2018 NHIAA Division X-C Championships Date: 10-27-18   Venue: Derryfield Park - Manchester, NH
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Reynolds, David SR Merrimack Valley 5:23.4 16:44.8 1
2 O'Brien, Andrew JR Oyster River 5:24.6 16:48.6 2
3 Dubois, Dawson SR Coe-Brown 5:24.8 16:49.2 3
4 Tkaczyk, Luke JR Coe-Brown 5:26.8 16:55.3 4
5 Khalil, Dylan JR Sanborn Regional 5:27.9 16:59.0 5
6 Mackey, Wyatt JR Coe-Brown 5:31.1 17:08.8 6
7 Carrico, Myles SR Oyster River 5:31.7 17:10.6 7
8 Mihelich, Logan JR Coe-Brown 5:32.3 17:12.6 8
9 Reynolds, Matt SR Merrimack Valley 5:34.6 17:19.7 9
10 Korthals, Caleb JR Milford 5:35.2 17:21.4  
11 Keegan, Henry SR Oyster River 5:36.5 17:25.5 10
12 Langdon, Brandon SR John Stark 5:36.5 17:25.5 11
13 Murray, Sam SO Hanover 5:37.7 17:29.3 12
14 Coyne , Evan SR Con-Val 5:38.7 17:32.3 13
15 Lynch, Jack SR Hanover 5:38.7 17:32.5 14
16 Kim, Harrison SR Con-Val 5:38.9 17:33.1 15
17 Stocker, Owen JR Sanborn Regional 5:39.6 17:35.2 16
18 Duisberg, Henry SR Oyster River 5:40.1 17:36.9 17
19 Stine, Nathan SR Souhegan 5:40.3 17:37.5 18
20 Bandler, Daniel SR Hanover 5:40.4 17:37.6 19
21 Corsetti, Kenny SR Hollis/Brookline 5:40.4 17:37.8 20
22 Rai, Rohan JR Windham 5:40.7 17:38.7 21
23 Frost, Daniel JR Hanover 5:41.5 17:41.1 22
24 Lewis, Gavyn SR Coe-Brown 5:42.0 17:42.6 23
25 Schade, Carter SR Souhegan 5:43.2 17:46.5 24
26 Stone, Ben SR Oyster River 5:43.9 17:48.7 25
27 Brown, Rowan JR Oyster River 5:44.8 17:51.5 26
28 Silk, Mason JR Souhegan 5:45.4 17:53.3 27
29 Demian, Kirpal SR Bow 5:46.5 17:56.6 28
30 Fleischer, Owen JR Oyster River 5:46.5 17:56.6 29
31 Bonner, Matthew SR Hanover 5:47.2 17:59.0 30
32 McFee, Ethan JR Souhegan 5:47.7 18:00.5 31
33 Hill, Patrick JR Coe-Brown 5:50.5 18:09.0 32
34 Sylvester, Carter JR Coe-Brown 5:50.8 18:09.9 33
35 Lessard, Colin SR Bow 5:51.0 18:10.5 34
36 Berube, Sam SR Bow 5:51.7 18:12.8 35
37 Kuczynski, Jacob SR Windham 5:54.5 18:21.5 36
38 Frazier, Maxwell SR Manchester West 5:55.7 18:25.1  
39 Neff, Gabriel SR Bow 5:55.7 18:25.4 37
40 Kotula, August JR Con-Val 5:56.1 18:26.4 38
41 Coope, Brent SR Kingswood 5:56.4 18:27.4 39
42 Veverka, Danny JR Con-Val 5:56.4 18:27.5 40
43 Kotelly, John SO Hollis/Brookline 5:57.0 18:29.4 41
44 Lange, Jack SO Hanover 5:58.2 18:33.2 42
45 Montville, Ari SR Portsmouth 5:59.4 18:36.6 43
46 Headington, Thomas SR Souhegan 5:59.9 18:38.1 44
47 Flenniken, Cole JR Windham 6:00.2 18:39.3 45
48 Siegel, Trevor SR Hanover 6:00.5 18:40.3 46
49 Marsh, Ian SR Sanborn Regional 6:01.1 18:42.1 47
50 Boisvert, Max SR Con-Val 6:06.9 19:00.1 48
51 Cavallo, Noah SO Sanborn Regional 6:07.6 19:02.1 49
52 Pugh, Andrew SO Sanborn Regional 6:07.9 19:03.1 50
53 Krebs, Hunter SR Kennett 6:08.0 19:03.4 51
54 Badger, Keith SR Kennett 6:08.3 19:04.3 52
55 Dodenhoff, Ethan JR Merrimack Valley 6:09.0 19:06.7 53
56 Deschenes, Haven JR Con-Val 6:09.3 19:07.4 54
57 Kilgore, Julian SR Goffstown 6:10.1 19:10.0 55
58 Drake, Bill SR Souhegan 6:10.6 19:11.4 56
59 Scherr, Cameron SR Portsmouth 6:10.8 19:12.2 57
60 Desmaris, Christopher SR Kennett 6:11.6 19:14.7 58
61 Nottebart, Josh SR Pelham 6:11.7 19:14.9 59
62 Beard, Tyler SO Con-Val 6:12.4 19:17.3 60
63 Butt, Connor SR Merrimack Valley 6:12.6 19:17.9 61
64 Swainbank, Leo JR Portsmouth 6:13.1 19:19.4 62
65 Mixer-Bailey, Boone JR Kennett 6:15.6 19:27.2 63
66 Livingston, Grady SO Kennett 6:15.8 19:27.7 64
67 Hutchinson, Matthew SR Hollis/Brookline 6:15.9 19:28.1 65
68 Strauss, Andrew SO Souhegan 6:15.9 19:28.1 66
69 Genkinger, Nick SR St. Thomas Aquinas 6:17.4 19:32.5 67
70 LaBorde, Jake SO Hollis/Brookline 6:17.8 19:34.0 68
71 Kulig, Michael SR Plymouth Regional 6:18.7 19:36.9 69
72 Wasson, Joseph SR Kingswood 6:18.9 19:37.4 70
73 Neff, Benjamin JR Bow 6:19.6 19:39.6 71
74 Brown, Conor SR Goffstown 6:19.6 19:39.6 72
75 Dufault, Cameron SR Pelham 6:20.4 19:42.0 73
76 Yeaton, Zach JR Portsmouth 6:20.9 19:43.7 74
77 Norris, Nick JR Portsmouth 6:21.1 19:44.2 75
78 Tebo, Owen JR Sanborn Regional 6:21.5 19:45.3 76
79 Gonzalez, Trey JR Windham 6:22.0 19:47.0 77
80 Gendron, Paul SR Goffstown 6:23.6 19:51.9 78
81 Skilling, Samuel SO Windham 6:24.7 19:55.4 79
82 Sartell, Nathaniel SR Hollis/Brookline 6:27.1 20:02.7 80
83 DeLong, Daniel SR Hollis/Brookline 6:28.6 20:07.4 81
84 Sheahan, Oleg JR Kingswood 6:29.9 20:11.5 82
85 Norris, Mitchell SR Portsmouth 6:31.0 20:14.8 83
86 Walsh, Cooper SR St. Thomas Aquinas 6:31.2 20:15.4 84
87 Hilyard, Erik SR John Stark 6:31.3 20:15.9 85
88 Demers, Nathan SR Bow 6:31.5 20:16.4 86
89 Pawlowicz, Kenny JR Pelham 6:33.4 20:22.2 87
90 Patten, Camden SR Kingswood 6:33.9 20:23.8 88
91 Doe, Steven SR Windham 6:34.4 20:25.6 89
92 McDermott, Kevin SR Portsmouth 6:35.0 20:27.4 90
93 Hansen, Griffin SR Goffstown 6:35.6 20:29.1 91
94 Testerman, David SO Pembroke 6:37.1 20:34.0 92
95 Perkins, Matthew SO Kingswood 6:37.9 20:36.5 93
96 Donnell, Cameron SR Plymouth Regional 6:38.2 20:37.3 94
97 Tedford, Jake JR Sanborn Regional 6:38.7 20:38.8 95
98 Porter, Garrick SR Kennett 6:39.1 20:40.2 96
99 Huckman, Tim SO Kingswood 6:39.7 20:41.9 97
100 Ramani, Hirsh SR Windham 6:39.8 20:42.1 98
101 Miller, Ryan SR Pelham 6:39.8 20:42.3 99
102 Arseneau, Mason JR Milford 6:41.0 20:46.0  
103 Oglesby, Christian SR Merrimack Valley 6:43.0 20:52.1 100
104 Bisson, Luc SO Plymouth Regional 6:43.3 20:53.2 101
105 Linscott, Isaac SO Merrimack Valley 6:43.7 20:54.5 102
106 Bourdeau, Robbie JR Kingswood 6:44.0 20:55.3 103
107 Bryan, Cody SR Kennett 6:44.0 20:55.5 104
108 Fortunato, Caeleb JR Milford 6:44.9 20:58.0  
109 Cayarga Soldevilla, Javier SR St. Thomas Aquinas 6:45.5 20:59.9 105
110 Olson, Caleb SR Bow 6:47.6 21:06.6 106
111 Dwyer, Jacob SO Hollis/Brookline 6:51.4 21:18.4 107
112 Payeur, Owen SR John Stark 6:53.3 21:24.2 108
113 Warren, Nathan SO Plymouth Regional 6:53.7 21:25.6 109
114 Schultz, Peter SR St. Thomas Aquinas 6:53.9 21:26.1 110
115 Dalton, Nicholas JR Goffstown 6:54.2 21:27.1 111
116 Astholz, Collin SR John Stark 6:54.4 21:27.7 112
117 Tremblay, Shawn SR Pembroke 6:54.6 21:28.3 113
118 O'Connor, Dillon JR St. Thomas Aquinas 6:54.7 21:28.7 114
119 Harkness, Jack JR Pembroke 6:55.3 21:30.4 115
120 McLeod, Hunter JR Plymouth Regional 6:56.6 21:34.4 116
121 Gamache, Oscar JR Pembroke 6:56.8 21:35.0 117
122 Tan, Lucas SO Manchester West 6:57.2 21:36.3  
123 Hyatt, Peter SO St. Thomas Aquinas 7:00.1 21:45.3 118
124 McFall, Marcus SR John Stark 7:00.6 21:46.9 119
125 Montague, Reece JR John Stark 7:01.0 21:48.2 120
126 Fox, Jarren SR Goffstown 7:01.3 21:49.1 121
127 Adl-Zarabi, Cyrus JR Milford 7:02.4 21:52.6  
128 Marsh, JJ JR St. Thomas Aquinas 7:03.1 21:54.8 122
129 Whitman, Ethan SR Plymouth Regional 7:07.4 22:08.1 123
130 Hagner, Caleb SO Goffstown 7:08.8 22:12.4 124
131 Bellahrossi, Ryan JR Pelham 7:09.9 22:15.7 125
132 Philbin, James SR Plymouth Regional 7:11.0 22:19.2 126
133 Chiavaras, Alex JR Pembroke 7:15.7 22:33.8 127
134 Casey, Shuman SO Pembroke 7:24.9 23:02.6 128
135 Elie, John SR Pelham 7:28.6 23:13.9 129
136 Valenti, Tomas JR Merrimack Valley 7:32.7 23:26.7 130
137 Guerra, Pedro SR Pelham 7:43.4 23:59.9 131
138 Chase, Andrew SR Pembroke 7:57.6 24:44.1 132