West Noble Invitational Date: 09-15-18   Venue: West Noble, IN
Events
Men's Events Women's Events
MS Boys Varsity HS Girls
MS Boys Reserve MS Girls Reserve
HS Boys MS Girls Varsity
HS Girls Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:41:23 20:16 44 1 5 11 13 14 19 27
2 1:43:54 20:46 58 6 9 10 15 18 21 30
3 1:45:18 21:03 94 3 7 8 28 48 53 74
4 1:48:48 21:45 178 2 12 33 50 81 91 97
5 1:50:39 22:07 201 16 24 38 39 84 103 118
6 1:52:31 22:30 241 36 37 46 59 63 75 76
7 1:52:58 22:35 259 20 55 58 62 64 68 88
8 1:52:56 22:35 260 23 34 57 69 77 85 86
9 1:53:29 22:41 264 41 43 52 56 72 80 90
10 1:54:04 22:48 280 29 40 42 73 96 133 146
11 1:53:51 22:46 283 44 45 49 67 78 82 87
12 1:56:08 23:13 338 17 60 66 83 112 130 144
13 1:57:08 23:25 353 25 32 79 106 111 115 119
14 1:58:23 23:40 394 47 65 89 94 99 110 139
15 1:59:01 23:48 414 51 71 92 95 105 107 108
16 2:00:45 24:09 418 4 61 113 116 124 128  
17 2:04:39 24:55 437 31 35 100 134 137    
18 Lakeland 2:04:32 24:54 477 26 98 102 122 129 131 145
19 2:05:52 25:10 515 54 101 117 120 123 127 143
20 2:13:06 26:37 551 22 114 126 142 147 149  
21 2:10:07 26:01 591 104 109 121 125 132 136 140
22 2:25:32 29:06 646 70 135 141 148 152 154  
23 2:37:16 31:27 685 93 138 150 151 153    
HS Girls Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Strzelecki, Erin SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:02.1 18:45.2 1
2 Busch, Sarah SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:22.4 19:48.2 2
3 Cates, Ellie SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:23.7 19:52.2 3
4 Haldeman, Carol SR Fairfield 6:27.6 20:04.4 4
5 Steele, Nora SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:28.7 20:07.8 5
6 Sedlaczek, Angelina SR Homestead 6:34.1 20:24.5 6
7 Mays, Abby SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:34.7 20:26.4 7
8 Hoover, Callie SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:38.4 20:38.0 8
9 Faber, Amelia SR Homestead 6:38.8 20:39.2 9
10 Kiess, Skylar SR Homestead 6:39.8 20:42.4 10
11 Morris, Anna SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:40.1 20:43.2 11
12 Hawkins, Hannah SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:42.2 20:49.6 12
13 Beeber, Susie SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:43.2 20:52.9 13
14 Delaney, Aileen SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:43.6 20:54.1 14
15 Richards, Lauren SR Homestead 6:44.5 20:56.8 15
16 Beaubien, Renee SR Leo 6:46.0 21:01.6 16
17 Walda, Lauren SR Ft. Wayne South Side 6:48.0 21:07.8 17
18 Henschen, Izabella SR Homestead 6:49.2 21:11.3 18
19 Nix, Katie SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:49.9 21:13.7 19
20 Olvera, Brenda SR Ft. Wayne Northrop 6:50.8 21:16.6 20
21 Jones, Rhyah SR Homestead 6:54.9 21:29.1 21
22 Gentz, Abbey SR Woodlan Jr./Sr. High School 6:55.8 21:32.1 22
23 LaLonde, Elizabeth SR Carroll (Fort Wayne) 6:56.4 21:33.8 23
24 Norris, Eden SR Leo 6:56.6 21:34.3 24
25 Craig, Kasey SR Ft. Wayne North Side 6:57.5 21:37.3 25
26 Chrisman, April SR Lakeland 6:58.8 21:41.2 26
27 Baumgartner, Mary SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:59.1 21:42.3 27
28 Kaschinske, Rhaya SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 7:00.2 21:45.7 28
29 Armstrong, Nataley SR Garrett 7:00.3 21:45.9 29
30 Palmer, Megan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:00.5 21:46.6  
31 Godfrey, Megan SR Homestead 7:00.6 21:46.8 30
32 Russell, Adaline SR Elkhart Christian Academy 7:01.7 21:50.4 31
33 Wilchar, Chaelynn SR Ft. Wayne North Side 7:02.3 21:52.3 32
34 Mulholland, Tatum SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:03.2 21:54.8 33
35 Wilkins, Maya SR Carroll (Fort Wayne) 7:03.3 21:55.3 34
36 Deardorff, Bridget SR Elkhart Christian Academy 7:05.3 22:01.5 35
37 Wolfe, Whtiney SR NorthWood 7:06.4 22:04.9 36
38 Martinez, Jennifer SR NorthWood 7:07.3 22:07.7 37
39 Fuchs, Megan SR Leo 7:07.6 22:08.8 38
40 Grashoff, Ella SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:08.7 22:12.0  
41 Stine, Taylor SR Leo 7:08.8 22:12.5 39
42 Malcolm, Madilyn SR Garrett 7:10.0 22:16.0 40
43 Oddou, Lillie SR Columbia City 7:10.9 22:18.8 41
44 Hans, Maya SR Homestead 7:10.9 22:19.0  
45 Weaver, Sydney SR Garrett 7:11.0 22:19.2 42
46 Oddou, Eden SR Columbia City 7:11.1 22:19.6 43
47 Murillo, Yarency SR West Noble 7:11.5 22:20.7 44
48 Wallen, Megan SR West Noble 7:11.7 22:21.5 45
49 Knight, Isabel SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:13.0 22:25.6  
50 Brubaker, Hannah SR NorthWood 7:13.3 22:26.5 46
51 Graft, Katie SR Churubusco 7:16.5 22:36.3 47
52 Bordner, Megan SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 7:16.6 22:36.7 48
53 Foreman, Gabrielle SR West Noble 7:17.0 22:37.8 49
54 Heiny, Kathryn SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:17.4 22:39.2 50
55 Saine, Chalaina SR Homestead 7:17.6 22:39.8  
56 Sanchez, Yadira SR Goshen 7:18.0 22:41.1 51
57 Willson, Ally SR Columbia City 7:18.4 22:42.3 52
58 Federoff, Ashley SR Homestead 7:19.1 22:44.5  
59 Witmer, Gretchen SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 7:19.4 22:45.4 53
60 Lind, Clara SR Bethany Christian 7:19.4 22:45.4 54
61 Starnes, Mallory SR Ft. Wayne Northrop 7:21.0 22:50.4 55
62 Denice, Anna SR Homestead 7:21.3 22:51.4  
63 Cook, Jaslyn SR Columbia City 7:21.9 22:53.0 56
64 Leimkuhler, Ava SR Carroll (Fort Wayne) 7:22.2 22:54.0 57
65 Irby, Jo'Deci SR Ft. Wayne Northrop 7:22.2 22:54.0 58
66 Ewing, Hannah SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:22.2 22:54.1  
67 Miller, Megan SR NorthWood 7:22.5 22:55.0 59
68 Ebetino, Alex SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:22.7 22:55.5  
69 Niblack, Katey SR Ft. Wayne South Side 7:22.9 22:56.2 60
70 Yoder, Madelyn SR Fairfield 7:23.0 22:56.4 61
71 Straub, Breanna SR Ft. Wayne Northrop 7:23.2 22:57.3 62
72 Schrock, Laura SR NorthWood 7:23.3 22:57.3 63
73 Warner, Heidi SR Homestead 7:23.7 22:58.8  
74 Jensen, Hayley SR Ft. Wayne Northrop 7:24.3 23:00.6 64
75 Debolt, Cara SR Churubusco 7:24.4 23:00.8 65
76 Aselage, Paige SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:25.0 23:02.9  
77 Hensler, Madeline SR Ft. Wayne South Side 7:25.8 23:05.3 66
78 Shoemaker, Erin SR West Noble 7:26.4 23:07.0 67
79 Silvers-Barone, Summer SR Ft. Wayne Northrop 7:26.8 23:08.3 68
80 Bright, McKenzie SR Carroll (Fort Wayne) 7:27.5 23:10.6 69
81 Spurlin, Lily SR Whitko 7:28.5 23:13.7 70
82 Bestul, Kassidy SR Goshen 7:28.6 23:13.8 71
83 Shelton, Caroline SR Columbia City 7:29.3 23:16.0 72
84 Placencia, Valencia SR Garrett 7:29.7 23:17.5 73
85 Nix, Katelyn SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 7:29.8 23:17.8 74
86 Burden, Kaitlin SR NorthWood 7:30.3 23:19.1 75
87 Allen, Emilie SR NorthWood 7:30.3 23:19.1 76
88 Kreilach, Ava SR Carroll (Fort Wayne) 7:31.4 23:22.6 77
89 Parson, Thalia SR West Noble 7:31.9 23:24.3 78
90 Fritz, Taylor SR Ft. Wayne North Side 7:35.1 23:34.1 79
91 Fahl, Amelia SR Columbia City 7:35.1 23:34.2 80
92 Baum, Kristina SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:36.0 23:36.8 81
93 Villalobos, Nallely SR West Noble 7:36.6 23:38.7 82
94 Kolkman, Elizabeth SR Ft. Wayne South Side 7:37.4 23:41.4 83
95 Kissner, Lily SR Leo 7:37.9 23:42.8 84
96 Davis, Zoe SR Carroll (Fort Wayne) 7:38.4 23:44.4 85
97 Deweese, Mary SR Eastside 7:38.8 23:45.5  
98 Landwehr, Cobi SR Carroll (Fort Wayne) 7:39.6 23:48.0 86
99 Hunter, Emma SR Homestead 7:39.8 23:48.6  
100 Haro, Stephanie SR West Noble 7:39.8 23:48.8 87
101 Williams, Alyssa SR Ft. Wayne Northrop 7:40.0 23:49.3 88
102 Basinger, Allie SR Churubusco 7:40.8 23:51.8 89
103 Sigler, Karris SR Columbia City 7:40.9 23:52.1 90
104 McLaughlin, Emily SR Homestead 7:42.8 23:58.2  
105 Miguel, Alexis SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:44.0 24:01.8 91
106 Koshmider, Sophia SR Goshen 7:44.0 24:01.8 92
107 Firestine, Becky SR Eastside 7:46.0 24:08.0  
108 McAlary, Grace SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:47.2 24:11.7  
109 Hershberger, Riley SR NorthWood 7:48.3 24:15.0  
110 Johnson, Chloe SR Homestead 7:49.0 24:17.4  
111 Zumbrun, Kylie SR Central Noble 7:49.1 24:17.5 93
112 Andrews, Sona SR Carroll (Fort Wayne) 7:50.1 24:20.8  
113 Smith, Molly SR NorthWood 7:50.2 24:21.1  
114 Zeigler, Jamie SR Churubusco 7:50.5 24:22.1 94
115 Elward, Kelsey SR Ft. Wayne Northrop 7:50.8 24:22.8  
116 Smith, Brandi SR Goshen 7:51.0 24:23.4 95
117 Hunter, Kiera SR Homestead 7:51.4 24:24.7  
118 Kioski, Emma SR Garrett 7:51.9 24:26.3 96
119 Whiteleather, Hailey SR Columbia City 7:51.9 24:26.3  
120 McGuire, Grace SR Homestead 7:52.5 24:28.2  
121 Borchelt, Maddie SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 7:52.6 24:28.6  
122 Carlin, Abby SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:52.8 24:29.2 97
123 Lewin, Ella SO Lakeland 7:53.3 24:30.8 98
124 Vorhis, Abigail SR NorthWood 7:53.7 24:31.8  
125 Burita, Maggie SR Churubusco 7:53.9 24:32.5 99
126 Gruet, Emma SR Elkhart Christian Academy 7:54.1 24:33.2 100
127 Chalfant, Abby SR Lakewood Park Christian 7:54.3 24:33.6  
128 Yeakey, Fiona SR Bethany Christian 7:54.5 24:34.4 101
129 Guzman, Monica FR Lakeland 7:55.2 24:36.6 102
130 Robinson, Elisabeth SR Leo 7:55.6 24:37.7 103
131 Moore, Aneka SR Homestead 7:55.9 24:38.7  
132 Steele, Allison SR Prairie Heights 7:56.9 24:41.8 104
133 Dinius, Hannah SR Carroll (Fort Wayne) 7:56.9 24:41.9  
134 Garcia, Abigail SR Goshen 7:57.0 24:42.0 105
135 Cook, Shelby SR Homestead 7:58.4 24:46.4  
136 Jenkins, Morgan SR NorthWood 7:59.1 24:48.7  
137 Huhn, Elise SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:59.1 24:48.8  
138 Wells-White, Dominique SR Ft. Wayne North Side 7:59.5 24:49.8 106
139 Chupp, Morgan SR Goshen 8:00.0 24:51.6 107
140 Irby, Liberty SR Ft. Wayne Northrop 8:00.4 24:52.8  
141 WaltonClark, Julieta SR Goshen 8:01.0 24:54.5 108
142 Roberts, Samantha SR Prairie Heights 8:01.0 24:54.7 109
143 Bonilla, Samantha SR West Noble 8:01.8 24:57.2  
144 Gaerte, Kaitlynne SR Churubusco 8:02.0 24:57.8 110
145 Tienda, Alexa SR Ft. Wayne Northrop 8:02.5 24:59.4  
146 Moore, Krista SR Ft. Wayne Bishop Luers 8:03.6 25:02.6  
147 Hagedorn, Charlotte SR Homestead 8:03.7 25:02.9  
148 Renner, Maria SR Ft. Wayne Bishop Luers 8:05.1 25:07.2  
149 Schweyer, Ariez SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 8:05.9 25:09.8  
150 McKee, Kayleigh SR Goshen 8:06.0 25:10.1  
151 Holzinger, Lillian SR Ft. Wayne Bishop Luers 8:06.3 25:10.9  
152 Sherrer, Abby SR Ft. Wayne North Side 8:07.6 25:15.1 111
153 McGhee, Savanna SR Ft. Wayne South Side 8:08.7 25:18.4 112
154 Barhydt, Reese SR NorthWood 8:09.7 25:21.5  
155 Hobson, Monica SR Southwood 8:09.9 25:22.2  
156 Miller, Madalynne SR Fairfield 8:11.1 25:26.0 113
157 Colin, Jazmin SR Ft. Wayne Northrop 8:12.0 25:28.7  
158 Willson, Haley SR Columbia City 8:12.3 25:29.6  
159 Koos, Ellie SR Woodlan Jr./Sr. High School 8:13.1 25:32.2 114
160 Hackbush , Vada SR Ft. Wayne North Side 8:14.0 25:35.1 115
161 Walter, Jessica SR Homestead 8:14.3 25:36.0  
162 Tilbury, Anna SR Homestead 8:15.0 25:38.1  
163 Clark, Lauren SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:15.8 25:40.5  
164 Weaver, Alexus SR Fairfield 8:17.5 25:46.0 116
165 Gerig, Madeline SR Carroll (Fort Wayne) 8:19.0 25:50.7  
166 Dutchersmith, Luisa SR Bethany Christian 8:19.5 25:52.2 117
167 Harper, Hannah SR Carroll (Fort Wayne) 8:20.6 25:55.6  
168 Hipskind, Josie SR Leo 8:22.3 26:00.9 118
169 Hicks, Briana SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 8:22.8 26:02.4  
170 Burton, Claire SR Ft. Wayne Bishop Luers 8:23.1 26:03.2  
171 Miles, Jackie SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:23.1 26:03.3  
172 Mancia, Grace SR Ft. Wayne North Side 8:24.1 26:06.4 119
173 Ratkos, Illyanna SR Homestead 8:25.1 26:09.6  
174 Schafer, Lily SR Ft. Wayne Bishop Luers 8:25.7 26:11.2  
175 Bursova, Nicole SR Ft. Wayne Northrop 8:26.6 26:14.2  
176 Mast, Carissa SR Bethany Christian 8:27.8 26:18.0 120
177 Jenkins, Amanda SR NorthWood 8:28.1 26:18.8  
178 Patterson, Melody SR Ft. Wayne Northrop 8:28.6 26:20.4  
179 Walter, Breanna SR Prairie Heights 8:28.6 26:20.5 121
180 McIntyre, Josie SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:29.2 26:22.2  
181 Rettig, Brooklynn JR Lakeland 8:29.2 26:22.4 122
182 Torres, Naomi SR Bethany Christian 8:29.3 26:22.7 123
183 Saine, Caydence SR Homestead 8:30.7 26:26.8  
184 Meyer, Kiera SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:31.5 26:29.4  
185 Woenker, Alyxandra SR Carroll (Fort Wayne) 8:32.0 26:30.9  
186 Holsopple, Lydia SR Fairfield 8:32.5 26:32.5 124
187 Schroeder, Jane SR Ft. Wayne Bishop Luers 8:32.7 26:33.1  
188 Crider, Lauren SR Lakewood Park Christian 8:32.8 26:33.3  
189 Hockema, Kensi SR Carroll (Fort Wayne) 8:33.6 26:36.0  
190 Allshouse, Kiana SR Prairie Heights 8:34.3 26:38.0 125
191 Fielstra, Karlie SR NorthWood 8:37.3 26:47.4  
192 Moore, Morgan SR Woodlan Jr./Sr. High School 8:37.4 26:47.7 126
193 Siela, Rachel SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:37.5 26:48.1  
194 Wei, Hanbing SR Bethany Christian 8:37.6 26:48.2 127
195 Morita, Bo SR Goshen 8:39.9 26:55.3  
196 Adam, Faith SR Fairfield 8:41.9 27:01.8 128
197 Hostetler, Eva SR Lakewood Park Christian 8:42.0 27:01.9  
198 Lietzke, Clara SR Carroll (Fort Wayne) 8:42.9 27:04.9  
199 Sunderlin, Gwyn SR Carroll (Fort Wayne) 8:43.3 27:06.1  
200 Palomino, Hazany SR Goshen 8:44.8 27:10.8  
201 Brewer, MacKenzie SR NorthWood 8:47.2 27:18.1  
202 Munoz, Claudia JR Lakeland 8:48.3 27:21.5 129
203 Markham, Jenna SR NorthWood 8:48.9 27:23.5  
204 Licona, Seloni SR Ft. Wayne South Side 8:49.0 27:23.6 130
205 Didier, Faith SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:49.3 27:24.8  
206 Lopez, Alexia JR Lakeland 8:51.0 27:29.9 131
207 Hall, Kyler SR Prairie Heights 8:51.7 27:32.2 132
208 Zehr, Mary SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:52.1 27:33.4  
209 Butler, Brenna SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 8:52.7 27:35.2  
210 Coy, Emma SR Columbia City 8:53.7 27:38.4  
211 Hicks, Tiana SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 8:53.9 27:39.0  
212 Rayle, Chloe SR Garrett 8:54.5 27:40.8 133
213 Miller, McKynze SR NorthWood 8:54.9 27:42.1  
214 Radalia, Charly SR Homestead 8:56.2 27:46.1  
215 Rorick, Olivia SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:56.9 27:48.4  
216 Cox, Keely SR Elkhart Christian Academy 9:00.0 27:57.8 134
217 Kaufman, Elizabeth SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 9:00.7 28:00.2  
218 Fleck, Faith SR Lakewood Park Christian 9:01.7 28:03.3  
219 Norman, Amaya SR Whitko 9:02.4 28:05.4 135
220 Malone, Jaycee SR Prairie Heights 9:03.1 28:07.6 136
221 Whitehead, Ruth SR Goshen 9:03.8 28:09.9  
222 Deardorff, Brooklyn SR Elkhart Christian Academy 9:06.2 28:17.2 137
223 Williams, Andrea SR NorthWood 9:07.1 28:20.1  
224 Kissinger, Chasidy SR Central Noble 9:07.4 28:20.8 138
225 Arreola, Michelle SR Goshen 9:07.7 28:21.8  
226 Flores, Aurora SR Goshen 9:08.6 28:24.6  
227 Schuman, Katelynn SR Churubusco 9:09.6 28:27.7 139
228 Vela, Noemi SR Goshen 9:09.7 28:28.2  
229 Clegg, Eliza SR Homestead 9:11.4 28:33.4  
230 Quiroz, Veronica SR Goshen 9:11.5 28:33.8  
231 Leland, Alyssa SR Prairie Heights 9:11.7 28:34.3 140
232 Englehart, Grace SR Homestead 9:12.5 28:36.7  
233 Foutz, Liz SR Whitko 9:13.6 28:40.3 141
234 Richardson, Abbey SR Woodlan Jr./Sr. High School 9:17.5 28:52.4 142
235 McArdle, Morgan SR Ft. Wayne North Side 9:18.3 28:54.9  
236 Htwe, Susu SR Ft. Wayne Northrop 9:21.5 29:04.8  
237 Bohn, Risa SR Bethany Christian 9:24.6 29:14.3 143
238 Castello, Maria SR Leo 9:25.9 29:18.4  
239 Schmitt, Lydia SR NorthWood 9:30.3 29:32.2  
240 Camacho, Jubilee SR Ft. Wayne South Side 9:30.7 29:33.4 144
241 Sines, Jama JR Lakeland 9:31.1 29:34.7 145
242 Malv, Kailia JR Lakeland 9:31.9 29:37.0  
243 Martinez, Ariceli SR NorthWood 9:33.7 29:42.6  
244 Gough, Lareesa SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 9:34.7 29:45.7  
245 Dewitt, Samantha SR Garrett 9:39.8 30:01.7 146
246 Cook, Kerstin SR Prairie Heights 9:41.2 30:06.0  
247 Braun, Mary SR Ft. Wayne Bishop Luers 9:42.4 30:09.7  
248 Templeton, Olivia SR Carroll (Fort Wayne) 9:42.8 30:10.9  
249 Kratzer, Naomi SR Goshen 9:43.5 30:13.1  
250 Martinez, Erika SR NorthWood 9:44.0 30:14.7  
251 Rashevich, Kate SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 9:45.0 30:17.9  
252 Elwood, McKenna SR Woodlan Jr./Sr. High School 9:46.5 30:22.5 147
253 Jackson, Laura SR Whitko 9:49.3 30:31.2 148
254 Quinn, Samantha SR NorthWood 9:55.9 30:51.8  
255 Olvera, Ashley SR Goshen 10:03.4 31:15.0  
256 Eberle, Hannah SR NorthWood 10:05.9 31:22.8  
257 Angel, Claire SR Homestead 10:09.2 31:33.0  
258 Moore, Jada SR Garrett 10:13.5 31:46.3  
259 Randolph, Brina SR Ft. Wayne North Side 10:16.8 31:56.7  
260 Clark, Mikayleigh SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 10:17.2 31:57.9  
261 Chapman, Kristin SR NorthWood 10:18.2 32:01.1  
262 Hildebrand, Anna SR Carroll (Fort Wayne) 10:23.4 32:17.1  
263 Allgeier, Breanna SR Woodlan Jr./Sr. High School 10:26.2 32:25.9 149
264 Yenser, Carly SR Homestead 10:29.8 32:37.1  
265 Dailey, Katlyn SR Prairie Heights 10:34.4 32:51.2  
266 Perkins, Emma SR Leo 10:35.7 32:55.3  
267 Matson, Hannah SR Ft. Wayne North Side 10:43.3 33:18.9  
268 McMullen, Meghyn SR Hamilton 10:44.1 33:21.4  
269 Yoder, Makenzie SR Central Noble 10:47.0 33:30.5 150
270 Stier, Gabriela SR Central Noble 11:14.2 34:54.9 151
271 Foutz, Zoe SR Whitko 11:16.6 35:02.5 152
272 Veneble, Natalie SR NorthWood 11:26.9 35:34.6  
273 Stier, Mikayla SR Central Noble 11:39.3 36:12.9 153
274 McGuin, Rachel SR Whitko 12:38.6 39:17.2 154
MS Boys Varsity Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 54:36 10:55 56 2 7 13 16 18 29 33
2 56:17 11:15 130 4 12 31 38 45 62 91
3 57:37 11:31 189 20 22 36 51 60 63 79
4 58:03 11:36 236 11 17 41 70 97 100 111
5 58:11 11:38 241 9 23 52 65 92 109 125
6 58:31 11:42 253 26 32 34 75 86 112 157
7 58:47 11:45 287 3 40 43 77 124 146 148
8 59:09 11:49 306 10 24 56 89 127 175  
9 59:36 11:55 308 46 49 66 69 78 80 95
10 59:28 11:53 319 8 72 74 81 84 93 118
11 1:00:10 12:02 350 50 54 58 73 115 131 133
12 59:57 11:59 353 19 21 94 102 117 170  
13 1:01:04 12:12 415 28 35 96 104 152 162  
14 1:01:12 12:14 421 6 14 98 149 154 179 180
15 1:01:07 12:13 424 61 68 90 99 106 108 110
16 1:01:13 12:14 426 27 47 101 122 129 135 155
17 1:01:38 12:19 436 39 44 87 113 153 158 163
18 1:04:31 12:54 473 5 30 76 168 194 198  
19 1:02:00 12:24 475 64 67 107 116 121 138 151
20 1:02:04 12:24 480 53 85 103 119 120 130 136
21 1:02:48 12:33 481 37 55 57 165 167 174  
22 1:02:11 12:26 490 48 88 105 123 126 195 196
23 1:03:48 12:45 505 15 59 114 139 178 183 201
24 1:05:08 13:01 624 71 83 140 164 166 171 172
25 1:05:12 13:02 638 42 132 143 160 161 190  
26 1:08:39 13:43 681 1 128 176 187 189 191 192
27 Fremont MS 1:07:26 13:29 687 82 134 141 142 188 199  
28 Bethany Christian MS 1:08:15 13:39 704 25 145 173 177 184 186 193
29 1:09:53 13:58 791 137 144 147 181 182 197  
30 1:09:36 13:55 819 150 156 159 169 185 200  
MS Boys Varsity Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Hallam, Gabe JR Lakewood Park Christian 5:26.2 10:08.1 1
2 Miller, DeWayne JR Westview Jr. High 5:29.8 10:14.8 2
3 Flora, Grant JR West Noble Middle School 5:41.4 10:36.6 3
4 Blackburn, Jacob JR Maple Creek Middle School 5:47.5 10:47.9 4
5 Zehr, Kevin JR Woodlan MS 5:48.0 10:48.9 5
6 Schramm, Luke JR Elkhart Christian Academy 5:48.4 10:49.5 6
7 Yoder, Keith SO Westview Jr. High 5:48.8 10:50.3 7
8 Claxton, Tommy JR Goshen Middle School 5:49.0 10:50.7 8
9 robison, edward JR Lakeview Middle School 5:49.8 10:52.2 9
10 Nix, Brenden JR St. Charles/St. Jude 5:49.8 10:52.2 10
11 Brown, Keenan JR DeKalb Middle School 5:50.4 10:53.3 11
12 Potchka, Jack SO Maple Creek Middle School 5:51.7 10:55.7 12
13 Yutzy, Jared JR Westview Jr. High 5:57.6 11:06.8 13
14 Reynolds, Jude JR Elkhart Christian Academy 5:58.0 11:07.4 14
15 Arnos, Andrew JR New Haven Middle School 5:59.8 11:10.8 15
16 Miller, Lyndon JR Westview Jr. High 6:00.5 11:12.2 16
17 O'Keefe, Timothy SO DeKalb Middle School 6:00.6 11:12.3 17
18 Lambright, Jeryle SO Westview Jr. High 6:00.9 11:12.9 18
19 Dailey, Nathan JR Edgewood Middle School 6:01.1 11:13.3 19
20 Miller, Grant SO NorthWood Middle School 6:01.4 11:13.8 20
21 Swartz, Tyler SO Edgewood Middle School 6:02.3 11:15.5 21
22 Burden, Jordan JR NorthWood Middle School 6:02.4 11:15.7 22
23 Hall, Garrett JR Lakeview Middle School 6:02.9 11:16.6 23
24 Sutter, Pablo JR St. Charles/St. Jude 6:03.3 11:17.3 24
25 Klopenstein, Samuel SR Bethany Christian MS 6:03.5 11:17.8 25
26 Ridge, Marcus SO Indian Springs Middle School 6:04.5 11:19.6 26
27 Rodgers, Robbie JR East Noble Middle School 6:05.4 11:21.2 27
28 Hernandez-Beck, Cristian JR Manchester 6:05.9 11:22.2 28
29 Helmuth, Luke SO Westview Jr. High 6:06.1 11:22.6 29
30 Lawson, Caleb JR Woodlan MS 6:06.1 11:22.6 30
31 Nietert, Blake JR Maple Creek Middle School 6:06.2 11:22.7 31
32 Pletcher, Zach JR Indian Springs Middle School 6:06.8 11:23.8 32
33 Miller, Lyle SO Westview Jr. High 6:06.8 11:23.8 33
34 Graves, Chase FR Indian Springs Middle School 6:07.6 11:25.4 34
35 King, Raven JR Manchester 6:08.1 11:26.3 35
36 Allen, Owen SO NorthWood Middle School 6:08.4 11:26.9 36
37 Coffman, Luke SO Garrett Middle School 6:09.0 11:28.0 37
38 Blosser, Porter JR Maple Creek Middle School 6:10.5 11:30.7 38
39 Sell, David JR Leo Jr./Sr. High School 6:11.5 11:32.6 39
40 Lowe, Isaiah JR West Noble Middle School 6:11.9 11:33.4 40
41 Hefty, Mattias SO DeKalb Middle School 6:12.6 11:34.7 41
42 Glasgo, Kawliga JR Prairie Heights Middle School 6:12.8 11:35.0 42
43 Silva, Isaac JR West Noble Middle School 6:13.5 11:36.4 43
44 Steidinger, Jaydon SO Leo Jr./Sr. High School 6:15.9 11:40.9 44
45 Baumert, Jackson JR Maple Creek Middle School 6:16.0 11:41.1 45
46 Gery, Anthony JR Woodside Middle School 6:16.4 11:41.8 46
47 Savoie, Carter JR East Noble Middle School 6:16.5 11:42.0 47
48 Wachtman, Zeke JR Lakeland Middle School 6:16.7 11:42.4 48
49 Hallman, Levi JR Woodside Middle School 6:16.9 11:42.7 49
50 Cooper, Vaughn JR Angola Middle School 6:17.5 11:43.7 50
51 Miller, Owen JR NorthWood Middle School 6:18.4 11:45.4 51
52 Duncan, Bryce JR Lakeview Middle School 6:18.5 11:45.7 52
53 Nine, Miles SO Fairfield JH 6:19.0 11:46.6 53
54 Herbert, Landon JR Angola Middle School 6:19.1 11:46.9 54
55 Weller, Gavin SO Garrett Middle School 6:19.6 11:47.7 55
56 Stewart, Owen JR St. Charles/St. Jude 6:20.7 11:49.8 56
57 Gater, Tyler JR Garrett Middle School 6:21.3 11:50.8 57
58 Meyer, Alex JR Angola Middle School 6:22.1 11:52.4 58
59 Pranger, Kaden SO New Haven Middle School 6:22.4 11:53.0 59
60 Davies, Cole JR NorthWood Middle School 6:23.8 11:55.6 60
61 Kieffer, Jacob JR Carroll Middle School 6:24.5 11:56.8 61
62 Carmody, Jacob JR Maple Creek Middle School 6:24.7 11:57.2 62
63 Wolfe, Ethan SO NorthWood Middle School 6:24.8 11:57.5 63
64 Yoder, Bryce JR Summit Middle School 6:25.0 11:57.8 64
65 perry, levi JR Lakeview Middle School 6:25.6 11:59.0 65
66 Martin, Chris JR Woodside Middle School 6:25.8 11:59.3 66
67 Scott, Christian SO Summit Middle School 6:26.0 11:59.7 67
68 Beuchel, Tyler SO Carroll Middle School 6:27.0 12:01.5 68
69 Heckman, Carson JR Woodside Middle School 6:27.2 12:01.9 69
70 McIntire, Jaren SO DeKalb Middle School 6:27.3 12:02.1 70
71 Wilson, Conyer SO Memorial Park Middle School 6:27.4 12:02.3 71
72 Sawatzky, Moses JR Goshen Middle School 6:28.1 12:03.5 72
73 Koch, Ollie SO Angola Middle School 6:28.7 12:04.6 73
74 Lopez, Alex SO Goshen Middle School 6:29.3 12:05.9 74
75 Krider, Tobey JR Indian Springs Middle School 6:29.5 12:06.1 75
76 Klepper, Ethan JR Woodlan MS 6:30.8 12:08.6 76
77 Rodriguez, Evan SO West Noble Middle School 6:31.9 12:10.6 77
78 Rodgers, Joshua FR Woodside Middle School 6:32.2 12:11.2 78
79 Bell, Wesley SO NorthWood Middle School 6:32.5 12:11.8 79
80 Ruppert, Tim SO Woodside Middle School 6:32.7 12:12.2 80
81 Shreiner Landes, Quinn FR Goshen Middle School 6:33.2 12:13.1 81
82 Solis, Messiah SR Fremont MS 6:33.2 12:13.1 82
83 Jaregui, Garrett JR Memorial Park Middle School 6:34.3 12:15.0 83
84 Castaneda, Nolan JR Goshen Middle School 6:34.4 12:15.3 84
85 Hochstetler, Mussie FR Fairfield JH 6:35.1 12:16.7 85
86 Anspaugh, Dylan JR Indian Springs Middle School 6:35.3 12:17.0 86
87 Gustafson, Brayden SO Leo Jr./Sr. High School 6:35.5 12:17.4 87
88 Jaeger, Landon FR Lakeland Middle School 6:35.6 12:17.6 88
89 Quinn, Aaron FR St. Charles/St. Jude 6:35.7 12:17.8 89
90 Ormistom, Liam SO Carroll Middle School 6:35.8 12:17.9 90
91 Potter, Andrew SO Maple Creek Middle School 6:35.8 12:17.9 91
92 Brown, Bryson JR Lakeview Middle School 6:36.0 12:18.4 92
93 Biek, Oliver JR Goshen Middle School 6:36.3 12:18.8 93
94 McPhail, Noah FR Edgewood Middle School 6:36.8 12:19.9 94
95 Cooper, Ayden SO Woodside Middle School 6:37.2 12:20.5 95
96 Dale, Kyler FR Manchester 6:37.4 12:20.8 96
97 Haupert, William SO DeKalb Middle School 6:37.5 12:21.2 97
98 Bachman, Wesley SO Elkhart Christian Academy 6:38.2 12:22.4 98
99 Ellingson, E.J. FR Carroll Middle School 6:38.6 12:23.1 99
100 Moore, Samuel JR DeKalb Middle School 6:39.0 12:23.9 100
101 Kline, Hunter JR East Noble Middle School 6:39.1 12:24.0 101
102 Hoffert, Ryun JR Edgewood Middle School 6:39.3 12:24.4 102
103 Mast, Luke SO Fairfield JH 6:39.4 12:24.7 103
104 Stetzel, Lane JR Manchester 6:40.4 12:26.5 104
105 Troyer, Christian JR Lakeland Middle School 6:41.6 12:28.7 105
106 Beuchel, Gregory SO Carroll Middle School 6:41.7 12:29.0 106
107 Widenhoefer, Ethan SO Summit Middle School 6:42.2 12:29.8 107
108 Unger, Kyle FR Carroll Middle School 6:42.8 12:30.9 108
109 Potter, Andrew SO Lakeview Middle School 6:43.1 12:31.5 109
110 Bane, Vinny FR Carroll Middle School 6:43.5 12:32.3 110
111 Knepper, Elijah JR DeKalb Middle School 6:43.6 12:32.4 111
112 Whiteleather, Devon FR Indian Springs Middle School 6:45.0 12:35.1 112
113 Schuller, Logan JR Central Noble Junior High 6:45.9 12:36.8  
114 Pulfer, Mason FR Leo Jr./Sr. High School 6:46.6 12:38.1 113
115 Harris, Jonah JR New Haven Middle School 6:47.9 12:40.5 114
116 Yarnelle, Sam SO Angola Middle School 6:49.5 12:43.5 115
117 Ratkos, Samuel JR Summit Middle School 6:49.7 12:43.8 116
118 Ross, Aaron SO Edgewood Middle School 6:50.2 12:44.9 117
119 Weddell, Lleyton JR Goshen Middle School 6:50.5 12:45.3 118
120 Rumfelt, Dirk FR Fairfield JH 6:51.6 12:47.5 119
121 Corbin, Mathias JR Fairfield JH 6:52.4 12:48.9 120
122 Myers, Jacob SO Summit Middle School 6:52.9 12:49.8 121
123 Pita, Junior JR East Noble Middle School 6:53.0 12:49.9 122
124 Palmer, Konner JR Lakeland Middle School 6:53.1 12:50.1 123
125 Mayorga, Miguel SO West Noble Middle School 6:53.6 12:51.2 124
126 Williamson, Mason JR Lakeview Middle School 6:54.2 12:52.2 125
127 Yoder, Tyler JR Lakeland Middle School 6:54.5 12:52.8 126
128 Thurber, David FR St. Charles/St. Jude 6:54.6 12:53.0 127
129 Kruse, Braeson JR Lakewood Park Christian 6:55.6 12:54.8 128
130 Hall, Jude SO Lakeland Christian 6:55.7 12:55.0  
131 Ritchie, Owen JR East Noble Middle School 6:56.4 12:56.3 129
132 Yoder, Carson JR Fairfield JH 6:57.1 12:57.7 130
133 Hinkley, Gavin SO Angola Middle School 6:57.3 12:58.1 131
134 Cearbaugh, Riley SO Prairie Heights Middle School 6:57.5 12:58.4 132
135 Orn, Alex FR Angola Middle School 6:58.7 13:00.6 133
136 Traxler, Ryan SR Fremont MS 6:59.4 13:01.9 134
137 Diaz, Alexander SO Eastside Junior High 7:00.6 13:04.1  
138 Kloer, Nolan SO East Noble Middle School 7:02.6 13:07.9 135
139 Kauffman, Brandon JR Fairfield JH 7:03.5 13:09.6 136
140 Rinker, Isaac JR Churubusco jr high 7:03.5 13:09.6 137
141 Olinger, Ellis SO Howe Military 7:05.1 13:12.6  
142 Tomaszewski, Anthony FR Summit Middle School 7:06.0 13:14.3 138
143 Eicher, Landon SO New Haven Middle School 7:06.1 13:14.4 139
144 Wilkenson, Leo SO Memorial Park Middle School 7:06.1 13:14.5 140
145 Parnin, Bryce SR Fremont MS 7:07.4 13:16.9 141
146 Barnes, Kaiden SR Fremont MS 7:07.5 13:17.0 142
147 Schrock, Holt JR Prairie Heights Middle School 7:07.7 13:17.4 143
148 Neireiter, Wyatt JR Churubusco jr high 7:08.6 13:19.1 144
149 Borden, Eliott SR Bethany Christian MS 7:08.6 13:19.2 145
150 Keene, Corbin SO West Noble Middle School 7:09.0 13:19.9 146
151 Downing, Nicolas JR Churubusco jr high 7:09.1 13:20.0 147
152 Yoder, Reegan JR Central Noble Junior High 7:09.5 13:20.7  
153 Bieberich, River SO West Noble Middle School 7:09.7 13:21.1 148
154 Hazen, Ty SO Elkhart Christian Academy 7:10.9 13:23.4 149
155 Wise, Sam JR Whitko Middle School 7:12.7 13:26.8 150
156 Woodfill, Vincent SO Summit Middle School 7:13.1 13:27.5 151
157 Wood, Memphis JR Manchester 7:13.7 13:28.6 152
158 Parmerlee, Austin SO Leo Jr./Sr. High School 7:14.2 13:29.6 153
159 Leeper, Isaac JR Elkhart Christian Academy 7:14.7 13:30.4 154
160 Pickering, Matthew JR East Noble Middle School 7:15.3 13:31.5 155
161 Cripe, Isaiah SO Whitko Middle School 7:15.7 13:32.3 156
162 Good, Gavin FR Indian Springs Middle School 7:16.7 13:34.1 157
163 Perkins, Joseph SO Leo Jr./Sr. High School 7:16.7 13:34.2 158
164 Cassidy, Dylan FR Whitko Middle School 7:17.6 13:35.8 159
165 Shaffer, Reed SO Prairie Heights Middle School 7:18.2 13:37.0 160
166 Cook, Max JR Prairie Heights Middle School 7:22.5 13:45.0 161
167 Smith, Caleb SO Manchester 7:23.0 13:46.0 162
168 Knoblach, Kayden SO Leo Jr./Sr. High School 7:23.4 13:46.7 163
169 Campbell-Carpenter, Liam SO Memorial Park Middle School 7:24.2 13:48.1 164
170 Taylor, Hudson JR Garrett Middle School 7:24.5 13:48.7 165
171 Combs, Keegan SO Memorial Park Middle School 7:24.5 13:48.8 166
172 Malcolm, Malachi FR Garrett Middle School 7:27.0 13:53.4 167
173 Wiesehan, Kevin SO Woodlan MS 7:27.1 13:53.5 168
174 Lake, Cole FR Central Noble Junior High 7:27.1 13:53.6  
175 Hoffman, Logan SO Whitko Middle School 7:27.7 13:54.7 169
176 Heckaman, Hunter JR Edgewood Middle School 7:28.9 13:56.9 170
177 Jordan, Spencer FR Memorial Park Middle School 7:29.5 13:58.1 171
178 Harl, Evan SO Memorial Park Middle School 7:29.9 13:58.7 172
179 Shrock, Noah SR Bethany Christian MS 7:32.6 14:03.8 173
180 Demske, Carter FR Garrett Middle School 7:36.7 14:11.4 174
181 Krucina, Vince JR St. Charles/St. Jude 7:42.0 14:21.4 175
182 Rasnik, Connor SO Lakewood Park Christian 7:44.1 14:25.2 176
183 Clark, Gabriel SR Bethany Christian MS 7:46.2 14:29.2 177
184 Clauser, Brayden FR New Haven Middle School 7:57.3 14:49.9 178
185 Shepherd, Aidan SO Lakeview Middle School 7:58.0 14:51.2  
186 Burden, Jackson JR Elkhart Christian Academy 7:59.2 14:53.4 179
187 Ahlersmeyer, Eddie JR Elkhart Christian Academy 8:03.2 15:00.9 180
188 Caulk, Henry FR Churubusco jr high 8:03.6 15:01.7 181
189 Young, Mason JR Churubusco jr high 8:04.6 15:03.4 182
190 Noble, Austin FR New Haven Middle School 8:05.3 15:04.9 183
191 Landis, Emerson SR Bethany Christian MS 8:06.0 15:06.0 184
192 Smith, Ed FR Whitko Middle School 8:06.6 15:07.2 185
193 Maust, Xayvion SR Bethany Christian MS 8:18.1 15:28.6 186
194 Blair, Charles JR Howe Military 8:19.4 15:31.1  
195 Mansojer, Anthony SO Lakewood Park Christian 8:21.1 15:34.3 187
196 Fisher, Jordan SR Fremont MS 8:22.9 15:37.5 188
197 Born, Curtis FR Lakewood Park Christian 8:22.9 15:37.7 189
198 Early, Jayden SO Howe Military 8:23.5 15:38.7  
199 Keipper, Nash SO Prairie Heights Middle School 8:25.1 15:41.6 190
200 Miller, Josiah JR Lakeland Christian 8:26.9 15:45.0  
201 Prosser, Cayden JR Hamilton Jr. High School 8:27.4 15:46.1  
202 Lyons, Carson FR Lakewood Park Christian 8:37.1 16:04.0 191
203 VandeVelde, Caleb 8 Lakewood Park Christian 8:38.4 16:06.5 192
204 Dutkiewicz, Simon SR Bethany Christian MS 8:41.2 16:11.7 193
205 Rosswurm , Dawson FR Eastside Junior High 8:42.9 16:14.9  
206 Wilson, Brendan SO Woodlan MS 8:44.8 16:18.4 194
207 Blankenship, Norman FR Lakeland Middle School 8:54.8 16:37.1 195
208 Bowman, Xander FR Lakeland Middle School 8:56.0 16:39.3 196
209 Foote, Drew JR Churubusco jr high 8:58.4 16:43.9 197
210 Leeper, Ben FR Elkhart Christian Academy 8:59.3 16:45.5  
211 Beldon, Noah SO Hamilton Jr. High School 9:13.1 17:11.3  
212 Baxter, Johnathan FR Woodlan MS 9:32.5 17:47.4 198
213 Larson, Charlie SR Fremont MS 9:32.8 17:48.0 199
214 Bennet, Cale FR Whitko Middle School 9:36.4 17:54.6 200
215 Sherry, Dylan SO New Haven Middle School 9:43.3 18:07.5 201
216 Beldon, Dade SO Hamilton Jr. High School 9:49.2 18:18.5  
217 Kline, Daniel JR Eastside Junior High 11:14.6 20:57.8  
MS Boys Reserve Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 59:37 11:55 15 1 2 3 4 5 10 12
2 1:02:08 12:25 54 6 7 11 13 17 25 28
3 1:04:51 12:58 113 14 16 18 31 34 40 41
4 1:05:15 13:03 140 9 21 29 38 43 50 67
5 1:05:18 13:03 144 8 15 35 37 49 58 60
6 1:06:40 13:20 173 22 23 30 47 51 68 72
7 1:07:13 13:26 193 24 27 36 52 54 73 74
8 1:08:05 13:37 234 33 42 44 46 69 75 77
9 1:09:02 13:48 256 20 45 55 66 70 79 83
10 1:09:31 13:54 273 39 53 56 61 64 76 106
11 1:12:09 14:25 345 48 59 63 86 89 101 102
12 1:12:17 14:27 351 19 65 80 92 95 99 100
13 1:13:25 14:41 384 32 78 88 90 96 103 108
14 1:15:46 15:09 407 57 62 82 97 109 110 111
15 1:15:19 15:03 407 26 85 94 98 104 114 115
16 1:16:48 15:21 440 71 84 87 91 107 112  
17 1:28:44 17:44 508 81 93 105 113 116    
MS Boys Reserve Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Schwartz, Brandon FR Westview Jr. High 6:19.3 11:47.1 1
2 Miller, Adam SO Westview Jr. High 6:19.3 11:47.2 2
3 Mast, Kurtis FR Westview Jr. High 6:24.6 11:57.0 3
4 Moore, Kayden JR Westview Jr. High 6:27.0 12:01.5 4
5 Chupp, Blake SO Westview Jr. High 6:28.6 12:04.4 5
6 Burden , Justin FR NorthWood Middle School 6:30.6 12:08.2 6
7 Cook, Noah FR NorthWood Middle School 6:33.1 12:13.0 7
8 Basham, Charles SO Maple Creek Middle School 6:33.2 12:13.1 8
9 Smith, Jackson JR DeKalb Middle School 6:34.5 12:15.5 9
10 Minix, Wiley SO Westview Jr. High 6:38.2 12:22.4 10
11 Allen, Owen SO NorthWood Middle School 6:38.8 12:23.5 11
12 Yoder, Quinton SO Westview Jr. High 6:39.3 12:24.5 12
13 Bontrager, Ian FR Westview Jr. High 6:42.7 12:30.8  
14 Yoder , Caleb SO NorthWood Middle School 6:43.6 12:32.5 13
15 Chupp, Anson FR Westview Jr. High 6:45.0 12:35.1  
16 Webb, Jack JR Woodside Middle School 6:47.7 12:40.0 14
17 Andrews, Walker SO Maple Creek Middle School 6:48.9 12:42.4 15
18 Bontrager, Cole FR Westview Jr. High 6:50.2 12:44.8  
19 Hershberger, Chad JR Westview Jr. High 6:50.9 12:46.1  
20 Peruski, Jacob SO Westview Jr. High 6:51.6 12:47.3  
21 Welch, Grayson JR Woodside Middle School 6:52.9 12:49.9 16
22 Hartman, Brady JR NorthWood Middle School 6:54.0 12:51.9 17
23 Bontrager, Nick SO Westview Jr. High 6:54.4 12:52.6  
24 Hallman, Isaac JR Woodside Middle School 6:54.4 12:52.7 18
25 Tackett, Owan SO East Noble Middle School 6:55.9 12:55.3 19
26 Reed, Jack JR Edgewood Middle School 6:57.7 12:58.8 20
27 Brown, Noah JR DeKalb Middle School 6:58.2 12:59.7 21
28 Noward, Christien SO Westview Jr. High 6:59.0 13:01.1  
29 Diaz, Brandon JR Goshen Middle School 6:59.2 13:01.6 22
30 Gomez, Alex SO Goshen Middle School 6:59.6 13:02.2 23
31 Jackson, Dylan SO Indian Springs Middle School 7:00.1 13:03.1 24
32 Walter, Jack FR NorthWood Middle School 7:00.9 13:04.8 25
33 Smith, Kyler SO Memorial Park Middle School 7:01.7 13:06.3 26
34 Drummond, Lucah FR Indian Springs Middle School 7:01.8 13:06.4 27
35 Darling, Cabot JR NorthWood Middle School 7:02.7 13:08.1 28
36 Medina, Daniel JR NorthWood Middle School 7:03.1 13:08.8  
37 Kneller, Ryan FR DeKalb Middle School 7:04.7 13:11.8 29
38 Dominguez, David JR Goshen Middle School 7:05.1 13:12.6 30
39 Martin, Jacob SO Woodside Middle School 7:05.3 13:12.9 31
40 Feenstra, Easton FR NorthWood Middle School 7:05.7 13:13.6  
41 Balasa, Colton SO NorthWood Middle School 7:05.7 13:13.8  
42 Miller, Adrian JR Westview Jr. High 7:05.8 13:13.9  
43 Mendez, Ethan FR Summit Middle School 7:06.6 13:15.3 32
44 Church, Aidan SO Carroll Middle School 7:06.7 13:15.6 33
45 Barwick, Hamish FR Woodside Middle School 7:07.2 13:16.4 34
46 Swing, Thomas FR Maple Creek Middle School 7:07.4 13:16.8 35
47 Mason, Bradley SO NorthWood Middle School 7:07.9 13:17.8  
48 Titus, Justin SO Indian Springs Middle School 7:08.7 13:19.3 36
49 Uncheselu, Antonio FR Maple Creek Middle School 7:08.8 13:19.5 37
50 Knowles, Landon JR DeKalb Middle School 7:09.5 13:20.8 38
51 Owens, Austin FR Fairfield JH 7:10.6 13:22.8 39
52 Holliday, Max SR Woodside Middle School 7:11.7 13:24.8 40
53 Hart, Sawyer SO Woodside Middle School 7:11.8 13:25.0 41
54 Raber, Owen FR Woodside Middle School 7:12.4 13:26.1  
55 McCoy, Braylon FR Carroll Middle School 7:12.8 13:26.9 42
56 Hoard, Ian FR DeKalb Middle School 7:13.2 13:27.6 43
57 Rulli, Gavin FR NorthWood Middle School 7:13.9 13:29.0  
58 Cowan, James SO Woodside Middle School 7:15.1 13:31.2  
59 Burgette, Henry JR Carroll Middle School 7:15.7 13:32.3 44
60 Rife, Kaden JR Edgewood Middle School 7:16.0 13:32.9 45
61 Allen, Sam SO Carroll Middle School 7:16.3 13:33.4 46
62 Miller, Ryan J. JR Westview Jr. High 7:16.7 13:34.1  
63 Schwartz, Braidon FR Westview Jr. High 7:17.0 13:34.8  
64 Beas, Jonathan JR Goshen Middle School 7:18.3 13:37.2 47
65 Benedict, Kaeden FR Woodside Middle School 7:19.3 13:39.1  
66 Biernat, Caleb SO Angola Middle School 7:22.3 13:44.6 48
67 Ford, Elijah SO Maple Creek Middle School 7:23.8 13:47.3 49
68 Meyer, Braylon FR DeKalb Middle School 7:23.9 13:47.6 50
69 Vela, David FR Goshen Middle School 7:23.9 13:47.6 51
70 Byall , Austin SO Indian Springs Middle School 7:25.4 13:50.3 52
71 Schrock, Matthew SO Fairfield JH 7:27.0 13:53.3 53
72 Krider, Eli FR Indian Springs Middle School 7:27.5 13:54.3 54
73 Moyer, Jacob JR NorthWood Middle School 7:29.8 13:58.5  
74 Wiggs, Blake JR Edgewood Middle School 7:30.0 13:59.1 55
75 Bender, Aidan SO Fairfield JH 7:30.3 13:59.6 56
76 Ness, Josh JR West Noble Middle School 7:30.4 13:59.7 57
77 Yambor, Neal JR Woodside Middle School 7:30.9 14:00.7  
78 Jones, Dan JR Maple Creek Middle School 7:33.0 14:04.6 58
79 Mortoff, Jed FR Angola Middle School 7:33.3 14:05.2 59
80 Lynch, Connor FR Maple Creek Middle School 7:33.5 14:05.5 60
81 Frey, Tyson SO Fairfield JH 7:34.0 14:06.4 61
82 Clark, Lucas FR West Noble Middle School 7:34.3 14:07.1 62
83 Hinman, Trey SO Angola Middle School 7:35.1 14:08.4 63
84 Bender, Teegan SO Fairfield JH 7:35.9 14:10.0 64
85 Warren, Trey FR East Noble Middle School 7:36.1 14:10.4 65
86 Ford, Luke SO Edgewood Middle School 7:37.8 14:13.6 66
87 Collins, Alex JR DeKalb Middle School 7:37.9 14:13.7 67
88 Smith, Timmy FR Woodside Middle School 7:39.5 14:16.7  
89 Wiese, Brayden FR Goshen Middle School 7:39.7 14:17.0 68
90 Kabangu, Kindja SO Carroll Middle School 7:39.9 14:17.5 69
91 Compton, Oliver FR Woodside Middle School 7:40.5 14:18.5  
92 Wihebrink, Ian JR Edgewood Middle School 7:40.6 14:18.7 70
93 Price, Simon JR Woodside Middle School 7:40.7 14:18.9  
94 Ott, Evan FR Leo Jr./Sr. High School 7:40.9 14:19.4 71
95 Merritt, Drew SO DeKalb Middle School 7:42.7 14:22.6  
96 Huynh, Todd SO Maple Creek Middle School 7:42.7 14:22.7  
97 Sanders, Gavin FR Woodside Middle School 7:43.4 14:23.9  
98 Richardson, Gavin SO DeKalb Middle School 7:43.4 14:23.9  
99 Moore, Izaak SO Westview Jr. High 7:43.6 14:24.3  
100 Clark, Lincoln SO Goshen Middle School 7:43.6 14:24.3 72
101 Penner, Josiah JR Goshen Middle School 7:43.7 14:24.5  
102 Kennedy, Asher FR Westview Jr. High 7:44.0 14:25.0  
103 Sielesnew, Ethan JR Indian Springs Middle School 7:44.4 14:25.8 73
104 Maggart, Henry FR Indian Springs Middle School 7:45.0 14:26.9 74
105 Stinson, Jessy FR Indian Springs Middle School 7:46.2 14:29.3  
106 Waugh, Aiden FR Woodside Middle School 7:46.3 14:29.4  
107 Privett, Cameron FR Westview Jr. High 7:46.5 14:29.8  
108 Mattocks, Sawyer JR Carroll Middle School 7:47.1 14:30.9 75
109 Norrod, Matthew JR Woodside Middle School 7:47.6 14:31.7  
110 Decker, Kaden FR Fairfield JH 7:48.2 14:32.9 76
111 Beal, Noah SO Woodside Middle School 7:48.2 14:33.0  
112 Johnson, Mason SO Carroll Middle School 7:48.7 14:33.8 77
113 Yoder, Alex JR NorthWood Middle School 7:49.2 14:34.8  
114 Bechtold, Sam SO Indian Springs Middle School 7:49.7 14:35.7  
115 Gilham, Luke JR Woodside Middle School 7:50.0 14:36.3  
116 Young, Cameron FR Summit Middle School 7:50.4 14:37.0 78
117 Zaney, Manny SO Goshen Middle School 7:51.2 14:38.6  
118 Hood, Gavin SO Edgewood Middle School 7:52.6 14:41.1 79
119 Fuller, Kealen FR East Noble Middle School 7:52.9 14:41.7 80
120 Patton, Wyatt FR DeKalb Middle School 7:52.9 14:41.7  
121 Stickler, Jonas JR Garrett Middle School 7:53.1 14:42.1 81
122 Herschberger, Emmet SO Goshen Middle School 7:53.5 14:42.7  
123 Abney, Brady SO Goshen Middle School 7:53.8 14:43.4  
124 Buchs, Noah JR DeKalb Middle School 7:54.6 14:44.8  
125 Hatfield, Nick JR DeKalb Middle School 7:55.1 14:45.7  
126 Watts, Jacob FR Westview Jr. High 7:55.6 14:46.7  
127 Hochstedler, Evan SO Goshen Middle School 7:55.9 14:47.4  
128 Patrick, Eli FR Indian Springs Middle School 7:57.0 14:49.3  
129 Madrid, Hector JR Goshen Middle School 7:57.5 14:50.2  
130 Bartlett, Devon FR West Noble Middle School 7:57.8 14:50.8 82
131 Craft, Bronson SO Indian Springs Middle School 7:57.8 14:50.8  
132 Yarian, Keagan SO DeKalb Middle School 7:58.7 14:52.5  
133 Winey, Jackson SO Edgewood Middle School 7:59.0 14:53.1 83
134 Fisher, Lincoln SO Goshen Middle School 7:59.8 14:54.5  
135 Carter, Zach SO Leo Jr./Sr. High School 8:01.7 14:58.1 84
136 Fetters, Monty SO Memorial Park Middle School 8:02.1 14:58.9 85
137 Hershberger, Benton SO Westview Jr. High 8:02.4 14:59.4  
138 Vucich, Porter FR Woodside Middle School 8:02.5 14:59.6  
139 Overfield, Zayne JR Carroll Middle School 8:03.7 15:01.9  
140 Sanders, Ethan SO Angola Middle School 8:05.3 15:04.8 86
141 Donahay, Jace FR Leo Jr./Sr. High School 8:05.3 15:04.8 87
142 Lasley, Harrison JR Summit Middle School 8:05.9 15:05.8 88
143 Dinius, Joe FR Maple Creek Middle School 8:06.0 15:06.0  
144 Newburg, Thomas JR Angola Middle School 8:06.4 15:06.8 89
145 Ueber, Keaton JR Summit Middle School 8:07.6 15:09.0 90
146 Schnipke, Ben FR Leo Jr./Sr. High School 8:07.7 15:09.2 91
147 Badman, Andrew JR East Noble Middle School 8:09.9 15:13.3 92
148 Reed, Parker FR Garrett Middle School 8:10.3 15:14.2 93
149 Graves, Noah FR Memorial Park Middle School 8:10.7 15:14.9 94
150 VanEmon, Kolin FR Indian Springs Middle School 8:11.1 15:15.5  
151 Itoney, Trey JR East Noble Middle School 8:11.9 15:17.0 95
152 Wilke, Evan FR Summit Middle School 8:12.5 15:18.3 96
153 Mendoza, Erik FR West Noble Middle School 8:12.9 15:19.1 97
154 Martin, Kenneth SO Manchester 8:13.5 15:20.1  
155 Dawson, Isaiah SO Memorial Park Middle School 8:13.8 15:20.7 98
156 Rigsby, Nathan FR DeKalb Middle School 8:13.8 15:20.7  
157 Sprinkle, Payton SO Woodside Middle School 8:14.0 15:21.1  
158 Patrick, Ethan SO Indian Springs Middle School 8:14.5 15:22.0  
159 Meyer, Trenton FR DeKalb Middle School 8:14.5 15:22.0  
160 Kratzer, Moses SO Goshen Middle School 8:15.5 15:23.8  
161 Bowie, Reuben SO Woodside Middle School 8:16.0 15:24.7  
162 Custer, Boston SO Woodside Middle School 8:16.2 15:25.2  
163 Johanningsmeier, Noah JR Woodside Middle School 8:16.4 15:25.6  
164 Davis, Thomas FR Woodside Middle School 8:17.6 15:27.7  
165 Studebaker, Isaac SO Goshen Middle School 8:18.7 15:29.8  
166 Hammel, Jack FR Indian Springs Middle School 8:20.2 15:32.5  
167 VandeVelde, Jackson SO Lakewood Park Christian 8:20.5 15:33.1  
168 Beckmann, Matthew SO DeKalb Middle School 8:20.9 15:34.0  
169 Wood, Micah JR Woodside Middle School 8:21.1 15:34.3  
170 Goldsberry, Braden SO East Noble Middle School 8:21.7 15:35.4 99
171 Straessle, Logan FR East Noble Middle School 8:22.3 15:36.5 100
172 Cowan, Johnny FR Woodside Middle School 8:23.4 15:38.6  
173 Kauffman, Lawson SO Goshen Middle School 8:26.1 15:43.7  
174 Derrow, Wyatt JR DeKalb Middle School 8:27.7 15:46.5  
175 Leming, Cooper SO Carroll Middle School 8:28.6 15:48.3  
176 Ball, Zac JR Angola Middle School 8:29.6 15:50.1 101
177 McGuire, Joe FR Woodside Middle School 8:31.8 15:54.3  
178 Bieberich, Xavier FR Carroll Middle School 8:32.8 15:56.0  
179 Yagodinski, Max FR Angola Middle School 8:35.6 16:01.4 102
180 Warner, Noah JR Summit Middle School 8:42.1 16:13.3 103
181 Webb, Levi FR DeKalb Middle School 8:42.1 16:13.5  
182 Gibson, Zane FR DeKalb Middle School 8:42.7 16:14.6  
183 Morin, Linkoln SO DeKalb Middle School 8:45.3 16:19.5  
184 Baker, Dalton FR Maple Creek Middle School 8:45.9 16:20.4  
185 Beer, Reece FR Maple Creek Middle School 8:46.2 16:21.1  
186 Bidlack, Troy FR Maple Creek Middle School 8:49.1 16:26.5  
187 Rozelle, Jacob FR Carroll Middle School 8:49.1 16:26.5  
188 Wissing, Aidan JR DeKalb Middle School 8:51.5 16:30.9  
189 Barnhardt, Logan SO Woodside Middle School 8:52.9 16:33.6  
190 Green, Jarrett SO Woodside Middle School 8:55.1 16:37.7  
191 McFarren, Nigel SO Memorial Park Middle School 8:55.8 16:39.0 104
192 Sixtos, Bryan JR Goshen Middle School 8:57.1 16:41.4  
193 Hert Gascho, Elliott SO Goshen Middle School 8:59.0 16:44.9  
194 Hampton, John SO Edgewood Middle School 9:01.2 16:48.9  
195 Gallegos, Ignacio JR Goshen Middle School 9:01.7 16:50.0  
196 DeWitte, Graham SO Woodside Middle School 9:01.8 16:50.2  
197 Carr, Aiden SO Edgewood Middle School 9:02.7 16:51.9  
198 King, Chase FR DeKalb Middle School 9:03.0 16:52.3  
199 Bowser, Holden FR Garrett Middle School 9:03.1 16:52.6 105
200 Dinius, Sam SO Maple Creek Middle School 9:08.9 17:03.4  
201 Streit, Carter SO Fairfield JH 9:10.2 17:05.7 106
202 Ballard, Lucas FR East Noble Middle School 9:12.8 17:10.6  
203 Elledge, Isaac FR Fairfield JH 9:14.1 17:13.0  
204 Bennett, Daniel SO DeKalb Middle School 9:14.4 17:13.7  
205 Coolman, Eli SO Leo Jr./Sr. High School 9:16.4 17:17.4 107
206 Elder, Cameron SO Summit Middle School 9:16.7 17:17.9 108
207 Wong, Jaden FR Woodside Middle School 9:16.8 17:18.2  
208 Granados-Moore, Julien FR Carroll Middle School 9:17.2 17:18.9  
209 Clegg, Jensen JR Woodside Middle School 9:19.2 17:22.6  
210 Nietert, Sam FR Maple Creek Middle School 9:20.4 17:24.9  
211 Foraker, Nick SO DeKalb Middle School 9:21.4 17:26.6  
212 McAdams, Martin SO Edgewood Middle School 9:22.5 17:28.7  
213 Murillo, Alonso FR West Noble Middle School 9:23.4 17:30.4 109
214 Granados-Moore, Adrian FR Carroll Middle School 9:24.2 17:31.8  
215 Schwab, Daniel JR Woodside Middle School 9:24.2 17:31.9  
216 Ledesma, Cesar FR West Noble Middle School 9:26.1 17:35.5 110
217 Gregersen, Gage JR Carroll Middle School 9:26.2 17:35.6  
218 Miller, Quentin SO Summit Middle School 9:26.4 17:36.0  
219 McGrath, Joshua FR Maple Creek Middle School 9:27.0 17:37.1  
220 Fisher, Ronan JR East Noble Middle School 9:27.8 17:38.6  
221 Robles, Jesse FR Carroll Middle School 9:29.6 17:42.0  
222 Raudenbush, Michael FR Summit Middle School 9:30.3 17:43.2  
223 Brown, Trenton FR DeKalb Middle School 9:32.8 17:47.9  
224 Yoder, Ryan FR Summit Middle School 9:32.8 17:48.0  
225 Gray, Wyatt JR Maple Creek Middle School 9:33.2 17:48.6  
226 Molina, Nick JR Goshen Middle School 9:33.5 17:49.2  
227 Deming, Adam JR Edgewood Middle School 9:33.8 17:49.9  
228 Hernandez, Isai FR West Noble Middle School 9:35.8 17:53.5 111
229 Busse, Jackson FR Carroll Middle School 9:36.4 17:54.6  
230 McKinney, Max FR Indian Springs Middle School 9:37.4 17:56.5  
231 Markley, Cohen JR DeKalb Middle School 9:41.8 18:04.8  
232 Pita, Manny FR East Noble Middle School 9:41.9 18:04.8  
233 Sandoval, Andres SO West Noble Middle School 9:47.5 18:15.4  
234 Young, Aaron FR Lakewood Park Christian 9:53.5 18:26.5  
235 Handshoe, Brian FR East Noble Middle School 9:57.0 18:33.1  
236 Biddle, Nathan FR Leo Jr./Sr. High School 9:59.4 18:37.6 112
237 Olry, Brady FR Woodside Middle School 9:59.8 18:38.4  
238 Cherifi, Blake FR Maple Creek Middle School 10:03.6 18:45.4  
239 Murphy, Jacob SO Goshen Middle School 10:05.2 18:48.4  
240 Meyer, Josh FR Carroll Middle School 10:05.7 18:49.4  
241 Park, Garrett FR Woodside Middle School 10:07.8 18:53.3  
242 Zuehsow, Caden FR Garrett Middle School 10:09.1 18:55.6 113
243 Garman, Carter FR Maple Creek Middle School 10:10.7 18:58.6  
244 Ables, Ethan FR Woodside Middle School 10:12.0 19:01.1  
245 Tkacz, Nicko JR DeKalb Middle School 10:16.6 19:09.6  
246 Evans, Parker FR Summit Middle School 10:24.6 19:24.5  
247 Scott, Tyler SO Goshen Middle School 10:27.6 19:30.1  
248 Szczepaniak, Evan FR Memorial Park Middle School 10:28.1 19:31.0 114
249 Chaffee, Elias SO Lakewood Park Christian 10:28.1 19:31.1  
250 Garcia, Johan FR West Noble Middle School 10:38.9 19:51.2  
251 Hallman, Eli FR Woodside Middle School 10:40.1 19:53.4  
252 Abbs, Braxton SO Fairfield JH 10:49.0 20:10.1  
253 Hall, Devin SO East Noble Middle School 10:51.0 20:13.8  
254 Scremin, Griffin FR Woodside Middle School 10:52.2 20:16.1  
255 Plumb, Sam SO Memorial Park Middle School 11:06.6 20:42.8 115
256 Burgette, Edison FR Carroll Middle School 11:10.7 20:50.4  
257 Cardenas, Adriano SO Carroll Middle School 11:18.2 21:04.5  
258 DeGroff, Doug FR East Noble Middle School 11:18.5 21:05.1  
259 Savage, Joseph FR East Noble Middle School 11:24.7 21:16.6  
260 Webber, Drake FR Angola Middle School 11:44.0 21:52.6  
261 Norman, Devin SO Woodside Middle School 11:47.7 21:59.6  
262 Chavoyo-López, Julian SO Goshen Middle School 11:57.8 22:18.3  
263 Sprague, Alex FR East Noble Middle School 12:07.2 22:35.8  
264 Baker, Ethan FR Garrett Middle School 12:20.4 23:00.4 116
265 Flores, Juan SO Goshen Middle School 12:26.4 23:11.7  
266 Wright, Joseph FR Woodside Middle School 12:30.6 23:19.5  
MS Girls Reserve Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:07:04 13:24 21 1 2 3 6 9 12 79
2 1:11:40 14:20 70 7 8 13 15 27 56 62
3 1:11:38 14:19 76 4 11 14 23 24 25 31
4 1:13:37 14:43 113 16 17 20 26 34 35 38
5 1:14:56 14:59 155 19 28 29 39 40 44 55
6 1:15:38 15:07 170 10 22 37 47 54 57 60
7 1:19:09 15:49 248 5 52 59 64 68 70 71
8 1:19:33 15:54 256 33 36 51 61 75 78 87
9 1:19:56 15:59 263 42 45 46 58 72 95  
10 1:21:21 16:16 265 30 32 41 74 88 96  
11 1:20:13 16:02 278 43 50 53 63 69 82 83
12 1:25:56 17:11 314 21 49 66 81 97 99  
13 1:25:11 17:02 327 18 67 76 77 89 93  
14 1:28:00 17:36 387 65 73 80 84 85 86  
15 1:33:52 18:46 415 48 90 91 92 94 98 100
MS Girls Reserve Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Cronk, Paige JR Maple Creek Middle School 6:54.0 12:51.9 1
2 Mitchell, Callie FR Maple Creek Middle School 7:02.6 13:07.9 2
3 Sunderlin, Evie FR Maple Creek Middle School 7:07.3 13:16.6 3
4 Seitz, Audrey JR Woodside Middle School 7:08.1 13:18.1 4
5 Witte, Katelyn JR East Noble Middle School 7:23.3 13:46.5 5
6 Yoder, Jill JR Maple Creek Middle School 7:26.2 13:51.9 6
7 Shenfeld, Isabelle SO Leo Jr./Sr. High School 7:26.6 13:52.7 7
8 Brown, Delaney FR Leo Jr./Sr. High School 7:27.2 13:53.7 8
9 Ealing, Anna SO Maple Creek Middle School 7:28.4 13:56.1 9
10 Woodbury, Addyson FR Carroll Middle School 7:40.5 14:18.5 10
11 Transparenti, Elliana FR Woodside Middle School 7:41.2 14:19.8 11
12 Bisono-Balaguer, Diana SO Maple Creek Middle School 7:45.8 14:28.5 12
13 Paglione, Gabby JR Leo Jr./Sr. High School 7:46.0 14:28.8 13
14 Engelman, Drew FR Woodside Middle School 7:46.3 14:29.4 14
15 Brooks, Rachel SO Leo Jr./Sr. High School 7:48.3 14:33.1 15
16 Wenz , Sophie FR NorthWood Middle School 7:48.3 14:33.2 16
17 Runge, Avery FR NorthWood Middle School 7:49.8 14:35.9 17
18 Morin, Allie FR DeKalb Middle School 7:50.3 14:36.8 18
19 Rouch, Lauren SO Indian Springs Middle School 7:51.1 14:38.4 19
20 Frye, Grace JR NorthWood Middle School 7:51.9 14:39.8 20
21 Shelburne, Taylor FR Angola Middle School 7:54.0 14:43.7 21
22 Antu, Layla FR Carroll Middle School 7:54.4 14:44.4 22
23 Hibiski, Mayah JR Woodside Middle School 7:55.1 14:45.8 23
24 Hyder, Ellyana FR Woodside Middle School 7:55.2 14:45.9 24
25 Creech, Addison SO Woodside Middle School 7:55.2 14:46.1 25
26 Prenkert, Sydney SO NorthWood Middle School 7:57.1 14:49.5 26
27 Dove, Claire SO Leo Jr./Sr. High School 7:58.4 14:52.0 27
28 Rostochak, Jaden SO Indian Springs Middle School 7:58.6 14:52.4 28
29 Story, Avery SO Indian Springs Middle School 7:58.7 14:52.5 29
30 Warrener, Annagail FR Westview Jr. High 7:59.1 14:53.3 30
31 Lee, Alexandria FR Woodside Middle School 7:59.6 14:54.1 31
32 Lock, Brooke FR Woodside Middle School 8:00.6 14:56.1  
33 Petersheim, Debbie JR Westview Jr. High 8:00.7 14:56.3 32
34 Martin, Paulie SO Manchester 8:02.3 14:59.1 33
35 Sloan, Savannah SO NorthWood Middle School 8:02.6 14:59.8 34
36 Heflin, Haylee FR NorthWood Middle School 8:04.2 15:02.7 35
37 Fox, Evyn SO Manchester 8:06.0 15:06.1 36
38 Oaks, Avery FR Carroll Middle School 8:06.5 15:07.0 37
39 Dornseif, Madison FR Woodside Middle School 8:07.1 15:08.1  
40 Pawlak, Lydia SO Woodside Middle School 8:07.1 15:08.2  
41 Fear, Jaden FR NorthWood Middle School 8:08.1 15:10.0 38
42 Hunter, Chloe SO Woodside Middle School 8:08.5 15:10.8  
43 Shidler, Baily JR Indian Springs Middle School 8:08.9 15:11.5 39
44 Roeder, Anna FR NorthWood Middle School 8:09.0 15:11.6  
45 Hoepper, Savannah FR Woodlan MS 8:10.1 15:13.7  
46 Peachy, Claire FR Fairfield JH 8:11.1 15:15.6  
47 Stutsman, Bridgette SO NorthWood Middle School 8:14.3 15:21.6  
48 Taylor, Breanna SO Indian Springs Middle School 8:14.7 15:22.4 40
49 Weatherton, Eliza SO Fairfield JH 8:15.8 15:24.3  
50 Schaefer, Keeley SO Westview Jr. High 8:17.4 15:27.4 41
51 Sennett, Kelsey SO Summit Middle School 8:17.7 15:27.9 42
52 Miller , Emily FR NorthWood Middle School 8:17.7 15:27.9  
53 Johnston, Sophia SO Edgewood Middle School 8:18.0 15:28.4 43
54 Short, Jaden SO Indian Springs Middle School 8:18.0 15:28.5 44
55 Moore, Aurelia JR Summit Middle School 8:18.5 15:29.5 45
56 Fream, Brooklyn FR Woodside Middle School 8:19.0 15:30.3  
57 Thorson, Ella SO Summit Middle School 8:19.6 15:31.5 46
58 Siegwerth, Katie FR Carroll Middle School 8:20.2 15:32.6 47
59 Williams, Promise FR Memorial Park Middle School 8:21.3 15:34.7 48
60 Fee, Sienna JR Angola Middle School 8:21.5 15:35.1 49
61 Hermann, Isabelle SO Edgewood Middle School 8:22.7 15:37.3 50
62 Calhoun, Bralyn JR Fairfield JH 8:23.2 15:38.2  
63 Fox, Kadence FR Manchester 8:24.0 15:39.8 51
64 Pankop, Khloe JR East Noble Middle School 8:24.6 15:40.7 52
65 Taylor, Eden FR Woodside Middle School 8:25.0 15:41.4  
66 Parker, Macy FR Woodside Middle School 8:26.3 15:43.9  
67 Diaz, Valerie JR West Noble Middle School 8:26.8 15:44.9  
68 Saddington, Lauren SO Woodside Middle School 8:26.9 15:45.1  
69 Hermann, Abygail SO Edgewood Middle School 8:28.0 15:47.1 53
70 Tindall, Addision FR Woodside Middle School 8:29.8 15:50.5  
71 Wenz, Ellie JR NorthWood Middle School 8:31.9 15:54.3  
72 Walker, Adelyn JR Carroll Middle School 8:32.7 15:55.9 54
73 Good, Logan SO Indian Springs Middle School 8:36.4 16:02.7 55
74 Taylor, Lindsay SO Indian Springs Middle School 8:36.4 16:02.8  
75 Kennedy, Emma FR Indian Springs Middle School 8:37.4 16:04.7  
76 Langer, Amarah JR Leo Jr./Sr. High School 8:37.6 16:05.1 56
77 Brubaker, Gwen JR Carroll Middle School 8:40.4 16:10.3 57
78 McConahay, Mackenzie JR Woodside Middle School 8:42.6 16:14.3  
79 Shaw, Darcy FR Summit Middle School 8:42.8 16:14.7 58
80 McConahay, Makayla SO Woodside Middle School 8:43.1 16:15.2  
81 Prest, Morigan JR East Noble Middle School 8:43.3 16:15.6 59
82 Albers, Madison FR Woodside Middle School 8:44.1 16:17.2  
83 Weaver, Abagail FR Carroll Middle School 8:47.6 16:23.6 60
84 Chavez, Olivia JR Manchester 8:49.9 16:28.0 61
85 Werling, Arianna JR Leo Jr./Sr. High School 8:51.1 16:30.2 62
86 Souther, Jayden SO Carroll Middle School 8:51.1 16:30.3  
87 Carl, Regan JR Edgewood Middle School 8:51.9 16:31.6 63
88 Adams, Stella FR Woodside Middle School 8:52.1 16:32.0  
89 Eggering, Taylor FR East Noble Middle School 8:55.4 16:38.3 64
90 Dreibelbis, Katie FR Churubusco jr high 8:56.4 16:40.0 65
91 Smith, Emma FR Angola Middle School 8:58.5 16:44.1 66
92 Steiner , Maggie FR NorthWood Middle School 8:58.8 16:44.5  
93 Krontz, Kyana JR DeKalb Middle School 8:59.6 16:46.0 67
94 Bowman, Alessia SO East Noble Middle School 9:00.9 16:48.4 68
95 Bass, Rebecca JR Edgewood Middle School 9:01.5 16:49.5 69
96 Reinoehl, Claire SO Woodside Middle School 9:02.5 16:51.4  
97 Schmitt, Eleanor FR Indian Springs Middle School 9:02.5 16:51.5  
98 Edwards, Ella FR East Noble Middle School 9:04.4 16:55.1 70
99 Trickle, Grace SO Woodside Middle School 9:04.6 16:55.3  
100 Webb, Brooke SO Woodside Middle School 9:05.8 16:57.5  
101 Freeman, Josie JR Woodside Middle School 9:06.2 16:58.4  
102 Villaruz, Sophie SO Woodside Middle School 9:08.7 17:03.0  
103 Rodenbeck, Aryanna JR East Noble Middle School 9:10.0 17:05.5 71
104 Stuckey, Ava SO Leo Jr./Sr. High School 9:10.5 17:06.4  
105 Steiner, Neleh FR NorthWood Middle School 9:11.6 17:08.5  
106 McDonald, Madilyn FR Woodside Middle School 9:12.7 17:10.5  
107 Mosley, Kati JR East Noble Middle School 9:13.4 17:11.8  
108 Peters, Isabelle FR Woodside Middle School 9:13.9 17:12.7  
109 Tilbury, Katelyn JR Summit Middle School 9:14.2 17:13.2 72
110 Kuras, Anna FR Woodside Middle School 9:15.0 17:14.8  
111 Meyer, Kaitlyn JR Carroll Middle School 9:15.5 17:15.7  
112 Calderon, Jimena JR West Noble Middle School 9:15.5 17:15.7  
113 Steinbrunner, Brianna SO Carroll Middle School 9:16.0 17:16.7  
114 Refeld, Eva JR Churubusco jr high 9:16.6 17:17.8 73
115 Stine, Lilly FR Leo Jr./Sr. High School 9:17.0 17:18.6  
116 Ratcliff, Melanie SO Leo Jr./Sr. High School 9:17.0 17:18.6  
117 Fry, Danae JR Westview Jr. High 9:17.7 17:19.7 74
118 Diaz, Juli FR Manchester 9:18.2 17:20.7 75
119 Lowery, Madelyn JR East Noble Middle School 9:18.9 17:21.9  
120 Utnage, Zera JR DeKalb Middle School 9:19.6 17:23.3 76
121 Nix, Ella JR Woodside Middle School 9:21.7 17:27.3  
122 Schott, Emma FR Carroll Middle School 9:23.8 17:31.2  
123 Baldwin, Ava FR DeKalb Middle School 9:24.7 17:32.8 77
124 Martin, Hope JR Manchester 9:25.1 17:33.5 78
125 Bobeck, Anika SO Woodside Middle School 9:26.2 17:35.6  
126 Swineheart, Emerson FR Leo Jr./Sr. High School 9:27.8 17:38.6  
127 Robokoff, Lexie FR Maple Creek Middle School 9:29.5 17:41.8 79
128 Moreno, Breanna SO West Noble Middle School 9:30.1 17:42.8  
129 Sims, Maddisyn SO Carroll Middle School 9:30.7 17:44.1  
130 Desomer, Alexa JR Leo Jr./Sr. High School 9:32.3 17:47.1  
131 Tayahua, Ariana FR West Noble Middle School 9:32.5 17:47.4  
132 Bulmahn, Amalia FR Churubusco jr high 9:32.9 17:48.1 80
133 Gillum, Sarah FR Maple Creek Middle School 9:34.2 17:50.5  
134 Mendez, Chelsea JR Angola Middle School 9:35.7 17:53.3 81
135 Gudeman, Alli JR Edgewood Middle School 9:36.9 17:55.5 82
136 Earnest, Alyssa FR Maple Creek Middle School 9:38.4 17:58.4  
137 Kruger, Elise JR Edgewood Middle School 9:39.6 18:00.7 83
138 Francher-Donald, Elyse FR Maple Creek Middle School 9:39.7 18:00.9  
139 Billman, Alyssa FR New Haven Middle School 9:40.5 18:02.2  
140 Hartley, Shelby JR Edgewood Middle School 9:40.5 18:02.3  
141 Shull, Mikaella FR Churubusco jr high 9:42.1 18:05.2 84
142 Troyer, Abigail JR Carroll Middle School 9:43.4 18:07.7  
143 Risley, Alicia FR Woodside Middle School 9:44.0 18:08.7  
144 Dafforn, Lily JR Churubusco jr high 9:44.5 18:09.8 85
145 Carter, Kaidence FR Woodlan MS 9:52.3 18:24.4  
146 Brisco, Hattie JR Churubusco jr high 9:54.4 18:28.2 86
147 Perkins, Bethany JR Woodside Middle School 9:54.6 18:28.6  
148 Walt, Noelle FR Manchester 9:54.6 18:28.6 87
149 Carlson, Abigail FR Garrett Middle School 9:55.1 18:29.4  
150 Bontrager, Emily FR Westview Jr. High 10:03.4 18:45.1 88
151 Kasten, Elizabeth SO Edgewood Middle School 10:05.5 18:49.0  
152 Ellis, Dawna JR DeKalb Middle School 10:07.5 18:52.6 89
153 Gibson, Tierra SO Memorial Park Middle School 10:08.8 18:55.1 90
154 Arrowo, McKenzie SO Leo Jr./Sr. High School 10:12.6 19:02.1  
155 Long, Allison FR Fairfield JH 10:17.1 19:10.5  
156 Roney, Briana JR Woodlan MS 10:18.0 19:12.3  
157 Gochtovtt-Stine, Fiona JR Memorial Park Middle School 10:19.1 19:14.3 91
158 Swanson, Alyssa JR Edgewood Middle School 10:27.6 19:30.1  
159 Gilbert, Ayla FR Garrett Middle School 10:30.4 19:35.4  
160 Ferguson, Makensie JR Memorial Park Middle School 10:41.3 19:55.6 92
161 Miller, Myca SO DeKalb Middle School 10:44.1 20:00.8 93
162 Elzey, Elisabeth FR Memorial Park Middle School 10:50.5 20:12.8 94
163 Trammel, Payton FR Carroll Middle School 10:53.2 20:17.8  
164 Smith, Ali JR Carroll Middle School 10:53.2 20:17.9  
165 Bilderback, Kavey FR Summit Middle School 10:53.3 20:18.1 95
166 Cherif, Meriam SO Westview Jr. High 11:13.0 20:54.7 96
167 Rumsey, Kristin FR Angola Middle School 11:15.9 21:00.2 97
168 Sansuddi, Bhumika SO Edgewood Middle School 11:17.1 21:02.4  
169 Kissling, Molly SO Edgewood Middle School 11:18.7 21:05.3  
170 Houser, Alina SO Indian Springs Middle School 11:26.7 21:20.3  
171 Williams, JoeLonna JR New Haven Middle School 11:29.2 21:25.0  
172 Richwine, Madison FR Woodside Middle School 11:29.4 21:25.3  
173 Wolf, Maggie SO Memorial Park Middle School 11:30.2 21:26.8 98
174 Allen, Elizabeth SO Maple Creek Middle School 11:31.5 21:29.3  
175 Burgo, Zapphora FR Garrett Middle School 11:38.5 21:42.4  
176 Poyser, Madison FR Maple Creek Middle School 11:40.0 21:45.0  
177 Potter, Ella SO Goshen Middle School 11:41.8 21:48.5  
178 Klein, Leila FR Maple Creek Middle School 11:42.2 21:49.3  
179 Milligan, Alanah FR New Haven Middle School 12:25.1 23:09.3  
180 Remocaldo, Valentina JR Edgewood Middle School 12:25.2 23:09.4  
181 Sears, Ella FR Angola Middle School 12:32.3 23:22.7 99
182 Sansuddi, Ruchika SO Edgewood Middle School 12:44.1 23:44.6  
183 Kaiser, Ava JR New Haven Middle School 13:13.1 24:38.8  
184 Baker, Phobe FR Memorial Park Middle School 14:18.3 26:40.3 100
185 Cruz, Cassie FR Goshen Middle School 15:16.5 28:28.8  
MS Girls Varsity Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:03:22 12:40 113 7 8 16 40 42 61 66
2 1:02:59 12:35 120 2 20 29 34 35 43 78
3 1:03:55 12:47 133 9 13 24 31 56 75 90
4 1:04:27 12:53 158 5 25 36 39 53 98 109
5 1:04:45 12:57 176 3 19 26 57 71 113 115
6 1:05:38 13:07 188 17 32 45 46 48 62 92
7 1:05:05 13:01 197 6 12 14 81 84 102  
8 1:05:51 13:10 208 27 28 41 54 58 69 82
9 1:07:02 13:24 272 11 47 49 72 93 133 149
10 1:07:43 13:32 296 44 50 59 63 80 89 96
11 1:06:06 13:13 304 1 38 83 87 95 126 129
12 1:07:54 13:34 328 15 30 65 91 127 138 142
13 1:08:12 13:38 335 37 55 70 76 97 108 112
14 1:08:09 13:37 354 4 60 88 99 103 145 146
15 1:09:38 13:55 414 22 52 94 118 128 134 156
16 1:09:53 13:58 441 10 67 119 120 125 131 132
17 1:10:14 14:02 445 23 64 79 139 140 148 157
18 1:10:22 14:04 462 33 73 105 116 135 136 141
19 1:10:38 14:07 464 51 86 106 110 111 117 143
20 1:13:15 14:39 530 18 101 107 150 154 155  
21 1:11:52 14:22 531 77 85 122 123 124 137 144
22 1:17:07 15:25 559 21 74 147 158 159 167  
23 1:17:06 15:25 600 68 104 114 151 163    
24 1:22:30 16:30 724 121 130 152 160 161 162  
25 1:29:04 17:48 748 100 153 164 165 166    
MS Girls Varsity Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Howell, Chynzie JR Fairfield JH 5:50.1 10:52.6 1
2 Hansen, Taylor SO Maple Creek Middle School 6:07.8 11:25.8 2
3 Briner, Josie JR Manchester 6:26.2 12:00.0 3
4 Kolvoord, Makenzie FR Churubusco jr high 6:28.6 12:04.5 4
5 Knoblauch, Addison SO Woodside Middle School 6:30.3 12:07.7 5
6 Burns, Rylee JR Lakeview Middle School 6:30.7 12:08.5 6
7 Norris, Maya SO Leo Jr./Sr. High School 6:31.9 12:10.7 7
8 Abel, Audrey JR Leo Jr./Sr. High School 6:34.1 12:14.8 8
9 Bugg, Erika JR Edgewood Middle School 6:34.4 12:15.4 9
10 DeTray, Abby JR DeKalb Middle School 6:35.8 12:17.9 10
11 Becker, Rachel JR East Noble Middle School 6:38.9 12:23.7 11
12 Mimmaugh, Mikayla JR Lakeview Middle School 6:39.8 12:25.5 12
13 Bergan, Zoe JR Edgewood Middle School 6:41.0 12:27.6 13
14 Rastrelli, Joey SO Lakeview Middle School 6:44.0 12:33.2 14
15 Peckinpaugh, Elise JR Summit Middle School 6:46.0 12:36.9 15
16 Albrecht, Janelle SO Leo Jr./Sr. High School 6:46.1 12:37.2 16
17 Bolinger, Katelin SO Indian Springs Middle School 6:46.6 12:38.1 17
18 Ebert, Addison SO Garrett Middle School 6:47.4 12:39.5 18
19 Narragon, Jaci JR Manchester 6:47.6 12:39.9 19
20 Gloyd, Tori JR Maple Creek Middle School 6:48.6 12:41.8 20
21 Baxter, Addi FR Whitko Middle School 6:49.0 12:42.6 21
22 Hinkley, Gracynn JR Angola Middle School 6:51.1 12:46.5 22
23 Gillie, Grace JR Memorial Park Middle School 6:52.0 12:48.1 23
24 Bugg, Emily JR Edgewood Middle School 6:52.4 12:48.9 24
25 Albers, Reagan JR Woodside Middle School 6:52.5 12:49.1 25
26 Cashdollar, Ayla FR Manchester 6:52.8 12:49.6 26
27 Sloffer, Maura SO Carroll Middle School 6:53.4 12:50.7 27
28 Snell, Hadley SO Carroll Middle School 6:53.6 12:51.1 28
29 Cottier, Mackenzie SO Maple Creek Middle School 6:54.5 12:52.8 29
30 Shaw, Lydia FR Summit Middle School 6:54.6 12:53.0 30
31 Smythe, Paige JR Edgewood Middle School 6:55.0 12:53.8 31
32 Oeschleger, Katie JR Indian Springs Middle School 6:56.5 12:56.4 32
33 Rodenbeck, Tori JR St. Charles/St. Jude 6:56.8 12:57.2 33
34 Hilaski, Bella JR Maple Creek Middle School 6:58.0 12:59.3 34
35 Barb, Aubrey JR Maple Creek Middle School 6:58.4 13:00.0 35
36 Kiess, Ellie JR Woodside Middle School 6:58.5 13:00.3 36
37 Rainsberger, Adelyn FR Westview Jr. High 6:59.2 13:01.6 37
38 Gochernour, Natalie SR Fremont MS 6:59.6 13:02.3  
39 Culp, Makayla JR Fairfield JH 7:00.2 13:03.5 38
40 Gardner, Audrey JR Woodside Middle School 7:00.4 13:03.8 39
41 Langer, Alizah FR Leo Jr./Sr. High School 7:03.5 13:09.6 40
42 Pepple, Riley SO Carroll Middle School 7:04.0 13:10.4 41
43 Cogdell, Emily SO Leo Jr./Sr. High School 7:04.2 13:10.9 42
44 Hall, Marybeth SO Maple Creek Middle School 7:05.6 13:13.6 43
45 Price, Rylie SO NorthWood Middle School 7:06.0 13:14.1 44
46 Ward, Ava SO Indian Springs Middle School 7:09.4 13:20.5 45
47 Hammel, Julia JR Indian Springs Middle School 7:09.6 13:20.9 46
48 David, Rae FR East Noble Middle School 7:10.4 13:22.4 47
49 Drummond, Airia SO Indian Springs Middle School 7:10.8 13:23.2 48
50 Rodgers, Dakota SO East Noble Middle School 7:11.2 13:24.0 49
51 Miller, Joslyn SO NorthWood Middle School 7:11.4 13:24.2 50
52 Klages, Rachel SO West Noble Middle School 7:11.7 13:24.9 51
53 Stillman, Lexi FR Angola Middle School 7:12.5 13:26.3 52
54 McGuire, Lindsay SO Woodside Middle School 7:12.5 13:26.3 53
55 Sauder, Aliyah SO Carroll Middle School 7:12.7 13:26.8 54
56 Niccum, Eve JR Westview Jr. High 7:14.0 13:29.2 55
57 Price, Alexandra JR Edgewood Middle School 7:14.6 13:30.2 56
58 Gephart, Jordyn SO Manchester 7:15.1 13:31.3 57
59 Windsor, Addison SO Carroll Middle School 7:15.8 13:32.4 58
60 Roberts , Elle JR NorthWood Middle School 7:16.0 13:32.9 59
61 Elias, Ella FR Churubusco jr high 7:16.1 13:33.0 60
62 Lashure, Olivia JR Leo Jr./Sr. High School 7:16.3 13:33.4 61
63 Lickey, Hannah SO Indian Springs Middle School 7:16.9 13:34.6 62
64 Jesse, Britton SO NorthWood Middle School 7:17.4 13:35.4 63
65 Diaz, Emilia JR Memorial Park Middle School 7:17.8 13:36.3 64
66 Glasgo, Breonna SO Prairie Heights Middle School 7:17.8 13:36.3  
67 Condo, Maddi FR Summit Middle School 7:18.3 13:37.2 65
68 Kissney, Sally JR Leo Jr./Sr. High School 7:18.8 13:38.1 66
69 Gentis, MeiLin FR DeKalb Middle School 7:20.9 13:42.0 67
70 Wilkinson, Tara SO Lakeland Middle School 7:21.5 13:43.2 68
71 Collier, Ella SO Carroll Middle School 7:21.6 13:43.3 69
72 Privett, Natalie JR Westview Jr. High 7:21.7 13:43.6 70
73 Schramm, Hannah FR Elkhart Christian Academy 7:22.4 13:44.7  
74 Dale, Olivia JR Manchester 7:22.5 13:45.0 71
75 Crow, Julianna SO East Noble Middle School 7:23.2 13:46.3 72
76 Ruden, Bella JR St. Charles/St. Jude 7:23.3 13:46.4 73
77 Tucker, Alivia SO Whitko Middle School 7:24.0 13:47.7 74
78 Ellis, Piper JR Edgewood Middle School 7:24.0 13:47.8 75
79 Stutzman, Stacy JR Westview Jr. High 7:25.0 13:49.6 76
80 Zent, Riley JR Woodlan MS 7:25.7 13:50.9 77
81 Russell, Allison SO Elkhart Christian Academy 7:26.6 13:52.6  
82 Wallace, Kate JR Maple Creek Middle School 7:26.9 13:53.1 78
83 Aylward, Liz JR Memorial Park Middle School 7:27.9 13:55.1 79
84 Schrock, Mara SR Bethany Christian MS 7:28.7 13:56.5  
85 Hunsberger, Cassie SO NorthWood Middle School 7:28.9 13:56.9 80
86 Vander Bie, Elizabeth SO Lakeview Middle School 7:29.2 13:57.5 81
87 Hout, Paige JR Carroll Middle School 7:29.3 13:57.6 82
88 Bontreger, Ava JR Fairfield JH 7:31.0 14:00.9 83
89 Sprankle, Claire SO Lakeview Middle School 7:31.0 14:00.9 84
90 Lake, Brenna JR Woodlan MS 7:31.3 14:01.3 85
91 Olvera, Isabel SO West Noble Middle School 7:31.4 14:01.5 86
92 Geiger, Delana JR Fairfield JH 7:31.4 14:01.6 87
93 Walters, Emma FR Churubusco jr high 7:31.5 14:01.7 88
94 McDonald, Morgan SO NorthWood Middle School 7:32.4 14:03.4 89
95 Howett, Marissa SO Edgewood Middle School 7:32.9 14:04.4 90
96 Butler, Teagan FR Summit Middle School 7:33.2 14:05.0 91
97 Mullinax, Felice SO Indian Springs Middle School 7:33.8 14:06.1 92
98 Crow, Lilly FR East Noble Middle School 7:34.1 14:06.7 93
99 Davenport, Jordan FR Angola Middle School 7:34.6 14:07.5 94
100 Behles, Malley JR Fairfield JH 7:35.0 14:08.3 95
101 Mishler , Sunny SO NorthWood Middle School 7:35.1 14:08.6 96
102 Haarer, Hope JR Westview Jr. High 7:35.4 14:09.0 97
103 Graf, Lola SO Woodside Middle School 7:37.5 14:13.0 98
104 Longardner, Jaelie FR Churubusco jr high 7:37.9 14:13.7 99
105 Sixtos, Jackie SO Goshen Middle School 7:38.4 14:14.6 100
106 Little, April SO Garrett Middle School 7:38.4 14:14.7 101
107 Henn, Lucy SO Lakeview Middle School 7:39.4 14:16.5 102
108 Griebel, Olivia JR Churubusco jr high 7:39.7 14:17.0 103
109 Fleeman, Keylee JR Lakeland Middle School 7:39.8 14:17.2 104
110 McCarthy, Anna FR St. Charles/St. Jude 7:40.2 14:18.0 105
111 Haro, Yoseline SO West Noble Middle School 7:40.7 14:18.9 106
112 Vaughn, Kirsten JR Garrett Middle School 7:41.9 14:21.2 107
113 Owsley, Gwen FR Westview Jr. High 7:43.0 14:23.2 108
114 Osborne, Arianna SO Woodside Middle School 7:43.7 14:24.5 109
115 Christlieb, Elizabeth JR West Noble Middle School 7:43.8 14:24.7 110
116 Gumbel, Makayla SR Fremont MS 7:45.6 14:28.1  
117 Clark, Ruby SO West Noble Middle School 7:45.8 14:28.5 111
118 Whittern, Katie SO Westview Jr. High 7:45.8 14:28.5 112
119 Struble-Hedstrom, Miriam SO Manchester 7:46.5 14:29.8 113
120 McNamara, Abigale SO Lakeland Middle School 7:46.7 14:30.1 114
121 Greer, Macy FR Manchester 7:46.9 14:30.4 115
122 Wheeler, Sophia FR St. Charles/St. Jude 7:47.2 14:31.0 116
123 Bish, Ava FR West Noble Middle School 7:47.3 14:31.3 117
124 Budak, Isabella JR Angola Middle School 7:48.7 14:33.9 118
125 Slavin, Samantha SO DeKalb Middle School 7:49.8 14:35.9 119
126 Albertson, Emma FR DeKalb Middle School 7:50.1 14:36.4 120
127 Goodwin, Marissa JR New Haven Middle School 7:51.1 14:38.4 121
128 Elwood, Leah SO Woodlan MS 7:51.4 14:38.9 122
129 Stieglitz, Kiera FR Woodlan MS 7:52.0 14:40.0 123
130 Roney, Olivia FR Woodlan MS 7:52.7 14:41.4 124
131 Gentis, KaiLin FR DeKalb Middle School 7:53.0 14:41.9 125
132 Kuhn, Katie SO Fairfield JH 7:53.1 14:42.1 126
133 Hoff, Sydney SO Summit Middle School 7:53.6 14:43.0 127
134 Myer, Marissa FR Angola Middle School 7:54.5 14:44.7 128
135 Miller, Myla FR Fairfield JH 7:54.6 14:44.9 129
136 Gresham, Brittnie JR New Haven Middle School 7:55.8 14:47.1 130
137 Cooper, Paige FR DeKalb Middle School 7:55.9 14:47.3 131
138 Pinnington, Gracie FR DeKalb Middle School 7:56.4 14:48.2 132
139 Spidel, Natalie FR East Noble Middle School 7:57.1 14:49.4 133
140 Weber, Reese FR Angola Middle School 7:57.2 14:49.7 134
141 Schubert, Katie SO St. Charles/St. Jude 7:57.4 14:50.1 135
142 Wheeler, Ruth JR St. Charles/St. Jude 7:58.1 14:51.5 136
143 McCagg, Lydia JR Woodlan MS 7:58.4 14:51.9 137
144 Renier, Peyton FR Summit Middle School 8:00.3 14:55.4 138
145 Embry, Jaclyn JR Memorial Park Middle School 8:00.6 14:56.0 139
146 Dawson, Ariella JR Memorial Park Middle School 8:02.2 14:58.9 140
147 Lindsey, Addison FR Central Noble Junior High 8:02.7 15:00.0  
148 Wiley, Sarah SO Prairie Heights Middle School 8:02.8 15:00.1  
149 Barnes, Katy JR St. Charles/St. Jude 8:04.1 15:02.6 141
150 Thrasher, Melody JR Summit Middle School 8:04.2 15:02.7 142
151 Venturi, Silvia FR West Noble Middle School 8:06.9 15:07.7 143
152 Chen, Cara SO Woodlan MS 8:07.1 15:08.2 144
153 Rinker, Lilly FR Churubusco jr high 8:07.9 15:09.6 145
154 Debolt, Jorja SO Churubusco jr high 8:08.3 15:10.4 146
155 Leininger, Jordyn JR Whitko Middle School 8:12.2 15:17.7 147
156 Johnson, Kailani JR Memorial Park Middle School 8:12.4 15:18.0 148
157 Bidwell, Paige SO East Noble Middle School 8:18.2 15:28.9 149
158 Burns, Trinity SO Garrett Middle School 8:18.8 15:30.0 150
159 Prosser, Chloe SO Hamilton Jr. High School 8:21.7 15:35.4  
160 Rhodes, Reagan SR Fremont MS 8:26.9 15:45.1  
161 Lewis, Christian FR Prairie Heights Middle School 8:27.0 15:45.3  
162 Sines, Chloe JR Lakeland Middle School 8:30.9 15:52.6 151
163 Buchanan, Sarah SR Fremont MS 8:33.2 15:56.8  
164 Beerbower, Emalie FR New Haven Middle School 8:38.6 16:06.9 152
165 Olson, Elyse FR Elkhart Christian Academy 8:43.2 16:15.4  
166 Johnson, Ariana FR Goshen Middle School 8:49.0 16:26.2 153
167 Liechty, Samantha JR Garrett Middle School 8:51.0 16:29.9 154
168 Crupe, Samantha JR Howe Military 8:53.7 16:35.0  
169 Malcolm, Makenna SO Garrett Middle School 9:07.3 17:00.4 155
170 Shelburne, Brooke FR Angola Middle School 9:08.3 17:02.4 156
171 Ryan, Lily FR Memorial Park Middle School 9:10.3 17:06.1 157
172 Wolf, Maggie JR Whitko Middle School 9:22.8 17:29.3 158
173 Leon, Peyton FR Whitko Middle School 9:33.8 17:49.9 159
174 Brown, Emmalynn JR Elkhart Christian Academy 9:46.5 18:13.5  
175 Langford, Abigail FR New Haven Middle School 9:50.4 18:20.8 160
176 Bohde, Olivia FR New Haven Middle School 9:59.5 18:37.7 161
177 Rhodes, Diana FR New Haven Middle School 10:00.6 18:39.9 162
178 Woelk, Kaylee SR Bethany Christian MS 10:01.0 18:40.5  
179 Blankenship, Lydia SO Lakeland Middle School 10:02.5 18:43.4 163
180 Ebersole, Patience SO Goshen Middle School 10:03.4 18:44.9 164
181 Helbert, Kennedy SR Eastside Junior High 10:14.3 19:05.4  
182 Willibey , Morgyn SR Eastside Junior High 10:21.2 19:18.3  
183 Reyes, Joselin SO Goshen Middle School 10:34.9 19:43.8 165
184 Castaneda, Angelmarie FR Goshen Middle School 10:41.3 19:55.6 166
185 Thompson, Chloe FR Whitko Middle School 11:10.8 20:50.7 167
186 Moughler, Claire SO Lakewood Park Christian 13:21.9 24:55.1  
HS Boys Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:24:22 16:52 53 1 2 9 16 25 26 32
2 1:25:44 17:08 62 5 10 12 15 20 28 30
3 1:25:55 17:11 68 3 11 14 19 21 24 44
4 1:29:27 17:53 169 4 35 38 45 47 66 74
5 1:29:24 17:52 173 7 13 37 49 67 101 106
6 1:31:15 18:15 212 27 39 41 51 54 59 65
7 1:30:59 18:11 212 18 31 42 46 75 77 109
8 1:31:51 18:22 235 22 40 53 56 64 71 81
9 1:32:48 18:33 275 23 57 60 62 73 79 93
10 1:33:30 18:42 296 50 52 55 69 70 72 76
11 1:36:02 19:12 384 8 83 91 100 102 152  
12 1:37:50 19:34 410 43 48 98 110 111 115 142
13 1:37:38 19:31 417 34 85 95 99 104 105 107
14 1:38:08 19:37 425 33 80 86 94 132 134 137
15 1:38:42 19:44 428 6 68 113 117 124 133 136
16 1:38:54 19:46 434 29 58 97 122 128 151 153
17 1:39:29 19:53 450 36 61 92 130 131 141 146
18 1:39:45 19:57 470 63 87 89 108 123 125 138
19 1:40:29 20:05 475 17 96 116 120 126 144 162
20 1:43:52 20:46 570 78 103 114 135 140 147 157
21 1:44:37 20:55 583 82 112 121 129 139 149 150
22 1:50:29 22:05 602 88 90 119 145 160    
23 1:54:09 22:49 667 84 127 143 154 159 161  
24 2:00:10 24:02 735 118 148 155 156 158 163  
HS Boys Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Gibson, Reece SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:06.3 15:51.7 1
2 Whicker, Wilson SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:18.4 16:29.5 2
3 Cripe, Colten SR West Noble 5:19.2 16:31.7 3
4 Perez Diener, Felix SR Goshen 5:20.6 16:36.1 4
5 Ruppert, Ryan SR Homestead 5:23.3 16:44.6 5
6 Sweet, Braden SR Southwood 5:24.4 16:47.9 6
7 Wakeman, Landon SR Columbia City 5:24.6 16:48.6 7
8 Walda, Evan SR Ft. Wayne South Side 5:24.8 16:49.1 8
9 Kropf, Drake SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:27.9 16:58.9 9
10 Stuckey, Keagan SR Homestead 5:29.1 17:02.5 10
11 Shoemaker, Jordan SR West Noble 5:30.2 17:06.0 11
12 Cook, Carter SR Homestead 5:31.9 17:11.4 12
13 Mills, Nathan SR Columbia City 5:32.7 17:13.7 13
14 Thompson, Dakota SR West Noble 5:33.3 17:15.6 14
15 Neff, Jarred SR Homestead 5:33.3 17:15.7 15
16 Bentz, Luke SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:34.0 17:17.7 16
17 Biddle, Gezaghane SR Eastside 5:35.2 17:21.4 17
18 Saleh, Husam SR Ft. Wayne Northrop 5:36.9 17:26.7 18
19 Longoria, Abraham SR West Noble 5:37.5 17:28.7 19
20 McArdle, Donny SR Homestead 5:38.2 17:31.0 20
21 Mast, Nathan SR West Noble 5:39.1 17:33.8 21
22 Evers, Tyler SR NorthWood 5:41.0 17:39.5 22
23 Alcantar, Tristian SR Leo 5:41.3 17:40.4 23
24 Weaver, Michael SR West Noble 5:42.1 17:42.9 24
25 Schlegel, Kalen SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:42.8 17:45.2 25
26 Steele, Allan SR Prairie Heights 5:42.9 17:45.5  
27 Schlegel, Karsten SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:43.1 17:46.0 26
28 Row, Liam SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:43.2 17:46.4 27
29 Johnson, Zach SR Homestead 5:43.9 17:48.5 28
30 Keily, Sam SR Churubusco 5:44.7 17:51.0 29
31 Begly, Lucas SO Lakeland 5:44.7 17:51.1  
32 Gery, Dominic SR Homestead 5:44.8 17:51.5 30
33 Bayne, Conner SR Ft. Wayne Northrop 5:45.2 17:52.7 31
34 Adair, Dan SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:45.7 17:54.2 32
35 Corona, Carlos SR Elkhart Christian Academy 5:47.1 17:58.4 33
36 Lehmkuhle, Jaxzen SR Ft. Wayne North Side 5:47.1 17:58.5 34
37 Snyder, Jonathon SR Goshen 5:47.1 17:58.6 35
38 Richards, Austin SR Homestead 5:48.4 18:02.6  
39 McIntosh, Andrew SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 5:48.8 18:03.9 36
40 Mills, Nick SR Columbia City 5:49.1 18:04.6 37
41 Santoscoy, Eduardo SR Homestead 5:49.4 18:05.8  
42 Arreola, Angel SR Goshen 5:49.5 18:06.0 38
43 Wiseman, Atticus SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:50.3 18:08.3 39
44 Schlatter, Sam SR NorthWood 5:50.7 18:09.9 40
45 Myers, Andy SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:51.2 18:11.3 41
46 Brokaw, Jack SR Ft. Wayne Northrop 5:52.2 18:14.3 42
47 Pennekamp, Nathan SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:54.0 18:19.8  
48 Busch, Stephen SR Ft. Wayne Bishop Luers 5:54.4 18:21.2 43
49 Flora, Isaac SR West Noble 5:54.7 18:22.2 44
50 Mora, Adrian SR Goshen 5:55.0 18:23.1 45
51 Cisco, Landon SR Ft. Wayne Northrop 5:55.3 18:24.0 46
52 Johnston, Cole SR Goshen 5:55.4 18:24.4 47
53 Myers, Henry SR Homestead 5:55.6 18:24.9  
54 Derloshon, Simon SR Ft. Wayne Bishop Luers 5:55.8 18:25.5 48
55 Spencer, Reece SR Columbia City 5:56.5 18:27.8 49
56 Sloffer, Preston SR Carroll (Fort Wayne) 5:57.2 18:29.9 50
57 Sheppard, Aidan SR Homestead 5:57.3 18:30.3  
58 Weaver, Logan SR Homestead 5:57.5 18:30.7  
59 Koehl, Thomas SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:58.1 18:32.7 51
60 Barb, Alex SR Carroll (Fort Wayne) 5:58.1 18:32.8 52
61 Myers, Garrett SR NorthWood 5:58.8 18:34.9 53
62 Wiseman, Isaiah SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:59.5 18:37.1 54
63 Million, Jackson SR Carroll (Fort Wayne) 6:00.0 18:38.5 55
64 Schmidt, Stephen SR NorthWood 6:00.3 18:39.4 56
65 Hartleroad, Tyler SR Leo 6:00.5 18:40.3 57
66 Lantz, Eli SR Churubusco 6:00.7 18:40.9 58
67 Smith, Evan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:00.9 18:41.4 59
68 Harding, AJ SR Leo 6:01.1 18:42.0 60
69 Connelly, Gabriel SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:01.7 18:43.9 61
70 Setser, Donovin SR Leo 6:02.4 18:45.9 62
71 McMain, Tanner SR Garrett 6:02.9 18:47.7 63
72 Escamilla, Austin SR NorthWood 6:03.1 18:48.2 64
73 Simcox, Max SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:03.1 18:48.3 65
74 Diaz, Ryan SR Goshen 6:03.3 18:48.9 66
75 Hall, Austin SR Columbia City 6:03.5 18:49.6 67
76 Molden, Chase SR Homestead 6:03.6 18:49.8  
77 Hockemeyer, Derek SR Homestead 6:04.3 18:52.0  
78 Prickett, Cayden SR Southwood 6:04.5 18:52.7 68
79 Schroeder, Wyatt SR Carroll (Fort Wayne) 6:05.1 18:54.4 69
80 Zollinger, Jaxon SR Carroll (Fort Wayne) 6:05.2 18:54.8 70
81 Hunsberger, Brady SR NorthWood 6:05.9 18:57.0 71
82 Baitz, Ethan SR Homestead 6:06.2 18:57.8  
83 Gongwer, Ian SR Carroll (Fort Wayne) 6:06.3 18:58.0 72
84 Fowerbaugh, Joel SR Leo 6:06.9 18:59.9 73
85 Miller, Sam SR Goshen 6:07.1 19:00.8 74
86 Lemmon, Jonah SR Ft. Wayne Northrop 6:07.4 19:01.6 75
87 Dinius, Harrison SR Carroll (Fort Wayne) 6:07.7 19:02.6 76
88 Klein, Tom SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:08.6 19:05.4  
89 Jackson, Conner SR Ft. Wayne Northrop 6:08.7 19:05.7 77
90 Gentz, Jacob SR Woodlan Jr./Sr. High School 6:10.3 19:10.7 78
91 Englehart, Justin SR Homestead 6:10.7 19:11.9  
92 Minich, Jude SR Homestead 6:11.2 19:13.5  
93 Schoff, Jack SR Homestead 6:11.4 19:14.0  
94 Loechner, Eliot SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:11.5 19:14.3  
95 Crowell, Reece SR Homestead 6:11.8 19:15.1  
96 Dimond, Hunter SR Leo 6:11.9 19:15.4 79
97 Maxwell, Tony SR Elkhart Christian Academy 6:12.3 19:17.0 80
98 Hochstetler, Eric SR NorthWood 6:12.7 19:18.0 81
99 Copas, Jakob SR Central Noble 6:13.2 19:19.5  
100 Hunsberger, Quinten SR NorthWood 6:13.4 19:20.1  
101 Hagerman, Jaren SR Fairfield 6:14.3 19:23.1 82
102 Combs, Issac SR Ft. Wayne South Side 6:14.6 19:24.0 83
103 Near, Jacob SR Goshen 6:15.1 19:25.5  
104 Dodson, Alex SR Lakewood Park Christian 6:15.5 19:26.8  
105 Hunter, Isaac SR Homestead 6:15.5 19:26.9  
106 Freel, Zack SR Whitko 6:16.3 19:29.1 84
107 Todor, Jackson SR Homestead 6:17.3 19:32.3  
108 Francis, Colin SR Ft. Wayne North Side 6:17.5 19:33.0 85
109 Hochstetler, Daniel SR NorthWood 6:17.7 19:33.5  
110 Bevier, Josh SR Elkhart Christian Academy 6:18.3 19:35.4 86
111 Hinkle, Chance SR Garrett 6:18.6 19:36.3 87
112 Plank, Jacob SR Bethany Christian 6:19.0 19:37.6 88
113 Ritenour, Romano SR Garrett 6:19.0 19:37.8 89
114 Youngberg, Kelby SR Bethany Christian 6:20.3 19:41.7 90
115 Searfoss, Mikah SR Ft. Wayne South Side 6:20.3 19:41.8 91
116 Connelly, Donovan SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:20.8 19:43.1 92
117 Marshall, Jeffrey SR Leo 6:20.8 19:43.3 93
118 Corona, Omar SR Elkhart Christian Academy 6:21.2 19:44.5 94
119 Barahona, Jocsan SR Goshen 6:21.5 19:45.3  
120 Reyes, Ryan SR West Noble 6:21.6 19:45.6  
121 Moreno, Cesar SR Goshen 6:22.6 19:48.9  
122 Craig, Carter SR Ft. Wayne North Side 6:23.2 19:50.6 95
123 Vinson, Braden SR Eastside 6:23.2 19:50.7 96
124 Kolvoord, Bryce SR Churubusco 6:23.2 19:50.7 97
125 Meyer, Logan SR Carroll (Fort Wayne) 6:23.6 19:52.0  
126 Steigmeyer, Will SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:23.9 19:52.9 98
127 Hoff, Spencer SR Homestead 6:24.2 19:53.9  
128 Smith, Michael SR Goshen 6:24.5 19:54.6  
129 Alderdice, Charlie SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:25.3 19:57.3  
130 Gulewicz, Demetrius SR Goshen 6:25.5 19:57.8  
131 Armey, Taegan SR Ft. Wayne North Side 6:25.6 19:58.2 99
132 Rowlader, Dylan SR Lakewood Park Christian 6:25.9 19:59.1  
133 Weber, Logan SR Ft. Wayne South Side 6:26.1 19:59.8 100
134 Story, Wes SR Columbia City 6:27.1 20:02.9 101
135 Shepherd, Noah SR Central Noble 6:28.1 20:05.8  
136 Sheets, John SR Homestead 6:28.7 20:07.7  
137 Berghoff, Kaleb SR Leo 6:28.8 20:08.2  
138 Aylward, Alex SR Ft. Wayne South Side 6:28.8 20:08.2 102
139 Miller, Weston SR NorthWood 6:29.1 20:09.0  
140 Peters, Tyler SR Homestead 6:29.6 20:10.5  
141 Moore, Max SR Woodlan Jr./Sr. High School 6:29.9 20:11.4 103
142 Shaw, Zac SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:30.2 20:12.3  
143 Cava, Daniel SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:30.4 20:12.9  
144 Conarty, Andrew SR Homestead 6:31.4 20:16.2  
145 Didier, Joe SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:31.6 20:16.8  
146 Lehmkuhle, Zxavier SR Ft. Wayne North Side 6:32.3 20:18.8 104
147 Barton, Michael SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:32.5 20:19.5  
148 Guzman, Saul SR Carroll (Fort Wayne) 6:32.6 20:20.0  
149 Aung, Way SR Ft. Wayne North Side 6:33.5 20:22.7 105
150 Mills, Seth SR Columbia City 6:34.4 20:25.4 106
151 Abad, Allen SR West Noble 6:34.5 20:25.9  
152 Johnson, Ben SR Homestead 6:34.9 20:27.0  
153 Moriarty, Cobin SR Lakewood Park Christian 6:35.3 20:28.3  
154 Didier, Evan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:35.3 20:28.4  
155 Hertzler, Simon SR Goshen 6:35.7 20:29.7  
156 Elsasser, Luke SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:36.0 20:30.6  
157 Wolfe, Aidan SR NorthWood 6:36.4 20:31.6  
158 Delong, Dylan SR Ft. Wayne North Side 6:36.5 20:31.9 107
159 Bailey, Jarrett SR Garrett 6:36.7 20:32.6 108
160 Dohm, Aidan SR Ft. Wayne Northrop 6:37.1 20:33.9 109
161 Haiflich, Jason SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:37.3 20:34.6 110
162 Wiehe, Jarod SR Carroll (Fort Wayne) 6:37.8 20:36.0  
163 Jones, Jordan SR NorthWood 6:37.8 20:36.1  
164 Ealey, Gavin SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:37.8 20:36.2 111
165 Stevenson, Grady SR NorthWood 6:38.3 20:37.7  
166 Cavacini, Vincent SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:38.4 20:37.8  
167 Nicolson, Caleb SR Ft. Wayne Northrop 6:38.6 20:38.5  
168 Stephen, Daniel SR Ft. Wayne Northrop 6:38.8 20:39.0  
169 Gick, Chris SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:39.1 20:40.1  
170 Mullinax, Alton SR Columbia City 6:39.3 20:40.7  
171 Mutlek, Ali SR Ft. Wayne North Side 6:39.6 20:41.6  
172 Stutsman, Titus SR NorthWood 6:40.3 20:43.8  
173 Hendricks, Isaac SR Columbia City 6:40.4 20:44.3  
174 Marra, Frankie SR Carroll (Fort Wayne) 6:40.8 20:45.4  
175 Crisp, Jadon SR Central Noble 6:40.9 20:45.8  
176 Moore, Joe SR Homestead 6:41.2 20:46.7  
177 McHugh, Michael SR Leo 6:41.3 20:47.0  
178 Nadeau, Trevor SR Homestead 6:41.4 20:47.3  
179 Hagerman, Jared SR Fairfield 6:41.8 20:48.5 112
180 McGouldrick, Liam SR Southwood 6:41.9 20:48.7 113
181 Walton, Keegan SR Woodlan Jr./Sr. High School 6:42.5 20:50.8 114
182 Thain, Alex SR Hamilton 6:42.7 20:51.2  
183 Schroeder, Jon SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:43.1 20:52.4  
184 Plastow, David SR Lakeland Christian 6:43.1 20:52.6  
185 Paris, Jack SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:43.2 20:52.7 115
186 Lower, Connor SR Eastside 6:43.4 20:53.5 116
187 Sikorski, Cole SR Ft. Wayne Northrop 6:43.7 20:54.3  
188 Otis, Logan SR Ft. Wayne Northrop 6:43.9 20:55.1  
189 McHugh, Jared SR Leo 6:44.1 20:55.6  
190 Marlow, Jacob SR Southwood 6:44.4 20:56.6 117
191 Campos, Isaac SR West Noble 6:44.8 20:57.7  
192 Iden, Colyn SR Columbia City 6:45.0 20:58.3  
193 Martin, Carson SR NorthWood 6:45.0 20:58.5  
194 Mills, Jack SR Columbia City 6:45.0 20:58.5  
195 Schreiber, Raleigh SR Homestead 6:45.3 20:59.4  
196 Hidalgo, Daniel SR Goshen 6:46.2 21:02.1  
197 Warner, John SR Howe Military 6:46.2 21:02.3 118
198 Villegas-Gonzalez, Mario SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:46.4 21:02.8  
199 Teran, Giovani SR Goshen 6:46.4 21:02.9  
200 Yeakey, Aaron SR Bethany Christian 6:46.8 21:03.9 119
201 Ely, Branden SR Eastside 6:46.8 21:04.0 120
202 Miles, Ben SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:47.9 21:07.4  
203 Long, Jenson SR Fairfield 6:48.4 21:09.1 121
204 Ron-Buskov, Asmus SR Homestead 6:48.7 21:09.9  
205 Prater, Shawn SR Churubusco 6:48.7 21:09.9 122
206 Davis, Bennett SR NorthWood 6:48.7 21:10.0  
207 Valencia, Chris SR Ft. Wayne Northrop 6:49.1 21:11.2  
208 Gulec, Shawn SR Goshen 6:49.1 21:11.2  
209 Weimer, Colton SR Garrett 6:49.2 21:11.5 123
210 Parrish, Mark SR Ft. Wayne North Side 6:49.3 21:11.7  
211 Sander, Drake SR Leo 6:49.4 21:12.0  
212 Lapp, Christian SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:49.9 21:13.7  
213 Thompson, Logan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:50.4 21:15.3  
214 Haltom, David SR Ft. Wayne North Side 6:50.6 21:15.9  
215 Topliff, Landon SR Southwood 6:50.9 21:16.8 124
216 Crawford, Kaleb SR Homestead 6:51.0 21:17.1  
217 Dougherty, Elliot SR Homestead 6:51.3 21:18.0  
218 Solyom, Gabe SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:51.7 21:19.2  
219 Conley, Tyson SR Garrett 6:51.9 21:19.8 125
220 Geyer, Jacob SR Eastside 6:52.0 21:20.2 126
221 Dickmeyer, Jacob SR Columbia City 6:52.1 21:20.7  
222 Blankenship, Terrance FR Lakeland 6:52.3 21:21.0  
223 Stratton, Jayden SR Whitko 6:52.3 21:21.1 127
224 Sheeley, Thomas SR West Noble 6:52.4 21:21.5  
225 Reister, Korbyn SR Churubusco 6:52.7 21:22.3 128
226 Lehman, Christopher SR Fairfield 6:53.0 21:23.3 129
227 Roberts, Evan SR Carroll (Fort Wayne) 6:53.5 21:25.0  
228 Sixtos, Edwin SR Goshen 6:53.7 21:25.5  
229 Graber, Levi SR Goshen 6:53.9 21:26.0  
230 Wiese, Tyler SR Goshen 6:54.0 21:26.3  
231 Ernest, Josiah SR Carroll (Fort Wayne) 6:54.1 21:26.7  
232 Straley, Joseph SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:54.1 21:26.9  
233 Burton, Reed SR Homestead 6:54.4 21:27.5  
234 Wood, Caleb SR Homestead 6:54.6 21:28.2  
235 Leininger, Seth SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:54.9 21:29.1 130
236 Shively, Christopher SR Lakewood Park Christian 6:54.9 21:29.2  
237 McGrath, Jake SR Carroll (Fort Wayne) 6:55.0 21:29.4  
238 Shannon, Adrian SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:55.1 21:29.8 131
239 Adams, Merrick SR Carroll (Fort Wayne) 6:55.1 21:29.8  
240 Gatson, Robert SR Carroll (Fort Wayne) 6:55.1 21:29.9  
241 Thomas, Hayden SR Carroll (Fort Wayne) 6:55.2 21:30.1  
242 Baumgartner, Frank SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:55.4 21:30.8  
243 Yoder, Asher SR NorthWood 6:55.6 21:31.5  
244 Baltazard, Chryzor SR Ft. Wayne Northrop 6:55.9 21:32.4  
245 Schipper, Josh SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:56.2 21:33.4  
246 Biddle, Chance SR Elkhart Christian Academy 6:56.3 21:33.6 132
247 Sommermeyer, Gabe SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 6:56.5 21:34.1  
248 Gallegos, Isaac SR Goshen 6:56.5 21:34.2  
249 Kelley, Carson SR Southwood 6:56.6 21:34.5 133
250 Kiplinger, Nick SR Carroll (Fort Wayne) 6:57.1 21:36.1  
251 Lester, Ben SR Elkhart Christian Academy 6:57.2 21:36.3 134
252 Jagger, Cameron SR Columbia City 6:58.0 21:38.8  
253 Hetler, Griffin SR Goshen 6:58.3 21:39.7  
254 Flennery, Jacob SR Homestead 6:58.6 21:40.8  
255 Smith, Kelton SR Carroll (Fort Wayne) 6:58.6 21:40.8  
256 Reed, Ty SR Woodlan Jr./Sr. High School 6:58.7 21:41.2 135
257 Roudebush, Ben SR Southwood 6:59.9 21:44.8 136
258 Stump, Austin SR Central Noble 7:00.2 21:45.6  
259 Dyck, Josiah SR Elkhart Christian Academy 7:00.6 21:47.0 137
260 Gaby, Jackson SR Goshen 7:01.3 21:49.0  
261 Schlutz, Nathan SR Homestead 7:01.6 21:50.0  
262 James, Carson SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:01.9 21:51.1  
263 Steward, Ean SR Garrett 7:02.1 21:51.5 138
264 Moreland, Josh SR Fairfield 7:02.6 21:53.3 139
265 Wirick, Devin SR Columbia City 7:02.8 21:53.8  
266 Nunemaker, Reid SR NorthWood 7:03.8 21:57.0  
267 Holzhauser, Nate SR Carroll (Fort Wayne) 7:04.2 21:58.0  
268 Wilson, Sebastian SR Woodlan Jr./Sr. High School 7:04.4 21:58.7 140
269 Muldoon, Corbin SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 7:05.0 22:00.5 141
270 Dinius, Jakob SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:05.2 22:01.1 142
271 Yoder, Zachary SR NorthWood 7:05.2 22:01.3  
272 Liechty, Conrad SR Goshen 7:05.2 22:01.3  
273 Bell, Ross SR Elkhart Christian Academy 7:05.7 22:02.8  
274 DiGregory, Ben SR Homestead 7:05.7 22:02.9  
275 Wellman, Henry SR Carroll (Fort Wayne) 7:06.2 22:04.4  
276 Porter, Jacob SR Whitko 7:06.6 22:05.5 143
277 Wilder, Noah SR Leo 7:06.7 22:05.9  
278 Avery, Timothy SR NorthWood 7:07.0 22:06.7  
279 Kauffman, Seth SR Goshen 7:07.5 22:08.2  
280 Vinson, Brock SR Eastside 7:07.8 22:09.4 144
281 Belakovs, Markuss SR Hamilton 7:07.9 22:09.5  
282 Swing, Wayne SR Carroll (Fort Wayne) 7:08.1 22:10.2  
283 Schipper, Joe SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:08.3 22:10.7  
284 Donias, Jude SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:08.6 22:11.9  
285 Schlatter, Luke SR Carroll (Fort Wayne) 7:08.7 22:12.1  
286 Pauken, Jacob SR Ft. Wayne Northrop 7:09.2 22:13.8  
287 Houser, Aidan SR Homestead 7:09.4 22:14.2  
288 Brita, Thomas SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:09.5 22:14.5  
289 Steffen, Brayden SR NorthWood 7:09.5 22:14.6  
290 Harrold, Ian SR Columbia City 7:09.6 22:14.7  
291 Mast, Caleb SR Bethany Christian 7:10.2 22:16.8 145
292 Walker, Brandon SR Carroll (Fort Wayne) 7:10.8 22:18.7  
293 Sell, Daniel SR Leo 7:11.3 22:20.1  
294 Miller, Andrew SR NorthWood 7:11.4 22:20.4  
295 Walters, Kyle SR NorthWood 7:11.7 22:21.3  
296 Nuttle, Brenden SR Homestead 7:12.0 22:22.3  
297 Mast, Blake SR Homestead 7:12.1 22:22.6  
298 Dinius, Gavin SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:13.0 22:25.4  
299 Juarez, Jared SR Goshen 7:13.8 22:27.8  
300 Schmitt, Jacob SR NorthWood 7:14.0 22:28.4  
301 Thompson, Micah SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 7:14.2 22:29.2 146
302 Tranter, Carson SR Homestead 7:14.4 22:29.8  
303 Custer, Mason SR Garrett 7:15.4 22:32.9  
304 Hefty, Paxton SR Garrett 7:16.6 22:36.8  
305 Almendralo, Jayden SR Ft. Wayne Northrop 7:16.8 22:37.1  
306 Nelson, Weslee SR Southwood 7:17.4 22:39.0  
307 Crume, Payton SR Goshen 7:18.0 22:41.0  
308 Post, Matthias SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:18.5 22:42.5  
309 Tretter, Stacy SR Carroll (Fort Wayne) 7:18.6 22:42.8  
310 Peck, Titus SR Prairie Heights 7:18.6 22:42.8  
311 Ogle, Brad SR Carroll (Fort Wayne) 7:19.0 22:44.1  
312 Jenkins, Andy SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 7:19.2 22:44.7  
313 Hardy, Blake SR Ft. Wayne Northrop 7:20.3 22:48.2  
314 Yankosky, Josh SR Homestead 7:21.1 22:50.6  
315 Guerin, Michael SR Ft. Wayne North Side 7:21.2 22:51.0  
316 Loucks, Tyler SR Woodlan Jr./Sr. High School 7:21.9 22:53.1 147
317 Maskal, Noah SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:22.4 22:54.8  
318 Horine, Sam SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:22.8 22:56.0  
319 Broerman, Keaton SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:22.8 22:56.1  
320 McKinley, Nick SR Carroll (Fort Wayne) 7:23.0 22:56.4  
321 Quintana, Fidel SR Ft. Wayne North Side 7:23.2 22:57.2  
322 Conarty, David SR Homestead 7:23.3 22:57.6  
323 Jacobs, Max SR Howe Military 7:23.4 22:57.9 148
324 Smith, Brayden SR Southwood 7:23.5 22:58.1  
325 Goodwin, Caleb SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 7:23.8 22:59.0  
326 Jackson, Cade SR NorthWood 7:24.3 23:00.7  
327 Barrand, Gage SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 7:25.7 23:04.9  
328 Stingle, Isaak SR Fairfield 7:26.1 23:06.1 149
329 Kratzman, Thomas SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 7:26.2 23:06.6  
330 Wright, Alex SR Homestead 7:27.3 23:09.9  
331 Baumann, Kento SR Goshen 7:27.6 23:10.7  
332 Gosche, Nathan SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:30.4 23:19.5  
333 Turner, John SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:31.1 23:21.6  
334 Lewis, Brit SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 7:32.7 23:26.6  
335 Thomas, Ethan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:34.2 23:31.3  
336 Gard, Logan SR Garrett 7:34.9 23:33.5  
337 Bieberich, Noah SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 7:35.4 23:34.9  
338 Herendeen, Jacob SR Homestead 7:35.5 23:35.4  
339 Starkey, Brendan SR Homestead 7:39.0 23:46.2  
340 Gates, Jordan SR Fairfield 7:39.3 23:47.3 150
341 Larue, Conner SR Columbia City 7:39.6 23:48.1  
342 Angel, Keegan SR Garrett 7:39.8 23:48.6  
343 Stammen-Walters, Conner SR Homestead 7:40.1 23:49.6  
344 Klein, Rob SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:41.5 23:54.0  
345 Chapman, Dartanion SR Carroll (Fort Wayne) 7:41.6 23:54.5  
346 Smith, Jackson SR Columbia City 7:42.9 23:58.4  
347 Saye, Tristan SR Columbia City 7:44.3 24:02.8  
348 Miller, Dawson SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 7:44.9 24:04.5  
349 Shively, Caiden SR Churubusco 7:45.1 24:05.2 151
350 Roy, Andrew SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:46.1 24:08.3  
351 DeLuna, Edwin SR Goshen 7:47.0 24:11.0  
352 Robinson, Leandre SR Ft. Wayne South Side 7:47.8 24:13.6 152
353 Epple, Alex SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:50.0 24:20.4  
354 Debolt, Marcus SR Churubusco 7:51.3 24:24.5 153
355 Studebaker, Christopher SR Goshen 7:51.5 24:25.2  
356 Metz, Ethan SR Ft. Wayne North Side 7:51.7 24:25.6  
357 Alexander, Gavyn SR Whitko 7:51.7 24:25.6 154
358 Doner, Derick SR Howe Military 7:53.3 24:30.7 155
359 Miller, Austin SR NorthWood 7:53.5 24:31.3  
360 Bartley, Timothy SR NorthWood 7:54.5 24:34.6  
361 Bodecker, Brad SR Carroll (Fort Wayne) 7:54.6 24:34.6  
362 Szaday, Ben SR Leo 7:55.8 24:38.4  
363 Teusch, Zane SR Leo 7:57.5 24:43.8  
364 Shatzer, Nicholas SR Garrett 7:58.4 24:46.5  
365 Neff, Ethan SR NorthWood 8:00.7 24:53.8  
366 Bontrager-Waite, Lucas SR Goshen 8:02.1 24:57.9  
367 Rheinheimer, James SR Howe Military 8:03.4 25:02.1 156
368 Klinger, Joey SR Ft. Wayne Bishop Luers 8:09.8 25:21.8  
369 Clingan, Reece SR Garrett 8:11.0 25:25.5  
370 Sloffer, Alexander SR Homestead 8:12.5 25:30.4  
371 Corbin, Seth SR Fairfield 8:13.7 25:34.0  
372 Wisedcharakun, Saran SR NorthWood 8:14.3 25:35.9  
373 Davila, Inri SR Goshen 8:15.0 25:38.3  
374 Ponce, Evan SR Goshen 8:19.8 25:53.1  
375 Shawver, Conner SR Woodlan Jr./Sr. High School 8:21.9 25:59.5 157
376 Fields, Kaden SR Churubusco 8:25.3 26:10.1  
377 Singh, Karanbir SR Goshen 8:26.3 26:13.2  
378 Farnham, Garrett SR Hamilton 8:30.9 26:27.7  
379 Amos, Skylar SR Southwood 8:32.0 26:31.0  
380 Ashby, Alex SR Ft. Wayne Northrop 8:32.5 26:32.6  
381 Delagrange, Tyler SR Carroll (Fort Wayne) 8:33.2 26:34.6  
382 Clark, Josh SR Homestead 8:33.4 26:35.2  
383 Jacobs, Jackson SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:34.0 26:37.3  
384 Garrow, Matthew SR Howe Military 8:34.3 26:38.0 158
385 Compton, Caden SR Whitko 8:37.6 26:48.4 159
386 Hernandez, Angel SR Goshen 8:39.9 26:55.5  
387 Salazar, Antonio SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:51.2 27:30.6  
388 Hoang, Andrew SR Bethany Christian 8:57.4 27:49.9 160
389 Sheppard, Josh SR Ft. Wayne Northrop 9:00.4 27:59.2  
390 Joseph, Ethan SR Whitko 9:11.1 28:32.4 161
391 Holloway, Brendan SR Woodlan Jr./Sr. High School 9:22.0 29:06.2  
392 Molina, Raul SR Goshen 9:23.2 29:10.1  
393 Zedaker, Alex SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 9:25.0 29:15.6  
394 Bullerman, Camden SR Woodlan Jr./Sr. High School 9:59.0 31:01.3  
395 Miller, Dawson SR Hamilton 10:14.3 31:48.9  
396 Kline, Alex SR Eastside 10:20.1 32:06.8 162
397 Martin, Clayton SR NorthWood 10:39.2 33:06.3  
398 Salisbury, Aaron SR Ft. Wayne Northrop 10:48.1 33:33.9  
399 Vermillion, Dillion SR Howe Military 11:39.3 36:12.9 163