2019 West Noble Invitational Date: 09-21-19   Venue: West Noble, IN
Events
Men's Events Women's Events
MS Boys Reserve Race HS Girls Race
HS Boys Race MS Girls Varsity Race
MS Boys Varsity Race MS Girls Reserve Race
MS Boys Reserve Race Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 58:28 11:41 15 1 2 3 4 5 7 9
2 1:02:00 12:24 73 8 11 14 18 22 24 36
3 1:01:57 12:23 77 6 12 16 20 23 26 40
4 1:02:59 12:35 112 13 17 25 28 29 32 38
5 1:05:48 13:09 211 27 35 43 45 61 76 80
6 1:05:50 13:10 214 30 39 44 46 55 65 69
7 1:06:22 13:16 225 21 41 47 54 62 70 83
8 1:06:39 13:19 228 10 51 52 56 59 67 82
9 1:07:57 13:35 266 15 48 60 68 75 79 85
10 1:07:56 13:35 267 19 53 58 64 73 84 86
11 1:08:42 13:44 296 37 42 71 72 74 89 91
12 1:13:08 14:37 349 33 49 57 102 108 112 114
13 1:10:43 14:08 353 34 50 78 92 99 115  
14 1:13:18 14:39 389 31 66 93 96 103 104 105
15 1:23:21 16:40 451 63 77 97 98 116    
16 1:14:01 14:48 454 81 88 90 95 100 101 109
17 1:20:23 16:04 504 87 94 106 107 110 111 113
MS Boys Reserve Race Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Schwartz, Braidon 7 Westview Jr. High 6:11.6 11:32.7 1
2 Schwartz, Dennis 8 Westview Jr. High 6:12.1 11:33.7 2
3 Miller, Adam 8 Westview Jr. High 6:13.0 11:35.4 3
4 Noward, Christien 8 Westview Jr. High 6:19.5 11:47.5 4
5 Chupp, Blake 8 Westview Jr. High 6:25.8 11:59.2 5
6 Bennett, Bereket 8 NorthWood Middle School 6:27.4 12:02.3 6
7 Minix, Wiley 8 Westview Jr. High 6:31.1 12:09.2 7
8 Potter, Andrew 8 Maple Creek Middle School 6:32.5 12:11.8 8
9 Bontrager, Nick 8 Westview Jr. High 6:33.9 12:14.4 9
10 Middlebusher, JD 8 Blackhawk Christian MS 6:34.8 12:16.0 10
11 Bulkowski, Eero 6 Maple Creek Middle School 6:36.0 12:18.2 11
12 Mashack, Carson 8 NorthWood Middle School 6:36.8 12:19.8 12
13 Benedict, Kaeden 7 Woodside Middle School 6:37.4 12:20.8 13
14 Yoder, Quinton 8 Westview Jr. High 6:39.7 12:25.2  
15 Amstutz, Bruce 8 Maple Creek Middle School 6:40.6 12:26.9 14
16 Kratzer, Moses 8 Goshen Middle School 6:41.0 12:27.5 15
17 Balasa, Colton 8 NorthWood Middle School 6:41.5 12:28.5 16
18 Barwick, Hamish 7 Woodside Middle School 6:42.0 12:29.4 17
19 Huynh, Todd 8 Maple Creek Middle School 6:42.3 12:30.0 18
20 Plattner, Jonathan 7 Leo Jr./Sr. High School 6:42.4 12:30.2 19
21 Goss, Collin 6 NorthWood Middle School 6:42.7 12:30.7 20
22 Kennedy, Asher 7 Westview Jr. High 6:42.8 12:31.0  
23 Beuchel, Gregory 8 Carroll Middle School 6:43.1 12:31.5 21
24 Andrews, Walker 8 Maple Creek Middle School 6:44.0 12:33.1 22
25 Roa, Trace 8 NorthWood Middle School 6:45.4 12:35.7 23
26 Uncheselu, Antonio 7 Maple Creek Middle School 6:45.6 12:36.1 24
27 Routsong, Cooper 6 Oak Farm Montessori School 6:46.7 12:38.2  
28 Beall, Gideon 6 Woodside Middle School 6:47.9 12:40.4 25
29 Vincent, Caleb 6 NorthWood Middle School 6:49.0 12:42.5 26
30 Byram, Keiten 7 Indian Springs Middle School 6:49.1 12:42.7 27
31 Hess, Tyler 8 Woodside Middle School 6:49.8 12:43.9 28
32 Smith, Timmy 7 Woodside Middle School 6:50.5 12:45.2 29
33 Yarian, Keagan 8 DeKalb Middle School 6:52.0 12:48.0 30
34 Bontrager, Cole 7 Westview Jr. High 6:52.4 12:48.9  
35 Meridew, Clark 7 Edgewood Middle School 6:52.8 12:49.5 31
36 Cowan, James 8 Woodside Middle School 6:52.9 12:49.7 32
37 Horan-Dryer, Anthony 6 Memorial Park Middle School 6:53.5 12:50.8 33
38 Tynan, Max 6 Angola Middle School 6:53.6 12:51.0 34
39 Shipman, Jackson 7 Indian Springs Middle School 6:53.7 12:51.3 35
40 Fisher, Colin 7 Maple Creek Middle School 6:53.8 12:51.4 36
41 Habib, Zaraab 6 Maple Creek Middle School 6:56.0 12:55.6  
42 Thorson, Ethan 6 Summit Middle School 6:56.8 12:57.1 37
43 Martin, Jacob 8 Woodside Middle School 6:57.0 12:57.5 38
44 Richardson, Gavin 8 DeKalb Middle School 6:57.5 12:58.3 39
45 Lynch, Connor 7 Maple Creek Middle School 6:58.0 12:59.2  
46 Boggs, Dillon 8 NorthWood Middle School 6:58.1 12:59.4 40
47 Beall, Noah 8 Woodside Middle School 6:58.2 12:59.7  
48 Gay, Wilson 7 NorthWood Middle School 6:58.7 13:00.5  
49 Lecoque, William 6 Maple Creek Middle School 7:00.9 13:04.7  
50 McCoy, Braylon 7 Carroll Middle School 7:02.3 13:07.3 41
51 Heller, Grant 7 Maple Creek Middle School 7:02.9 13:08.5  
52 Yoder, Evan 6 Maple Creek Middle School 7:03.4 13:09.4  
53 Rigley, Ryland 7 Summit Middle School 7:04.2 13:10.8 42
54 Hochstetler, Zachary 8 NorthWood Middle School 7:04.3 13:11.0  
55 Stutzman, Caleb 6 NorthWood Middle School 7:04.6 13:11.6  
56 Titus, Justin 8 Indian Springs Middle School 7:04.8 13:11.9 43
57 Parvu-Timmer, Bryce 8 NorthWood Middle School 7:05.4 13:13.0  
58 Merritt, Drew 8 DeKalb Middle School 7:05.6 13:13.5 44
59 Meyers, Landon 6 Indian Springs Middle School 7:06.8 13:15.7 45
60 DeTray, Nico 6 DeKalb Middle School 7:06.9 13:15.9 46
61 Miller, Curtis 7 Westview Jr. High 7:07.1 13:16.2  
62 Allen, Sam 8 Carroll Middle School 7:09.3 13:20.4 47
63 Clark, Lincoln 8 Goshen Middle School 7:09.8 13:21.3 48
64 Bidlack, Troy 7 Maple Creek Middle School 7:09.9 13:21.5  
65 Graves, Noah 7 Memorial Park Middle School 7:10.0 13:21.6 49
66 Waugh, Aiden 7 Woodside Middle School 7:10.8 13:23.2  
67 Orn, Alex 7 Angola Middle School 7:11.2 13:23.9 50
68 Parvu-Timmer, Braxton 7 NorthWood Middle School 7:11.6 13:24.6  
69 Watts, Jacob 7 Westview Jr. High 7:11.8 13:25.0  
70 Frye, Tyler 6 NorthWood Middle School 7:12.3 13:26.0  
71 Zimmerman, Drew 7 Blackhawk Christian MS 7:14.7 13:30.5 51
72 Moore, Izaak 8 Westview Jr. High 7:14.9 13:30.8  
73 Miller, Carter 6 Blackhawk Christian MS 7:15.3 13:31.6 52
74 Smith, Ethan 7 Leo Jr./Sr. High School 7:16.2 13:33.3 53
75 DeBolt, Zach 7 Carroll Middle School 7:16.6 13:33.9 54
76 Rigsby, Nathanael 7 DeKalb Middle School 7:17.0 13:34.7 55
77 Stevenson, Spencer 8 Blackhawk Christian MS 7:17.4 13:35.4 56
78 Compton, Oliver 7 Woodside Middle School 7:18.2 13:36.9  
79 Sims, Xavier 6 Woodside Middle School 7:18.2 13:37.0  
80 Campbell-Carpenter, Liam 8 Memorial Park Middle School 7:18.6 13:37.7 57
81 Gilsinger, Ian 8 Maple Creek Middle School 7:18.9 13:38.2  
82 Hershberger, Benton 8 Westview Jr. High 7:19.9 13:40.1  
83 Kerschner, Andrew 7 Lakeview Middle School 7:21.7 13:43.5  
84 Lorenc, Sammy 6 Leo Jr./Sr. High School 7:22.4 13:44.7 58
85 Shannon, Logan 8 Blackhawk Christian MS 7:23.0 13:45.8 59
86 Wiese, Brayden 7 Goshen Middle School 7:23.4 13:46.7 60
87 Byall, Austin 8 Indian Springs Middle School 7:23.8 13:47.3 61
88 Leming, Cooper 8 Carroll Middle School 7:24.8 13:49.3 62
89 Ledesma, Cesar 7 West Noble Middle School 7:25.5 13:50.5 63
90 Barnhardt, Logan 8 Woodside Middle School 7:26.4 13:52.3  
91 Sprinkle, Payton 8 Woodside Middle School 7:27.0 13:53.4  
92 Dinius, Joe 7 Maple Creek Middle School 7:27.5 13:54.3  
93 Morgan, Jaylen 6 Maple Creek Middle School 7:27.8 13:54.9  
94 Gustafson, Nathan 6 Leo Jr./Sr. High School 7:28.5 13:56.2 64
95 Bell, Isaac 6 NorthWood Middle School 7:28.7 13:56.6  
96 Patton, Wyatt 7 DeKalb Middle School 7:29.1 13:57.3 65
97 Shumard, Britton 8 Woodside Middle School 7:30.0 13:59.0  
98 Pena, Aaron 8 Edgewood Middle School 7:32.8 14:04.2 66
99 Cook, Connor 6 Woodside Middle School 7:33.3 14:05.1  
100 Nigg, Grayson 6 Blackhawk Christian MS 7:33.6 14:05.6 67
101 Hochstedler, Evan 8 Goshen Middle School 7:34.5 14:07.3 68
102 Stuckey, Alex 8 DeKalb Middle School 7:34.5 14:07.3 69
103 Ramani, Sai 8 Woodside Middle School 7:35.1 14:08.5  
104 Collier, Carson 6 Carroll Middle School 7:35.6 14:09.4 70
105 Riehm, Carson 8 Summit Middle School 7:35.8 14:09.7 71
106 Miller, Quentin 8 Summit Middle School 7:36.7 14:11.4 72
107 Fowerbaugh, Sam 6 Leo Jr./Sr. High School 7:37.3 14:12.5 73
108 Price, Jaxon 6 Summit Middle School 7:37.9 14:13.6 74
109 Eby, Titus 7 NorthWood Middle School 7:38.0 14:13.8  
110 Kauffman, Lawson 8 Goshen Middle School 7:38.6 14:15.0 75
111 Summers, Caleb 7 Indian Springs Middle School 7:38.8 14:15.4 76
112 Murillo, Alonso 7 West Noble Middle School 7:39.7 14:17.1 77
113 Yagodinski, Max 7 Angola Middle School 7:40.1 14:17.7 78
114 Weishaupt, Isaiah 7 Goshen Middle School 7:40.1 14:17.8 79
115 Custer, Boston 8 Woodside Middle School 7:40.4 14:18.4  
116 Knoblauch, Cooper 6 Woodside Middle School 7:41.0 14:19.4  
117 Rostochak, Hunter 7 Indian Springs Middle School 7:41.2 14:19.9 80
118 Fuentes, Royce 7 Garrett Middle School 7:41.6 14:20.6 81
119 Nigg, Ty 8 Blackhawk Christian MS 7:42.3 14:21.8 82
120 Kabangu, Kindja 8 Carroll Middle School 7:42.4 14:22.0 83
121 Donahay, Jace 7 Leo Jr./Sr. High School 7:42.7 14:22.6 84
122 Krider, Elijah 7 Indian Springs Middle School 7:43.2 14:23.5  
123 Abbs, Braxton 8 Fairfield JH 7:43.3 14:23.8  
124 Morin, Linkoln 8 DeKalb Middle School 7:43.4 14:23.9  
125 Bowie, Reuben 8 Woodside Middle School 7:43.7 14:24.4  
126 Miller, Caelan 8 Goshen Middle School 7:43.8 14:24.6 85
127 Sonnenberg, Nolan 6 DeKalb Middle School 7:43.9 14:24.8  
128 Ott, Evan 7 Leo Jr./Sr. High School 7:44.0 14:25.1 86
129 Nave, Lucas 7 NorthWood Middle School 7:44.1 14:25.2  
130 Behling, Christian 6 Carroll Middle School 7:45.7 14:28.3  
131 Feenstra, Easton 7 NorthWood Middle School 7:46.0 14:28.8  
132 Furniss, Michael 6 Carroll Middle School 7:46.6 14:29.8  
133 Zink, Andrew 8 St. Charles/St. Jude 7:47.1 14:30.8 87
134 Vucich, Porter 7 Woodside Middle School 7:47.5 14:31.5  
135 Bowser, Holden 7 Garrett Middle School 7:48.4 14:33.3 88
136 Olry, Brady 7 Woodside Middle School 7:49.2 14:34.8  
137 Bechtold, Sam 8 Indian Springs Middle School 7:50.1 14:36.5  
138 Ruiz Altamirano, Jonathan 8 Goshen Middle School 7:50.6 14:37.4  
139 Mullet, Daniel 7 Indian Springs Middle School 7:51.5 14:39.0  
140 Yoder, Ryan 7 Summit Middle School 7:52.0 14:40.0 89
141 Burgo, Gideon 6 Garrett Middle School 7:52.6 14:41.0 90
142 Baldwin, Jackson 6 Maple Creek Middle School 7:52.6 14:41.1  
143 McCard, Gage 7 Carroll Middle School 7:52.6 14:41.1  
144 Raudenbush, Michael 7 Summit Middle School 7:53.5 14:42.8 91
145 Stiver, Hudson 6 Blackhawk Christian MS 7:53.7 14:43.1  
146 Hale, Derek 6 Oak Farm Montessori School 7:55.1 14:45.7  
147 Brown, Trenton 7 DeKalb Middle School 7:55.5 14:46.5  
148 Maust, Xayvion SR Bethany Christian MS 7:55.6 14:46.6  
149 Yagodinski, Leo 6 Angola Middle School 7:57.1 14:49.4 92
150 Patrick, Eli 7 Indian Springs Middle School 7:57.5 14:50.3  
151 Hyde, Jameson 6 Maple Creek Middle School 7:58.0 14:51.1  
152 Van Emon, Kollin 7 Indian Springs Middle School 7:58.0 14:51.1  
153 Norrick, Reese 6 DeKalb Middle School 7:58.0 14:51.2  
154 Dilworth, Andrew 7 Goshen Middle School 8:00.0 14:54.8  
155 Cowan, Johnny 7 Woodside Middle School 8:00.1 14:55.1  
156 Webb, Levi 7 DeKalb Middle School 8:00.6 14:56.0  
157 Miller, Milan 6 Westview Jr. High 8:01.5 14:57.6  
158 Goldsberry, Braden 8 East Noble Middle School 8:01.9 14:58.5  
159 Dinius, Sam 8 Maple Creek Middle School 8:02.3 14:59.1  
160 Solloway, Thomas 8 Edgewood Middle School 8:02.9 15:00.2 93
161 Luley, Peter 7 St. Charles/St. Jude 8:03.4 15:01.3 94
162 Fuentes, Joe 6 Garrett Middle School 8:04.8 15:03.9 95
163 DeWitte, Graham 8 Woodside Middle School 8:05.3 15:04.8  
164 Fisher, Lincoln 8 Goshen Middle School 8:05.8 15:05.6  
165 Ford, Luke 8 Edgewood Middle School 8:05.8 15:05.7 96
166 Studebaker, Isaac 8 Goshen Middle School 8:06.7 15:07.3  
167 Bernard, Cody 6 DeKalb Middle School 8:07.0 15:07.9  
168 Thompson, Ayden 6 Indian Springs Middle School 8:07.3 15:08.4  
169 Miller, Blake 6 Fairfield JH 8:07.5 15:08.9  
170 Warstler, Osiris 6 West Noble Middle School 8:08.6 15:11.0 97
171 Mendoza, Erik 7 West Noble Middle School 8:08.7 15:11.1 98
172 Connelly, Brennan 7 Blackhawk Christian MS 8:11.6 15:16.5  
173 Pawlak, Everett 6 Woodside Middle School 8:12.6 15:18.3  
174 Mulhall, Hudson 7 Woodside Middle School 8:13.7 15:20.4  
175 Hoover, Grady 6 Angola Middle School 8:14.3 15:21.6 99
176 Castro, Damion 7 Garrett Middle School 8:14.8 15:22.5 100
177 Evans, Parker 7 Summit Middle School 8:16.5 15:25.7  
178 Rozelle, Jacob 7 Carroll Middle School 8:19.6 15:31.5  
179 Park, Garrett 7 Woodside Middle School 8:20.7 15:33.5  
180 Bieberich, Xavier 7 Carroll Middle School 8:22.5 15:36.8  
181 Pack, Charlie 6 Carroll Middle School 8:22.8 15:37.4  
182 Souther, Caleb 6 Carroll Middle School 8:24.4 15:40.3  
183 Rogers, Nolan 8 Carroll Middle School 8:26.5 15:44.3  
184 White, Ben 7 Indian Springs Middle School 8:26.5 15:44.3  
185 Rathburn, Aiden SR Prairie Heights MS 8:26.7 15:44.7  
186 Polcsak, Ethan 6 Leo Jr./Sr. High School 8:27.4 15:46.0  
187 Fish, Cooper 6 Goshen Middle School 8:28.7 15:48.3  
188 Eikler, Sebastian 8 Goshen Middle School 8:29.2 15:49.3  
189 Boltz, Aiden 6 Garrett Middle School 8:30.0 15:50.8 101
190 Leming, Parker 6 Carroll Middle School 8:31.0 15:52.7  
191 Swing, Thomas 7 Maple Creek Middle School 8:31.8 15:54.1  
192 Harmon, Ashdon 6 Summit Middle School 8:34.1 15:58.5  
193 McFarren, Nigel 8 Memorial Park Middle School 8:35.2 16:00.5 102
194 Cheesman, Briggs SR Prairie Heights MS 8:35.4 16:00.9  
195 Ramer, Lucas 8 NorthWood Middle School 8:37.2 16:04.3  
196 Davis, Thomas 7 Woodside Middle School 8:37.3 16:04.5  
197 Edgar, Landon 6 Summit Middle School 8:37.8 16:05.4  
198 Diaz Ruiz, Alex 6 Goshen Middle School 8:39.0 16:07.5  
199 Hartsough, Logan 6 DeKalb Middle School 8:40.3 16:10.1  
200 Hammel, Jack 7 Indian Springs Middle School 8:41.5 16:12.3  
201 Clemens, Wesley 6 St. Vincents 8:43.3 16:15.6  
202 Miller, Mitchell 6 Summit Middle School 8:44.1 16:17.1  
203 Niebbia, Mattias 7 Edgewood Middle School 8:45.2 16:19.2 103
204 Hoard, Ian 7 DeKalb Middle School 8:45.8 16:20.2  
205 Basham, Freddy 6 Maple Creek Middle School 8:45.8 16:20.3  
206 Heffernan, Carter 6 Maple Creek Middle School 8:45.9 16:20.5  
207 Lortie, Isaac 6 Indian Springs Middle School 8:46.0 16:20.6  
208 Price, Isaac 7 Edgewood Middle School 8:48.1 16:24.6 104
209 Busse, Jackson 7 Carroll Middle School 8:48.2 16:24.8  
210 Carr, Aiden 8 Edgewood Middle School 8:50.1 16:28.2 105
211 Murphy, Jacob 8 Goshen Middle School 8:50.4 16:28.9  
212 Segyde, Anthony 7 St. Charles/St. Jude 8:51.3 16:30.5 106
213 Elkins, Griffin 6 DeKalb Middle School 8:51.7 16:31.2  
214 Ring, Ethan 6 Carroll Middle School 8:52.4 16:32.6  
215 Malagon, Fernando 7 Edgewood Middle School 8:53.5 16:34.7  
216 Cranmer, Dawson 6 Carroll Middle School 8:55.6 16:38.6  
217 Crouch, Aiden 6 Summit Middle School 8:56.0 16:39.2  
218 Ables, Ethan 7 Woodside Middle School 8:57.8 16:42.7  
219 McCanna, Jack 7 St. Vincents 8:58.0 16:43.0  
220 Perez, Jose 6 Goshen Middle School 9:01.8 16:50.1  
221 Savage, Joseph 7 East Noble Middle School 9:03.6 16:53.5  
222 Pocock, Landen 7 St. Charles/St. Jude 9:06.4 16:58.7 107
223 Stevenson, Declan 6 Maple Creek Middle School 9:06.8 16:59.4  
224 Wong, Jaden 7 Woodside Middle School 9:09.9 17:05.2  
225 Scremin, Griffin 7 Summit Middle School 9:10.7 17:06.7  
226 Cardenas, Adriano 8 Carroll Middle School 9:13.4 17:11.8  
227 Wood, Aaron 6 Woodside Middle School 9:14.2 17:13.2  
228 Edgell, Anthony 6 Indian Springs Middle School 9:15.3 17:15.2  
229 Plumb, Sam 8 Memorial Park Middle School 9:16.8 17:18.1 108
230 Burgette, Edison 7 Carroll Middle School 9:17.2 17:18.9  
231 Kelly, Jackson 7 Carroll Middle School 9:17.4 17:19.2  
232 Moctezuma, Bailey 7 Indian Springs Middle School 9:17.5 17:19.3  
233 Scott, Tyler 8 Goshen Middle School 9:18.1 17:20.5  
234 Chapman, Ryan 6 Garrett Middle School 9:18.1 17:20.5 109
235 Heidenreich, Sam 6 Carroll Middle School 9:18.1 17:20.5  
236 Gensic, Liam 8 St. Charles/St. Jude 9:18.7 17:21.7 110
237 Vaillancourt, Kolton SR Prairie Heights MS 9:19.0 17:22.2  
238 Eckert, William 6 Summit Middle School 9:19.3 17:22.8  
239 Hertzler Gascho, Elliot 8 Goshen Middle School 9:21.6 17:27.1  
240 Schlotter, Nathanial 6 East Noble Middle School 9:22.7 17:29.1  
241 Bloom, Ben 8 St. Charles/St. Jude 9:24.2 17:31.9 111
242 Kleber, Nick 6 St. Vincents 9:25.2 17:33.7  
243 Stout, Caleb 6 Woodside Middle School 9:26.5 17:36.1  
244 Konz, Joe 7 Memorial Park Middle School 9:26.5 17:36.1 112
245 Martin, Collin 8 NorthWood Middle School 9:33.5 17:49.2  
246 James, Brenden 6 St. Charles/St. Jude 9:34.8 17:51.7 113
247 Mayer, Roman 7 Blackhawk Christian MS 9:36.6 17:55.0  
248 Milliman, Jayden SR Prairie Heights MS 9:44.4 18:09.6  
249 Stoller, Bradford 8 Memorial Park Middle School 9:46.7 18:13.8 114
250 Lopez, Christian 6 Goshen Middle School 9:52.4 18:24.5  
251 Orsi, Landon 6 DeKalb Middle School 9:56.7 18:32.5  
252 Webber, Drake 7 Angola Middle School 9:57.9 18:34.7 115
253 Morlan, Joseph 6 St. Charles/St. Jude 10:10.0 18:57.3  
254 Dawson, Daniel 6 Memorial Park Middle School 10:43.6 20:00.0  
255 Mattern, Caden 6 Memorial Park Middle School 10:54.1 20:19.4  
256 Chavoyo-López, Julian 8 Goshen Middle School 10:54.2 20:19.6  
257 Roach, Griffin 8 Memorial Park Middle School 10:54.8 20:20.8  
258 Clegg, Conner 6 Woodside Middle School 11:02.6 20:35.4  
259 Bowen, William 6 Woodside Middle School 11:04.9 20:39.7  
260 Barrie, Jaydon 6 Maple Creek Middle School 11:07.2 20:43.9  
261 Peruski, Nathan 6 Westview Jr. High 11:07.7 20:44.8  
262 Blaker, Wesley 6 Garrett Middle School 11:16.6 21:01.5  
263 Alvarez, Marcos SR Bethany Christian MS 11:18.3 21:04.7  
264 Gensic, Alek 6 St. Charles/St. Jude 11:29.3 21:25.2  
265 Teran, Leonardo 7 Goshen Middle School 11:47.5 21:59.1  
266 McGrath, Joshua 7 Maple Creek Middle School 11:54.8 22:12.6  
267 Flores, Stephen 6 West Noble Middle School 13:20.2 24:51.9 116
HS Girls Race Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:39:47 19:57 38 1 4 8 12 13 20 21
2 1:40:19 20:03 38 2 3 6 9 18 23 24
3 1:49:38 21:55 164 19 25 27 46 47 49 56
4 1:50:18 22:03 186 5 36 44 50 51 54 72
5 1:50:39 22:07 187 28 31 33 42 53 58 80
6 1:50:53 22:10 202 14 15 32 67 74 76 83
7 1:51:59 22:23 219 11 26 39 64 79 84 90
8 1:53:11 22:38 222 7 22 40 48 105 107 118
9 1:54:14 22:50 255 17 29 30 88 91 110 116
10 1:54:04 22:48 261 35 43 57 60 66 71 75
11 1:53:40 22:44 261 16 45 61 69 70 112  
12 1:56:35 23:19 316 37 59 65 73 82 93 98
13 1:58:47 23:45 334 10 62 68 86 108 113 114
14 2:00:01 24:00 349 34 38 78 95 104    
15 2:06:12 25:14 418 41 77 89 94 117 119  
16 2:03:55 24:47 429 52 85 87 102 103 120 121
17 2:04:19 24:51 431 55 81 96 99 100 101  
18 2:07:30 25:30 467 63 92 97 106 109 111 115
HS Girls Race Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Strzelecki, Erin SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:45.5 17:53.6 1
2 Dvorak, Julia SR Homestead 6:13.1 19:19.2 2
3 Faber, Amelia SO Homestead 6:14.2 19:22.7 3
4 Steele, Nora JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:27.1 20:02.7 4
5 Walda, Lauren SO Ft. Wayne South Side 6:27.3 20:03.4 5
6 Sedlaczek, Angelina SR Homestead 6:27.9 20:05.3 6
7 Haldeman, Carol SR Fairfield 6:32.6 20:19.9 7
8 Woods, Katie SO Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:35.2 20:28.0 8
9 Albers, Reagan FR Homestead 6:35.5 20:28.9 9
10 Baum, Kristina SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:35.9 20:30.1 10
11 Yordy, Sopia SO Goshen 6:39.0 20:39.9 11
12 Hogue, Chloe FR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:39.5 20:41.3  
13 Nix, Katie SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:39.6 20:41.5 12
14 Morris, Anna SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:39.6 20:41.6 13
15 Dove, Cassie FR Ft. Wayne Northrop 6:43.4 20:53.5 14
16 Clibon, Victoria FR Ft. Wayne Northrop 6:44.0 20:55.4 15
17 Murillo, Yarency SR West Noble 6:46.0 21:01.6 16
18 Armstrong, Nataley SO Garrett 6:46.0 21:01.6 17
19 Warner, Heidi JR Homestead 6:46.7 21:03.7 18
20 Norris, Eden SO Leo 6:48.6 21:09.5 19
21 Delaney, Aileen JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:49.4 21:12.2 20
22 Beeber, Susie SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:49.5 21:12.3 21
23 Howell, Chynzie FR Fairfield 6:51.1 21:17.3 22
24 Weidler, Claire JR Homestead 6:52.1 21:20.4 23
25 Kiess, Skylar SR Homestead 6:53.1 21:23.7 24
26 Peckinpaugh, Elise FR Homestead 6:54.5 21:27.9  
27 Vogan, Natalee JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:55.5 21:30.9  
28 Stine, Taylor SO Leo 6:55.9 21:32.2 25
29 Esqueda, Nataly SO Goshen 6:56.9 21:35.5 26
30 Fuchs, Megan SR Leo 6:57.4 21:36.8 27
31 Oddou, Lillian SR Columbia City 6:57.4 21:36.8 28
32 Grashoff, Ella SO Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:59.3 21:42.9  
33 Malcolm, Madilyn JR Garrett 7:00.7 21:47.1 29
34 Placencia, Valencia JR Garrett 7:01.1 21:48.4 30
35 Early, Jasmine SR Columbia City 7:01.2 21:48.8 31
36 Andersen, Kyra SR Homestead 7:01.4 21:49.4  
37 Williams, Alyssa JR Ft. Wayne Northrop 7:02.5 21:52.9 32
38 Cook, Jaslyn SR Columbia City 7:03.1 21:54.6 33
39 Gardner, Audrey FR Homestead 7:05.6 22:02.5  
40 Richer, Teresa JR Bethany Christian 7:06.8 22:06.0 34
41 LaLonde, Elizabeth SR Carroll (Fort Wayne) 7:06.9 22:06.4 35
42 Licona, Seloni JR Ft. Wayne South Side 7:07.2 22:07.5 36
43 Miller, Megan SR NorthWood 7:09.2 22:13.7 37
44 Lind, Clara SR Bethany Christian 7:10.6 22:18.1 38
45 Rodenbeck, Tori FR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:11.3 22:20.1  
46 Koshmider, Sophia JR Goshen 7:12.2 22:22.9 39
47 Yoder, Madelyn JR Fairfield 7:12.7 22:24.4 40
48 Kiess, Gabrielle FR Homestead 7:13.3 22:26.3  
49 Craig, Kasey SO Ft. Wayne North Side 7:13.6 22:27.3 41
50 Sigler, Karris SO Columbia City 7:13.8 22:28.0 42
51 Hout, Paige FR Carroll (Fort Wayne) 7:15.2 22:32.2 43
52 Gillie, Grace FR Ft. Wayne South Side 7:16.0 22:34.8 44
53 Foreman, Gabrielle SR West Noble 7:16.6 22:36.7 45
54 Lashure, Olivia FR Leo 7:17.1 22:38.1 46
55 Beaubien, Renee SO Leo 7:18.3 22:42.0 47
56 Culp, Mykayla FR Fairfield 7:18.4 22:42.1 48
57 Kissner, Lily JR Leo 7:18.7 22:43.1 49
58 Cavacini, Maria SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:19.0 22:44.0  
59 Niblack, Katey SO Ft. Wayne South Side 7:19.3 22:45.0 50
60 Williams, Merari FR Ft. Wayne South Side 7:20.3 22:48.2 51
61 Zumbrun, Kylie SR Central Noble 7:20.7 22:49.3 52
62 Drummond, Zoe SR Columbia City 7:21.3 22:51.3 53
63 Hensler, Madeline SO Ft. Wayne South Side 7:21.6 22:52.2 54
64 Bell, Roshelle SO Prairie Heights 7:21.9 22:53.1 55
65 Graft, Katie SO Churubusco 7:22.5 22:55.0  
66 Abel, Audrey FR Leo 7:22.9 22:56.3 56
67 Russell, Adaline SO Elkhart Christian Academy 7:23.3 22:57.5  
68 Leimkuhler, Ava SO Carroll (Fort Wayne) 7:23.7 22:58.6 57
69 Wheeler, Ruth FR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:23.8 22:58.9  
70 Willson, Allyson SR Columbia City 7:23.9 22:59.2 58
71 Allen, Emilie SO NorthWood 7:24.5 23:01.0 59
72 Basinger, Allie JR Churubusco 7:24.5 23:01.2  
73 Hunter, Kiera SO Homestead 7:24.6 23:01.5  
74 Gruet, Emma SO Elkhart Christian Academy 7:25.3 23:03.5  
75 Hilaski, Isabella FR Carroll (Fort Wayne) 7:25.6 23:04.6 60
76 Parson, Thalia JR West Noble 7:25.9 23:05.6 61
77 Heiny, Kathryn JR Ft. Wayne Bishop Luers 7:29.5 23:16.7 62
78 Guzman, Monica SO Lakeland 7:30.2 23:19.0 63
79 Handshoe, Leah SO Leo 7:30.7 23:20.5  
80 Arroyo, Celeste SR Goshen 7:30.8 23:20.6 64
81 Barhydt, Reese JR NorthWood 7:31.3 23:22.2 65
82 Yoder, Jill FR Carroll (Fort Wayne) 7:31.5 23:22.8 66
83 Silvers-Barone, Summer SR Ft. Wayne Northrop 7:32.0 23:24.5 67
84 Mulholland, Tatum SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:32.1 23:24.9 68
85 Villalobos, Nallely SR West Noble 7:33.0 23:27.6 69
86 Shoemaker, Erin JR West Noble 7:33.4 23:28.7 70
87 Sweet, Aleia FR Southwood 7:33.8 23:29.9  
88 Barb, Aubrey FR Carroll (Fort Wayne) 7:34.0 23:30.6 71
89 Johnson, Marie FR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:35.3 23:34.8  
90 Lapp, Emma SO Ft. Wayne South Side 7:35.8 23:36.3 72
91 Rondot, Annie Rose JR Homestead 7:37.3 23:40.9  
92 Wellington, Mia SR NorthWood 7:37.4 23:41.1 73
93 Boner, Sophia FR Ft. Wayne Northrop 7:39.3 23:47.1 74
94 Szczepanski, Emily SO Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:39.9 23:49.1  
95 Gloyd, Tori FR Carroll (Fort Wayne) 7:40.1 23:49.5 75
96 Sunderlin, Gwyn SO Carroll (Fort Wayne) 7:42.2 23:56.2  
97 Colin, Jazmin SO Ft. Wayne Northrop 7:43.0 23:58.6 76
98 Hackbush , Vada SO Ft. Wayne North Side 7:43.1 23:58.9 77
99 Dutchersmith, Luisa SR Bethany Christian 7:43.3 23:59.5 78
100 Chupp, Morgan SR Goshen 7:43.6 24:00.5 79
101 Whiteleather, Hailey SO Columbia City 7:44.8 24:04.3 80
102 Quinn, Maddie JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:45.8 24:07.4  
103 Steele, Allison SO Prairie Heights 7:46.7 24:10.0 81
104 Oddou, Eden SR Columbia City 7:47.5 24:12.7  
105 Markham, Jenna SO NorthWood 7:49.1 24:17.7 82
106 Miles, Jackie JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:49.7 24:19.4  
107 Aselage, Paige SO Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:49.9 24:20.1  
108 Deshaies, Allison JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:50.0 24:20.5  
109 McLaughlin, Emily SR Homestead 7:50.5 24:21.9  
110 Patterson, Melody SO Ft. Wayne Northrop 7:52.1 24:26.8 83
111 Kauffman, Lauren SO Goshen 7:52.2 24:27.3 84
112 Price, Angie SO Central Noble 7:52.8 24:29.1 85
113 Holzinger, Lillian JR Ft. Wayne Bishop Luers 7:54.2 24:33.3 86
114 Vice, Madison FR Central Noble 7:54.5 24:34.4 87
115 Denice, Anna SO Homestead 7:55.0 24:36.0  
116 Haynes, Aida FR Garrett 7:55.1 24:36.2 88
117 Siela, Rachel SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:55.3 24:36.7  
118 Moore, Aneka SR Homestead 7:56.3 24:40.1  
119 Tilbury, Katelyn FR Homestead 7:57.0 24:42.0  
120 Wells-White, Dominique SR Ft. Wayne North Side 7:57.1 24:42.6 89
121 Moore, Aurelia FR Homestead 7:58.0 24:45.2  
122 Bestul, Kassidy JR Goshen 7:58.3 24:46.3 90
123 Clark, Catelyn JR Homestead 8:01.2 24:55.2  
124 Ratkos, Illyanna JR Homestead 8:01.3 24:55.6  
125 Walton Clark, Julieta SR Goshen 8:03.1 25:01.0  
126 Liechty, Samantha FR Garrett 8:03.1 25:01.1 91
127 Allen, Paris JR Lakeland 8:04.7 25:06.0 92
128 Kissner, Sally FR Leo 8:05.4 25:08.2  
129 Hockema, Kensi SO Carroll (Fort Wayne) 8:06.4 25:11.4  
130 Hargan, Katherine JR Homestead 8:06.6 25:11.9  
131 Fielstra, Karlie SR NorthWood 8:07.4 25:14.6 93
132 Sherrer, Abby SR Ft. Wayne North Side 8:07.7 25:15.3 94
133 Smith, Caiah JR Leo 8:08.3 25:17.4  
134 Dyck, Sasha SR Bethany Christian 8:08.4 25:17.6 95
135 Cronk, Paige FR Carroll (Fort Wayne) 8:09.8 25:21.8  
136 Meyer, Kiera JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:10.6 25:24.4  
137 Roberts, Samantha JR Prairie Heights 8:11.0 25:25.6 96
138 Johnson, Chloe SR Homestead 8:12.6 25:30.6  
139 Daniels, Lindsey SO Goshen 8:12.8 25:31.2  
140 Fleeman, Keylee FR Lakeland 8:12.9 25:31.4 97
141 Berghoff, Rachyl FR Leo 8:13.1 25:32.2  
142 Gonzalez, Grace JR Ft. Wayne Northrop 8:13.2 25:32.6  
143 Fahl, Amelia JR Columbia City 8:13.4 25:33.2  
144 Melendez, Haylie SO Carroll (Fort Wayne) 8:14.3 25:36.0  
145 Jenkins, Morgan SO NorthWood 8:15.9 25:40.8 98
146 Zehr, Veronica SO Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:16.0 25:41.3  
147 Debolt, Cara SO Churubusco 8:16.1 25:41.4  
148 Hicks, Tiana SO Ft. Wayne Blackhawk Christian 8:17.2 25:44.9  
149 Woenker, Alyxandra JR Carroll (Fort Wayne) 8:17.6 25:46.3  
150 Gerig, Madeline SR Carroll (Fort Wayne) 8:18.3 25:48.4  
151 Bursova, Nicole JR Ft. Wayne Northrop 8:19.1 25:50.7  
152 James, Caylee FR Prairie Heights 8:19.9 25:53.2 99
153 Hall, Kyler SR Prairie Heights 8:21.1 25:57.1 100
154 Smith, Molly SR NorthWood 8:21.3 25:57.5  
155 Springer, Alayna SO Prairie Heights 8:22.1 26:00.2 101
156 Stump, Viktorija SO Central Noble 8:22.2 26:00.5 102
157 Rinehold, Michaela FR Central Noble 8:22.7 26:01.9 103
158 Tilbury, Anna SR Homestead 8:22.8 26:02.2  
159 Castillo, Yessenia SR Goshen 8:23.7 26:05.2  
160 Camacho, Jubilee JR Ft. Wayne South Side 8:24.0 26:06.1  
161 Schrock, Mara FR Goshen 8:24.8 26:08.5  
162 Hans, Maya SO Homestead 8:25.4 26:10.4  
163 Helbert, Kennedy FR Eastside 8:25.6 26:11.1  
164 Brown, Mariah JR Southwood 8:25.7 26:11.2  
165 Weishaupt, Rylee SO Goshen 8:27.4 26:16.5  
166 Barnes, Katy FR Leo 8:27.8 26:17.8  
167 Zehr, Mary SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:28.2 26:19.0  
168 Andrews, Sona SO Carroll (Fort Wayne) 8:28.2 26:19.1  
169 Wei, Hanbing SR Bethany Christian 8:28.6 26:20.2 104
170 Brewer, MacKenzie SO NorthWood 8:29.9 26:24.5  
171 Vorhis, Abigail JR NorthWood 8:30.6 26:26.5  
172 McIntyre, Josie JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:31.0 26:27.9  
173 Bontrager, Ava FR Fairfield 8:31.1 26:28.1 105
174 Hobson, Monica JR Southwood 8:31.2 26:28.3  
175 Rettig, Brooklynn SO Lakeland 8:31.5 26:29.2 106
176 Potter, Alexia JR Goshen 8:32.0 26:30.9  
177 Geiger, Delana FR Fairfield 8:33.4 26:35.4 107
178 Flores, Sarai SR Goshen 8:33.5 26:35.5  
179 Hicks, Briana SO Ft. Wayne Blackhawk Christian 8:35.1 26:40.5  
180 Palomino, Hazany JR Goshen 8:37.5 26:48.1  
181 Moloci, Andrea JR Homestead 8:38.4 26:50.7  
182 Schuman, Katelynn JR Churubusco 8:39.2 26:53.2  
183 Cox, Keely SR Elkhart Christian Academy 8:39.7 26:54.9  
184 Miguel, Alexis SO Ft. Wayne Bishop Luers 8:42.1 27:02.2 108
185 Court, Kennedy SO Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:42.6 27:03.8  
186 Malaivanh, Kailia SR Lakeland 8:43.0 27:05.0 109
187 Dewitt, Samantha SR Garrett 8:43.2 27:05.8 110
188 Hill, Samoni SO Ft. Wayne South Side 8:44.5 27:09.6  
189 Hill, Macey JR Columbia City 8:44.6 27:10.2  
190 Munoz, Claudia SR Lakeland 8:45.5 27:12.7 111
191 Sordelet, Faith SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:46.0 27:14.4  
192 Bright, McKenzie SO Carroll (Fort Wayne) 8:48.0 27:20.5  
193 Wallen, Megan JR West Noble 8:48.1 27:20.8 112
194 Lauer, Lexy JR Leo 8:51.2 27:30.5  
195 Randazzo, Karisa SO Columbia City 8:51.6 27:31.7  
196 Burton, Beatrice FR Ft. Wayne Bishop Luers 8:52.3 27:34.1 113
197 Schroeder, Jane SO Ft. Wayne Bishop Luers 8:52.6 27:34.8 114
198 Pulfer, Erica FR Leo 8:53.3 27:37.2  
199 Gochtvott-Stine, Fiona JR Ft. Wayne South Side 8:54.7 27:41.4  
200 Didier, Faith SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:56.3 27:46.4  
201 De Moya, Solome SO Goshen 9:00.4 27:59.3  
202 Sines, Jama JR Lakeland 9:02.8 28:06.7 115
203 Rayle, Chloe JR Garrett 9:03.3 28:08.1 116
204 Quinn, Samantha SO NorthWood 9:09.1 28:26.3  
205 Kaufman, Elizabeth SO Ft. Wayne Bishop Dwenger 9:09.6 28:27.6  
206 Hildebrand, Anna SR Carroll (Fort Wayne) 9:11.4 28:33.4  
207 Bass, Rebecca FR Lakeland Christian 9:11.7 28:34.2  
208 Sines, Chloe FR Lakeland 9:16.0 28:47.5  
209 Rivera, Sara SO Leo 9:17.2 28:51.3  
210 Whitehead, Ruth SR Goshen 9:18.7 28:56.0  
211 Fisher, Macey SO Leo 9:19.5 28:58.6  
212 Collins, Chloe SO Goshen 9:20.9 29:02.8  
213 Scardina, Katie JR Homestead 9:24.2 29:13.2  
214 Winters, Delaney JR Carroll (Fort Wayne) 9:25.5 29:17.0  
215 Braun, Mary SR Ft. Wayne Bishop Luers 9:29.4 29:29.4  
216 Stewart, Taya SR Goshen 9:31.5 29:35.8  
217 Leal, Brianna JR Ft. Wayne South Side 9:32.9 29:40.3  
218 Randolph, Brina JR Ft. Wayne North Side 9:35.7 29:48.7 117
219 McGhee, Savanna JR Ft. Wayne South Side 9:36.6 29:51.5  
220 Yoder, Carly SO Goshen 9:36.7 29:51.8  
221 Burton, Claire SR Ft. Wayne Bishop Luers 9:36.8 29:52.4  
222 Perkins, Emma JR Leo 9:46.4 30:22.0  
223 Templeton, Olivia SR Carroll (Fort Wayne) 9:50.7 30:35.5  
224 Williams, Andrea JR NorthWood 9:50.7 30:35.6  
225 Anaya-Corral, Matilde JR Fairfield 9:54.5 30:47.4 118
226 Martinez, Ariceli SR NorthWood 9:56.3 30:53.0  
227 Eberle, Hannah SR NorthWood 10:01.9 31:10.4  
228 Rashevich, Kate JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 10:46.6 33:29.3  
229 Kurumshieva, Taazhykan JR Homestead 10:53.4 33:50.3  
230 Monsma, Kathryn FR Lakeland Christian 10:53.7 33:51.3  
231 Jackson, Laura SO Whitko 10:54.0 33:52.1  
232 Matson, Hannah SR Ft. Wayne North Side 11:00.0 34:10.9 119
233 Bingham, Kylie JR Central Noble 11:00.8 34:13.2 120
234 Stier, Mikayla JR Central Noble 11:16.0 35:00.5 121
235 McMullen, Meghyn SO Hamilton Jr. High School 11:29.9 35:43.6  
236 Grazioli, Federica SR Garrett 11:31.7 35:49.4  
237 Yoder, Makenzie JR Central Noble 11:42.1 36:21.5  
238 Garcia, Marleny JR Goshen 11:42.9 36:24.1  
HS Boys Race Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:23:44 16:44 37 2 4 5 9 17 31 33
2 1:26:13 17:14 85 6 14 18 23 24 26 39
3 1:27:32 17:30 118 12 19 22 27 38 56 59
4 1:26:52 17:22 120 3 8 11 47 51 63 72
5 1:27:49 17:33 126 16 20 21 29 40 81 86
6 1:28:20 17:40 150 13 25 30 34 48 49 50
7 1:30:25 18:05 217 32 35 41 44 65 83 84
8 1:31:55 18:23 254 28 46 52 60 68 85 97
9 1:33:54 18:46 325 15 64 75 82 89 125  
10 1:34:42 18:56 341 53 66 70 73 79 87 107
11 1:35:03 19:00 356 42 57 62 92 103 108 110
12 1:35:51 19:10 371 43 58 69 78 123 127 137
13 1:36:01 19:12 388 36 71 91 94 96 105 112
14 1:36:19 19:15 391 7 67 98 99 120 133 136
15 1:37:04 19:24 421 45 77 93 102 104 119 126
16 1:38:06 19:37 437 10 88 95 116 128    
17 1:38:49 19:45 450 37 54 117 118 124 131 135
18 1:38:37 19:43 466 61 76 100 114 115 129 130
19 1:39:22 19:52 476 55 80 106 113 122 138 140
20 1:41:56 20:23 507 1 101 132 134 139 142 144
21 1:42:55 20:35 537 74 90 111 121 141 145 148
22 2:05:03 25:00 694 109 143 146 147 149 150  
HS Boys Race Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Sweet, Braden JR Southwood 5:15.8 16:21.2 1
2 McArdle, Donny JR Homestead 5:16.8 16:24.3 2
3 Wakeman, Landon SR Columbia City 5:19.0 16:31.1 3
4 Stuckey, Keagan SR Homestead 5:20.1 16:34.5 4
5 Neff, Jarred SR Homestead 5:20.3 16:35.3 5
6 Cripe, Colten SR West Noble 5:21.1 16:37.7 6
7 Walda, Evan SR Ft. Wayne South Side 5:24.0 16:46.6 7
8 Mills, Nathan SR Columbia City 5:25.6 16:51.6 8
9 Baitz, Ethan SO Homestead 5:26.2 16:53.4 9
10 Biddle, Gezehagne SR Eastside 5:26.6 16:54.8 10
11 Mills, Nicholas SR Columbia City 5:27.1 16:56.4 11
12 Johnston, Cole SO Goshen 5:28.0 16:59.0 12
13 Lohman, Robert SO Carroll (Fort Wayne) 5:29.1 17:02.6 13
14 Longoria, Abraham SR West Noble 5:29.3 17:03.2 14
15 Begly, Lucas JR Lakeland 5:31.0 17:08.4 15
16 Row, Liam JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:32.4 17:12.8 16
17 Cook, Carter SR Homestead 5:33.7 17:16.8 17
18 Mast, Nathan SR West Noble 5:35.5 17:22.4 18
19 Claxton, Tommy FR Goshen 5:36.6 17:25.9 19
20 Smith, Evan SO Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:37.3 17:28.0 20
21 Simcox, Maximilian SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:38.6 17:31.9 21
22 Hogan, Drew SO Goshen 5:38.6 17:32.2 22
23 Cripe, Austin FR West Noble 5:39.6 17:35.1 23
24 Flora, Isaac JR West Noble 5:39.7 17:35.5 24
25 Mullett, Hayden SR Carroll (Fort Wayne) 5:40.0 17:36.5 25
26 Flora, Grant FR West Noble 5:40.5 17:37.9 26
27 Mora, Adrian SO Goshen 5:41.1 17:39.7 27
28 Hunsberger, Brady SO NorthWood 5:41.2 17:40.2 28
29 Wiseman, Atticus JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:41.3 17:40.4 29
30 Schroeder, Wyatt SR Carroll (Fort Wayne) 5:41.7 17:41.8 30
31 Sheppard, Aidan JR Homestead 5:42.3 17:43.4 31
32 Hartleroad, Tyler SO Leo 5:42.3 17:43.7 32
33 Hockemeyer, Derek SR Homestead 5:43.1 17:46.1 33
34 Gongwer, Ian JR Carroll (Fort Wayne) 5:43.5 17:47.3 34
35 Ringwood, Jackson JR Leo 5:44.4 17:50.1 35
36 Lehmkuhle, Jaxzen SR Ft. Wayne North Side 5:45.9 17:54.6 36
37 Connelly, Gabriel SO Ft. Wayne Blackhawk Christian 5:45.9 17:54.8 37
38 Diaz, Ryan JR Goshen 5:46.1 17:55.5 38
39 Dupuy, Cameron SO West Noble 5:46.1 17:55.5 39
40 Nix, Brendan FR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:46.3 17:56.1 40
41 Weaver, Logan SR Homestead 5:46.4 17:56.2  
42 Setser, Donovin SR Leo 5:47.5 17:59.8 41
43 Jackson, Conner JR Ft. Wayne Northrop 5:47.8 18:00.7 42
44 Keily, Sam SR Churubusco 5:48.7 18:03.5 43
45 Alcantar, Tristian SR Leo 5:49.3 18:05.3 44
46 McMain, Tanner SO Garrett 5:50.1 18:07.7 45
47 Burden, Jordan FR NorthWood 5:50.4 18:08.6 46
48 Hall, Austin SO Columbia City 5:50.8 18:09.9 47
49 Sloffer, Preston SO Carroll (Fort Wayne) 5:51.5 18:12.2 48
50 Sylvester, Graydon JR Carroll (Fort Wayne) 5:51.6 18:12.5 49
51 Million, Jackson SO Carroll (Fort Wayne) 5:52.1 18:14.0 50
52 Molden, Chase SO Homestead 5:52.6 18:15.5  
53 Neff, Tyler FR Homestead 5:52.8 18:16.3  
54 Minich, Jude SO Homestead 5:52.8 18:16.3  
55 Mills, Seth SO Columbia City 5:55.0 18:23.1 51
56 Hochstetler, Eric JR NorthWood 5:56.3 18:27.0 52
57 Weaver, Michael SR West Noble 5:56.6 18:27.9  
58 Bevier, Josh SR Elkhart Christian Academy 5:56.7 18:28.3 53
59 McIntosh, Andrew JR Ft. Wayne Blackhawk Christian 5:57.1 18:29.5 54
60 Ealey, Gavin SR Ft. Wayne Bishop Luers 5:57.7 18:31.5 55
61 Nietert, Blake FR Carroll (Fort Wayne) 5:57.8 18:31.6  
62 D'elia, Isacco SR Goshen 5:59.1 18:35.7 56
63 Lewis, Jacob SO Ft. Wayne Northrop 5:59.1 18:35.8 57
64 Lantz, Eli JR Churubusco 5:59.8 18:37.8 58
65 Wiese, Tyler SO Goshen 5:59.8 18:37.9 59
66 Schlatter, Sam JR NorthWood 6:00.3 18:39.4 60
67 Miller, Zach FR Fairfield 6:00.3 18:39.5 61
68 Valencia, Chris SR Ft. Wayne Northrop 6:01.7 18:43.7 62
69 Mills, Jack SO Columbia City 6:02.3 18:45.6 63
70 Palmer, Konner FR Lakeland 6:02.4 18:46.1 64
71 Fowerbaugh, Joel SR Leo 6:02.7 18:47.0 65
72 Barb, Alex JR Carroll (Fort Wayne) 6:03.5 18:49.5  
73 Klahr, Jackson SR Elkhart Christian Academy 6:03.9 18:50.6 66
74 Myers, Henry JR Homestead 6:04.0 18:51.1  
75 Gery, Anthony FR Homestead 6:05.5 18:55.8  
76 Combs, Issac JR Ft. Wayne South Side 6:05.7 18:56.4 67
77 Peters, Tyler JR Homestead 6:05.9 18:57.0  
78 Esqueda, Jose SR Goshen 6:06.2 18:57.9  
79 Copas, Jakob SR Central Noble 6:06.4 18:58.5  
80 Kieffer, Jacob FR Carroll (Fort Wayne) 6:06.9 19:00.0  
81 Escamilla, Austin JR NorthWood 6:07.1 19:00.6 68
82 Skinner, Levi JR Churubusco 6:07.4 19:01.4 69
83 Schramm, Luke FR Elkhart Christian Academy 6:07.4 19:01.6 70
84 Stewart, Owen FR Ft. Wayne North Side 6:07.8 19:02.7 71
85 Hackman, Ashton JR Homestead 6:08.5 19:04.9  
86 Taylor, Bryce SR Columbia City 6:08.6 19:05.2 72
87 Maxwell, Tony SO Elkhart Christian Academy 6:08.8 19:06.0 73
88 Youngberg, Kelby SR Bethany Christian 6:08.9 19:06.1 74
89 Blankenship, Terance SO Lakeland 6:09.0 19:06.4 75
90 Plett, Stevan JR Fairfield 6:09.0 19:06.4 76
91 Davis, Landon FR Garrett 6:09.2 19:07.0 77
92 Gaby, Jackson SO Goshen 6:09.4 19:07.8  
93 Prater, Shawn SR Churubusco 6:11.2 19:13.3 78
94 Kiplinger, Nick SO Carroll (Fort Wayne) 6:11.5 19:14.4  
95 Reyes, Ryan SR West Noble 6:11.6 19:14.6  
96 Corona, Omar SR Elkhart Christian Academy 6:11.9 19:15.5 79
97 Harrold, Ian SO Columbia City 6:12.1 19:16.2  
98 Rabideau, Cody FR Ft. Wayne Bishop Luers 6:12.7 19:17.9 80
99 Todor, Jackson SO Homestead 6:12.9 19:18.5  
100 Schipper, Joseph JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:13.9 19:21.6 81
101 Wachtman, Ezekiel FR Lakeland 6:14.1 19:22.3 82
102 Delatorre, Aiden SO Leo 6:14.1 19:22.5 83
103 Welch, Grayson FR Homestead 6:14.3 19:23.0  
104 Pletcher, Zachary FR Columbia City 6:14.6 19:23.8  
105 Brown, Keaton SR Leo 6:14.9 19:25.0 84
106 Schmidt, Stephen SR NorthWood 6:15.0 19:25.1 85
107 Hilger, Elias JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:16.1 19:28.6 86
108 Johnson, Ben SO Homestead 6:16.3 19:29.2  
109 Story, Weston SR Columbia City 6:16.4 19:29.6  
110 Bell, Ross JR Elkhart Christian Academy 6:16.5 19:29.8 87
111 Sheets, John JR Homestead 6:16.6 19:30.1  
112 Lower, Konner JR Eastside 6:16.7 19:30.4 88
113 Barahona, Jocsan JR Goshen 6:16.8 19:30.8  
114 Chambless, Zach SO Lakeland 6:16.9 19:31.2 89
115 Biek, Oliver FR Goshen 6:17.0 19:31.3  
116 Englehart, Justin JR Homestead 6:17.3 19:32.2  
117 Klopfenstein, Sam FR Bethany Christian 6:17.5 19:32.9 90
118 Shipley, Xavier FR Ft. Wayne North Side 6:17.8 19:34.0 91
119 Hunter, Isaac SR Homestead 6:18.4 19:35.6  
120 Didier, Joseph JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:19.7 19:39.7  
121 Hardy, Blake SO Ft. Wayne Northrop 6:19.7 19:39.8 92
122 Wiehe, Jarod JR Carroll (Fort Wayne) 6:20.1 19:41.0  
123 Blackburn, Jacob FR Carroll (Fort Wayne) 6:20.4 19:41.9  
124 McCormack, Kane SO Garrett 6:20.8 19:43.2 93
125 Heckman, Carson FR Homestead 6:21.1 19:44.0  
126 Guerin, Michael SO Ft. Wayne North Side 6:21.1 19:44.1 94
127 Martin, Chris FR Homestead 6:21.3 19:44.7  
128 Ratkos, Sam FR Homestead 6:21.4 19:45.2  
129 Vinson, Braden SR Eastside 6:21.6 19:45.6 95
130 Carmody, Jacob FR Carroll (Fort Wayne) 6:21.7 19:45.9  
131 Jauregui, Garret FR Ft. Wayne North Side 6:21.7 19:46.0 96
132 Yoder, Bryce FR Homestead 6:21.9 19:46.5  
133 Iden, Colyn SR Columbia City 6:22.0 19:46.8  
134 Hockema, Cole SR Carroll (Fort Wayne) 6:22.3 19:47.8  
135 Dilworth, Isaiah JR Goshen 6:22.9 19:49.6  
136 Hunsberger, Quinten SR NorthWood 6:23.8 19:52.6 97
137 Robinson, Leandre JR Ft. Wayne South Side 6:24.0 19:53.2 98
138 Hoff, Spencer SR Homestead 6:24.4 19:54.4  
139 Aylward, Alex SO Ft. Wayne South Side 6:24.5 19:54.8 99
140 Leavitt, Jeno JR Fairfield 6:24.6 19:55.1 100
141 Doak, Patrick FR Carroll (Fort Wayne) 6:25.0 19:56.2  
142 Marlow, Jacob SO Southwood 6:25.7 19:58.3 101
143 Shepherd, Noah SO Central Noble 6:25.7 19:58.5  
144 Davies, Cole FR NorthWood 6:25.7 19:58.5  
145 Near, Jacob JR Goshen 6:26.0 19:59.4  
146 Lowe, Isaiah FR West Noble 6:26.5 20:00.8  
147 Ueber, Keaton FR Homestead 6:26.5 20:01.0  
148 Kauffman, Seth JR Goshen 6:26.7 20:01.6  
149 Weimer, Colton JR Garrett 6:27.0 20:02.5 102
150 Otis, Logan SO Ft. Wayne Northrop 6:27.3 20:03.5 103
151 Mullinax, Alton JR Columbia City 6:27.5 20:03.9  
152 Ritenour, Romano SR Garrett 6:27.5 20:04.0 104
153 Wolfe, Aidan SO NorthWood 6:27.8 20:05.0  
154 Craig, Carter SO Ft. Wayne North Side 6:29.1 20:08.9 105
155 Miller, Weston JR NorthWood 6:29.4 20:10.0  
156 Didier, Evan JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:30.1 20:12.2  
157 Campos, Isaac SO West Noble 6:30.6 20:13.6  
158 Silva, Isaac FR West Noble 6:30.7 20:14.1  
159 Paris, Jack SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:31.8 20:17.3 106
160 Dyck, Josiah SO Elkhart Christian Academy 6:31.9 20:17.6 107
161 Brown, Kayden FR Leo 6:32.2 20:18.7  
162 Hartman, Brady FR NorthWood 6:32.7 20:20.1  
163 Sikorski, Cole SO Ft. Wayne Northrop 6:32.8 20:20.6 108
164 Porter, Jacob SO Whitko 6:32.9 20:20.8 109
165 Baumert, Jackson FR Carroll (Fort Wayne) 6:32.9 20:20.9  
166 Pauken, Jacob SO Ft. Wayne Northrop 6:33.1 20:21.3 110
167 Starkey, Brendan JR Homestead 6:33.2 20:21.6  
168 Plank, Jacob SR Bethany Christian 6:33.3 20:21.9 111
169 Dominguez, David FR Goshen 6:33.4 20:22.3  
170 Lehmkuhle, Zxavier JR Ft. Wayne North Side 6:33.5 20:22.6 112
171 Steigmeyer, Will JR Ft. Wayne Bishop Luers 6:33.7 20:23.4 113
172 Sheeley, Thomas SR West Noble 6:34.6 20:26.2  
173 Richards, Austin SR Homestead 6:34.9 20:27.1  
174 Hertzler, Simon SR Goshen 6:35.1 20:27.7  
175 Hagerman, Jared SR Fairfield 6:35.2 20:27.8 114
176 Schroeder, Jonathon JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:35.6 20:29.1  
177 Long, Jenson SO Fairfield 6:35.6 20:29.1 115
178 Myers, Garrett SR NorthWood 6:35.7 20:29.5  
179 Bueno, Luis JR Elkhart Christian Academy 6:35.9 20:30.2  
180 Brita, Thomas SO Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:36.2 20:31.1  
181 Rulli, Nate JR NorthWood 6:36.7 20:32.6  
182 Berghoff, Kaleb SR Leo 6:37.0 20:33.4  
183 Geyer, Jacob SR Eastside 6:37.6 20:35.5 116
184 Krucina, Vincent FR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:38.1 20:36.9  
185 Rentschler, Isaac FR Columbia City 6:38.5 20:38.3  
186 Malone, Brendan FR Homestead 6:38.6 20:38.6  
187 Jones, Dan FR Carroll (Fort Wayne) 6:38.7 20:38.9  
188 Cava, Daniel JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:39.1 20:40.2  
189 Miller, Boston FR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:39.2 20:40.4 117
190 Nunemaker, Reid JR NorthWood 6:40.2 20:43.4  
191 Miller, Dawson SO Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:40.2 20:43.4 118
192 Montoya, Seth JR Garrett 6:40.4 20:44.1 119
193 Wood, Caleb SO Homestead 6:40.6 20:44.7  
194 Fulton, Jordan SO Hamilton Jr. High School 6:41.2 20:46.5  
195 Falloon, Max SO Homestead 6:41.3 20:46.9  
196 Nino, Leo SO Ft. Wayne South Side 6:41.8 20:48.6 120
197 Smith, Michael SO Goshen 6:42.4 20:50.3  
198 Merrifield, Jackson FR Homestead 6:42.5 20:50.5  
199 Glasgo, Kawliga FR Prairie Heights 6:42.6 20:50.8  
200 Horine, Samuel SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:42.6 20:50.9  
201 Yeakey, Aaron JR Bethany Christian 6:42.6 20:51.0 121
202 Francis, Colin JR Ft. Wayne North Side 6:42.9 20:51.8  
203 Haiflich, Jason SO Ft. Wayne Bishop Luers 6:43.0 20:52.1 122
204 Mutlek, Ali SR Ft. Wayne North Side 6:43.3 20:53.2  
205 Lester, Ben JR Elkhart Christian Academy 6:43.7 20:54.5  
206 Nettrouer, Austin JR Goshen 6:43.9 20:54.9  
207 Brandt, Kyle JR Churubusco 6:43.9 20:55.0 123
208 Douge, Brandon JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:43.9 20:55.1  
209 Wilder, Noah SR Leo 6:44.1 20:55.7  
210 Turner, John SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:44.2 20:56.0  
211 Bridgwater, Will FR Carroll (Fort Wayne) 6:44.6 20:57.2  
212 Schlutz, Nathan JR Homestead 6:45.1 20:58.8  
213 Adams-Jones, Donnell SO Ft. Wayne Northrop 6:45.3 20:59.4  
214 Yoder, Asher SR NorthWood 6:45.4 20:59.6  
215 Davis, Bennett JR NorthWood 6:45.4 20:59.7  
216 Walters, Kyle SO NorthWood 6:45.4 20:59.7  
217 Plastow, David JR Lakeland Christian 6:45.6 21:00.4  
218 Keister, Dylan FR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:45.7 21:00.6  
219 Shannon, Adrian SO Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:45.9 21:01.1 124
220 Troyer, Christian FR Lakeland 6:46.1 21:01.8 125
221 Maskal, Noah JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:46.2 21:02.2  
222 Adams, Merrick JR Carroll (Fort Wayne) 6:46.6 21:03.4  
223 Biddle, Chance SR Elkhart Christian Academy 6:46.7 21:03.6  
224 Graber, Levi SR Goshen 6:47.2 21:05.3  
225 Clem, Jonathan FR Leo 6:47.7 21:06.8  
226 Wirick, Devin SO Columbia City 6:48.1 21:08.0  
227 Piercy, Markuz FR NorthWood 6:48.5 21:09.4  
228 Medina, Daniel FR NorthWood 6:49.2 21:11.5  
229 Beer, Trenton FR NorthWood 6:49.4 21:12.0  
230 Bailey, Jarrett SR Garrett 6:50.3 21:15.0 126
231 Sickafoose, Evan JR Carroll (Fort Wayne) 6:50.7 21:16.0  
232 Liechty, Conrad SR Goshen 6:50.8 21:16.3  
233 Houser, Aidan SO Homestead 6:50.8 21:16.4  
234 Katzenburger, Braedon FR Elkhart Christian Academy 6:51.7 21:19.2  
235 Reister, Korbyn SR Churubusco 6:51.9 21:19.9 127
236 Vinson, Brock SR Eastside 6:52.0 21:20.2 128
237 McGrath, Jake SO Carroll (Fort Wayne) 6:52.0 21:20.3  
238 Smith, Kelton SO Carroll (Fort Wayne) 6:52.4 21:21.4  
239 Trammell, Ethan SR Fairfield 6:52.7 21:22.3 129
240 James, Carson JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:52.8 21:22.7  
241 Hagerman, Jaren SR Fairfield 6:52.9 21:22.9 130
242 Burch, Daniel FR Elkhart Christian Academy 6:52.9 21:23.0  
243 Knecht, Daniel SO Homestead 6:53.0 21:23.3  
244 Conarty, David JR Homestead 6:53.2 21:23.9  
245 Schuller, Logan FR West Noble 6:53.2 21:23.9  
246 Connelly, Donovan SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:53.4 21:24.5 131
247 Lehner, Nathan FR Southwood 6:53.7 21:25.4 132
248 Harkenrider, Logan SO Goshen 6:53.7 21:25.5  
249 Weber, Logan SO Ft. Wayne South Side 6:53.9 21:26.2 133
250 Linnemeier, Kyle JR Ft. Wayne Northrop 6:54.3 21:27.3  
251 Gater, Tyler FR Garrett 6:54.5 21:28.0  
252 Nuttle, Brenden SO Homestead 6:54.6 21:28.1  
253 Jackson, Dylan FR Homestead 6:54.6 21:28.1  
254 Nelson, Weslee SR Southwood 6:54.6 21:28.3 134
255 Delaney, Eric FR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:54.8 21:28.7  
256 Norrod, Matthew FR Homestead 6:54.9 21:29.3  
257 Jackson, Cade SR NorthWood 6:55.8 21:32.1  
258 Almendralo, Jayden SO Ft. Wayne Northrop 6:57.0 21:35.8  
259 Jenkins, Andy SO Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:57.3 21:36.6 135
260 Cedeno, Jose JR Goshen 6:58.1 21:39.0  
261 Sixtos, Edwin SR Goshen 6:58.6 21:40.6  
262 Niblack, Auston FR Ft. Wayne South Side 6:58.7 21:40.9 136
263 Salgado, Victor JR Ft. Wayne South Side 6:58.8 21:41.2  
264 Korus, Andrew JR Columbia City 6:59.2 21:42.6  
265 Schuler, Matthew JR Homestead 7:00.8 21:47.6  
266 Nadeau, Trevor SO Homestead 7:01.4 21:49.5  
267 James, Nathan FR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:02.2 21:51.9  
268 Teusch, Zane JR Leo 7:02.8 21:53.8  
269 Tranter, Carson SR Homestead 7:03.5 21:55.9  
270 Moreland, Josh SO Fairfield 7:04.2 21:58.1  
271 Raasch, Ian FR NorthWood 7:05.9 22:03.3  
272 Welling, Daniel SR Goshen 7:06.1 22:03.9  
273 Knight, Alonzo JR Ft. Wayne South Side 7:06.3 22:04.7  
274 Neireiter, Wyatt FR Churubusco 7:08.1 22:10.1 137
275 Yoder, Zachary SR NorthWood 7:08.3 22:10.7  
276 Htoo, Lay Ler FR Ft. Wayne North Side 7:08.8 22:12.3  
277 Lasley, Harrison FR Homestead 7:09.0 22:13.1  
278 Lewis, Quinton SO Carroll (Fort Wayne) 7:09.1 22:13.2  
279 Mast, Blake SR Homestead 7:11.2 22:19.8  
280 Baumann, Kento SO Goshen 7:11.5 22:20.6  
281 Hochstedler, Eli SO Goshen 7:11.5 22:20.8  
282 Smith, Jackson SO Columbia City 7:11.7 22:21.5  
283 Saye, Tristan SO Columbia City 7:13.0 22:25.4  
284 Gater, Branden SR Garrett 7:13.2 22:26.1  
285 Martin, Carson SR NorthWood 7:13.3 22:26.2  
286 Cravens, Gabe SR Leo 7:13.4 22:26.6  
287 Chapman, Dartanion JR Carroll (Fort Wayne) 7:13.5 22:26.9  
288 Gedio, Hassan FR Ft. Wayne Northrop 7:13.7 22:27.5  
289 Hernandez, Angel SO Goshen 7:14.2 22:29.2  
290 DeLira, Chris JR Ft. Wayne Bishop Luers 7:14.2 22:29.2 138
291 Britt, DaVon FR Ft. Wayne South Side 7:15.0 22:31.5  
292 Callander, Drew SO NorthWood 7:15.2 22:32.2  
293 Peterson, Daniel JR Elkhart Christian Academy 7:15.4 22:33.0  
294 Mishler, Skee FR NorthWood 7:16.7 22:36.8  
295 Conarty, Andrew SR Homestead 7:17.1 22:38.1  
296 Schreiber, Raleigh SO Homestead 7:17.2 22:38.4  
297 DuVall, Payton JR Ft. Wayne Northrop 7:17.7 22:40.1  
298 Mattocks, Sawyer FR Carroll (Fort Wayne) 7:18.0 22:40.9  
299 Moyer, Jacob FR NorthWood 7:18.1 22:41.4  
300 Bautista, Alan SO Goshen 7:18.6 22:42.7  
301 Topliff, Landon SR Southwood 7:18.8 22:43.4 139
302 Downing, Nick FR Churubusco 7:19.1 22:44.5  
303 Stammen-Walters, Conner JR Homestead 7:19.1 22:44.5  
304 Dyer, Nick SO Prairie Heights 7:19.7 22:46.3  
305 Cochran, Kaden FR Carroll (Fort Wayne) 7:20.0 22:47.1  
306 Epple, Alex JR Ft. Wayne Bishop Luers 7:20.5 22:48.6 140
307 Sparks, Josh JR Columbia City 7:20.5 22:48.7  
308 Wright, Alex SO Homestead 7:20.7 22:49.4  
309 Donias, Jude JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:21.3 22:51.1  
310 Turner, Sam SR Lakeland Christian 7:21.5 22:51.8  
311 Barrand, Gage JR Ft. Wayne Blackhawk Christian 7:24.4 23:00.9  
312 Moshier, Simon FR Bethany Christian 7:25.2 23:03.3 141
313 Kuziensky, Simon JR Leo 7:25.9 23:05.5  
314 Roberts, Evan SO Carroll (Fort Wayne) 7:26.2 23:06.3  
315 Bontrager-Waite, Lukas SR Goshen 7:26.4 23:07.1  
316 Anspach, Dylan FR Columbia City 7:26.7 23:08.1  
317 Miller, Austin SO NorthWood 7:26.7 23:08.1  
318 Smith, Brayden SO Southwood 7:27.2 23:09.5 142
319 Custer, Mason JR Garrett 7:28.1 23:12.3  
320 Minton, Andrew FR Carroll (Fort Wayne) 7:28.6 23:13.8  
321 Sixtos, Bryan FR Goshen 7:28.9 23:14.9  
322 Alexander, Gavyn SO Whitko 7:30.6 23:20.1 143
323 Crawford, Kaleb JR Homestead 7:31.1 23:21.8  
324 Metz, Ethan JR Ft. Wayne North Side 7:31.2 23:22.1  
325 Corbin, Mathias FR Fairfield 7:31.7 23:23.5  
326 Larue, Conner SO Columbia City 7:32.3 23:25.3  
327 Angel, Keegan SO Garrett 7:32.6 23:26.4  
328 Raasch, Jacob JR NorthWood 7:33.0 23:27.7  
329 Warner, Noah FR Homestead 7:33.1 23:27.8  
330 Klein, Robert SO Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:34.2 23:31.2  
331 Lapp, Christian JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:34.2 23:31.3  
332 Yoder, Reegan FR Central Noble 7:36.2 23:37.5  
333 Gulec, Shawn SR Goshen 7:38.6 23:44.9  
334 Bartley, Timothy JR NorthWood 7:39.5 23:47.8  
335 Sanchez, Jose SR Goshen 7:40.2 23:49.9  
336 Suttle, Keith SR Ft. Wayne Northrop 7:42.4 23:56.9  
337 Graft, Cody SR Churubusco 7:45.1 24:05.2  
338 Neff, Ethan JR NorthWood 7:46.0 24:08.0  
339 Delagrange, Tyler SR Carroll (Fort Wayne) 7:46.7 24:10.2  
340 Ponce, Evan JR Goshen 7:51.2 24:24.0  
341 Danzy, Devin FR Southwood 7:51.8 24:26.1 144
342 Gates, Jordan SR Fairfield 7:52.1 24:27.0  
343 Bodecker, Brad SO Carroll (Fort Wayne) 7:53.4 24:31.1  
344 Leininger, Seth SO Ft. Wayne Blackhawk Christian 7:54.4 24:34.2  
345 Hager, Jack JR Bethany Christian 7:54.8 24:35.2 145
346 Fields, Kaden SO Churubusco 7:57.3 24:43.1  
347 Miller, Josiah FR Lakeland Christian 7:57.8 24:44.5  
348 Amos, Skylar SO Southwood 8:00.0 24:51.5  
349 Wait, Hunter FR Central Noble 8:04.1 25:04.1  
350 Roy, Andrew JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:04.9 25:06.8  
351 Sloffer, Alexander SO Homestead 8:05.5 25:08.4  
352 Roa, Preston JR NorthWood 8:09.5 25:20.9  
353 Moser, Bryson FR Fairfield 8:10.2 25:23.1  
354 Overfield, Zayne FR Carroll (Fort Wayne) 8:11.3 25:26.5  
355 Gonzales, Eduardo FR Goshen 8:13.3 25:32.7  
356 Sheppard, Josh SO Ft. Wayne Northrop 8:14.6 25:36.9  
357 Wise, Sam FR Whitko 8:14.8 25:37.4 146
358 Hildebrandt, Jeremiah SR Whitko 8:15.2 25:38.7 147
359 Krider, Ethan SO Churubusco 8:19.4 25:51.6  
360 Clingan, Reece JR Garrett 8:19.4 25:51.8  
361 Palmer, Ethan SO Churubusco 8:20.4 25:55.0  
362 Molina, Nick FR Goshen 8:21.3 25:57.8  
363 Molargik, Andrew FR Garrett 8:21.8 25:59.1  
364 Clark, Gabe FR Bethany Christian 8:22.6 26:01.8 148
365 Stingel, Isaak SR Fairfield 8:23.1 26:03.1  
366 Schrock, Holt FR Prairie Heights 8:28.7 26:20.5  
367 Cavacini, Thomas FR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:29.1 26:21.8  
368 Farnham, Garrett SO Hamilton Jr. High School 8:31.7 26:30.0  
369 Gedio, Ammar JR Ft. Wayne Northrop 8:38.2 26:50.2  
370 Zedaker, Alexander SO Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:38.6 26:51.3  
371 Salazar, Antonio JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:38.8 26:52.0  
372 Aspy, William FR Churubusco 8:39.0 26:52.8  
373 Singh, Karanbir SO Goshen 9:04.1 28:10.8  
374 Corbin, Seth SR Fairfield 9:05.6 28:15.2  
375 Anderson, Gabe FR Lakeland Christian 9:10.8 28:31.6  
376 Prosser, Cayden FR Hamilton Jr. High School 9:11.2 28:32.7  
377 Martin, Clayton SO NorthWood 9:16.6 28:49.5  
378 Schwab, Daniel FR Homestead 9:31.7 29:36.4  
379 Salisbury, Aaron JR Ft. Wayne Northrop 9:34.3 29:44.4  
380 Birk, Matt SO NorthWood 9:36.1 29:50.0  
381 Williams, Jordan SO Whitko 9:41.2 30:06.0 149
382 Joseph, Ethan SR Whitko 9:58.3 30:59.1 150
383 Lee, Sam FR Churubusco 10:25.7 32:24.1  
384 Sorn, Janu FR Ft. Wayne Bishop Luers 10:31.7 32:42.9  
MS Boys Varsity Race Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 53:44 10:44 32 1 2 8 10 11 13 15
2 56:50 11:22 155 3 6 16 57 73 118 156
3 57:38 11:31 157 9 25 34 37 52 66 70
4 57:26 11:29 163 5 21 22 54 61 63 86
5 58:02 11:36 178 12 20 33 42 71 79 89
6 58:22 11:40 185 18 26 30 36 75 104 126
7 59:23 11:52 246 19 35 47 51 94 102 106
8 59:03 11:48 253 4 29 50 78 92 95 116
9 59:43 11:56 269 23 41 48 76 81 105 130
10 59:22 11:52 274 7 38 65 80 84 108 134
11 1:00:25 12:05 311 49 53 68 69 72 74 77
12 1:00:56 12:11 335 45 46 55 90 99 100 101
13 1:02:04 12:24 392 14 27 82 119 150 151 155
14 1:02:35 12:31 418 24 31 97 128 138 147 152
15 1:02:35 12:31 424 40 60 87 113 124 125 131
16 1:02:34 12:30 440 64 83 91 93 109 120 132
17 1:03:20 12:40 450 32 43 85 144 146 165  
18 1:04:12 12:50 511 17 88 133 136 137 139 154
19 Prairie Heights MS 1:04:33 12:54 512 44 67 115 129 157 163 179
20 1:04:51 12:58 545 62 96 117 127 143 183  
21 1:05:34 13:06 557 58 59 142 145 153 160 167
22 1:06:05 13:13 570 28 98 122 158 164 168 170
23 1:12:10 14:26 674 39 111 159 180 185    
24 1:07:57 13:35 676 114 121 123 149 169 174 176
25 1:26:36 17:19 713 56 112 177 182 186    
26 1:08:44 13:44 726 135 140 141 148 162 173 178
27 1:11:07 14:13 731 103 110 166 171 181    
28 1:14:14 14:50 799 107 161 172 175 184    
MS Boys Varsity Race Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Yoder, Keith 8 Westview Jr. High 5:36.1 10:26.6 1
2 Bontrager, Darin 8 Westview Jr. High 5:38.4 10:30.9 2
3 O'Keefe, Timothy 8 DeKalb Middle School 5:41.2 10:36.0 3
4 Ridge, Marcus 8 Indian Springs Middle School 5:44.1 10:41.5 4
5 Leffers, Bryson 8 Woodside Middle School 5:44.1 10:41.5 5
6 Hefty, Mattias 8 DeKalb Middle School 5:44.9 10:43.0 6
7 Steidinger, Jaydon 8 Leo Jr./Sr. High School 5:45.3 10:43.7 7
8 Lambright, Jeryle 8 Westview Jr. High 5:48.6 10:49.8 8
9 Allen, Owen 8 NorthWood Middle School 5:51.3 10:54.9 9
10 Bontrager, Noah 6 Westview Jr. High 5:51.8 10:55.9 10
11 Miller, Austin 8 Westview Jr. High 5:54.8 11:01.4 11
12 Potchka, Jack 8 Maple Creek Middle School 5:56.7 11:05.0 12
13 Schwartz, Brandon 7 Westview Jr. High 5:57.2 11:06.0 13
14 Coffman, Luke 8 Garrett Middle School 5:57.3 11:06.1 14
15 Miller, Lyle 8 Westview Jr. High 6:00.3 11:11.6 15
16 Haupert, William 8 DeKalb Middle School 6:00.9 11:12.8 16
17 Wilson, Conyer 8 Memorial Park Middle School 6:02.6 11:15.9 17
18 Swartz, Tyler 8 Edgewood Middle School 6:03.7 11:18.1 18
19 Koch, Ollie 8 Angola Middle School 6:04.1 11:18.8 19
20 Basham, Charles 8 Maple Creek Middle School 6:04.2 11:18.9 20
21 Rodgers, Joshua 7 Woodside Middle School 6:04.7 11:19.9 21
22 MacDonald, Alex 6 Woodside Middle School 6:05.1 11:20.6 22
23 Scott, Christian 8 Summit Middle School 6:05.9 11:22.2 23
24 Mimnaugh, Tyler 7 Lakeview Middle School 6:08.4 11:26.8 24
25 Burden , Justin 7 NorthWood Middle School 6:08.6 11:27.1 25
26 Schrock, Alex 7 Edgewood Middle School 6:09.2 11:28.2 26
27 Weller, Gavin 8 Garrett Middle School 6:10.0 11:29.8 27
28 Hilger, Grant 7 St. Vincents 6:11.2 11:32.0 28
29 Graves, Chase 7 Indian Springs Middle School 6:12.0 11:33.6 29
30 Lewis, Christian 7 Edgewood Middle School 6:13.9 11:37.0 30
31 Potter, Andrew 8 Lakeview Middle School 6:14.9 11:39.0 31
32 Dale, Kyler 7 Manchester Junior High 6:14.9 11:39.0 32
33 Hemsoth, Locke 8 Maple Creek Middle School 6:15.1 11:39.3 33
34 Mason, Bradley 8 NorthWood Middle School 6:15.2 11:39.5 34
35 Johnson-Solis, Messiah 8 Angola Middle School 6:15.6 11:40.3 35
36 Orr, Rick 7 Edgewood Middle School 6:15.7 11:40.4 36
37 Wolfe, Ethan 8 NorthWood Middle School 6:16.0 11:41.0 37
38 Lorenc, Elijah 7 Leo Jr./Sr. High School 6:16.9 11:42.7 38
39 Bachman, Wes 8 Elkhart Christian Academy 6:18.1 11:44.9 39
40 Felkner, Logan 8 St. Charles/St. Jude 6:18.9 11:46.4 40
41 Tomaszewski, Anthony 7 Summit Middle School 6:19.0 11:46.5 41
42 Zent, Cole 6 Maple Creek Middle School 6:19.2 11:46.9 42
43 Hesting, Jacob 8 Manchester Junior High 6:19.5 11:47.5 43
44 Cearbaugh, Riley SR Prairie Heights MS 6:21.0 11:50.2 44
45 Neilson, Malaki 6 Blackhawk Christian MS 6:21.8 11:51.7 45
46 Miller, Branson 8 Blackhawk Christian MS 6:21.9 11:51.9 46
47 Stockamp, Haven 6 Angola Middle School 6:22.0 11:52.1 47
48 Widenhoefer, Ethan 8 Summit Middle School 6:22.3 11:52.7 48
49 Bane, Vinny 7 Carroll Middle School 6:22.7 11:53.4 49
50 Good, Gavin 7 Indian Springs Middle School 6:23.0 11:54.0 50
51 Yarnelle, Sam 8 Angola Middle School 6:23.5 11:54.9 51
52 Miller, Grant 8 NorthWood Middle School 6:23.8 11:55.5 52
53 Beuchel, Tyler 8 Carroll Middle School 6:24.0 11:55.9 53
54 Hart, Sawyer 8 Woodside Middle School 6:24.9 11:57.5 54
55 Doden, Jones 8 Blackhawk Christian MS 6:25.7 11:59.0 55
56 Foulk, Brody 8 Fremont Middle School 6:26.6 12:00.7 56
57 Meyer, Braylon 8 DeKalb Middle School 6:28.3 12:03.9 57
58 Maynard, Giovanni 6 West Noble Middle School 6:28.3 12:03.9 58
59 Rodriguez, Evan 8 West Noble Middle School 6:29.4 12:05.9 59
60 Quinn, Aaron 7 St. Charles/St. Jude 6:29.8 12:06.7 60
61 Raber, Owen 7 Woodside Middle School 6:29.9 12:06.9 61
62 Jeager, Landon 7 Lakeland Jr High School 6:30.2 12:07.4 62
63 Cooper, Ayden 8 Woodside Middle School 6:30.4 12:07.8 63
64 Diaz, Dorian 6 Goshen Middle School 6:30.4 12:07.8 64
65 Pulfer, Mason 7 Leo Jr./Sr. High School 6:30.9 12:08.8 65
66 Yoder , Caleb 8 NorthWood Middle School 6:31.9 12:10.7 66
67 Wagler, Lane SR Prairie Heights MS 6:32.1 12:11.0 67
68 Borbiev, Aidan 6 Carroll Middle School 6:32.2 12:11.2 68
69 Church, Aidan 8 Carroll Middle School 6:32.5 12:11.8 69
70 Bell, Wesley 8 NorthWood Middle School 6:32.7 12:12.1 70
71 Sandquist, Hayden 7 Maple Creek Middle School 6:32.8 12:12.3 71
72 Hobbick, Grayson 6 Carroll Middle School 6:33.3 12:13.2 72
73 Pepple, Graden 6 DeKalb Middle School 6:34.0 12:14.6 73
74 Unger, Kyle 7 Carroll Middle School 6:35.3 12:16.9 74
75 Ross, Aaron 8 Edgewood Middle School 6:36.4 12:19.0 75
76 Spikes, Quinton 7 Summit Middle School 6:36.6 12:19.4 76
77 Begley, Gage 6 Carroll Middle School 6:37.5 12:21.0 77
78 Porter, Kyle 8 Indian Springs Middle School 6:37.9 12:21.8 78
79 Silcox, Elijah 8 Maple Creek Middle School 6:38.1 12:22.2 79
80 Gustafson, Brayden 8 Leo Jr./Sr. High School 6:38.2 12:22.3 80
81 Sanders, Gavin 7 Summit Middle School 6:38.3 12:22.5 81
82 Malcolm, Malachi 7 Garrett Middle School 6:38.4 12:22.8 82
83 Shreiner Landes, Quinn 7 Goshen Middle School 6:38.7 12:23.2 83
84 Gould, Jiler 6 Leo Jr./Sr. High School 6:39.6 12:25.0 84
85 Howard, Trey 6 Manchester Junior High 6:40.4 12:26.4 85
86 Ruppert, Tim 8 Woodside Middle School 6:40.4 12:26.5 86
87 Furnas, Max 6 St. Charles/St. Jude 6:41.4 12:28.3 87
88 Combs, Keegan 8 Memorial Park Middle School 6:42.4 12:30.1 88
89 Terrell, Carson 6 Maple Creek Middle School 6:42.8 12:30.9 89
90 Gibson, Brennan 7 Blackhawk Christian MS 6:43.2 12:31.7 90
91 Medina, Allen 6 Goshen Middle School 6:43.5 12:32.3 91
92 Dickmeyer, Gavin 8 Indian Springs Middle School 6:43.9 12:33.0 92
93 Lopez, Alex 8 Goshen Middle School 6:45.4 12:35.7 93
94 Hinkley, Gavin 8 Angola Middle School 6:46.2 12:37.2 94
95 Whiteleather, Devon 7 Indian Springs Middle School 6:46.5 12:37.9 95
96 Tuttle, Aiden 8 Lakeland Jr High School 6:46.8 12:38.4 96
97 Boreen, Ben 7 Lakeview Middle School 6:47.1 12:39.0 97
98 Kleber, Will 8 St. Vincents 6:48.3 12:41.1 98
99 Muldoon, Aiden 8 Blackhawk Christian MS 6:48.8 12:42.1 99
100 Hall, Jude 8 Lakeland Christian 6:49.1 12:42.7  
101 Mansfield, Luke 8 Blackhawk Christian MS 6:49.6 12:43.6 100
102 Wiegand, Jack 6 Blackhawk Christian MS 6:49.8 12:44.0 101
103 Caswell, Thomas 6 Angola Middle School 6:51.2 12:46.6 102
104 Diaz, Alexander 8 Eastside Junior High 6:51.5 12:47.1 103
105 Nyce, Roman SR Bethany Christian MS 6:52.0 12:48.0  
106 Tovar, Victor 7 Edgewood Middle School 6:53.6 12:51.0 104
107 Myers, Jacob 8 Summit Middle School 6:53.6 12:51.1 105
108 Mortoff, Jed 7 Angola Middle School 6:53.9 12:51.6 106
109 Palmer, Evan 8 Churubusco jr high 6:54.4 12:52.5 107
110 Parmerlee, Austin 8 Leo Jr./Sr. High School 6:55.7 12:54.9 108
111 Sawatzky, Levi 6 Goshen Middle School 6:56.0 12:55.6 109
112 Strong, Andrew 6 Eastside Junior High 6:56.1 12:55.7 110
113 Leeper, Ben 7 Elkhart Christian Academy 6:56.2 12:55.9 111
114 Smith, Devlin 6 Fremont Middle School 6:57.3 12:57.9 112
115 Clauser, Jude 6 St. Charles/St. Jude 6:57.5 12:58.4 113
116 Quake, Ryker 7 East Noble Middle School 6:58.6 13:00.4 114
117 Deveau, Maverick SR Prairie Heights MS 7:00.0 13:03.0 115
118 Sparks, Tyler 8 Indian Springs Middle School 7:00.6 13:04.1 116
119 Stuckey, Max 8 Oak Farm Montessori School 7:01.3 13:05.4  
120 Morgan, John 7 Whitko Middle School 7:01.4 13:05.6  
121 Hurraw, Jagger 7 Hamilton Jr. High School 7:01.5 13:05.8  
122 Mullen, Mason 6 Lakeland Jr High School 7:01.7 13:06.2 117
123 Schweitzer, Isaac 8 DeKalb Middle School 7:01.9 13:06.6 118
124 Kueber, David 7 Garrett Middle School 7:04.4 13:11.2 119
125 Abney, Brady 8 Goshen Middle School 7:04.7 13:11.8 120
126 Kloer, Nolan 8 East Noble Middle School 7:04.9 13:12.1 121
127 Keefer, Benjamin 7 St. Vincents 7:05.1 13:12.6 122
128 Warrix, Raylin 6 East Noble Middle School 7:05.4 13:13.1 123
129 Hoffman, Jacob 8 St. Charles/St. Jude 7:06.6 13:15.3 124
130 Thurber, David 7 St. Charles/St. Jude 7:07.3 13:16.6 125
131 Norton, Will 8 Edgewood Middle School 7:07.7 13:17.3 126
132 Blankenship, Norman 7 Lakeland Jr High School 7:09.0 13:19.7 127
133 Hayes, Gavin 7 Lakeview Middle School 7:09.5 13:20.8 128
134 Yoder, Lane SR Prairie Heights MS 7:09.9 13:21.5 129
135 Wilke, Evan 7 Summit Middle School 7:10.1 13:21.9 130
136 Clauser, Isaac 8 St. Charles/St. Jude 7:10.7 13:22.9 131
137 Moser, Peter 7 Goshen Middle School 7:11.5 13:24.4 132
138 Harl, Evan 8 Memorial Park Middle School 7:13.0 13:27.3 133
139 Smith, Travis 8 Leo Jr./Sr. High School 7:13.1 13:27.5 134
140 Bontrager, Hudson 6 Fairfield JH 7:14.2 13:29.4 135
141 Fetters, Monty 8 Memorial Park Middle School 7:14.2 13:29.4 136
142 Jordan, Spencer 7 Memorial Park Middle School 7:14.4 13:29.9 137
143 Crabtree, Theo 7 Lakeview Middle School 7:14.5 13:30.0 138
144 Dodge, Naven 7 Memorial Park Middle School 7:15.8 13:32.4 139
145 Geiger, Herbert 6 Fairfield JH 7:16.8 13:34.3 140
146 Rumfelt, Dirk 7 Fairfield JH 7:17.3 13:35.2 141
147 Bieberich, River 8 West Noble Middle School 7:18.8 13:38.1 142
148 Drake, Thomas 7 Lakeland Jr High School 7:19.8 13:40.0 143
149 Roth, Caedmon 6 Manchester Junior High 7:19.9 13:40.2 144
150 Quiggle, Caleb 7 Lakeland Christian 7:22.3 13:44.5  
151 Keene, Corbin 8 West Noble Middle School 7:23.0 13:45.9 145
152 Smith, Caleb 8 Manchester Junior High 7:23.7 13:47.2 146
153 Mitchell, Jordan 7 Lakeview Middle School 7:24.2 13:48.1 147
154 Decker, Kaden 7 Fairfield JH 7:25.2 13:49.9 148
155 Mullins, Grey 6 East Noble Middle School 7:26.0 13:51.5 149
156 Chapman, Elijah 8 Garrett Middle School 7:27.5 13:54.3 150
157 Lake, Cole 7 Central Noble Junior High 7:28.5 13:56.1  
158 Demske, Carter 7 Garrett Middle School 7:28.5 13:56.2 151
159 Fox, Cameron 7 Lakeview Middle School 7:29.9 13:58.8 152
160 Lowe, Micah 6 West Noble Middle School 7:30.7 14:00.2 153
161 Dawson, Isaiah 8 Memorial Park Middle School 7:31.9 14:02.4 154
162 Brown, Connor 7 Garrett Middle School 7:33.4 14:05.2 155
163 McIntire, Jaren 8 DeKalb Middle School 7:34.3 14:07.0 156
164 Shaffer, Reed SR Prairie Heights MS 7:34.8 14:07.9 157
165 Schiffli, Jacob 8 St. Vincents 7:35.7 14:09.6 158
166 Redmond, Maliki 8 Elkhart Christian Academy 7:36.7 14:11.4 159
167 Bartlett, Devon 7 West Noble Middle School 7:37.5 14:13.0 160
168 Caulk, Henry 7 Churubusco jr high 7:37.7 14:13.3 161
169 Herschberger, Waylon 6 Fairfield JH 7:38.8 14:15.4 162
170 Miller, Gideon SR Bethany Christian MS 7:41.0 14:19.5  
171 Klumpp, Jordan SR Prairie Heights MS 7:45.3 14:27.5 163
172 Zehr, Sam 6 St. Vincents 7:46.8 14:30.2 164
173 Martin, Kenneth 8 Manchester Junior High 7:46.8 14:30.3 165
174 Willibey , Austyn 6 Eastside Junior High 7:49.5 14:35.3 166
175 Hofmeister, Xavier 6 West Noble Middle School 7:50.9 14:37.9 167
176 McCanna, Aidan 6 St. Vincents 7:51.3 14:38.6 168
177 Cole, Hunter 8 East Noble Middle School 7:52.0 14:39.9 169
178 Rorick, Grayson 7 St. Vincents 7:54.6 14:44.8 170
179 Rosswurm , Dawson 7 Eastside Junior High 7:55.9 14:47.3 171
180 Noland, Hunter 8 Churubusco jr high 7:58.0 14:51.1 172
181 Yarger, Hank 7 Whitko Middle School 7:59.7 14:54.3  
182 Garber, Brant 6 Fairfield JH 8:08.4 15:10.5 173
183 Straessle, Logan 7 East Noble Middle School 8:11.4 15:16.2 174
184 Lickey, Gabe 7 Churubusco jr high 8:14.7 15:22.2 175
185 Spaw, Clayton 7 Hamilton Jr. High School 8:17.3 15:27.2  
186 Monahan, Mason 7 East Noble Middle School 8:18.1 15:28.6 176
187 Price, Tristan 6 Fremont Middle School 8:20.0 15:32.2 177
188 Corbin, Israel 6 Fairfield JH 8:26.3 15:43.9 178
189 Dilts, Larsen SR Prairie Heights MS 8:27.1 15:45.4 179
190 Elkins, Liam 7 Elkhart Christian Academy 8:27.7 15:46.5 180
191 Landis, Emerson SR Bethany Christian MS 8:29.7 15:50.3  
192 Wilson, Braden 6 Eastside Junior High 8:36.0 16:02.0 181
193 Poling-Braun, Crosby SR Bethany Christian MS 8:39.2 16:08.0  
194 Kyler, Kolt 6 Whitko Middle School 8:48.1 16:24.5  
195 Fisher, Jorden 8 Fremont Middle School 8:51.8 16:31.4 182
196 Helmuth, Tobias 7 Lakeland Jr High School 9:01.9 16:50.3 183
197 Fitzgerald, Troy 6 Churubusco jr high 9:04.5 16:55.2 184
198 Rush, Dominic 8 Whitko Middle School 9:04.6 16:55.4  
199 May, Dominic 7 Central Noble Junior High 9:11.7 17:08.5  
200 Gorsuch, Owen 7 Elkhart Christian Academy 9:24.0 17:31.5 185
201 Gard, Simeon 6 Central Noble Junior High 9:47.3 18:15.0  
202 Fisher, Michael 6 Fremont Middle School 15:51.5 29:34.0 186
MS Girls Varsity Race Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:01:52 12:22 112 1 16 20 26 49 52 53
2 1:03:06 12:37 123 11 17 21 33 41 47 154
3 1:02:37 12:31 131 2 18 29 39 43 45 56
4 1:04:02 12:48 163 6 10 13 46 88 95 118
5 1:04:10 12:50 187 3 23 24 62 75 83 93
6 1:04:16 12:51 188 8 9 27 66 78 132 138
7 1:05:10 13:02 199 15 31 44 48 61 76 117
8 1:05:36 13:07 224 19 30 51 55 69 111 114
9 1:06:24 13:16 266 22 38 58 64 84 89 98
10 1:07:00 13:24 291 35 36 70 73 77 103 146
11 1:07:42 13:32 334 25 65 71 82 91 99 106
12 1:07:39 13:31 341 7 28 87 97 122 131 143
13 1:09:07 13:49 363 5 37 40 139 142 148 151
14 1:08:48 13:45 371 50 67 68 85 101 112 128
15 1:08:54 13:46 376 59 60 63 94 100 129  
16 1:09:24 13:52 408 34 54 92 113 115 136 137
17 1:10:07 14:01 428 74 79 81 90 104 116 120
18 1:09:39 13:55 435 4 96 102 110 123 127 140
19 1:19:33 15:54 479 12 14 135 153 165    
20 1:15:02 15:00 522 32 57 125 149 159    
21 1:11:52 14:22 541 72 105 119 121 124 155 161
22 Prairie Heights MS 1:15:51 15:10 618 86 107 126 147 152 160 162
23 1:17:35 15:31 624 42 134 141 150 157 158  
24 1:22:00 16:24 663 80 130 133 156 164 166  
25 1:20:03 16:00 669 108 109 144 145 163    
MS Girls Varsity Race Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Knoblauch, Addison 8 Woodside Middle School 5:56.6 11:04.8 1
2 Hansen, Taylor 8 Maple Creek Middle School 6:02.2 11:15.2 2
3 Baxter, Addison 7 Indian Springs Middle School 6:24.1 11:56.1 3
4 Rastrelli, Joey 8 Lakeview Middle School 6:25.6 11:58.8 4
5 Wilson, Maren 6 Memorial Park Middle School 6:26.5 12:00.6 5
6 Cashdollar, Ayla 7 Manchester Junior High 6:28.2 12:03.8 6
7 Aselage, Samantha 6 St. Vincents 6:28.9 12:05.0 7
8 Swartzentruber, Anita 8 Westview Jr. High 6:29.9 12:06.9 8
9 Miller, Lynette 6 Westview Jr. High 6:31.3 12:09.5 9
10 Gephart, Jordan 8 Manchester Junior High 6:33.8 12:14.1 10
11 Parson, Trinity 6 West Noble Middle School 6:36.2 12:18.7 11
12 Schramm, Hannah 7 Elkhart Christian Academy 6:36.6 12:19.3 12
13 Gephart, Zoe 7 Manchester Junior High 6:36.8 12:19.8 13
14 Maxwell, Sheridan 6 Elkhart Christian Academy 6:37.6 12:21.2 14
15 Norris, Maya 8 Leo Jr./Sr. High School 6:38.2 12:22.3 15
16 Perego, Caterina 6 Woodside Middle School 6:38.9 12:23.6 16
17 Klages, Rachel 8 West Noble Middle School 6:40.0 12:25.7 17
18 Mitchell, Callie 7 Maple Creek Middle School 6:41.5 12:28.5 18
19 Shaw, Lydia 7 Summit Middle School 6:41.5 12:28.6 19
20 Transparenti, Elliana 7 Woodside Middle School 6:41.5 12:28.6 20
21 Martin, Lanie 6 West Noble Middle School 6:41.7 12:28.8 21
22 Snell, Hadley 8 Carroll Middle School 6:41.8 12:29.1 22
23 Drummond, Airia 8 Indian Springs Middle School 6:41.9 12:29.3 23
24 Bolinger, Katie 8 Indian Springs Middle School 6:42.3 12:30.0 24
25 Maple, Sarah 6 DeKalb Middle School 6:42.4 12:30.1 25
26 Neizer, Daisy 6 Woodside Middle School 6:44.2 12:33.6 26
27 Owsley, Gwen 7 Westview Jr. High 6:45.5 12:35.9 27
28 Schiffeneder, Haile 7 St. Vincents 6:46.5 12:37.9 28
29 Hall, Marybeth 8 Maple Creek Middle School 6:49.2 12:42.8 29
30 Cantasano, Antonella 7 Summit Middle School 6:49.6 12:43.6 30
31 Shenfeld, Isabelle 8 Leo Jr./Sr. High School 6:49.7 12:43.8 31
32 Howett, Marissa 8 Edgewood Middle School 6:52.3 12:48.6 32
33 Clark, Ruby 8 West Noble Middle School 6:52.4 12:48.8 33
34 David, Rae 7 East Noble Middle School 6:53.7 12:51.2 34
35 Elias, Ella 7 Churubusco jr high 6:55.5 12:54.6 35
36 Smith, Astoria 7 Churubusco jr high 6:56.3 12:56.1 36
37 Williams, Promyse 7 Memorial Park Middle School 6:56.7 12:56.9 37
38 Lanning, Megan 6 Carroll Middle School 6:57.3 12:58.0 38
39 Ealing, Anna 8 Maple Creek Middle School 6:57.8 12:58.9 39
40 Cheesebrew, Malena 7 Memorial Park Middle School 6:57.9 12:59.0 40
41 Bish, Ava 7 West Noble Middle School 7:00.8 13:04.5 41
42 Ebert, Addison 8 Garrett Middle School 7:03.4 13:09.4 42
43 Slone, Isabella 6 Maple Creek Middle School 7:05.1 13:12.5 43
44 Wagner, Eva 6 Leo Jr./Sr. High School 7:06.3 13:14.8 44
45 Barb, Elena 6 Maple Creek Middle School 7:07.3 13:16.6 45
46 Fox, Kadence 7 Manchester Junior High 7:09.2 13:20.2 46
47 Chordas, Addison 6 West Noble Middle School 7:09.6 13:20.9 47
48 Albrecht, Janelle 8 Leo Jr./Sr. High School 7:10.0 13:21.7 48
49 Osborne, Arianna 8 Woodside Middle School 7:10.1 13:21.9 49
50 Thurber, Hannah 6 St. Charles/St. Jude 7:10.5 13:22.6 50
51 Kuperus, Shelby 8 Summit Middle School 7:11.5 13:24.5 51
52 Saddington, Brier 6 Woodside Middle School 7:11.9 13:25.1 52
53 Moellering, Carley 6 Woodside Middle School 7:11.9 13:25.1 53
54 Crow, Julianna 8 East Noble Middle School 7:12.0 13:25.4 54
55 Bartz, Mackenzie 8 Summit Middle School 7:12.3 13:26.0 55
56 Cottier, Mackenzie 8 Maple Creek Middle School 7:12.7 13:26.6 56
57 Hermann, Isabelle 8 Edgewood Middle School 7:12.9 13:27.1 57
58 Spohr, Allyssa 6 Central Noble Junior High 7:13.0 13:27.2  
59 Windsor, Addison 8 Carroll Middle School 7:13.0 13:27.2 58
60 Budak, Ava 8 Angola Middle School 7:13.1 13:27.4 59
61 Davenport, Jordan 7 Angola Middle School 7:13.1 13:27.5 60
62 Cogdell, Emily 8 Leo Jr./Sr. High School 7:13.5 13:28.2 61
63 Ward, Ava 8 Indian Springs Middle School 7:13.6 13:28.3 62
64 Myer, Marisa 7 Angola Middle School 7:13.6 13:28.4 63
65 Collier, Ella 8 Carroll Middle School 7:13.9 13:28.9 64
66 Gentis, MeiLin 7 DeKalb Middle School 7:14.3 13:29.6 65
67 Rainsberger, Adelyn 7 Westview Jr. High 7:14.5 13:30.0 66
68 Shrewsburg, Hallie 8 Fremont Middle School 7:15.6 13:32.0  
69 Schubert, Katie 8 St. Charles/St. Jude 7:15.8 13:32.4 67
70 McCarthy, Anna 7 St. Charles/St. Jude 7:16.1 13:33.1 68
71 Knecht, Greta 6 Summit Middle School 7:16.6 13:33.9 69
72 Smith, Phoenix 5 Churubusco jr high 7:17.3 13:35.2 70
73 Slavin, Samantha 8 DeKalb Middle School 7:18.3 13:37.2 71
74 Petkova, Kristina 6 Goshen Middle School 7:20.4 13:41.1 72
75 Sajdak, Marilyn 6 Churubusco jr high 7:21.8 13:43.7 73
76 Price, Rylie 8 NorthWood Middle School 7:22.9 13:45.7 74
77 Rouch, Lauren 8 Indian Springs Middle School 7:23.3 13:46.5 75
78 Beaty, Ava 6 Leo Jr./Sr. High School 7:23.6 13:47.0 76
79 Wiggs, Patty 6 Churubusco jr high 7:25.5 13:50.5 77
80 Mast, Kiana 7 Westview Jr. High 7:27.7 13:54.6 78
81 Jesse, Britton 8 NorthWood Middle School 7:28.0 13:55.3 79
82 McNamara, Abbie 8 Lakeland Jr High School 7:28.6 13:56.3 80
83 Meyers, Josey 6 NorthWood Middle School 7:28.9 13:56.8 81
84 Norton, Hazel 7 DeKalb Middle School 7:29.0 13:57.0 82
85 Kennedy, Emma 7 Indian Springs Middle School 7:30.5 13:59.9 83
86 Sauder, Aliyah 8 Carroll Middle School 7:31.2 14:01.2 84
87 Wheeler, Sophia 7 St. Charles/St. Jude 7:31.3 14:01.3 85
88 Fernandez, Katia SR Prairie Heights MS 7:31.7 14:02.1 86
89 Aselage, Taylor 8 St. Vincents 7:32.1 14:02.9 87
90 Ream, Peyton 6 Manchester Junior High 7:32.9 14:04.4 88
91 Sloffer, Maura 8 Carroll Middle School 7:33.3 14:05.1 89
92 Mishler , Sunny 8 NorthWood Middle School 7:34.8 14:07.8 90
93 Rhodenizer, Mercy 8 Blackhawk Christian MS 7:35.1 14:08.5  
94 Morin, Allie 7 DeKalb Middle School 7:35.4 14:09.0 91
95 Crow, Lilly 7 East Noble Middle School 7:36.1 14:10.3 92
96 Mullinax, Felice 8 Indian Springs Middle School 7:36.2 14:10.5 93
97 Henney, Harlee 7 Angola Middle School 7:36.8 14:11.7 94
98 Greer, Macy 7 Manchester Junior High 7:37.6 14:13.1 95
99 Vander Bie, Elizabeth 8 Lakeview Middle School 7:38.7 14:15.1 96
100 Howe, Geene 6 St. Vincents 7:38.8 14:15.3 97
101 Pepple, Riley 8 Carroll Middle School 7:39.6 14:16.8 98
102 Gentis, KaiLin 7 DeKalb Middle School 7:40.0 14:17.5 99
103 Shelburne, Taylor 7 Angola Middle School 7:40.8 14:19.1 100
104 Bulanda, Theresa 8 St. Charles/St. Jude 7:41.0 14:19.4 101
105 Stoffel, Kaelyn 7 Lakeview Middle School 7:41.3 14:20.1 102
106 Debolt, Jorja 8 Churubusco jr high 7:42.2 14:21.6 103
107 Hunsberger, Cassie 8 NorthWood Middle School 7:42.4 14:22.0 104
108 Rodman, Lindsay 6 Goshen Middle School 7:42.6 14:22.4 105
109 Pinnington, Gracie 7 DeKalb Middle School 7:42.6 14:22.5 106
110 Lewis, Christian SR Prairie Heights MS 7:43.5 14:24.2 107
111 Bechtel, Ashley 8 Fairfield JH 7:43.7 14:24.5 108
112 Kuhn, Katie 8 Fairfield JH 7:43.9 14:24.8 109
113 Henn, Lucy 8 Lakeview Middle School 7:44.1 14:25.2 110
114 Miller, Mae 8 Summit Middle School 7:44.1 14:25.3 111
115 Samons, Samantha 6 St. Charles/St. Jude 7:44.4 14:25.7 112
116 Pippenger, Erin 8 East Noble Middle School 7:45.6 14:28.0 113
117 Hoff, Sydney 8 Summit Middle School 7:46.0 14:28.7 114
118 Spidel, Natalie 7 East Noble Middle School 7:46.2 14:29.1 115
119 Miller, Danica 6 NorthWood Middle School 7:47.0 14:30.6 116
120 Brooks, Rachel 8 Leo Jr./Sr. High School 7:48.1 14:32.7 117
121 Blevins, Chase 6 Manchester Junior High 7:48.4 14:33.2 118
122 Rheinheimer, Kate 6 Goshen Middle School 7:48.4 14:33.3 119
123 Runge, Avery 7 NorthWood Middle School 7:48.5 14:33.4 120
124 Pedraza-Juarez, Carmen 8 Goshen Middle School 7:49.4 14:35.2 121
125 Zehr, Bridget 8 St. Vincents 7:51.3 14:38.7 122
126 Sprankle, Claire 8 Lakeview Middle School 7:52.4 14:40.7 123
127 Sixtos, Jackie 8 Goshen Middle School 7:52.5 14:40.8 124
128 Rosas, Kaelyn 7 Edgewood Middle School 7:53.1 14:42.0 125
129 Glasgo, Breonna SR Prairie Heights MS 7:54.3 14:44.3 126
130 Laput, Ella 7 Lakeview Middle School 7:56.8 14:49.0 127
131 Felkner, Madison 6 St. Charles/St. Jude 8:00.0 14:54.9 128
132 Jackson, Antalya 7 Angola Middle School 8:00.5 14:55.8 129
133 Wilkinson, Tara 8 Lakeland Jr High School 8:02.4 14:59.3 130
134 Luce, Kyra 6 St. Vincents 8:03.7 15:01.8 131
135 Whittern, Katie 8 Westview Jr. High 8:04.0 15:02.4 132
136 Vankoevering, Lana 6 Lakeland Jr High School 8:04.8 15:03.8 133
137 Malcolm, Makenna 8 Garrett Middle School 8:06.3 15:06.6 134
138 Marshall, Brianna 7 Elkhart Christian Academy 8:07.3 15:08.4 135
139 Edwards, Ella 7 East Noble Middle School 8:09.5 15:12.6 136
140 Kline, Emalee 8 Blackhawk Christian MS 8:10.2 15:13.9  
141 Carpenter, Joanna 6 East Noble Middle School 8:11.4 15:16.1 137
142 Schrock, Leigha 7 Westview Jr. High 8:12.5 15:18.2 138
143 Cox, Brett 7 Memorial Park Middle School 8:15.8 15:24.4 139
144 Mehlberg, Addison 7 Lakeview Middle School 8:18.6 15:29.5 140
145 Stickler, Alivia 6 Garrett Middle School 8:23.2 15:38.2 141
146 Ryan, Lily 7 Memorial Park Middle School 8:27.7 15:46.6 142
147 Roussel, Shannon 6 St. Vincents 8:31.2 15:53.0 143
148 Moreland, Natalie 6 Fairfield JH 8:32.1 15:54.7 144
149 McCauley, Tatum 7 Fairfield JH 8:34.4 15:59.1 145
150 Walters, Emma 7 Churubusco jr high 8:35.7 16:01.5 146
151 Hostetler, Brittney SR Prairie Heights MS 8:36.2 16:02.4 147
152 Gibson, Tierra 8 Memorial Park Middle School 8:37.3 16:04.4 148
153 Barnett, Maggie 7 Edgewood Middle School 8:48.0 16:24.3 149
154 Hedges, Bailey 6 Garrett Middle School 8:48.5 16:25.3 150
155 Bouwers, Jensy 6 Memorial Park Middle School 8:49.8 16:27.8 151
156 Ketchum, Kolbie SR Prairie Heights MS 8:55.4 16:38.1 152
157 Davis, Lily 7 Elkhart Christian Academy 9:08.0 17:01.7 153
158 Olvera, Isabel 8 West Noble Middle School 9:10.7 17:06.7 154
159 Johnson, Ariana 7 Goshen Middle School 9:11.8 17:08.7 155
160 Blankenship, Lydia 8 Lakeland Jr High School 9:12.1 17:09.3 156
161 Yarger, Ella 7 Whitko Middle School 9:13.7 17:12.3  
162 Gilbert, Ayla 7 Garrett Middle School 9:15.5 17:15.7 157
163 Martin, Molly 6 Garrett Middle School 9:20.0 17:24.0 158
164 Eherenman, Bryce 7 Edgewood Middle School 9:28.7 17:40.3 159
165 Zook, Olivia SR Prairie Heights MS 9:28.8 17:40.4 160
166 Yordy, Justine 6 Goshen Middle School 9:32.0 17:46.5 161
167 Leon, Peyton 7 Whitko Middle School 9:43.8 18:08.4  
168 Engle, Kadince 6 Fremont Middle School 9:53.0 18:25.5  
169 Myers, CJ SR Prairie Heights MS 10:05.6 18:49.1 162
170 Long, Allison 7 Fairfield JH 10:22.1 19:19.9 163
171 Winston, Candice 7 Lakeland Christian 10:45.8 20:04.1  
172 Drake, Emily 6 Lakeland Jr High School 11:11.3 20:51.5 164
173 Fitzharris, Adeline 8 Oak Farm Montessori School 11:31.4 21:29.1  
174 Marshall, Natilee 8 Elkhart Christian Academy 12:10.9 22:42.7 165
175 Helmuth, Alicia 8 Lakeland Jr High School 13:50.3 25:48.0 166
MS Girls Reserve Race Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:08:25 13:41 18 1 2 3 5 7 8 13
2 1:13:06 14:37 100 10 11 14 26 39 40 42
3 1:14:36 14:55 125 22 23 25 27 28 32 44
4 1:15:48 15:09 164 15 18 30 50 51 54 69
5 1:15:40 15:08 173 12 31 41 43 46 76 84
6 1:16:27 15:17 179 21 33 34 38 53 59 64
7 1:17:36 15:31 214 17 37 45 48 67 68 90
8 1:18:55 15:47 218 9 24 36 70 79 82 88
9 1:18:14 15:38 225 20 35 52 56 62 74 99
10 1:18:54 15:46 229 6 19 58 60 86 96  
11 1:20:39 16:07 267 4 29 47 89 98 115  
12 1:22:51 16:34 307 16 57 73 80 81 104 105
13 1:25:45 17:09 377 65 66 71 83 92 117  
14 1:27:02 17:24 399 61 75 77 91 95 114 116
15 1:28:45 17:45 422 63 78 87 93 101 102 106
16 1:35:41 19:08 481 49 100 103 109 120    
17 1:37:50 19:34 494 55 94 110 113 122    
18 1:37:27 19:29 499 72 85 111 112 119    
19 1:42:22 20:28 551 97 107 108 118 121 123 124
MS Girls Reserve Race Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Chakabva, Vimbai 7 Woodside Middle School 7:09.7 13:21.1 1
2 Saddington, Lauren 8 Woodside Middle School 7:10.7 13:22.9 2
3 Hunter, Chloe 8 Woodside Middle School 7:22.8 13:45.5 3
4 Hilbish, Miah 7 West Noble Middle School 7:25.6 13:50.7 4
5 Risley, Alicia 7 Woodside Middle School 7:26.4 13:52.2 5
6 Woodcox, Claire 6 DeKalb Middle School 7:31.7 14:02.1 6
7 Waldron, Isabelle 8 Woodside Middle School 7:32.6 14:03.8 7
8 McGuire, Lindsay 8 Woodside Middle School 7:33.8 14:06.1 8
9 Delaney, Brigit 8 St. Charles/St. Jude 7:36.1 14:10.3 9
10 Steiner , Maggie 7 NorthWood Middle School 7:36.5 14:11.0 10
11 Fear, Jaden 7 NorthWood Middle School 7:37.0 14:12.0 11
12 Schuchman, Kerstan 6 Carroll Middle School 7:37.4 14:12.8 12
13 Parker, Macy 7 Woodside Middle School 7:39.2 14:16.0 13
14 Albers, Madison 7 Woodside Middle School 7:40.5 14:18.6  
15 Stutsman, Bridgette 8 NorthWood Middle School 7:44.4 14:25.8 14
16 Ogle, Sarah 6 Maple Creek Middle School 7:45.1 14:27.0 15
17 Engelman, Drew 7 Summit Middle School 7:49.6 14:35.5 16
18 Lee, Alexandria 7 Woodside Middle School 7:49.6 14:35.5  
19 Sears, Ella 7 Angola Middle School 7:50.3 14:36.8 17
20 Bisono-Balaguer, Diana 8 Maple Creek Middle School 7:50.7 14:37.5 18
21 Meadows, Emma 6 DeKalb Middle School 7:52.9 14:41.6 19
22 Taylor, Eden 7 Woodside Middle School 7:54.0 14:43.7  
23 Webb, Brooke 8 Woodside Middle School 7:55.9 14:47.2  
24 Nighswander, Lorelei 6 Leo Jr./Sr. High School 7:57.8 14:50.7 20
25 Renz, Izzy 6 Manchester Junior High 7:58.3 14:51.7 21
26 Lickey, Samantha 6 Indian Springs Middle School 7:59.0 14:53.0 22
27 Rostachak, Jaden 8 Indian Springs Middle School 7:59.4 14:53.7 23
28 McCArthy, Rebecca 6 St. Charles/St. Jude 7:59.9 14:54.6 24
29 Wagner, Ayla 8 Indian Springs Middle School 8:00.0 14:54.8 25
30 Prenkert, Sydney 8 NorthWood Middle School 8:00.7 14:56.1 26
31 Dornseif, Madison 7 Woodside Middle School 8:00.7 14:56.2  
32 Taylor, Breanna 8 Indian Springs Middle School 8:01.0 14:56.7 27
33 Warrener, Annagail 7 Westview Jr. High 8:01.3 14:57.3  
34 Good, Logan 8 Indian Springs Middle School 8:01.8 14:58.2 28
35 Creech, Addison 8 Woodside Middle School 8:02.2 14:59.0  
36 Moreno, Breanna 8 West Noble Middle School 8:03.5 15:01.4 29
37 Wilkins, Ivy 6 Maple Creek Middle School 8:05.6 15:05.4 30
38 Oaks, Avery 7 Carroll Middle School 8:06.0 15:06.1 31
39 Graf, Lola 8 Woodside Middle School 8:07.8 15:09.5  
40 Story, Avery 8 Indian Springs Middle School 8:08.9 15:11.5 32
41 Struble-Hedstrom, Miriam 8 Manchester Junior High 8:09.2 15:12.1 33
42 Martin, Paulie 8 Manchester Junior High 8:09.5 15:12.6 34
43 Ibisevic, Amina 8 Leo Jr./Sr. High School 8:10.3 15:14.1 35
44 Zink, Kandelynn 7 St. Charles/St. Jude 8:12.1 15:17.5 36
45 Shelburne, Brooke 7 Angola Middle School 8:13.0 15:19.1 37
46 Cook, Ariana 6 Manchester Junior High 8:13.2 15:19.5 38
47 Mishler, Kyla 6 NorthWood Middle School 8:14.1 15:21.2 39
48 Slone, Savannah 8 NorthWood Middle School 8:14.2 15:21.3 40
49 Kruse, Stella 6 Carroll Middle School 8:15.8 15:24.4 41
50 Hartman, Marli 6 NorthWood Middle School 8:16.6 15:25.9 42
51 Hall, Keira 6 Carroll Middle School 8:17.0 15:26.6 43
52 Taylor, Lindsay 8 Indian Springs Middle School 8:17.8 15:28.0 44
53 Avila, Madison 6 Angola Middle School 8:18.9 15:30.2 45
54 Blume, Natalie 6 Carroll Middle School 8:19.1 15:30.4 46
55 Davidhizer, Emma 7 NorthWood Middle School 8:20.0 15:32.2  
56 Haro, Yoseline 8 West Noble Middle School 8:20.6 15:33.3 47
57 Weber, Reese 7 Angola Middle School 8:23.1 15:37.9 48
58 Tiffany, Tapanga 6 Churubusco jr high 8:25.0 15:41.5 49
59 Villaruz, Sophie 8 Woodside Middle School 8:27.3 15:45.7  
60 Rogers, Maddy 6 Woodside Middle School 8:28.2 15:47.4  
61 Schmidt, Maggie 6 Woodside Middle School 8:28.3 15:47.7  
62 Potter, Emily 6 Maple Creek Middle School 8:28.7 15:48.3 50
63 Kissinger, Julia 8 Maple Creek Middle School 8:29.8 15:50.5 51
64 Howard, Holly 6 Leo Jr./Sr. High School 8:30.2 15:51.2 52
65 Reichenbach, Lauryn 6 Manchester Junior High 8:30.4 15:51.5 53
66 Swedzinski, Tiana 8 Maple Creek Middle School 8:30.5 15:51.8 54
67 Gibson, Chloe 6 East Noble Middle School 8:30.6 15:52.0 55
68 Steiner, Neleh 7 NorthWood Middle School 8:32.2 15:55.0  
69 McDonald, Morgen 8 NorthWood Middle School 8:33.0 15:56.4  
70 Delatorre, Malena 6 Leo Jr./Sr. High School 8:34.7 15:59.5 56
71 Ghaffar, Naima 6 NorthWood Middle School 8:35.6 16:01.3  
72 Brooks, Jordyn 6 Summit Middle School 8:36.9 16:03.7 57
73 Schweitzer, Annie 6 DeKalb Middle School 8:38.6 16:06.9 58
74 Eberly, Joanna 6 Manchester Junior High 8:38.7 16:07.1 59
75 Sprinkle, Gillian 6 Woodside Middle School 8:39.0 16:07.5  
76 Woodcox, Olivia 8 DeKalb Middle School 8:39.1 16:07.8 60
77 Wade, Jada 6 Memorial Park Middle School 8:40.4 16:10.2 61
78 Zercher, Ava 6 NorthWood Middle School 8:41.7 16:12.7  
79 Saal, Eliza 8 Woodside Middle School 8:42.3 16:13.8  
80 Knowles, Kennedi 6 Woodside Middle School 8:42.9 16:14.8  
81 Burns, Caroline 6 Woodside Middle School 8:43.0 16:15.1  
82 Miller, Hannah 6 Westview Jr. High 8:44.1 16:17.1  
83 Ratcliff, Melanie 8 Leo Jr./Sr. High School 8:45.2 16:19.2 62
84 Johnston, Catie 8 Edgewood Middle School 8:46.1 16:20.8 63
85 Marcum, Makayla 6 Manchester Junior High 8:49.5 16:27.2 64
86 Court, Kassidy 8 St. Vincents 8:49.8 16:27.7 65
87 Beeber, Marie 8 St. Vincents 8:51.6 16:31.0 66
88 Smith, Emma 7 Angola Middle School 8:52.5 16:32.7 67
89 Neely, Raeanna 7 Woodside Middle School 8:53.1 16:33.8  
90 Fix, Reghan 6 Woodside Middle School 8:54.5 16:36.5  
91 Oelschlager, Holly 6 Indian Springs Middle School 8:54.8 16:37.0  
92 Trier, Alivia 6 Indian Springs Middle School 8:55.6 16:38.5  
93 McConahay, Makayla 8 Woodside Middle School 8:57.1 16:41.4  
94 Trickle, Grace 8 Woodside Middle School 8:57.9 16:42.9  
95 Schneider, Holly 8 Angola Middle School 8:58.5 16:43.9 68
96 Hupe, Addi 8 Maple Creek Middle School 9:04.8 16:55.7 69
97 Didion, Olivia 6 St. Charles/St. Jude 9:07.3 17:00.3 70
98 Brita, Jillian 8 St. Vincents 9:08.3 17:02.2 71
99 Little, April 8 Garrett Middle School 9:08.5 17:02.6 72
100 Schaefer, Keeley 8 Westview Jr. High 9:09.2 17:03.9  
101 Richter, Emarie 6 Summit Middle School 9:09.7 17:04.8 73
102 Pawlak, Lydia 8 Woodside Middle School 9:14.3 17:13.5  
103 Stine, Lilly 7 Leo Jr./Sr. High School 9:14.7 17:14.1 74
104 Kavuru, Rhea 7 Woodside Middle School 9:15.3 17:15.3  
105 Muhammed, Alexis 6 Memorial Park Middle School 9:16.4 17:17.4 75
106 Villaruz, Mary 6 Woodside Middle School 9:16.8 17:18.1  
107 Nichter, Lauren 6 Carroll Middle School 9:19.9 17:23.8 76
108 Elzey, Elisabeth 7 Memorial Park Middle School 9:20.5 17:25.0 77
109 Sanders, Ava 6 Woodside Middle School 9:23.4 17:30.3  
110 Rodriguez, Mia 7 Edgewood Middle School 9:24.6 17:32.6 78
111 Clark, Brighid 7 St. Charles/St. Jude 9:24.8 17:33.0 79
112 Bragg, Annabelle 6 Summit Middle School 9:25.2 17:33.8 80
113 Wagner, Morgan 8 Summit Middle School 9:25.4 17:34.1 81
114 Klein, Leila 7 Maple Creek Middle School 9:27.1 17:37.3  
115 Zink, Audrey 6 St. Charles/St. Jude 9:27.9 17:38.8 82
116 Yoder, Anna 7 St. Vincents 9:28.7 17:40.2 83
117 Souther, Jayden 8 Carroll Middle School 9:31.0 17:44.5 84
118 Liechty, Alexis 6 Garrett Middle School 9:34.6 17:51.2 85
119 LaRue, Kyla 6 DeKalb Middle School 9:37.0 17:55.8 86
120 Nier, Jerica 7 Lakeview Middle School 9:37.1 17:56.0  
121 Lindsey, Kaitlin 7 Edgewood Middle School 9:37.8 17:57.3 87
122 Walter, Ella 7 Indian Springs Middle School 9:38.3 17:58.1  
123 Ingram, Alana 6 Carroll Middle School 9:38.3 17:58.1  
124 Westhoff, Caitlin 6 St. Charles/St. Jude 9:38.9 17:59.2 88
125 Snyder, Libby 7 Indian Springs Middle School 9:39.7 18:00.7  
126 Tayahua, Ariana 7 West Noble Middle School 9:40.3 18:01.8 89
127 Stultz, Kendall 6 Angola Middle School 9:40.7 18:02.6 90
128 Bontrager, Emily 7 Westview Jr. High 9:40.9 18:03.0  
129 High, Mackenzie 7 Memorial Park Middle School 9:41.3 18:03.8 91
130 Parsons, Grace 8 St. Vincents 9:41.7 18:04.5 92
131 Corson, Claire 7 Edgewood Middle School 9:42.5 18:05.9 93
132 Walter, Ella 6 East Noble Middle School 9:42.7 18:06.4 94
133 Wolf, Maggie 8 Memorial Park Middle School 9:42.8 18:06.5 95
134 Marquardt, Kennedy 7 DeKalb Middle School 9:43.6 18:08.0 96
135 Santos, Vanessa 8 Goshen Middle School 9:45.5 18:11.5 97
136 Martinez, Emily 7 West Noble Middle School 9:45.8 18:12.1 98
137 Mullett, Allison 6 Indian Springs Middle School 9:46.9 18:14.1  
138 Diaz, Juli 7 Manchester Junior High 9:49.1 18:18.2  
139 Wirtz, Selah 6 Leo Jr./Sr. High School 9:52.6 18:24.8 99
140 Reinoehl, Claire 8 Woodside Middle School 9:53.2 18:26.0  
141 Evans, Allie 6 Manchester Junior High 9:54.0 18:27.5  
142 Egolf, Caroline 8 Churubusco jr high 9:54.6 18:28.5 100
143 Chinelli, Jessica 6 Woodside Middle School 9:55.1 18:29.5  
144 Baker, Alayna 6 Woodside Middle School 9:58.1 18:35.1  
145 Swineheart, Emerson 7 Leo Jr./Sr. High School 10:02.1 18:42.5  
146 Hershberger, Kaylyn 7 Edgewood Middle School 10:05.5 18:48.8 101
147 Bedolla, Bella 7 Manchester Junior High 10:09.2 18:55.7  
148 Kasten, Elizabeth 8 Edgewood Middle School 10:10.0 18:57.3 102
149 Hale, Grace 6 Oak Farm Montessori School 10:13.8 19:04.4  
150 Bulmahn, Amalia 7 Churubusco jr high 10:18.9 19:13.9 103
151 Sanders, Taylor 6 Summit Middle School 10:19.4 19:14.7 104
152 Kenefic, Kylie 6 Woodside Middle School 10:21.1 19:17.9  
153 Noble, Keira 6 Carroll Middle School 10:22.1 19:19.8  
154 Kaufman, Sarah 8 St. Charles/St. Jude 10:23.8 19:23.0  
155 Bushee, Alex 6 Summit Middle School 10:23.9 19:23.2 105
156 Arora, Aadya 7 Edgewood Middle School 10:26.6 19:28.2 106
157 Schwartz, Nova 6 Goshen Middle School 10:30.4 19:35.3 107
158 Hatch, Meleah 6 Woodside Middle School 10:33.7 19:41.4  
159 Fox, Kelzei 6 Manchester Junior High 10:35.4 19:44.7  
160 Rivera, Mayra 6 Goshen Middle School 10:35.9 19:45.6 108
161 Shull, Mikaella 7 Churubusco jr high 10:37.6 19:48.8 109
162 Gregory, Sophia 6 East Noble Middle School 10:44.2 20:01.0 110
163 Houser, Alina 8 Indian Springs Middle School 10:46.1 20:04.5  
164 Burgo, Zapphora 7 Garrett Middle School 10:48.7 20:09.4 111
165 Haarer, Keira 6 Carroll Middle School 10:51.2 20:14.0  
166 Devers, Gabbriella 6 Garrett Middle School 10:53.2 20:17.8 112
167 Sansuddi, Bhumika 8 Edgewood Middle School 10:57.1 20:25.0  
168 Weaver, Helena 6 East Noble Middle School 10:58.6 20:27.8 113
169 Locaett, Jordan 7 Memorial Park Middle School 10:58.6 20:27.8 114
170 Keene, Samantha 8 West Noble Middle School 10:59.3 20:29.2 115
171 Jackson, Izzie 7 Edgewood Middle School 10:59.4 20:29.4  
172 Solomon, Lilyanna 6 Carroll Middle School 11:01.0 20:32.3  
173 Stoller, Claire 6 Memorial Park Middle School 11:03.1 20:36.3 116
174 Woelk, Kaylee SR Bethany Christian MS 11:04.8 20:39.4  
175 Jarrell, Emma 6 Carroll Middle School 11:18.6 21:05.2  
176 Kissling, Molly 8 Edgewood Middle School 11:28.7 21:24.0  
177 Muncie, Sophia 6 St. Vincents 11:34.3 21:34.5 117
178 Duffy, Leighton 6 Manchester Junior High 11:40.9 21:46.8  
179 Martinez, Angela 8 Edgewood Middle School 11:42.7 21:50.1  
180 Chiquito, Brenda 8 Goshen Middle School 11:50.6 22:04.9 118
181 Sparkman, Miley 6 Garrett Middle School 11:51.3 22:06.1 119
182 Aldred, Ahna 6 Carroll Middle School 11:59.4 22:21.2  
183 Fitch, Elaina 6 Carroll Middle School 12:00.6 22:23.5  
184 Warner, Sophie 6 Woodside Middle School 12:01.8 22:25.7  
185 Refeld, Amelia 7 Churubusco jr high 12:03.5 22:28.8 120
186 Wiley, Jenna SR Prairie Heights MS 12:06.6 22:34.7  
187 Powell, Rosalinda 7 Goshen Middle School 12:12.4 22:45.4 121
188 Skees, Aiyanna 6 Angola Middle School 12:13.9 22:48.3  
189 Miller, Emily 6 Memorial Park Middle School 12:24.3 23:07.7  
190 Guzeman, America 6 East Noble Middle School 12:32.6 23:23.1 122
191 Oliva Sauzo, Keren 8 Goshen Middle School 12:35.2 23:28.0 123
192 Cruz, Cassie 7 Goshen Middle School 15:02.7 28:03.0 124