2019 Oyster River Bobcat X-C Invitational Date: 09-15-19   Venue: DeMeritt Hill Farm, NH
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Luke, Andrew SR Phillips Exeter 5:59.5 18:36.9 1
2 Liu, Jack SR Phillips Exeter 6:11.8 19:15.2 2
3 Chen, Lenny SR Phillips Exeter 6:14.5 19:23.5 3
4 Porras, Erik SR Phillips Exeter 6:19.1 19:37.9 4
5 Berman, Ben SR Winnacunnet 6:19.8 19:40.1 5
6 Long, James SR Phillips Exeter 6:20.2 19:41.2 6
7 Pitt, Gavin SR Phillips Exeter 6:21.9 19:46.6 7
8 Saltmarsh, Peyton JR Winnacunnet 6:22.1 19:47.2 8
9 Drummond, Nicholas SR Con-Val 6:22.7 19:49.0 9
10 Swiesz, Keane SO Oyster River 6:22.7 19:49.3 10
11 Webb-McClain, Benjamin SR Winnacunnet 6:22.9 19:49.9 11
12 Hetherington, Will SR Phillips Academy 6:23.5 19:51.7 12
13 Zou, Ken JR Winnacunnet 6:23.8 19:52.5 13
14 Seidel, Thomas JR Phillips Exeter 6:24.7 19:55.5 14
15 Paik, Garrett JR Phillips Exeter 6:27.2 20:03.0  
16 Hall, Noah SR Oyster River 6:27.5 20:04.1 15
17 Taracena, Felix JR Winnacunnet 6:27.6 20:04.3 16
18 Heitmann, Isaac JR Phillips Academy 6:27.8 20:05.0 17
19 Post, Gabriel SR Con-Val 6:27.9 20:05.2 18
20 Connelly, Mateo SO Phillips Exeter 6:28.5 20:07.1  
21 Fleischer, Theo SO Oyster River 6:28.6 20:07.4 19
22 Hagan, Henry SO Oyster River 6:28.7 20:07.6 20
23 Brandes, Oliver SO Phillips Exeter 6:33.8 20:23.5  
24 Gorski, Johnhenry SO Oyster River 6:34.2 20:24.8 21
25 Merrick, Ben SR Winnacunnet 6:34.7 20:26.5 22
26 Rodgers, Clayton SR Winnacunnet 6:37.8 20:36.2 23
27 Morris, Will JR Phillips Exeter 6:38.9 20:39.5  
28 Zhu, Blane SR Phillips Exeter 6:39.7 20:42.0  
29 Rayner, Marco SR Phillips Exeter 6:40.1 20:43.2  
30 Cooper, Cole SR Winnacunnet 6:42.3 20:49.9  
31 Jones, Zachary SR Oyster River 6:42.4 20:50.4 24
32 Quinn, Sean JR Souhegan 6:42.6 20:51.0 25
33 Chen, Nicholas JR Phillips Exeter 6:45.6 21:00.3  
34 Crane, Jackson SO Winnacunnet 6:46.2 21:02.0  
35 Viles, Jamini JR Con-Val 6:46.6 21:03.4 26
36 LiPetri, Anthony SR Winnacunnet 6:48.0 21:07.9  
37 Savage, Jon SO Winnacunnet 6:49.6 21:12.6  
38 Ciccotelli, Dominic SR Dover 6:50.5 21:15.7 27
39 Bybee, Henry SO Winnacunnet 6:50.6 21:15.8  
40 Irvine, Asa JR Souhegan 6:55.0 21:29.6 28
41 Bernstein, Henry SR Con-Val 6:55.7 21:31.7 29
42 Gendron, Daniel JR Goffstown 6:57.9 21:38.6 30
43 Fu, Ben SR Phillips Academy 6:59.1 21:42.2 31
44 O'Keefe, Griffin JR Winnacunnet 6:59.2 21:42.5  
45 Perkins, Nolan JR Winnacunnet 6:59.3 21:42.7  
46 Callahan, Joshua SO Winnacunnet 7:00.4 21:46.2  
47 White, Elijah JR Con-Val 7:01.5 21:49.6 32
48 Thomas, Jacob JR Sanborn Regional 7:03.9 21:57.3 33
49 Bourdeau, Robbie SR Kingswood 7:05.7 22:02.7 34
50 Robbins, Chris SO Con-Val 7:08.4 22:11.2 35
51 Vaccaro, Nick JR Souhegan 7:08.9 22:12.7 36
52 Yang, Doug SR Phillips Academy 7:09.3 22:14.0 37
53 Gutwien, Joseph SO Con-Val 7:10.5 22:17.8 38
54 Baxter-Bray, Sam SR Phillips Academy 7:11.4 22:20.5 39
55 Lynch, Hayden SR Hopkinton 7:12.0 22:22.5  
56 Dodge, Philip SO Souhegan 7:12.1 22:22.7 40
57 Murray, Timothy SR Con-Val 7:13.5 22:27.1  
58 Falivena, Charles JR Phillips Exeter 7:13.7 22:27.7  
59 Felch, Aidan JR Winnacunnet 7:14.1 22:28.8  
60 Sulborski, Eddie SR Con-Val 7:14.3 22:29.6  
61 Chamberlain, Joseph SO Con-Val 7:14.4 22:29.8  
62 Wells, James SR Sanborn Regional 7:14.6 22:30.5 41
63 Valhouli, Zach SR Winnacunnet 7:15.9 22:34.4  
64 Staller, James SR Phillips Exeter 7:16.0 22:34.9  
65 Sakelarios, Jacob SR Winnacunnet 7:18.6 22:42.8  
66 Finneron, Matthew SR Kingswood 7:19.0 22:44.0 42
67 Sennett, Thomas JR Con-Val 7:19.5 22:45.7  
68 Newbury, Cannon SR Kingswood 7:21.3 22:51.2 43
69 Pope, Avery JR Con-Val 7:26.3 23:06.6  
70 Duffy, Nolan SR Winnacunnet 7:27.0 23:08.9  
71 Eastland, Aidan SO Souhegan 7:27.8 23:11.5 44
72 Tebo, Owen SR Sanborn Regional 7:28.3 23:13.1 45
73 Nichols, Samuel SO Lebanon 7:29.0 23:15.1 46
74 Dalton, Nicholas SR Goffstown 7:31.0 23:21.5 47
75 Rockwell, Theodore SR Winnacunnet 7:31.4 23:22.7  
76 Dela Cruz, Diego Luis SO Lebanon 7:31.9 23:24.2 48
77 Twombly, Morgan SR Dover 7:33.0 23:27.6 49
78 Burnham, Jackson SR Con-Val 7:33.6 23:29.6  
79 Olivo, Alex SO Con-Val 7:33.8 23:30.0  
80 Raudelunas, Finley SO Souhegan 7:35.7 23:36.0 50
81 Dion, Jason SO Souhegan 7:35.9 23:36.6 51
82 Domingos, Nathan SO Winnacunnet 7:37.2 23:40.7  
83 Westfall, Gavin SO Winnacunnet 7:40.9 23:52.0  
84 Duffy, Calvin JR Winnacunnet 7:41.0 23:52.6  
85 Robie, Sam JR Winnacunnet 7:41.1 23:52.8  
86 Merzi, Nicholas JR Con-Val 7:41.6 23:54.2  
87 Krick, Sam SR Dover 7:42.2 23:56.1 52
88 Lemai, Julian SO Winnacunnet 7:42.5 23:57.2  
89 Chiu, Nick JR Phillips Exeter 7:43.3 23:59.7  
90 Carlton, Lewis JR Con-Val 7:43.5 24:00.2  
91 Nardone, Jackson JR Winnacunnet 7:44.9 24:04.6  
92 Chen, David SO Phillips Exeter 7:46.0 24:07.9  
93 Jones, Andrew SR Dover 7:46.0 24:08.1 53
94 Schmidt, Adam SO Kennett 7:46.4 24:09.4 54
95 Peng, Vincent JR Goffstown 7:47.3 24:11.9 55
96 Khalsa, Kaiden SO Dover 7:48.6 24:16.1 56
97 Smith, Christian SO St. Thomas Aquinas 7:49.2 24:18.0 57
98 Fay, Shane JR Kennett 7:49.3 24:18.2 58
99 Chan, Toby JR Phillips Exeter 7:49.4 24:18.7  
100 Leuven, Luke SO Winnacunnet 7:49.8 24:19.9  
101 Smith, Willem JR Oyster River 7:50.7 24:22.5 59
102 Miller, Kyle SR Oyster River 7:50.8 24:22.9  
103 McCall, Daniel SO Con-Val 7:51.5 24:25.0  
104 Gendron, Kris SR Goffstown 7:56.6 24:40.9 60
105 Sandmann, Will SO Lebanon 7:59.9 24:51.1 61
106 Ciarametaro, Ryan SO Merrimack Valley 8:00.0 24:51.4  
107 Wills, Stewart SR Goffstown 8:00.3 24:52.6 62
108 Gessner, Eric SR Lebanon 8:01.6 24:56.4 63
109 Quinn, Patrick SR Hopkinton 8:03.3 25:01.8  
110 Hurrell, Cameron SO Winnacunnet 8:03.9 25:03.5  
111 Garcia, Jesse SR Pembroke 8:04.7 25:06.0  
112 Crooker, Jared SR Con-Val 8:06.2 25:10.8  
113 Brochu, Julian SR Kennett 8:06.5 25:11.7 64
114 Johnson, Samual JR Kingswood 8:06.8 25:12.6 65
115 Michaud, Davis JR Dover 8:08.2 25:17.1 66
116 Boisvert, Camden SO Goffstown 8:08.5 25:18.0 67
117 Wu, Clark SO Phillips Exeter 8:08.7 25:18.6  
118 Preston, Roger SO Souhegan 8:09.8 25:22.0  
119 Pope, Philip SR Con-Val 8:12.8 25:31.3  
120 Weingart, Gavin SO Oyster River 8:14.0 25:35.1  
121 Blaney, Warren Kingswood 8:15.4 25:39.4 68
122 Leggett, Jack SR Dover 8:16.0 25:41.1 69
123 Harney, Finnegan JR Oyster River 8:17.5 25:45.9  
124 Dias, Jack SR Spaulding 8:19.4 25:51.9  
125 Rosemann, Alex SO Phillips Exeter 8:20.6 25:55.6  
126 Fernandez, Pierce JR Souhegan 8:21.2 25:57.5  
127 Georgakilas, Peter SR St. Thomas Aquinas 8:22.8 26:02.5 70
128 Laughlin, Tim JR Merrimack Valley 8:23.2 26:03.7  
129 Bessette, Ethan JR Oyster River 8:25.2 26:09.7  
130 Wachsmuth, Dawson SO Kingswood 8:25.6 26:11.1 71
131 Ford, Cole SO St. Thomas Aquinas 8:28.1 26:18.9 72
132 McCann, Levon JR Winnacunnet 8:32.7 26:33.2  
133 Jones, Carson SO Lebanon 8:33.0 26:34.1 73
134 McCarthy, Ryan JR Souhegan 8:34.2 26:37.8  
135 Binari, Gio JR Sanborn Regional 8:34.4 26:38.4 74
136 Donaghey, Hugh JR Goffstown 8:34.5 26:38.6 75
137 Grenon, Charlie SO St. Thomas Aquinas 8:36.0 26:43.3 76
138 Paraskos, Joshua JR Kingswood 8:36.5 26:44.9 77
139 Dugmore, Liam SO Dover 8:36.6 26:45.3  
140 Svensen, Daniel JR Souhegan 8:37.2 26:47.0  
141 Marshall, Connor JR Spaulding 8:38.6 26:51.5  
142 Woodworth, Trevor SO Sanborn Regional 8:38.7 26:51.9 78
143 Hackett, Ethan SO Spaulding 8:38.8 26:52.2  
144 Wolny, Pawel SR Dover 8:40.0 26:55.9  
145 Lumala, Tendo SO Phillips Exeter 8:46.0 27:14.4  
146 Huffman, Trentin SR Kingswood 8:46.8 27:16.8  
147 Yuan, Chenji SR Lebanon 9:00.8 28:00.3 79
148 Wess, Tyler SO Goffstown 9:01.0 28:01.1  
149 Horne, Wyatt SO Oyster River 9:01.5 28:02.6  
150 Tremblay, Josh JR Pembroke 9:08.6 28:24.5  
151 O'Connell, Gavin SO Sanborn Regional 9:08.7 28:24.9 80
152 Taylor, Andrew SR Souhegan 9:10.8 28:31.6  
153 Adams-Gagne, Daniel SO Pembroke 9:14.1 28:41.9  
154 Stewart, James SO Winnacunnet 9:15.0 28:44.5  
155 Montiero, Luke SO St. Thomas Aquinas 9:18.5 28:55.3 81
156 Reardon, Liam SR St. Thomas Aquinas 9:20.1 29:00.3 82
157 DiNino, Nicholas JR Con-Val 9:25.4 29:16.9  
158 Baldourmas, Demitri SO Pembroke 9:37.4 29:54.2  
159 Budner, Dylan JR Lebanon 9:45.2 30:18.3 83
160 Viands, Braden JR Kingswood 9:54.0 30:45.8  
161 O'Connor, Fekadu SO Winnacunnet 9:56.4 30:53.3  
162 Schor, Eli SO Kennett 9:59.0 31:01.2 84
163 Schill, Israel JR Goffstown 10:02.2 31:11.1  
164 Hamlin, Devon SR Kennett 10:04.8 31:19.2 85
165 Hamlin, Cody SR Kennett 10:08.2 31:30.0 86
166 Zink, Dominick SO Goffstown 10:12.5 31:43.2  
167 Graham, Mitchell SR Merrimack Valley 10:21.9 32:12.4  
168 Faulkner, Kaiser JR Sanborn Regional 10:27.9 32:31.0 87
169 Crowley, William SO Dover 10:29.6 32:36.5  
170 Latorella, Trevor SO Merrimack Valley 10:48.8 33:35.9