshe, Elsie 8 Summit Middle School 8:02.4 14:59.3  
131 Skiles, Hannah 8 Crestview Middle School 8:05.4 15:04.9  
132 Smith, Emma SO Angola Middle School 8:06.4 15:06.9  
133 Schweitzer, Annie FR DeKalb Middle School 8:07.3 15:08.4  
134 Miller, Hannah FR Westview Jr. High 8:07.9 15:09.6 95
135 Helbert, Sydney FR DeKalb Middle School 8:10.2 15:13.8  
136 Neuenschwander, Riley 8 Indian Springs Middle School 8:10.7 15:14.8  
137 Miller, Gloria 8 Westview Jr. High 8:11.2 15:15.7  
138 Schlicker, Lilly FR LutheRun 8:11.2 15:15.8  
139 Mauck, Eden FR Westview Jr. High 8:11.5 15:16.3  
140 Holzinger, Karlie 8 Crestview Middle School 8:11.8 15:16.9  
141 Boswell, Wrigley SO Oak Hill Junior High School 8:12.0 15:17.2  
142 Stankovic, Anya FR Leo 8:14.1 15:21.2  
143 Kalhoefer, Anna 8 Crestview Middle School 8:15.2 15:23.2  
144 Weaver, Helana FR East Noble Middle School 8:15.4 15:23.5  
145 Fritzsche, Brianna 8 New Haven Middle School 8:16.5 15:25.6 96
146 VanDoren, Trista 8 Tippecanoe Valley JR. high sch 8:18.2 15:28.9  
147 Schrock, Leigha SO Westview Jr. High 8:19.2 15:30.7  
148 Nichols, Abrianna 8 New Haven Middle School 8:20.8 15:33.6 97
149 Milleman, Cocoa 8 LutheRun 8:21.1 15:34.2  
150 Loggins, Mia FR LutheRun 8:25.0 15:41.4  
151 Stultz, Kendall FR Angola Middle School 8:28.9 15:48.7  
152 Mullett, Allison FR Indian Springs Middle School 8:29.7 15:50.2  
153 Arnold, Madelyn 8 Indian Springs Middle School 8:30.4 15:51.6  
154 Stine, Lilly SO Leo 8:30.6 15:51.9  
155 Piano, Kayleigh 8 Leo 8:31.1 15:52.9  
156 Patterson, Rosanna 8 Indian Springs Middle School 8:32.2 15:54.9  
157 Venzke, Josie SO East Noble Middle School 8:34.2 15:58.7  
158 Barton, Isabella SO Oak Hill Junior High School 8:40.9 16:11.2  
159 Burkhardt, Alexis 8 Crestview Middle School 8:46.9 16:22.3  
160 Manns, Bailey FR Westview Jr. High 9:15.6 17:15.9  
161 Barnum, Micah 8 Crestview Middle School 9:24.8 17:32.9  
162 Billman, Alyssa SO New Haven Middle School 9:31.5 17:45.5 98
163 Amstutz, Sophie FR Leo 9:34.0 17:50.2  
164 Montgomery, Autumn 8 New Haven Middle School 10:10.9 18:59.0  
165 Roberts, Peyton 8 New Haven Middle School 10:11.7 19:00.5  
Girls "AAA" Divison Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:36:44 19:20 71 1 5 9 21 35 52 66
2 1:39:37 19:55 86 10 13 14 23 26 27 32
3 1:40:55 20:11 113 12 18 24 25 34 49 58
4 1:41:11 20:14 148 2 30 36 39 41 42 55
5 1:41:57 20:23 163 3 19 43 48 50 78 80
6 1:43:29 20:41 209 4 6 53 71 75 85 91
7 1:44:51 20:58 212 8 29 44 57 74 93 97
8 1:46:39 21:19 251 20 22 67 69 73 89 92
9 1:47:34 21:30 271 11 15 38 81 126    
10 1:47:43 21:32 290 37 45 61 65 82 86 90
11 1:48:19 21:39 298 40 54 60 68 76 77 79
12 1:48:07 21:37 309 17 31 62 98 101 106 109
13 1:48:04 21:36 311 7 16 84 99 105 129 132
14 1:50:24 22:04 359 33 51 64 100 111 117 118
15 1:50:49 22:09 377 47 72 83 87 88 103 123
16 1:52:18 22:27 396 56 59 63 108 110 114 127
17 1:54:27 22:53 452 28 94 95 116 119 120 122
18 1:58:29 23:41 526 70 104 113 115 124 125 128
19 2:07:01 25:24 545 46 102 130 131 136    
20 2:01:03 24:12 569 96 107 112 121 133 134 135
Girls "AAA" Divison Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Duffus, Zoe SR Carroll (Fort Wayne) 5:39.7 17:35.6 1
2 Knoblauch, Addison JR Homestead 5:48.9 18:04.2 2
3 Wiley, Addy SR Huntington North 5:57.7 18:31.3 3
4 Bales, Lauren SR Norwell 5:59.2 18:36.0 4
5 Christman, Shelby SR Carroll (Fort Wayne) 6:04.4 18:52.1 5
6 Mahnensmith, Sarah SR Norwell 6:08.5 19:05.1 6
7 Dameron, Kaylie SR Celina 6:15.1 19:25.6 7
8 Mansfield, Haley SR West Lafayette 6:16.5 19:29.7 8
9 Hansen, Taylor JR Carroll (Fort Wayne) 6:17.2 19:32.1 9
10 Smith, Julie SR Penn 6:17.5 19:33.0 10
11 Bennett, Lydia SR DeKalb 6:18.3 19:35.3 11
12 Panning, Lexi JR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:19.9 19:40.5 12
13 Marshall, Nicole SR Penn 6:20.3 19:41.6 13
14 Gannon, Morgan SR Penn 6:21.5 19:45.4 14
15 Winebrenner, Riley SR DeKalb 6:22.2 19:47.4 15
16 Dameron, Joscelyn SR Celina 6:23.2 19:50.5 16
17 Hile, Haylee SR Northridge 6:23.7 19:52.1 17
18 Mays, Abby SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:25.0 19:56.1 18
19 Whitney, Hanna SR Huntington North 6:26.8 20:01.8 19
20 Woods, Katie SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:27.7 20:04.5 20
21 Ruch, Madalyn SR Carroll (Fort Wayne) 6:28.4 20:06.9 21
22 Steele, Nora SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:30.6 20:13.6 22
23 Gillis, Ava SR Penn 6:30.7 20:14.1 23
24 Hinkley, Gracynn SR Angola 6:31.9 20:17.7  
25 Kaschinske, Rhaya SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:32.7 20:20.1 24
26 Borchelt, Madelyn SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:32.8 20:20.6 25
27 Stabnik, Ellie JR Penn 6:33.6 20:22.9 26
28 Eubank, Mary JR Penn 6:33.9 20:23.8 27
29 Yordy, Sophia SR Goshen 6:34.5 20:25.9 28
30 McClellan, Emma SR West Lafayette 6:34.9 20:27.1 29
31 Faber, Amelia SR Homestead 6:35.4 20:28.5 30
32 Ritchie, Clare SR Northridge 6:35.9 20:30.0 31
33 Makowski, Haley SR Penn 6:37.3 20:34.5 32
34 Beshara, Sarah SR Mishawaka 6:38.2 20:37.2 33
35 Whicker, Keller SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:38.3 20:37.7 34
36 Hout, Paige SR Carroll (Fort Wayne) 6:38.3 20:37.7 35
37 Albers, Reagan SR Homestead 6:41.3 20:46.8 36
38 Becker, Rachel SR East Noble 6:42.0 20:49.0 37
39 DeTray, Abby SR DeKalb 6:42.2 20:49.7 38
40 Hoke, Reagan SR Penn 6:42.4 20:50.3  
41 Weidler, Claire SR Homestead 6:42.7 20:51.2 39
42 Roll, Irie SR Elkhart 6:43.6 20:53.9 40
43 Saddington, Lauren JR Homestead 6:45.8 21:00.9 41
44 Denice, Anna SR Homestead 6:46.1 21:01.9 42
45 Colclesser, Ella JR Huntington North 6:46.2 21:02.1 43
46 Prokopy, Annabel SR West Lafayette 6:46.3 21:02.3 44
47 Maley, Mariah SR East Noble 6:46.5 21:02.9 45
48 Williams, Alyssa SR Ft. Wayne Northrop 6:46.6 21:03.3 46
49 Lahr, Lilyana SR Columbia City 6:47.7 21:06.7 47
50 Brag, Johanna JR Huntington North 6:49.0 21:10.7 48
51 Hoover, Callie SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:49.2 21:11.5 49
52 Fields, Gracie JR Huntington North 6:49.2 21:11.5 50
53 Rogers, Jada JR Mishawaka 6:49.7 21:13.0 51
54 Snell, Hadley JR Carroll (Fort Wayne) 6:50.2 21:14.5 52
55 Jerzak, Nicole SR Penn 6:50.3 21:14.8  
56 Reinhard, Haleigh JR Norwell 6:52.5 21:21.7 53
57 Keim, Adley SR Elkhart 6:54.4 21:27.7 54
58 Peckinpaugh, Elise SR Homestead 6:55.7 21:31.6 55
59 Walda, Lauren SR Ft. Wayne South Side 6:56.0 21:32.7 56
60 Simpson, Amelia SR West Lafayette 6:56.3 21:33.4 57
61 Witmer, Gretchen SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:56.3 21:33.4 58
62 Embry, Jaclyn SR Ft. Wayne South Side 6:56.3 21:33.5 59
63 Hodges, Emma SR Elkhart 6:56.5 21:34.2 60
64 Weng, Erin SR East Noble 6:56.6 21:34.4 61
65 Long, Emma SR Northridge 6:58.2 21:39.5 62
66 Hanyzewski, Kaylie JR Penn 6:59.0 21:41.9  
67 Gillie, Grace SR Ft. Wayne South Side 7:00.9 21:47.8 63
68 Williams, Rachel SR Mishawaka 7:01.2 21:48.6 64
69 Becker, Anna SR East Noble 7:01.3 21:49.2 65
70 Hall, Marybeth JR Carroll (Fort Wayne) 7:02.2 21:51.7 66
71 Clark, Emily JR Ft. Wayne Concordia Lutheran 7:02.2 21:51.8  
72 Kiess, Gabrielle SR Homestead 7:04.3 21:58.4  
73 Rodenbeck, Tori SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:05.3 22:01.4 67
74 Terrell, Rachel SR Elkhart 7:06.1 22:04.0 68
75 Klingenberger, Erin SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:06.7 22:05.7 69
76 Sierra, Leslee SR Concord 7:07.1 22:07.2 70
77 Hartup, Alexis JR Norwell 7:07.4 22:08.1 71
78 Shelton, Caroline SR Columbia City 7:08.1 22:10.2 72
79 Kropf, Faye SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 7:08.7 22:11.9  
80 Miles, Jackie SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:09.5 22:14.5 73
81 Dineen, Shannon JR West Lafayette 7:10.8 22:18.7 74
82 Kahn, Makenzee SR Norwell 7:10.9 22:18.9 75
83 Anderson, Ashlyn JR Elkhart 7:11.1 22:19.4 76
84 Richardson, Brooke SR Elkhart 7:11.1 22:19.6 77
85 McDonald, Elle JR Huntington North 7:11.2 22:19.9 78
86 Walker, Elise JR Elkhart 7:12.7 22:24.4 79
87 Clanin, Lily SR Huntington North 7:12.9 22:25.0 80
88 Woodcox, Olivia JR DeKalb 7:13.0 22:25.4 81
89 Brooks, Kaylee SR Huntington North 7:13.3 22:26.4  
90 Smith, Cady SR East Noble 7:13.7 22:27.5 82
91 Sigler, Karris SR Columbia City 7:14.1 22:28.8 83
92 Kraner, Rose SR Celina 7:14.4 22:29.6 84
93 Shepherd, Allison SR Norwell 7:14.5 22:30.1 85
94 Rodgers, Dakota JR East Noble 7:14.6 22:30.4 86
95 Ward, Ava JR Columbia City 7:14.6 22:30.5 87
96 Casbon, Katie SR Penn 7:15.1 22:31.9  
97 Geiger, Alyse SR Huntington North 7:15.3 22:32.5  
98 Wagner, Ayla JR Columbia City 7:15.5 22:33.2 88
99 Huhn, Elise SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:16.0 22:34.8 89
100 Weng, Rachel SR East Noble 7:16.1 22:35.0 90
101 Reinhard, Maddy SR Norwell 7:16.3 22:35.6 91
102 Grashoff, Ella SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:16.5 22:36.3 92
103 Osborn, Arianna JR Homestead 7:18.0 22:40.9  
104 Shah, Krisha SR West Lafayette 7:18.1 22:41.2 93
105 Sixtos, Jackie JR Goshen 7:18.6 22:42.9 94
106 Koshmider, Sophia SR Goshen 7:18.7 22:43.2 95
107 Packard, Delaney SR South Bend Adams 7:19.8 22:46.4 96
108 Justice-Coulter, Ella SR West Lafayette 7:20.4 22:48.4 97
109 Gardner, Audrey SR Homestead 7:21.1 22:50.6  
110 Hoefer, Ella SR Northridge 7:21.7 22:52.3 98
111 Giesige, Kyleah SR Celina 7:22.4 22:54.5 99
112 Shambaugh, Bailee SR Mishawaka 7:23.5 22:58.1 100
113 Sloffer, Maura JR Carroll (Fort Wayne) 7:23.7 22:58.5  
114 Prest, Morigan SR East Noble 7:25.0 23:02.6  
115 Szczepanski, Emily SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:25.5 23:04.3  
116 Yoder, Jill SR Carroll (Fort Wayne) 7:26.0 23:05.9  
117 Crow, Julianna JR East Noble 7:27.5 23:10.6  
118 Jones, Bria JR Northridge 7:28.4 23:13.2 101
119 Dove, Cassie SR Ft. Wayne Northrop 7:28.7 23:14.3 102
120 Gayed, Jane JR Huntington North 7:28.8 23:14.6  
121 Mullinax, Felice JR Columbia City 7:30.7 23:20.3 103
122 Deshaies, Allison SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:31.1 23:21.5  
123 Pena Perez, Daniela 3 Concord 7:31.9 23:24.0 104
124 Andrew, Tatum JR Celina 7:32.0 23:24.5 105
125 Juarez, Yazmine JR Penn 7:32.6 23:26.2  
126 McMann, Kylie SR Northridge 7:34.8 23:33.2 106
127 Connell, Hannah SR South Bend Adams 7:34.9 23:33.6 107
128 Niblack, Katey SR Ft. Wayne South Side 7:36.7 23:39.1 108
129 Troyer, Hayley SR Northridge 7:37.0 23:40.0 109
130 Dullaghan, Reagan JR Carroll (Fort Wayne) 7:38.2 23:43.7  
131 Smaka, Karsyn SR Northridge 7:38.5 23:44.8  
132 Hensler, Madeline SR Ft. Wayne South Side 7:38.6 23:44.9 110
133 Scott, Gabby SR Elkhart 7:38.7 23:45.4  
134 Clark, Lauren SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:39.2 23:46.7  
135 Scott, Natalie SR Mishawaka 7:39.5 23:47.6 111
136 Skube, Addison SR South Bend Adams 7:41.1 23:52.6 112
137 Dummer, Emma SR Norwell 7:43.0 23:58.7  
138 Cassel, Maeli SR Norwell 7:45.9 24:07.5  
139 Howard, Alona SR Concord 7:46.0 24:08.1 113
140 Gochtvott-Stine, Fiona SR Ft. Wayne South Side 7:46.6 24:09.9 114
141 Broerman, Julia SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:46.7 24:10.0  
142 Pine, Brooklynn SR Norwell 7:47.6 24:13.0  
143 Odhiambo, Joyce SR Concord 7:47.8 24:13.5 115
144 Esqueda, Nataly SR Goshen 7:48.2 24:14.8 116
145 Lopez, Delaney SR Northridge 7:48.3 24:15.1  
146 Flick, Abrielle SR Mishawaka 7:48.9 24:17.1 117
147 Kruger, Kaitlynn SR Mishawaka 7:49.8 24:19.9 118
148 Schrock, Mara SR Goshen 7:50.0 24:20.4 119
149 Corbin, Micaela JR Goshen 7:50.4 24:21.5 120
150 Webber, Carlie SR Elkhart 7:50.5 24:22.0  
151 Schminke, Henriette JR West Lafayette 7:51.0 24:23.5  
152 Purcell, Olivia JR South Bend Adams 7:51.3 24:24.3 121
153 Weishaupt, Rylee SR Goshen 7:51.7 24:25.7 122
154 Whiteleather, Hailey SR Columbia City 7:53.1 24:30.1 123
155 Strukel, Meleena SR Elkhart 7:53.4 24:30.9  
156 Wheeler, Ruth SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:53.4 24:31.1  
157 Morales, Claudia SR Elkhart 7:53.9 24:32.6  
158 Taylor, Breanna JR Columbia City 7:55.0 24:36.0  
159 Neterer, Zoie SR Concord 7:55.1 24:36.2 124
160 Quintano, Lizie SR Elkhart 7:57.9 24:44.9  
161 Richison, Naomi SR Huntington North 7:58.1 24:45.7  
162 Pippenger, Erin JR East Noble 7:59.1 24:48.8  
163 Plank, Ava JR Concord 8:01.3 24:55.4 125
164 Chioatero, Alice SR DeKalb 8:01.6 24:56.5 126
165 Steffey, Anna SR West Lafayette 8:02.9 25:00.4  
166 Melendez, Haylie SR Carroll (Fort Wayne) 8:02.9 25:00.6  
167 McGhee, Savonna SR Ft. Wayne South Side 8:04.8 25:06.3 127
168 Pedraza, Carmen JR Goshen 8:05.9 25:09.7  
169 Velie, Allison SR Concord 8:06.6 25:12.0 128
170 Cox, Paige SR Norwell 8:07.4 25:14.6  
171 Pankop, Khloe SR East Noble 8:09.2 25:20.1  
172 King, Aliyah JR Celina 8:12.0 25:28.9 129
173 Barnard, Athena SR Anderson 8:12.6 25:30.5  
174 Brunswick, Alex JR Concord 8:17.6 25:46.0  
175 Hock, Kamdyn JR Mishawaka 8:21.5 25:58.4  
176 Yoder, Carly SR Goshen 8:23.0 26:03.0  
177 Salam, Amina SR Ft. Wayne Northrop 8:25.8 26:11.5 130
178 Colin, Jazmin SR Ft. Wayne Northrop 8:26.4 26:13.5 131
179 LeBaron, Keeton SR Northridge 8:26.6 26:14.1  
180 Exman, Sammy SR Celina 8:27.2 26:16.1 132
181 Eischen, Alecia JR Celina 8:27.8 26:17.9  
182 Garcia, Monse SR Northridge 8:30.0 26:24.6  
183 Weaver, Rajiya SR South Bend Adams 8:30.7 26:27.0 133
184 Schmidt, Taylor SR South Bend Adams 8:31.4 26:28.9 134
185 Hochwald, Kasia SR South Bend Adams 8:32.5 26:32.3 135
186 Davis, Hallie JR Concord 8:36.4 26:44.6  
187 Antalis, Laurie JR West Lafayette 8:38.1 26:49.8  
188 Blosser, Emily JR Mishawaka 8:40.9 26:58.6  
189 Young, Grace JR West Lafayette 8:51.3 27:30.8  
190 King, Kaitlyn SR Mishawaka 8:54.5 27:40.8  
191 Anderson, Marianna JR South Bend Adams 8:55.0 27:42.5  
192 Fahl, Amelia SR Columbia City 8:55.1 27:42.7  
193 Owens, Taylor JR Northridge 8:58.8 27:54.1  
194 Stecher, Jadyn JR Huntington North 9:00.7 28:00.0  
195 Haan, Susan SR West Lafayette 9:03.1 28:07.6  
196 Cannon, Alexa SR Mishawaka 9:07.2 28:20.3  
197 Taylor, Lindsay JR Columbia City 9:11.7 28:34.2  
198 Camilleri, Isabelle SR South Bend Adams 9:17.0 28:50.7  
199 Strong, Anna SR East Noble 9:31.9 29:37.0  
200 Valencia, Isabella JR Ft. Wayne Northrop 9:45.4 30:19.0 136
Boys "A" Divison Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:27:49 17:33 47 3 5 10 14 15 37 61
2 1:27:40 17:32 59 2 4 16 18 19 25 95
3 1:32:10 18:26 157 9 26 28 39 55 74 93
4 1:32:43 18:32 187 6 17 20 65 79 88  
5 1:33:21 18:40 212 7 12 47 71 75 76 99
6 1:33:57 18:47 215 22 35 36 41 81 83 112
7 1:34:24 18:52 220 32 42 43 51 52 87 102
8 1:34:47 18:57 281 1 49 57 70 104 127 129
9 1:37:14 19:26 306 29 44 46 68 119    
10 1:36:25 19:17 308 8 23 86 94 97    
11 1:37:21 19:28 337 24 62 80 82 89 111 120
12 1:38:15 19:39 341 13 63 64 78 123 138 139
13 1:38:08 19:37 345 33 54 66 85 107 110 114
14 1:39:30 19:54 382 27 53 77 109 116 126 137
15 1:39:51 19:58 386 34 40 96 101 115 122  
16 1:40:30 20:06 389 30 38 84 105 132 143 147
17 1:40:31 20:06 398 11 58 90 106 133    
18 1:40:17 20:03 406 45 67 73 100 121 124 134
19 1:41:45 20:21 428 56 59 60 125 128 135 136
20 1:41:18 20:15 453 69 91 92 98 103 108 131
21 1:51:06 22:13 476 21 48 117 144 146    
22 1:47:53 21:34 482 31 50 118 141 142    
23 1:52:30 22:30 600 72 113 130 140 145    
Boys "A" Divison Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Sweet, Braden SR Southwood 5:11.4 16:07.4 1
2 Burris, Tucker SR Monroe Central 5:16.4 16:23.0 2
3 Cook, Nick JR Wapahani 5:27.8 16:58.5 3
4 Miller, Carter SR Monroe Central 5:32.1 17:12.0 4
5 Ellis, Brandon SR Wapahani 5:34.3 17:18.8 5
6 Smith, Hunter JR Frankton 5:34.6 17:19.5 6
7 Lantz, Eli SR Churubusco 5:35.0 17:20.9 7
8 McIntire, Clancy SR South Adams 5:36.7 17:26.0 8
9 Lower, Konner SR Eastside 5:38.4 17:31.5  
10 Cates, Chase SR Northeastern 5:39.7 17:35.4 9
11 Shrock, Andrew SR Wapahani 5:41.2 17:40.2 10
12 Reese, Jayden SR Elwood Community 5:42.9 17:45.3 11
13 Skinner, Levi SR Churubusco 5:42.9 17:45.3 12
14 Moriarty, Cobin SR Lakewood Park Christian 5:44.1 17:49.3 13
15 Boggs, Colton SR Wapahani 5:45.7 17:54.1 14
16 Hutchens, Landon SR Wapahani 5:46.8 17:57.4 15
17 Shumaker, Caden SR Monroe Central 5:47.1 17:58.4 16
18 Lawrence, Bradley SR Frankton 5:47.5 17:59.8 17
19 Landis, Caden SR Monroe Central 5:48.1 18:01.7 18
20 Chamberlain, Eli JR Monroe Central 5:49.3 18:05.4 19
21 Davenport, Zach SR Frankton 5:50.1 18:07.9 20
22 McLatcher, Carson SR Fremont 5:50.5 18:09.0 21
23 Douglass, Aaron SR Bremen 5:51.3 18:11.4 22
24 Butler, Luke SR Wes-Del 5:51.7 18:12.9  
25 Anderson, Race SR South Adams 5:52.7 18:16.0 23
26 Lockridge, Nate SR Woodlan Jr./Sr. High School 5:52.9 18:16.6 24
27 Shumaker, Kyler SR Monroe Central 5:52.9 18:16.6 25
28 Ramsey, Jackson SR Northeastern 5:53.0 18:16.7 26
29 Glasgo, Kawliga SR Prairie Heights 5:54.3 18:20.9 27
30 Mull, Mason SR Northeastern 5:54.5 18:21.6 28
31 Rabideau, Cody SR Ft. Wayne Bishop Luers 5:55.3 18:24.1 29
32 Bricker, Joshua JR Southern Wells 5:56.3 18:27.1 30
33 Kitterman, Noah SR Blackford 5:57.0 18:29.2 31
34 Maxwell, Tony SR Elkhart Christian Academy 5:58.2 18:32.9 32
35 Crosbie, Markis SR Bluffton 5:58.6 18:34.2 33
36 Doden, Jones JR Ft. Wayne Blackhawk Christian 5:59.2 18:36.1 34
37 Syswerda, Thane SR Eastbrook 5:59.3 18:36.4  
38 Smith, Tyler SR Bremen 5:59.3 18:36.4 35
39 Bryant, Andrew JR Eastbrook 5:59.7 18:37.6  
40 Lextin, Willis SR Bremen 6:00.0 18:38.4 36
41 Shrock, Jon SR Wapahani 6:01.4 18:43.0 37
42 Harris, Austin SR Southern Wells 6:01.7 18:43.9 38
43 Luebbe, Grant SR Northeastern 6:02.0 18:44.9 39
44 Miller, Dawson SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:02.1 18:45.0 40
45 Fish, Jacob SR Bremen 6:02.2 18:45.3 41
46 Bueno, Luis SR Elkhart Christian Academy 6:03.8 18:50.3 42
47 Schramm, Luke SR Elkhart Christian Academy 6:03.9 18:50.8 43
48 McComb, Tommy JR Ft. Wayne Bishop Luers 6:04.0 18:51.0 44
49 Weston, Khoa SR Daleville 6:04.7 18:53.1 45
50 Steele, Henry JR Ft. Wayne Bishop Luers 6:05.4 18:55.3 46
51 Stroder, Dylan SR Churubusco 6:05.6 18:56.0 47
52 Guzman, Armani SR Fremont 6:05.9 18:56.8 48
53 Marlow, Jacob SR Southwood 6:06.4 18:58.4 49
54 Osborn, Darius JR Blackford 6:08.1 19:03.7 50
55 Lester, Ben SR Elkhart Christian Academy 6:08.4 19:04.8 51
56 Reynolds, Jude SR Elkhart Christian Academy 6:08.8 19:05.8 52
57 Swing, Wayne SR Prairie Heights 6:09.1 19:06.7 53
58 Godwin, Tyler JR Bluffton 6:09.5 19:08.0 54
59 Drake, Nolan JR Northeastern 6:10.9 19:12.3 55
60 Long, Jenson SR Fairfield 6:11.0 19:12.8 56
61 Boardman, Casey JR Southwood 6:11.7 19:14.8 57
62 Frazier, Kaleb JR Elwood Community 6:11.9 19:15.6 58
63 Mast, Luke JR Fairfield 6:12.0 19:16.0 59
64 Shepherd, Noah SR Central Noble 6:12.1 19:16.3  
65 Plett, Stevan SR Fairfield 6:15.5 19:26.6 60
66 Dickinson, Joey SR Wapahani 6:15.9 19:27.9 61
67 Moore, Max SR Woodlan Jr./Sr. High School 6:17.1 19:31.7 62
68 Rowlader, Dylan SR Lakewood Park Christian 6:17.2 19:31.9 63
69 Kruse, Braeson SR Lakewood Park Christian 6:17.2 19:32.0 64
70 Cage, Kaleb SR Frankton 6:17.6 19:33.2 65
71 Baumgartner, Samuel SR Bluffton 6:18.3 19:35.3 66
72 Colvin, Ethan JR Daleville 6:18.3 19:35.4 67
73 Legg, Devon SR Eastbrook 6:18.8 19:37.1  
74 Steigmeyer, Will SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:18.9 19:37.4 68
75 Steele, Carter JR Adams Central 6:19.0 19:37.5 69
76 Prickett, Cayden SR Southwood 6:19.2 19:38.1 70
77 Neireiter, Wyatt SR Churubusco 6:19.2 19:38.3 71
78 Porter, Jacob SR Whitko 6:19.5 19:39.2 72
79 Arnold, Timothy SR Daleville 6:19.8 19:40.2 73
80 Stockton, Gannen SR Northeastern 6:19.9 19:40.5 74
81 Palmer, Evan JR Churubusco 6:20.0 19:40.6 75
82 Rinker, Isaac SR Churubusco 6:20.0 19:40.8 76
83 Cearbaugh, Riley JR Prairie Heights 6:20.1 19:41.1 77
84 Shively, Christopher SR Lakewood Park Christian 6:20.2 19:41.2 78
85 Falnik, Colson JR Frankton 6:20.9 19:43.5 79
86 Hohenbrink, Carter SR Woodlan Jr./Sr. High School 6:21.6 19:45.6 80
87 Wordleman, James SR Bremen 6:21.8 19:46.2 81
88 Loucks, Tyler SR Woodlan Jr./Sr. High School 6:21.9 19:46.6 82
89 Miller, Keegan SR Bremen 6:23.0 19:50.0 83
90 Master, Eli SR Southern Wells 6:24.6 19:55.1 84
91 Mayer, Bryson SR Bluffton 6:25.0 19:56.1 85
92 Von Gunten, Aidan SR South Adams 6:25.2 19:57.0 86
93 Burch, Daniel SR Elkhart Christian Academy 6:25.3 19:57.2 87
94 Gerber, Christian SR Frankton 6:26.5 20:00.9 88
95 Hubbart, Ryan JR Woodlan Jr./Sr. High School 6:26.7 20:01.4 89
96 Hood, Zach SR Elwood Community 6:27.3 20:03.5 90
97 Connelley, Korbin SR Adams Central 6:29.1 20:09.0 91
98 Terrell, Klayton SR Adams Central 6:29.2 20:09.3 92
99 McFarland, Bryston JR Northeastern 6:30.5 20:13.2 93
100 Vasquez, Oscar JR South Adams 6:32.6 20:19.8 94
101 Weesner, Dorian SR Monroe Central 6:32.9 20:20.8 95
102 Stephen, Mathew SR Northeastern 6:33.5 20:22.6  
103 Miller, Boston SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:34.5 20:25.7 96
104 Gorrell, Isaac SR South Adams 6:34.7 20:26.3 97
105 Daniels, Nathan JR Monroe Central 6:34.8 20:26.6  
106 McAfee, Evan SR Adams Central 6:37.5 20:35.2 98
107 Brandt, Kyle SR Churubusco 6:37.8 20:36.0 99
108 Adams, Meryck JR Daleville 6:39.0 20:39.9 100
109 Elsworth, Ashton SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:39.3 20:40.7 101
110 Leeper, Isaac SR Elkhart Christian Academy 6:40.7 20:45.0 102
111 Shoaf, Jackson JR Adams Central 6:41.6 20:47.9 103
112 Mitchell, Landon JR Southwood 6:41.9 20:48.9 104
113 Garrett, Potter SR Southern Wells 6:42.9 20:51.8 105
114 Tackett, Cameron SR Elwood Community 6:43.0 20:52.1 106
115 Scheik, Kenny SR Hamilton 6:43.8 20:54.7  
116 Bultemeier, Grant SR Bluffton 6:43.8 20:54.7 107
117 Ausland, Tyler JR Adams Central 6:44.1 20:55.6 108
118 Baas, Brady SR Prairie Heights 6:44.8 20:57.8 109
119 Cook, Chandlor SR Wes-Del 6:45.0 20:58.4  
120 Brown, Andrew SR Bluffton 6:46.0 21:01.4 110
121 Art, Brysen SR Woodlan Jr./Sr. High School 6:46.4 21:02.7 111
122 Gilmer, Jackson SR Bremen 6:46.6 21:03.3 112
123 Diaz, Alexander JR Eastside 6:46.7 21:03.6  
124 Cool, Ryan SR Hamilton 6:50.8 21:16.4  
125 Stoughton, Ben SR Wes-Del 6:51.9 21:19.7  
126 Alexander, Gavyn SR Whitko 6:52.1 21:20.5 113
127 Grady, Lucas SR Bluffton 6:52.9 21:22.8 114
128 Barrand, Gage SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:53.2 21:23.9 115
129 Johnson-Salis, Messiah JR Prairie Heights 6:53.3 21:24.1 116
130 Disher, Dayne SR Fremont 6:53.4 21:24.4 117
131 Walker, Keaton JR Blackford 6:53.6 21:25.0 118
132 Zbieranski, Kody SR Bremen 6:54.0 21:26.3  
133 Haiflich, Jason SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:54.2 21:27.0 119
134 Garrison, Brady JR Woodlan Jr./Sr. High School 6:54.3 21:27.4 120
135 Cooper, Zach SR Daleville 6:54.7 21:28.6 121
136 Yergler, Brody SR Bluffton 6:54.8 21:29.0  
137 Stiles, Sam SR Bremen 6:56.8 21:35.1  
138 Keolasy, Parker SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:57.3 21:36.5 122
139 Elwood, Jeremy SR Lakewood Park Christian 6:58.7 21:41.1 123
140 Kinnick, Brandon SR Daleville 6:59.0 21:41.8 124
141 Troup, Noah JR Fairfield 7:00.3 21:46.0 125
142 Wright, Camden JR Wapahani 7:01.4 21:49.3  
143 Tomboni, Austin JR Wapahani 7:03.0 21:54.4  
144 Dyer, Nick SR Prairie Heights 7:03.6 21:56.2 126
145 Rainwaters, Braisen JR Wapahani 7:03.7 21:56.4  
146 Wait, Hunter SR Central Noble 7:04.2 21:58.0  
147 Danzy, Devin SR Southwood 7:05.7 22:02.6 127
148 Moreland, Josh SR Fairfield 7:06.3 22:04.5 128
149 Smith, Brayden SR Southwood 7:07.1 22:07.0 129
150 Wise, Sam SR Whitko 7:07.4 22:08.0 130
151 Aspy, William SR Churubusco 7:10.8 22:18.6  
152 Clark, Logan JR Adams Central 7:11.6 22:21.0 131
153 Schmeltz, Tyler SR Bremen 7:12.5 22:23.9  
154 Lora, Jonathan SR Eastbrook 7:14.3 22:29.5  
155 Austerman, Conner SR Northeastern 7:14.9 22:31.2  
156 Barcus, Gideon SR Southern Wells 7:15.2 22:32.1 132
157 Seibel, Will SR Elwood Community 7:16.2 22:35.2 133
158 Reyes-Garrido, Joel SR Daleville 7:17.5 22:39.4 134
159 Walburn, Alex SR Wapahani 7:18.2 22:41.7  
160 Amos, Skylar SR Southwood 7:19.5 22:45.7  
161 Moser, Bryson SR Fairfield 7:23.3 22:57.5 135
162 Palmer, Ethan SR Churubusco 7:24.7 23:01.9  
163 Lepper, Caleb SR Hamilton 7:25.0 23:02.8  
164 Fry, John SR Fairfield 7:25.3 23:03.7 136
165 Schwartz, Andrew SR Adams Central 7:25.9 23:05.4  
166 Schrock, Holt SR Prairie Heights 7:26.3 23:06.8 137
167 VandeVelde, Jackson JR Lakewood Park Christian 7:27.4 23:10.3 138
168 Tungate, Austin SR Daleville 7:29.0 23:15.1  
169 Gothrup, Cayden SR Daleville 7:30.5 23:19.9  
170 Handerson, CJ SR Woodlan Jr./Sr. High School 7:32.8 23:26.8  
171 Mansojer, Anthony JR Lakewood Park Christian 7:33.4 23:28.8 139
172 Gibson, Kamden JR Wapahani 7:39.7 23:48.3  
173 Hayes, Benjamin SR Bremen 7:43.1 23:58.9  
174 Newman, Caiden SR Bremen 7:43.6 24:00.6  
175 Noland, Hunter JR Churubusco 7:43.7 24:00.9  
176 Bortner, Logan SR Lakewood Park Christian 7:44.3 24:02.7  
177 Rupel, Austin SR Bluffton 7:44.3 24:02.7  
178 Williams, Jordan SR Whitko 7:44.7 24:03.8 140
179 Thornburgh, Todd SR Blackford 7:48.4 24:15.5 141
180 Osborn, Caden SR Lakewood Park Christian 7:48.9 24:17.1  
181 Slentz, Charleston JR Blackford 7:56.3 24:40.1 142
182 Brewster, Aidan JR Southern Wells 7:59.9 24:51.1 143
183 Sampley, Zayne JR Monroe Central 8:00.3 24:52.5  
184 Yoder, Reegan SR Central Noble 8:06.2 25:10.6  
185 Moreno, Jorge JR Fremont 8:06.8 25:12.5 144
186 Rush, Dominic JR Whitko 8:08.9 25:19.0 145
187 Abbs, Braxton JR Fairfield 8:31.4 26:29.1  
188 Miller, Dawson SR Hamilton 8:31.6 26:29.6  
189 Keipper, Nash JR Prairie Heights 8:40.6 26:57.7  
190 Fisher, Jorden JR Fremont 8:49.0 27:23.7 146
191 Armer, Arthur JR Central Noble 8:49.8 27:26.2  
192 Heath, Roscoe SR Southern Wells 8:56.5 27:47.0 147
Girls "A" Divison Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:51:35 22:19 94 9 10 16 21 38 49 52
2 1:51:44 22:20 108 2 8 23 36 39 40 71
3 1:52:57 22:35 123 4 27 29 31 32 44 53
4 1:55:55 23:11 164 11 13 22 57 61 64 74
5 1:56:50 23:22 181 6 20 26 62 67 79 96
6 1:56:56 23:23 201 1 12 48 68 72 73 88
7 1:59:06 23:49 209 17 28 34 46 84    
8 1:58:22 23:40 214 3 7 58 65 81 83 92
9 2:01:25 24:17 243 24 35 51 56 77 78 89
10 2:05:22 25:04 263 15 45 47 54 102    
11 2:02:55 24:35 264 18 25 60 66 95    
12 2:03:44 24:44 274 33 43 59 69 70 90  
13 2:03:36 24:43 287 19 30 75 76 87 93 101
14 2:08:13 25:38 304 14 37 55 94 104 106 107
15 2:09:05 25:49 334 5 50 82 97 100 103 105
16 2:11:43 26:20 379 41 63 85 91 99    
17 2:32:07 30:25 414 42 80 86 98 108    
Girls "A" Divison Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Busch, Sarah SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:16.5 19:29.8 1
2 Sturwold, McKenzie SR South Adams 6:34.1 20:24.5 2
3 Cates, Marissa SR Northeastern 6:34.4 20:25.3  
4 Sprankles, Leslie SR Bluffton 6:34.8 20:26.6 3
5 Hogue, Chloe SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:41.8 20:48.6  
6 Howell, olivia JR Eastbrook 6:47.8 21:07.1 4
7 McFarren, Sydney JR Southern Wells 6:48.9 21:10.6 5
8 Reynolds, Olivia SR Adams Central 6:50.4 21:15.2 6
9 Kitt, Elayna SR Bluffton 6:55.2 21:30.1 7
10 Miller, Megan SR South Adams 6:55.8 21:31.9 8
11 Yoder, Madelyn SR Fairfield 6:58.6 21:40.6 9
12 Kuhn, Kaitlyn JR Fairfield 6:59.2 21:42.6 10
13 Osborne, Katie JR Monroe Central 6:59.6 21:43.8 11
14 Hawkins, Hannah SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:00.0 21:45.1 12
15 Coe, Addison JR Monroe Central 7:03.2 21:54.8 13
16 Gruet, Emma SR Elkhart Christian Academy 7:03.6 21:56.1  
17 Rinehold, Michaela SR Central Noble 7:03.8 21:56.7 14
18 Thrasher, Kendyl SR Wapahani 7:05.6 22:02.4 15
19 Culp, Makayla SR Fairfield 7:07.7 22:08.8 16
20 Gochenour, Natalie SR Fremont 7:08.7 22:11.9 17
21 Justin, Emerson SR Wes-Del 7:09.4 22:14.3 18
22 Lawmaster, Courtney SR Bremen 7:09.5 22:14.4 19
23 Landis, Gabi JR Adams Central 7:09.8 22:15.5 20
24 Howell, Chynzie SR Fairfield 7:11.6 22:21.2 21
25 Puckett, Karly SR Monroe Central 7:12.5 22:23.7 22
26 Litwiller, Nia JR South Adams 7:12.6 22:24.3 23
27 Steele, Allison SR Prairie Heights 7:13.9 22:28.2 24
28 Basinger, Allie SR Churubusco 7:15.5 22:33.2  
29 Knott, Jaci SR Wes-Del 7:15.8 22:34.0 25
30 Armes, Avree SR Adams Central 7:19.2 22:44.6 26
31 Lakanen, claire JR Eastbrook 7:20.2 22:47.8 27
32 Shrewsburg, Hallie JR Fremont 7:20.9 22:49.9 28
33 Hallis, Ellie JR Eastbrook 7:23.7 22:58.8 29
34 Shively, Mickie JR Bremen 7:24.5 23:01.2 30
35 Hammond, Rebekah SR Eastbrook 7:24.6 23:01.6 31
36 Goble, Josie JR Eastbrook 7:24.9 23:02.4 32
37 DeBolt, Jorja JR Churubusco 7:26.2 23:06.4  
38 Covert, Olivia SR Daleville 7:27.3 23:09.7  
39 Buss, Chloe JR Eastside 7:29.4 23:16.4  
40 Cole, Caitlin SR Frankton 7:30.7 23:20.3 33
41 Berlew, Katie SR Fremont 7:31.4 23:22.7 34
42 Glasgo, Breonna JR Prairie Heights 7:32.6 23:26.3 35
43 Neuenschwander, Ella SR South Adams 7:34.3 23:31.5 36
44 Hartz, Samantha SR Lakewood Park Christian 7:35.6 23:35.6  
45 Scheik, Jasmine JR Hamilton 7:36.8 23:39.5  
46 Vice, Madison SR Central Noble 7:37.6 23:41.8 37
47 Geiger, Delana SR Fairfield 7:37.7 23:42.1 38
48 Hunley, Addisyn SR South Adams 7:41.1 23:52.7 39
49 Blomeke, Maddie JR South Adams 7:43.8 24:01.2 40
50 Spurlin, Lily SR Whitko 7:44.1 24:02.1 41
51 Clamme, Allison JR Blackford 7:45.5 24:06.3 42
52 Sweet, Amelia SR Southwood 7:46.3 24:08.9  
53 Cline, Jewell JR Frankton 7:46.8 24:10.4 43
54 Craw, Laynie SR Eastbrook 7:47.1 24:11.5 44
55 Neal, Lilly JR Wapahani 7:49.3 24:18.2 45
56 McCullough, Kayla SR Fremont 7:49.3 24:18.3 46
57 Felton, Kloee SR Wapahani 7:49.4 24:18.5 47
58 Holzinger, Lillian SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:51.5 24:24.9 48
59 Bontrager, Ava SR Fairfield 7:51.5 24:25.0 49
60 Kratzer, Breann SR Southern Wells 7:54.0 24:32.8 50
61 Bell, Roshelle SR Prairie Heights 7:55.8 24:38.3 51
62 Shearer, Abigail JR Fairfield 7:56.4 24:40.3 52
63 Felver, Lauren SR Eastbrook 7:58.5 24:46.7 53
64 Felton, Madeline SR Wapahani 7:58.8 24:47.8 54
65 Herr, Anna JR Central Noble 7:59.0 24:48.5 55
66 Hostetler, Britney JR Prairie Heights 7:59.8 24:50.9 56
67 Gaddis, Kelsie SR Monroe Central 8:00.0 24:51.6 57
68 Russell, Adaline SR Elkhart Christian Academy 8:00.3 24:52.5  
69 Corkwell, Lucia JR Bluffton 8:00.4 24:52.8 58
70 Sheward, Emma SR Frankton 8:01.8 24:57.1 59
71 Stoughton, Andrea SR Wes-Del 8:03.0 25:00.7 60
72 Budreau, Sophie SR Monroe Central 8:03.3 25:01.8 61
73 Shoaf, Josie JR Adams Central 8:03.8 25:03.4 62
74 Fugettt, Kylie SR Whitko 8:08.9 25:19.0 63
75 Ferguson, Morgan JR Monroe Central 8:10.6 25:24.4 64
76 Linderwell, Annika SR Bluffton 8:10.8 25:25.0 65
77 Skinner, Morgan JR Wes-Del 8:12.4 25:29.9 66
78 Fruechte, Brooke JR Adams Central 8:13.1 25:32.2 67
79 Burton, Beatrice SR Ft. Wayne Bishop Luers 8:13.8 25:34.2 68
80 Huff, Kiley SR Frankton 8:14.2 25:35.7 69
81 Hartley, Abby SR Frankton 8:15.8 25:40.6 70
82 Bombolewicz, Zayley JR South Adams 8:16.1 25:41.5 71
83 Ramos, Jorja JR Ft. Wayne Bishop Luers 8:16.3 25:42.2 72
84 Miguel, Alexis SR Ft. Wayne Bishop Luers 8:16.7 25:43.4 73
85 Pryor, Mackenzie JR Monroe Central 8:17.3 25:45.1 74
86 Barr, Caylee SR Bremen 8:17.3 25:45.2 75
87 Lesser, Danielle SR Lakewood Park Christian 8:17.5 25:45.9  
88 Barber, Amber JR Bremen 8:17.9 25:47.1 76
89 Hobson, Monica SR Southwood 8:18.7 25:49.6  
90 Helbert, Kennedy SR Eastside 8:21.7 25:58.8  
91 Roberts, Samantha SR Prairie Heights 8:22.6 26:01.8 77
92 James, Caylee SR Prairie Heights 8:22.9 26:02.7 78
93 Oliver, Shelby SR Adams Central 8:24.0 26:05.9 79
94 Uggen, Ammee JR Blackford 8:24.3 26:07.1 80
95 Hiday, Emily SR Bluffton 8:24.5 26:07.7 81
96 Brewster, Adela SR Southern Wells 8:25.5 26:10.8 82
97 Pulver, Aubrey SR Bluffton 8:25.7 26:11.2 83
98 Zuccolotto, Kaylie SR Fremont 8:29.5 26:23.2 84
99 Aikin, Kadence SR Daleville 8:30.7 26:26.8  
100 Rhoades, Nadia SR Whitko 8:31.3 26:28.6 85
101 Baker, Gracie JR Monroe Central 8:31.5 26:29.2  
102 Slentz, Ruby SR Blackford 8:33.1 26:34.3 86
103 Sands, Audrey JR Bremen 8:37.6 26:48.4 87
104 Vasquez, Angela SR Ft. Wayne Bishop Luers 8:39.2 26:53.3 88
105 Wiley, Sarah JR Prairie Heights 8:41.3 26:59.9 89
106 Berger, Jill SR Northeastern 8:41.8 27:01.4  
107 Browning, Katelyn SR Frankton 8:43.0 27:05.2 90
108 Precour, Ava JR Whitko 8:45.4 27:12.4 91
109 Zettel, Paige SR Northeastern 8:46.9 27:17.2  
110 Bultemeier, Katelyn SR Bluffton 8:47.9 27:20.2 92
111 Foor, Katelyn SR Elwood Community 8:48.3 27:21.5  
112 Stine, Addie JR Bremen 8:48.6 27:22.5 93
113 Schroeder, Jane SR Ft. Wayne Bishop Luers 8:48.9 27:23.3  
114 Moon, Star SR Monroe Central 8:50.9 27:29.6  
115 Engbrecht, Marisa SR Daleville 8:51.5 27:31.5  
116 Price, Angela SR Central Noble 8:52.1 27:33.3 94
117 Stoughton, Alyssa SR Wes-Del 8:53.0 27:36.1 95
118 Gibson, Tierra JR Ft. Wayne Bishop Luers 8:53.7 27:38.4  
119 Laukhuf, Anna SR Adams Central 8:57.4 27:49.7 96
120 Springer, Alayna SR Prairie Heights 9:08.8 28:25.3  
121 Green, Annelise JR Fairfield 9:08.9 28:25.5  
122 McMillan, Katelyn SR Southern Wells 9:09.3 28:26.8 97
123 Darnell, Kylee SR Blackford 9:10.3 28:30.0 98
124 Jackson, Laura SR Whitko 9:14.0 28:41.4 99
125 Rogers, Hailey SR Southern Wells 9:14.9 28:44.1 100
126 Zook, Olivia JR Prairie Heights 9:23.7 29:11.7  
127 Miller, Keely SR Bremen 9:25.0 29:15.7 101
128 Whiting, Skye SR Northeastern 9:27.5 29:23.3  
129 Fox, Hannah SR Elwood Community 9:28.2 29:25.6  
130 Sewell, Abby SR Wapahani 9:38.0 29:56.0 102
131 Fulton, Kayla SR Southern Wells 9:38.2 29:56.5 103
132 Herr, Izzy JR Central Noble 9:43.4 30:12.7 104
133 Westfall, Krista SR Southern Wells 9:44.1 30:15.0 105
134 McMullen, Meghyn SR Hamilton 9:55.7 30:51.0  
135 Mast, Adrienne SR Central Noble 10:07.6 31:28.0 106
136 Bingham, Kylie SR Central Noble 11:25.2 35:29.0 107
137 Reeves, Holly SR Daleville 13:23.9 41:38.0  
138 Fisher, Kirsten JR Blackford 15:04.3 46:50.0 108
Girls "AA" Divison Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:44:15 20:51 75 5 7 9 19 35 36 39
2 1:45:45 21:09 97 8 12 22 27 28 29 58
3 1:45:04 21:00 140 1 6 20 32 81 90 102
4 1:48:21 21:40 146 18 25 30 31 42 67 70
5 1:49:14 21:50 159 17 26 37 38 41 53 68
6 1:48:29 21:41 171 3 21 24 50 73 77 119
7 1:51:26 22:17 210 16 34 47 52 61 75 82
8 1:51:10 22:14 243 2 40 43 74 84 85 94
9 1:53:35 22:43 275 15 33 63 76 88 91 116
10 1:53:39 22:43 277 10 55 57 72 83 93 98
11 1:54:10 22:50 289 13 59 60 62 95 97 101
12 1:54:25 22:53 301 4 23 79 89 106 111 118
13 2:00:24 24:04 306 11 46 54 66 129    
14 1:56:08 23:13 322 44 49 64 65 100    
15 2:01:12 24:14 406 45 51 86 104 120 125 128
16 2:01:00 24:12 422 14 80 105 110 113 126  
17 2:02:37 24:31 472 71 92 99 103 107 109 112
18 2:04:26 24:53 477 56 78 108 114 121    
19 2:10:39 26:07 503 48 87 117 124 127    
20 2:08:43 25:44 525 69 96 115 122 123    
Girls "AA" Divison Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Southerland, Nicki JR Delta 5:49.0 18:04.4 1
2 Mitchell, Maria SR Hamilton Heights 6:02.5 18:46.2 2
3 Jordan, Abby JR Maconaquah 6:21.4 19:45.2 3
4 Dyer, Lydia SR Woodlan Jr./Sr. High School 6:26.1 19:59.6 4
5 Beaubien, Renee SR Leo 6:28.5 20:07.0 5
6 Robles, Makayla SR Delta 6:31.6 20:16.8 6
7 Shenfeld, Isabelle JR Leo 6:35.0 20:27.2 7
8 Robey, Kinzie SR Oak Hill 6:35.1 20:27.7 8
9 Norris, Maya JR Leo 6:37.1 20:33.7 9
10 Burden, Kaitlin SR NorthWood 6:38.5 20:38.1 10
11 Fry, Deann SR Westview 6:41.1 20:46.4 11
12 Jackson, Selah SR Oak Hill 6:42.1 20:49.5 12
13 Scott, Ellen SR Bellmont 6:43.1 20:52.4 13
14 Craig, Kasey SR Ft. Wayne North Side 6:44.2 20:55.8 14
15 Armstrong, Nataley SR Garrett 6:44.3 20:56.2 15
16 Tedder, Emily SR Centerville 6:45.0 20:58.4 16
17 Reece, Elizabeth SR Yorktown 6:46.0 21:01.5 17
18 Clark, Ruby JR West Noble 6:46.2 21:02.2 18
19 Norris, Eden SR Leo 6:47.1 21:05.0 19
20 Brelage, Ashleigh SR Delta 6:47.4 21:06.0 20
21 Miller, Karli SR Maconaquah 6:48.3 21:08.5 21
22 Wisner, Sadie JR Oak Hill 6:50.2 21:14.7 22
23 Emenhiser, Mae JR Woodlan Jr./Sr. High School 6:52.7 21:22.3 23
24 Driscoll, Lauren JR Maconaquah 6:52.9 21:22.8 24
25 Wallen, Megan SR West Noble 6:54.0 21:26.5 25
26 Huisman, Grace SR Yorktown 6:54.4 21:27.6 26
27 Hornocker, Kate SR Oak Hill 6:57.0 21:35.7 27
28 Highley, Leah JR Oak Hill 6:57.7 21:38.0 28
29 Bledsoe, Emma SR Oak Hill 6:58.1 21:39.0 29
30 Miller, Chesnee JR Tippecanoe Valley 6:58.9 21:41.6  
31 Parson, Thalia SR West Noble 6:59.2 21:42.4 30
32 Shoemaker, Erin SR West Noble 6:59.3 21:42.8 31
33 Cox, Shannyn SR Delta 7:00.6 21:47.0 32
34 Malcolm, Madilyn SR Garrett 7:02.9 21:54.0 33
35 Scales, Chloe SR Centerville 7:05.5 22:02.2 34
36 Stine, Taylor SR Leo 7:05.7 22:02.7 35
37 Handshoe, Leah SR Leo 7:07.2 22:07.4 36
38 Barnhizer, Sara SR Yorktown 7:07.8 22:09.4 37
39 Smith, Ali SR Yorktown 7:08.6 22:11.8 38
40 Kissner, Lily SR Leo 7:09.4 22:14.2 39
41 Madara, Teegan JR Hamilton Heights 7:12.0 22:22.3 40
42 Moulton, Natalie SR Yorktown 7:12.7 22:24.4 41
43 Haro, Yoseline JR West Noble 7:13.6 22:27.4 42
44 Bichey, Mary Ella JR Hamilton Heights 7:16.6 22:36.7 43
45 Pepple, Riley JR Angola 7:17.2 22:38.6 44
46 Beezley, Ella SR Wawasee 7:17.7 22:39.9 45
47 Niccum, Eve SR Westview 7:17.8 22:40.4 46
48 Shipman, Kendra JR Centerville 7:18.0 22:40.9 47
49 Cimoch, Sarah SR South Bend Riley 7:18.1 22:41.1 48
50 Schneider, Holly JR Angola 7:18.5 22:42.5 49
51 Heath, Abby SR Maconaquah 7:18.7 22:43.1 50
52 Tyler, Lily SR Wawasee 7:19.2 22:44.8 51
53 Morgan, Aubrey SR Centerville 7:19.9 22:47.0 52
54 Stagge, Rachael SR Yorktown 7:20.0 22:47.3 53
55 Stutzman, Stacy SR Westview 7:20.3 22:48.1 54
56 Allen, Emilie SR NorthWood 7:20.6 22:48.9 55
57 Strange, Delaney SR Muncie Central 7:21.0 22:50.4 56
58 Markham, Jenna SR NorthWood 7:21.2 22:51.0 57
59 Cheek, Mallory SR Oak Hill 7:21.8 22:52.7 58
60 Gearheart , Lillie JR Bellmont 7:22.5 22:54.9 59
61 Bleke , Rachel SR Bellmont 7:23.1 22:56.7 60
62 Lickfelt, Mia SR Centerville 7:23.5 22:58.0 61
63 Morris, Faith SR Bellmont 7:23.6 22:58.3 62
64 Spiece, Tia SR Garrett 7:24.1 22:59.8 63
65 Caswell, Kylie JR Angola 7:24.2 23:00.2 64
66 Budak, Isabella SR Angola 7:24.9 23:02.4 65
67 Miller, Nicole SR Westview 7:25.5 23:04.3 66
68 Klagges, Rachel JR West Noble 7:25.5 23:04.4 67
69 Coomer, Makayla SR New Haven 7:25.8 23:05.1  
70 Brown, Izzie SR Yorktown 7:26.0 23:05.7 68
71 Fleeman, Keylee SR Lakeland 7:26.0 23:05.9 69
72 Brooks, Rachel JR Leo 7:26.6 23:07.6  
73 Albrecht, Janelle JR Leo 7:29.1 23:15.4  
74 Christlieb, Elizabeth SR West Noble 7:31.4 23:22.6 70
75 Aguila, Carynna SR Marion 7:32.8 23:26.8 71
76 Slone, Savanah JR NorthWood 7:33.5 23:29.1 72
77 Eby, Rachel SR Maconaquah 7:33.8 23:29.9 73
78 Dotlich, Madison SR Hamilton Heights 7:34.3 23:31.7 74
79 Cornett, Journey SR Centerville 7:34.7 23:32.7 75
80 Ebert, Addison JR Garrett 7:36.4 23:38.0 76
81 Merritt, Lauryn JR Maconaquah 7:37.6 23:41.7 77
82 Coggeshall, Maya SR Muncie Central 7:37.8 23:42.6 78
83 Lake, Brenna SR Woodlan Jr./Sr. High School 7:38.6 23:45.0 79
84 Hackbush, Vada SR Ft. Wayne North Side 7:39.5 23:47.8 80
85 Abel, Audrey SR Leo 7:39.9 23:49.1  
86 Bohanon, Olivia SR Delta 7:40.2 23:49.9 81
87 Carter, Julie JR Centerville 7:40.4 23:50.5 82
88 Hermann, Maleah SR Heritage 7:41.0 23:52.3  
89 Prenkert, Sydney JR NorthWood 7:41.0 23:52.5 83
90 Foster, Laney JR Centerville 7:41.1 23:52.7  
91 Guthrie, Morgan SR Hamilton Heights 7:41.3 23:53.3 84
92 Kohrman, Nicole SR Heritage 7:42.9 23:58.4  
93 Gamble, Claire SR Oak Hill 7:43.3 23:59.5  
94 Ewing, Ella JR Hamilton Heights 7:44.3 24:02.7 85
95 Smith, Alyssa JR Wawasee 7:44.4 24:03.0 86
96 Kulcsar, Savannah SR South Bend Riley 7:44.4 24:03.0 87
97 Liechty, Samantha SR Garrett 7:45.7 24:07.1 88
98 Zent, Riley SR Woodlan Jr./Sr. High School 7:46.2 24:08.6 89
99 Eldridge, Camryn SR Delta 7:46.9 24:10.6 90
100 Malcolm, Makenna JR Garrett 7:48.4 24:15.3 91
101 Steenbergh, Molley JR Marion 7:48.7 24:16.2 92
102 Jesse, Britton JR NorthWood 7:50.0 24:20.5 93
103 Springman, Juliana JR Hamilton Heights 7:51.3 24:24.3 94
104 Mata, Mirra JR Bellmont 7:52.5 24:28.0 95
105 Claypoole, Ella JR Centerville 7:52.5 24:28.2  
106 Wilkinson, Tara JR Lakeland 7:53.3 24:30.7 96
107 Teeter, Karly JR Bellmont 7:54.7 24:35.1 97
108 Stutsman, Bridgette JR NorthWood 7:55.2 24:36.4 98
109 Luckey, Emily JR Marion 7:56.3 24:40.0 99
110 Hayes, Jane SR Angola 7:57.8 24:44.6 100
111 Dinwiddie, Allyson SR Hamilton Heights 7:58.2 24:45.8  
112 Fisher, Sophia JR Bellmont 7:58.3 24:46.2 101
113 Garcia, Chloe JR Bellmont 7:58.7 24:47.5  
114 Haigh, Aviana JR Yorktown 7:58.8 24:47.8  
115 Myers, Ella SR Tippecanoe Valley 7:59.0 24:48.2  
116 Hunsberger, Cassie JR NorthWood 7:59.3 24:49.3  
117 Honey, Haley SR Delta 8:00.5 24:53.0 102
118 Hamilton, Chloe SR Marion 8:02.3 24:58.5 103
119 Turner, Autumn SR Wawasee 8:05.4 25:08.2 104
120 Mancia, Grace SR Ft. Wayne North Side 8:05.6 25:09.0 105
121 Dietel, Hannah SR Woodlan Jr./Sr. High School 8:05.8 25:09.5 106
122 Braun, Taylor SR Bellmont 8:07.0 25:13.3  
123 Summers, Macey SR Marion 8:08.0 25:16.3 107
124 Brewer, MacKenzie SR NorthWood 8:08.3 25:17.1  
125 McDivitt, Joy SR Oak Hill 8:08.6 25:18.1  
126 Smith, Sydney SR Muncie Central 8:09.8 25:22.0 108
127 Larson, Halle JR Marion 8:10.8 25:25.1 109
128 Buzan, Ahli JR Hamilton Heights 8:11.2 25:26.3  
129 Bowen, Lauren SR Yorktown 8:12.0 25:28.6  
130 Burns, Lexi SR Ft. Wayne North Side 8:12.2 25:29.4 110
131 Vorhis, Abigail SR NorthWood 8:12.2 25:29.5  
132 Nevels, Lydia SR Centerville 8:12.7 25:30.9  
133 Moehring, Alexis JR Woodlan Jr./Sr. High School 8:12.7 25:31.0 111
134 Barnes, Katy SR Leo 8:13.2 25:32.4  
135 Bolden, Faith JR Mississinewa 8:13.5 25:33.3  
136 Thorpe, Rebekah SR Delta 8:13.7 25:34.1  
137 Buckler, Isabela JR Marion 8:13.9 25:34.5 112
138 Holder, Talia SR Tippecanoe Valley 8:14.3 25:35.8  
139 Alexander, Katie SR Delta 8:14.8 25:37.3  
140 Castillo, Jasmine SR Ft. Wayne North Side 8:15.1 25:38.5 113
141 Bleke, Lauren SR Bellmont 8:16.4 25:42.5  
142 Henderson, Maria SR Tippecanoe Valley 8:17.0 25:44.4  
143 Fowler, Samantha JR Muncie Central 8:17.4 25:45.5 114
144 Painter, Ella SR Delta 8:18.0 25:47.3  
145 McNamara, Abbie JR Lakeland 8:19.2 25:51.1 115
146 Haynes, Aida SR Garrett 8:20.9 25:56.5 116
147 Whitmer, Margaret SR South Bend Riley 8:22.1 26:00.1 117
148 Thorpe, Alyssa SR Delta 8:22.1 26:00.1  
149 Stuffel, Ashley SR Yorktown 8:23.8 26:05.3  
150 Miller, Morgan SR Woodlan Jr./Sr. High School 8:25.5 26:10.8 118
151 Nice, Kaitlyn SR Maconaquah 8:26.6 26:14.2 119
152 Goller, Abby JR Yorktown 8:28.0 26:18.5  
153 Robinson, Kathleen JR Mississinewa 8:33.7 26:36.3  
154 Hammond, Madison SR New Haven 8:33.9 26:36.7  
155 Gibbs, Jordan SR Wawasee 8:33.9 26:36.8 120
156 Carpenter , Keeley JR Bellmont 8:34.6 26:39.0  
157 Baumert, Olivia SR Woodlan Jr./Sr. High School 8:35.3 26:41.2  
158 Gresham, Brittnie SR New Haven 8:35.7 26:42.3  
159 White, Katherine JR Muncie Central 8:36.9 26:46.1 121
160 Marker, Cheyenne SR Ft. Wayne Wayne 8:37.5 26:48.1  
161 Rayle, Chloe SR Garrett 8:40.0 26:55.8  
162 Veatch, Christina SR Yorktown 8:44.2 27:08.7  
163 Sines, Jama SR Lakeland 8:47.1 27:17.9 122
164 Jacobs, Brooklyn JR Garrett 8:48.2 27:21.1  
165 Lauer, Lexy SR Leo 8:50.4 27:28.2  
166 Kaiser, Ava SR New Haven 8:51.0 27:29.8  
167 Kennedy, Marissa SR Hamilton Heights 8:52.4 27:34.2  
168 Fisher, Emily SR Marion 8:54.0 27:39.3  
169 Zollinger, Madison JR Heritage 8:56.2 27:46.2  
170 Carlson, Meg SR Heritage 8:58.7 27:53.8  
171 Zimmerman , Ezraelle SR Bellmont 9:00.1 27:58.1  
172 Sines, Chloe SR Lakeland 9:00.1 27:58.2 123
173 Dillman, Isis SR Hamilton Heights 9:05.2 28:14.2  
174 Ringer, Lettie SR South Bend Riley 9:06.3 28:17.6 124
175 Holsten, Ainsley SR Wawasee 9:06.7 28:18.6 125
176 Burton, Jasmin SR Ft. Wayne North Side 9:06.8 28:19.1 126
177 Bain, Peyton JR Centerville 9:07.0 28:19.6  
178 Merritt, Alexandra SR Maconaquah 9:10.8 28:31.5  
179 Austrup, Reagan SR NorthWood 9:15.3 28:45.3  
180 Crouch, Caitlyn JR Delta 9:15.8 28:47.1  
181 Flanders, Chloe SR Hamilton Heights 9:17.5 28:52.4  
182 Henderson, Alexis SR Woodlan Jr./Sr. High School 9:18.4 28:55.2  
183 Elwood, McKenna SR Woodlan Jr./Sr. High School 9:28.8 29:27.5  
184 Hernandez, Jenesie JR South Bend Riley 9:32.0 29:37.4 127
185 Alfaro, Iris SR Ft. Wayne Wayne 9:35.3 29:47.7  
186 Burrows, Annalise SR Wawasee 9:58.6 31:00.0 128
187 Bontrager, Abby SR Westview 10:00.2 31:05.0 129
Boys MS Small Divison Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 57:50 11:34 47 6 7 9 11 14 15 27
2 59:01 11:48 81 5 13 16 22 25 77  
3 1:15:17 12:32 82 8   10 12 24 28 29
4 59:08 11:49 92 2 18 19 23 30 52 54
5 1:00:39 12:07 122 4 20 21 34 43 53 73
6 1:02:44 12:32 173 3 38 39 42 51 65 71
7 All Saints MS 1:05:13 13:02 213 1 26 49 62 75 85  
8 1:05:26 13:05 222 37 40 41 47 57 72 78
9 1:09:31 13:54 262 17 31 64 66 84 86 89
10 1:08:12 13:38 268 36 44 45 69 74 88  
11 1:11:39 14:19 284 33 35 46 83 87    
12 1:09:55 13:59 296 48 56 61 63 68 70  
13 1:10:02 14:00 303 50 58 59 60 76 80  
14 1:14:19 14:51 364 55 67 79 81 82    
Boys MS Small Divison Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Busche, Brandon All Saints MS 5:39.3 10:32.5 1
2 Hilger, Grant SO St. Vincents 5:40.6 10:35.0 2
3 Schwartz, Trevor SO Adams Central MS 5:50.2 10:52.8 3
4 Urbina, Matt SO Bremen Middle School 5:52.4 10:57.0 4
5 Sprunger, Dakota FR South Adams Middle School 6:00.5 11:12.1 5
6 Amstein, Hayden SO Blackhawk Christian MS 6:06.0 11:22.3 6
7 Gibson, Braden SO Blackhawk Christian MS 6:06.3 11:22.9 7
8 Clauser, Jude FR St. Charles/St. Jude 6:13.5 11:36.3 8
9 Wiegand, Jack FR Blackhawk Christian MS 6:14.6 11:38.3 9
10 Quinn, Aaron SO St. Charles/St. Jude 6:16.6 11:42.0 10
11 Suvar, Owen SO Blackhawk Christian MS 6:16.8 11:42.5 11
12 Wulpi, Carson FR St. Charles/St. Jude 6:16.9 11:42.6 12
13 Laux, Carson 8 South Adams Middle School 6:17.0 11:42.8 13
14 Metzler, Luke SO Blackhawk Christian MS 6:17.6 11:44.0 14
15 Neebes, James 8 Blackhawk Christian MS 6:18.3 11:45.2 15
16 Neuenschwander, Caiden SO South Adams Middle School 6:18.4 11:45.4 16
17 Jenkins, Kane FR Southern Wells Middle School 6:22.8 11:53.6 17
18 Sarrazine, Isaac 8 St. Vincents 6:22.9 11:53.9 18
19 Moran, Michael FR St. Vincents 6:25.9 11:59.4 19
20 Gonzalez, Mauricio SO Bremen Middle School 6:26.3 12:00.2 20
21 Maya-Hernandez, Josue SO Bremen Middle School 6:26.6 12:00.8 21
22 Shuck, Jasper 8 South Adams Middle School 6:28.2 12:03.8 22
23 Keefer, Benjamin SO St. Vincents 6:31.9 12:10.7 23
24 Veerkamp, Sam 8 St. Charles/St. Jude 6:32.1 12:11.0 24
25 Kirchner, Braxten FR South Adams Middle School 6:35.4 12:17.2 25
26 Steele, Ellis All Saints MS 6:35.9 12:18.0 26
27 Kenner, Grayson FR Blackhawk Christian MS 6:36.4 12:19.0 27
28 Cook, Tyler SO St. Charles/St. Jude 6:38.7 12:23.2 28
29 Richard, Quinton 7 Blackhawk Christian MS 6:41.1 12:27.8  
30 Clauser, Vince 8 St. Charles/St. Jude 6:41.5 12:28.5 29
31 Nielson, Isaac 8 St. Vincents 6:42.1 12:29.7 30
32 Ellis, Peyton FR Southern Wells Middle School 6:44.5 12:34.1 31
33 Furnas, Max FR St. Charles/St. Jude 6:47.3 12:39.3 32
34 Williams, Blaise SO Churubusco jr high 6:48.4 12:41.3 33
35 Brady, Benjamin FR Bremen Middle School 6:50.0 12:44.3 34
36 Smith, Elijah SO Churubusco jr high 6:50.1 12:44.5 35
37 Routsong, Cooper FR Oak Farm Montessori School 6:50.3 12:45.0 36
38 Aupperle, Reid SO Eastbrook JH 6:50.8 12:45.9 37
39 Isch, Brody FR Adams Central MS 6:51.5 12:47.2 38
40 Schwartz, Tyler 8 Adams Central MS 6:51.7 12:47.5 39
41 Bennett, Josh SO Eastbrook JH 6:52.8 12:49.5 40
42 Linton-Hernandez, Langdon 8 Eastbrook JH 6:52.8 12:49.5 41
43 Isch, Simon 8 Adams Central MS 6:54.5 12:52.7 42
44 Russell, Ian SO Bremen Middle School 6:56.9 12:57.2 43
45 Hale, Derek FR Oak Farm Montessori School 6:57.0 12:57.5 44
46 Delaney, Collum 8 St. Charles/St. Jude 6:58.1 12:59.4  
47 Knight, Keegan FR Central Noble Junior High 6:59.3 13:01.7  
48 Ley, Andrew 8 St. Charles/St. Jude 7:01.8 13:06.4  
49 VanCuren, Timothy 8 Oak Farm Montessori School 7:02.4 13:07.5 45
50 Caulk, Henry SO Churubusco jr high 7:02.7 13:08.0 46
51 King, Milo SO Eastbrook JH 7:06.4 13:15.0 47
52 Stiver, Hudson FR Blackhawk Christian MS 7:07.9 13:17.7  
53 McDaniel, Cooper FR Woodlan MS 7:08.7 13:19.2 48
54 Carsten, Maddox All Saints MS 7:09.4 13:20.6 49
55 Buening, Colin FR Celina Middle School 7:10.7 13:22.9 50
56 Crockett, Ethan FR Adams Central MS 7:11.2 13:23.9 51
57 Luce, Jackson 8 St. Vincents 7:11.5 13:24.4 52
58 Reed, James SO Bremen Middle School 7:12.4 13:26.1 53
59 Zehr, Sam 8 St. Vincents 7:14.2 13:29.5 54
60 Black, Garrett 8 Lakewood Park Christian School 7:14.8 13:30.6 55
61 Baxter, Johnathan SO Woodlan MS 7:22.5 13:44.9 56
62 Stone, Austin SO Eastbrook JH 7:23.3 13:46.4 57
63 Connelly, Brennan SO Blackhawk Christian MS 7:24.1 13:48.0  
64 Giesige, Kaleb SO Celina Middle School 7:25.2 13:49.9 58
65 Nixon, Owen SO Celina Middle School 7:26.3 13:52.0 59
66 Martin, Daniel 8 Blackhawk Christian MS 7:26.8 13:53.0  
67 Zimmerman, Drew SO Blackhawk Christian MS 7:27.5 13:54.3  
68 Montague, Elon FR Celina Middle School 7:30.0 13:58.9 60
69 Palmer, Caleb FR Woodlan MS 7:31.7 14:02.2 61
70 Lake, Cole SO Central Noble Junior High 7:33.9 14:06.3  
71 McCanna, Jack SO St. Vincents 7:35.1 14:08.4  
72 Moser, Michael All Saints MS 7:35.2 14:08.7 62
73 Culler, Nathan 8 Woodlan MS 7:36.1 14:10.3 63
74 Miller, Parker 8 St. Vincents 7:39.7 14:17.1  
75 Carney, Aidan SO Southern Wells Middle School 7:39.9 14:17.4 64
76 Roth, Corban FR Heritage Junior High School 7:43.9 14:24.9  
77 Laukhuf, Vince SO Adams Central MS 7:44.1 14:25.2 65
78 Robbins, Jimmy SO Southern Wells Middle School 7:47.6 14:31.8 66
79 Segyde, Anthony SO St. Charles/St. Jude 7:48.3 14:33.0  
80 Ridenour, Zander 8 Lakewood Park Christian School 7:48.5 14:33.5 67
81 Klepper, Collin FR Woodlan MS 7:51.2 14:38.4 68
82 Fitzharris, Riley 8 Oak Farm Montessori School 7:51.6 14:39.3 69
83 Zern, Landin 8 Woodlan MS 7:51.6 14:39.3 70
84 Edgell, Bryson SO Adams Central MS 7:52.1 14:40.2 71
85 Thorne, Aiden FR Eastbrook JH 7:53.3 14:42.3 72
86 Monesmith, David 8 Bremen Middle School 7:53.5 14:42.8 73
87 Sondek, Andy 8 Oak Farm Montessori School 7:53.8 14:43.3 74
88 Stine, Skyler FR Bremen Middle School 7:56.4 14:48.2  
89 Shultz, Bristow SO Adams Central MS 7:58.6 14:52.2  
90 Becker, Noah All Saints MS 7:59.5 14:53.9 75
91 Hope, Trenton 8 St. Vincents 8:00.3 14:55.4  
92 Dickerson, Jackson FR Celina Middle School 8:01.9 14:58.4 76
93 Neuenschwander, Gabe SO South Adams Middle School 8:02.4 14:59.4 77
94 Douglass, Jacob FR Bremen Middle School 8:03.6 15:01.6  
95 Hodson, Will SO Eastbrook JH 8:04.9 15:04.1 78
96 Berryhill, Aiden FR Eastbrook JH 8:06.8 15:07.5  
97 Lyons, Carson SO Lakewood Park Christian School 8:08.5 15:10.8 79
98 Gard, Simeon FR Central Noble Junior High 8:12.3 15:17.8  
99 Stump, Jacob 8 Bremen Middle School 8:13.9 15:20.7  
100 David, Sam FR Heritage Junior High School 8:14.5 15:21.9  
101 Newcomb, Jackson FR Celina Middle School 8:18.4 15:29.1 80
102 Fletcher, Jeff 8 Lakewood Park Christian School 8:19.8 15:31.8 81
103 VandeVelde, Caleb FR Lakewood Park Christian School 8:20.1 15:32.4 82
104 Shipley, Jadden 7 Eastbrook JH 8:20.4 15:33.0  
105 Miller, Sawyer 8 Bremen Middle School 8:21.5 15:34.9  
106 Green, Aiden SO Bremen Middle School 8:25.5 15:42.5  
107 Segyde, Anthony St. Charles/St. Jude 8:25.7 15:42.7  
108 McCanna, Aidan 8 St. Vincents 8:31.6 15:53.8  
109 Christlieb, Tanner 8 Churubusco jr high 8:37.3 16:04.4 83
110 Howell, Gavin 8 Southern Wells Middle School 8:42.9 16:14.8 84
111 Steele, August All Saints MS 8:43.2 16:15.5 85
112 Knepper, Miles 8 St. Vincents 8:51.9 16:31.7  
113 Street, Keaton 8 Eastbrook JH 8:52.0 16:31.8  
114 Berryhill, Austin 7 Eastbrook JH 8:54.9 16:37.3  
115 Mowery, Elliot FR Heritage Junior High School 8:58.8 16:44.6  
116 Bayer, Phillip 8 Adams Central MS 9:00.2 16:47.2  
117 Stults, Micah 8 Southern Wells Middle School 9:02.3 16:51.1 86
118 Sparkman, Harper 8 Churubusco jr high 9:07.8 17:01.3 87
119 Rahn, MIles SO Oak Farm Montessori School 9:19.2 17:22.6 88
120 Stroup, Grant 7 Eastbrook JH 9:29.4 17:41.5  
121 Gates, Caleb FR Southern Wells Middle School 9:33.2 17:48.7 89
122 Sweeney, Charles 8 St. Charles/St. Jude 9:42.0 18:05.0  
123 Dunaway, Anderson FR Heritage Junior High School 9:49.4 18:18.9  
Girls MS Small Divison Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:04:07 12:49 75 1 4 9 30 31 42 44
2 1:05:16 13:03 87 6 12 13 18 38 60 61
3 1:05:18 13:03 92 10 14 17 23 28 34 43
4 1:06:08 13:13 108 8 11 19 24 46 47 53
5 1:06:41 13:20 121 15 16 21 32 37 39 40
6 1:09:18 13:51 176 3 20 45 50 58 67 70
7 1:09:48 13:57 186 2 26 36 59 63 64 73
8 1:11:35 14:19 217 22 35 41 57 62 65 80
9 All Saints MS 1:12:30 14:30 239 25 33 54 56 71 79  
10 1:16:03 15:12 241 5 29 49 75 83    
11 1:13:21 14:40 248 7 48 55 66 72 78 81
12 1:16:39 15:19 299 27 52 69 74 77 82 84
13 1:26:31 17:18 366 51 68 76 85 86 87 88
Girls MS Small Divison Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Aselage, Samantha FR St. Vincents 6:20.8 11:50.0 1
2 Suvar, Hannah FR Blackhawk Christian MS 6:23.7 11:55.4 2
3 Dameron, Jennalee FR Celina Middle School 6:33.1 12:12.8  
4 Gerber, Madison SO Adams Central MS 6:35.2 12:16.7 3
5 Schiffeneder, Haile SO St. Vincents 6:35.9 12:18.1 4
6 Spohr, Allyssa FR Central Noble Junior High 6:38.2 12:22.3 5
7 Elias, Ella SO Churubusco jr high 6:44.4 12:34.0 6
8 Niles, Katy FR Woodlan MS 6:46.6 12:38.1 7
9 Gall, Whitney SO Eastbrook JH 6:47.2 12:39.2 8
10 Arnold, Myah SO St. Vincents 6:47.4 12:39.5 9
11 McIntire, Stella SO South Adams Middle School 6:48.8 12:42.2 10
12 Bruckner, Alayna 8 Eastbrook JH 6:51.1 12:46.5 11
13 Smith, Astoria SO Churubusco jr high 6:52.7 12:49.4 12
14 Smith, Phoenix 8 Churubusco jr high 6:54.7 12:53.2 13
15 Bryan, Lanie 8 South Adams Middle School 6:54.9 12:53.5 14
16 Felkner, Madison FR St. Charles/St. Jude 6:55.4 12:54.4 15
17 McCarthy, Anna SO St. Charles/St. Jude 6:55.8 12:55.2 16
18 Akins, Bria 8 South Adams Middle School 6:56.6 12:56.7 17
19 Sajdak, Marilyn FR Churubusco jr high 6:56.6 12:56.7 18
20 Eastus, Brook FR Eastbrook JH 7:00.3 13:03.5 19
21 Gilbert, Addison SO Adams Central MS 7:00.5 13:04.0 20
22 Furnas, Reagan 8 St. Charles/St. Jude 7:03.8 13:10.1 21
23 Fiechter, Lexie FR Southern Wells Middle School 7:05.2 13:12.7 22
24 Bauman, Lydia 8 South Adams Middle School 7:05.4 13:13.1 23
25 Thorne, Alexis SO Eastbrook JH 7:08.0 13:17.9 24
26 Steele, Ruby All Saints MS 7:08.3 13:18.5 25
27 Wampole, Avery 8 Blackhawk Christian MS 7:09.9 13:21.4 26
28 Kincaid, Emma FR Bremen Middle School 7:15.5 13:31.9 27
29 Kinsey, Ava SO South Adams Middle School 7:15.9 13:32.6 28
30 Hopf, Adelaide FR Central Noble Junior High 7:18.7 13:37.9 29
31 Howe, Geene FR St. Vincents 7:19.5 13:39.3 30
32 Gregory, Ayla FR St. Vincents 7:19.9 13:40.2 31
33 Ade, Natalee 8 St. Charles/St. Jude 7:20.2 13:40.6 32
34 Burton, Ruthie All Saints MS 7:20.5 13:41.2 33
35 Trausch, Kalle SO South Adams Middle School 7:25.3 13:50.1 34
36 Leidig, Breanna SO Southern Wells Middle School 7:27.5 13:54.3 35
37 Sorenson, Lilly SO Blackhawk Christian MS 7:28.9 13:56.8 36
38 Zink, Audrey FR St. Charles/St. Jude 7:31.2 14:01.1 37
39 Tiffany, Tapanga FR Churubusco jr high 7:32.5 14:03.6 38
40 Osenga, Cassie 8 St. Charles/St. Jude 7:33.4 14:05.2 39
41 Veerkamp, Elizabeth 8 St. Charles/St. Jude 7:34.4 14:07.1 40
42 Watson, Addy 8 Southern Wells Middle School 7:34.9 14:08.1 41
43 Pranger, Elizabeth FR St. Vincents 7:37.4 14:12.8 42
44 Summersett, Leah 8 South Adams Middle School 7:38.7 14:15.2 43
45 Westmeyer, Jillian FR St. Vincents 7:39.3 14:16.2 44
46 Frock, Kylee SO Adams Central MS 7:41.9 14:21.1 45
47 Falder, Lydia SO Eastbrook JH 7:42.0 14:21.3 46
48 Owens, Nayla FR Eastbrook JH 7:42.2 14:21.7 47
49 McCArthy, Rebecca FR St. Charles/St. Jude 7:43.0 14:23.2  
50 Martin, Grace FR Woodlan MS 7:43.3 14:23.8 48
51 Bailey, Kyanne 8 Central Noble Junior High 7:47.4 14:31.3 49
52 Luce, Kyra FR St. Vincents 7:48.8 14:33.9  
53 Rinkenberger, Brinlee FR Adams Central MS 7:49.3 14:35.0 50
54 High, Emily 8 Heritage Junior High School 7:49.7 14:35.6 51
55 Byrd, Lindsey FR Bremen Middle School 7:50.3 14:36.7 52
56 Nash, Kate FR Eastbrook JH 7:50.4 14:36.9 53
57 Gates, Averie SO Celina Middle School 7:50.6 14:37.3  
58 Akins, Piper SO South Adams Middle School 7:50.6 14:37.4  
59 Trausch, Aliyah 8 South Adams Middle School 7:50.8 14:37.7  
60 Goeshe, Reese All Saints MS 7:51.7 14:39.4 54
61 Baumert, Elana 8 Woodlan MS 7:56.4 14:48.1 55
62 Reyna, Jordan All Saints MS 8:01.4 14:57.5 56
63 Yencer, Alex 8 Southern Wells Middle School 8:03.2 15:00.9 57
64 Jauregui, Haley 8 Adams Central MS 8:03.6 15:01.6 58
65 Parker, Isabelle SO St. Charles/St. Jude 8:05.6 15:05.4  
66 Brown, Cana SO Eastbrook JH 8:07.6 15:09.1  
67 Wheeler, Sophia SO St. Charles/St. Jude 8:10.5 15:14.4  
68 Fiz, Reghan FR Blackhawk Christian MS 8:10.6 15:14.6 59
69 Hosford, Capri 8 Churubusco jr high 8:10.8 15:15.1 60
70 Longardner, Jaelie SO Churubusco jr high 8:11.7 15:16.7 61
71 Pease, Marianne 7 Southern Wells Middle School 8:13.0 15:19.2 62
72 Miller, Melena 7 Blackhawk Christian MS 8:13.4 15:19.8 63
73 Didion, Olivia FR St. Charles/St. Jude 8:14.8 15:22.5  
74 St Peters, Eva SO Blackhawk Christian MS 8:17.1 15:26.7 64
75 Allred, Kinley 8 Southern Wells Middle School 8:18.1 15:28.7 65
76 Smith, Alexis FR Woodlan MS 8:19.5 15:31.3 66
77 Bluhm, Ella FR Adams Central MS 8:21.0 15:34.1 67
78 Stein, Alexus 7 Churubusco jr high 8:21.8 15:35.6  
79 Carlson, Sommer SO Heritage Junior High School 8:24.3 15:40.1 68
80 Korporal, Hailey 8 Eastbrook JH 8:26.5 15:44.3  
81 Rowe, Leah FR Bremen Middle School 8:27.4 15:45.9 69
82 Shultz, Lux 8 Adams Central MS 8:27.7 15:46.5 70
83 Samons, Samantha FR St. Charles/St. Jude 8:29.5 15:49.8  
84 Wilson, Maddie SO Celina Middle School 8:30.2 15:51.1  
85 Nivens, Estella 8 Oak Farm Montessori School 8:31.1 15:52.8  
86 Braun, Theresa All Saints MS 8:31.6 15:53.8 71
87 Wynkoop, Emma FR Churubusco jr high 8:33.6 15:57.5  
88 Hammond, Anne SO Eastbrook JH 8:34.2 15:58.7  
89 Routsong, Kaylee 8 Oak Farm Montessori School 8:34.6 15:59.3  
90 Gentz, Maddie 8 Woodlan MS 8:34.8 15:59.8 72
91 Smeltzer, Kenna SO Blackhawk Christian MS 8:38.8 16:07.3 73
92 Rigney, Aubree SO Bremen Middle School 8:44.5 16:17.8 74
93 Custer, Taylor SO Central Noble Junior High 8:45.2 16:19.1 75
94 Beckman, Jolena SO Heritage Junior High School 8:48.1 16:24.6 76
95 Reed, Peyton FR Bremen Middle School 8:49.7 16:27.5 77
96 Lockridge, Bethany SO Woodlan MS 8:52.0 16:31.8 78
97 Royal, Addyson 8 St. Vincents 8:55.7 16:38.7  
98 Brodkorb, Bristol 7 Eastbrook JH 8:55.7 16:38.8  
99 Aschliman, Kavya FR Adams Central MS 9:01.3 16:49.1  
100 Bultemeier, Jade All Saints MS 9:01.7 16:49.9 79
101 Richardville, Abby 8 St. Vincents 9:03.0 16:52.3  
102 Klosterman, Autumn FR Celina Middle School 9:09.1 17:03.8  
103 Needler, Reagan 8 Southern Wells Middle School 9:22.1 17:28.0 80
104 Dreibelbis, Katy SO Churubusco jr high 9:27.8 17:38.6  
105 Elwood, Kyra FR Woodlan MS 9:30.5 17:43.7 81
106 Hammond, Evelyn SO Eastbrook JH 9:33.3 17:48.8  
107 Keefer, Maggie 8 St. Vincents 9:50.8 18:21.5  
108 Wagner, Fayth FR Bremen Middle School 9:53.9 18:27.2 82
109 Sharpe, Lilyan 8 Adams Central MS 10:17.9 19:12.0  
110 Skinner, Lydia FR Central Noble Junior High 10:18.2 19:12.6 83
111 King, Averie FR Bremen Middle School 10:26.7 19:28.4 84
112 Yoquelet, Ava FR Heritage Junior High School 10:36.7 19:47.1 85
113 Refeld, Amelia SO Churubusco jr high 10:38.5 19:50.4  
114 Hammond, Isabelle 8 Heritage Junior High School 10:46.0 20:04.3 86
115 Hoting, Lily 8 Heritage Junior High School 10:46.4 20:05.2 87
116 Whitacre, Lynneah 8 Heritage Junior High School 10:46.7 20:05.6 88
117 Wallace, Kaydence 8 Heritage Junior High School 10:53.8 20:18.9  
118 Stults, Gracie 8 Southern Wells Middle School 11:04.4 20:38.7  
119 Smith, Abigail FR St. Vincents 11:15.9 21:00.1  
120 Shull, Mikaella SO Churubusco jr high 11:23.5 21:14.3  
121 McFarren, Sarah 7 Southern Wells Middle School 11:29.2 21:24.9  
122 Pavlin, Penelopiy 8 Heritage Junior High School 11:38.6 21:42.5  
123 Newman, Caley SO Bremen Middle School 12:26.0 23:10.9  
124 Koroncevicius, Lea 8 Heritage Junior High School 13:29.5 25:09.3  
125 Andrews, Shelby 8 Heritage Junior High School 13:31.4 25:12.8  
126 Patnoude, Maddison 8 Heritage Junior High School 13:31.7 25:13.3  
127 Wilson, Ava 8 Woodlan MS 13:49.2 25:45.9  
Boys MS Large Divison Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 54:31 10:54 46 1 6 9 13 17 32 52
2 54:46 10:57 53 3 5 7 15 23 27 28
3 55:43 11:08 83 4 11 16 19 33 34 37
4 56:57 11:23 139 2 12 30 38 57 64 65
5 57:21 11:28 141 8 21 22 40 50 58 59
6 58:12 11:38 168 14 24 39 44 47 48 79
7 58:45 11:45 194 18 20 49 53 54 69 72
8 59:33 11:54 221 26 36 45 51 63 88 91
9 1:00:15 12:03 250 10 42 62 66 70 71 78
10 1:00:27 12:05 252 29 43 46 61 73 76 83
11 1:01:02 12:12 279 35 41 60 68 75 87 89
12 1:01:40 12:20 305 31 55 56 81 82 84 92
13 1:02:15 12:27 323 25 67 74 77 80 85 90
14 1:22:06 16:25 464 86 93 94 95 96    
Boys MS Large Divison Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Rodgers, Joshua SO Woodside Middle School 5:32.3 10:19.4 1
2 Lorenc, Eli SO Leo 5:37.7 10:29.6 2
3 Schwartz, Brandon SO Westview Jr. High 5:39.4 10:32.7 3
4 McKinney, Taegan 8 Maple Creek Middle School 5:41.0 10:35.7 4
5 Schwartz, Braidon SO Westview Jr. High 5:44.9 10:43.0 5
6 MacDonald, Alex FR Woodside Middle School 5:50.2 10:52.9 6
7 Bontrager, Noah FR Westview Jr. High 5:50.9 10:54.2 7
8 Good, Gavin SO Indian Springs Middle School 5:51.5 10:55.2 8
9 Johnnie, Ankenbruck 8 Woodside Middle School 5:53.8 10:59.6 9
10 Stockamp, Haven FR Angola Middle School 5:54.3 11:00.5 10
11 Uncheselu, Antonio SO Maple Creek Middle School 5:55.8 11:03.3 11
12 Pulfer, Mason SO Leo 5:55.9 11:03.5 12
13 Waugh, Aiden SO Woodside Middle School 5:57.2 11:06.0 13
14 Morris, Kyler SO Norwell Middle School 5:59.7 11:10.5 14
15 Bontrager, Jethro SO Westview Jr. High 6:00.6 11:12.2 15
16 Zent, Cole FR Maple Creek Middle School 6:01.2 11:13.4 16
17 Smith, Timmy SO Woodside Middle School 6:01.4 11:13.7 17
18 Tomaszewski, Anthony SO Summit Middle School 6:01.4 11:13.8 18
19 Lynch, Connor SO Maple Creek Middle School 6:01.4 11:13.8 19
20 Sanders, Gavin SO Summit Middle School 6:02.2 11:15.2 20
21 Whiteleather, Devon SO Indian Springs Middle School 6:02.9 11:16.5 21
22 Graves, Chase SO Indian Springs Middle School 6:04.9 11:20.3 22
23 Miller, Brian SO Westview Jr. High 6:06.9 11:24.0 23
24 Reinhard, Gage 8 Norwell Middle School 6:07.4 11:25.0 24
25 Scott, Kace SO East Noble Middle School 6:08.5 11:26.9 25
26 Panning, Hunter FR LutheRun 6:09.4 11:28.7 26
27 Yoder, Daniel 8 Westview Jr. High 6:11.2 11:32.1 27
28 Bontrager, Cole SO Westview Jr. High 6:11.8 11:33.2 28
29 Smith, Corbin 8 DeKalb Middle School 6:12.4 11:34.2 29
30 Lashure, Will SO Leo 6:12.6 11:34.7 30
31 Tippey, Corban FR Oak Hill Junior High School 6:12.9 11:35.1 31
32 Benedict, Kaeden SO Woodside Middle School 6:13.5 11:36.3 32
33 Barranda, Jonah 8 Maple Creek Middle School 6:14.1 11:37.4 33
34 Yoder, Evan FR Maple Creek Middle School 6:14.4 11:38.0 34
35 Milton, Aidan SO Crestview Middle School 6:14.7 11:38.5 35
36 Hoover, Cillian SO LutheRun 6:14.8 11:38.8 36
37 Bidlack, Troy SO Maple Creek Middle School 6:14.9 11:38.9 37
38 Gould, Jiler FR Leo 6:15.2 11:39.5 38
39 Mitchell, Charlie 8 Maple Creek Middle School 6:15.8 11:40.5  
40 Threewits, Gavin SO Norwell Middle School 6:18.4 11:45.4 39
41 Terrell, Carson FR Maple Creek Middle School 6:18.6 11:45.8  
42 Mullett, Daniel SO Indian Springs Middle School 6:19.1 11:46.8 40
43 Stevens, Jake FR Crestview Middle School 6:20.5 11:49.3 41
44 Mortoff, Jed SO Angola Middle School 6:21.4 11:51.1 42
45 Vince, Brady 8 DeKalb Middle School 6:22.1 11:52.4 43
46 Bauman, Hunter FR Norwell Middle School 6:22.4 11:52.9 44
47 Schlabach, Austin 8 Westview Jr. High 6:23.1 11:54.2  
48 Fisher, Colin SO Maple Creek Middle School 6:23.5 11:54.9  
49 Kelly, Brycen 8 LutheRun 6:23.7 11:55.3 45
50 Lewis, Jayden 8 DeKalb Middle School 6:24.0 11:55.9 46
51 Hewes, Owen 8 Maple Creek Middle School 6:24.7 11:57.1  
52 Diver, Landon SO Norwell Middle School 6:25.7 11:59.1 47
53 Westfall, Zathan SO Norwell Middle School 6:25.9 11:59.4 48
54 Wilke, Evan SO Summit Middle School 6:26.9 12:01.2 49
55 Shipman, Jack SO Indian Springs Middle School 6:27.5 12:02.4 50
56 Miller, Curtis SO Westview Jr. High 6:27.9 12:03.2  
57 Sheets, Karsten 8 LutheRun 6:29.0 12:05.2 51
58 Beall, Gideon FR Woodside Middle School 6:29.3 12:05.8 52
59 Birkle, Alex 8 Summit Middle School 6:30.2 12:07.4 53
60 Crider, Caeden 8 Summit Middle School 6:30.2 12:07.5 54
61 Cotton, Morshawn SO Oak Hill Junior High School 6:30.2 12:07.5 55
62 Roth, Owen SO Oak Hill Junior High School 6:31.2 12:09.3 56
63 Gustafson, Nate FR Leo 6:31.5 12:09.9 57
64 Peppler, Mathew 8 Indian Springs Middle School 6:33.1 12:12.9 58
65 Wagner, Maylan FR Indian Springs Middle School 6:34.6 12:15.7 59
66 Lazoff, Aaron 8 Woodside Middle School 6:35.3 12:17.0  
67 Platz, Gavin 8 Indian Springs Middle School 6:36.9 12:19.9  
68 Kennedy, Asher SO Westview Jr. High 6:37.5 12:21.1  
69 Krider, Eli SO Indian Springs Middle School 6:37.9 12:21.8  
70 Brooks, Jaxon SO Crestview Middle School 6:38.2 12:22.4 60
71 Moctezuma, Bailey SO Indian Springs Middle School 6:38.9 12:23.6  
72 Sonnenberg, Nolan FR DeKalb Middle School 6:39.2 12:24.3 61
73 Hoover, Grady FR Angola Middle School 6:39.6 12:24.9 62
74 Lyttle, Aiden SO LutheRun 6:39.8 12:25.3 63
75 Schnipke, Ben SO Leo 6:40.0 12:25.7 64
76 Olry, Brady SO Woodside Middle School 6:40.3 12:26.2  
77 Steidinger, Stewart 8 Leo 6:40.4 12:26.4 65
78 Caswell, Thomas FR Angola Middle School 6:41.2 12:28.0 66
79 Warrix, Raylin FR East Noble Middle School 6:41.5 12:28.5 67
80 Ellet, Cole 8 Crestview Middle School 6:41.9 12:29.3 68
81 Rigley, Ryland SO Summit Middle School 6:42.0 12:29.5 69
82 Davis, Isaiah FR Angola Middle School 6:42.7 12:30.8 70
83 Tynan, Max FR Angola Middle School 6:42.7 12:30.8 71
84 Munoz, Alejandro 8 Woodside Middle School 6:42.9 12:31.1  
85 Yoder, Ryan SO Summit Middle School 6:43.9 12:32.9 72
86 Fowerbaugh, Sam FR Leo 6:44.2 12:33.5  
87 Cook, Connor FR Woodside Middle School 6:46.1 12:37.0  
88 Stahl, Alex 8 DeKalb Middle School 6:48.0 12:40.6 73
89 Potts, Nathan 8 East Noble Middle School 6:48.7 12:41.9 74
90 Newsome, Hayden FR Crestview Middle School 6:49.5 12:43.4 75
91 Norton, Louis 8 DeKalb Middle School 6:50.2 12:44.8 76
92 Ealing, Brayden SO Leo 6:50.2 12:44.8  
93 Cole, Nathan FR East Noble Middle School 6:51.0 12:46.2 77
94 Orn, Alex SO Angola Middle School 6:51.5 12:47.2 78
95 Wilson, Brayson SO Norwell Middle School 6:52.1 12:48.3 79
96 Hill, Owen SO Summit Middle School 6:52.4 12:48.8  
97 Vlaskamp, Dylan 8 Maple Creek Middle School 6:52.8 12:49.6  
98 Mohr, Lance FR Angola Middle School 6:53.7 12:51.2  
99 May, Aiden 8 Summit Middle School 6:53.7 12:51.3  
100 Hankins, Cylus FR East Noble Middle School 6:53.8 12:51.5 80
101 Denham, Jordan FR Oak Hill Junior High School 6:53.9 12:51.7 81
102 Donahey, Jace SO Leo 6:56.4 12:56.3  
103 Boswell, Maddux SO Oak Hill Junior High School 6:56.6 12:56.7 82
104 Welch, Ethan 8 FW Heat 6:58.3 12:59.9  
105 Hoard, Ian SO DeKalb Middle School 6:58.4 13:00.1 83
106 Salway, Everett 8 Summit Middle School 6:59.5 13:02.1  
107 Myers, Caden FR Oak Hill Junior High School 6:59.6 13:02.3 84
108 Noble, Austin SO New Haven Middle School 6:59.8 13:02.7  
109 Rigsby, Nathaniel SO DeKalb Middle School 7:00.9 13:04.7  
110 Ott, Evan SO Leo 7:01.0 13:04.9  
111 Fields, Nolan 8 Indian Springs Middle School 7:01.8 13:06.3  
112 Mullins, Grey FR East Noble Middle School 7:03.3 13:09.1 85
113 Sterk, Eli SO Tippecanoe Valley JR. high sch 7:03.9 13:10.2 86
114 Eidson, Collin 8 Crestview Middle School 7:04.4 13:11.3 87
115 Wilson, Chase 6 FW Heat 7:07.1 13:16.2  
116 Carsten, Andrew FR LutheRun 7:09.1 13:20.0 88
117 Morsches, Hayden 8 Crestview Middle School 7:10.3 13:22.2 89
118 Karn, Nathen SO Crestview Middle School 7:11.2 13:23.8  
119 Jacob, Elijah FR Norwell Middle School 7:12.7 13:26.6  
120 Sparkman, Gavin SO East Noble Middle School 7:13.0 13:27.2 90
121 Fuller, Kealen SO East Noble Middle School 7:13.4 13:28.0  
122 Landrigan, Ethan 8 Woodside Middle School 7:13.7 13:28.6  
123 Gerig, Evan SO LutheRun 7:13.9 13:28.9 91
124 DeTray, Nico FR DeKalb Middle School 7:14.4 13:29.8  
125 Motter, Nick SO LutheRun 7:15.1 13:31.1  
126 Orsi, Landon SO DeKalb Middle School 7:16.8 13:34.3  
127 Hall, Alex 8 Indian Springs Middle School 7:17.5 13:35.6  
128 Yagodinski, Leo FR Angola Middle School 7:17.8 13:36.1  
129 Stout, Malachi 8 Summit Middle School 7:18.8 13:38.0  
130 Lehman, Henry 8 Summit Middle School 7:20.1 13:40.4  
131 McKinney, Micah SO Oak Hill Junior High School 7:20.2 13:40.6 92
132 Meredith, Kale SO Norwell Middle School 7:20.9 13:41.9  
133 Crager, Mason SO East Noble Middle School 7:21.7 13:43.4  
134 Randol, Dylan 8 Norwell Middle School 7:22.4 13:44.8  
135 Bledsoe, Evan FR Oak Hill Junior High School 7:23.8 13:47.3  
136 Taylor, Greyson FR Norwell Middle School 7:26.8 13:52.9  
137 Knepper, Wyatt 8 DeKalb Middle School 7:30.0 13:58.9  
138 Vnuk, Benjamin FR LutheRun 7:32.4 14:03.5  
139 Schultz, Titus 8 Crestview Middle School 7:33.6 14:05.6  
140 Elkins, Griffen FR DeKalb Middle School 7:39.6 14:16.9  
141 Gaier, Philip SO Norwell Middle School 7:42.9 14:23.0  
142 Miller, Milan FR Westview Jr. High 7:45.5 14:27.8  
143 Yoder, Alex FR Westview Jr. High 7:47.8 14:32.1  
144 Yagodinski, Max SO Angola Middle School 7:48.2 14:32.9  
145 Foster, Caleb SO Crestview Middle School 7:55.0 14:45.5  
146 Eisenacher, Aiden FR New Haven Middle School 7:57.7 14:50.6  
147 Pankop, Mason 8 LutheRun 8:07.6 15:09.0  
148 Stultz, Landin 8 Angola Middle School 8:12.2 15:17.6  
149 Bible, Jacob FR LutheRun 8:15.1 15:23.0  
150 Stetzel, Noah 8 Crestview Middle School 8:23.2 15:38.2  
151 Savage, Joseph SO East Noble Middle School 8:27.6 15:46.4  
152 Peaks, Caiden FR Crestview Middle School 8:32.4 15:55.2  
153 Doerr, Brodie FR Angola Middle School 8:33.7 15:57.7  
154 Backus , Aaron SO Tippecanoe Valley JR. high sch 8:39.6 16:08.8 93
155 Yoder, Elliot FR LutheRun 8:56.5 16:40.3  
156 Gardner, Eli 8 Oak Hill Junior High School 9:01.7 16:49.9  
157 Salazar, Cristian 8 East Noble Middle School 9:02.5 16:51.4  
158 Drummond , Branden FR Tippecanoe Valley JR. high sch 9:02.9 16:52.1 94
159 Smith , Marcus SO Tippecanoe Valley JR. high sch 9:18.5 17:21.3 95
160 Bowers, Aaden 8 Tippecanoe Valley JR. high sch 9:57.5 18:34.0 96
161 McBride, Nathan FR New Haven Middle School 10:05.2 18:48.4  
162 Cotton, Jayshown 8 Oak Hill Junior High School 11:29.9 21:26.3