2019 Wildcat Classic Invitational Date: 09-14-19   Venue: Indiana Wesleyan - Marion, IN
Events
Men's Events Women's Events
Gray Boys Race Girls Red Race
Boys Red Race Gray Girls Race
Middle School Boys Middle School Girls
JV Boys Race (Red and Gray) JV Girls Race (Red and Gray)
Gray Boys Race Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:29:03 17:48 82 1 2 13 14 52 81  
2 1:30:45 18:09 96 8 12 21 24 31 32 36
3 1:31:28 18:17 121 9 16 22 29 45 63 65
4 1:31:58 18:23 146 4 10 30 34 68 101 103
5 1:32:37 18:31 153 18 20 27 42 46 66 99
6 1:33:36 18:43 189 6 26 50 53 54 57 87
7 1:34:10 18:50 189 7 33 38 40 71 86 98
8 1:35:24 19:04 231 37 41 44 47 62 84 89
9 1:36:11 19:14 245 19 28 49 61 88 90 106
10 1:35:46 19:09 256 3 55 58 67 73 78 79
11 1:36:36 19:19 261 15 48 56 70 72 96 107
12 1:37:31 19:30 268 5 23 64 82 94 100 102
13 1:38:01 19:36 297 39 43 60 75 80 83 93
14 1:38:15 19:39 305 35 51 69 74 76 85 92
15 1:39:47 19:57 305 11 25 77 95 97 104 105
16 1:54:25 22:53 384 17 59 91 108 109    
Gray Boys Race Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 McIntire, Clancy SR South Adams 5:24.0 16:46.8 1
2 Martinez, Sam SR South Adams 5:29.5 17:03.9 2
3 Arndt, Adam SR Connersville 5:30.1 17:05.6 3
4 Pham, Nolan SR Heritage Christian 5:30.7 17:07.4 4
5 Smith, Alex SR Indianapolis Arsenal Technical 5:35.7 17:22.9 5
6 Strothman , Tyler SR Norwell 5:39.2 17:33.8 6
7 Hand, Karlson SR Wawasee 5:39.7 17:35.5 7
8 Diehm, Lucas SR East Noble 5:41.8 17:42.0 8
9 Elllis, Brandon SR Wapahani 5:41.9 17:42.2 9
10 McCullough, Carter SR Heritage Christian 5:41.9 17:42.2 10
11 McLatcher, Carson SR Fremont 5:43.0 17:45.8  
12 Lozoya, Nathan SR Southern Wells 5:43.7 17:48.0 11
13 Hand, Ben SR East Noble 5:45.8 17:54.5 12
14 Lehman, Trey SR South Adams 5:47.0 17:58.2 13
15 Anderson, Race SR South Adams 5:47.9 18:00.9 14
16 Carnall, Aaron SR Bluffton 5:48.4 18:02.6 15
17 Sweat, Nykiasyn SR Wapahani 5:49.0 18:04.3 16
18 Elmore , Jason SR Wisdom Builders 5:49.0 18:04.4 17
19 Davenport, Zach SR Frankton 5:49.2 18:05.0 18
20 Thomas, Dryden SR Anderson 5:49.3 18:05.2 19
21 Planalp, Kyran SR Frankton 5:49.7 18:06.5 20
22 Fuller, Kayden SR East Noble 5:51.9 18:13.3 21
23 Miller, Griffen SR Wapahani 5:52.1 18:14.1 22
24 Copas, Jakob SR Central Noble 5:52.5 18:15.3  
25 Antele, David SR Indianapolis Arsenal Technical 5:53.1 18:17.1 23
26 Kline, Hunter JR East Noble 5:53.7 18:19.1 24
27 Harris, Carson SR Southern Wells 5:54.4 18:21.1 25
28 Peterson, Jakob SR Norwell 5:55.6 18:24.9 26
29 Huff, James SR Frankton 5:56.1 18:26.5 27
30 Menifee, Damaurion SR Anderson 5:56.3 18:27.1 28
31 Boggs, Colton JR Wapahani 5:56.6 18:28.1 29
32 Pizarro, PJ SR Heritage Christian 5:58.0 18:32.2 30
33 Corbin, Kyler SR East Noble 5:59.5 18:37.0 31
34 Palmer, Peyton SR East Noble 6:00.3 18:39.6 32
35 Shepherd, Noah SR Central Noble 6:00.7 18:40.6  
36 Powell, Camden SR Wawasee 6:01.2 18:42.3 33
37 Moore, Wesley SR Heritage Christian 6:01.3 18:42.7 34
38 Isom, Eli SR Daleville 6:01.4 18:43.0  
39 McMahan, Michael SR Logansport 6:01.4 18:43.0 35
40 Savoie, Carter JR East Noble 6:01.9 18:44.4 36
41 Sillaway, Drew SR East Noble 6:02.7 18:47.0  
42 Alsup, Jon SR Mississinewa 6:02.7 18:47.0 37
43 Rogers, Rob JR East Noble 6:03.3 18:48.8  
44 Conley, Thomas SR Wawasee 6:04.0 18:51.0 38
45 Moore, Max SR Woodlan Jr./Sr. High School 6:04.3 18:51.8 39
46 Smith, Trevor SR Wawasee 6:05.5 18:55.7 40
47 Parish, Tony SR Mississinewa 6:06.4 18:58.4 41
48 Cage, Kaleb JR Frankton 6:06.4 18:58.5 42
49 Loucks, Tyler SR Woodlan Jr./Sr. High School 6:06.5 18:58.9 43
50 Fisher , Phoenix SR Mississinewa 6:06.7 18:59.5 44
51 Dickinson, Joey SR Wapahani 6:06.8 18:59.7 45
52 Lawrence, Bradley SR Frankton 6:07.2 19:01.0 46
53 Huffman, Zak SR Mississinewa 6:07.3 19:01.1 47
54 Crosbie, Markis SR Bluffton 6:08.0 19:03.4 48
55 Thomas, BradLee SR Anderson 6:08.2 19:04.0 49
56 Huss, Zander SR Norwell 6:09.3 19:07.5 50
57 Ortiz, Noe SR Logansport 6:09.7 19:08.7 51
58 Von Gunten, Aidan SR South Adams 6:11.4 19:13.9 52
59 Waldman, Zach JR Norwell 6:11.8 19:15.2 53
60 Stauffer, Lucas SR Norwell 6:11.9 19:15.5 54
61 Chambers, Owen SR East Noble 6:12.9 19:18.7  
62 Cameron, Lykins SR Daleville 6:13.2 19:19.5  
63 Jergensen, Jeremy SR Connersville 6:13.6 19:20.8 55
64 Bultemeier, Grant SR Bluffton 6:14.6 19:23.8 56
65 Slater, Kaiden SR Norwell 6:14.7 19:24.2 57
66 Wenta, Austin SR Connersville 6:15.3 19:26.1 58
67 Butler, Zachery SR Wisdom Builders 6:16.2 19:29.0 59
68 Lockridge, Nate JR Woodlan Jr./Sr. High School 6:16.7 19:30.6 60
69 Tijerina, Gabe SR Anderson 6:18.0 19:34.5 61
70 Bolden, Sam SR Mississinewa 6:19.2 19:38.2 62
71 Shrock, Jon JR Wapahani 6:19.9 19:40.3 63
72 Warren, Karachi SR Indianapolis Arsenal Technical 6:20.1 19:41.0 64
73 Patton, Jaden SR Wapahani 6:20.5 19:42.2 65
74 Weston, Khoa SR Daleville 6:20.7 19:43.0  
75 Gerber, Christian SR Frankton 6:21.1 19:44.0 66
76 Baker, Owen JR Connersville 6:21.4 19:45.0 67
77 Palladino, Ben SR Heritage Christian 6:24.2 19:53.8 68
78 Kah, Poe SR Logansport 6:25.5 19:57.9 69
79 Baumgartner, Sam JR Bluffton 6:26.0 19:59.4 70
80 Hutchens, Landon JR Wapahani 6:26.1 19:59.6  
81 Kaase, Ian SR Wawasee 6:28.0 20:05.7 71
82 Grady, Lucas JR Bluffton 6:28.6 20:07.5 72
83 Brown, Sean SR Connersville 6:29.1 20:08.9 73
84 Barba, Alejandro SR Logansport 6:29.5 20:10.1 74
85 Zehr, Kevin JR Woodlan Jr./Sr. High School 6:29.7 20:10.7 75
86 Herr, Payton JR Logansport 6:31.3 20:15.8 76
87 Beck, Brady SR Southern Wells 6:32.6 20:19.9 77
88 Napier, AJ SR Connersville 6:33.0 20:21.2 78
89 Harrison, LaTerrian SR Connersville 6:34.6 20:26.0 79
90 Art, Brysen JR Woodlan Jr./Sr. High School 6:35.7 20:29.5 80
91 Gorrell, Isaac SR South Adams 6:36.1 20:30.7 81
92 Kirtz, Donovin SR Indianapolis Arsenal Technical 6:36.7 20:32.5 82
93 Isaac, Andrew JR Connersville 6:38.1 20:36.9  
94 Hohenbrink, Carter JR Woodlan Jr./Sr. High School 6:39.9 20:42.4 83
95 Sanders, Jacob SR Connersville 6:41.3 20:46.8  
96 Nash, Bryce SR Mississinewa 6:42.5 20:50.6 84
97 Sharp, Jackson SR Fremont 6:44.2 20:55.8  
98 Gay, Liam SR Logansport 6:44.2 20:55.8 85
99 Boyer, Josiah JR Wawasee 6:44.7 20:57.6 86
100 Johnson, Reeves JR Norwell 6:45.1 20:58.6 87
101 Denney, Chris JR Anderson 6:45.6 21:00.3 88
102 Todd, Bernius SR Mississinewa 6:45.8 21:00.8 89
103 Kwandrans, Bobby JR Norwell 6:46.8 21:04.1  
104 Newsom, Owen SR Norwell 6:51.4 21:18.2  
105 Wong, Ricky SR Anderson 6:53.0 21:23.1 90
106 Engle, Tommy SR Wisdom Builders 6:54.5 21:28.0 91
107 Peterson, Sam JR Norwell 6:55.2 21:30.0  
108 Harper, Gage JR Logansport 6:56.6 21:34.5 92
109 Shawver, Conner SR Woodlan Jr./Sr. High School 6:57.1 21:35.9 93
110 Racer, Jack JR Wapahani 6:57.8 21:38.2  
111 Adelkahn, Adebowale SR Indianapolis Arsenal Technical 6:57.8 21:38.3 94
112 Master, Eli SR Southern Wells 6:58.1 21:39.0 95
113 Yergler, Brody SR Bluffton 6:58.1 21:39.0 96
114 Drennen, Vaughn Southern Wells 6:58.1 21:39.0 97
115 Boyer, Jaydon SR Wawasee 6:58.4 21:39.9 98
116 Swisher, Aden SR Frankton 6:59.2 21:42.6 99
117 Poe, Nar Lu SR Indianapolis Arsenal Technical 7:03.3 21:55.3 100
118 Ruff, Kaiden SR Wawasee 7:05.1 22:00.7  
119 Milano, Michael SR Connersville 7:06.2 22:04.3  
120 Lewis, Jason SR Heritage Christian 7:06.5 22:05.1 101
121 Reed, Jordan SR Indianapolis Arsenal Technical 7:08.9 22:12.7 102
122 Carter, Austin SR Heritage Christian 7:08.9 22:12.8 103
123 Lozoya, Nicholas Southern Wells 7:09.5 22:14.6 104
124 Barcus, Gideon SR Southern Wells 7:11.1 22:19.4 105
125 Stephenson, Jackson SR Anderson 7:16.2 22:35.2 106
126 Hall, Dillon SR Frankton 7:16.5 22:36.4  
127 Aber, Colin SR Wapahani 7:20.2 22:47.9  
128 Disher, Dayne SR Fremont 7:21.8 22:52.6  
129 Yoder, Reegan JR Central Noble 7:22.0 22:53.5  
130 Bullerman, Camden SR Woodlan Jr./Sr. High School 7:23.4 22:57.6  
131 Dietz, Andrew SR Anderson 7:33.1 23:27.8  
132 Tungate, Austin JR Daleville 7:35.0 23:33.9  
133 Walburn, Alex JR Wapahani 7:35.1 23:34.2  
134 Goodrich, Devin SR Anderson 7:47.9 24:13.8  
135 Wilson, Gavin SR Anderson 7:47.9 24:13.9  
136 Wickey, Anthony SR Woodlan Jr./Sr. High School 7:49.2 24:17.8  
137 Yeakle, Kadin JR Mississinewa 7:51.7 24:25.7  
138 Wait, Hunter JR Central Noble 7:56.7 24:41.2  
139 Hamilton, Gaige SR Anderson 8:18.7 25:49.5  
140 Lewis, Cameron JR Anderson 8:27.3 26:16.2  
141 Rupel, Austin JR Bluffton 8:28.7 26:20.5 107
142 Butler, Charles SR Wisdom Builders 8:29.8 26:24.0 108
143 Thompson, Zeke JR Wisdom Builders 9:20.1 29:00.3 109
144 Lindley, Drew SR Heritage Christian 9:21.1 29:03.5  
Boys Red Race Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:20:51 16:10 54 2 3 10 19 20 33 35
2 1:21:59 16:23 93 1 5 26 27 34 80 91
3 1:22:26 16:29 94 6 7 21 28 32 38 43
4 1:22:57 16:35 115 9 12 23 30 41 45 54
5 1:22:50 16:34 116 4 11 25 37 39 46 69
6 1:23:03 16:36 119 15 17 18 29 40 64 77
7 1:23:19 16:39 130 8 14 22 24 62 70 76
8 1:25:02 17:00 222 13 44 51 56 58 85 97
9 1:25:23 17:04 231 16 31 57 60 67 72 83
10 1:25:55 17:11 265 47 50 52 55 61 63 66
11 1:26:26 17:17 284 36 53 59 65 71 79 87
12 1:27:27 17:29 322 48 49 68 75 82 92 95
13 1:30:55 18:11 397 42 81 84 89 101 102 103
14 1:29:54 17:58 411 73 74 86 88 90 93 98
15 1:33:21 18:40 467 78 94 96 99 100 104 105
Boys Red Race Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Williams, Caleb SR Harrison (West Lafayette) 5:02.0 15:38.3 1
2 Hickner, Travis SR Noblesville 5:02.1 15:38.7 2
3 Kimmel, Cole SR Noblesville 5:06.0 15:50.8 3
4 Swinson, Eric SR Hamilton Southeastern 5:08.2 15:57.5 4
5 Soriano, Leonel SR Harrison (West Lafayette) 5:09.2 16:00.6 5
6 Acton, Jack SR Valparaiso 5:09.2 16:00.8 6
7 Roytan, Joey SR Valparaiso 5:11.9 16:09.2 7
8 Fuelling, Isaac SR Bellmont 5:12.2 16:09.9 8
9 Andry, Jackson SR Franklin Central 5:12.2 16:09.9 9
10 Anderson, Andrew SR Noblesville 5:13.6 16:14.5 10
11 Satterfield, Nolan SR Hamilton Southeastern 5:14.4 16:16.8 11
12 Hackler, Will SR Franklin Central 5:14.8 16:18.1 12
13 Vogel, Dereck SR Wabash 5:15.5 16:20.2 13
14 Garlinger, Jordan SR Bellmont 5:16.7 16:23.9 14
15 Meister, Alec SR West Lafayette 5:16.7 16:24.0 15
16 Roan, Sean SR Pendleton Heights 5:17.1 16:25.2 16
17 Milam, Tyler SR West Lafayette 5:17.3 16:25.9 17
18 Stenberg, Elijah JR West Lafayette 5:17.6 16:26.8 18
19 Knight, Andrew SR Noblesville 5:18.6 16:30.0 19
20 Liepe, Austin SR East Noble 5:19.2 16:31.8  
21 Kazmierski, Kolby SR Noblesville 5:20.9 16:37.0 20
22 Puskar, Ty SR Valparaiso 5:21.8 16:39.8 21
23 Guise, Deion SR Bellmont 5:21.9 16:40.3 22
24 Healey, Justin SR Franklin Central 5:22.3 16:41.3 23
25 Lawson, Kyle SR Bellmont 5:22.4 16:41.8 24
26 Marquardt, Will SR Hamilton Southeastern 5:22.7 16:42.7 25
27 Baributsa, Dieubeni SR Harrison (West Lafayette) 5:23.1 16:43.9 26
28 Alba, Alex SR Harrison (West Lafayette) 5:23.3 16:44.6 27
29 Vinyard, Ethan SR Valparaiso 5:23.7 16:45.8 28
30 Hyde, Sam SR West Lafayette 5:24.3 16:47.6 29
31 Henkle, Brayden JR Franklin Central 5:24.7 16:48.9 30
32 Skalon, Taylor SR Pendleton Heights 5:24.8 16:49.2 31
33 Cavanaugh, Tommy SR Valparaiso 5:25.3 16:50.6 32
34 Taylor, Jack SR Noblesville 5:25.5 16:51.5 33
35 White, Isidore SR Harrison (West Lafayette) 5:25.8 16:52.2 34
36 Propst, Asher JR Noblesville 5:25.8 16:52.4 35
37 Niswander, Harrison SR Huntington North 5:26.8 16:55.5 36
38 PATRICK, JOHN SR Hamilton Southeastern 5:26.9 16:55.6 37
39 Woodburn, Bobby SR Valparaiso 5:27.0 16:56.1 38
40 Gregory, Billy SR Noblesville 5:27.3 16:56.8  
41 Brisben, AJ SR Hamilton Southeastern 5:27.5 16:57.5 39
42 Redman, Gavin SR West Lafayette 5:27.9 16:58.9 40
43 Masih, Sammy SR Franklin Central 5:28.1 16:59.4 41
44 Tullis, Samuel SR Culver Academies 5:28.2 16:59.8 42
45 Clark, Nick SR Valparaiso 5:28.4 17:00.3 43
46 Potts, Wesley SR East Noble 5:28.4 17:00.5  
47 Cole, Blakley SR Wabash 5:28.4 17:00.5 44
48 Hutt, Nick SR Franklin Central 5:28.6 17:01.1 45
49 Koszyk, Seth SR Noblesville 5:28.9 17:02.0  
50 STRUSS, JACK SR Hamilton Southeastern 5:29.0 17:02.3 46
51 Pensyl, Nik SR Westfield 5:29.4 17:03.5 47
52 Sanchez, Damian SR McCutcheon 5:29.5 17:03.7 48
53 Persin, Josh SR McCutcheon 5:29.6 17:04.2 49
54 Woehler, Max SR Westfield 5:29.9 17:05.0 50
55 Callahan, Caleb SR Wabash 5:30.2 17:05.9 51
56 Kipper, Clay SR Westfield 5:30.8 17:07.8 52
57 Clampitt, Isaiah SR Huntington North 5:31.1 17:08.7 53
58 Young, Max SR Franklin Central 5:32.9 17:14.4 54
59 Bogdajewicz, Robby SR Westfield 5:33.6 17:16.6 55
60 Wilson, Jarrett SR Wabash 5:33.7 17:16.7 56
61 Stephens, Carter SR Valparaiso 5:34.0 17:17.7  
62 Mumaw, Joel SR Noblesville 5:34.1 17:18.0  
63 McKinney, Spencer SR Franklin Central 5:34.1 17:18.1  
64 Drinkut, Kyle SR Pendleton Heights 5:34.1 17:18.1 57
65 Ford, Dave JR Wabash 5:34.6 17:19.6 58
66 Rockey, Jordan JR Huntington North 5:35.0 17:20.9 59
67 Carpenter , Avry SR Pendleton Heights 5:35.3 17:21.8 60
68 McManus, Bradley SR Westfield 5:35.5 17:22.5 61
69 Bryant, Joel SR Valparaiso 5:35.8 17:23.2  
70 Campbell, Evan SR Noblesville 5:35.8 17:23.4  
71 Kukelhan, Chase SR Bellmont 5:35.9 17:23.6 62
72 Barnett, Joe SR Westfield 5:36.0 17:24.1 63
73 Balagtas, Henry SR West Lafayette 5:36.3 17:24.8 64
74 Abshire, Jacob SR Franklin Central 5:36.4 17:25.3  
75 York, JT SR Huntington North 5:37.3 17:27.9 65
76 Wright, Aidan SR Westfield 5:37.4 17:28.4 66
77 Creel, Elijah SR Pendleton Heights 5:37.5 17:28.7 67
78 Milsaps, Luke SR McCutcheon 5:37.6 17:29.0 68
79 PFANSTIEL, LUKE SR Hamilton Southeastern 5:38.1 17:30.5 69
80 Johnson, Blaine SR Bellmont 5:38.6 17:32.0 70
81 Miller, Gregory SR Huntington North 5:39.1 17:33.7 71
82 Blake, Andrew JR Pendleton Heights 5:39.4 17:34.5 72
83 Montarsi, Ian SR Noblesville 5:39.6 17:35.2  
84 Le, Quan SR Valparaiso 5:40.2 17:37.0  
85 Reuille, Nolan SR Franklin Central 5:40.3 17:37.2  
86 Moye, Charlie SR Valparaiso 5:40.7 17:38.6  
87 Flores-Villagrana, Jesus SR Lafayette Jefferson 5:41.0 17:39.4 73
88 Uribe, Chris SR Lafayette Jefferson 5:41.7 17:41.7 74
89 Coney, Joseph SR Franklin Central 5:42.5 17:44.3  
90 Kerr, Ethan SR McCutcheon 5:43.2 17:46.4 75
91 Lindsay, Caleb SR Hamilton Southeastern 5:43.5 17:47.3  
92 Corral, Nick SR Bellmont 5:44.0 17:48.9 76
93 Morgan, Thomas SR West Lafayette 5:44.1 17:49.0 77
94 Connor, Jared SR Heritage 5:44.2 17:49.6 78
95 Besinger, Evan SR Westfield 5:44.3 17:49.9  
96 Blackburn, Dane SR Huntington North 5:45.6 17:53.8 79
97 Hufendick, George JR Harrison (West Lafayette) 5:46.5 17:56.5 80
98 Springborn, Josh SR Westfield 5:47.3 17:59.0  
99 Olson, Keaton SR Valparaiso 5:47.4 17:59.5  
100 Capps, Zach SR Franklin Central 5:47.7 18:00.3  
101 Flynn, Owen JR Westfield 5:48.2 18:01.8  
102 Strong, Lincoln SR Westfield 5:48.4 18:02.4  
103 Chandler, Joe SR Culver Academies 5:48.8 18:03.7 81
104 Stewart, Jared SR McCutcheon 5:48.8 18:03.9 82
105 Keller, Riley SR Pendleton Heights 5:48.8 18:03.9 83
106 Long, Clay SR Culver Academies 5:49.1 18:04.6 84
107 Litchfield, Dominick SR Bellmont 5:49.5 18:05.9  
108 Kocher, Ethan SR Wabash 5:49.6 18:06.2 85
109 Tuckis, Will SR Hamilton Southeastern 5:49.6 18:06.2  
110 Johnson, Brett SR Bellmont 5:50.2 18:08.0  
111 Morris, Ian SR Lafayette Jefferson 5:50.3 18:08.5 86
112 Byerly, Gavin SR Huntington North 5:50.4 18:08.8 87
113 Crampton, Leo SR Lafayette Jefferson 5:51.3 18:11.6 88
114 Wright, Jacob JR West Lafayette 5:51.6 18:12.3  
115 Li, Richard SR Culver Academies 5:51.6 18:12.4 89
116 Salazar, Henry SR Lafayette Jefferson 5:51.8 18:13.1 90
117 Kain, Matthew SR West Lafayette 5:52.4 18:15.0  
118 Hanas, Tommy SR Harrison (West Lafayette) 5:52.5 18:15.3 91
119 Agree, Joseph SR Harrison (West Lafayette) 5:53.9 18:19.6  
120 Riehle, Andrew SR McCutcheon 5:54.4 18:21.1 92
121 Miranda-Velazquez , Jaime SR Lafayette Jefferson 5:54.7 18:22.1 93
122 Schaadt, Derek SR Heritage 5:55.4 18:24.4 94
123 Hazbun, Andre SR West Lafayette 5:55.6 18:25.0  
124 Haines, Noah SR Hamilton Southeastern 5:57.2 18:29.9  
125 Ford, Gavin SR McCutcheon 5:58.2 18:33.1 95
126 Hoffman, Ethan SR Heritage 5:58.4 18:33.5 96
127 Obert, Benjamin SR Harrison (West Lafayette) 5:59.0 18:35.4  
128 Davis, Wyatt SR Wabash 5:59.9 18:38.3 97
129 Everett, Karson SR Bellmont 6:01.3 18:42.7  
130 Felkey, Connor SR Harrison (West Lafayette) 6:01.6 18:43.4  
131 Rabideau, Jack JR McCutcheon 6:02.1 18:45.2  
132 Shively, Shane SR Lafayette Jefferson 6:03.7 18:50.1 98
133 Agree, Nathaniel SR Harrison (West Lafayette) 6:03.7 18:50.2  
134 Sanson, Dan JR McCutcheon 6:04.1 18:51.3  
135 Sibley, Ja'xon SR McCutcheon 6:04.7 18:53.1  
136 Bronnenberg , Nick JR Pendleton Heights 6:06.9 18:59.9  
137 Dinius, Jakob SR Heritage 6:08.3 19:04.5 99
138 Trapp, Luke SR McCutcheon 6:08.8 19:05.8  
139 Lyst , Jason JR Pendleton Heights 6:09.1 19:06.8  
140 Montes De Oca, Jahir SR Lafayette Jefferson 6:10.8 19:12.2  
141 Faurote, Calvin SR Bellmont 6:11.3 19:13.6  
142 Melchor, Andy JR Lafayette Jefferson 6:15.0 19:25.2  
143 Richards, Steeven SR Heritage 6:16.4 19:29.5 100
144 Loshe, Cody SR Bellmont 6:17.5 19:33.0  
145 DiPaolo, Andrea SR Pendleton Heights 6:18.0 19:34.4  
146 Miller, Hunter JR Culver Academies 6:18.2 19:35.1 101
147 Pierce, Daniel SR Lafayette Jefferson 6:18.5 19:35.9  
148 Grider, Luke SR Culver Academies 6:20.8 19:43.3 102
149 Gaeta, Angel SR Lafayette Jefferson 6:22.5 19:48.5  
150 Cross, Jacob SR Culver Academies 6:24.8 19:55.7 103
151 Dinius, Gavin SR Heritage 6:25.5 19:57.7 104
152 Love, Payton SR Heritage 6:26.2 20:00.0 105
153 Cornell, Henri SR Culver Academies 6:27.8 20:04.8  
154 Havel, William SR Harrison (West Lafayette) 6:28.3 20:06.6  
155 Wells, Ronald SR Lafayette Jefferson 6:29.5 20:10.2  
156 Rhea, Nick SR Pendleton Heights 6:31.1 20:15.2  
157 Andrews, Morgan JR Heritage 6:36.7 20:32.5  
158 Andrews, Tyler SR Heritage 6:47.5 21:06.2  
159 Holland, Gabe SR Pendleton Heights 6:50.4 21:15.2  
160 Rodriguez, Alex SR Heritage 6:57.3 21:36.6  
161 Bearman, Braden SR Heritage 6:59.0 21:42.0  
162 Smith, Hunter SR Heritage 7:02.0 21:51.2  
Girls Red Race Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:38:20 19:40 56 4 7 8 16 21 53 63
2 1:38:31 19:42 65 1 13 14 18 19 22 25
3 1:40:38 20:07 97 9 15 17 20 36 46 49
4 1:41:07 20:13 111 6 10 28 30 37 59  
5 1:41:07 20:13 128 2 3 12 54 57 73 74
6 1:44:06 20:49 166 26 27 33 39 41 43 44
7 1:44:05 20:49 170 23 24 29 42 52 56 69
8 1:46:06 21:13 210 11 34 47 50 68 85  
9 1:47:01 21:24 225 32 38 40 51 64 76 79
10 1:46:50 21:22 229 5 35 61 62 66 70 78
11 1:48:22 21:40 262 31 45 55 60 71 72 77
12 1:52:25 22:29 334 48 58 67 80 81 83 88
13 1:57:19 23:27 392 65 75 82 84 86 87  
Girls Red Race Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 HILL, HALLE SR Hamilton Southeastern 6:00.3 18:39.4 1
2 Lambert, Sydney SR Norwell 6:04.6 18:52.7 2
3 Mahnensmith, Sarah SR Norwell 6:07.4 19:01.4 3
4 Jordan, Caroline SR West Lafayette 6:08.3 19:04.5 4
5 Allen, Lexi SR Culver Academies 6:10.8 19:12.2 5
6 Foreman, Aubree SR Valparaiso 6:12.4 19:17.2 6
7 Steffey, Alli SR West Lafayette 6:16.8 19:30.8 7
8 Mansfield, Haley SR West Lafayette 6:18.7 19:36.7 8
9 Williams, Caitlin SR Harrison (West Lafayette) 6:19.7 19:39.9 9
10 Maldia, Lillian SR Valparaiso 6:19.9 19:40.3 10
11 Sturwold, McKenzie SR South Adams 6:22.2 19:47.6 11
12 Bales, Lauren SR Norwell 6:22.3 19:47.7 12
13 Latta, Allie SR Hamilton Southeastern 6:24.3 19:54.2 13
14 PATRICK, LILLY SR Hamilton Southeastern 6:24.5 19:54.8 14
15 Beimfohr, Emma SR Harrison (West Lafayette) 6:24.6 19:55.0 15
16 Prokopy, Annabel SR West Lafayette 6:24.7 19:55.3 16
17 McCartney, Makenna SR Harrison (West Lafayette) 6:25.0 19:56.2 17
18 JOHNSON, ELLE SR Hamilton Southeastern 6:25.6 19:58.0 18
19 Newton, Grace JR Hamilton Southeastern 6:27.9 20:05.1 19
20 Miller, Adina SR Harrison (West Lafayette) 6:29.8 20:11.2 20
21 Simpson, Amelia SR West Lafayette 6:30.4 20:13.0 21
22 RATLIFF, , BROOKE SR Hamilton Southeastern 6:30.8 20:14.4 22
23 Dudley, Catherine SR Pendleton Heights 6:32.2 20:18.5 23
24 Ricker, Laney SR Pendleton Heights 6:33.5 20:22.6 24
25 MCLEAN, JENNA SR Hamilton Southeastern 6:34.3 20:25.1 25
26 Gabbenesch, Julia SR Westfield 6:35.4 20:28.7 26
27 Pedersen, Ellie SR Hamilton Southeastern 6:35.8 20:29.9  
28 Hurlock, Jackie JR Hamilton Southeastern 6:36.3 20:31.5  
29 Schleper, Alyssa SR Westfield 6:36.5 20:31.9 27
30 Worthington, Emily SR Valparaiso 6:37.2 20:34.1 28
31 Jones, Katie SR Pendleton Heights 6:37.7 20:35.7 29
32 Worthington, Sarah SR Valparaiso 6:38.7 20:38.8 30
33 Kanaby, Ella SR McCutcheon 6:40.1 20:43.1 31
34 Mimnaugh, Mikayla JR Warsaw Community 6:40.8 20:45.2 32
35 Perez, Bea SR Westfield 6:41.0 20:46.1 33
36 Dague, Taylor SR South Adams 6:42.7 20:51.1 34
37 Kinney, Stella SR Culver Academies 6:44.4 20:56.4 35
38 Lohmeyer, Jaylie SR Harrison (West Lafayette) 6:44.4 20:56.4 36
39 Tsagris, Xanthi SR Valparaiso 6:44.6 20:57.0 37
40 Kolesiak, Jadyn SR Warsaw Community 6:47.4 21:05.7 38
41 Ketcham, Ellie SR Westfield 6:47.7 21:06.8 39
42 Marcuccilli, Macelyn SR Warsaw Community 6:49.3 21:11.7 40
43 Baldwin, Ashley SR Westfield 6:49.7 21:13.1 41
44 Richardson, Gloria JR Pendleton Heights 6:50.5 21:15.6 42
45 Zellers, Ava SR Westfield 6:50.6 21:15.7 43
46 Houck, Morgen SR Westfield 6:50.6 21:15.9 44
47 Auckley, Grace SR McCutcheon 6:51.1 21:17.2 45
48 Kesler, Katie SR Hamilton Southeastern 6:51.4 21:18.2  
49 Screen, Abby SR Harrison (West Lafayette) 6:51.6 21:18.8 46
50 Miller, Megan SR South Adams 6:51.9 21:19.9 47
51 Ebright, Emma SR Wawasee 6:52.6 21:22.0 48
52 Frohberg, Dana JR Harrison (West Lafayette) 6:52.8 21:22.6 49
53 Patch, Kallee SR South Adams 6:54.8 21:29.0 50
54 Barnett, Margaret SR Westfield 6:55.1 21:29.8  
55 Price, Alex JR Warsaw Community 6:55.9 21:32.2 51
56 Lord, Berkeley SR Pendleton Heights 6:56.2 21:33.1 52
57 Zeh, Alicia SR Harrison (West Lafayette) 6:56.4 21:33.7  
58 Haq, Ellie SR West Lafayette 6:57.0 21:35.7 53
59 Dirig, Addison SR Norwell 6:57.5 21:37.2 54
60 Schemel, Robyn JR Westfield 6:58.8 21:41.3  
61 Fife, Hannah SR Westfield 6:58.8 21:41.4  
62 Hanback, Caroline SR McCutcheon 7:00.0 21:44.9 55
63 Brunnemer, Hailee SR Pendleton Heights 7:00.0 21:44.9 56
64 Coates, Sarah SR Westfield 7:00.7 21:47.3  
65 Crow, Kiley SR Norwell 7:01.0 21:48.2 57
66 Kryder, Cammy SR Wawasee 7:02.8 21:53.7 58
67 Li, Julieanna JR Valparaiso 7:02.8 21:53.8 59
68 Moore, Kalin JR McCutcheon 7:03.1 21:54.5 60
69 Trompen, Emma SR Westfield 7:05.2 22:01.1  
70 Bialek, Maggie SR Culver Academies 7:06.7 22:05.7 61
71 Rivera, Madison SR Culver Academies 7:07.0 22:06.8 62
72 Serra, Abby SR West Lafayette 7:08.9 22:12.7 63
73 Kerkhove, Alex SR Harrison (West Lafayette) 7:09.7 22:15.0  
74 Shepherd, Whitney SR Warsaw Community 7:13.3 22:26.2 64
75 Biggins, Lilly SR Heritage 7:13.9 22:28.2 65
76 Ricketts, Rachel SR Culver Academies 7:14.3 22:29.5 66
77 Beezley, Ella SR Wawasee 7:15.4 22:33.0 67
78 Hunley, Addisyn JR South Adams 7:17.2 22:38.5 68
79 McKee, Madison SR Pendleton Heights 7:18.1 22:41.2 69
80 Kinney, Anna Marie SR Culver Academies 7:18.1 22:41.4 70
81 Wilken, Jordan SR McCutcheon 7:18.5 22:42.5 71
82 Carithers, Olivia SR McCutcheon 7:19.0 22:44.0 72
83 Cassel, Maeli SR Norwell 7:19.0 22:44.2 73
84 Reinhard, Maddy JR Norwell 7:19.3 22:44.9 74
85 Beimfohr, Erin SR Harrison (West Lafayette) 7:19.7 22:46.1  
86 Kohrman, Nicole SR Heritage 7:21.0 22:50.2 75
87 Boston, Lillian SR Warsaw Community 7:21.6 22:52.0 76
88 Casas, Natalie JR Harrison (West Lafayette) 7:21.8 22:52.8  
89 Flynn, Lexi SR Harrison (West Lafayette) 7:21.9 22:53.0  
90 Fitzmorris, Abigail JR McCutcheon 7:22.2 22:53.9 77
91 Heim, Emily SR Culver Academies 7:23.8 22:59.0 78
92 Brouwer, Regan SR Warsaw Community 7:24.4 23:00.7 79
93 French, Mariana JR McCutcheon 7:24.8 23:02.0  
94 Tyler, Lily SR Wawasee 7:25.8 23:05.3 80
95 Lucio, Vianey SR Warsaw Community 7:26.0 23:05.8  
96 Viera, Florencia SR Warsaw Community 7:26.0 23:05.8  
97 Gasaway, Madison SR McCutcheon 7:27.8 23:11.3  
98 Cox, Paige SR Norwell 7:30.4 23:19.6  
99 Carzo, Marian SR Culver Academies 7:30.7 23:20.5  
100 Busby, Delaney SR Pendleton Heights 7:31.2 23:21.9  
101 Stout, Kylah SR Pendleton Heights 7:33.5 23:29.1  
102 Hurst, Mariah SR Wawasee 7:34.3 23:31.7 81
103 Shepard, Allie JR Norwell 7:35.0 23:33.7  
104 Sebring, Katelyn SR Heritage 7:36.1 23:37.2 82
105 Pine, Brooklynn JR Norwell 7:38.0 23:43.1  
106 Mayhew, Bailey SR Wawasee 7:39.0 23:46.1 83
107 Dixon, Ella SR Pendleton Heights 7:39.1 23:46.5  
108 Whitacre, Anna Grace SR Heritage 7:42.3 23:56.4 84
109 Cheesman, Ashlyn SR McCutcheon 7:44.0 24:01.7  
110 Roemer, Reese SR Culver Academies 7:50.1 24:20.6  
111 Neuenschwander, Ella SR South Adams 7:51.9 24:26.2 85
112 Hermann, Maleah SR Heritage 7:52.3 24:27.6 86
113 Rachel, McKinnon SR Heritage 7:55.3 24:36.7 87
114 Wittkamper, Claire SR Pendleton Heights 7:59.8 24:50.9  
115 Troxel, Alexis JR McCutcheon 8:01.9 24:57.4  
116 Lusinde, Amanda SR Warsaw Community 8:04.5 25:05.3  
117 Moffitt, Gabrielle SR McCutcheon 8:13.2 25:32.4  
118 Atwood, Rileigh SR Wawasee 8:30.6 26:26.5 88
Gray Girls Race Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:49:33 21:54 49 7 8 9 10 15 26 27
2 1:49:31 21:54 56 3 6 13 16 18 29 37
3 1:56:17 23:15 157 5 25 36 45 46 49 51
4 1:56:12 23:14 159 17 20 35 39 48 50 60
5 1:56:02 23:12 164 22 24 34 41 43 87  
6 1:57:12 23:26 170 12 21 30 44 63 71 74
7 1:58:04 23:36 184 19 23 42 47 53 57 62
8 1:56:23 23:16 188 1 28 32 61 66 67 68
9 1:58:51 23:46 198 14 33 38 54 59 64 75
10 2:01:24 24:16 198 2 11 52 55 78 80  
11 2:05:45 25:09 250 4 31 69 70 76 82 83
12 2:14:26 26:53 342 56 58 65 79 84 86  
13 2:16:48 27:21 343 40 72 73 77 81 85  
Gray Girls Race Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Gentz, Abbey SR Woodlan Jr./Sr. High School 6:07.2 19:00.9 1
2 Beckner, Tylissa SR Connersville 6:39.5 20:41.3  
3 Schmucker, Grace SR Fremont 6:43.5 20:53.7  
4 Fones, Carli SR Mississinewa 6:47.9 21:07.4 2
5 Espinoza, Sierra JR Warren Central 6:48.6 21:09.7 3
6 Wulff, Lexi SR Wapahani 6:53.9 21:25.9 4
7 Sarver, Lydia SR Heritage Christian 6:55.5 21:30.9 5
8 Moss, Elisabeth SR Warren Central 6:57.9 21:38.4 6
9 Becker, Anna SR East Noble 7:00.8 21:47.5 7
10 Rummel, Olivia SR East Noble 7:00.9 21:47.9 8
11 Becker, Rachel JR East Noble 7:03.3 21:55.4 9
12 Maley, Mariah SR East Noble 7:03.5 21:56.0 10
13 Tippey, Raegan SR Mississinewa 7:05.5 22:02.1 11
14 Sprankles, Leslie SR Bluffton 7:06.0 22:03.6 12
15 Hall, Mikail SR Warren Central 7:06.0 22:03.7 13
16 Singleton, Mia SR Bellmont 7:06.7 22:05.7 14
17 Weng, Erin SR East Noble 7:07.0 22:06.9 15
18 Wilkerson, Brianna SR Warren Central 7:10.2 22:16.6 16
19 Cole, Caitlin SR Frankton 7:10.9 22:18.8 17
20 Carmona, Citlali JR Warren Central 7:12.1 22:22.7 18
21 Perez, Maria JR Logansport 7:12.9 22:25.1 19
22 Quimby, Kayla SR Frankton 7:13.1 22:25.7 20
23 Robles, Alysha SR Bluffton 7:15.0 22:31.6 21
24 Zumbrun, Kylie SR Central Noble 7:15.4 22:33.0 22
25 White, Erica SR Logansport 7:15.9 22:34.3 23
26 Rinehold, Michaela JR Central Noble 7:16.5 22:36.4 24
27 Johnson, Kate JR Heritage Christian 7:17.4 22:39.2 25
28 Smith, Cady JR East Noble 7:18.1 22:41.2 26
29 Richards, Samantha SR East Noble 7:18.1 22:41.3 27
30 Goheen, Addie JR Woodlan Jr./Sr. High School 7:18.5 22:42.6 28
31 Mullins, Jada SR Anderson 7:19.5 22:45.5  
32 Goolsby, Issy SR Warren Central 7:20.6 22:48.9 29
33 Linderwell, Annika JR Bluffton 7:22.5 22:54.8 30
34 Thrasher, Kendyl JR Wapahani 7:22.7 22:55.7 31
35 Weng, Rachel SR East Noble 7:23.2 22:57.0  
36 Zent, Riley JR Woodlan Jr./Sr. High School 7:24.9 23:02.4 32
37 Melton, Delainey SR Bellmont 7:25.6 23:04.5 33
38 Vice, Madison JR Central Noble 7:28.1 23:12.4 34
39 Ross, Amelia SR Connersville 7:28.3 23:12.8  
40 Hartley, Abby SR Frankton 7:29.4 23:16.3 35
41 Dunigan, Una SR Indianapolis Arsenal Technical 7:30.7 23:20.3  
42 Berlew, Katie SR Fremont 7:30.8 23:20.8  
43 Gochenour, Natalie JR Fremont 7:31.7 23:23.6  
44 Wynja, Grace SR Heritage Christian 7:32.4 23:25.6 36
45 Hyatt, Darby SR Warren Central 7:33.3 23:28.4 37
46 Hockemeyer, JoLynn SR Bellmont 7:33.9 23:30.3 38
47 Kerrigan, Meadow SR Frankton 7:36.1 23:37.1 39
48 Shepler, Audrey SR Daleville 7:36.3 23:37.8 40
49 Kerr, Bessie SR Warren Central 7:37.2 23:40.7  
50 Stump, Viktorija SR Central Noble 7:39.2 23:46.8 41
51 Prest, Morigan JR East Noble 7:40.3 23:50.3  
52 Hernandez, Azucena SR Logansport 7:40.4 23:50.7 42
53 Price, Angie SR Central Noble 7:41.4 23:53.8 43
54 Fisher, Zoe SR Warren Central 7:42.1 23:55.7  
55 Barnard, Athena JR Anderson 7:42.1 23:55.8  
56 Tjon, Abby SR East Noble 7:42.4 23:56.8  
57 Kitt, Elayna SR Bluffton 7:43.1 23:58.9 44
58 Watkins, Aasha JR Warren Central 7:47.9 24:13.9  
59 Salsbury, Ellie SR Heritage Christian 7:48.1 24:14.4 45
60 Ennis, Abby SR Heritage Christian 7:52.2 24:27.1 46
61 Suddarth, Jada SR Warren Central 7:52.5 24:28.2  
62 Reyes, Gabby SR Logansport 7:53.2 24:30.3 47
63 Huff, Kiley SR Frankton 7:54.5 24:34.4 48
64 Pippin, Emma SR Heritage Christian 7:54.9 24:35.7 49
65 Gumbel, Makayla JR Fremont 7:55.6 24:37.7  
66 Pankop, Khloe JR East Noble 7:55.7 24:38.0  
67 Sheward, Emma JR Frankton 7:56.5 24:40.7 50
68 Lewis , Alie SR Heritage Christian 7:56.8 24:41.4 51
69 Saylor, Chloe SR Mississinewa 7:57.3 24:43.2 52
70 Viera, Emily SR Logansport 7:57.7 24:44.2 53
71 Morris, Faith SR Bellmont 8:01.5 24:56.2 54
72 Zerbe, Mary SR Mississinewa 8:01.7 24:56.7 55
73 McMillan, Katelyn JR Southern Wells 8:04.6 25:05.6 56
74 Richie, Gabby JR Logansport 8:06.0 25:10.1 57
75 Kratzer, Breann SR Southern Wells 8:07.2 25:13.8 58
76 Bleke, Lauren SR Bellmont 8:07.6 25:15.2 59
77 Hall, Karissa SR Frankton 8:08.3 25:17.3 60
78 Wehrly, Angel SR Wabash 8:10.4 25:23.8  
79 Coburn, Makayla SR Warren Central 8:13.0 25:31.7  
80 Lake, Brenna JR Woodlan Jr./Sr. High School 8:13.6 25:33.8 61
81 Johnson, Emily SR Heritage Christian 8:15.1 25:38.3  
82 Ogle, Lacey SR Logansport 8:16.1 25:41.6 62
83 Bultemier, Katie SR Bluffton 8:16.6 25:43.1 63
84 Kugler, Camile SR Wabash 8:17.7 25:46.4  
85 Burke, Josi SR Bellmont 8:21.3 25:57.5 64
86 Tucker, Juniper SR Southern Wells 8:22.4 26:01.2 65
87 Dyer, Lydia SR Woodlan Jr./Sr. High School 8:23.2 26:03.4 66
88 Ayala, Adriana SR Anderson 8:25.6 26:11.1  
89 Moore, Morgan SR Woodlan Jr./Sr. High School 8:25.9 26:11.9 67
90 Henderson, Alexis SR Woodlan Jr./Sr. High School 8:27.4 26:16.6 68
91 Koos, Ellie SR Woodlan Jr./Sr. High School 8:29.2 26:22.1  
92 Leatherman, Summer SR Wapahani 8:31.1 26:28.0 69
93 Felton, Kloee SR Wapahani 8:31.2 26:28.5 70
94 Miller, Morgan JR Woodlan Jr./Sr. High School 8:31.4 26:29.0  
95 Hiday, Emily SR Bluffton 8:42.0 27:02.1 71
96 McCagg, Lydia JR Woodlan Jr./Sr. High School 8:45.8 27:13.9  
97 Fuller, Darien JR Anderson 8:47.0 27:17.5  
98 Hall, Sierra SR Wabash 8:47.8 27:20.1  
99 Baumert, Olivia SR Woodlan Jr./Sr. High School 8:53.6 27:38.0  
100 Gillay, Amanda SR Heritage Christian 8:53.9 27:38.9  
101 Scott, Kennady SR Daleville 8:54.5 27:40.7 72
102 Whitehouse, Hannah SR Daleville 9:00.0 27:57.9 73
103 Wenger, Aubrey SR Bluffton 9:02.5 28:05.6 74
104 LaMar, Grace JR Wabash 9:07.1 28:20.0  
105 Zimmerman, Ezraelle SR Bellmont 9:08.1 28:23.2 75
106 Sewell, Abby JR Wapahani 9:09.5 28:27.3 76
107 Engbrecht, Marisa SR Daleville 9:10.0 28:28.9 77
108 Dawson, Kara SR Mississinewa 9:11.8 28:34.7 78
109 Rogers, Hailey SR Southern Wells 9:13.1 28:38.7 79
110 Lessley, Cameron SR Mississinewa 9:13.4 28:39.6 80
111 Kalkhoff, Sara SR Connersville 9:18.1 28:54.3  
112 Padilha, Denise SR Daleville 9:21.0 29:03.1 81
113 Hadley, Lydia SR Heritage Christian 9:21.4 29:04.5  
114 Mayes, Katie SR Wapahani 9:24.6 29:14.5 82
115 King, Emma SR Wapahani 9:25.4 29:16.8 83
116 Brewster, Adela SR Southern Wells 9:28.6 29:26.8 84
117 Carpenter, Taylor SR Daleville 9:33.1 29:40.8 85
118 Fulton, Kayla SR Southern Wells 9:35.9 29:49.4 86
119 Bingham, Kylie SR Central Noble 9:49.9 30:33.0 87
Middle School Girls Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:04:24 12:52 34 1 2 5 8 18 21 40
2 1:05:38 13:07 43 6 7 9 10 11 13 15
3 1:05:48 13:09 49 3 4 12 14 16 22 30
4 McCulloch MS 1:10:26 14:05 103 17 19 20 23 24 28 29
5 1:15:57 15:11 160 27 31 32 34 36 37 43
6 1:17:28 15:29 171 26 33 35 38 39 41 45
7 1:44:18 20:51 204 25 42 44 46 47    
Middle School Girls Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Litwiller, Nia SO South Adams Middle School 6:30.6 12:08.2 1
2 McIntire, Stella FR South Adams Middle School 6:42.4 12:30.1 2
3 Elias, Ella FR Churubusco jr high 6:48.7 12:41.9 3
4 Smith, Astoria FR Churubusco jr high 6:50.8 12:45.9 4
5 Kinsey, Ava FR South Adams Middle School 6:52.9 12:49.8 5
6 Reinhard, Haleigh SO Norwell Middle School 6:56.7 12:56.9 6
7 Nunez, Marisol SO Norwell Middle School 6:57.6 12:58.6 7
8 Trausch, Kalle FR South Adams Middle School 6:59.0 13:01.2 8
9 Norris, Elizabeth 8 Norwell Middle School 7:03.4 13:09.3 9
10 Hartup, Alexis SO Norwell Middle School 7:07.0 13:16.1 10
11 Meyer, Addison 8 Norwell Middle School 7:08.0 13:18.0 11
12 Wiggs, Patty 8 Churubusco jr high 7:10.0 13:21.6 12
13 Dale, Jada 8 Norwell Middle School 7:12.1 13:25.5 13
14 Smith, Phoenix 7 Churubusco jr high 7:12.8 13:26.9 14
15 Meredith, Emerson FR Norwell Middle School 7:15.2 13:31.3 15
16 Sajdak, Marilyn 8 Churubusco jr high 7:15.5 13:31.9 16
17 Meyer, Brooklyn 8 Norwell Middle School 7:16.5 13:33.7  
18 Waldman , Ashley 8 Norwell Middle School 7:17.2 13:35.1  
19 Mashuda, Madison FR Norwell Middle School 7:19.3 13:39.0  
20 Spohr, Allyssa 8 Central Noble Junior High 7:23.6 13:47.0  
21 Steenbergh, Molly SR McCulloch MS 7:25.4 13:50.4 17
22 Mata, Mirra SO South Adams Middle School 7:27.9 13:55.0 18
23 Lewis, Hattie FR Norwell Middle School 7:30.0 13:59.0  
24 Sollars, Raven SR McCulloch MS 7:32.6 14:03.8 19
25 Gillett, Rachel SR McCulloch MS 7:33.0 14:04.6 20
26 Norris, Lillian SO Norwell Middle School 7:33.2 14:04.9  
27 Akins, Piper FR South Adams Middle School 7:33.9 14:06.2 21
28 Cady , Alana FR Norwell Middle School 7:35.3 14:08.9  
29 Debolt, Jorja SO Churubusco jr high 7:37.5 14:12.9 22
30 Larson, Kenzie SR McCulloch MS 7:37.9 14:13.6 23
31 Luckey, Emily SR McCulloch MS 7:37.9 14:13.6 24
32 Denney, Brooklyn FR Highland Middle School 7:40.3 14:18.1 25
33 Riley, Ali SO Norwell Middle School 7:45.0 14:26.9  
34 Beamer, Ivy FR Wabash Middle School 7:47.6 14:31.8 26
35 Moehring, Alexis SO Woodlan MS 7:52.1 14:40.1 27
36 Buckler, Bella SR McCulloch MS 7:53.8 14:43.4 28
37 Larson, Halle SR McCulloch MS 7:54.0 14:43.6 29
38 Rinker, Lilly FR Churubusco jr high 8:00.4 14:55.6 30
39 Hopf, Adelaide 8 Central Noble Junior High 8:00.8 14:56.3  
40 Hartup , Kayleigh 8 Norwell Middle School 8:01.9 14:58.4  
41 Chen, Cara SO Woodlan MS 8:04.4 15:03.0 31
42 Rayn, Taelin 8 R.J. Baskett Middle School 8:06.4 15:06.9  
43 Lesley, Teagan FR Norwell Middle School 8:07.0 15:08.0  
44 Hoepper, Savannah FR Woodlan MS 8:11.2 15:15.7 32
45 Shidler, Audri 7 Wabash Middle School 8:11.6 15:16.5 33
46 Peterson, Sawyer 8 Norwell Middle School 8:12.7 15:18.6  
47 Martin, Grace 8 Woodlan MS 8:15.0 15:22.9 34
48 Hadley, Ashleigh 8 Wabash Middle School 8:19.4 15:31.0 35
49 Roney, Olivia FR Woodlan MS 8:22.1 15:36.0 36
50 Heyerly, Addyson SO Norwell Middle School 8:23.8 15:39.3  
51 Smith, Alexis 8 Woodlan MS 8:31.1 15:52.8 37
52 Marsh, Lexi 8 Norwell Middle School 8:33.0 15:56.4  
53 Kuch, Maizey SR McCulloch MS 8:33.5 15:57.4  
54 Tiffany, Tapanga 8 Churubusco jr high 8:35.9 16:01.9  
55 Roedl, Aubry SR McCulloch MS 8:36.9 16:03.7  
56 Howard, Maya 8 Wabash Middle School 8:37.3 16:04.5 38
57 Bishir, Ava 8 Wabash Middle School 8:37.4 16:04.7 39
58 Mata, Mali FR South Adams Middle School 8:37.9 16:05.5 40
59 Hoeppner, Gabrielle 8 Norwell Middle School 8:47.6 16:23.6  
60 Coyne, Cassandra FR Norwell Middle School 8:52.3 16:32.3  
61 Norris, Addison 8 Norwell Middle School 8:54.4 16:36.3  
62 Melcher, Karrigan FR Norwell Middle School 8:58.4 16:43.7  
63 Hotchkiss, Jocelyn SO Norwell Middle School 9:02.4 16:51.3  
64 Hamner, Cambria SR McCulloch MS 9:03.4 16:53.0  
65 Walters, Emma FR Churubusco jr high 9:05.7 16:57.3  
66 Alsup, Talia SR McCulloch MS 9:13.8 17:12.5  
67 Watkins, Kayla 8 Norwell Middle School 9:23.0 17:29.7  
68 Bulmahn, Amalia FR Churubusco jr high 9:28.7 17:40.2  
69 Shelton, Olivia FR Wabash Middle School 9:42.6 18:06.1 41
70 Dreibelbis, Katy FR Churubusco jr high 9:42.7 18:06.3  
71 Ruch, Haileigh 8 Norwell Middle School 9:47.0 18:14.3  
72 Bailey, Lillee FR Norwell Middle School 9:48.4 18:17.0  
73 Miller, Kate SR McCulloch MS 9:52.8 18:25.2  
74 Lessly, Caroline 8 R.J. Baskett Middle School 10:02.0 18:42.4  
75 Stump, Arwen FR Highland Middle School 10:09.9 18:57.1 42
76 Elwood, Kyra 8 Woodlan MS 10:19.0 19:14.1 43
77 Shull, Mikaella FR Churubusco jr high 10:29.9 19:34.3  
78 Wortinger, Katie FR R.J. Baskett Middle School 10:40.3 19:53.7  
79 Refeld, Amelia FR Churubusco jr high 11:06.2 20:42.1  
80 Thomas, Aniya 8 Highland Middle School 11:09.1 20:47.4 44
81 Skinner, Lydia 8 Central Noble Junior High 11:30.2 21:26.8  
82 Bruhler, Eleanor SR McCulloch MS 11:41.6 21:48.0  
83 Hernandez, Karina SO Wabash Middle School 12:16.8 22:53.6 45
84 Goodwin, Emily 8 Highland Middle School 13:19.7 24:50.9 46
85 Bray, Alissa 8 Highland Middle School 13:38.0 25:25.1 47
Middle School Boys Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 56:13 11:14 22 1 2 4 7 8 13 16
2 59:42 11:56 63 5 11 14 15 18 21 25
3 McCulloch MS 59:39 11:55 67 3 6 12 20 26 27 30
4 1:02:29 12:29 108 10 17 19 24 38 46  
5 1:04:35 12:55 147 23 28 29 32 35 36 39
6 1:08:56 13:47 184 22 31 34 48 49 51 52
7 1:12:30 14:30 191 9 41 42 45 54    
8 1:16:54 15:22 225 37 40 43 50 55    
9 1:18:49 15:45 233 33 44 47 53 56    
Middle School Boys Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Guenin-Hodson, Troy SO Wabash Middle School 5:44.9 10:43.0 1
2 Vogel, Kaden SO Wabash Middle School 5:52.6 10:57.4 2
3 Beck, Nathaniel SR McCulloch MS 6:00.9 11:12.8 3
4 Daughtry, Trevor SO Wabash Middle School 6:02.7 11:16.2 4
5 Morris, Kyler FR Norwell Middle School 6:04.9 11:20.3 5
6 Hawkins, Caleb SR McCulloch MS 6:09.5 11:28.9 6
7 Howard, Chase FR Wabash Middle School 6:12.4 11:34.2 7
8 Shull, Bobby 8 Wabash Middle School 6:16.7 11:42.2 8
9 Kelly, Dru SO Wisdom Builders 6:17.7 11:44.2 9
10 Kirchner, Braxten 8 South Adams Middle School 6:21.7 11:51.5 10
11 Wilson, Brayson FR Norwell Middle School 6:25.3 11:58.3 11
12 Hawkins, Micah SR McCulloch MS 6:25.9 11:59.5 12
13 Guenin-Hodson, Drew 8 Wabash Middle School 6:26.6 12:00.8 13
14 Adam, Josh SO Norwell Middle School 6:27.9 12:03.1 14
15 Taylor, Declan SO Norwell Middle School 6:30.9 12:08.7 15
16 Schuler, Colton FR Wabash Middle School 6:31.2 12:09.3 16
17 Vasquez, Oscar SO South Adams Middle School 6:31.6 12:10.0 17
18 Bauman, Hunter 8 Norwell Middle School 6:32.9 12:12.4 18
19 Zoda, Brayden 8 South Adams Middle School 6:33.2 12:13.0 19
20 Metzger, Taden SR McCulloch MS 6:34.8 12:16.1 20
21 Westfall, Zathan FR Norwell Middle School 6:35.1 12:16.6 21
22 French, Braydon SO Wabash Middle School 6:37.7 12:21.4  
23 Proctor, Spencer SO Highland Middle School 6:39.7 12:25.2 22
24 Pumroy, Brayden SO R.J. Baskett Middle School 6:40.0 12:25.7 23
25 Bullins, Jace FR Wabash Middle School 6:41.7 12:28.9  
26 Sprunger, Dakota 8 South Adams Middle School 6:44.7 12:34.5 24
27 Threewits, Gavin FR Norwell Middle School 6:44.8 12:34.6 25
28 Herrington, Mike SR McCulloch MS 6:49.0 12:42.5 26
29 Hendey, Lane SR McCulloch MS 6:50.2 12:44.7 27
30 Mashuda, Lukas SO Norwell Middle School 6:50.9 12:46.0  
31 Davis, Ian SO R.J. Baskett Middle School 6:55.4 12:54.4 28
32 Tippey, Corban 8 R.J. Baskett Middle School 6:55.7 12:55.0 29
33 Carson, Zaymar SR McCulloch MS 6:55.8 12:55.2 30
34 French, Owen SO Highland Middle School 6:56.7 12:56.9 31
35 Daniel, Caiden SR McCulloch MS 6:57.1 12:57.6  
36 Diver, Landon FR Norwell Middle School 6:58.3 12:59.9  
37 Jeter, Adrian SO R.J. Baskett Middle School 6:58.8 13:00.8 32
38 Kreigh, Jasper FR Norwell Middle School 6:59.1 13:01.3  
39 Lake, Cole FR Central Noble Junior High 7:02.9 13:08.5  
40 McDaniel, Cooper 8 Woodlan MS 7:03.1 13:08.8 33
41 Wiginton, Shane SO Highland Middle School 7:08.7 13:19.3 34
42 Shafer, Noah FR R.J. Baskett Middle School 7:08.8 13:19.4 35
43 Hillsamer, Nathan SO R.J. Baskett Middle School 7:10.9 13:23.4 36
44 Lindsay, Colton SR McCulloch MS 7:11.4 13:24.3  
45 Kugler, Coleson 8 Wabash Middle School 7:12.3 13:26.0  
46 Cox, Cody FR Norwell Middle School 7:12.6 13:26.5  
47 Oswalt, Kasen FR Wabash Middle School 7:13.6 13:28.3  
48 Palmer, Evan SO Churubusco jr high 7:15.2 13:31.3 37
49 Hilty, Perry SO South Adams Middle School 7:19.9 13:40.1 38
50 Knell, Asher 8 Norwell Middle School 7:22.2 13:44.4  
51 McMahan, Brodee SO R.J. Baskett Middle School 7:22.3 13:44.6 39
52 Noland, Hunter SO Churubusco jr high 7:22.7 13:45.4 40
53 Cordes, Isaiah 8 Wabash Middle School 7:24.6 13:48.9  
54 Smithley, Rylan SR McCulloch MS 7:26.1 13:51.6  
55 Taylor, Greyson 8 Norwell Middle School 7:28.0 13:55.2  
56 Newsom, Brenner FR Norwell Middle School 7:28.4 13:56.0  
57 Shaw, Bryce FR Wisdom Builders 7:30.8 14:00.4 41
58 Vanderlaan, Josiah SO Wisdom Builders 7:30.8 14:00.5 42
59 Caulk, Henry FR Churubusco jr high 7:32.2 14:03.0 43
60 Lakin, Braxten FR Wabash Middle School 7:35.7 14:09.5  
61 Jacob, Elijah 8 Norwell Middle School 7:38.5 14:14.7  
62 Baxter, Johnathan FR Woodlan MS 7:41.4 14:20.2 44
63 Holstein, Mason FR Wisdom Builders 7:51.4 14:38.8 45
64 Stanton, Kristian FR Wabash Middle School 7:51.5 14:39.1  
65 Neuenschwander, Gabe FR South Adams Middle School 7:56.0 14:47.4 46
66 Klepper, Collin 8 Woodlan MS 8:02.9 15:00.2 47
67 McClain, Markus FR Highland Middle School 8:04.8 15:03.8 48
68 Johnson, Aiden SR McCulloch MS 8:08.8 15:11.3  
69 Dean, Kaleb 8 Highland Middle School 8:08.9 15:11.5 49
70 Lickey, Gabe FR Churubusco jr high 8:09.6 15:12.7 50
71 Rust, Jacob SO Highland Middle School 8:15.5 15:23.8 51
72 Richman, Cole 8 Highland Middle School 8:18.7 15:29.8 52
73 Steenbergh, Lincoln SR McCulloch MS 8:18.9 15:30.1  
74 Garner, Damien SO Woodlan MS 8:24.6 15:40.7 53
75 Ramos, Jimmy SR McCulloch MS 8:25.5 15:42.5  
76 McCann, Cael 7 Wabash Middle School 8:26.0 15:43.4  
77 Little, Callan 8 R.J. Baskett Middle School 8:28.2 15:47.5  
78 Sommers, Maverick 8 Wabash Middle School 8:29.3 15:49.5  
79 Clem, Bryson FR R.J. Baskett Middle School 8:54.8 16:37.0  
80 Anderson, Kai 8 Norwell Middle School 9:03.7 16:53.7  
81 Reeves, Abraham SR McCulloch MS 9:05.2 16:56.4  
82 Dawson, Cameron SO Highland Middle School 9:18.3 17:20.8  
83 Elliot, Noah SR McCulloch MS 9:18.9 17:22.0  
84 May, Dominic FR Central Noble Junior High 9:19.4 17:23.0  
85 Rider, Aaron FR Norwell Middle School 9:23.5 17:30.5  
86 Rosen, Kaden 8 Wabash Middle School 9:29.2 17:41.2  
87 Maurer, Edward 8 R.J. Baskett Middle School 9:36.3 17:54.5  
88 Beck, David 8 Wisdom Builders 9:42.6 18:06.2 54
89 Gard, Simeon 8 Central Noble Junior High 9:48.7 18:17.6  
90 Yeakle, Kolin 8 R.J. Baskett Middle School 9:51.4 18:22.6  
91 Yeakle, Kyle FR R.J. Baskett Middle School 9:52.5 18:24.6  
92 Lawrence, David FR Lawrence Academy 9:59.4 18:37.5  
93 Fitzgerald, Troy 8 Churubusco jr high 10:55.7 20:22.4 55
94 Garrison, Camdyn FR Woodlan MS 11:04.9 20:39.7 56
95 Adams, Isaiah SO R.J. Baskett Middle School 11:13.6 20:55.8  
96 Johnson, Gavin SR McCulloch MS 11:30.1 21:26.7  
97 Brown, Adam 8 Highland Middle School 11:59.5 22:21.5  
98 Collins, Jason 8 Norwell Middle School 13:30.8 25:11.7  
JV Girls Race (Red and Gray) Team Scores
JV Girls Race (Red and Gray) Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Thomas, Grace JR Valparaiso 6:41.9 20:48.9  
2 Mirro, Jehnea SR Hamilton Southeastern 6:49.3 21:11.9  
3 HOWARD, GRACE SR Hamilton Southeastern 6:51.5 21:18.7  
4 Shick, Andi SR Hamilton Southeastern 6:52.0 21:20.3  
5 Johnson, Gretta JR Hamilton Southeastern 6:55.1 21:29.9  
6 Lund, Olivia SR Hamilton Southeastern 6:55.3 21:30.5  
7 Iglio, Jenna SR Hamilton Southeastern 6:55.9 21:32.2  
8 Manley, Isabel SR Westfield 6:58.4 21:40.0  
9 Tsagris, Anastasia SR Valparaiso 6:59.8 21:44.3  
10 Jung, Hannah JR West Lafayette 7:02.4 21:52.6  
11 Djour, Nez SR Westfield 7:03.5 21:55.9  
12 Alphin, Sam SR Hamilton Southeastern 7:04.4 21:58.8  
13 SCHENCK, OIIVIA SR Hamilton Southeastern 7:06.1 22:03.9  
14 Edwards, Katie SR Hamilton Southeastern 7:07.1 22:07.0  
15 Artherhults, Abigail SR Valparaiso 7:10.1 22:16.4  
16 HUFFER, GABBY SR Hamilton Southeastern 7:11.2 22:19.8  
17 WRIGHT, BRIANNA SR Hamilton Southeastern 7:11.9 22:22.0  
18 Johnson, Haley JR Hamilton Southeastern 7:12.3 22:23.1  
19 McNarney, Madie SR Hamilton Southeastern 7:12.8 22:24.7  
20 Barnes, Jenna SR Westfield 7:14.0 22:28.5  
21 Berbesque, Olympia JR Valparaiso 7:15.7 22:33.7  
22 McClellan, Emma JR West Lafayette 7:15.9 22:34.4  
23 Bishop, Bella SR Westfield 7:16.5 22:36.2  
24 McKain, Paige SR Hamilton Southeastern 7:19.9 22:46.8  
25 Francisco, Maya SR Westfield 7:20.6 22:49.0  
26 Shupe, Laura JR Westfield 7:20.8 22:49.7  
27 Cummings, Lucy SR Westfield 7:21.8 22:52.6  
28 Justice-Coulter, Ella SR West Lafayette 7:22.7 22:55.6  
29 Povinelli, Josie SR Hamilton Southeastern 7:23.0 22:56.5  
30 Wagner, Ella SR Valparaiso 7:25.1 23:02.9  
31 Phillips, Jenna SR Westfield 7:27.0 23:08.9  
32 Clark, Abby JR Westfield 7:28.3 23:13.0  
33 Niebbia, Josie SR Warsaw Community 7:28.7 23:14.2  
34 Bender, Hunter JR Harrison (West Lafayette) 7:28.7 23:14.3  
35 Slover, Sarah JR Westfield 7:29.3 23:16.1  
36 Geis, Ally SR Hamilton Southeastern 7:29.8 23:17.6  
37 Santiago-Ramirez, Carolina SR Westfield 7:33.1 23:28.0  
38 Murhling, Katie SR Hamilton Southeastern 7:34.2 23:31.4  
39 Ratliff, Bailey JR Hamilton Southeastern 7:34.9 23:33.6  
40 Turkel, Iris SR Westfield 7:35.3 23:34.7  
41 Braming, Madelyn SR Valparaiso 7:36.7 23:38.9  
42 Hudson, Havana SR Westfield 7:36.7 23:39.1  
43 Dukes, Maya SR West Lafayette 7:37.1 23:40.4  
44 Wans, Regan SR Hamilton Southeastern 7:37.5 23:41.5  
45 Geis, Abby SR Hamilton Southeastern 7:39.6 23:48.0  
46 Lowes, Jenna SR Westfield 7:39.7 23:48.3  
47 Wahl, Katie SR Warsaw Community 7:41.6 23:54.3  
48 Lowery, Madelyn JR East Noble 7:41.6 23:54.3  
49 Darts, Kennedy JR Westfield 7:41.7 23:54.5  
50 Cvelbar, Annalee SR Valparaiso 7:42.4 23:56.9  
51 Jackson, Hannah JR Westfield 7:42.5 23:57.1  
52 Kirk, Maureen SR Westfield 7:42.5 23:57.2  
53 Ellis, Piper JR Warsaw Community 7:43.7 24:00.7  
54 Gallagher, Hannah JR Westfield 7:44.3 24:02.7  
55 McLean, Julianne JR Hamilton Southeastern 7:44.6 24:03.7  
56 Skelton, Ellie SR Harrison (West Lafayette) 7:45.7 24:07.1  
57 Presteguin, Dania SR Warsaw Community 7:45.9 24:07.6  
58 Haan, Susan JR West Lafayette 7:46.0 24:08.1  
59 PATRICK, BRYNN SR Hamilton Southeastern 7:46.5 24:09.5  
60 Pearson, Janellle SR Harrison (West Lafayette) 7:47.2 24:11.7  
61 Duncan, Brittany SR Warsaw Community 7:47.4 24:12.3  
62 Coots, Masey SR Westfield 7:48.0 24:14.2  
63 Gonzalez, Vianney SR Warren Central 7:48.4 24:15.3  
64 Myers, Marni SR Hamilton Southeastern 7:48.4 24:15.4  
65 Shumaker, Claire SR Hamilton Southeastern 7:48.5 24:15.7  
66 Bertram, Harley SR Hamilton Southeastern 7:48.5 24:15.8  
67 Garnette, Savah SR Warren Central 7:49.0 24:17.2  
68 Walker, Molly SR Harrison (West Lafayette) 7:49.1 24:17.7  
69 Lewis, Abby JR Westfield 7:49.2 24:17.8  
70 Dawson, Erin SR Warsaw Community 7:49.4 24:18.4  
71 Nguyan, Dana SR Valparaiso 7:49.6 24:19.2  
72 Brinker, Mycala SR Pendleton Heights 7:50.1 24:20.8  
73 Shao, Aless SR Culver Academies 7:50.6 24:22.4  
74 Formisani, Reagan SR Westfield 7:51.3 24:24.5  
75 Rider, Ella JR Harrison (West Lafayette) 7:51.4 24:24.6  
76 Cobb, Kennedy SR Westfield 7:51.7 24:25.6  
77 Baker, Ashley SR Hamilton Southeastern 7:52.1 24:26.9  
78 Sheets, Reina JR McCutcheon 7:52.2 24:27.3  
79 Ricks, Elizabeth SR McCutcheon 7:52.2 24:27.3  
80 Romero, Leslie JR Warren Central 7:52.4 24:27.7  
81 Gibbs, Jordan SR Wawasee 7:52.6 24:28.6  
82 Sivertson, Lilly JR Hamilton Southeastern 7:53.1 24:30.0  
83 Tong, Valerie JR Warsaw Community 7:53.2 24:30.3  
84 Devlin, Molly SR McCutcheon 7:54.1 24:33.2  
85 Flinn, Riley JR Harrison (West Lafayette) 7:55.1 24:36.1  
86 Daugherty, Rebecca SR Warren Central 7:55.1 24:36.3  
87 Toner, Ellen JR Hamilton Southeastern 7:56.6 24:41.0  
88 Neise, Daniella SR Hamilton Southeastern 7:57.1 24:42.3  
89 Napper, Alexis JR Warren Central 7:59.1 24:48.7  
90 Grubbs, Meagan SR McCutcheon 7:59.8 24:50.8  
91 Kline, Leah SR East Noble 8:02.6 24:59.4  
92 Gallowitch, Payton SR Valparaiso 8:03.7 25:03.1  
93 Mannella, Jessica JR Westfield 8:04.0 25:03.9  
94 Malagon, Mariana SR Warsaw Community 8:04.1 25:04.1  
95 Spirydovich, Nadia SR Harrison (West Lafayette) 8:04.1 25:04.3  
96 Harris, Christine SR Valparaiso 8:04.5 25:05.4  
97 Hibler, Elle SR Harrison (West Lafayette) 8:05.9 25:09.9  
98 Criswell, Leah JR McCutcheon 8:06.2 25:10.7  
99 Dean, Ky'ia JR Warren Central 8:06.2 25:10.7  
100 Mann, Bree JR Westfield 8:07.4 25:14.5  
101 Rodriguez, Alma SR McCutcheon 8:07.6 25:15.2  
102 Brunnemer, Madison SR Pendleton Heights 8:08.4 25:17.7  
103 Zhu, Shujing SR Culver Academies 8:10.3 25:23.4  
104 Hopper, Mallory JR Westfield 8:11.6 25:27.6  
105 Middleton, Aubryn JR Harrison (West Lafayette) 8:13.5 25:33.5  
106 Herrero, Roberta SR Culver Academies 8:16.3 25:42.0  
107 Martinez, Faith JR Culver Academies 8:17.6 25:46.2  
108 Bruick, Ava SR Hamilton Southeastern 8:18.5 25:48.8  
109 Pasquale, Alexa SR Logansport 8:22.6 26:01.7  
110 Reese, Ryanne SR Valparaiso 8:24.7 26:08.3  
111 Bhunia, Irene SR West Lafayette 8:24.9 26:08.7  
112 Duncan, Baylee SR Warsaw Community 8:25.4 26:10.3  
113 Garcia Rodriguez, Eugenia SR Culver Academies 8:26.3 26:13.2  
114 Fincher, Maggie SR Logansport 8:26.8 26:14.8  
115 Pratt, Maya SR Hamilton Southeastern 8:28.7 26:20.5  
116 Bowell, Madeline SR Warsaw Community 8:30.1 26:25.1  
117 Brant, Lauren JR Valparaiso 8:30.2 26:25.2  
118 Pizana, Valeria SR Wawasee 8:30.4 26:25.9  
119 Keith, Sydnee JR Wawasee 8:30.8 26:27.1  
120 Velasquez, AnaMaria SR McCutcheon 8:31.7 26:30.0  
121 Foltz, Hannah SR Harrison (West Lafayette) 8:31.9 26:30.5  
122 Wylie, Ryann JR Logansport 8:33.5 26:35.5  
123 Hartley, Shelby JR Warsaw Community 8:34.0 26:37.2  
124 Zubay, Hannah SR McCutcheon 8:35.5 26:41.8  
125 Stinson, Karisma SR Harrison (West Lafayette) 8:38.1 26:50.0  
126 Munoz, Irasema SR Logansport 8:38.2 26:50.1  
127 Zentz, Abby SR Westfield 8:38.2 26:50.1  
128 Cotterman, Kaylee SR McCutcheon 8:39.6 26:54.6  
129 Kruger, Elise JR Warsaw Community 8:40.1 26:56.2  
130 Gudeman, Alli JR Warsaw Community 8:42.4 27:03.2  
131 Lamper, Luci JR Pendleton Heights 8:43.8 27:07.6  
132 Criswell, Olivia JR McCutcheon 8:43.9 27:07.8  
133 Hostetler, Ruthie JR Westfield 8:44.4 27:09.3  
134 Walsh, Amelia SR Culver Academies 8:45.2 27:11.9  
135 Dennison, Isabelle SR Warren Central 8:49.0 27:23.6  
136 Vanette, Katherine JR McCutcheon 8:50.2 27:27.4  
137 Edwards, Lauren JR West Lafayette 8:50.5 27:28.3  
138 Peckinpaugh, Salem SR Harrison (West Lafayette) 8:51.0 27:29.8  
139 Lynch, Shelby SR Westfield 8:51.4 27:31.1  
140 Lara, Adriana JR Hamilton Southeastern 8:53.6 27:37.9  
141 Romo, Angie SR Warsaw Community 8:54.0 27:39.4  
142 Green, Sammi JR Pendleton Heights 8:54.3 27:40.2  
143 Fell, Madison SR McCutcheon 8:55.2 27:42.9  
144 Barker, Jamie SR West Lafayette 8:56.1 27:45.8  
145 Connor, Grace SR Westfield 8:56.7 27:47.5  
146 Ortiz, Kayla SR Logansport 8:57.1 27:48.8  
147 Whiteman, Cara SR Harrison (West Lafayette) 8:57.2 27:49.2  
148 Hahn, Anneleise JR Westfield 8:57.7 27:50.7  
149 Guma, Paula SR Warsaw Community 9:01.8 28:03.5  
150 Huntley, Maggie SR Westfield 9:03.7 28:09.3  
151 Mateo, Jessica SR Logansport 9:03.9 28:09.9  
152 Brunnemer, Payton SR Pendleton Heights 9:04.6 28:12.2  
153 Moore, Karina SR Warren Central 9:04.7 28:12.5  
154 Loy, Annikah JR McCutcheon 9:05.0 28:13.4  
155 Holsten, Ainsley JR Wawasee 9:14.0 28:41.3  
156 McHatton, Katy JR Pendleton Heights 9:15.4 28:45.8  
157 Kim, Paige SR Westfield 9:17.1 28:51.1  
158 Weston, Geidy JR Harrison (West Lafayette) 9:19.9 28:59.6  
159 Howat, Caybree SR Harrison (West Lafayette) 9:34.8 29:46.2  
160 Ying, Sophia JR West Lafayette 9:35.8 29:49.2  
161 Soukup, Olivia JR Westfield 9:41.7 30:07.5  
162 Asencion, Juliana SR Logansport 9:43.5 30:13.2  
163 Broadnax, Geimisha SR Warren Central 9:44.5 30:16.1  
164 Montero, Yemeli JR McCutcheon 9:53.1 30:43.0  
165 Solares, Daniella JR Westfield 9:56.4 30:53.2  
166 Sheets, Hannah SR McCutcheon 9:57.9 30:57.8  
167 Swanson, Alyssa JR Warsaw Community 10:07.8 31:28.6  
JV Boys Race (Red and Gray) Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:28:11 17:38 35 2 3 5 10 15 18 20
2 1:28:12 17:38 36 4 6 7 8 11 14 17
3 1:29:54 17:58 80 1 13 19 22 25 28 33
4 1:30:37 18:07 93 9 16 21 23 24 29 36
5 1:31:48 18:21 132 12 27 30 31 32 34 35
6 1:34:54 18:58 201 26 37 44 46 48 50 59
7 1:37:08 19:25 245 41 42 49 53 60 63 68
8 1:38:38 19:43 275 43 45 54 56 77 88 97
9 1:38:55 19:47 283 51 52 55 61 64 65 66
10 1:39:10 19:50 292 38 39 62 67 86 94 104
11 1:39:32 19:54 296 40 47 58 69 82 83 85
12 1:43:41 20:44 382 70 71 73 79 89 90 99
13 1:44:27 20:53 392 57 72 75 93 95 111  
14 1:46:12 21:14 421 74 78 80 91 98 107 110
15 1:50:40 22:08 469 81 84 96 103 105 106  
16 2:00:01 24:00 494 76 92 101 112 113    
17 1:55:37 23:07 506 87 100 102 108 109    
JV Boys Race (Red and Gray) Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Hiatt, Devin SR Westfield 5:31.3 17:09.4 1
2 Robinson, Elliot SR Hamilton Southeastern 5:34.8 17:20.1 2
3 WRIGHT, CONNOR SR Hamilton Southeastern 5:37.9 17:29.8 3
4 Foster, Nate SR Noblesville 5:38.1 17:30.6 4
5 Barnett, Jake SR Hamilton Southeastern 5:39.8 17:35.7 5
6 McGovern, Tyler SR Noblesville 5:40.0 17:36.5 6
7 Cole, Alex SR Noblesville 5:40.4 17:37.7 7
8 Hipkiss, Alex SR Noblesville 5:40.5 17:37.9 8
9 Gugle, Jack SR Franklin Central 5:40.5 17:38.0 9
10 Hicks, Garrett SR Hamilton Southeastern 5:41.4 17:40.7 10
11 Hickner, Jack SR Noblesville 5:44.3 17:49.7 11
12 Dillabaugh, Jimmy JR Valparaiso 5:46.3 17:56.1 12
13 Rink, Evan SR Westfield 5:47.4 17:59.5 13
14 Dugger, Caleb SR Noblesville 5:47.9 18:00.9 14
15 Sarkovics, Connor SR Hamilton Southeastern 5:49.2 18:05.0 15
16 Decker, Jonah SR Franklin Central 5:49.7 18:06.6 16
17 Vieceli, Anthony SR Noblesville 5:50.0 18:07.6 17
18 Caylor, Ash JR Hamilton Southeastern 5:50.4 18:08.7 18
19 Hinds, Sam JR Westfield 5:50.8 18:09.9 19
20 Barnes, Brady JR Noblesville 5:51.8 18:13.0  
21 Koehler, Andrew SR Hamilton Southeastern 5:52.0 18:13.6 20
22 ISAAC, AUGGIE SR Hamilton Southeastern 5:52.2 18:14.2  
23 Templin, Grant SR Franklin Central 5:52.5 18:15.4 21
24 Schmidt, Samuel SR Westfield 5:52.7 18:15.9 22
25 McIntire, Dayton SR Franklin Central 5:53.5 18:18.5 23
26 Pang, Caleb SR Franklin Central 5:53.8 18:19.3 24
27 Micho, Cole SR Westfield 5:54.0 18:20.0 25
28 Call, Levi SR Noblesville 5:54.3 18:20.8  
29 Koh, Yiah JR West Lafayette 5:54.4 18:21.0 26
30 Clark, Riley JR Valparaiso 5:54.4 18:21.2 27
31 Brier, Colin JR Hamilton Southeastern 5:54.8 18:22.5  
32 Fineberg, Adam SR Westfield 5:55.6 18:24.9 28
33 KUTOLOSKI, TANNER SR Hamilton Southeastern 5:56.0 18:26.1  
34 Leal, Vincent SR Franklin Central 5:56.3 18:27.1 29
35 Howell, Caleb SR Noblesville 5:57.0 18:29.3  
36 Fry, Jonathan SR Valparaiso 5:57.1 18:29.4 30
37 Lotridge, Jacob SR Noblesville 5:57.2 18:29.9  
38 Bragg, Jacob JR Noblesville 5:57.4 18:30.6  
39 Gring, Nick JR Valparaiso 5:57.5 18:30.8 31
40 Nova, Nathan JR Valparaiso 5:57.5 18:30.9 32
41 Cox, David SR Westfield 5:57.5 18:30.9 33
42 O'Neill, Ike JR Westfield 5:57.6 18:31.2  
43 Kittleson, Max SR Hamilton Southeastern 5:58.4 18:33.7  
44 Dunnuck, Grant JR Hamilton Southeastern 5:59.1 18:35.9  
45 Ribordy, Nick SR Valparaiso 5:59.4 18:36.7 34
46 CASTILLO, ANTHONY SR Hamilton Southeastern 5:59.5 18:37.0  
47 Villarreal, Zack SR Valparaiso 6:00.1 18:38.8 35
48 Farley, Aaron SR Franklin Central 6:00.5 18:40.2 36
49 Santiago, Justin SR Westfield 6:00.7 18:40.7  
50 Eaton, Garion SR Noblesville 6:01.1 18:42.0  
51 Young, Will JR Valparaiso 6:01.6 18:43.4  
52 Thursby, Jack SR Valparaiso 6:02.3 18:45.7  
53 Hubbard, Cal SR West Lafayette 6:02.5 18:46.3 37
54 Johnson, Clayton SR Huntington North 6:02.7 18:47.1 38
55 Edwards, Ben SR Westfield 6:03.0 18:48.0  
56 ANDERSON,, MAX SR Hamilton Southeastern 6:03.1 18:48.1  
57 Cox, Owen SR Franklin Central 6:03.9 18:50.7  
58 Weis, Parker SR Noblesville 6:04.4 18:52.2  
59 Miller, Conner SR Huntington North 6:04.7 18:53.2 39
60 Bodkins, Isaac FR Bellmont 6:05.2 18:54.6 40
61 Roytan, Jacob SR Valparaiso 6:05.4 18:55.3  
62 Augustine, Joey JR Hamilton Southeastern 6:06.7 18:59.4  
63 Franco, Max SR Valparaiso 6:07.0 19:00.2  
64 Bugarin, Leopoldo SR Harrison (West Lafayette) 6:07.0 19:00.4 41
65 Gaynor, Steve SR Westfield 6:07.3 19:01.2  
66 Brogan, Patrick SR Valparaiso 6:07.4 19:01.5  
67 Parkhurst, Alex SR Franklin Central 6:07.5 19:01.8  
68 Keedy, Kaleb SR Franklin Central 6:07.5 19:02.0  
69 DAVIS, ZANE SR Hamilton Southeastern 6:07.6 19:02.2  
70 Smith, Nathan SR Noblesville 6:07.6 19:02.3  
71 Clifford, Aidan SR Valparaiso 6:07.7 19:02.4  
72 Jackson, Eldon SR Franklin Central 6:08.4 19:04.7  
73 Gilbert, Logan SR Westfield 6:08.5 19:05.1  
74 Bayley, Matthew SR Harrison (West Lafayette) 6:08.7 19:05.5 42
75 Malchow, Nathaniel JR Valparaiso 6:08.7 19:05.6  
76 Cummings, Lucas SR Franklin Central 6:09.0 19:06.4  
77 Eggering, Evan SR East Noble 6:09.2 19:07.2 43
78 Milroy, Cameron SR Valparaiso 6:09.6 19:08.5  
79 Buinicki, Jack JR Valparaiso 6:09.8 19:09.0  
80 Yeoman, Caleb SR West Lafayette 6:10.0 19:09.7 44
81 Torres, Ian SR East Noble 6:10.1 19:09.8 45
82 Ellis, Gavin SR Valparaiso 6:10.4 19:10.9  
83 Lovelace, Drew JR Westfield 6:10.7 19:11.7  
84 Barone, Jack SR Valparaiso 6:11.0 19:12.7  
85 Hudnall, Hayden SR Westfield 6:11.4 19:14.1  
86 Wilcox, Josh SR West Lafayette 6:12.0 19:15.7 46
87 Lawrence, Owen JR Franklin Central 6:12.1 19:16.2  
88 Williams, Aidan SR Franklin Central 6:12.7 19:18.1  
89 Kukelhan, Henry JR Bellmont 6:13.2 19:19.6 47
90 Harris, Ben JR Hamilton Southeastern 6:13.5 19:20.6  
91 Uggen, Brendan SR Noblesville 6:13.6 19:20.8  
92 Rice, Simeon SR Valparaiso 6:13.8 19:21.3  
93 Li, Ray JR West Lafayette 6:13.9 19:21.6 48
94 Homberg, Justin SR Westfield 6:14.2 19:22.7  
95 Owen, Riley SR Harrison (West Lafayette) 6:14.2 19:22.7 49
96 Horner, Colin SR Westfield 6:14.3 19:23.0  
97 Burton, Jett SR West Lafayette 6:14.6 19:23.8 50
98 Zimmer, Brody JR McCutcheon 6:15.4 19:26.3 51
99 Clifford, Will SR Westfield 6:15.9 19:27.9  
100 Warner, Logan SR Noblesville 6:16.1 19:28.5  
101 Pollak, Drew SR Hamilton Southeastern 6:16.3 19:29.1  
102 Lohman, Evan SR Franklin Central 6:16.6 19:30.0  
103 Walters, Matt SR Hamilton Southeastern 6:17.0 19:31.4  
104 Strong, Riley SR Noblesville 6:17.6 19:33.2  
105 Gunning, Zach SR Noblesville 6:17.9 19:34.2  
106 Curtis, Jaxon JR Franklin Central 6:18.1 19:34.8  
107 Adams, Simon JR Noblesville 6:18.6 19:36.4  
108 Irwin, Kade SR Hamilton Southeastern 6:18.8 19:37.0  
109 Kidd, Garrett SR Franklin Central 6:19.5 19:39.0  
110 Swick, Cary JR McCutcheon 6:20.1 19:41.1 52
111 Bradley, Jeremy SR Franklin Central 6:20.3 19:41.7  
112 Moser, Sherman SR Harrison (West Lafayette) 6:21.2 19:44.5 53
113 Grate, Chase SR East Noble 6:21.3 19:44.7 54
114 de Robles Sanchez, Juan SR McCutcheon 6:21.4 19:45.1 55
115 Aguirre, Edwin SR East Noble 6:21.6 19:45.6 56
116 Wasemann, Henry JR Noblesville 6:21.8 19:46.2  
117 Yoder, Nathan SR Westfield 6:21.8 19:46.4  
118 Reese, Jacob SR Valparaiso 6:22.0 19:46.8  
119 Fiddler, Tyler JR Hamilton Southeastern 6:22.3 19:47.7  
120 Callahan, Eli JR Wabash 6:23.1 19:50.4 57
121 Chavez, Julian SR Valparaiso 6:23.6 19:51.8  
122 Webb, Ian JR Bellmont 6:23.7 19:52.2 58
123 Haq, Charlie JR West Lafayette 6:23.9 19:52.7 59
124 Nance, Gus SR Noblesville 6:24.6 19:55.1  
125 Bigger, Kaden JR Harrison (West Lafayette) 6:24.9 19:55.8 60
126 Lackey, Owen JR Franklin Central 6:24.9 19:56.0  
127 Mroch, Jackson SR Westfield 6:25.1 19:56.5  
128 Perez, Edwin SR McCutcheon 6:25.4 19:57.4 61
129 VanMatre, Braylon JR West Lafayette 6:25.7 19:58.3  
130 Snyder, William SR Noblesville 6:26.2 20:00.1  
131 McMath, Grant JR Westfield 6:26.4 20:00.6  
132 Spoor, Alex SR Valparaiso 6:26.5 20:00.8  
133 Sullivan, Luke JR Westfield 6:26.7 20:01.4  
134 VanMatre, Landon JR West Lafayette 6:26.8 20:01.8  
135 Rios-Rojas, Emilio SR Hamilton Southeastern 6:27.0 20:02.4  
136 Carr, Tiler JR Huntington North 6:27.4 20:03.6 62
137 Hanley, David SR Harrison (West Lafayette) 6:28.0 20:05.5 63
138 Spenner, Drew SR McCutcheon 6:28.0 20:05.6 64
139 Bloom, Zeke JR Valparaiso 6:28.6 20:07.5  
140 Trapp, Ty JR McCutcheon 6:28.7 20:07.7 65
141 Kelly, Liam SR Westfield 6:29.7 20:10.7  
142 Riehle, Paul SR McCutcheon 6:29.8 20:11.3 66
143 Ogen, Cade SR Hamilton Southeastern 6:29.9 20:11.5  
144 Holzinger, Jack JR Huntington North 6:30.0 20:11.9 67
145 Coykendall, BJ JR Franklin Central 6:30.1 20:12.1  
146 Dice, Jonathan SR McCutcheon 6:30.2 20:12.3  
147 Corbin, Daniel JR Franklin Central 6:30.5 20:13.4  
148 Lopez, Javier JR Valparaiso 6:30.8 20:14.4  
149 Cioe, Zach SR Valparaiso 6:31.1 20:15.1  
150 Pigors, Ian SR Noblesville 6:31.6 20:16.7  
151 Terry, Andrew JR Noblesville 6:31.7 20:17.1  
152 Marconi, Caleb SR Valparaiso 6:31.7 20:17.2  
153 Stutzman, Harris JR Westfield 6:31.8 20:17.3  
154 Burns, Ashton JR Noblesville 6:31.8 20:17.5  
155 Totty, Andrew SR Harrison (West Lafayette) 6:31.9 20:17.8 68
156 McCann, Ryan SR Franklin Central 6:32.0 20:18.0  
157 Rollo, Ben SR Westfield 6:32.3 20:19.0  
158 Guise, Shaun SR Bellmont 6:32.4 20:19.1 69
159 Smith, Ian SR Valparaiso 6:32.6 20:19.8  
160 Kappock, Tommy SR West Lafayette 6:33.1 20:21.4  
161 Cuevas , Andrick SR Lafayette Jefferson 6:34.0 20:24.3 70
162 Martinez, Luis SR Lafayette Jefferson 6:34.2 20:24.8 71
163 Brower, Nathan SR Franklin Central 6:34.7 20:26.4  
164 Reid, Jonathan JR Franklin Central 6:34.9 20:27.1  
165 Ritter, Max SR Hamilton Southeastern 6:35.0 20:27.3  
166 Fuchs, Jacob JR Wabash 6:35.2 20:27.8 72
167 Gerardot, Greg SR Westfield 6:35.5 20:29.0  
168 Mason, Jayshawn JR Lafayette Jefferson 6:36.2 20:30.9 73
169 Butler, Ben JR Hamilton Southeastern 6:36.3 20:31.4  
170 Burnette, Evan SR Noblesville 6:37.3 20:34.5  
171 Hodge, Henry SR West Lafayette 6:37.5 20:35.2  
172 Walker, Sam JR Harrison (West Lafayette) 6:38.0 20:36.7  
173 Derrick, Matthew SR Culver Academies 6:38.1 20:37.1 74
174 Dice, Nathaniel JR McCutcheon 6:38.4 20:37.8  
175 Saldivar, Lincoln SR Wabash 6:39.5 20:41.4 75
176 Church, Josh SR West Lafayette 6:39.7 20:41.8  
177 Johnson, Evan SR McCutcheon 6:40.2 20:43.5  
178 Cummings, William JR Westfield 6:40.5 20:44.5  
179 Coy, Liam SR Hamilton Southeastern 6:40.9 20:45.5  
180 Dombrow, Bentley SR Hamilton Southeastern 6:41.8 20:48.4  
181 Zollars, Billy SR McCutcheon 6:42.1 20:49.5  
182 Lamons , Camden SR Norwell 6:42.4 20:50.2 76
183 Helton, Alec SR Noblesville 6:42.6 20:50.9  
184 Sibert, Sam SR East Noble 6:42.8 20:51.5 77
185 Carpenter, Anthony JR Harrison (West Lafayette) 6:42.8 20:51.7  
186 Cioe, Aaron JR Valparaiso 6:43.2 20:52.9  
187 Ellert, Cabot JR Culver Academies 6:43.5 20:53.6 78
188 Harmeyer, Jack SR Noblesville 6:43.7 20:54.3  
189 Orellana , Adrian SR Lafayette Jefferson 6:43.9 20:55.0 79
190 Nelson-Mercer, Ben SR Noblesville 6:43.9 20:55.0  
191 Tian, Di SR Culver Academies 6:44.3 20:56.3 80
192 Smith, Caleb SR Noblesville 6:44.4 20:56.4  
193 Mickley, Brayden JR Wawasee 6:44.9 20:58.1  
194 Henderson, Seth SR Franklin Central 6:45.1 20:58.7  
195 Petersen, James SR West Lafayette 6:45.2 20:59.1  
196 Pfeiffer, Isaac SR Harrison (West Lafayette) 6:45.8 21:01.0  
197 Jackson, Mason JR Noblesville 6:46.0 21:01.6  
198 Barone, Carlo SR Valparaiso 6:46.1 21:01.7  
199 Swathwood, Carter SR Harrison (West Lafayette) 6:46.3 21:02.3  
200 Schemenk, Derrean JR Heritage 6:47.1 21:04.8 81
201 Smith, Blake JR Noblesville 6:47.1 21:04.9  
202 Frantz, Ben SR Bellmont 6:47.6 21:06.5 82
203 Weldy, Ryan SR Hamilton Southeastern 6:47.8 21:07.1  
204 Obringer, Elijah JR Bellmont 6:48.2 21:08.2 83
205 Scamahorn, Tyler JR Hamilton Southeastern 6:48.2 21:08.3  
206 Fields, Payton SR Heritage 6:48.8 21:10.1 84
207 Sautter, Will JR West Lafayette 6:49.0 21:10.8  
208 Hunt, Eli SR Bellmont 6:50.0 21:13.8 85
209 Reichel, Chris SR Franklin Central 6:50.1 21:14.2  
210 Boxell, Gatlin JR Huntington North 6:50.1 21:14.2 86
211 Stralnic, David SR Valparaiso 6:50.2 21:14.6  
212 Collins, Xavier SR Valparaiso 6:50.6 21:15.8  
213 Wilson, Ethan JR Noblesville 6:51.0 21:16.9  
214 Viloria, Gabriel SR Valparaiso 6:51.1 21:17.2  
215 Hettinger, Avery SR Logansport 6:51.5 21:18.7 87
216 Kryder, Nate JR Wawasee 6:52.3 21:21.1  
217 Kepner, Reece JR Hamilton Southeastern 6:52.3 21:21.1  
218 Gugle, Josh SR Franklin Central 6:52.6 21:21.9  
219 Mundell, Jake SR Hamilton Southeastern 6:53.0 21:23.4  
220 Rathke, Chandler SR East Noble 6:53.7 21:25.3 88
221 Gibson, Marco SR Lafayette Jefferson 6:54.1 21:26.8 89
222 Claussen, Addison SR Harrison (West Lafayette) 6:55.0 21:29.5  
223 Okeley, Robert JR Valparaiso 6:55.4 21:30.7  
224 Hernandez-Sanchez, Chris JR Lafayette Jefferson 6:55.7 21:31.7 90
225 Wang, Peter JR Culver Academies 6:56.0 21:32.7 91
226 Horner , Rio JR Norwell 6:56.9 21:35.4 92
227 Grenier, Elliott SR Valparaiso 6:57.4 21:36.8  
228 Bickel, Jacob SR Franklin Central 6:58.7 21:41.0  
229 Teel, Landon SR West Lafayette 6:58.8 21:41.2  
230 Anderson, Joseph JR Harrison (West Lafayette) 6:58.9 21:41.6  
231 Barnett, Jaxon SR Wabash 6:59.2 21:42.4 93
232 Davis, Troy JR Franklin Central 6:59.3 21:42.7  
233 Mitchem, Shaun JR Huntington North 7:00.1 21:45.2 94
234 Berry, Ethan SR Wabash 7:00.2 21:45.5 95
235 Bauer, Danny SR Heritage 7:00.6 21:46.9 96
236 Konrad, Mathew SR Hamilton Southeastern 7:00.7 21:47.2  
237 Buinicki, Will SR Valparaiso 7:01.0 21:48.0  
238 Krisch, Owen JR Westfield 7:01.5 21:49.8  
239 Garing, Keondre JR McCutcheon 7:02.4 21:52.6  
240 Arnold, Alex SR Westfield 7:03.2 21:54.9  
241 Smith, Toby JR Westfield 7:04.2 21:58.1  
242 Frost, Collin SR Harrison (West Lafayette) 7:05.0 22:00.5  
243 Elliott, Chris JR Franklin Central 7:05.3 22:01.6  
244 Donnelly, Aaron SR Noblesville 7:05.8 22:03.1  
245 Pardue, Jonathan SR Pendleton Heights 7:06.4 22:04.8  
246 Myers, Trevor SR Noblesville 7:07.4 22:07.9  
247 McDaniel, Nolan SR Franklin Central 7:07.7 22:09.0  
248 Budd, Jeremiah SR Harrison (West Lafayette) 7:08.5 22:11.5  
249 Wagner, Aaron SR East Noble 7:08.9 22:12.6 97
250 Gifford, Max SR Culver Academies 7:09.0 22:13.0 98
251 Argueta, Cesar SR East Noble 7:09.1 22:13.3  
252 Smith, Craig SR Harrison (West Lafayette) 7:09.6 22:14.8  
253 Seng, Daniel SR Harrison (West Lafayette) 7:10.0 22:16.0  
254 Puskar, Matthew SR Valparaiso 7:10.7 22:18.2  
255 Hammond, Owen JR Franklin Central 7:11.9 22:22.0  
256 Coffman, Will JR Franklin Central 7:12.4 22:23.6  
257 Prater, Josh SR East Noble 7:12.5 22:24.0  
258 Steinmetz, Zach SR Hamilton Southeastern 7:13.7 22:27.6  
259 Kaufman, Lewis JR Westfield 7:14.4 22:29.8  
260 Clark, Mason SR Franklin Central 7:14.5 22:30.2  
261 Renner, Jacob SR Noblesville 7:18.2 22:41.7  
262 Hatke, Noah SR Lafayette Jefferson 7:18.9 22:43.6 99
263 Hernandez, Christian JR Logansport 7:21.8 22:52.7 100
264 Decker, Ben JR Norwell 7:22.2 22:53.9 101
265 Reed, Greysen JR Bellmont 7:23.4 22:57.7  
266 Kelly, Reece JR Westfield 7:24.0 22:59.5  
267 Cortez, Sergio SR Logansport 7:24.6 23:01.5 102
268 Chemelewski, Scott SR Hamilton Southeastern 7:26.5 23:07.3  
269 Dornseif, Calvin SR Heritage 7:26.5 23:07.5 103
270 Rollins, David JR East Noble 7:29.9 23:17.9  
271 Lisinicchia, Dominic JR Huntington North 7:30.3 23:19.3 104
272 Utesch, Isaac SR Valparaiso 7:32.0 23:24.5  
273 Love, Jaxon JR Heritage 7:34.0 23:30.7 105
274 Parent, Liam SR Harrison (West Lafayette) 7:36.2 23:37.4  
275 Hetler, Sam SR Heritage 7:38.8 23:45.5 106
276 Reyes Hernandez, Angel JR McCutcheon 7:40.8 23:51.7  
277 Garlinger, Conner SR Bellmont 7:41.1 23:52.7  
278 Young, Tyler JR Valparaiso 7:42.3 23:56.5  
279 Penrod , Riley JR Pendleton Heights 7:43.3 23:59.7  
280 Goehring , Jack JR Pendleton Heights 7:44.3 24:02.8  
281 Kang, Richard SR Culver Academies 7:44.6 24:03.5 107
282 Lin, Danny SR Logansport 7:45.2 24:05.4 108
283 Haywood, Jaron JR Harrison (West Lafayette) 7:45.2 24:05.6  
284 Gustus, Jackson SR West Lafayette 7:46.9 24:10.9  
285 Todd, Nick JR Logansport 7:49.7 24:19.3 109
286 Graham, Bryce JR Harrison (West Lafayette) 7:51.7 24:25.6  
287 Hutchins, Westley JR Culver Academies 7:57.2 24:42.8 110
288 Craft, Brodie JR Wabash 7:57.4 24:43.5 111
289 Jones, Anthony SR Indianapolis Arsenal Technical 7:58.0 24:45.3  
290 Wu, Ryan SR Culver Academies 7:58.8 24:47.8  
291 Shelton, Preston SR Wawasee 7:59.3 24:49.2  
292 Graham, Clayton SR Harrison (West Lafayette) 7:59.3 24:49.4  
293 Brown, Jared SR Harrison (West Lafayette) 8:02.6 24:59.6  
294 Gardner, Matthew JR West Lafayette 8:06.2 25:10.7  
295 Bansemer, Luke JR Valparaiso 8:06.5 25:11.7  
296 Sayers, Patrick SR Valparaiso 8:13.0 25:31.7  
297 Messick, Matt SR Franklin Central 8:13.1 25:32.1  
298 Lowhorn, Owen SR Pendleton Heights 8:17.9 25:47.0  
299 Hurst, Keegan JR Wawasee 8:24.9 26:08.8  
300 Mounsey, Coltin JR Norwell 8:29.3 26:22.6 112
301 Lee, Alex JR Bellmont 8:41.7 27:01.1  
302 Barrett, Aiden SR Anderson 8:45.0 27:11.3  
303 Garza, Thomas JR Norwell 9:06.9 28:19.5 113
304 Raderstorf, Cullen JR Lafayette Jefferson 9:19.6 28:58.8  
305 Ton, Nhan SR Culver Academies 9:31.2 29:34.9  
306 Smalley, Aaron JR McCutcheon 9:32.8 29:39.9