IHSAA Cross Country Semi-State 3 Date: 10-26-19   Venue: New Haven - New Haven, IN
Events
Men's Events Women's Events
Boys Race Girls Race
Boys Race Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:19:57 15:59 49 1 2 5 19 22 23 43
2 1:21:21 16:16 98 6 7 18 29 38 75 84
3 1:21:25 16:17 99 8 9 10 32 40 49 62
4 1:22:59 16:35 163 13 24 31 47 48 58 66
5 1:23:05 16:37 173 4 20 25 39 85 115 129
6 1:23:15 16:39 179 14 27 30 51 57 74 77
7 1:23:11 16:38 187 11 12 34 63 67 102 131
8 1:24:17 16:51 215 26 35 41 54 59 70 83
9 1:24:03 16:48 218 3 21 37 61 96 106 135
10 1:24:47 16:57 259 15 42 60 69 73 111 126
11 1:25:01 17:00 270 28 36 52 72 82 91 92
12 1:25:31 17:06 283 45 46 55 56 81 86 98
13 1:25:39 17:07 302 33 53 65 71 80 121 132
14 1:26:26 17:17 352 16 44 90 94 108 109 113
15 1:26:57 17:23 382 17 50 101 104 110 112 136
16 1:28:18 17:39 449 64 79 95 97 114 116 127
17 1:28:43 17:44 471 76 89 99 100 107 122 125
18 1:28:54 17:46 486 68 78 103 117 120 137 138
19 1:30:16 18:03 556 87 93 118 128 130 133 134
20 1:30:16 18:03 559 88 105 119 123 124 139 140
Boys Race Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Gibson, Reece SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:00.7 15:34.3 1
2 Combs, Luke SR Lapel 5:01.1 15:35.5  
3 Steury, Izaiah JR Angola 5:02.4 15:39.7  
4 Whicker, Wilson SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:05.1 15:48.0 2
5 Carpenter, Spencer SR Westview 5:06.4 15:52.0 3
6 Wakeman, Landon SR Columbia City 5:06.8 15:53.3 4
7 Kropf, Drake SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:07.0 15:53.9 5
8 Sweet, Braden SR Southwood 5:07.1 15:54.2  
9 Neff, Jarred SR Homestead 5:07.2 15:54.5 6
10 Stuckey, Keagan SR Homestead 5:07.8 15:56.2 7
11 SMITH, DREW SR Fishers 5:08.5 15:58.4 8
12 CLARK, WILL SR Fishers 5:08.5 15:58.6 9
13 CASTILLO, JAYLEN SR Fishers 5:08.7 15:59.1 10
14 Hogan, Drew JR Goshen 5:09.0 16:00.2 11
15 Mitsch, Matthew SR Yorktown 5:09.3 16:01.1  
16 Johnston, Cole JR Goshen 5:09.9 16:03.0 12
17 Cripe, Colten SR West Noble 5:10.2 16:03.7 13
18 Swinson, Eric SR Hamilton Southeastern 5:10.9 16:06.1 14
19 Vogel, Dereck SR Wabash 5:11.3 16:07.2 15
20 Milledge, Kobe SR Ft. Wayne Snider 5:11.8 16:08.8  
21 Moore, Jack JR Northridge 5:11.8 16:08.9 16
22 Quintana, Casey SR Mishawaka 5:12.0 16:09.5 17
23 McArdle, Donald SR Homestead 5:12.3 16:10.3 18
24 Schlegel, Karsten JR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:14.3 16:16.4 19
25 Terrell, Neil SR Elkhart Memorial 5:14.7 16:17.9  
26 Walda, Evan SR Ft. Wayne South Side 5:15.3 16:19.8  
27 Mills, Nathan SR Columbia City 5:16.0 16:21.8 20
28 Carpenter, Remington SR Westview 5:16.4 16:23.1 21
29 Bentz, Luke SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:16.8 16:24.4 22
30 Adair, Daniel JR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:17.4 16:26.1 23
31 Mast, Nathan SR West Noble 5:17.6 16:26.9 24
32 Neubauer, William SR South Bend Adams 5:17.7 16:27.0  
33 Mills, Nicholas SR Columbia City 5:18.1 16:28.3 25
34 Retzloff, Mariano JR Penn 5:18.7 16:30.1 26
35 Marquardt, Will JR Hamilton Southeastern 5:18.8 16:30.4 27
36 Garlinger, Jordan SR Bellmont 5:18.8 16:30.4 28
37 Baitz, Ethan JR Homestead 5:18.9 16:30.9 29
38 Satterfield, Nolan JR Hamilton Southeastern 5:19.0 16:31.0 30
39 Longoria, Abraham SR West Noble 5:19.0 16:31.2 31
40 Begly, Lucas SR Lakeland 5:19.9 16:34.0  
41 McCOLLUM, MAX SR Fishers 5:21.2 16:37.9 32
42 Saldana, Luis SR New Haven 5:21.8 16:39.8 33
43 Claxton, Tommy SO Goshen 5:21.9 16:40.1 34
44 Kaser, Carter JR Penn 5:22.1 16:40.7 35
45 Fuelling, Isaac SR Bellmont 5:23.0 16:43.7 36
46 Jackson, Conner SR Ft. Wayne Northrop 5:23.4 16:44.7  
47 Liepe, Austin SR East Noble 5:23.8 16:46.0  
48 Schwartz, Anthony SR Westview 5:24.0 16:46.8 37
49 Cook, Carter SR Homestead 5:25.0 16:49.8 38
50 Slater, Julian SR Ft. Wayne Snider 5:25.1 16:50.2  
51 Hall, Austin JR Columbia City 5:25.4 16:51.1 39
52 LEPPERT, MATTHEW SR Fishers 5:25.5 16:51.4 40
53 Temeles, Joshua SR Penn 5:25.6 16:51.8 41
54 Cole, Blakley SR Wabash 5:25.9 16:52.5 42
55 Schlegel, Kalen SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:26.0 16:52.8 43
56 Miller, Jaxon SO Northridge 5:26.5 16:54.6 44
57 Mitchell, Dillon SR Oak Hill 5:27.3 16:56.9 45
58 Biddle, Gezahagne SR Eastside 5:27.4 16:57.1  
59 O'Blenis, Solomon JR Oak Hill 5:27.4 16:57.2 46
60 Dupuy, Cameron JR West Noble 5:27.8 16:58.4 47
61 Flora, Grant SO West Noble 5:27.9 16:58.9 48
62 FOSTER, ALEC JR Fishers 5:28.0 16:59.0 49
63 Hoopingarner, Ryan JR Mishawaka 5:28.3 16:59.9 50
64 BRISBEN, AJ SR Hamilton Southeastern 5:28.3 17:00.1 51
65 Hartleroad, Tyler JR Leo 5:28.5 17:00.6  
66 Guise, Deion JR Bellmont 5:28.8 17:01.6 52
67 Hand, Karlson SR Wawasee 5:28.8 17:01.6  
68 Cassell, Laterrius SR New Haven 5:29.4 17:03.4 53
69 Pottschmidt, Dillon SR Penn 5:29.7 17:04.4 54
70 Mullett, Hayden SR Carroll (Fort Wayne) 5:30.1 17:05.7  
71 Winger, Jacob SR Oak Hill 5:30.2 17:06.1 55
72 Cheek, Macallister SR Oak Hill 5:30.3 17:06.4 56
73 Struss, Jack SR Hamilton Southeastern 5:30.7 17:07.4 57
74 Cripe, Austin SO West Noble 5:31.0 17:08.3 58
75 Juday, Josh SR South Bend St. Joseph 5:31.2 17:09.1  
76 Fry, Raffi SR Marion 5:31.2 17:09.2  
77 Boardley, Benjamin SR Penn 5:31.5 17:10.0 59
78 Liddell, Kevin SR South Bend Riley 5:31.8 17:10.8  
79 Ford, David SO Wabash 5:32.0 17:11.5 60
80 Hammer, Michael SR Wawasee 5:32.1 17:11.8  
81 Sanchez, Anthony JR Westview 5:32.1 17:11.9 61
82 Callison, Zane SR Eastbrook 5:32.1 17:11.9  
83 MEAUX, TATE SO Fishers 5:32.2 17:12.2 62
84 Mora, Adrian JR Goshen 5:32.4 17:12.7 63
85 Clampitt, Isaiah SR Huntington North 5:32.9 17:14.4 64
86 Arnos, Andrew SO New Haven 5:33.0 17:14.6 65
87 Flora, Isaac SR West Noble 5:33.1 17:15.0 66
88 Diaz, Ryan SR Goshen 5:33.2 17:15.2 67
89 Drinkut, Kyle SR Pendleton Heights 5:33.2 17:15.2 68
90 Owings, William (Luke) SR Concord 5:33.5 17:16.3  
91 Callahan, Caleb SR Wabash 5:33.8 17:17.2 69
92 Juarez, Jason SO Penn 5:34.0 17:17.9 70
93 Belcher, Isaiah SR New Haven 5:34.0 17:17.9 71
94 Strong, Isaiah SR Muncie Central 5:34.2 17:18.4  
95 Lawson, Kyle SR Bellmont 5:34.2 17:18.5 72
96 Garcia, Eric SR Elkhart Central 5:34.4 17:18.9  
97 Wilson, Jarrett SR Wabash 5:34.4 17:19.0 73
98 PATRICK, JACK SR Hamilton Southeastern 5:34.5 17:19.2 74
99 Weaver, Logan SR Homestead 5:34.8 17:20.4 75
100 Hunsberger, Brady JR NorthWood 5:35.1 17:21.2 76
101 Robinson, Elliott SR Hamilton Southeastern 5:35.1 17:21.2 77
102 Carpenter, Avry JR Pendleton Heights 5:35.2 17:21.5 78
103 York, Jonathan JR Huntington North 5:35.8 17:23.4 79
104 Grunden, Coby SR New Haven 5:35.9 17:23.6 80
105 Ealey, Gavin SR Ft. Wayne Bishop Luers 5:35.9 17:23.8  
106 Ashley, Landon JR Oak Hill 5:36.2 17:24.6 81
107 Harber, Luke JR Yorktown 5:36.5 17:25.4  
108 Johnson, Blaine SR Bellmont 5:37.0 17:27.1 82
109 Railton, Josiah SR Penn 5:37.2 17:27.8 83
110 Lozoya, Nathan SR Southern Wells 5:37.4 17:28.2  
111 Sheppard, Aidan SR Homestead 5:37.5 17:28.6 84
112 Mills, Seth JR Columbia City 5:38.4 17:31.4 85
113 Biegel, Landon SO Oak Hill 5:39.2 17:33.9 86
114 Ellis, Brandon JR Wapahani 5:39.2 17:33.9 87
115 Neideck, Benjamin SR Eastbrook 5:40.0 17:36.3  
116 Mirza, Sami SR South Bend Adams 5:40.1 17:36.8  
117 Planalp, Kyran SR Frankton 5:40.3 17:37.3 88
118 Miller, Carter JR Monroe Central 5:40.4 17:37.6  
119 Burden, Jordan SO NorthWood 5:40.4 17:37.7 89
120 Perez, Nathan JR Northridge 5:40.7 17:38.6 90
121 Corral, Nick SR Bellmont 5:41.5 17:41.1 91
122 Kukelhan, Chase SR Bellmont 5:41.8 17:42.1 92
123 Miller, Griffen SR Wapahani 5:42.0 17:42.7 93
124 Sloffer, Preston JR Carroll (Fort Wayne) 5:42.4 17:43.8  
125 Canfield, Michael JR Northridge 5:43.0 17:45.6 94
126 Rockey, Jordan SO Huntington North 5:43.5 17:47.3 95
127 Thomas, Dryden SR Anderson 5:44.0 17:48.7  
128 Thornburgh, Darrion SR Westview 5:44.1 17:49.3 96
129 McIntire, Clancy SR South Adams 5:44.3 17:49.9  
130 Miller, Gregory JR Huntington North 5:44.8 17:51.2 97
131 Huber, Carson SR Lapel 5:45.0 17:51.8  
132 Johnson, Tahj SR Oak Hill 5:45.1 17:52.1 98
133 Hochstetler, Eric SR NorthWood 5:45.3 17:52.8 99
134 Wright, Ezra Daniel SR Cowan 5:45.4 17:53.3  
135 Stutsman, Titus JR NorthWood 5:45.5 17:53.4 100
136 Crooks, Troy SR Mishawaka 5:45.6 17:53.8 101
137 Wiese, Tyler JR Goshen 5:45.8 17:54.4 102
138 Blake, Andrew SO Pendleton Heights 5:46.1 17:55.5 103
139 Crooks, Mark SR Mishawaka 5:46.2 17:55.7 104
140 Martinez, Sam SR South Adams 5:46.6 17:56.8  
141 Lawrence, Bradley SR Frankton 5:46.8 17:57.6 105
142 Hostetler, Dominic SR Westview 5:46.8 17:57.6 106
143 Myers, Garrett SR NorthWood 5:46.9 17:57.9 107
144 Spicher, Jon SO Northridge 5:47.0 17:58.3 108
145 Zmuda, Noah SO Northridge 5:47.1 17:58.4 109
146 Kincannon, Alexander SR Mishawaka 5:47.2 17:58.7 110
147 Kocher, Ethan JR Wabash 5:47.5 17:59.6 111
148 Hall, Levi SR Mishawaka 5:47.8 18:00.7 112
149 McMann, Bryce SR Northridge 5:48.1 18:01.6 113
150 Niswander, Harrison JR Huntington North 5:48.2 18:02.0 114
151 Soden, Josh SR Shenandoah 5:48.9 18:04.1  
152 Mills, Jack JR Columbia City 5:49.1 18:04.8 115
153 Byerly, Gavin JR Huntington North 5:50.6 18:09.4 116
154 Creel, Elijah JR Pendleton Heights 5:51.0 18:10.6 117
155 Shrock, Andrew SR Wapahani 5:51.1 18:11.0 118
156 Huff, James SR Frankton 5:51.4 18:11.9 119
157 Keller, Riley SR Pendleton Heights 5:51.4 18:11.9 120
158 Rhodes, Justin JR New Haven 5:51.7 18:12.9 121
159 Miller, Owen SO NorthWood 5:52.0 18:13.8 122
160 Cage, Kaleb SO Frankton 5:52.2 18:14.4 123
161 Davenport, Zach SR Frankton 5:52.5 18:15.1 124
162 Escamilla, Austin SR NorthWood 5:52.9 18:16.4 125
163 Davis, Wyatt SR Wabash 5:53.1 18:17.2 126
164 Miller, Connor SR Huntington North 5:53.9 18:19.6 127
165 Boggs, Colton SO Wapahani 5:54.1 18:20.1 128
166 Taylor, Bryce SR Columbia City 5:55.1 18:23.4 129
167 Quinones, Jose SR Elkhart Central 5:55.8 18:25.5  
168 Dickinson, Joseph SR Wapahani 5:56.9 18:28.8 130
169 Burns, Andrew SR Northfield 5:58.1 18:32.8  
170 Armogum, Jordan JR Liberty Christian 5:59.4 18:36.7  
171 D'eila, Isacco SR Goshen 5:59.6 18:37.3 131
172 Felger, Riley SR New Haven 6:00.8 18:41.1 132
173 Shrock, Jon SO Wapahani 6:02.7 18:46.8 133
174 Patton, Jaden JR Wapahani 6:10.4 19:11.0 134
175 Cupp, Andrew SR Westview 6:12.2 19:16.5 135
176 Spencer, Nathan SR Mishawaka 6:16.4 19:29.4 136
177 Bronnenberg, Nicholas SO Pendleton Heights 6:18.5 19:36.1 137
178 Lyst, Jason SO Pendleton Heights 6:20.6 19:42.7 138
179 Gerber, Christian SR Frankton 6:41.1 20:46.4 139
180 Swisher, Aden JR Frankton 6:41.8 20:48.3 140
  Frantz, Ben SR Bellmont DNF  
  Johnson, Brett JR Bellmont DNF  
  Guise, Shaun SR Bellmont DNF  
  Gunsett, Patrick SR Bellmont DNF  
  Webb, Ian SO Bellmont DNF  
  Loshe, Cody SR Bellmont DNF  
  Faurote, Calvin JR Bellmont DNF  
  Kukelhan, Henry SO Bellmont DNF  
  Bodkins, Isaac SO Bellmont DNF  
  Litchfield, Dominic JR Bellmont DNF  
  Everett, Karson SR Bellmont DNF  
  Korus, Andrew SR Columbia City DNF  
  Iden, Colyn SR Columbia City DNF  
  Jagger, Cameron SR Columbia City DNF  
  Harrold, Ian JR Columbia City DNF  
  Story, Weston SR Columbia City DNF  
  Mullinax, Alton SR Columbia City DNF  
  Sparks, Joshua SR Columbia City DNF  
  Rentschler, Isaac SO Columbia City DNF  
  Wirick, Devin JR Columbia City DNF  
  Pletcher, Zachary SO Columbia City DNF  
  Trier, Logan JR Columbia City DNF  
  ROACH, MATTHEW SR Fishers DNF  
  ROTH, JONATHON SR Fishers DNF  
  NIX, ETHAN SO Fishers DNF  
  NIEMEIER, ELZA SO Fishers DNF  
  PULOS, NICK JR Fishers DNF  
  CARPENTER, CADEN SO Fishers DNF  
  WILSON, AUSTIN SO Fishers DNF  
  WILSON, BAILEY SR Fishers DNF  
  ARIVE, LOGAN SO Fishers DNF  
  SIMONS, COLIN JR Fishers DNF  
  BROWN, JOSH SR Fishers DNF  
  Hall, Dillon SR Frankton DNF  
  Hahn, Gideon JR Frankton DNF  
  Alderdice, Charles JR Ft. Wayne Concordia Lutheran DNF  
  Kolvoord, Bryce SR Ft. Wayne Concordia Lutheran DNF  
  Gick, Christopher SR Ft. Wayne Concordia Lutheran DNF  
  Braden, Hendrix JR Ft. Wayne Concordia Lutheran DNF  
  Pennekamp, Nathan SR Ft. Wayne Concordia Lutheran DNF  
  Shaw, Zachary JR Ft. Wayne Concordia Lutheran DNF  
  Fikes, Charles JR Ft. Wayne Concordia Lutheran DNF  
  Hetler, Grifin SR Goshen DNF  
  Sixtos, Edwin SR Goshen DNF  
  Graber, Levi SR Goshen DNF  
  Barahona, Jocsan SR Goshen DNF  
  Welling, Daniel SR Goshen DNF  
  Bontrager-Waite, Lukas SR Goshen DNF  
  Hertzler, Simon SR Goshen DNF  
  Biek, Oliver SO Goshen DNF  
  Liechty, Conrad SR Goshen DNF  
  Gaby, Jackson JR Goshen DNF  
  Esqueda, Jose SR Goshen DNF  
  Lindsay, Caleb JR Hamilton Southeastern DNF  
  HICKS, GARRETT JR Hamilton Southeastern DNF  
  ANDERSON, MAX SR Hamilton Southeastern DNF  
  PFANSTIEL, LUKE SR Hamilton Southeastern DNF  
  Sarkovics, Connor JR Hamilton Southeastern DNF  
  BRIER, COLIN SO Hamilton Southeastern DNF  
  BARNETT, JAKEB SR Hamilton Southeastern DNF  
  Caylor, Ash SO Hamilton Southeastern DNF  
  Haines, Noah JR Hamilton Southeastern DNF  
  Tuckis, Will JR Hamilton Southeastern DNF  
  Wright, Conner SR Hamilton Southeastern DNF  
  Hockemeyer, Derek SR Homestead DNF  
  Neff, Tyler SO Homestead DNF  
  Gery, Anthony SO Homestead DNF  
  Hoff, Spencer SR Homestead DNF  
  Molden, Chase JR Homestead DNF  
  Peters, Tyler SR Homestead DNF  
  Myers, Henry SR Homestead DNF  
  Johnson, Benjamin JR Homestead DNF  
  Welch, Grayson SO Homestead DNF  
  Minich, Jude JR Homestead DNF  
  Gery, Dominic SR Homestead DNF  
  Blackburn, Dane JR Huntington North DNF  
  Johnson, Clayton SR Huntington North DNF  
  Sanchez, Daniel SR Mishawaka DNF  
  Turnwald, Lukas SR New Haven DNF  
  Rhodes, James SR New Haven DNF  
  Hiatt, Tyler SR New Haven DNF  
  Harris, Jonah SO New Haven DNF  
  Eichstadt, Andrew SR Northridge DNF  
  Miller, Andrew SR Northridge DNF  
  Eichstadt, Jonathan SR Northridge DNF  
  Schwartz, Jared SR Northridge DNF  
  Sallee, Tanner SR Northridge DNF  
  Smaka, Zachary SR Northridge DNF  
  Simmons, Wyatt SR Northridge DNF  
  Stevenson, Grady JR NorthWood DNF  
  Martin, Carson SR NorthWood DNF  
  Yoder, Zachary SR NorthWood DNF  
  Hunsberger, Quinten SR NorthWood DNF  
  Schmidt, Stephen SR NorthWood DNF  
  Schlatter, Sam SR NorthWood DNF  
  Barton, Gabe SO Oak Hill DNF  
  Dubois, Kody SR Oak Hill DNF  
  Cates, Lucas JR Oak Hill DNF  
  Ormsby, Logan JR Oak Hill DNF  
  Geller, Garrett JR Oak Hill DNF  
  Nally, Danny SR Oak Hill DNF  
  Roan, Sean SR Pendleton Heights DNF  
  Holland, Gabriel JR Pendleton Heights DNF  
  Skalon, Taylor SR Pendleton Heights DNF  
  Laneman, Nathan SO Penn DNF  
  Probst, Nicholas SO Penn DNF  
  Cussen, Taylor SR Penn DNF  
  Soni, Jaitin SR Penn DNF  
  Rutten, Joseph JR Penn DNF  
  Evans, Caleb SR Penn DNF  
  Heninger, Killian SR Penn DNF  
  O'Donnell, Declan SO Penn DNF  
  Fox, Cohl SR Penn DNF  
  Hagar, Sammy Unattached DNF  
  Callahan, Elijah SO Wabash DNF  
  Reed, Zackary SR Wabash DNF  
  McDougle, Caelan SR Wabash DNF  
  Walburn, Alex SO Wapahani DNF  
  Hutchens, Landon SO Wapahani DNF  
  Aber, Collin JR Wapahani DNF  
  Racer, Jack SO Wapahani DNF  
  Campos, Isaac JR West Noble DNF  
  Reyes, Ryan SR West Noble DNF  
  Silva, Isaac SO West Noble DNF  
  Lowe, Isaiah SO West Noble DNF  
  Sheeley, Thomas SR West Noble DNF  
  Schuller, Logan SO West Noble DNF  
  Weaver, Michael SR West Noble DNF  
  Lapp, Ryan SR Westview DNF  
  Hershberger, Chad SO Westview DNF  
  Munoz Jimenez, Jorge SR Westview DNF  
  Wood, Xander SO Westview DNF  
  Niccum, Isaac JR Westview DNF  
  Miller, Lyndon SO Westview DNF  
  Moore, Kayden SO Westview DNF  
Girls Race Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:32:19 18:27 50 2 6 11 15 16 21 28
2 1:37:29 19:29 139 22 23 24 34 36 47 73
3 1:36:43 19:20 145 5 10 37 43 50 59 70
4 1:37:49 19:33 168 7 32 35 45 49 51 75
5 1:37:53 19:34 169 9 31 41 42 46 71 94
6 1:38:06 19:37 189 4 29 33 60 63 79 85
7 1:38:35 19:43 194 14 30 39 53 58 65 68
8 1:37:31 19:30 197 1 27 52 56 61 77 90
9 1:39:24 19:52 242 13 17 19 96 97 103 122
10 1:40:30 20:06 279 8 54 55 62 100 102 104
11 1:42:45 20:33 343 12 48 82 95 106 124 126
12 1:42:36 20:31 347 57 64 66 72 88 101 111
13 1:43:52 20:46 369 3 67 87 91 121 127  
14 1:47:43 21:32 382 18 40 80 109 135 136 137
15 1:45:20 21:04 422 69 76 81 83 113 114 115
16 1:46:13 21:14 424 26 89 92 99 118 119 120
17 1:46:16 21:15 426 25 86 98 107 110 131  
18 1:48:02 21:36 437 20 84 93 108 132 134 138
19 1:47:31 21:30 451 44 74 105 112 116 117 129
20 1:51:52 22:22 492 38 78 123 125 128 130 133
Girls Race Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Strzelecki, Erin SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:37.7 17:29.4 1
2 Duffus, Zoe SR Carroll (Fort Wayne) 5:38.9 17:33.1 2
3 Wiley, Addison JR Huntington North 5:46.8 17:57.6 3
4 Cates, Ellie SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:52.8 18:16.2 4
5 Dvorak, Julia SR Homestead 5:55.5 18:24.6 5
6 Fruchey, Monroe SR Carroll (Fort Wayne) 5:56.1 18:26.4 6
7 Hill, Halle SR Hamilton Southeastern 5:57.7 18:31.5 7
8 Gamble, Mollie SR Oak Hill 5:57.7 18:31.5 8
9 Hile, Haylee SO Northridge 5:58.4 18:33.5 9
10 Faber, Amelia JR Homestead 5:58.4 18:33.7 10
11 Dyer, Morgan SR Elkhart Memorial 5:58.7 18:34.4  
12 Clements, Mallory SR Carroll (Fort Wayne) 5:59.0 18:35.6 11
13 Busch, Sarah SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:00.5 18:40.2 12
14 Mahnensmith, Sarah SR Norwell 6:01.7 18:43.8 13
15 Neal, Brooke SR Penn 6:03.8 18:50.3 14
16 Minton, Ashlyn SR Carroll (Fort Wayne) 6:04.0 18:51.1 15
17 Christman, Shelby SR Carroll (Fort Wayne) 6:04.7 18:53.1 16
18 Lambert, Sydney SR Norwell 6:05.5 18:55.7 17
19 Gentz, Abbey SR Woodlan 6:06.8 18:59.7  
20 Bennett, Lydia SO DeKalb 6:08.4 19:04.6 18
21 Bales, Lauren SR Norwell 6:09.2 19:07.0 19
22 Haldeman, Carol SR Fairfield 6:09.3 19:07.4 20
23 Hansen, Brooke JR Carroll (Fort Wayne) 6:10.4 19:10.8 21
24 Sale, Hannah SR Fishers 6:11.8 19:15.1 22
25 CARTER, ABIGAIL SR Fishers 6:14.2 19:22.6 23
26 SCHAFER, VERA JR Fishers 6:15.0 19:25.3 24
27 Sturwold, McKenzie JR South Adams 6:15.3 19:26.0 25
28 Dibley, Lauren SR Elkhart Central 6:15.9 19:27.9 26
29 Woods, Kaitlyn JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:16.6 19:30.0 27
30 Ruch, Madalyn JR Carroll (Fort Wayne) 6:16.9 19:31.0 28
31 Norris, Eden JR Leo 6:17.1 19:31.7  
32 Whicker, Keller SO Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:17.9 19:34.1 29
33 Holland, Mackenzie JR Penn 6:18.3 19:35.4 30
34 Bache, Alison SR Northridge 6:18.6 19:36.2 31
35 Patrick, Lilly SR Hamilton Southeastern 6:18.7 19:36.7 32
36 Hogue, Chloe SO Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:20.0 19:40.6  
37 Mays, Abigail SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:20.1 19:41.1 33
38 BARRETT, ELIZABETH JR Fishers 6:20.6 19:42.7 34
39 NEWTON, GRACE SO Hamilton Southeastern 6:20.7 19:43.0 35
40 YORKMAN, CORINNE SR Fishers 6:20.9 19:43.4 36
41 Sedlaczek, Angelina SR Homestead 6:21.7 19:46.0 37
42 Robles, Makayla JR Delta 6:22.9 19:49.8 38
43 Makowski, Haley SR Penn 6:23.0 19:49.9 39
44 Winebrenner, Riley SR DeKalb 6:23.0 19:49.9 40
45 Clark, Caitlin SR Northridge 6:23.4 19:51.3 41
46 Cooper, Summer SR Concord 6:24.1 19:53.5  
47 Baylis, Tamenech SO Northridge 6:24.1 19:53.5 42
48 Armstrong, Nataley JR Garrett 6:24.6 19:55.1  
49 Albers, Reagan SO Homestead 6:25.2 19:57.0 43
50 Sorensen, Amberleigh SR Yorktown 6:25.5 19:57.9 44
51 Kline, Aubree SR New Haven 6:25.7 19:58.4  
52 Pedersen, Ellie SR Hamilton Southeastern 6:25.9 19:58.9 45
53 Ritchie, Clare JR Northridge 6:25.9 19:59.0 46
54 Gillespie, Emma SR Fishers 6:25.9 19:59.1 47
55 Baum, Kristina SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:25.9 19:59.1 48
56 Johnson, Ellie SR Hamilton Southeastern 6:26.1 19:59.8 49
57 Hinkley, Gracynn SO Angola 6:26.3 20:00.2  
58 Yordy, Sophia JR Goshen 6:26.4 20:00.5  
59 Andersen, Kyra SR Homestead 6:27.0 20:02.4 50
60 MCLEAN, JENNA SR Hamilton Southeastern 6:27.1 20:02.8 51
61 McKillip, Alyssa SR Northfield 6:27.3 20:03.5  
62 Nix, Kathryn SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:27.9 20:05.2 52
63 Eastom, Jaiden JR Ft. Wayne Snider 6:28.1 20:05.9  
64 Gillis, Ava SR Penn 6:28.9 20:08.3 53
65 Jackson, Selah SR Oak Hill 6:29.0 20:08.7 54
66 Geller, Grace JR Oak Hill 6:29.4 20:09.8 55
67 Grashoff, Ella JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:29.6 20:10.6 56
68 Jones, Katie JR Pendleton Heights 6:29.7 20:11.0 57
69 Gannon, Morgan JR Penn 6:29.9 20:11.4 58
70 Peckinpaugh, Elise SO Homestead 6:29.9 20:11.4 59
71 Borchelt, Madelyn JR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:30.6 20:13.7 60
72 Steele, Nora SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:31.3 20:15.8 61
73 Robey, Kinzie SR Oak Hill 6:31.4 20:16.2 62
74 Hoover, Callie SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:33.0 20:21.0 63
75 Ricker, Laney JR Pendleton Heights 6:33.7 20:23.3 64
76 Alkire, Aislynn SR Penn 6:33.7 20:23.4 65
77 Richardson, Gloria SO Pendleton Heights 6:33.7 20:23.4 66
78 Whitney, Hanna SR Huntington North 6:34.4 20:25.4 67
79 Murillo-Rivera, Yarency SR West Noble 6:34.8 20:26.7  
80 Clemens, Taylor SR Angola 6:34.9 20:27.1  
81 Marshall, Nicole SR Penn 6:35.5 20:28.8 68
82 Beshara, Sarah JR Mishawaka 6:35.5 20:29.0 69
83 Van De Weg, Marissa JR Adams Central 6:35.7 20:29.4  
84 Walda, Lauren JR Ft. Wayne South Side 6:36.2 20:31.0  
85 Smith, Lauren JR Cowan 6:36.5 20:32.0  
86 Esqueda, Nataly JR Goshen 6:36.6 20:32.2  
87 Kiess, Skylar SR Homestead 6:36.9 20:33.2 70
88 Long, Emma SO Northridge 6:37.1 20:33.9 71
89 Cook, Jaslyn SR Columbia City 6:37.3 20:34.4  
90 Dudley, Catherine JR Pendleton Heights 6:37.3 20:34.4 72
91 MASONI, LAURA JR Fishers 6:37.5 20:35.0 73
92 Reece, Elizabeth SR Yorktown 6:37.7 20:35.6 74
93 Wulff, Lexi SR Wapahani 6:38.7 20:38.9  
94 Ratliff, Brooke SR Hamilton Southeastern 6:38.9 20:39.3 75
95 Williams, Rachel SR Mishawaka 6:38.9 20:39.4 76
96 Morris, Anna SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:39.4 20:40.9 77
97 Brelage, Ashleigh SR Delta 6:39.6 20:41.5 78
98 Kaschinske, Rhaya SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:39.8 20:42.2 79
99 DeTray, Abby SO DeKalb 6:40.8 20:45.2 80
100 Weir, Madisen SO Alexandria Monroe 6:41.0 20:46.0  
101 Bailee, Shambaugh SR Mishawaka 6:41.1 20:46.3 81
102 Hawkins, Hannah SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:41.3 20:46.9 82
103 Keihn, Lydia SO Jay County 6:41.5 20:47.4  
104 Baldwin, Ella SR Winchester Community 6:42.3 20:50.0  
105 Graham, Abigail SR Mishawaka 6:42.3 20:50.0 83
106 Keesling, Leah SR Randolph Southern 6:42.8 20:51.7  
107 Hlawacz, Alyxandra SR South Bend Clay 6:44.0 20:55.4  
108 Silvers-Barone, Summer SR Ft. Wayne Northrop 6:44.6 20:57.0  
109 Burden, Kaitlin JR NorthWood 6:44.7 20:57.5  
110 Fones, Carli SR Mississinewa 6:45.2 20:59.0  
111 Howell, Chynzie SO Fairfield 6:45.4 20:59.5 84
112 Licona, Solani SR Ft. Wayne South Side 6:45.4 20:59.7  
113 Nix, Katelyn SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:45.6 21:00.2 85
114 Miller, Megan SR South Adams 6:45.8 21:01.0 86
115 Guerre, Anna JR Huntington North 6:46.2 21:02.0 87
116 Hall, Rachel SR Bremen 6:46.5 21:03.1  
117 McKee, Madison SR Pendleton Heights 6:46.9 21:04.2 88
118 Richardson, Brooke JR Elkhart Central 6:47.2 21:05.1 89
119 Beeber, Susan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:47.3 21:05.6 90
120 McDonald, Meg SR Huntington North 6:47.4 21:06.0 91
121 Claudio, Stephany SR Concord 6:47.9 21:07.4  
122 Oddou, Lillian SR Columbia City 6:48.1 21:08.1  
123 Mischak, Madeline SR South Bend Adams 6:48.7 21:09.9  
124 Keim, Adley SO Elkhart Central 6:48.8 21:10.1 92
125 Yoder, Madelyn SR Fairfield 6:49.6 21:12.6 93
126 LeBaron, Keeton SR Northridge 6:49.7 21:13.1 94
127 Mulholland, Tatum SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:50.3 21:14.9 95
128 Crow, Kiley SR Norwell 6:50.6 21:15.9 96
129 Fitch, Stormie SR Shenandoah 6:50.7 21:16.1  
130 Dirig, Addison SR Norwell 6:52.6 21:21.9 97
131 Minton, McKenna SO Cowan 6:53.0 21:23.1  
132 Dague, Taylor SR South Adams 6:53.2 21:23.9 98
133 Hodges, Emma JR Elkhart Central 6:53.3 21:24.3 99
134 Hornocker, Kate SR Oak Hill 6:53.4 21:24.4 100
135 Terrell, Rachel JR Elkhart Memorial 6:55.0 21:29.5  
136 Lord, Berkeley JR Pendleton Heights 6:56.9 21:35.4 101
137 Dodson, Ireland SR Oak Hill 6:57.5 21:37.2 102
138 Caldwell, Cami SO Blackford 6:57.7 21:37.8  
139 Cassel, Maeli JR Norwell 7:00.5 21:46.5 103
140 Marsh, Lauren SR Oak Hill 7:01.1 21:48.4 104
141 Barnhizer, Sara SR Yorktown 7:02.0 21:51.3 105
142 Knott, Jaci JR Wes-Del 7:02.3 21:52.3  
143 Thygerson, Emeline SR Muncie Burris 7:02.7 21:53.4  
144 Sprankles, Leslie JR Bluffton 7:03.8 21:56.7  
145 Heiny, Kathryn SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:06.2 22:04.4 106
146 Patch, Kallee SR South Adams 7:07.0 22:06.7 107
147 Culp, Makayla SO Fairfield 7:07.9 22:09.7 108
148 Swift, Penelope SR DeKalb 7:08.1 22:10.2 109
149 McMillan, Katelyn SO Southern Wells 7:08.3 22:10.7  
150 Hunley, Addisyn SO South Adams 7:10.9 22:19.0 110
151 Brunnemer, Hailee JR Pendleton Heights 7:11.4 22:20.4 111
152 Moulton, Natalie SR Yorktown 7:11.7 22:21.3 112
153 Devries, Ana SO Mishawaka 7:16.4 22:36.1 113
154 Scott, Natalie SR Mishawaka 7:17.8 22:40.3 114
155 Long, Camryn SO Mishawaka 7:18.0 22:41.0 115
156 Smith, Ali SO Yorktown 7:19.5 22:45.7 116
157 Stagge, Madison SR Yorktown 7:19.6 22:45.9 117
158 Hiland, Antonia SR Elkhart Central 7:26.0 23:05.9 118
159 Garcia, Alondra SR Elkhart Central 7:26.9 23:08.6 119
160 Strukel, Meleena SR Elkhart Central 7:29.8 23:17.6 120
161 Coles, Kendyl SR Huntington North 7:30.9 23:21.1 121
162 Cox, Paige SR Norwell 7:35.3 23:34.8 122
163 Thorpe, Alyssa SR Delta 7:36.2 23:37.4 123
164 Miguel, Alexis JR Ft. Wayne Bishop Luers 7:37.7 23:42.1 124
165 Honey, Haley SR Delta 7:40.3 23:50.1 125
166 Holzinger, Lillian SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:40.6 23:51.3 126
167 Richison, Naomi SR Huntington North 7:40.7 23:51.5 127
168 Bohanon, Olivia SO Delta 7:41.5 23:54.0 128
169 Huisman, Grace JR Yorktown 7:44.1 24:01.9 129
170 Eldridge, Camryn JR Delta 7:45.4 24:06.1 130
171 Neuenschwander, Ella JR South Adams 7:46.6 24:09.7 131
172 Bontrager, Ava SO Fairfield 7:54.0 24:32.8 132
173 Cansler, Skyann SR Delta 7:55.7 24:38.1 133
174 Geiger, Delana SO Fairfield 8:01.2 24:55.1 134
175 Runge, Autumn SR DeKalb 8:19.9 25:53.4 135
176 Hammer, Ally JR DeKalb 8:28.3 26:19.4 136
177 Armey, Mia JR DeKalb 9:03.4 28:08.5 137
178 Anaya-Corral, Matilde SR Fairfield 9:22.9 29:09.0 138
  Schroeder, Jane JR Ft. Wayne Bishop Luers DNF  
  Yarian, Caleigh JR DeKalb DNF  
  Hoefer, Ella JR Northridge DNF  
  Brown, Izzie SR Yorktown DNF  
  Roll, Irie SR Elkhart Central DNF  
  MYBECK, MEGAN JR Fishers DNF  
  Cheek, Mallory JR Oak Hill DNF  
  Weidler, Claire SR Homestead DNF  
  MORIARTY, KAITLYN JR Fishers DNF  
  Hoke, Reagan SR Penn DNF  
  Alexander, Kathryn JR Delta DNF  
  Schenck, Olivia SR Hamilton Southeastern DNF  
  JULIEN, EMMA SR Fishers DNF  
  Whitt, Lauren SO Yorktown DNF  
  Cavacini, Maria SR Ft. Wayne Bishop Dwenger DNF  
  Vargas, Anaka SR Elkhart Central DNF  
  Leimkuhler, Ava JR Carroll (Fort Wayne) DNF  
  Gamble, Claire JR Oak Hill DNF  
  Mirro, Jehnea JR Hamilton Southeastern DNF  
  Carlin, Abby JR Ft. Wayne Bishop Luers DNF  
  Lund, Olivia JR Hamilton Southeastern DNF  
  RIZZOTTE, KAYLA SR Fishers DNF  
  Wittkamper, Claire JR Pendleton Heights DNF  
  Latta, Allie JR Hamilton Southeastern DNF  
  Cox, Shannyn SO Delta DNF  
  BODNAR, LILIA SR Fishers DNF  
  Kiess, Gabrielle SO Homestead DNF  
  LaLonde, Elizabeth SR Carroll (Fort Wayne) DNF  
  Zook, Lesley SR Huntington North DNF  
  Troyer, Hayley JR Northridge DNF  
  Perry, Julia SR Yorktown DNF  
  Cripe, Cassidy SR Penn DNF  
  McDivitt, Joy JR Oak Hill DNF  
  Thorpe, Rebekah SO Delta DNF  
  RUNION, ANNA JR Fishers DNF  
  Stout, Kylah SR Pendleton Heights DNF  
  Warner, Heidi SR Homestead DNF  
  Alphin, Samantha SR Hamilton Southeastern DNF  
  Hout, Paige SO Carroll (Fort Wayne) DNF  
  Witmer, Gretchen SR Ft. Wayne Concordia Lutheran DNF  
  Webber, Carlie JR Elkhart Central DNF  
  Lopez Martinez, Delaney JR Northridge DNF  
  SHICK, ANDI SR Hamilton Southeastern DNF  
  Jerzak, Nicole JR Penn DNF  
  URBAN, BRYNN SR Fishers DNF  
  Huffer, Gabby SR Hamilton Southeastern DNF  
  Casbon, Katie SR Penn DNF  
  Vogan, Natalee SR Ft. Wayne Bishop Dwenger DNF  
  Dixon, Ella JR Pendleton Heights DNF  
  Stagge, Rachel SO Yorktown DNF  
  Shepherd, Allison SO Norwell DNF  
  Garcia, Monserrat SR Northridge DNF  
  HURLOCK, JACQUELINE SO Hamilton Southeastern DNF  
  Bordner, Megan SR Ft. Wayne Concordia Lutheran DNF  
  Pennekamp, Mary SR Ft. Wayne Concordia Lutheran DNF  
  Rodenbeck, Victoria SO Ft. Wayne Bishop Dwenger DNF  
  Gardner, Audrey SO Homestead DNF  
  Pennekamp, Grace SR Ft. Wayne Concordia Lutheran DNF  
  Ungerecht, Megan SR Penn DNF  
  Stuffel, Ashley SR Yorktown DNF  
  Busby, Delaney JR Pendleton Heights DNF  
  Brinker, Mycala SR Pendleton Heights DNF  
  IGLIO, JENNA JR Hamilton Southeastern DNF  
  Hartman, Kali SR Elkhart Central DNF  
  Collins, Morgan SO Penn DNF  
  Zerbel, Grace JR Mishawaka DNF  
  Kordyl, Elizabeth SO Yorktown DNF  
  Painter, Ella JR Delta DNF  
  Cussen, Hannah SR Penn DNF  
  Delaney, Aileen SR Ft. Wayne Bishop Dwenger DNF  
  Veatch, Christina SR Yorktown DNF  
  Sandoval, Alana SO Penn DNF  
  Kahn, Makenzee SO Norwell DNF  
  JOHNSON, GRETA SO Hamilton Southeastern DNF  
  Reinhard, Madalynn SO Norwell DNF  
  Bowen, Lauren SR Yorktown DNF  
  Metzger, Ann SR Northridge DNF  
  Quintano, Lizie SO Elkhart Central DNF  
  Ramirez, Fanny SO Mishawaka DNF  
  Keppler, Riley SR Penn DNF  
  Kesler, Katherine JR Hamilton Southeastern DNF  
  Edgerly, Kayla SR Penn DNF  
  Pine, Brooklynn SO Norwell DNF  
  Whitesel, Sarah SR Delta DNF  
  KELLEY, ARIANNA SR Fishers DNF  
  Dummer, Emma JR Norwell DNF