Marion Cross Country Invitational Date: 09-01-18   Venue: Indiana Wesleyan - Marion, IN
Events
Men's Events Women's Events
Boys Gold Race Girls Elite Race
Boys Elite Race Girls Purple Race
Boys Red Race Middle School Girls Race
Boys Purple Race Girls Red Race
Middle School Boys Race Girls Gold Race
Jr. / Sr. Combined Team Scores
Jr. / Sr. Combined Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score 1 Mile Almost Ther
1 Firenze, R. Brady SR Carmel 5:34.4 17:18.9 1 5:17.8 15:11.8 (9:54.0)
2 Salzmann, Jack SR Carmel 5:37.1 17:27.4 2 5:17.9 15:12.6 (9:54.8)
3 Stephens, Kurt SR Carmel 5:42.3 17:43.5 3 5:17.7 15:18.2 (10:00.6)
4 Manlick, Ike SR Carmel 5:43.0 17:45.9 4 5:25.3 15:38.4 (10:13.2)
5 Baines, Ben SR Carmel 5:43.2 17:46.4 5 5:29.3 15:39.1 (10:09.8)
6 Friedman, Adi SR Carmel 5:44.7 17:51.1 6 5:27.5 15:31.2 (10:03.8)
7 Green, Jake SR Carmel 5:49.4 18:05.7 7 5:32.8 15:40.4 (10:07.6)
8 Wade, Alex SR Carmel 5:49.8 18:06.9   5:18.0 15:42.2 (10:24.3)
9 Booth, Owen SR Carmel 5:50.9 18:10.2   5:27.0 15:45.7 (10:18.7)
10 Enfield, Nate SR Carmel 5:51.5 18:12.3   5:31.8 15:50.9 (10:19.2)
11 Thornton, Drew SR Carmel 5:52.0 18:13.9   5:29.0 15:52.1 (10:23.2)
12 Nakeeb, Alexander SR Carmel 5:52.3 18:14.7   5:30.1 15:50.7 (10:20.6)
13 Howse, Austin SR Carmel 5:53.6 18:18.6   5:31.7 15:56.9 (10:25.2)
14 Rohan, Evan SR Carmel 5:53.8 18:19.2   5:32.0 15:55.5 (10:23.5)
15 Welp, Ethan SR Carmel 5:57.3 18:30.2   5:32.4 16:04.0 (10:31.6)
16 Perry, Chris SR Carmel 5:59.0 18:35.5   5:32.0 16:04.6 (10:32.7)
17 Kinney, Robert SR Carmel 5:59.7 18:37.6   5:27.6 16:05.5 (10:38.0)
18 Sandlin, Peyton SR Carmel 6:00.8 18:41.0   5:30.1 16:10.2 (10:40.2)
19 Snider, Zane SR Carmel 6:02.5 18:46.2   5:33.5 16:05.1 (10:31.7)
20 Bergsma, Noah SR Carmel 6:04.4 18:52.1   5:27.6 16:22.1 (10:54.5)
21 Shishikura, TK SR Carmel 6:04.7 18:53.4   5:44.6 16:31.8 (10:47.2)
22 Ascioti, Aiden SR Carmel 6:05.3 18:54.9   5:45.3 16:32.6 (10:47.3)
23 Schroeder, Wyatt SR Carroll (Fort Wayne) 6:06.6 18:59.0 8 5:27.1 16:22.2 (10:55.2)
24 Dinius, Harrison SR Carroll (Fort Wayne) 6:08.9 19:06.1 9 5:31.1 16:42.6 (11:11.5)
25 Koone, Josh SR Carmel 6:11.8 19:15.4   5:39.5 16:41.7 (11:02.2)
26 Abshire, Ryan SR Carmel 6:12.0 19:15.8   5:35.9 16:36.2 (11:00.3)
27 Johnson, Trevor SR Carmel 6:13.8 19:21.4   5:45.2 16:49.2 (11:04.1)
28 Gioia, Zach SR Carmel 6:14.7 19:24.4   5:41.1 16:48.7 (11:07.7)
29 Pietrariu, Richard SR Concord 6:15.1 19:25.6 10 5:26.5 16:46.5 (11:20.1)
30 Hurdle, Will SR Carmel 6:18.4 19:35.7   5:49.7 17:00.2 (11:10.6)
31 Jenkins, Lant SR Carmel 6:21.8 19:46.5   5:42.0 16:59.9 (11:17.9)
32 Metken, Tim SR Carmel 6:22.6 19:48.7   5:48.7 17:08.3 (11:19.6)
33 Barton, Michael SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:23.1 19:50.5   6:04.6 17:17.2 (11:12.7)
34 Wellman, Henry SR Carroll (Fort Wayne) 6:25.8 19:58.9 11 5:51.6 17:11.4 (11:19.9)
35 Zetzl, Drew SR Carmel 6:27.0 20:02.5   6:04.2 17:25.2 (11:21.0)
36 Ledezma, Ulysses SR Concord 6:28.3 20:06.5 12 5:59.7 17:28.8 (11:29.1)
37 Howard, Luke SR Warsaw Community 6:28.9 20:08.3 13 5:57.4 17:22.3 (11:24.9)
38 Hoyt, Ethan SR Carmel 6:29.1 20:09.1   6:01.1 17:29.6 (11:28.5)
39 Meyer, Logan SR Carroll (Fort Wayne) 6:29.5 20:10.2 14 6:00.0 17:34.6 (11:34.6)
40 Berghoff, Kaleb SR Leo 6:30.2 20:12.4   6:02.8 17:45.6 (11:42.9)
41 Woodard, Ian SR Chesterton 6:30.5 20:13.3 15 6:05.4 17:44.3 (11:39.0)
42 Foster, Ryan SR Carmel 6:32.3 20:18.8   5:56.4 17:42.4 (11:46.0)
43 Tomozawa, Seigo SR Carmel 6:32.7 20:20.3   5:41.1 17:20.1 (11:39.1)
44 Guzman, Saul SR Carroll (Fort Wayne) 6:32.7 20:20.4 16 5:52.9 17:41.7 (11:48.9)
45 Norris, Marston SR Warsaw Community 6:33.3 20:22.0 17 5:57.4 17:48.6 (11:51.2)
46 Elsasser, Luke SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:33.7 20:23.4   6:06.6 17:41.6 (11:35.1)
47 Lloyd, Jett SR Chesterton 6:33.7 20:23.4 18 6:06.5 17:51.4 (11:44.9)
48 Myers, Teddy SR Carmel 6:34.0 20:24.4   5:56.7 17:43.1 (11:46.4)
49 Nichol, Elle SR Carmel 6:34.3 20:25.1 1 6:23.2 17:56.5 (11:33.3)
50 Delgado, Juan SR Concord 6:34.5 20:25.7 19 6:02.2 17:38.8 (11:36.7)
51 Cavacini, Vincent SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:35.5 20:28.9   6:06.1 17:43.9 (11:37.9)
52 Epping, Andrew SR Carmel 6:37.7 20:35.7   6:04.0 17:54.9 (11:50.9)
53 Marshall, Noah SR Warsaw Community 6:38.3 20:37.7 20 5:54.8 17:51.0 (11:56.2)
54 Miles, Ben SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:38.7 20:38.8   6:04.8 17:52.4 (11:47.6)
55 Iden, Colyn SR Columbia City 6:40.1 20:43.2   5:50.8 17:56.3 (12:05.6)
56 Chang, Vincent SR Carmel 6:42.1 20:49.4   6:04.1 17:55.6 (11:51.6)
57 Wade, Nathan SR Carmel 6:42.3 20:50.0   5:57.6 18:03.6 (12:06.0)
58 Hand, Emily SR Carmel 6:44.5 20:56.8 2 6:11.8 18:06.4 (11:54.6)
59 Corral, Ethan SR Bellmont 6:46.1 21:01.9   6:10.3 18:17.7 (12:07.4)
60 Guerrant, Kierstyn SR Carmel 6:46.3 21:02.5 3 6:23.9 18:19.2 (11:55.3)
61 Konarski, Travis SR Chesterton 6:49.4 21:12.1 21 6:26.2 18:34.0 (12:07.9)
62 Weaver, Austin SR Warsaw Community 6:50.5 21:15.6 22 6:11.3 18:44.6 (12:33.4)
63 Byron, Chase SR Warsaw Community 6:51.1 21:17.3 23 6:06.3 18:32.6 (12:26.3)
64 Blinn, Logan SR Ft. Wayne Snider 6:51.4 21:18.4   6:13.7 18:28.8 (12:15.2)
65 McCollum, Mike SR Carmel 6:52.4 21:21.5   6:04.7 18:26.5 (12:21.9)
66 Dickmeyer, Jacob SR Columbia City 6:53.1 21:23.5   6:20.1 18:31.9 (12:11.9)
67 Montero, Daylan SR Delta 6:53.5 21:24.9   6:23.8 18:32.1 (12:08.4)
68 Caylor, Luke SR Chesterton 6:54.5 21:27.8 24 6:12.4 18:42.2 (12:29.8)
69 Ellyson, Trevor SR Pendleton Heights 6:54.5 21:27.8   6:15.7 18:52.1 (12:36.4)
70 Barton, Eli SR Oak Hill 6:55.1 21:29.9   6:05.0 18:42.6 (12:37.6)
71 Larimer, Ben SR Chesterton 6:55.2 21:30.2 25 6:20.0 18:43.9 (12:24.0)
72 Hunter, Martha SR Carmel 6:56.2 21:33.3 4 6:17.9 18:33.5 (12:15.7)
73 Deleon, Eli SR Concord 6:56.5 21:34.1 26 6:11.5 18:54.6 (12:43.1)
74 Williams, Foss SR Delta 6:57.8 21:38.2   6:33.3 18:58.6 (12:25.4)
75 Saldana, Kevin SR Ft. Wayne Snider 7:00.8 21:47.5   6:30.2 19:11.4 (12:41.2)
76 Khurram, Izza SR Carmel 7:01.0 21:48.1 5 6:27.7 18:58.5 (12:30.9)
77 Wakeman, Ethan SR Carmel 7:02.1 21:51.6   6:25.0 19:03.6 (12:38.7)
78 Andrews, Tyler SR Heritage 7:02.3 21:52.3   6:28.3 18:54.6 (12:26.3)
79 Gunter, Taylor SR Warsaw Community 7:03.2 21:55.1 6 6:36.5 19:05.8 (12:29.4)
80 Miller, Gracie SR Noblesville 7:05.2 22:01.2 7 6:39.9 19:11.1 (12:31.3)
81 Walker, Brandon SR Carroll (Fort Wayne) 7:05.4 22:02.0 27 6:23.0 19:09.0 (12:46.0)
82 Cunningham, Trevor SR Ft. Wayne Snider 7:07.4 22:08.1   6:17.0 19:14.8 (12:57.8)
83 Wise, Brandon SR Concord 7:12.7 22:24.4 28 6:11.7 19:12.7 (13:01.0)
84 Scarberry, Zach SR Carmel 7:15.8 22:34.1   6:46.5 19:49.8 (13:03.3)
85 Frantz, Ben SR Bellmont 7:15.8 22:34.1   6:23.0 19:30.7 (13:07.8)
86 Rodgers, Jenna SR Carmel 7:18.7 22:43.0 8 6:51.2 19:50.5 (12:59.4)
87 Leady, Kailtlynn SR Chesterton 7:19.0 22:44.2 9 6:52.3 19:47.1 (12:54.9)
88 Stahlhut, Ben SR Chesterton 7:22.0 22:53.4 29 6:38.9 20:01.0 (13:22.2)
89 Urtel, Adell SR Carmel 7:23.0 22:56.6 10 6:51.2 19:58.4 (13:07.2)
90 Brungard, Eva SR Carmel 7:23.6 22:58.5   7:01.7 20:05.8 (13:04.1)
91 Ullom, Zach SR Carmel 7:25.7 23:04.8   6:27.2 19:59.3 (13:32.2)
92 Bloemendaal, Hanna SR Warsaw Community 7:27.0 23:08.8 11 6:51.0 20:12.4 (13:21.5)
93 Patel, Ria SR Carmel 7:28.1 23:12.4   6:47.1 19:53.6 (13:06.5)
94 Ewing, Hannah SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:30.9 23:21.2   6:56.2 20:24.5 (13:28.3)
95 Haney, Nick SR Delta 7:32.6 23:26.3   7:02.8 20:21.9 (13:19.2)
96 Dornseif, Calvin SR Heritage 7:33.4 23:28.9   6:57.2 20:28.0 (13:30.8)
97 Kaul, Audrey SR Carmel 7:33.6 23:29.6   7:05.7 20:29.5 (13:23.8)
98 Hetler, Sam SR Heritage 7:33.8 23:30.2   7:03.7 20:28.1 (13:24.4)
99 Hepler, Ashlynn SR Warsaw Community 7:35.7 23:36.1 12 6:51.9 20:32.1 (13:40.2)
100 Brown, Casey SR Pendleton Heights 7:36.5 23:38.5   7:00.6 20:38.3 (13:37.7)
101 Keating, Kaylah SR Noblesville 7:38.5 23:44.7 13 7:04.0 20:48.4 (13:44.4)
102 Ledezma, Tori SR Carmel 7:39.6 23:48.0   6:51.8 20:33.9 (13:42.1)
103 Steward, Wilson SR Bellmont 7:39.9 23:49.0   6:44.0 20:51.1 (14:07.1)
104 Davis, Zoe SR Carroll (Fort Wayne) 7:40.2 23:50.1 14 7:03.8 20:54.2 (13:50.5)
105 Schall, Aaron SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:40.8 23:51.7   7:09.6 20:41.3 (13:31.7)
106 Moss, Madeline SR Chesterton 7:40.8 23:52.0 15 7:03.3 20:49.1 (13:45.8)
107 White, Che SR Yorktown 7:41.9 23:55.2   7:21.2 21:18.9 (13:57.8)
108 Phipps, Maya SR Carmel 7:43.5 24:00.4   6:57.9 20:38.9 (13:41.1)
109 Acevedo, Sofi SR Chesterton 7:43.6 24:00.6 16 7:06.0 20:51.4 (13:45.5)
110 Ebert, Schyler SR Oak Hill 7:45.6 24:06.7   6:49.0 21:01.9 (14:12.9)
111 Craycraft, Ashley SR Chesterton 7:45.6 24:06.8 17 6:40.8 21:00.0 (14:19.3)
112 Desenberg, Lex SR Warsaw Community 7:45.7 24:07.2 18 6:53.9 20:56.2 (14:02.4)
113 McLaughlin, Emily SR Homestead 7:46.7 24:10.2   6:59.6 20:59.5 (13:59.9)
114 Kaufman, Abby SR Carmel 7:49.6 24:19.2   7:04.0 21:13.9 (14:10.0)
115 McGuire, Grace SR Homestead 7:51.7 24:25.7   7:08.9 21:12.8 (14:03.9)
116 Nelsen, Kayla SR Carmel 7:52.1 24:27.0   7:12.4 21:13.6 (14:01.3)
117 Brisco, Grace SR Noblesville 7:53.7 24:31.9 19 7:39.1 21:36.5 (13:57.5)
118 Miller, Rachael SR Carmel 7:55.8 24:38.5   7:19.1 21:38.0 (14:18.9)
119 Pickering, Aly SR Carmel 8:01.1 24:54.8   7:35.2 21:32.4 (13:57.3)
120 Hunter, Emma SR Homestead 8:01.2 24:55.1   7:17.8 21:41.3 (14:23.6)
121 Juarez, Jovana SR Warsaw Community 8:01.2 24:55.3 20 7:23.3 21:43.1 (14:19.9)
122 Hull, Morgan SR Chesterton 8:01.5 24:56.1 21 7:41.0 21:56.5 (14:15.6)
123 Routh, Nick SR Yorktown 8:01.9 24:57.4   7:12.7 22:04.3 (14:51.7)
124 Barbour, Makayla SR Chesterton 8:07.4 25:14.4 22 7:37.7 22:02.6 (14:24.9)
125 Harper, Hannah SR Carroll (Fort Wayne) 8:09.5 25:21.0 23 7:42.7 22:14.3 (14:31.7)
126 Doe, Jane SR Noblesville 8:09.8 25:22.0 24 7:39.5 22:15.6 (14:36.1)
127 Elliot, Kate SR Carmel 8:10.0 25:22.5   7:30.3 22:04.5 (14:34.3)
128 Fulkerson, Paige SR Carmel 8:10.4 25:23.7   7:16.8 22:11.0 (14:54.2)
129 Glasner, Racheal SR Noblesville 8:10.5 25:24.2 25 7:40.8 21:58.2 (14:17.4)
130 Delagrange, Tyler SR Carroll (Fort Wayne) 8:11.0 25:25.8 30 7:05.6 21:55.6 (14:50.0)
131 Szaday, Ben SR Leo 8:11.6 25:27.5   6:28.6 21:33.1 (15:04.5)
132 Gerig, Madeline SR Carroll (Fort Wayne) 8:11.6 25:27.5 26 7:38.4 22:23.5 (14:45.2)
133 Wilson, Shaylan SR Ft. Wayne Wayne 8:11.8 25:28.3   7:12.4 22:00.5 (14:48.1)
134 Bernth, Nicole SR Chesterton 8:12.1 25:29.2 27 7:19.2 22:13.5 (14:54.4)
135 Siefert, Charis SR Noblesville 8:15.6 25:40.1 28 7:43.0 22:17.1 (14:34.1)
136 Lawson, Tristan SR Frankton 8:17.5 25:45.8   7:01.8 22:30.0 (15:28.3)
137 Read, Rachel SR Noblesville 8:20.1 25:53.9 29 7:51.7 22:47.1 (14:55.4)
138 Roudebush, Lia SR Noblesville 8:20.7 25:55.7   7:50.4 22:43.1 (14:52.7)
139 Farner, Timothy SR Warsaw Community 8:20.9 25:56.4 31 7:12.4 22:27.8 (15:15.4)
140 Fentz, Emma SR Noblesville 8:21.8 25:59.3   7:46.4 22:35.8 (14:49.5)
141 Cayton, Hanna SR Noblesville 8:22.5 26:01.4   7:39.5 22:26.8 (14:47.3)
142 Moore, Aneka SR Homestead 8:23.5 26:04.5   7:09.0 22:24.1 (15:15.2)
143 Shafer, Sam SR North Central (Indianapolis) 8:24.7 26:08.1   7:05.8 22:34.1 (15:28.3)
144 Piha, Ben SR Carmel 8:31.0 26:27.8   7:06.9 22:55.2 (15:48.3)
145 Miller, Hannah SR Chesterton 8:33.6 26:35.8   7:48.7 23:22.7 (15:34.0)
146 Butler, Janae SR Bellmont 8:35.7 26:42.4   8:05.1 23:23.4 (15:18.3)
147 Strabala, Grace SR North Central (Indianapolis) 8:37.1 26:46.9   7:52.9 23:16.7 (15:23.8)
148 Neal, Carter SR Delta 8:40.7 26:58.0   8:30.6 23:43.8 (15:13.2)
149 Vasquez, April SR Carmel 8:46.9 27:17.2   8:05.8 23:47.6 (15:41.9)
150 Didier, Faith SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:47.8 27:20.1   7:40.8 23:46.3 (16:05.5)
151 Bouillet, Dani SR Carmel 8:52.1 27:33.5   8:27.3 24:12.2 (15:45.0)
152 Jimenez, Elizabeth SR Concord 8:52.6 27:35.1   7:49.9 24:16.9 (16:27.0)
153 Siela, Rachel SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:53.6 27:38.0   8:04.7 24:17.7 (16:13.0)
154 Marrufo, Athziry SR Concord 8:56.6 27:47.2   7:52.3 24:03.2 (16:11.0)
155 Smith, Jazmin SR Concord 8:56.9 27:48.2   7:52.7 24:17.0 (16:24.4)
156 Campbell, Jeremy SR Warsaw Community 8:59.9 27:57.8 32 6:54.3 24:10.5 (17:16.2)
157 Blackwell, Jenna SR Pendleton Heights 9:00.0 27:58.0   7:51.1 24:10.4 (16:19.3)
158 Hollars, Kaleigh SR Oak Hill 9:06.0 28:16.6   7:58.9 24:22.1 (16:23.3)
159 Schmitz, Julia SR Carmel 9:09.6 28:27.7   8:42.7 24:53.0 (16:10.4)
160 Maciejewski, Rachel SR Ft. Wayne Snider 9:10.4 28:30.2   8:26.3 24:54.0 (16:27.7)
161 Templeton, Olivia SR Carroll (Fort Wayne) 9:11.0 28:32.1 30 8:14.1 25:03.0 (16:49.0)
162 Fisher, Margo SR Noblesville 9:13.1 28:38.6   8:30.4 24:56.6 (16:26.2)
163 Piehl, Savannah JR Chesterton 9:13.5 28:40.0   8:15.0 25:03.3 (16:48.3)
164 Long, Oliva SR Noblesville 9:14.5 28:43.1   7:50.3 24:53.5 (17:03.2)
165 Harper, Alexis SR Carroll (Fort Wayne) 9:25.9 29:18.5 31 8:06.0 25:25.6 (17:19.6)
166 Parkerson, Abby SR Chesterton 9:27.4 29:23.1   8:44.3 25:59.3 (17:15.1)
167 Gough, Lareesa SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 9:29.2 29:28.8   8:09.5 25:15.1 (17:05.6)
168 Pollitt, Brittany SR New Palestine 9:31.5 29:35.9   8:20.9 25:41.3 (17:20.4)
169 Hall, Riley SR Chesterton 9:34.4 29:44.9   8:25.3 26:00.8 (17:35.5)
170 Raffin, Marie SR Chesterton 9:35.6 29:48.7   8:44.7 25:59.4 (17:14.7)
171 Delgado, Carmen SR Ft. Wayne Snider 9:35.7 29:48.8   7:48.2 25:52.5 (18:04.3)
172 Achbold, Stephanie SR Chesterton 9:42.1 30:08.9   8:44.6 26:05.6 (17:21.0)
173 Braun, Mary SR Ft. Wayne Bishop Luers 9:43.7 30:13.9   8:51.8 26:40.1 (17:48.4)
174 Skolnichova, Ema SR Ft. Wayne Snider 9:44.4 30:15.8   8:15.1 25:57.4 (17:42.3)
175 Pfefferkorn, Caitlin SR Ft. Wayne Snider 9:44.8 30:17.1   8:28.7 26:18.7 (17:50.1)
176 Mills, Grace SR Bellmont 9:49.5 30:31.7   8:42.9 26:22.4 (17:39.5)
177 Wiggington, Evelyn SR New Palestine 9:51.4 30:37.8   7:54.9 26:29.4 (18:34.6)
178 Settlemyre, Luba SR New Palestine 10:12.7 31:43.8   9:01.8 27:45.7 (18:43.9)
179 Smith, Ella SR Bellmont 10:54.6 33:54.1   8:44.9 29:28.5 (20:43.6)
180 Hayes, Will SR New Castle Chrysler 11:35.5 36:01.1   10:25.3 30:48.8 (20:23.6)
181 King, Ani SR Ft. Wayne Bishop Luers 13:11.4 40:59.2   10:44.3 34:54.9 (24:10.6)
182 Williams, Maigan SR New Palestine DNF   7:07.0 21:12.8 (14:05.8)
182 Johnson, Haley SR Carmel DNF   8:42.4  
182 Craig, Kaci SR Noblesville DNF   10:43.7  
182 Lietzke, Clara SR Carroll (Fort Wayne) DNF   7:47.5  
182 Paul, Henry SR Carmel DNF   5:52.7  
182 Ohrvall, Paige SR Carmel DNF   6:47.3  
Boys Gold Race Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:29:16 17:51 54 2 9 12 14 17 23 31
2 1:29:49 17:57 55 5 7 10 15 18 19 20
3 1:34:12 18:50 121 8 25 26 29 33 46 48
4 1:33:51 18:46 139 1 3 16 53 66 71 72
5 1:36:49 19:21 163 21 24 30 41 47 51 58
6 1:37:09 19:25 176 6 13 42 56 59 60 68
7 1:37:55 19:35 179 27 28 34 35 55 61 63
8 1:37:51 19:34 181 11 36 37 45 52 74 77
9 1:38:54 19:46 211 4 38 50 57 62 65 70
10 1:40:30 20:06 223 32 40 43 44 64 67 69
11 1:42:08 20:25 237 22 39 49 54 73 75 76
Boys Gold Race Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score 1 Mile Almost Ther
1 Mortorff, Josiah SR Angola 5:26.1 16:53.2 1 5:17.2 14:52.8 (9:35.7)
2 Alcantar, Tristian SR Leo 5:26.9 16:55.6 2 5:18.9 14:56.9 (9:38.1)
3 Steury, Izaiah JR Angola 5:30.3 17:06.4 3 5:19.4 14:56.8 (9:37.5)
4 Whiteside, Elliott SR Muncie Burris 5:33.4 17:15.9 4 5:18.5 15:12.7 (9:54.3)
5 Mitchell, Dillon SR Oak Hill 5:39.4 17:34.7 5 5:13.9 15:15.7 (10:01.8)
6 Busch, Stephen SR Ft. Wayne Bishop Luers 5:41.2 17:40.3 6 5:19.3 15:13.6 (9:54.3)
7 Fry, Raffi SR Oak Hill 5:41.7 17:41.9 7 5:19.6 15:26.0 (10:06.4)
8 Schmenk, Devin SR Heritage 5:42.7 17:45.0 8 5:20.8 15:23.7 (10:03.0)
9 Hartleroad, Tyler JR Leo 5:45.4 17:53.4 9 5:24.7 15:45.1 (10:20.5)
10 Nally, Danny SR Oak Hill 5:46.6 17:57.1 10 5:24.0 15:42.0 (10:18.0)
11 Strothman , Tyler SR Norwell 5:46.9 17:57.9 11 5:24.8 15:39.5 (10:14.7)
12 Fowerbaugh, Joel SR Leo 5:47.6 17:59.9 12 5:24.3 15:39.7 (10:15.4)
13 Derloshon, Simon SR Ft. Wayne Bishop Luers 5:49.4 18:05.5 13 5:37.7 15:48.8 (10:11.1)
14 Ringwood, Jackson SR Leo 5:50.7 18:09.6 14 5:24.5 15:50.0 (10:25.5)
15 O'Blenis, Sol JR Oak Hill 5:52.4 18:15.1 15 5:29.3 15:59.7 (10:30.5)
16 Korte, Grant SR Angola 5:53.3 18:17.7 16 5:33.8 15:59.1 (10:25.4)
17 Harding, AJ SR Leo 5:53.5 18:18.3 17 5:39.3 16:00.1 (10:20.8)
18 Garcia, Julian SR Oak Hill 5:54.3 18:21.0 18 5:28.6 16:00.2 (10:31.7)
19 Harts, Colin SR Oak Hill 5:54.7 18:22.0 19 5:28.9 16:02.4 (10:33.5)
20 Cheek, Macallister SR Oak Hill 5:58.1 18:32.7 20 5:24.0 16:02.7 (10:38.7)
21 Brelage, Cody SR Delta 5:58.4 18:33.6 21 5:43.6 16:14.6 (10:31.1)
22 Richmond, Brayden SR Eastern (Greentown) 6:00.6 18:40.5 22 5:30.4 16:15.4 (10:45.0)
23 Setser, Donovin SR Leo 6:00.7 18:40.8 23 5:38.9 16:16.9 (10:38.1)
24 Brack, Brody SR Tipton 6:01.5 18:43.3   5:26.4 16:13.0 (10:46.6)
25 Fox, Lucas SR Delta 6:03.0 18:48.0 24 5:43.7 16:27.4 (10:43.7)
26 Connor, Jared SR Heritage 6:04.2 18:51.5 25 5:28.4 16:25.6 (10:57.2)
27 Smith, Niklaus SR Heritage 6:06.0 18:57.1 26 5:34.6 16:38.7 (11:04.2)
28 Packard, Joseph SR Western 6:08.1 19:03.8 27 5:40.6 16:37.7 (10:57.2)
29 Curnutt, Brayden SR Western 6:09.2 19:07.1 28 5:24.5 16:36.2 (11:11.8)
30 Schaadt, Derek SR Heritage 6:09.6 19:08.4 29 5:20.8 16:20.3 (10:59.5)
31 Ashley, Landon JR Oak Hill 6:10.5 19:11.2   5:37.8 16:50.7 (11:13.0)
32 Bivens, Cody JR Delta 6:11.6 19:14.5 30 5:40.7 16:54.4 (11:13.7)
33 Marshall, Jeffrey SR Leo 6:11.7 19:15.1 31 5:53.8 16:51.0 (10:57.3)
34 Myers, Jacob SR Northwestern 6:13.0 19:18.8 32 5:34.4 16:44.2 (11:09.8)
35 Beauchot, Jack SR Heritage 6:16.6 19:30.3 33 5:30.6 16:56.9 (11:26.4)
36 Ciscell, Chandler SR Western 6:17.8 19:33.9 34 5:41.4 17:07.7 (11:26.3)
37 Bradshaw, Pete JR Western 6:17.9 19:34.2 35 5:34.4 17:09.2 (11:34.9)
38 Slater, Kaiden SR Norwell 6:18.1 19:34.9 36 5:49.8 17:02.4 (11:12.6)
39 Peterson, Jakob JR Norwell 6:18.6 19:36.4 37 5:53.9 17:03.4 (11:09.5)
40 Frecker, Dryden SR Muncie Burris 6:20.1 19:41.0 38 5:50.0 17:10.4 (11:20.5)
41 Dubois, Kody SR Oak Hill 6:22.8 19:49.4   5:42.1 17:09.0 (11:26.9)
42 Johnson, Jack SR Eastern (Greentown) 6:23.7 19:52.2 39 5:48.5 17:16.8 (11:28.4)
43 Dimond, Hunter SR Leo 6:23.8 19:52.7   5:51.3 17:21.7 (11:30.4)
44 Kanable, Isaiah JR Northwestern 6:24.0 19:53.1 40 5:54.5 17:25.0 (11:30.5)
45 Bragg, Clay JR Delta 6:25.0 19:56.3 41 5:59.1 17:27.3 (11:28.3)
46 Scott, Cameron SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:26.9 20:02.3 42 5:51.0 17:28.6 (11:37.6)
47 Cournoyer, Jace SR Northwestern 6:29.3 20:09.7 43 5:55.7 17:29.6 (11:33.9)
48 Bell, Jeremy SR Northwestern 6:29.8 20:11.3 44 5:57.9 17:37.9 (11:40.1)
49 Stauffer, Lucas SR Norwell 6:30.2 20:12.6 45 5:54.5 17:23.0 (11:28.6)
50 Hoffman, Ethan JR Heritage 6:30.6 20:13.6 46 5:59.4 17:41.0 (11:41.6)
51 Haggard, Jarren SR Delta 6:31.9 20:17.6 47 5:59.2 17:42.0 (11:42.8)
52 Love, Payton SR Heritage 6:32.3 20:18.9 48 6:03.7 17:47.5 (11:43.9)
53 Vogl, Caleb SR Eastern (Greentown) 6:32.6 20:19.9 49 5:40.9 17:53.2 (12:12.4)
54 Stephenson, Josh SR Muncie Burris 6:33.8 20:23.5 50 6:10.7 17:50.9 (11:40.3)
55 Foster, Corey SR Heritage 6:34.5 20:25.9   5:49.4 17:47.1 (11:57.7)
56 Campbell, Sam SR Delta 6:35.6 20:29.3 51 5:53.2 17:48.1 (11:54.9)
57 Wilson, Landyn SR Norwell 6:35.9 20:30.2 52 5:51.8 17:34.5 (11:42.7)
58 Bruick, Harrison JR Angola 6:35.9 20:30.3 53 5:56.8 17:50.3 (11:53.6)
59 Taylor, Owen JR Eastern (Greentown) 6:37.6 20:35.5 54 6:05.8 17:54.0 (11:48.2)
60 Kretz, Evan JR Western 6:38.0 20:36.6 55 5:58.1 18:06.7 (12:08.6)
61 Gosche, Nathan JR Ft. Wayne Bishop Luers 6:38.3 20:37.8 56 6:16.7 18:09.5 (11:52.8)
62 Max, Davis SR Muncie Burris 6:38.5 20:38.2 57 6:25.4 18:06.0 (11:40.6)
63 Kile, Javin JR Delta 6:39.7 20:42.0 58 6:11.0 18:05.7 (11:54.7)
64 Steigmeyer, Will SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:40.3 20:43.8 59 6:00.1 18:12.6 (12:12.5)
65 Haiflich, Jason JR Ft. Wayne Bishop Luers 6:42.8 20:51.7 60 6:17.7 18:07.7 (11:50.0)
66 Shock, Trey SR Western 6:43.3 20:53.0 61 6:00.8 18:15.5 (12:14.8)
67 Clay, Nolan SR Muncie Burris 6:44.3 20:56.2 62 6:25.5 18:31.4 (12:06.0)
68 McHugh, Jared SR Leo 6:44.5 20:56.7   6:06.0 18:15.2 (12:09.2)
69 Rathbun, Taylor JR Western 6:44.9 20:58.1 63 6:02.7 18:05.6 (12:03.0)
70 Harrell, Mitchell SR Northwestern 6:44.9 20:58.1 64 5:57.6 18:19.9 (12:22.3)
71 Minnich, Matthew SR Muncie Burris 6:45.8 21:01.0 65 6:02.6 18:14.4 (12:11.9)
72 Gaerte, Mason SR Angola 6:46.7 21:03.7 66 6:17.7 18:14.5 (11:56.8)
73 Correll, Mason SR Northwestern 6:47.3 21:05.5 67 6:12.5 18:30.4 (12:17.9)
74 Cline, Zac SR Western 6:47.7 21:06.7   6:16.2 18:35.3 (12:19.2)
75 Ealey, Gavin SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:48.0 21:07.9 68 6:19.7 18:33.4 (12:13.7)
76 Fields, Payton JR Heritage 6:48.1 21:08.2   6:11.0 18:24.9 (12:13.9)
77 Wilder, Noah SR Leo 6:48.3 21:08.6   6:11.5 18:23.8 (12:12.3)
78 Brand, Riley SR Delta 6:51.3 21:18.0   6:27.9 18:40.4 (12:12.6)
79 Morgan, Zach SR Delta 6:52.3 21:21.0   6:27.8 18:40.6 (12:12.9)
80 Paris, Jack SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:52.4 21:21.4   6:21.5 18:42.1 (12:20.7)
81 Richards, Steeven SR Heritage 6:52.4 21:21.6   6:01.3 18:28.2 (12:26.9)
82 Bourff, Gus SR Northwestern 6:53.3 21:24.3 69 6:13.6 19:04.7 (12:51.2)
83 Shock, Cade SR Western 6:53.7 21:25.5   6:16.2 18:43.1 (12:26.9)
84 Carlin, Tim SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:55.4 21:30.7   6:41.4 18:59.5 (12:18.2)
85 Feazel, Drew SR Northwestern 6:55.8 21:32.1   6:13.4 19:04.1 (12:50.8)
86 Lechner, Caden JR Northwestern 6:56.6 21:34.4   6:15.1 19:04.7 (12:49.6)
87 Smith, Josiah SR Muncie Burris 7:00.0 21:45.2 70 6:33.9 19:10.4 (12:36.6)
88 Sander, Drake JR Leo 7:00.7 21:47.2   5:53.9 19:08.5 (13:14.6)
89 Mula, Austin SR Tipton 7:00.8 21:47.5   5:54.2 18:51.4 (12:57.2)
90 Knoll, Konnor SR Angola 7:06.1 22:03.9 71 6:30.0 18:57.6 (12:27.6)
91 Pederson, Samuel SR Muncie Burris 7:06.8 22:06.0   6:39.9 19:20.3 (12:40.5)
92 Dinius, Jakob JR Ft. Wayne Bishop Luers 7:08.6 22:11.9   6:34.0 19:17.0 (12:43.0)
93 Reno, Evan SR Delta 7:09.6 22:14.9   6:28.1 19:22.4 (12:54.3)
94 Jozwiak, Nick SR Northwestern 7:12.9 22:25.2   6:20.9 19:38.9 (13:18.1)
95 Scorza, Jacopo SR Angola 7:17.0 22:37.8 72 6:11.5 19:36.7 (13:25.2)
96 Snyder, Seth SR Eastern (Greentown) 7:17.9 22:40.5 73 6:26.2 19:49.6 (13:23.5)
97 Burney, Alex JR Angola 7:18.1 22:41.4   6:53.3 20:01.6 (13:08.3)
98 Zeddis, Nathan SR Norwell 7:22.0 22:53.4 74 6:33.5 19:52.9 (13:19.5)
99 Webber, Keegan JR Angola 7:27.5 23:10.4   6:53.0 20:27.6 (13:34.6)
100 Yoder, Taylor SR Eastern (Greentown) 7:28.5 23:13.6 75 6:36.8 20:12.9 (13:36.2)
101 Smith, Jarrin SR Northwestern 7:34.3 23:31.5   6:28.4 20:17.6 (13:49.3)
102 Biernat, Patrick SR Angola 7:44.4 24:03.0   7:01.2 21:11.8 (14:10.7)
103 Badgley, Kevin SR Northwestern 7:44.9 24:04.5   6:41.9 21:01.3 (14:19.5)
104 Brovont, Porter JR Eastern (Greentown) 7:45.9 24:07.8 76 7:09.3 21:02.2 (13:53.0)
105 Jones, Milo SR Western 7:54.3 24:33.8   6:44.4 21:15.3 (14:30.9)
106 Epple, Alex SR Ft. Wayne Bishop Luers 8:08.0 25:16.3   7:07.7 22:21.9 (15:14.2)
107 Dirig, Levi SR Norwell 8:09.1 25:19.9 77 7:09.8 22:04.1 (14:54.3)
108 Newsom, Owen JR Norwell 8:26.0 26:12.4   7:02.2 22:22.3 (15:20.2)
109 Dinius, Gavin SR Ft. Wayne Bishop Luers DNF   5:57.9  
109 Johnson, Tahj SR Oak Hill DNF   5:19.1  
Fresh / Soph Combined Team Scores
Fresh / Soph Combined Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score 1 Mile Almost Ther
1 Broderick, Aaron SR North Central (Indianapolis) 5:42.6 17:44.5 1 5:25.3 15:32.5 (10:07.3)
2 Wrobleski, Alec SR Carmel 5:42.6 17:44.6 2 5:25.8 15:27.1 (10:01.3)
3 Urtel, Owen SR Carmel 5:45.9 17:54.8 3 5:25.4 15:32.9 (10:07.6)
4 Gastineau, James SR Carmel 5:46.5 17:56.7 4 5:27.1 15:47.6 (10:20.5)
5 Miller, Drew SR Carmel 5:46.9 17:57.8 5 5:36.6 15:47.2 (10:10.6)
6 Campbell, Will SR Carmel 5:47.2 17:58.8 6 5:31.3 15:48.8 (10:17.6)
7 Seketa, Nate SR Carmel 5:48.4 18:02.6 7 5:26.5 15:46.6 (10:20.2)
8 Simmons, Miles SR Carmel 5:48.5 18:02.9 8 5:25.9 15:46.3 (10:20.5)
9 Sloffer, Preston JR Carroll (Fort Wayne) 5:49.8 18:07.0 9 5:40.4 15:56.1 (10:15.7)
10 Schrader-Dobris, Daniel SR Carmel 5:51.4 18:11.7   5:25.3 15:43.3 (10:18.0)
11 Schuman, Charlie JR Carmel 5:52.8 18:16.2   5:25.2 15:47.5 (10:22.3)
12 Smith, Ethan JR Concord 5:53.6 18:18.6 10 5:33.0 15:59.3 (10:26.3)
13 Barb, Alex SR Carroll (Fort Wayne) 5:54.5 18:21.4 11 5:30.8 15:58.0 (10:27.2)
14 Maciejewski, Will SR Ft. Wayne Snider 5:57.4 18:30.4 12 5:49.0 16:15.9 (10:26.9)
15 Miller, Ian JR Carmel 5:58.8 18:34.7   5:34.2 16:06.7 (10:32.5)
16 Arive, Ike SR North Central (Indianapolis) 6:00.4 18:39.9 13 5:41.1 16:20.0 (10:38.9)
17 Heagy, Connor JR Carmel 6:00.6 18:40.5   5:44.8 16:23.5 (10:38.7)
18 Strabala, Jack JR North Central (Indianapolis) 6:01.1 18:42.1 14 5:52.6 16:34.3 (10:41.8)
19 Bubp, Josh JR Carmel 6:01.1 18:42.1   5:44.2 16:20.2 (10:36.0)
20 Gongwer, Ian SR Carroll (Fort Wayne) 6:01.6 18:43.5 15 5:43.1 16:21.1 (10:38.0)
21 Husain, Sawyer JR North Central (Indianapolis) 6:03.1 18:48.1 16 5:52.7 16:34.1 (10:41.5)
22 Cabrera, Brandon SR Concord 6:03.3 18:48.8 17 5:41.0 16:23.8 (10:42.8)
23 Murray, Woodrow SR North Central (Indianapolis) 6:03.6 18:49.7 18 5:44.0 16:30.6 (10:46.6)
24 Dolson, Cole JR Chesterton 6:03.8 18:50.4 19 5:49.1 16:34.8 (10:45.7)
25 Skalon, Taylor SR Pendleton Heights 6:04.0 18:51.0 20 5:42.7 16:27.2 (10:44.5)
26 Brizzi, CJ SR North Central (Indianapolis) 6:04.7 18:53.1 21 5:53.0 16:33.8 (10:40.8)
27 Schneider, Leo JR Carmel 6:05.8 18:56.6   5:50.0 16:31.6 (10:41.6)
28 Johnson, Brett JR Bellmont 6:06.6 18:59.0 22 5:54.9 16:30.7 (10:35.8)
29 Chambers, Gabe JR North Central (Indianapolis) 6:07.2 19:01.1 23 5:53.3 16:34.4 (10:41.2)
30 Commons, Aron SR North Central (Indianapolis) 6:07.5 19:01.8   5:53.4 16:37.2 (10:43.9)
31 Ogle, Brad JR Carroll (Fort Wayne) 6:08.3 19:04.3 24 5:49.9 16:39.2 (10:49.4)
32 Million, Jackson JR Carroll (Fort Wayne) 6:08.4 19:04.7 25 5:47.8 16:43.3 (10:55.5)
33 Harris, Eli SR Oak Hill 6:09.1 19:07.0 26 5:46.3 16:37.6 (10:51.3)
34 Dennington, Josh SR Chesterton 6:14.6 19:24.0 27 5:49.2 16:45.4 (10:56.2)
35 VanGessel, Carter JR DeKalb 6:15.2 19:26.0 28 5:56.6 17:02.5 (11:06.0)
36 Johnson, Jeremy JR Warsaw Community 6:15.5 19:26.8 29 6:00.4 17:08.8 (11:08.5)
37 Spaulding, Carter SR Carmel 6:15.7 19:27.4   5:50.9 17:04.0 (11:13.1)
38 Faurote, Calvin JR Bellmont 6:15.8 19:27.6 30 5:59.2 16:54.0 (10:54.8)
39 Mylott, Max SR Carmel 6:15.8 19:27.8   6:06.3 17:07.6 (11:01.3)
40 Slough, Sam JR Warsaw Community 6:16.0 19:28.5 31 5:57.1 17:06.7 (11:09.6)
41 Bright, Quinn SR Carmel 6:16.1 19:28.6   5:56.8 17:03.7 (11:06.9)
42 Musapatika, Dan SR Carmel 6:16.5 19:29.8   5:52.3 16:54.5 (11:02.2)
43 Baker, Kobe JR Bellmont 6:16.7 19:30.4 32 5:56.7 16:58.1 (11:01.5)
44 Parekh, Aakash JR Carmel 6:17.2 19:32.0   5:42.6 16:55.8 (11:13.2)
45 Wilson, Carter SR Ft. Wayne Snider 6:18.0 19:34.6 33 5:49.2 17:06.1 (11:17.0)
46 Underhill, JT SR Carmel 6:18.5 19:36.2   5:57.2 16:56.5 (10:59.3)
47 Jothirajah, Pranav SR Carmel 6:19.1 19:37.9   5:52.2 17:03.6 (11:11.4)
48 Eiteljorge, Sam JR Carmel 6:19.4 19:38.8   5:44.8 17:07.0 (11:22.2)
49 Miller, August SR Carmel 6:20.0 19:40.7   6:07.8 17:08.7 (11:00.9)
50 Pasheilich, Jackson SR Carmel 6:20.0 19:40.8   5:49.5 17:01.4 (11:11.9)
51 Denzer, Jacob SR Warsaw Community 6:20.2 19:41.4 34 5:38.7 17:09.0 (11:30.3)
52 Clinkert, Billy JR Chesterton 6:20.7 19:42.9 35 6:05.2 17:10.0 (11:04.9)
53 Wunderlich, Jacob SR Ft. Wayne Snider 6:21.5 19:45.5 36 6:09.6 17:25.6 (11:16.0)
54 Hsu, Nicholas SR Carmel 6:21.7 19:45.9   6:05.4 17:10.5 (11:05.1)
55 Lappin, Jack JR Carmel 6:21.9 19:46.6   6:02.2 17:15.5 (11:13.3)
56 Snelling, Jack SR Carmel 6:23.2 19:50.6   6:01.8 17:19.7 (11:18.0)
57 Cain, Nick SR Chesterton 6:23.2 19:50.8 37 5:53.6 17:16.5 (11:23.0)
58 Barnhart, Brett SR Carmel 6:23.4 19:51.3   6:06.1 17:20.7 (11:14.6)
59 Cook, Bryce SR Concord 6:23.8 19:52.5 38 6:05.9 17:22.9 (11:17.0)
60 Ernst, Charlie JR Carmel 6:23.9 19:52.8   6:07.0 17:17.5 (11:10.5)
61 Colvin, Reece JR Carmel 6:24.1 19:53.4   6:08.5 17:19.0 (11:10.5)
62 Geller, Garrett JR Oak Hill 6:24.6 19:55.1 39 6:10.8 17:30.0 (11:19.3)
63 Didier, Evan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:25.1 19:56.7 40 5:56.5 17:33.4 (11:36.9)
64 Sanders, Evan JR Carmel 6:25.5 19:57.8   6:12.2 17:29.2 (11:17.1)
65 Maynard, Dakota SR Ft. Wayne Snider 6:25.8 19:58.9 41 6:09.1 17:43.9 (11:34.9)
66 Rutherford, Ian SR Chesterton 6:26.0 19:59.3 42 6:05.5 17:36.0 (11:30.6)
67 Yeater, Erik SR Concord 6:26.1 19:59.7 43 5:46.1 17:21.0 (11:34.9)
68 Ormsby, Logan JR Oak Hill 6:26.7 20:01.6 44 6:13.1 17:30.1 (11:17.1)
69 Layfield, Mike SR Carmel 6:26.7 20:01.6   6:08.2 17:25.5 (11:17.4)
70 Ruschhaupt, Will JR North Central (Indianapolis) 6:26.9 20:02.2   6:17.4 17:36.3 (11:18.9)
71 Koone, Jake SR Carmel 6:27.3 20:03.6   6:10.0 17:24.5 (11:14.5)
72 Slater, Nolan JR Ft. Wayne Snider 6:27.5 20:04.1 45 6:12.2 17:30.4 (11:18.3)
73 Redmond, Lukas SR Ft. Wayne Snider 6:27.6 20:04.4 46 6:05.6 17:39.3 (11:33.7)
74 Baumgartner, Frank SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:28.0 20:05.5 47 5:59.4 17:38.4 (11:39.0)
75 Alverez, Jorge SR Warsaw Community 6:28.5 20:07.2 48 6:05.1 17:33.3 (11:28.2)
76 Manchella, Amit JR Carmel 6:29.2 20:09.3   5:41.7 16:57.9 (11:16.2)
77 Wien, Camden JR Carmel 6:29.2 20:09.3   6:07.6 17:30.3 (11:22.8)
78 Gunsett, Patrick SR Bellmont 6:29.5 20:10.4 49 5:48.3 17:36.4 (11:48.1)
79 Fehlman, Alex JR Warsaw Community 6:30.1 20:12.2 50 6:01.3 17:44.2 (11:42.9)
80 Fox, Francis SR Chesterton 6:30.5 20:13.5 51 6:05.9 17:38.1 (11:32.3)
81 Campos, Isaac JR West Noble 6:30.8 20:14.4   6:14.9 17:42.4 (11:27.6)
82 Taylor, Brett SR Ft. Wayne Snider 6:31.5 20:16.5 52 5:43.2 17:34.5 (11:51.3)
83 Wiehe, Jarod SR Carroll (Fort Wayne) 6:32.5 20:19.6 53 6:05.2 17:40.6 (11:35.5)
84 Coray, Eli SR Carroll (Fort Wayne) 6:32.6 20:19.8 54 5:51.8 17:43.1 (11:51.4)
85 Thompson, Logan JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:32.6 20:19.9 55 6:02.5 17:48.1 (11:45.6)
86 Tobierre, Gabe JR DeKalb 6:32.7 20:20.1 56 5:58.1 17:48.4 (11:50.3)
87 Vinet, Lucas SR Chesterton 6:33.9 20:24.1 57 6:15.3 18:02.9 (11:47.6)
88 Pilarski, Owen JR Chesterton 6:34.5 20:25.8   6:06.0 17:53.3 (11:47.4)
89 Manlick, Tori JR Carmel 6:34.9 20:27.2 1 6:16.0 18:00.2 (11:44.2)
90 Rose, Lily JR Carmel 6:36.2 20:31.0 2 6:10.8 17:48.8 (11:38.0)
91 Keel, Nathan SR Chesterton 6:36.5 20:32.0   6:07.0 17:52.3 (11:45.3)
92 Knecht, Nate JR Warsaw Community 6:36.9 20:33.2 58 6:06.5 18:01.6 (11:55.2)
93 Ernest, Josiah JR Carroll (Fort Wayne) 6:36.9 20:33.3   6:26.0 18:06.8 (11:40.8)
94 Kiplinger, Nick JR Carroll (Fort Wayne) 6:37.3 20:34.6   6:23.9 18:07.0 (11:43.1)
95 Nou, Ellis JR Carmel 6:37.6 20:35.4   6:15.9 18:02.5 (11:46.6)
96 Mills, Jack JR Columbia City 6:37.7 20:35.6 59 6:10.7 17:59.3 (11:48.6)
97 Schroeder, Jon SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:38.4 20:37.9 60 6:11.3 17:57.9 (11:46.7)
98 Howard, David JR Warsaw Community 6:39.4 20:41.2 61 6:13.5 18:05.6 (11:52.1)
99 Erow, Reece JR Chesterton 6:39.6 20:41.5   6:01.9 17:51.1 (11:49.2)
100 Allen, Preston JR DeKalb 6:41.1 20:46.3 62 5:57.9 18:00.8 (12:02.9)
101 Brogan, Ben SR Carmel 6:42.4 20:50.3   6:07.5 18:08.5 (12:01.1)
102 Bender, Wesley SR DeKalb 6:42.5 20:50.8 63 6:21.0 18:06.6 (11:45.6)
103 Maier, Lukas JR Warsaw Community 6:43.0 20:52.3   6:08.3 18:10.5 (12:02.3)
104 Cava, Daniel SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:43.1 20:52.7 64 5:47.3 17:51.2 (12:04.0)
105 Hughes, Nate JR Carmel 6:44.8 20:57.7   6:33.6 18:25.7 (11:52.2)
106 Funk, Aden SR Ft. Wayne Snider 6:44.9 20:58.0   6:09.3 18:19.3 (12:10.0)
107 Steele, Drew JR Carmel 6:44.9 20:58.2   6:12.4 18:18.9 (12:06.5)
108 Tocci, Dan SR Carmel 6:45.4 20:59.8   6:33.4 18:25.4 (11:52.0)
109 Fulkerson, Drew SR Carmel 6:45.7 21:00.5   6:19.4 18:16.6 (11:57.2)
110 Ebbert, Noah JR Carmel 6:45.7 21:00.6   6:32.5 18:30.9 (11:58.5)
111 Adams, Merrick SR Carroll (Fort Wayne) 6:46.7 21:03.7   6:24.8 18:31.1 (12:06.4)
112 Osborne, Solomon JR Ft. Wayne Snider 6:46.7 21:03.7   6:09.4 18:19.2 (12:09.9)
113 Moore, Ripley JR Carmel 6:47.6 21:06.4   6:32.9 18:29.7 (11:56.9)
114 Thomas, Hayden SR Carroll (Fort Wayne) 6:48.3 21:08.7   6:04.7 18:23.2 (12:18.5)
115 Jagger, Cameron SR Columbia City 6:48.4 21:09.0 65 6:15.2 18:14.0 (11:58.8)
116 Taylor, Alex SR Ft. Wayne Snider 6:48.9 21:10.5   6:12.9 18:27.1 (12:14.2)
117 Thompson, Gillian JR Carmel 6:49.7 21:13.0 3 6:14.3 18:30.9 (12:16.7)
118 Harkenrider, Logan JR Warsaw Community 6:50.0 21:14.1   6:22.6 18:25.8 (12:03.3)
119 Huang, Brandon SR Carmel 6:50.5 21:15.6   6:15.3 18:19.3 (12:04.0)
120 Gatson, Robert SR Carroll (Fort Wayne) 6:50.6 21:16.0   6:24.3 18:31.5 (12:07.3)
121 Holzhauser, Nate SR Carroll (Fort Wayne) 6:52.4 21:21.3   6:19.7 18:39.5 (12:19.8)
122 Poort, Daniel JR Warsaw Community 6:52.9 21:23.0   6:02.2 18:42.9 (12:40.7)
123 Alderman, Casey JR Carmel 6:53.5 21:24.8   6:30.9 18:40.1 (12:09.2)
124 McEachern, Riley SR Concord 6:53.5 21:25.0 66 6:17.7 18:46.6 (12:28.9)
125 Isbell, Ian JR Carmel 6:53.6 21:25.1   6:24.3 18:45.2 (12:20.9)
126 McKee, Olivia JR Carmel 6:53.8 21:25.8 4 6:18.0 18:38.4 (12:20.4)
127 Cadio, Marianne JR Carmel 6:54.6 21:28.3 5 6:24.2 18:45.2 (12:21.0)
128 Zeruesenay, Mahalet SR Carmel 6:55.1 21:29.9 6 6:33.0 18:46.4 (12:13.4)
129 Loshe, Cody SR Bellmont 6:55.9 21:32.2 67 6:42.4 18:53.0 (12:10.6)
130 Jacobsen, Matt SR Carmel 6:55.9 21:32.4   6:26.2 18:43.5 (12:17.4)
131 Peloza, Ian SR Warsaw Community 6:55.9 21:32.5   6:17.1 18:47.7 (12:30.6)
132 Dvorak, Ryan JR Carmel 6:56.2 21:33.1   6:17.7 18:45.5 (12:27.8)
133 Smith, Dillon W. SR Carmel 6:56.2 21:33.1   6:12.5 18:51.2 (12:38.7)
134 Goddasr, Taylor JR Noblesville 6:56.7 21:34.8 7 6:35.2 18:45.8 (12:10.6)
135 Keys, Kaleb SR Delta 6:56.9 21:35.4 68 6:59.0 19:02.5 (12:03.6)
136 Knight, Ava JR Warsaw Community 6:57.1 21:36.2 8 6:31.1 19:00.8 (12:29.8)
137 Daniels, Conor JR Carmel 6:57.5 21:37.1   6:35.9 19:03.8 (12:27.9)
138 Horta, Jeremiah JR Ft. Wayne Snider 6:58.1 21:39.1   6:20.8 18:49.8 (12:29.1)
139 Ohrvall, Ella JR Carmel 6:58.8 21:41.4 9 6:33.1 18:51.8 (12:18.8)
140 Schlatter, Luke JR Carroll (Fort Wayne) 6:59.0 21:41.8   6:07.1 18:49.2 (12:42.1)
141 McGrath, Jake JR Carroll (Fort Wayne) 6:59.2 21:42.5   6:27.8 19:01.9 (12:34.1)
142 Lindfelt, Carter SR Carmel 7:00.1 21:45.2   6:39.3 18:51.0 (12:11.8)
143 Berglund, Owen JR Carmel 7:00.1 21:45.5   6:32.3 19:00.2 (12:27.9)
144 Gastineau, Owen SR Carmel 7:00.2 21:45.7   6:36.3 18:55.6 (12:19.4)
145 Michael, Ethan SR New Palestine 7:00.7 21:47.2 69 6:23.7 19:03.1 (12:39.4)
146 Click, Chloe SR Noblesville 7:00.9 21:47.7 10 6:36.1 19:01.8 (12:25.8)
147 Wennemar, Reilly JR Ft. Wayne Snider 7:01.1 21:48.4   6:32.1 19:05.1 (12:33.0)
148 Martens, Gray SR Carmel 7:01.2 21:48.7   6:33.7 18:47.3 (12:13.6)
149 Saunders, Hunter SR Ft. Wayne Snider 7:01.3 21:49.0   6:49.5 19:10.8 (12:21.3)
150 Ferchmin-Rowe, Mike SR Carmel 7:01.6 21:50.1   6:43.5 19:11.9 (12:28.4)
151 Durnil, Ben JR Carmel 7:01.8 21:50.6   6:36.2 19:01.2 (12:25.1)
152 Guise, Shaun SR Bellmont 7:02.1 21:51.7 70 6:39.3 19:12.4 (12:33.1)
153 Chapman, Dartanion SR Carroll (Fort Wayne) 7:02.3 21:52.3   6:11.5 18:48.4 (12:36.9)
154 Wirick, Devin JR Columbia City 7:02.9 21:53.9 71 6:29.4 19:13.0 (12:43.6)
155 Roberts, Evan JR Carroll (Fort Wayne) 7:03.1 21:54.8   6:49.0 19:16.6 (12:27.6)
156 Kolodkin, Trevor SR Carmel 7:04.1 21:57.7   6:31.7 18:57.4 (12:25.7)
157 Smith, Kelton JR Carroll (Fort Wayne) 7:04.2 21:58.0   6:38.7 19:05.5 (12:26.9)
158 Lee, Paul SR Carmel 7:04.8 22:00.0   6:13.2 18:52.9 (12:39.7)
159 Ditaway, Clareon JR Ft. Wayne Snider 7:05.0 22:00.5   6:46.0 19:05.3 (12:19.3)
160 Bruns, Zoe JR Noblesville 7:06.8 22:06.1 11 6:43.1 19:15.0 (12:32.0)
161 Mast, Dylan SR Ft. Wayne Snider 7:09.3 22:13.9   6:31.8 19:21.1 (12:49.4)
162 Moss, Austin SR Concord 7:09.9 22:16.0 72 6:51.0 19:29.9 (12:39.0)
163 Moore, Jeff JR New Palestine 7:10.0 22:16.1 73 6:23.7 19:21.7 (12:58.0)
164 Hawkins, Sophia JR Carmel 7:10.6 22:18.0   7:11.9 19:37.0 (12:25.1)
165 Holloway, Harrison JR New Palestine 7:11.2 22:19.8 74 6:41.3 19:21.5 (12:40.3)
166 Meyers, Isabel JR Carmel 7:11.5 22:20.7   6:43.9 19:39.8 (12:55.9)
167 Marsella, Elle JR Carmel 7:12.2 22:23.1   6:48.0 19:43.3 (12:55.4)
168 Daugherty, Owen JR Chesterton 7:13.0 22:25.5   6:55.1 19:43.5 (12:48.5)
169 Bischoff, Maggie JR Noblesville 7:13.1 22:25.7 12 6:36.6 19:29.8 (12:53.2)
170 Marcuccilli, Macelyn JR Warsaw Community 7:13.4 22:26.6 13 6:44.4 19:37.1 (12:52.8)
171 Bright, McKenzie JR Carroll (Fort Wayne) 7:15.1 22:32.1 14 6:43.0 19:41.8 (12:58.9)
172 Swisher, Aden JR Frankton 7:15.9 22:34.5   6:40.0 19:45.3 (13:05.4)
173 Newcome, Ashley JR Noblesville 7:16.5 22:36.2 15 6:42.7 19:45.1 (13:02.4)
174 Malagon, Mariana JR Warsaw Community 7:16.9 22:37.6 16 6:48.8 19:51.1 (13:02.4)
175 Tretter, Stacy SR Carroll (Fort Wayne) 7:17.5 22:39.3   6:48.5 19:52.7 (13:04.3)
176 Jenkins, Ema SR Warsaw Community 7:18.6 22:42.9 17 7:03.5 19:52.5 (12:49.0)
177 Lenahan, Ben SR New Palestine 7:18.7 22:43.2 75 6:51.7 19:52.3 (13:00.6)
178 Swing, Wayne JR Carroll (Fort Wayne) 7:19.3 22:45.1   5:48.5 19:31.8 (13:43.3)
179 Moon, Lauren SR Carmel 7:19.5 22:45.8   7:00.2 20:04.1 (13:04.0)
180 Stafford, Wesley SR DeKalb 7:20.2 22:47.9 76 6:52.7 20:03.7 (13:11.1)
181 Smith, Jackson JR Columbia City 7:21.0 22:50.2 77 6:33.9 20:05.6 (13:31.7)
182 Galantseva, Tatiana SR Carmel 7:21.6 22:52.1   6:59.1 19:57.0 (12:57.9)
183 Ellery, Adam JR Carmel 7:21.7 22:52.6   7:00.0 20:02.8 (13:02.9)
184 Hill, Savannah SR Carmel 7:21.9 22:53.1   7:05.2 20:02.9 (12:57.8)
185 Larue, Conner JR Columbia City 7:22.5 22:54.9 78 7:00.3 20:17.2 (13:16.9)
186 Haughtington, Sam SR Chesterton 7:22.6 22:55.3   6:34.6 19:59.0 (13:24.5)
187 Wodrich, Ethan SR Chesterton 7:22.8 22:55.8   6:46.5 20:12.4 (13:25.9)
188 Dong, Edward SR Carmel 7:23.2 22:57.0   7:08.8 20:03.3 (12:54.6)
189 Ormsby, Landon JR Oak Hill 7:23.3 22:57.5 79 6:25.9 19:57.1 (13:31.2)
190 Lu, Lucas SR Carmel 7:23.6 22:58.5   7:06.1 20:06.0 (12:59.9)
191 Clancy, Frances SR Chesterton 7:23.9 22:59.4 18 6:48.1 20:12.9 (13:24.9)
192 Sibley, Brianna JR Carmel 7:24.5 23:01.3   6:38.0 19:31.3 (12:53.3)
193 Holland, Gabe JR Pendleton Heights 7:25.3 23:03.5 80 6:55.9 20:10.2 (13:14.4)
194 Johns, Noah SR Columbia City 7:26.1 23:06.1 81 6:51.2 20:23.4 (13:32.2)
195 Clark, Davis SR Yorktown 7:26.1 23:06.2   7:11.7 20:14.3 (13:02.6)
196 McDavid, Cameron SR Ft. Wayne Snider 7:26.8 23:08.2   7:12.3 20:26.3 (13:14.1)
197 Everett, Karson SR Bellmont 7:26.9 23:08.7 82 6:46.8 20:12.3 (13:25.6)
198 Hart, Jared SR Delta 7:27.4 23:10.3 83 7:18.4 20:34.3 (13:15.9)
199 Kuziensky, Simon SR Leo 7:27.8 23:11.4   7:03.8 20:21.8 (13:18.0)
200 Templeton, Karl JR Carmel 7:28.5 23:13.5   7:03.7 20:23.7 (13:20.0)
201 Lusinde, Amanda JR Warsaw Community 7:29.4 23:16.5 19 6:56.8 20:14.6 (13:17.9)
202 Duncan, Brittany SR Warsaw Community 7:29.9 23:18.1 20 6:53.3 20:15.8 (13:22.5)
203 Shank, Cassidy SR Carmel 7:30.4 23:19.5   7:22.1 20:36.0 (13:14.0)
204 Lyday, Quinn SR Carmel 7:30.4 23:19.6   7:15.6 20:28.4 (13:12.8)
205 Sandys, Lauren SR Noblesville 7:30.5 23:19.9 21 6:37.6 20:12.5 (13:35.0)
206 McKinley, Nick JR Carroll (Fort Wayne) 7:30.5 23:20.0   6:53.0 20:29.9 (13:37.0)
207 Moor, Amelia JR Noblesville 7:31.3 23:22.3 22 6:58.4 20:35.6 (13:37.2)
208 Raffin, Sofia SR Chesterton 7:31.5 23:22.9 23 6:59.1 20:32.7 (13:33.6)
209 Boston, Lillian SR Warsaw Community 7:33.7 23:29.9 24 7:01.8 20:29.7 (13:28.0)
210 Hall, Dillon SR Frankton 7:33.9 23:30.2   6:53.8 20:40.7 (13:46.9)
211 Turner, Sophia JR Carmel 7:34.2 23:31.3   7:05.2 20:26.8 (13:21.6)
212 Mills, Lilia SR Carmel 7:34.8 23:33.1   6:59.0 20:35.9 (13:36.9)
213 Green, Isaac SR DeKalb 7:35.1 23:34.1 84 7:08.1 20:38.4 (13:30.4)
214 Brouwer, Regan JR Warsaw Community 7:35.6 23:35.5   6:57.9 20:29.5 (13:31.6)
215 Landwehr, Cobi SR Carroll (Fort Wayne) 7:36.2 23:37.4 25 6:59.5 20:35.8 (13:36.3)
216 Setmeyer, Millikan SR Noblesville 7:36.8 23:39.3   7:09.7 20:42.5 (13:32.8)
217 Duffy, Rayan SR Noblesville 7:37.5 23:41.6   7:04.8 20:48.1 (13:43.3)
218 Miles, Jackie SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:40.1 23:49.6 26 7:08.4 20:51.6 (13:43.2)
219 Kneller, Ally JR DeKalb 7:40.6 23:51.3 27 7:27.9 21:01.7 (13:33.8)
220 Langhorn, Sydney JR Warsaw Community 7:40.8 23:51.8   6:57.8 20:36.6 (13:38.9)
221 Decker, Lane JR Delta 7:41.0 23:52.5 85 7:34.4 21:01.0 (13:26.6)
222 Teusch, Zane SR Leo 7:41.4 23:53.7   6:52.9 20:52.1 (13:59.3)
223 Hunt, Eli JR Bellmont 7:41.8 23:54.8   7:21.2 20:49.9 (13:28.7)
224 Kiser, Yael SR Carmel 7:43.0 23:58.6   7:21.8 20:51.9 (13:30.1)
225 Harrell, Shea SR Carmel 7:43.1 23:59.1   7:16.8 20:52.3 (13:35.5)
226 Lafferty, Olivia SR Carmel 7:43.4 23:59.9   7:25.5 21:03.0 (13:37.6)
227 Saye, Tristan JR Columbia City 7:43.7 24:00.7 86 7:02.1 20:54.1 (13:52.0)
228 Beaty, Jacob JR Delta 7:43.9 24:01.6 87 7:34.2 21:00.6 (13:26.4)
229 Howell, Callie SR Noblesville 7:44.0 24:01.9   7:10.4 20:59.8 (13:49.4)
230 Williams, A.J. SR New Palestine 7:44.1 24:02.2 88 6:46.6 20:41.8 (13:55.2)
231 Busha, Ethan SR Carmel 7:44.6 24:03.8   7:38.0 21:06.2 (13:28.3)
232 Hunter, Kiera JR Homestead 7:44.8 24:04.3   7:26.5 21:04.6 (13:38.2)
233 McGavic, Mya SR Noblesville 7:45.8 24:07.4   7:10.1 20:55.6 (13:45.5)
234 Line, Abby SR Noblesville 7:45.8 24:07.5   7:26.3 21:14.3 (13:48.1)
235 McAlary, Grace SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:46.0 24:07.9 28 7:19.1 21:04.5 (13:45.4)
236 Hammond, Ian JR Carmel 7:46.1 24:08.4   7:36.3 21:09.0 (13:32.7)
237 Wittkamper, Claire JR Pendleton Heights 7:46.2 24:08.7 29 7:13.6 20:58.1 (13:44.6)
238 Reno, Eleanor JR North Central (Indianapolis) 7:47.2 24:11.8 30 7:07.2 20:57.3 (13:50.2)
239 Molnar, Grace SR Noblesville 7:47.4 24:12.5   7:25.9 21:14.2 (13:48.4)
240 Andrews, Sona JR Carroll (Fort Wayne) 7:48.1 24:14.4 31 7:23.1 21:04.6 (13:41.6)
241 Tan, Noah SR Carmel 7:48.2 24:14.8   7:27.5 21:05.5 (13:38.1)
242 White, Catherine JR Chesterton 7:48.7 24:16.4 32 7:25.3 21:16.8 (13:51.5)
243 Brunnemer, Madison SR Pendleton Heights 7:49.3 24:18.2 33 7:24.0 21:06.9 (13:42.9)
244 Dinius, Hannah JR Carroll (Fort Wayne) 7:49.9 24:20.1 34 7:25.7 21:21.7 (13:56.1)
245 Cappella, Emma SR Carmel 7:50.5 24:22.1   7:28.1 21:17.4 (13:49.3)
246 Dunlap-Loomis, Morrigan SR North Central (Indianapolis) 7:50.9 24:23.3 35 7:13.5 21:19.4 (14:06.0)
247 Lugar, Devon SR Bellmont 7:51.8 24:26.2   7:08.1 21:20.4 (14:12.3)
248 Shepherd, Whitney SR Warsaw Community 7:53.0 24:29.8   7:08.6 21:15.6 (14:07.0)
249 Bodecker, Brad JR Carroll (Fort Wayne) 7:53.3 24:30.7   7:10.6 21:29.5 (14:19.0)
250 Molnar, Mary SR Noblesville 7:53.9 24:32.7   7:26.0 21:22.1 (13:56.2)
251 Hoham, Hattie SR Chesterton 7:54.2 24:33.5 36 7:43.0 21:36.4 (13:53.5)
252 Rucklos-Freeman, Aria JR Ft. Wayne Snider 7:54.3 24:33.9   7:05.9 21:15.6 (14:09.7)
253 Whitaker, Luke JR New Palestine 7:55.5 24:37.4 89 7:14.3 21:25.9 (14:11.7)
254 Hayes, Jake JR Carmel 7:55.5 24:37.7   7:24.2 21:34.4 (14:10.3)
255 Huffman, Sophie JR Noblesville 7:55.9 24:38.8   7:09.3 21:32.1 (14:22.8)
256 Ratkos, Illyanna SR Homestead 7:56.4 24:40.2   7:13.0 21:20.6 (14:07.7)
257 Alderman, Ashley SR Pendleton Heights 7:57.4 24:43.4 37 7:30.0 21:36.0 (14:06.0)
258 Rotelli, Joey JR Carmel 7:57.5 24:43.6   7:50.8 22:01.3 (14:10.5)
259 Hahn, Gideon JR Frankton 7:58.2 24:45.8   7:29.9 21:58.1 (14:28.2)
260 Floyd, Nolan SR Northwestern 7:59.2 24:49.1   7:35.8 21:56.8 (14:21.1)
261 Lockett, Tiara JR Ft. Wayne Wayne 7:59.6 24:50.1   7:10.9 21:46.9 (14:36.0)
262 DeRolf, Lauren JR Noblesville 7:59.9 24:51.2   7:24.8 21:55.4 (14:30.6)
263 King, Aaron SR Northwestern 8:00.6 24:53.3   7:43.8 21:55.2 (14:11.5)
264 Eder, Emily JR North Central (Indianapolis) 8:00.9 24:54.3 38 7:33.2 21:57.0 (14:23.8)
265 Rinker, Audrey SR Noblesville 8:00.9 24:54.3   7:29.8 21:40.2 (14:10.4)
266 Parker, Austin JR Delta 8:01.4 24:55.8 90 7:47.4 22:07.0 (14:19.6)
267 Schuyler , Gage JR Pendleton Heights 8:01.9 24:57.4 91 7:22.5 21:43.2 (14:20.7)
268 Sunderlin, Gwyn JR Carroll (Fort Wayne) 8:02.9 25:00.5 39 7:24.5 21:46.9 (14:22.4)
269 Hoffman, Megan SR Noblesville 8:03.1 25:01.0   7:45.6 21:59.0 (14:13.4)
270 Freeman, Kiersten SR Noblesville 8:03.5 25:02.3   7:30.1 21:55.0 (14:25.0)
271 Dixon, Ella JR Pendleton Heights 8:04.4 25:05.1 40 7:34.4 22:06.3 (14:31.9)
272 Rodriguez, Coryn JR Chesterton 8:04.6 25:05.7 41 7:28.5 21:58.0 (14:29.6)
273 Rex, Caleb JR Oak Hill 8:04.8 25:06.4 92 7:07.5 21:56.0 (14:48.6)
274 Kroft, Ethan JR Chesterton 8:05.1 25:07.3   7:52.4 22:07.0 (14:14.7)
275 Rodriguez, Abrianna JR Chesterton 8:07.0 25:13.2 42 7:28.6 21:58.1 (14:29.5)
276 Wolke, Rowan JR Noblesville 8:07.1 25:13.4   7:49.2 22:06.4 (14:17.2)
277 Leak, Audrey SR Oak Hill 8:08.6 25:18.3   7:33.1 22:00.3 (14:27.3)
278 Juliana, Anais SR Chesterton 8:08.8 25:18.9 43 7:21.2 21:54.7 (14:33.6)
279 Wiley, Conner SR New Castle Chrysler 8:09.0 25:19.5   7:36.8 21:56.0 (14:19.2)
280 Pardue, Jonathan JR Pendleton Heights 8:10.5 25:24.2 93 7:56.2 22:31.1 (14:35.0)
281 Meyer, Kiera SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:11.1 25:25.9 44 7:21.5 22:05.9 (14:44.4)
282 Selking, Caleb JR Bellmont 8:11.3 25:26.7   7:35.4 22:06.7 (14:31.4)
283 Klinker, Madison JR Noblesville 8:11.6 25:27.6   7:48.0 22:23.5 (14:35.5)
284 Deckard, Jack JR Ft. Wayne Snider 8:11.9 25:28.5   7:35.1 22:32.0 (14:57.0)
285 Sleppy, Bailey JR New Palestine 8:12.4 25:30.0 45 7:38.0 22:15.9 (14:37.9)
286 Hammer, Ally JR DeKalb 8:12.6 25:30.7 46 7:28.3 22:21.9 (14:53.6)
287 Rearick, Madeline JR Chesterton 8:12.7 25:31.0   7:24.8 22:03.7 (14:38.9)
288 Balciunas, Alaina JR Noblesville 8:13.0 25:32.0   7:10.4 22:11.8 (15:01.5)
289 Morrison, Mallory SR Chesterton 8:13.3 25:32.9   7:43.2 22:20.8 (14:37.7)
290 Marker, Ellie JR North Central (Indianapolis) 8:13.5 25:33.5 47 7:37.8 22:25.5 (14:47.7)
291 Woenker, Alyxandra SR Carroll (Fort Wayne) 8:14.0 25:35.1 48 7:40.0 22:20.0 (14:40.0)
292 Duncan, Baylee SR Warsaw Community 8:14.2 25:35.5   7:26.5 22:19.0 (14:52.5)
293 Brown, Emma JR Chesterton 8:14.2 25:35.6   7:24.0 22:07.0 (14:43.0)
294 Stone, Morgan JR New Palestine 8:14.7 25:37.0 49 7:49.2 22:27.7 (14:38.6)
295 Huhn, Elise SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:14.8 25:37.4 50 7:12.5 22:03.3 (14:50.9)
296 Schroeder, Jane JR Ft. Wayne Bishop Luers 8:15.3 25:39.2   7:32.2 22:27.6 (14:55.5)
297 Dombroski, Mary SR Noblesville 8:16.1 25:41.5   7:10.5 22:18.8 (15:08.4)
298 Strunk, Hope SR Warsaw Community 8:16.4 25:42.6   7:44.5 22:40.9 (14:56.4)
299 Schnase, Dayton JR Carmel 8:16.5 25:42.8   7:46.1 22:25.7 (14:39.6)
300 Field, Carley JR Carmel 8:17.3 25:45.2   7:47.7 22:36.4 (14:48.8)
301 Ortman, Audrey SR Carmel 8:17.3 25:45.4   7:47.8 22:36.8 (14:49.1)
302 McDivitt, Joy JR Oak Hill 8:17.8 25:46.7   7:33.1 22:27.1 (14:54.0)
303 Gamble, Claire JR Oak Hill 8:18.4 25:48.7   7:31.6 22:24.3 (14:52.8)
304 Carter, Jenna SR Carmel 8:19.4 25:51.7   7:54.3 22:34.0 (14:39.8)
305 Mack, Conner JR Carmel 8:20.3 25:54.5   7:40.2 22:32.0 (14:51.9)
306 Hibshman, Elizabeth JR Chesterton 8:20.7 25:56.0   7:43.5 22:46.7 (15:03.2)
307 Johsnon, Madison SR Warsaw Community 8:21.7 25:59.0   7:44.4 22:40.8 (14:56.5)
308 Armey, Mia JR DeKalb 8:21.9 25:59.5 51 7:44.8 22:37.5 (14:52.7)
309 Wahl, Katie JR Warsaw Community 8:21.9 25:59.6   7:43.6 22:42.6 (14:59.1)
310 Bruder, Mia SR Carmel 8:22.5 26:01.5   7:32.2 22:29.9 (14:57.7)
311 Kreilach, Ava SR Carroll (Fort Wayne) 8:24.1 26:06.5 52 7:00.8 22:56.7 (15:55.9)
312 Smith, Jocelyn SR Concord 8:24.3 26:06.9   7:45.4 22:36.2 (14:50.8)
313 Connolly, Madisyn JR Western 8:24.4 26:07.3   7:51.8 22:48.0 (14:56.2)
314 Leady, Addison JR Chesterton 8:24.6 26:07.8   8:04.1 22:59.3 (14:55.3)
315 Bowell, Madeline SR Warsaw Community 8:25.8 26:11.8   7:51.4 22:56.5 (15:05.1)
316 Barbour, Kendra SR Chesterton 8:26.7 26:14.5   7:37.3 22:41.8 (15:04.5)
317 Shoemaker, Olivia JR Western 8:27.5 26:16.9   7:51.7 22:48.6 (14:57.0)
318 Handley, Mckenna JR Chesterton 8:28.6 26:20.3   8:03.0 23:02.7 (14:59.8)
319 Yarian, Caleigh JR DeKalb 8:28.9 26:21.3 53 7:53.3 22:59.6 (15:06.3)
320 Viera, Florencia SR Warsaw Community 8:29.1 26:22.1   7:42.7 22:56.4 (15:13.7)
321 Del Pozzi, Andrew JR Delta 8:29.2 26:22.1 94 7:47.6 22:59.6 (15:12.1)
322 DeMann, Sarah SR Noblesville 8:31.1 26:28.0   7:46.0 23:03.1 (15:17.1)
323 DeRolf, Natalie SR Noblesville 8:34.1 26:37.6   7:47.2 23:09.2 (15:22.0)
324 Murphy, Kaitlin JR Warsaw Community 8:35.8 26:42.9   7:26.4 23:04.4 (15:38.0)
325 Mercier, Jocelyn JR Chesterton 8:38.6 26:51.5   7:24.2 23:19.9 (15:55.7)
326 Alley, Kayla SR Concord 8:38.7 26:51.7   7:56.8 23:27.0 (15:30.2)
327 Cheek, Mallory JR Oak Hill 8:39.1 26:53.1   7:39.2 23:21.8 (15:42.6)
328 Phillips, Justyne SR Chesterton 8:40.5 26:57.5   8:03.8 23:42.5 (15:38.7)
329 Ahmed, Eman JR Ft. Wayne Snider 8:40.9 26:58.6   7:36.0 23:27.6 (15:51.7)
330 Capehart, Alissa JR Chesterton 8:41.8 27:01.4   7:37.9 23:22.1 (15:44.2)
331 Friend, Klaine SR North Central (Indianapolis) 8:41.9 27:01.8 54 7:06.9 23:23.1 (16:16.2)
332 Gee, Natalie SR Noblesville 8:42.6 27:03.8   7:53.2 23:27.8 (15:34.6)
333 Redmon, Sophia SR New Palestine 8:42.8 27:04.5 55 7:41.1 23:36.4 (15:55.4)
334 Carl, Audrey SR Warsaw Community 8:43.5 27:06.7   8:01.3 23:33.9 (15:32.7)
335 Tan, Leah JR Carmel 8:43.9 27:07.8   7:53.5 23:40.9 (15:47.5)
336 Hedrick, Tessa SR Carmel 8:45.3 27:12.2   8:25.9 23:45.0 (15:19.1)
337 Kaufman, Elizabeth JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:46.8 27:16.8 56 8:12.3 24:00.5 (15:48.3)
338 Rife, Kylee SR Warsaw Community 8:47.9 27:20.3   8:01.4 23:43.1 (15:41.8)
339 Garay, Britney SR Concord 8:48.2 27:21.2   7:52.8 23:53.4 (16:00.7)
340 Jain, Yash SR Carmel 8:49.0 27:23.9   8:04.8 24:03.0 (15:58.2)
341 Surette, Annie SR Carmel 8:49.9 27:26.5   8:27.1 23:56.2 (15:29.2)
342 Lowhorn, Owen SR Pendleton Heights 8:50.2 27:27.6 95 7:29.5 23:46.5 (16:17.0)
343 Kim, Sarah SR Carmel 8:50.5 27:28.4   7:31.9 23:37.0 (16:05.1)
344 Kaur, Gurleen JR Carmel 8:54.9 27:42.2   8:32.4 24:15.4 (15:43.0)
345 Roark, Mia JR Warsaw Community 8:55.4 27:43.5   8:02.9 24:03.8 (16:01.0)
346 Helstoot, Abi JR Noblesville 8:55.7 27:44.7   8:03.9 24:14.4 (16:10.6)
347 Thompson, Ella SR Carmel 8:56.2 27:46.0   8:39.3 24:14.4 (15:35.1)
348 Paxton, Liza JR Carmel 8:57.1 27:48.8   7:56.5 24:09.1 (16:12.7)
349 Templeton, Bianca JR Carmel 8:58.4 27:53.1   8:25.6 24:18.2 (15:52.6)
350 Shideler, Payton SR Chesterton 9:00.5 27:59.6   8:30.4 24:36.2 (16:05.8)
351 Hockema, Kensi JR Carroll (Fort Wayne) 9:00.8 28:00.3   7:45.2 24:19.9 (16:34.7)
352 Dudley, Jaydon SR New Palestine 9:01.4 28:02.4 96 7:34.1 24:22.4 (16:48.4)
353 Pasheilich, Allison JR Carmel 9:02.2 28:04.8   8:33.2 24:35.3 (16:02.1)
354 Isbell, Alison SR Carmel 9:04.5 28:12.0   8:24.7 24:38.3 (16:13.7)
355 Wunderlin, Madison JR Chesterton 9:05.5 28:15.0   8:13.4 24:49.1 (16:35.8)
356 Brunnemer, Payton SR Pendleton Heights 9:06.0 28:16.7 57 8:12.4 24:30.5 (16:18.1)
357 Arms, Aubrey JR Noblesville 9:07.1 28:20.2   8:24.1 24:39.8 (16:15.8)
358 Hacker, Sara JR Noblesville 9:07.2 28:20.2   8:24.2 24:55.6 (16:31.5)
359 Holder, Spencer SR Western 9:10.2 28:29.6   8:24.0 24:37.8 (16:13.8)
360 Elliott, Bailey SR New Palestine 9:11.6 28:33.9 58 8:09.5 24:40.9 (16:31.4)
361 Ayers, Paige JR Coldwater 9:13.3 28:39.3   7:39.7 24:46.1 (17:06.4)
362 Huwer, Hannah SR Coldwater 9:14.3 28:42.3   8:33.6 25:03.7 (16:30.1)
363 Roach, Kendall JR Carmel 9:14.8 28:44.0   8:32.4 24:52.0 (16:19.6)
364 Jenkins, Lauren SR Carmel 9:16.6 28:49.5   8:25.4 24:49.4 (16:24.1)
365 McIntyre, Josie SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 9:17.7 28:53.0 59 8:04.0 25:23.5 (17:19.5)
366 Pursch, Makenzie JR Noblesville 9:17.9 28:53.6   8:42.5 25:28.4 (16:46.0)
367 Costa, Andrea SR Noblesville 9:22.8 29:08.9   8:12.1 25:16.5 (17:04.4)
368 Rohan, Olivia JR Carmel 9:22.9 29:09.1   8:37.7 25:29.6 (16:51.9)
369 Pecoraro, Sophia SR Carmel 9:23.9 29:12.3   8:33.1 25:31.6 (16:58.6)
370 Freeman, Gracie JR Western 9:25.3 29:16.6   8:26.2 25:34.8 (17:08.6)
371 Arthur, Sophia SR Chesterton 9:29.4 29:29.3   8:39.0 25:49.1 (17:10.1)
372 Rice, Arianna SR Noblesville 9:31.4 29:35.7   7:54.5 25:58.3 (18:03.8)
373 Schuster, Audrey JR Carmel 9:34.8 29:46.2   8:28.5 25:23.7 (16:55.3)
374 Frilling, Emma JR Coldwater 9:35.3 29:47.7   8:34.2 26:00.0 (17:25.9)
375 Baker, Stella JR Ft. Wayne Bishop Luers 9:35.4 29:47.9   8:23.9 25:59.2 (17:35.3)
376 Konow, Ella JR Carmel 9:36.2 29:50.4   8:47.0 26:01.5 (17:14.5)
377 Drescher, Anna SR Chesterton 9:40.1 30:02.6   8:41.1 26:17.9 (17:36.9)
378 Smith, Haleigh SR Chesterton 9:41.3 30:06.3   8:27.5 26:13.0 (17:45.6)
379 Pescio, Anna SR Carmel 9:41.4 30:06.5   9:17.7 26:41.2 (17:23.5)
380 Dragoo, Carley JR New Palestine 9:43.0 30:11.7 60 8:53.3 26:22.8 (17:29.5)
381 Kesler, Zoe JR Pendleton Heights 9:48.4 30:28.2 61 8:58.5 26:51.8 (17:53.3)
382 Alfaro, Iris SR Ft. Wayne Wayne 9:50.1 30:33.7   8:59.8 26:41.0 (17:41.3)
383 Fleming, Konnor JR Warsaw Community 9:52.2 30:40.2   8:48.1 27:05.0 (18:16.9)
384 Oustoiny, Jenna JR Carmel 9:53.9 30:45.5   8:48.4 26:49.7 (18:01.4)
385 Underwood, Dorian JR DeKalb 9:54.4 30:47.0 62 8:58.9 26:50.5 (17:51.7)
386 Mahoney, Michelle JR Chesterton 9:55.8 30:51.4   7:50.5 26:26.5 (18:36.0)
387 Rommel, Madelyn JR Ft. Wayne Snider 10:02.7 31:12.9   8:09.3 27:08.5 (18:59.2)
388 Scozzaro, Sydney JR Carmel 10:37.9 33:02.2   9:21.5 28:52.4 (19:30.9)
389 Presteguin, Dania JR Warsaw Community 10:49.5 33:38.2   9:43.2 29:28.5 (19:45.3)
390 Remocaldo, Sandra SR Warsaw Community 11:17.3 35:04.7   10:06.6 30:31.3 (20:24.7)
391 Minton, Hannah SR Coldwater DNF   10:13.4 20:25.5 (10:12.1)
391 DeJong, Alexis JR Noblesville DNF   10:31.8 31:55.5 (21:23.7)
391 Myers, Owen SR Northwestern DNF   10:11.9 31:25.0 (21:13.1)
391 Kahn, Emma SR Western DNF   8:16.5  
Girls Elite Race Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:35:25 19:05 49 3 4 10 12 20 21 57
2 1:36:15 19:15 77 1 11 16 24 25 26 34
3 1:38:40 19:44 99 17 18 19 22 23 44 55
4 1:40:22 20:04 157 14 15 32 46 50 59 80
5 1:40:18 20:03 171 7 36 37 42 49 76 83
6 1:40:24 20:04 195 2 31 35 63 64 67 70
7 1:41:59 20:23 229 6 27 47 62 87 93 97
8 1:43:23 20:40 238 9 30 43 54 102 111 114
9 1:42:53 20:34 245 33 38 53 56 65 79 90
10 1:42:55 20:35 247 5 8 52 72 110 122 125
11 1:45:52 21:10 312 13 39 66 94 100 107 109
12 1:45:20 21:04 325 41 58 71 74 81 88 89
13 1:45:48 21:09 332 45 51 68 82 86 92 119
14 1:46:28 21:17 349 48 60 69 77 95 104 113
15 1:47:12 21:26 349 28 40 78 91 112 117 121
16 1:49:55 21:59 402 29 61 101 105 106 115 118
17 1:50:47 22:09 450 73 84 96 98 99 103 108
18 1:57:06 23:25 519 75 85 116 120 123 124 126
Girls Elite Race Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score 1 Mile Almost Ther
1 Bates, Phoebe SR Carmel 5:40.9 17:39.3 1 5:31.8 15:25.3 (9:53.5)
2 Strzelecki, Erin SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:53.8 18:19.4 2 5:44.3 16:04.1 (10:19.8)
3 Green, Abby SR Carroll (Fort Wayne) 5:56.3 18:27.0 3 5:47.0 15:59.6 (10:12.6)
4 Hathaway, Meagan SR Carroll (Fort Wayne) 5:56.8 18:28.6 4 5:52.1 16:08.6 (10:16.6)
5 Wehrle, Mariah SR Cardinal Ritter (Indianapolis) 6:00.5 18:40.1 5 5:47.1 16:24.9 (10:37.8)
6 Bullock, Shelby SR Chesterton 6:00.8 18:41.1 6 5:54.0 16:23.8 (10:29.9)
7 Dvorak, Julia SR Homestead 6:03.8 18:50.5 7 5:53.1 16:26.0 (10:32.9)
8 Wehrle, Mary Anna SR Cardinal Ritter (Indianapolis) 6:07.5 19:02.0 8 5:52.3 16:32.0 (10:39.7)
9 Lambert, Sydney SR Norwell 6:09.9 19:09.3 9 5:53.4 16:44.1 (10:50.8)
10 Fruchey, Rayna SR Carroll (Fort Wayne) 6:11.7 19:15.0 10 5:54.0 16:44.7 (10:50.7)
11 Roper, Lindsay SR Carmel 6:13.2 19:19.6 11 5:59.7 16:53.5 (10:53.8)
12 Clements, Mallory SR Carroll (Fort Wayne) 6:16.5 19:29.7 12 5:54.6 16:56.5 (11:01.9)
13 Gamble, Mollie SR Oak Hill 6:16.7 19:30.4 13 5:50.4 16:58.5 (11:08.1)
14 Jankowski, Ellie SR Penn 6:17.0 19:31.3 14 5:56.8 17:04.0 (11:07.3)
15 Neal, Brooke SR Penn 6:17.4 19:32.7 15 5:59.8 17:14.6 (11:14.8)
16 Klavon, Jamie JR Carmel 6:18.8 19:37.1 16 5:53.0 17:06.7 (11:13.8)
17 Gregory, Taylor SR Noblesville 6:19.0 19:37.7 17 5:58.4 17:07.6 (11:09.2)
18 Sharles-Gordon, Bella SR Noblesville 6:20.0 19:40.7 18 5:53.6 17:11.8 (11:18.3)
19 Reichard, Sophie SR Noblesville 6:21.1 19:44.2 19 5:54.3 17:10.7 (11:16.4)
20 Minton, Ashlyn SR Carroll (Fort Wayne) 6:21.6 19:45.6 20 5:56.8 17:17.2 (11:20.4)
21 Hansen, Brooke JR Carroll (Fort Wayne) 6:21.7 19:46.1 21 6:10.2 17:21.5 (11:11.3)
22 King, Masdison SR Noblesville 6:22.6 19:48.7 22 6:06.2 17:13.9 (11:07.7)
23 Swart, Aubrey SR Noblesville 6:22.7 19:49.2 23 5:55.2 17:21.1 (11:25.9)
24 Romaniuk, Alivia JR Carmel 6:22.9 19:49.7 24 6:00.4 17:24.1 (11:23.8)
25 Parker, Abby SR Carmel 6:23.0 19:50.0 25 5:55.8 17:13.4 (11:17.7)
26 Waldal, Brooke SR Carmel 6:24.2 19:53.8 26 6:01.5 17:20.7 (11:19.3)
27 Ranta, Bailey JR Chesterton 6:25.2 19:56.9 27 6:05.2 17:26.2 (11:21.0)
28 Busch, Sarah SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:25.8 19:58.8 28 6:07.8 17:24.9 (11:17.1)
29 Porter, Alexa SR Concord 6:26.8 20:02.0 29 6:16.2 17:38.0 (11:21.8)
30 Mahnensmith, Sarah SR Norwell 6:26.9 20:02.2 30 5:54.0 17:29.2 (11:35.2)
31 Nix, Katie SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:27.0 20:02.6 31 6:00.8 17:33.5 (11:32.7)
32 Alkire, Aislynn SR Penn 6:27.1 20:02.9 32 6:05.7 17:30.6 (11:25.0)
33 Baker, Ellen SR North Central (Indianapolis) 6:27.2 20:03.1 33 6:02.5 17:30.8 (11:28.3)
34 Haines, Sydney SR Carmel 6:27.9 20:05.3 34 5:53.9 17:23.4 (11:29.6)
35 Steele, Nora SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:27.9 20:05.4 35 6:02.3 17:34.4 (11:32.2)
36 Sedlaczek, Angelina SR Homestead 6:28.8 20:08.0 36 6:11.1 17:36.1 (11:25.0)
37 Ledezma, Roni SR Carmel 6:28.8 20:08.0   5:57.9 17:35.6 (11:37.8)
38 Henschen, Izabella SR Homestead 6:30.3 20:12.7 37 6:07.8 17:30.6 (11:22.8)
39 Green, Gabby SR North Central (Indianapolis) 6:31.4 20:16.0 38 6:05.6 17:53.4 (11:47.8)
40 Robey, Kinzie SR Oak Hill 6:33.1 20:21.3 39 6:09.2 17:47.6 (11:38.5)
41 Hawkins, Hannah SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:33.2 20:21.6 40 6:08.5 17:40.6 (11:32.2)
42 Christie, Annie SR Carmel 6:33.5 20:22.8   6:01.2 17:39.2 (11:38.0)
43 Barnett, Wini JR Warsaw Community 6:33.7 20:23.4 41 6:06.8 17:45.0 (11:38.3)
44 Welch, Halle SR Carmel 6:34.5 20:25.9   6:06.2 17:41.0 (11:34.9)
45 Richards, Lauren JR Homestead 6:35.0 20:27.3 42 6:05.4 17:45.1 (11:39.8)
46 Bales, Lauren SR Norwell 6:35.5 20:28.9 43 6:06.2 17:48.3 (11:42.1)
47 Deal, Aubrie SR Noblesville 6:35.7 20:29.5 44 5:57.2 17:49.4 (11:52.3)
48 Shaw, Brenna SR New Palestine 6:36.8 20:32.8 45 6:07.1 17:59.6 (11:52.6)
49 Makowski, Haley SR Penn 6:37.4 20:34.9 46 6:07.4 18:03.0 (11:55.7)
50 Krol, Kara SR Chesterton 6:37.6 20:35.3 47 6:01.3 17:55.7 (11:54.4)
51 McAndrews, Lily SR Carmel 6:38.4 20:38.0   6:00.3 17:52.9 (11:52.7)
52 Miller, Alena SR Huntington North 6:39.0 20:39.7 48 6:09.8 17:54.0 (11:44.3)
53 Kiess, Skylar SR Homestead 6:39.0 20:39.8 49 6:11.2 17:56.8 (11:45.7)
54 Marshall, Nicole SR Penn 6:39.4 20:41.1 50 6:17.1 18:10.3 (11:53.2)
55 Adam, Emily JR New Palestine 6:39.6 20:41.6 51 6:14.9 17:59.6 (11:44.8)
56 Wells, Hannah SR Cardinal Ritter (Indianapolis) 6:39.7 20:42.0 52 6:12.2 18:16.5 (12:04.4)
57 Jackson, Adrianna JR North Central (Indianapolis) 6:40.8 20:45.2 53 6:23.4 18:05.9 (11:42.5)
58 Fuelling, Kaylee SR Norwell 6:41.3 20:47.0 54 6:06.4 18:23.5 (12:17.1)
59 Stahl, Sophie SR Noblesville 6:41.8 20:48.4 55 6:15.9 18:11.0 (11:55.2)
60 Tezera , Rahiwa JR North Central (Indianapolis) 6:42.0 20:49.2 56 6:20.6 18:07.9 (11:47.3)
61 Lindfelt, Madison SR Carmel 6:43.2 20:52.8   6:08.6 18:02.3 (11:53.8)
62 Ruch, Madelyn JR Carroll (Fort Wayne) 6:43.5 20:53.8 57 6:23.9 18:17.6 (11:53.7)
63 Beckham, Adree SR Warsaw Community 6:43.5 20:53.9 58 6:13.4 18:21.2 (12:07.8)
64 Gannon, Morgan JR Penn 6:43.6 20:54.1 59 6:18.7 18:21.6 (12:02.9)
65 Hoopingarner, Kyler SR Huntington North 6:43.8 20:54.8 60 6:12.7 18:19.8 (12:07.2)
66 Cooper, Summer SR Concord 6:44.1 20:55.5 61 6:13.4 18:05.1 (11:51.8)
67 Malackowski, Nalani SR Chesterton 6:44.2 20:55.9 62 6:09.9 18:16.8 (12:06.9)
68 Delaney, Aileen SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:45.0 20:58.5 63 6:25.6 18:30.2 (12:04.6)
69 Vogan, Natalee SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:45.1 20:58.7 64 6:16.3 18:29.9 (12:13.6)
70 Hirschman, Jane SR North Central (Indianapolis) 6:45.6 21:00.3 65 6:14.2 18:11.2 (11:57.0)
71 Jackson, Selah SR Oak Hill 6:45.6 21:00.3 66 6:14.5 18:15.8 (12:01.4)
72 Hazelrigg, Anna SR Noblesville 6:45.7 21:00.5   6:15.6 18:26.4 (12:10.9)
73 Morris, Anna SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:48.2 21:08.3 67 6:14.5 18:18.2 (12:03.7)
74 Christman, Shelby SR Carroll (Fort Wayne) 6:48.6 21:09.6   6:10.9 18:22.3 (12:11.5)
75 Rickey, Haley SR New Palestine 6:48.8 21:10.3 68 6:23.9 18:35.2 (12:11.4)
76 Whitney, Hanna SR Huntington North 6:48.9 21:10.5 69 6:23.9 18:27.8 (12:03.9)
77 Baumgartner, Mary JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:49.4 21:12.0 70 6:22.7 18:24.6 (12:01.9)
78 Dawson, Megan SR Warsaw Community 6:49.7 21:13.1 71 6:13.2 18:34.4 (12:21.2)
79 Gruber, Jenna SR Cardinal Ritter (Indianapolis) 6:50.2 21:14.6 72 6:14.6 18:28.4 (12:13.8)
80 Alig, Haley JR Coldwater 6:51.1 21:17.3 73 6:38.3 18:39.2 (12:00.9)
81 Howett, Amslie SR Warsaw Community 6:51.4 21:18.4 74 6:26.4 18:33.9 (12:07.5)
82 Loeffler, Hannah SR Carroll (Fort Wayne) 6:53.5 21:24.7   6:27.4 18:36.4 (12:09.0)
83 Sorenson, Amberleigh SR Yorktown 6:53.5 21:24.8 75 6:37.5 18:53.5 (12:16.1)
84 Faber, Amelia JR Homestead 6:53.9 21:26.2 76 6:32.1 18:47.0 (12:15.0)
85 Guerre, Anna JR Huntington North 6:54.6 21:28.3 77 6:19.4 18:44.6 (12:25.2)
86 Mulholland, Tatum SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:54.7 21:28.7 78 6:37.2 18:53.9 (12:16.7)
87 Brewer, Caleigh SR North Central (Indianapolis) 6:55.0 21:29.5 79 6:25.7 18:41.3 (12:15.7)
88 Holland, Mackenzie JR Penn 6:55.3 21:30.4 80 6:25.3 18:50.9 (12:25.6)
89 Hermann, Alex SR Warsaw Community 6:55.7 21:31.8 81 6:26.1 18:42.0 (12:15.9)
90 Knight, Isabel SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:56.3 21:33.4   6:15.9 18:45.9 (12:30.1)
91 Palmer, Megan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:56.6 21:34.5   6:17.0 18:45.0 (12:28.1)
92 Casner, Kaylin SR New Palestine 6:56.9 21:35.4 82 6:02.7 18:21.8 (12:19.1)
93 Godfrey, Megan SR Homestead 6:57.0 21:35.7 83 6:31.0 18:53.0 (12:22.0)
94 Wilkins, Maya SR Carroll (Fort Wayne) 6:59.1 21:42.3   6:34.0 18:55.1 (12:21.2)
95 Sandys, Katherine SR Noblesville 6:59.7 21:44.3   6:31.3 18:58.4 (12:27.2)
96 Bye, Courtney SR Coldwater 7:00.3 21:46.1 84 6:27.6 18:49.2 (12:21.7)
97 Reece, Elizabeth SR Yorktown 7:00.5 21:46.8 85 6:37.8 19:00.4 (12:22.6)
98 Mann, Kendall SR New Palestine 7:01.1 21:48.4 86 6:07.3 18:52.7 (12:45.5)
99 Jones, Rhyah SR Homestead 7:01.7 21:50.3   6:31.4 18:59.4 (12:28.1)
100 White, Rebecca SR Chesterton 7:01.8 21:50.5 87 6:38.3 18:52.2 (12:13.9)
101 Sanchez-Vijil, Angie SR Warsaw Community 7:03.8 21:56.8 88 6:15.5 19:06.9 (12:51.4)
102 Grashoff, Ella JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:04.5 21:59.1   6:32.7 19:10.6 (12:38.0)
103 LaLonde, Elizabeth SR Carroll (Fort Wayne) 7:04.7 21:59.6   6:34.1 19:13.8 (12:39.7)
104 DiMarzio, Stella SR Penn 7:05.1 22:00.9   6:38.8 19:12.8 (12:34.1)
105 Beckham, Remi SR Warsaw Community 7:05.3 22:01.5 89 6:25.9 19:08.1 (12:42.3)
106 Aselage, Paige JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:05.9 22:03.3   6:25.3 19:16.3 (12:51.0)
107 Shaar, Reagan JR North Central (Indianapolis) 7:06.0 22:03.7 90 6:31.9 19:10.4 (12:38.5)
108 Baum, Kristina SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:06.1 22:03.9 91 6:35.3 19:17.4 (12:42.2)
109 Taylor, Sophia SR New Palestine 7:07.2 22:07.4 92 6:23.6 19:18.8 (12:55.2)
110 Hoke, Reagan SR Penn 7:08.7 22:12.0   6:37.5 19:23.3 (12:45.8)
111 Brandstetter, Ada JR Chesterton 7:09.1 22:13.4 93 6:43.1 19:31.9 (12:48.8)
112 Hornocker, Kate SR Oak Hill 7:09.2 22:13.5 94 6:33.8 19:23.2 (12:49.5)
113 Zook, Lesley SR Huntington North 7:09.8 22:15.6 95 6:39.4 19:27.8 (12:48.5)
114 Hans, Maya JR Homestead 7:09.9 22:15.9   6:32.4 19:25.8 (12:53.4)
115 Walterbusch, Brittany SR Coldwater 7:10.3 22:17.0 96 6:50.3 19:26.1 (12:35.8)
116 Wesphal, Peyton SR Chesterton 7:11.0 22:19.3 97 6:51.3 19:32.0 (12:40.8)
117 Boster, Libby SR Chesterton 7:12.3 22:23.4   6:51.0 19:33.5 (12:42.6)
118 Kirchner, Kayla SR Chesterton 7:12.5 22:23.9   6:51.1 19:33.8 (12:42.7)
119 Yoder, Carmen SR Warsaw Community 7:13.5 22:26.9   6:32.6 19:28.7 (12:56.2)
120 Cussen, Hannah SR Penn 7:15.6 22:33.6   6:49.7 19:32.3 (12:42.7)
121 Warner, Heidi SR Homestead 7:16.6 22:36.8   6:40.8 19:39.2 (12:58.5)
122 Johnson, Chloe SR Homestead 7:17.7 22:40.1   6:54.1 19:46.7 (12:52.6)
123 Edwards, Taylor SR Chesterton 7:17.8 22:40.4   6:48.8 19:57.8 (13:09.0)
124 Pease, Lindsey JR Coldwater 7:17.8 22:40.4 98 6:52.5 19:54.8 (13:02.3)
125 Guntz, Holle SR North Central (Indianapolis) 7:18.5 22:42.4   6:47.5 19:43.4 (12:55.9)
126 Van Kley, Kaitlyn SR Chesterton 7:18.8 22:43.3   6:51.7 20:01.3 (13:09.6)
127 Honigford, Beth SR Coldwater 7:19.8 22:46.6 99 6:50.8 19:58.1 (13:07.4)
128 Geller, Grace JR Oak Hill 7:20.1 22:47.4 100 6:45.1 19:52.0 (13:06.9)
129 Claudio, Stephany SR Concord 7:20.5 22:48.8 101 6:49.2 19:59.8 (13:10.6)
130 Dirig, Addison SR Norwell 7:22.8 22:56.0 102 6:42.3 20:07.0 (13:24.7)
131 Honigford, Sara SR Coldwater 7:23.4 22:57.9 103 6:50.2 19:54.7 (13:04.5)
132 Gentry, Bree JR Chesterton 7:24.0 22:59.6   6:52.5 20:04.8 (13:12.4)
133 Coles, Kendyl SR Huntington North 7:24.1 22:59.8 104 6:48.4 20:07.0 (13:18.6)
134 Saine, Chalaina SR Homestead 7:24.5 23:01.1   6:41.4 20:09.3 (13:27.9)
135 Martinez, Paola SR Concord 7:24.8 23:02.1 105 6:58.3 20:08.3 (13:10.0)
136 Rodney, Raionce JR North Central (Indianapolis) 7:25.8 23:05.1   6:57.3 20:14.3 (13:17.0)
137 Simon, Sydney SR Concord 7:26.4 23:07.0 106 6:52.6 20:10.7 (13:18.2)
138 Dodson, Ireland SR Oak Hill 7:26.6 23:07.6 107 6:50.7 20:05.6 (13:14.9)
139 Steinke, Maddie SR Coldwater 7:27.5 23:10.4 108 6:52.7 20:09.9 (13:17.2)
140 Marsh, Lauren SR Oak Hill 7:27.8 23:11.3 109 6:50.7 20:04.8 (13:14.1)
141 Mitchell, Sarah JR Cardinal Ritter (Indianapolis) 7:29.7 23:17.2 110 7:05.5 20:33.0 (13:27.6)
142 Morgan, Macy SR Norwell 7:30.0 23:18.2 111 6:51.9 20:24.3 (13:32.4)
143 Heiny, Kathryn SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:30.6 23:20.0 112 6:37.0 20:11.2 (13:34.2)
144 Homan, Colby SR Coldwater 7:31.9 23:24.2   6:55.0 20:33.3 (13:38.4)
145 Munn, Zoe JR North Central (Indianapolis) 7:34.7 23:32.8   6:58.7 20:33.8 (13:35.2)
146 Richison, Naomi SR Huntington North 7:39.6 23:48.1 113 7:03.5 20:42.9 (13:39.5)
147 Muhlenkamp, Conner SR Coldwater 7:39.9 23:49.0   7:02.9 20:39.3 (13:36.5)
148 Davis, Alexandra SR North Central (Indianapolis) 7:42.3 23:56.5   6:59.5 20:50.5 (13:51.0)
149 Cassel, Maeli JR Norwell 7:43.5 24:00.1 114 6:44.2 20:57.4 (14:13.2)
150 Bollero, Carina SR Concord 7:44.3 24:02.8 115 7:17.1 21:04.3 (13:47.3)
151 Barnhizer, Sara SR Yorktown 7:44.6 24:03.5 116 7:13.0 21:01.4 (13:48.4)
152 Miguel, Alexis JR Ft. Wayne Bishop Luers 7:48.9 24:17.0 117 7:11.2 21:01.1 (13:49.9)
153 Meranda, Elyse SR Concord 7:50.5 24:22.0 118 7:07.3 21:04.7 (13:57.5)
154 Lee, McKenna SR Concord 7:50.7 24:22.7   7:17.1 21:10.9 (13:53.9)
155 Clune, Maria SR Coldwater 7:50.8 24:23.0   6:59.7 21:04.8 (14:05.2)
156 Westrate, Addison SR New Palestine 7:51.8 24:26.1 119 7:21.1 21:24.2 (14:03.2)
157 Collins, Megan SR New Palestine 7:52.7 24:28.9   7:20.6 21:23.4 (14:02.8)
158 Urrutia, Caitlyn JR New Palestine 7:54.2 24:33.4   7:20.5 21:23.1 (14:02.6)
159 Santino, Kaitlynn SR Yorktown 7:54.7 24:34.9 120 7:24.6 21:12.5 (13:48.0)
160 Santelik, Emily JR New Palestine 7:55.1 24:36.3   6:59.9 21:23.7 (14:23.9)
161 Carlin, Abby JR Ft. Wayne Bishop Luers 7:57.0 24:42.2 121 7:14.0 21:47.5 (14:33.5)
162 Fletcher, Drew SR Huntington North 7:57.0 24:42.3   6:56.3 21:28.0 (14:31.7)
163 Moore, Krista SR Ft. Wayne Bishop Luers 8:00.7 24:53.6   7:35.5 21:48.9 (14:13.4)
164 Klenke, Leanna SR Coldwater 8:01.9 24:57.4   7:02.8 21:47.0 (14:44.2)
165 Holzinger, Lillian SR Ft. Wayne Bishop Luers 8:02.7 24:59.8   7:19.5 22:00.1 (14:40.7)
166 Harcus, Lauryn SR Cardinal Ritter (Indianapolis) 8:06.1 25:10.4 122 7:35.8 21:58.8 (14:23.0)
167 Huisman, Grace JR Yorktown 8:08.1 25:16.7 123 7:25.8 22:07.2 (14:41.4)
168 Stagge, Madison SR Yorktown 8:08.3 25:17.4 124 7:26.0 22:07.2 (14:41.3)
169 Fuller, Ellie JR New Palestine 8:08.7 25:18.5   7:32.7 22:11.2 (14:38.6)
170 Schafer, Lily SR Ft. Wayne Bishop Luers 8:10.1 25:23.0   7:36.7 22:08.9 (14:32.2)
171 Collins, Allyson SR New Palestine 8:11.1 25:26.1   7:20.9 22:10.9 (14:50.1)
172 Cox, Paige SR Norwell 8:17.9 25:47.0   7:15.4 22:17.5 (15:02.2)
173 Nalliah, Lisa SR Huntington North 8:23.1 26:03.4   7:17.7 22:41.4 (15:23.7)
174 Konger, Sophia JR Cardinal Ritter (Indianapolis) 8:26.1 26:12.7 125 7:45.6 22:51.6 (15:06.0)
175 Lepper, Kylynn SR Norwell 8:28.2 26:19.2   7:37.0 22:54.0 (15:17.0)
176 Fiedler, Autumn SR Norwell 8:44.0 27:08.3   7:45.7 23:49.8 (16:04.2)
177 Stuffel, Ashley SR Yorktown 8:46.6 27:16.4 126 7:56.7 23:46.8 (15:50.1)
178 Misch, Addison SR Norwell 9:02.4 28:05.5   7:35.0 24:25.6 (16:50.6)
179 Perry, Julia SR Yorktown 9:07.5 28:21.3   8:11.7 24:42.3 (16:30.7)
180 Bontempo, Jessica SR Cardinal Ritter (Indianapolis) 9:28.9 29:27.8   8:11.2 24:57.1 (16:46.0)
181 Patel, Ruchi SR Yorktown 9:42.5 30:09.9   8:51.6 26:22.2 (17:30.7)
182 Veatch, Christina SR Yorktown 9:49.9 30:33.1   8:59.8 26:57.1 (17:57.3)
183 Grasso, Catherine SR Yorktown 10:12.0 31:41.8   8:46.2 27:39.0 (18:52.9)
184 Boyd, Tyra SR Yorktown 11:03.8 34:22.6   9:25.9 29:42.6 (20:16.7)
185 Burton, Claire SR Ft. Wayne Bishop Luers DNF   7:55.6  
185 Schroeder, Jane JR Ft. Wayne Bishop Luers DNF   11:14.4  
185 Baker, Stella JR Ft. Wayne Bishop Luers DNF   11:14.0  
185 DeJong, Alexis JR Noblesville DNF   6:44.1  
Girls Purple Race Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:50:55 22:11 51 5 9 10 12 15 18 27
2 1:52:06 22:25 73 2 8 19 21 23 29 39
3 1:52:49 22:33 82 6 13 17 22 24 33 34
4 1:52:37 22:31 87 1 3 25 28 30 40 43
5 1:57:24 23:28 126 7 14 32 35 38 46 57
6 2:08:45 25:45 153 4 20 26 51 52 55  
7 2:02:49 24:33 164 11 31 37 41 44 48 49
8 2:17:36 27:31 204 16 36 42 54 56    
9 2:31:28 30:17 253 45 47 50 53 58    
Girls Purple Race Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score 1 Mile Almost Ther
1 Winebrenner, Riley SR DeKalb 6:41.7 20:48.2 1    
2 Oddou, Lillie SR Columbia City 6:52.1 21:20.6 2    
3 Fetter, Sarah SR DeKalb 6:52.2 21:20.8 3    
4 Fisher, Aurora SR Mississinewa 6:53.0 21:23.4 4    
5 Ricker, Laney JR Pendleton Heights 6:58.4 21:40.0 5    
6 Shoemaker, Emmaline SR Ft. Wayne Snider 6:59.2 21:42.6 6    
7 Ross, Caleigh SR Celina 7:00.5 21:46.7 7    
8 Oddou, Eden SR Columbia City 7:02.9 21:53.9 8    
9 Jones, Katie JR Pendleton Heights 7:08.2 22:10.5 9    
10 Brunnemer, Hailee JR Pendleton Heights 7:09.5 22:14.5 10    
11 Woods-Barnes, Janelle SR Muncie Central 7:10.8 22:18.7 11    
12 McKee, Madison SR Pendleton Heights 7:11.9 22:22.1 12    
13 Eastom, Jaiden JR Ft. Wayne Snider 7:13.3 22:26.2 13    
14 Dameron, Joscelyn JR Celina 7:13.9 22:28.2 14    
15 Dudley, Catherine JR Pendleton Heights 7:14.1 22:28.7 15    
16 Spidell, Julynne JR Kokomo 7:15.2 22:32.2 16    
17 Ghent, Olivia SR Ft. Wayne Snider 7:16.0 22:34.7 17    
18 Lord, Berkeley JR Pendleton Heights 7:19.5 22:45.7 18    
19 Willson, Ally SR Columbia City 7:20.9 22:50.1 19    
20 Fones, Carli SR Mississinewa 7:23.9 22:59.2 20    
21 Fahl, Amelia SR Columbia City 7:24.1 23:00.0 21    
22 Smith, Adaline SR Ft. Wayne Snider 7:24.6 23:01.3 22    
23 Cook, Jaslyn SR Columbia City 7:24.7 23:01.7 23    
24 Hower, Maya JR Ft. Wayne Snider 7:25.7 23:05.0 24    
25 Peel, Jillian SR DeKalb 7:28.0 23:12.2 25    
26 Tippey, Raegan SR Mississinewa 7:31.7 23:23.5 26    
27 McKinney, Betsy SR Pendleton Heights 7:33.3 23:28.4 27    
28 Comfort, Claire SR DeKalb 7:34.4 23:32.0 28    
29 Shelton, Caroline SR Columbia City 7:35.1 23:34.0 29    
30 Swift, Penelope SR DeKalb 7:38.5 23:44.6 30    
31 Auler, Haleigh JR Pendleton Heights 7:41.1 23:52.9      
32 Turner, Paris JR Muncie Central 7:41.9 23:55.1 31    
33 Hays, Riley SR Pendleton Heights 7:44.3 24:02.6      
34 Hoying, Karissa SR Celina 7:45.9 24:07.7 32    
35 Hedrick, Emma SR Ft. Wayne Snider 7:46.7 24:10.3 33    
36 Recker, Kaia JR Ft. Wayne Snider 7:47.6 24:12.8 34    
37 Kraner, Rose SR Celina 7:49.3 24:18.3 35    
38 Carter, Sy SR Pendleton Heights 7:51.9 24:26.2      
39 Jester, Kennedy SR Ft. Wayne Snider 7:52.6 24:28.6      
40 Saunders, Lily JR New Castle Chrysler 7:53.6 24:31.5      
41 Magdalena, Marina SR Kokomo 7:53.8 24:32.1 36    
42 O'Donahue, Jenna SR Muncie Central 7:54.5 24:34.4 37    
43 Welpott, Elizabeth SR Pendleton Heights 7:56.9 24:41.8      
44 Giesige, Kyleah SR Celina 7:57.4 24:43.5 38    
45 Whiteleather, Hailey JR Columbia City 8:01.0 24:54.7 39    
46 Willson, Haley SR Columbia City 8:03.5 25:02.5      
47 Kepney, Jada SR Ft. Wayne Snider 8:04.1 25:04.2      
48 Hernandez Trujillo, Sammy SR Ft. Wayne Snider 8:05.2 25:07.8      
49 Carey, Aby SR DeKalb 8:08.1 25:16.6 40    
50 Shepard, Emma SR Muncie Central 8:12.9 25:31.6 41    
51 McNeil, Josilynn SR Kokomo 8:16.3 25:42.0 42    
52 Jauregui, Melissa SR DeKalb 8:20.0 25:53.5 43    
53 Schamel, Lily SR Richmond 8:27.1 26:15.6      
54 Sanchez, Vanya SR Richmond 8:29.0 26:21.7      
55 Little, Kennedy SR Muncie Central 8:31.7 26:30.1 44    
56 Coy, Emma SR Columbia City 8:35.9 26:43.2      
57 Freeman, Madeline SR Richmond 8:41.9 27:01.6      
58 Poff, Hailey SR DeKalb 8:48.1 27:21.1      
59 Aguila, Carynna SR Marion 8:52.0 27:33.0 45    
60 Runge, Autumn SR DeKalb 9:02.0 28:04.1      
61 Daniel, Rianne SR Celina 9:02.4 28:05.5 46    
62 Stiles, Madeline SR Marion 9:07.3 28:20.6 47    
63 Lazzell, Cheyanne SR New Castle Chrysler 9:18.3 28:54.8      
64 Stallings, Brooke SR Muncie Central 9:30.2 29:31.9 48    
65 Walker, Justyce SR Muncie Central 9:31.5 29:35.8 49    
66 Daehn, Tori SR Marion 9:34.1 29:43.8 50    
67 Morrical , Ashlyn SR Mississinewa 9:43.5 30:13.1 51    
68 Dawson, Kara JR Mississinewa 9:54.4 30:47.1 52    
69 Hamilton, Chloe JR Marion 9:59.4 31:02.4 53    
70 Cass, Riley JR Madison-Grant 10:06.0 31:23.1      
71 Collins, Madison SR Kokomo 10:10.3 31:36.4 54    
72 Stafford, Bridget SR DeKalb 10:10.8 31:37.8      
73 Lessley, Cameron SR Mississinewa 10:36.1 32:56.6 55    
74 Gonzales, Eva JR Kokomo 10:41.6 33:13.6 56    
75 Reese, Ashlyn SR DeKalb 10:43.6 33:20.0      
76 Wenning, Micaela SR Celina 11:09.2 34:39.5 57    
77 Hoeksema, Leah SR Marion 11:12.4 34:49.3 58    
78 Foote, Lauren SR Richmond 11:23.3 35:23.2      
79 Vargas, Tiamaya JR Muncie Central 12:02.8 37:26.0      
Boys Elite Race Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:22:49 16:33 53 5 9 10 13 16 24 48
2 1:24:04 16:48 119 3 4 23 33 56 63 88
3 1:23:52 16:46 121 1 6 36 37 41 45 46
4 1:24:49 16:57 124 19 22 26 28 29 32 35
5 1:25:21 17:04 165 8 25 38 43 51 52 89
6 1:25:54 17:10 202 2 31 44 53 72 79 84
7 1:25:56 17:11 202 7 11 59 60 65 104 110
8 1:26:54 17:22 233 15 30 50 64 74 75 91
9 1:27:12 17:26 248 27 39 54 55 73 83 85
10 1:27:29 17:29 249 12 17 47 77 96 97 102
11 1:27:14 17:26 253 14 40 57 62 80 82 86
12 1:27:23 17:28 254 20 34 49 61 90 94 99
13 1:28:04 17:36 284 21 58 67 68 70 87 93
14 1:30:28 18:05 360 18 71 78 95 98 101 103
15 1:31:13 18:14 391 42 76 81 92 100 106 107
16 1:36:10 19:14 457 66 69 105 108 109 111 112
Boys Elite Race Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score 1 Mile Almost Ther
1 Combs, Luke SR Lapel 5:01.1 15:35.5   4:53.1 13:38.0 (8:45.0)
2 Powers, Cole SR Carroll (Fort Wayne) 5:06.2 15:51.5 1 4:53.4 13:48.0 (8:54.7)
3 Butche, Brennan SR Mississinewa 5:08.0 15:56.9   4:53.4 13:47.9 (8:54.6)
4 Hamlin, Jesse SR Ft. Wayne Snider 5:10.8 16:05.8 2 4:53.0 14:01.5 (9:08.5)
5 Upton, Luke SR Pendleton Heights 5:12.9 16:12.3 3 4:54.0 14:11.2 (9:17.3)
6 Jones, Milan SR Pendleton Heights 5:15.1 16:19.2 4 4:57.7 14:18.9 (9:21.3)
7 Petersen, Eric SR North Central (Indianapolis) 5:15.5 16:20.3 5 4:56.6 14:16.0 (9:19.5)
8 Waldron, Cory SR Carroll (Fort Wayne) 5:15.8 16:21.2 6 5:00.5 14:14.2 (9:13.8)
9 Stamm, Paul SR Cardinal Ritter (Indianapolis) 5:16.2 16:22.3 7 4:56.9 14:15.9 (9:19.0)
10 Cripe, Colten SR West Noble 5:17.8 16:27.4 8 5:00.7 14:16.9 (9:16.2)
11 Frey, Alex SR North Central (Indianapolis) 5:19.3 16:32.2 9 5:03.5 14:31.2 (9:27.8)
12 Deem-Loureiro, Jon SR North Central (Indianapolis) 5:19.4 16:32.5 10 4:53.2 14:22.8 (9:29.7)
13 Stamm, Wil SR Cardinal Ritter (Indianapolis) 5:19.5 16:32.9 11 5:00.8 14:27.7 (9:27.0)
14 Owings, Luke SR Concord 5:21.0 16:37.4 12 5:02.2 14:30.6 (9:28.4)
15 Hawes, Jack SR North Central (Indianapolis) 5:21.4 16:38.8 13 5:00.4 14:31.3 (9:31.0)
16 Delaney, Emmett SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:22.2 16:41.2 14 5:08.9 14:34.8 (9:26.0)
17 Hernandez, Zeb SR Warsaw Community 5:22.9 16:43.2 15 5:02.8 14:35.8 (9:33.1)
18 Minto, Aidan SR North Central (Indianapolis) 5:23.8 16:46.1 16 5:04.3 14:34.0 (9:29.7)
19 Shoemaker, Luke SR Concord 5:24.2 16:47.2 17 5:04.4 14:34.4 (9:30.0)
20 Neideck, Ben SR Eastbrook 5:25.0 16:49.8 18 5:12.3 14:47.3 (9:35.0)
21 Harless, Cameron SR Carmel 5:25.9 16:52.6 19 5:13.6 14:42.6 (9:29.1)
22 Austin, Drew SR New Palestine 5:26.0 16:52.9 20 5:16.3 14:47.8 (9:31.5)
23 Lawson, Kyle SR Bellmont 5:26.3 16:54.0 21 5:16.5 14:48.6 (9:32.1)
24 Stage, Samuel SR Carmel 5:26.4 16:54.1 22 5:14.8 14:51.9 (9:37.2)
25 Roan, Sean SR Pendleton Heights 5:26.4 16:54.1 23 5:10.3 14:48.2 (9:37.9)
26 Hickman, Dominik SR North Central (Indianapolis) 5:26.4 16:54.3 24 5:18.2 14:48.1 (9:30.0)
27 Thompson, Dakota SR West Noble 5:26.9 16:55.6 25 5:00.6 14:38.5 (9:38.0)
28 Mudd, Brendan SR Carmel 5:28.1 16:59.5 26 5:08.5 14:52.2 (9:43.7)
29 O'Connor, Nathan SR Chesterton 5:28.4 17:00.4 27 5:09.0 14:50.4 (9:41.5)
30 Ploss, Brett SR Carmel 5:28.5 17:00.8 28 5:06.6 14:47.4 (9:40.9)
31 Fisher, Jacob SR Carmel 5:29.1 17:02.5 29 5:09.8 14:50.8 (9:41.0)
32 Lechlitner, Sam SR Warsaw Community 5:29.5 17:03.7 30 5:12.4 14:57.1 (9:44.7)
33 Slater, Julian SR Ft. Wayne Snider 5:30.1 17:05.6 31 5:08.6 14:59.3 (9:50.7)
34 Gastineau, Thomas SR Carmel 5:30.1 17:05.8 32 5:07.1 14:53.0 (9:45.9)
35 Buck, Cole SR Pendleton Heights 5:30.4 17:06.5 33 5:22.6 15:00.4 (9:37.9)
36 Harrison, Kyler SR New Palestine 5:30.6 17:07.1 34 5:17.9 14:59.2 (9:41.3)
37 Johnson, Benjamin SR Carmel 5:31.3 17:09.3 35 5:08.0 14:55.1 (9:47.2)
38 Thompson, Draven SR Carroll (Fort Wayne) 5:31.6 17:10.4 36 5:03.7 15:00.2 (9:56.5)
39 Anderson, William SR Carmel 5:32.1 17:11.8   5:10.9 15:00.5 (9:49.6)
40 Mullett, Hayden SR Carroll (Fort Wayne) 5:32.1 17:12.0 37 5:12.8 14:56.2 (9:43.4)
41 Shoemaker, Jordan SR West Noble 5:32.3 17:12.5 38 5:15.5 15:07.0 (9:51.6)
42 Shook, Will SR Chesterton 5:32.7 17:13.7 39 5:10.0 15:01.0 (9:51.1)
43 Konow, Elias SR Carmel 5:33.0 17:14.6   5:08.3 15:13.3 (10:05.0)
44 Garcia, John SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:33.3 17:15.6 40 5:17.2 15:05.0 (9:47.8)
45 Miguel, Chase SR Carroll (Fort Wayne) 5:33.8 17:17.2 41 5:15.3 15:08.2 (9:52.9)
46 Wasson, Jacob SR Van Wert 5:33.9 17:17.5 42 5:29.8 15:13.5 (9:43.8)
47 Mast, Nathan SR West Noble 5:34.3 17:18.7 43 5:18.7 15:07.5 (9:48.8)
48 Milledge, Kobe SR Ft. Wayne Snider 5:34.5 17:19.3 44 5:14.1 15:11.8 (9:57.8)
49 Miser, Weston SR Carroll (Fort Wayne) 5:34.9 17:20.5 45 5:05.7 15:01.9 (9:56.3)
50 Schuster, Nick SR Carmel 5:35.0 17:21.0   5:08.9 15:05.6 (9:56.8)
51 Hudson, Bingham SR Carmel 5:35.6 17:22.6   5:13.0 15:12.8 (9:59.8)
52 Wallace, Hunter SR Carroll (Fort Wayne) 5:35.7 17:23.1 46 5:13.2 15:12.5 (9:59.4)
53 Wright, Noah SR Concord 5:35.7 17:23.2 47 5:04.4 15:05.4 (10:01.0)
54 Occenat, Oneel SR North Central (Indianapolis) 5:36.0 17:24.0 48 5:01.0 15:08.0 (10:07.1)
55 Collins, Josh SR New Palestine 5:36.1 17:24.4 49 5:17.4 15:11.2 (9:53.9)
56 Stiver, Tanner SR Warsaw Community 5:36.9 17:26.9 50 5:16.1 15:10.9 (9:54.9)
57 Longoria, Abraham SR West Noble 5:37.1 17:27.6 51 5:17.4 15:09.2 (9:51.9)
58 Weaver, Michael SR West Noble 5:37.3 17:27.9 52 5:18.6 15:19.2 (10:00.6)
59 Jennings, Bryce SR Ft. Wayne Snider 5:37.6 17:29.1 53 5:15.2 15:16.1 (10:01.0)
60 Streeter, Matthew SR Chesterton 5:38.1 17:30.6 54 5:10.1 15:15.1 (10:05.0)
61 VanKley, Mathew SR Chesterton 5:38.3 17:31.1 55 5:10.0 15:15.1 (10:05.2)
62 Carpenter , Avry JR Pendleton Heights 5:38.8 17:32.7 56 5:23.2 15:21.8 (9:58.7)
63 Leinheiser, Caleb SR Carmel 5:39.2 17:34.0   5:17.2 15:18.6 (10:01.4)
64 Hockema, Cole SR Carroll (Fort Wayne) 5:39.3 17:34.2   5:24.2 15:17.0 (9:52.9)
65 Row, Liam SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:39.3 17:34.2 57 5:16.2 15:15.9 (9:59.7)
66 Johnson, Blaine SR Bellmont 5:39.5 17:34.9 58 5:22.5 15:19.7 (9:57.2)
67 Bush, Eli SR Cardinal Ritter (Indianapolis) 5:40.0 17:36.3 59 5:18.1 15:25.4 (10:07.4)
68 Sperry, Peter SR Cardinal Ritter (Indianapolis) 5:40.0 17:36.4 60 5:16.7 15:19.1 (10:02.4)
69 Stirm, Caleb SR New Palestine 5:40.3 17:37.4 61 5:22.2 15:27.2 (10:05.1)
70 Wiseman, Atticus SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:41.1 17:39.9 62 5:23.0 15:24.6 (10:01.6)
71 Wenning, Jayden SR Pendleton Heights 5:41.2 17:40.1 63 5:23.3 15:25.9 (10:02.7)
72 Kissling, Jacob SR Warsaw Community 5:42.3 17:43.7 64 5:21.5 15:24.9 (10:03.4)
73 Jacob , Mitchell SR Cardinal Ritter (Indianapolis) 5:43.9 17:48.5 65 5:28.1 15:35.1 (10:07.0)
74 Planalp, Kyran SR Frankton 5:44.1 17:49.3 66 5:23.2 15:30.1 (10:07.0)
75 Ryan, Nevin SR Bellmont 5:44.3 17:49.7 67 5:41.3 15:41.4 (10:00.2)
76 Sylvester, Graydon SR Carroll (Fort Wayne) 5:44.6 17:50.7   5:23.0 15:41.5 (10:18.6)
77 Garlinger, Jordan SR Bellmont 5:45.2 17:52.7 68 5:39.2 15:41.5 (10:02.3)
78 Margaritidis, Dimitri SR Frankton 5:45.4 17:53.3 69 5:25.4 15:32.9 (10:07.6)
79 Fuelling, Isaac SR Bellmont 5:45.5 17:53.6 70 5:39.2 15:41.7 (10:02.6)
80 Callison, Zane SR Eastbrook 5:45.7 17:54.3 71 5:31.5 15:42.0 (10:10.5)
81 Winebrenner, Ian SR Ft. Wayne Snider 5:46.0 17:55.0 72 5:15.8 15:40.6 (10:24.9)
82 Petersen, Jonathan SR North Central (Indianapolis) 5:46.4 17:56.5   5:22.8 15:35.5 (10:12.8)
83 Erow, Kenny SR Chesterton 5:46.5 17:56.6 73 5:15.8 15:33.2 (10:17.5)
84 Niebbia, Fernando SR Warsaw Community 5:46.5 17:56.8 74 5:24.3 15:47.2 (10:23.0)
85 Horoho, Jack SR Warsaw Community 5:46.6 17:56.9 75 5:26.4 15:39.8 (10:13.4)
86 Reichert, Holden SR Van Wert 5:47.1 17:58.5 76 5:27.4 15:50.1 (10:22.8)
87 Nicoson, William SR Concord 5:47.4 17:59.3 77 5:17.4 15:44.0 (10:26.6)
88 Brainer, Nathan SR Eastbrook 5:47.4 17:59.4 78
89 Findley, Stuart SR Ft. Wayne Snider 5:47.8 18:00.5 79 5:28.8 15:44.7 (10:15.9)
90 Myers, Andy SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:48.7 18:03.4 80 5:26.3 15:41.7 (10:15.5)
91 Scherer, Hunter JR Van Wert 5:49.4 18:05.6 81 5:31.6 15:50.6 (10:19.1)
92 Reiling, Drew SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:49.7 18:06.7 82 5:24.8 15:53.7 (10:29.0)
93 Haynes, Kyler SR Chesterton 5:49.7 18:06.7 83 5:26.4 15:45.0 (10:18.6)
94 Ghent, David SR Ft. Wayne Snider 5:50.8 18:10.1 84 5:42.3 16:01.3 (10:19.0)
95 Draves, Dylan SR Chesterton 5:51.2 18:11.4 85 5:19.5 15:43.8 (10:24.3)
96 Koehl, Thomas SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:51.5 18:12.0 86 5:30.8 15:54.2 (10:23.4)
97 Kukelhan, Chase SR Bellmont 5:51.6 18:12.6 87 5:43.4 15:56.4 (10:13.1)
98 Lohman, Robert JR Carroll (Fort Wayne) 5:53.1 18:17.1   5:37.6 16:01.9 (10:24.4)
99 Drinkut, Kyle SR Pendleton Heights 5:53.4 18:18.1 88 5:29.0 15:55.1 (10:26.1)
100 Flora, Isaac SR West Noble 5:53.4 18:18.1 89 5:34.5 15:59.3 (10:24.8)
101 Juestel, Adam SR Chesterton 5:53.6 18:18.8   5:29.2 15:58.0 (10:28.9)
102 Whitaker, Devon SR New Palestine 5:54.6 18:21.8 90 5:17.1 15:52.3 (10:35.3)
103 Phipps, Harrison JR Warsaw Community 5:54.7 18:22.2 91 5:35.6 15:56.9 (10:21.4)
104 DeRose, Tim SR Carroll (Fort Wayne) 5:55.6 18:24.9   5:23.1 15:54.7 (10:31.7)
105 Chiles, Gage SR Van Wert 5:56.7 18:28.4 92 5:31.5 16:01.0 (10:29.6)
106 Corral, Nick SR Bellmont 5:58.5 18:33.9 93 5:42.4 16:12.0 (10:29.7)
107 Smith, Evan JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:58.7 18:34.7   5:40.5 16:13.0 (10:32.5)
108 Mendoza, Jaime SR Ft. Wayne Snider 5:59.9 18:38.3   5:29.5 16:02.7 (10:33.2)
109 Ackerman, Josh SR New Palestine 6:00.2 18:39.3 94 5:30.4 16:16.3 (10:45.9)
110 Hammond, Jack SR Eastbrook 6:00.6 18:40.6 95 5:41.2 16:24.9 (10:43.7)
111 Ortiz, Leandro SR Concord 6:01.2 18:42.4 96 5:11.0 15:59.9 (10:48.9)
112 Thompson, Hunter SR Warsaw Community 6:01.3 18:42.6   5:34.7 16:22.3 (10:47.7)
113 Imel, Bennett SR North Central (Indianapolis) 6:02.1 18:45.1   5:35.6 16:19.2 (10:43.7)
114 Vollen, Isaiah SR Pendleton Heights 6:02.9 18:47.7   5:44.7 16:29.0 (10:44.3)
115 Montiel, Gamaliel SR Concord 6:03.2 18:48.6 97 5:38.3 16:26.5 (10:48.2)
116 Klein, Tom SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:03.2 18:48.7   5:29.1 16:34.5 (11:05.5)
117 Harrington, Caleb SR Pendleton Heights 6:04.1 18:51.5   5:31.2 16:25.8 (10:54.7)
118 Lamb, David SR North Central (Indianapolis) 6:04.6 18:52.9   5:36.8 16:25.2 (10:48.4)
119 Fleming, Austin SR Warsaw Community 6:04.6 18:53.0   5:41.3 16:26.4 (10:45.1)
120 Dupuy, Cameron JR West Noble 6:04.8 18:53.4   5:43.7 16:29.7 (10:46.0)
121 Brown, Emerson SR Bellmont 6:05.1 18:54.4   5:42.2 16:22.2 (10:40.1)
122 Simcox, Max SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:06.4 18:58.4   5:30.5 16:24.6 (10:54.1)
123 Creel, Elizah JR Pendleton Heights 6:07.6 19:02.3   5:31.8 16:38.4 (11:06.6)
124 Brown, Isaac SR Eastbrook 6:08.5 19:05.0 98 5:46.9 16:38.1 (10:51.2)
125 Green, Cooper SR Carroll (Fort Wayne) 6:09.8 19:09.1   5:26.1 16:29.9 (11:03.8)
126 Ruschhaupt, Jacob SR North Central (Indianapolis) 6:10.0 19:09.6   5:42.0 16:49.4 (11:07.5)
127 Espich, Nolan SR New Palestine 6:10.0 19:09.8 99 5:37.3 16:37.9 (11:00.6)
128 Golden, Broderick SR Ft. Wayne Snider 6:10.7 19:11.9   5:45.7 16:40.0 (10:54.4)
129 Guise, Deion JR Bellmont 6:10.9 19:12.3   5:42.2 16:42.3 (11:00.1)
130 Mohoi, Ethan SR Chesterton 6:11.1 19:13.0   5:45.9 17:01.9 (11:16.1)
131 Cobb, Mitchell SR Pendleton Heights 6:11.4 19:13.9   5:42.4 16:44.1 (11:01.8)
132 Wannemacher, Gage JR Van Wert 6:14.6 19:24.1 100 5:46.0 16:53.9 (11:08.0)
133 Spuller, Johnathon SR Ft. Wayne Snider 6:15.6 19:27.2   5:43.8 16:59.9 (11:16.1)
134 Kennedy, Logan JR Eastbrook 6:15.9 19:27.9 101 5:41.6 16:57.8 (11:16.3)
135 Corbin, Ethan SR Ft. Wayne Snider 6:17.5 19:33.0   5:51.7 17:10.3 (11:18.6)
136 Dane, Andrew SR Ft. Wayne Snider 6:17.7 19:33.7   5:46.8 17:11.2 (11:24.4)
137 Kleine, Owen SR New Palestine 6:19.2 19:38.2   5:37.6 17:03.0 (11:25.4)
138 Hoch, Brendan SR Chesterton 6:20.8 19:43.3   5:46.5 17:19.7 (11:33.3)
139 Cruz, Kevin SR Concord 6:21.5 19:45.3 102 5:38.1 17:15.2 (11:37.1)
140 Syswerda, Thane SR Eastbrook 6:21.9 19:46.6 103 5:57.5 17:17.2 (11:19.8)
141 Bass, Anthony SR Warsaw Community 6:22.6 19:49.0   5:33.2 17:09.2 (11:36.0)
142 Jones, Damion JR Eastbrook 6:22.8 19:49.6   5:58.4 17:29.5 (11:31.2)
143 Leicht, Seth SR Pendleton Heights 6:24.4 19:54.4   5:38.8 17:18.6 (11:39.8)
144 Tune, Johnathon SR Cardinal Ritter (Indianapolis) 6:24.7 19:55.3 104 5:55.2 17:22.5 (11:27.3)
145 Sheeley, Thomas SR West Noble 6:25.6 19:58.3   5:53.7 17:25.4 (11:31.7)
146 Buehrer, Adam SR New Palestine 6:26.0 19:59.3   5:40.7 17:12.5 (11:31.9)
147 LaShure, Jake SR Frankton 6:26.3 20:00.3 105 5:53.9 17:19.0 (11:25.2)
148 Didier, Joe SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:26.6 20:01.2   5:49.2 17:27.9 (11:38.7)
149 Sealscott, Jacob JR Van Wert 6:28.1 20:06.0 106 6:00.2 17:30.5 (11:30.4)
150 Carter, Noah SR Van Wert 6:28.5 20:07.1 107 6:00.3 17:30.3 (11:30.1)
151 Hudnut, Nathan SR North Central (Indianapolis) 6:30.0 20:11.8   6:02.4 17:47.4 (11:45.0)
152 Lawrence, Addison SR Frankton 6:30.4 20:12.9 108 5:54.5 17:36.3 (11:41.8)
153 Davenport, Zach SR Frankton 6:30.9 20:14.8 109 6:03.0 17:50.3 (11:47.4)
154 Castillo, Tyler SR Concord 6:31.3 20:15.8   5:45.7 17:30.6 (11:45.0)
155 Kochell , Wesley SR Cardinal Ritter (Indianapolis) 6:33.9 20:24.0 110 6:08.2 17:49.0 (11:40.8)
156 Rigsbee, Sam SR New Palestine 6:34.5 20:25.8   5:56.7 17:48.5 (11:51.9)
157 Gerber, Christian SR Frankton 6:36.4 20:31.8 111 6:18.3 18:02.5 (11:44.2)
158 Thompson, Will SR Frankton 6:37.2 20:34.3 112 6:06.8 17:57.3 (11:50.6)
159 McDaniel, T.J. SR New Palestine 6:37.7 20:35.7   6:02.6 17:49.4 (11:46.9)
160 Isaacs, Hayden JR New Palestine 6:44.7 20:57.4   6:01.9 18:09.6 (12:07.7)
161 Schipper, Joe SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:44.8 20:57.8   5:49.5 18:07.9 (12:18.4)
162 Lawrence, Bradley SR Frankton 7:16.0 22:34.9   5:55.6 19:15.0 (13:19.4)
163 Spath, Robert JR Van Wert 7:36.1 23:37.3   7:19.8 20:31.6 (13:11.9)
164 Johnican, Julious SR Cardinal Ritter (Indianapolis) 8:00.5 24:53.1   7:19.4 21:51.7 (14:32.4)
165 Lange, Ben SR Van Wert 8:29.4 26:22.9   7:21.8 22:19.6 (14:57.8)
166 Legg, Devon JR Eastbrook 8:29.5 26:23.2   7:48.4 23:10.9 (15:22.5)
167 Falder, Jonah JR Eastbrook 8:32.2 26:31.7   7:48.1 23:14.8 (15:26.8)
168 Sudduth, Killian SR Van Wert 8:55.3 27:43.3   7:24.1 23:56.5 (16:32.4)
Boys Red Race Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:26:18 17:15 34 1 3 5 9 16 17 19
2 1:30:09 18:01 78 7 12 15 20 24 26 32
3 1:33:46 18:45 133 8 14 22 29 60 62 69
4 1:36:29 19:17 177 23 25 31 33 65 81 82
5 1:37:34 19:30 177 6 18 28 42 83 89 95
6 1:37:12 19:26 190 2 27 44 58 59 63 76
7 1:37:36 19:31 190 11 21 39 51 68 70 86
8 1:38:57 19:47 201 36 37 38 43 47 54 64
9 1:38:38 19:43 206 4 34 35 61 72 85  
10 1:39:14 19:50 210 10 13 52 57 78 79 87
11 1:43:29 20:41 267 40 41 55 56 75 84 92
12 1:43:37 20:43 275 30 48 53 71 73 90 93
13 1:46:16 21:15 316 49 50 66 74 77 80 88
14 1:54:08 22:49 343 45 46 67 91 94    
Boys Red Race Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score 1 Mile Almost Ther
1 Vogel, Dereck SR Wabash 5:19.2 16:31.9 1 5:12.3 14:26.5 (9:14.3)
2 Sweet, Braden SR Southwood 5:21.4 16:38.6 2 5:11.9 14:34.5 (9:22.7)
3 Reed, Zack SR Wabash 5:24.4 16:47.9 3 5:11.6 14:43.5 (9:31.9)
4 Abernathy, Camden SR Winchester Community 5:31.3 17:09.5 4 5:12.7 14:54.1 (9:41.5)
5 Prater, Koby SR Wabash 5:32.2 17:12.1 5 5:13.7 14:56.8 (9:43.2)
6 Schrope, Skyler SR Eastern Hancock 5:35.7 17:23.1 6 5:19.2 15:15.0 (9:55.8)
7 Tuttle, Logan SR Hagerstown 5:35.9 17:23.9 7 5:16.2 15:02.7 (9:46.5)
8 Keily, Sam SR Churubusco 5:39.0 17:33.2 8 5:26.4 15:19.4 (9:53.0)
9 Stevens, Blakely SR Wabash 5:40.4 17:37.8 9 5:24.7 15:30.1 (10:05.5)
10 Schoen, Andrew SR Coldwater 5:40.8 17:38.9 10 5:32.1 15:29.7 (9:57.7)
11 Lozoya, Nathan SR Southern Wells 5:42.8 17:45.0 11 5:23.3 15:30.7 (10:07.5)
12 Halcomb, Elijah SR Hagerstown 5:43.9 17:48.6 12 5:30.5 15:31.7 (10:01.2)
13 Schoen, Isaac SR Coldwater 5:44.4 17:50.1 13 5:31.8 15:31.2 (9:59.4)
14 Skinner, Levi SR Churubusco 5:46.9 17:58.0 14 5:31.0 15:44.8 (10:13.9)
15 Elmore, Jason SO Wisdom Builders 5:48.7 18:03.5   5:32.7 15:46.1 (10:13.4)
16 Robinson, Holden SR Hagerstown 5:50.5 18:09.0 15 5:38.2 16:01.5 (10:23.4)
17 Nickerson, Aaron SR Wabash 5:50.5 18:09.1 16 5:28.1 15:47.9 (10:19.9)
18 Wilson, Jarrett SR Wabash 5:50.7 18:09.6 17 5:30.8 15:45.2 (10:14.5)
19 Campbell, Daniel SR Eastern Hancock 5:51.2 18:11.4 18 5:29.9 15:57.1 (10:27.2)
20 Callahan, Caleb SR Wabash 5:51.7 18:12.7 19 5:31.1 15:47.2 (10:16.2)
21 Nadler, Adam SR Hagerstown 5:54.0 18:19.9 20 5:33.7 15:58.8 (10:25.1)
22 Harris, Carson SR Southern Wells 5:55.3 18:24.0 21 5:53.2 16:16.1 (10:22.9)
23 Lantz, Eli SR Churubusco 5:55.5 18:24.6 22 5:30.8 16:04.4 (10:33.7)
24 McCurdy, Jesse SR Lapel 5:56.0 18:26.2 23 5:33.7 15:56.3 (10:22.7)
25 Osborne, Quentin JR Hagerstown 5:56.7 18:28.5 24 5:38.3 16:03.1 (10:24.8)
26 O'Connor, Killian SR Lapel 5:58.3 18:33.3 25 5:37.9 16:18.5 (10:40.7)
27 Creech, Blake SR Hagerstown 5:58.9 18:35.0 26 5:34.2 16:07.3 (10:33.1)
28 Prickett, Cayden SR Southwood 6:01.9 18:44.6 27 5:44.8 16:18.7 (10:34.0)
29 Kocher, Ethan JR Wabash 6:03.0 18:48.0   5:37.4 16:21.0 (10:43.6)
30 Edwards, Nick SR Eastern Hancock 6:03.5 18:49.3 28 5:38.9 16:23.6 (10:44.7)
31 Armogum, Jordan JR Liberty Christian 6:04.8 18:53.5   5:43.8 16:25.3 (10:41.5)
32 Kolvoord, Bryce SR Churubusco 6:05.2 18:54.9 29 5:40.9 16:40.0 (10:59.1)
33 Fisher, Caylor SR Northeastern 6:06.4 18:58.4 30 6:03.2 16:44.1 (10:41.0)
34 Rich, Luke SR Lapel 6:07.1 19:00.6 31 5:47.6 16:45.8 (10:58.2)
35 McKee, Alexander SR Hagerstown 6:08.8 19:06.0 32 5:38.4 16:30.3 (10:52.0)
36 Huber, Carson SR Lapel 6:09.2 19:07.2 33 5:33.7 16:18.2 (10:44.5)
37 Sanders, Trenton SR Winchester Community 6:11.0 19:12.9 34 5:52.8 16:46.6 (10:53.8)
38 Patterson, Gage JR Winchester Community 6:13.9 19:21.8 35 5:44.6 16:59.4 (11:14.8)
39 Napier, Dylan SR Hagerstown 6:14.3 19:23.1   5:43.4 16:59.8 (11:16.4)
40 Oliver, Corey SR Adams Central 6:16.1 19:28.6 36 5:52.7 16:57.7 (11:05.0)
41 Kaehr, Jake JR Adams Central 6:16.9 19:31.1 37 5:52.2 16:58.8 (11:06.7)
42 Wihebrink, Cameron SR Liberty Christian 6:18.2 19:35.1   5:57.3 17:11.9 (11:14.6)
43 Egly, Luke SR Adams Central 6:20.7 19:42.8 38 5:53.7 17:09.9 (11:16.2)
44 Garrett, Jay SR Southern Wells 6:20.8 19:43.1 39 5:59.8 17:08.6 (11:08.8)
45 Richmond, Luke SR Randolph Southern 6:22.1 19:47.2 40 6:05.5 17:02.4 (10:57.0)
46 Hosbrook, Joseph SR Randolph Southern 6:24.8 19:55.5 41 6:05.6 17:24.1 (11:18.6)
47 Davis, Wyatt SR Wabash 6:25.1 19:56.5   5:56.1 17:17.0 (11:21.0)
48 Sexton, Skyler SR Eastern Hancock 6:26.2 20:00.1 42 6:06.8 17:38.2 (11:31.4)
49 Hewitt, Ben SR Wabash 6:26.8 20:01.8   6:19.2 17:32.4 (11:13.2)
50 Arnold, Kaidenn SR Adams Central 6:27.2 20:03.0 43 6:11.2 17:34.0 (11:22.9)
51 Topliff, Landon SR Southwood 6:27.6 20:04.2 44 6:00.8 17:23.9 (11:23.1)
52 Krishnan, Nithin SR Ft. Wayne Canterbury 6:28.2 20:06.1 45 6:14.7 17:40.4 (11:25.7)
53 Bailey, Isaac SR Ft. Wayne Canterbury 6:29.4 20:10.1 46 6:15.6 17:40.4 (11:24.8)
54 Kuno, Shuhei SR Adams Central 6:30.1 20:12.2 47 6:02.7 17:30.2 (11:27.5)
55 Ramsey, Jackson JR Northeastern 6:30.4 20:13.1 48 6:09.0 17:39.7 (11:30.7)
56 Hasty, Cole SR Madison-Grant 6:30.7 20:14.0 49 6:00.3 17:39.0 (11:38.8)
57 Howell, Kaden SR Madison-Grant 6:31.3 20:15.7 50 6:02.5 17:39.1 (11:36.7)
58 Foss, James JR Southern Wells 6:31.4 20:16.0 51 6:02.2 17:47.9 (11:45.7)
59 Tebbe, Kendrick JR Coldwater 6:36.9 20:33.3 52 6:19.9 18:04.3 (11:44.4)
60 Stockton, Gannen SR Northeastern 6:37.1 20:33.7 53 6:03.9 17:55.0 (11:51.1)
61 Agler, Jadon JR Adams Central 6:39.4 20:40.9 54 6:01.7 18:02.8 (12:01.2)
62 Barker, Cole SR Randolph Southern 6:41.5 20:47.5 55 6:19.7 18:23.2 (12:03.5)
63 Deckard, T.C. SR Randolph Southern 6:41.6 20:48.0 56 6:13.5 18:09.0 (11:55.6)
64 Gruss, Jeremy SR Coldwater 6:42.8 20:51.6 57 6:10.7 18:12.6 (12:01.9)
65 Marlow, Jacob JR Southwood 6:43.0 20:52.4 58 6:29.0 18:20.6 (11:51.6)
66 Kelley, Carson SR Southwood 6:43.2 20:52.9 59 6:18.8 18:14.8 (11:56.1)
67 Prater, Shawn SR Churubusco 6:44.1 20:55.6 60 6:35.9 18:33.7 (11:57.8)
68 Briere, Richard SR Winchester Community 6:45.8 21:00.9 61 6:03.9 18:27.9 (12:24.0)
69 Brandt, Kyle SR Churubusco 6:47.1 21:05.1 62 6:37.8 18:33.8 (11:56.1)
70 McGouldrick, Liam SR Southwood 6:49.8 21:13.5 63 6:16.4 18:15.3 (11:59.0)
71 Smith, Ethan SR Liberty Christian 6:50.2 21:14.7   6:34.6 18:30.3 (11:55.8)
72 McAfee, Evan JR Adams Central 6:51.5 21:18.8 64 6:15.8 18:33.9 (12:18.2)
73 Stewart, Collin SR Lapel 6:52.7 21:22.2 65 6:39.9 18:45.0 (12:05.2)
74 Turner, Sinjin SR Madison-Grant 6:53.9 21:26.0 66 6:17.4 18:42.6 (12:25.2)
75 Rentschler, Ian SR Ft. Wayne Canterbury 6:54.2 21:27.0 67 6:29.9 18:45.6 (12:15.8)
76 Drennen, Vaughn SR Southern Wells 6:54.5 21:28.1 68 6:54.8 19:02.2 (12:07.4)
77 Reister, Korbyn SR Churubusco 6:54.7 21:28.7 69 6:20.5 18:44.2 (12:23.7)
78 Smith, Sammy JR Wabash 7:01.0 21:48.1   6:36.9 19:12.7 (12:35.8)
79 Harris, Austin JR Southern Wells 7:01.1 21:48.3 70 6:41.9 19:05.7 (12:23.9)
80 Abney-Booker, Garrett SR Northeastern 7:01.6 21:49.9 71 6:39.3 19:06.5 (12:27.3)
81 Berry, Ethan JR Wabash 7:02.2 21:52.0   6:51.3 19:16.1 (12:24.8)
82 Ridge, Dawson SR Winchester Community 7:02.9 21:54.1 72 6:13.1 19:10.3 (12:57.2)
83 Stephen, Mathew JR Northeastern 7:05.7 22:02.8 73 6:49.1 19:17.8 (12:28.8)
84 Harbert, Chad JR Madison-Grant 7:07.1 22:07.2 74 6:37.5 19:24.1 (12:46.6)
85 Shinn, Wyatt JR Randolph Southern 7:08.6 22:11.7 75 6:55.7 19:26.5 (12:30.9)
86 Roudebush, Ben SR Southwood 7:08.8 22:12.5 76 6:51.9 19:30.8 (12:39.0)
87 Wedekind, Gaven JR Liberty Christian 7:09.0 22:13.1   7:00.6 19:29.8 (12:29.3)
88 Rudy, Wyatt SR Madison-Grant 7:09.3 22:13.9 77 6:39.2 19:31.8 (12:52.6)
89 Smith, Brayden JR Southwood 7:09.5 22:14.7   6:37.5 19:30.2 (12:52.8)
90 Jones, Anthony SR Coldwater 7:11.5 22:20.9 78 6:43.8 19:33.5 (12:49.8)
91 Connelley, Korbin SR Adams Central 7:11.5 22:20.9   6:36.7 19:21.1 (12:44.4)
92 Graft, Cody SR Churubusco 7:15.0 22:31.6   7:12.5 19:46.8 (12:34.4)
93 Ahmed, Waleed SR Adams Central 7:16.2 22:35.5   6:29.3 19:12.5 (12:43.3)
94 Nelson, Weslee SR Southwood 7:18.0 22:40.9   6:51.9 19:47.5 (12:55.6)
95 Peace, Kaleb SR Adams Central 7:19.7 22:46.3   6:17.2 20:05.5 (13:48.4)
96 Homan, Carter SR Coldwater 7:20.4 22:48.6 79 7:06.7 20:10.6 (13:03.9)
97 Enlow, Keagan JR Madison-Grant 7:22.0 22:53.4 80 6:38.7 20:06.2 (13:27.5)
98 Richardson, Luke SR Lapel 7:22.6 22:55.2 81 6:49.4 19:53.7 (13:04.4)
99 Manning, Tommy JR Lapel 7:24.0 22:59.7 82 7:10.0 20:09.1 (12:59.1)
100 Surburg, Aaron SR Eastern Hancock 7:27.5 23:10.6 83 6:57.5 20:19.6 (13:22.2)
101 Rojas, Marco SR Randolph Southern 7:30.7 23:20.6 84 7:08.0 20:19.5 (13:11.6)
102 Davis, Dylan SR Winchester Community 7:30.8 23:20.8 85 6:58.5 20:35.8 (13:37.3)
103 Grove, Cameron SR Southern Wells 7:31.3 23:22.4 86 6:54.9 20:37.9 (13:43.1)
104 Findley, Blake JR Coldwater 7:32.1 23:24.7 87 7:06.1 20:41.6 (13:35.5)
105 Hill, Ryan JR Hagerstown 7:34.0 23:30.7   7:17.4 20:50.0 (13:32.6)
106 Taylor, Zeb SR Madison-Grant 7:34.4 23:31.8 88 7:08.7 20:37.0 (13:28.4)
107 Edwards, Luken JR Eastern Hancock 7:38.9 23:46.0 89 7:13.1 20:48.4 (13:35.4)
108 Gunkel, Seth SR Churubusco 7:43.5 24:00.1   6:59.9 21:04.5 (14:04.6)
109 Terrell, Klayton JR Adams Central 7:45.8 24:07.4   6:16.2 21:02.5 (14:46.3)
110 Berger, Paul SR Northeastern 7:46.1 24:08.2 90 7:09.6 21:23.3 (14:13.7)
111 Shively, Caiden JR Churubusco 7:49.9 24:20.0   7:25.3 21:21.3 (13:56.0)
112 May, Isaac SR Coldwater 7:53.5 24:31.4   7:06.2 21:17.8 (14:11.7)
113 Meeks, Cole SR Southern Wells 7:54.9 24:35.8   7:38.9 21:47.1 (14:08.2)
114 Waite, Matt SR Coldwater 7:58.6 24:47.1   7:05.4 21:23.5 (14:18.2)
115 Chelli, Tony JR Lapel 8:08.1 25:16.6   7:20.5 25:16.9 (17:56.4)
116 Fields, Kaden JR Churubusco 8:12.6 25:30.7   7:23.5 22:07.9 (14:44.5)
117 Amos, Skylar JR Southwood 8:14.4 25:36.4   7:14.7 22:21.4 (15:06.8)
118 Bowe, Gavin JR Ft. Wayne Canterbury 8:15.8 25:40.5 91 7:34.3 22:33.1 (14:58.8)
119 Phenis, Caden SR Randolph Southern 8:20.9 25:56.6 92 7:40.0 22:44.5 (15:04.5)
120 Freeman, Keaton JR Coldwater 8:35.0 26:40.1   8:58.2 26:39.8 (17:41.7)
121 Day, Spencer SR Northeastern 8:35.2 26:41.0 93 7:10.6 23:40.3 (16:29.8)
122 Lawee, Bloison SR Ft. Wayne Canterbury 8:36.5 26:45.0 94 7:37.7 23:25.6 (15:48.0)
123 Matthys, Caleb JR Eastern Hancock 8:40.3 26:56.7 95 7:16.1 23:25.4 (16:09.3)
124 Duncan, Ricky SR Churubusco 8:43.3 27:06.0   7:48.7 23:42.2 (15:53.5)
125 Sheets, Caleb SR Adams Central 9:01.9 28:03.8   7:56.2 24:34.6 (16:38.4)
126 Wehrkamp, Riley JR Coldwater 9:33.3 29:41.6   8:11.2 25:59.8 (17:48.7)
Middle School Girls Race Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:03:22 12:40 66 4 6 17 19 20 30 47
2 1:04:38 12:55 78 10 11 13 15 29 40 68
3 1:05:09 13:01 135 2 5 37 43 48 55 62
4 1:06:18 13:15 145 3 9 18 42 73 74 80
5 1:07:44 13:32 149 12 21 24 25 67 75 96
6 1:08:18 13:39 179 22 33 34 41 49 52 99
7 1:40:15 14:19 208 14 27 39   58 70 78
8 1:10:17 14:03 237 16 36 44 69 72 90 104
9 1:09:22 13:52 238 1 26 46 63 102 114 123
10 1:10:43 14:08 242 28 31 45 54 84 88 98
11 1:10:51 14:10 251 7 35 53 77 79 86 92
12 1:12:01 14:24 270 38 56 57 59 60 71 94
13 1:12:59 14:35 302 23 32 61 83 103 112 113
14 1:13:03 14:36 313 8 51 82 85 87 106 110
15 1:17:43 15:32 422 64 66 76 105 111 115 122
16 1:17:57 15:35 442 65 89 91 97 100 108 116
17 1:23:09 16:37 503 50 107 109 118 119 121 124
Middle School Girls Race Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Southerland, Nicki FR Delta Middle School 6:00.7 11:12.5 1
2 Rempe, Summer FR Noblesville East Middle School 6:14.1 11:37.4 2
3 Bennett, Lydia SO DeKalb Middle School 6:22.4 11:53.0 3
4 Hazelrigg, Paige SO Noblesville West Middle School 6:24.3 11:56.5 4
5 Applegate, Kennedy FR Noblesville East Middle School 6:26.0 11:59.6 5
6 Lahee, Brooke SO Noblesville West Middle School 6:30.0 12:07.1 6
7 Moore, Hannah FR Northwestern Middle School 6:36.1 12:18.5 7
8 Howell, Olivia FR Eastbrook JH 6:41.7 12:28.9 8
9 DeTray, Abby SO DeKalb Middle School 6:43.6 12:32.5 9
10 Bergan, Zoe SO Edgewood Middle School 6:46.9 12:38.6 10
11 Bugg, Ericka SO Edgewood Middle School 6:48.1 12:40.9 11
12 Steyer, Bizuye SO Van Wert Middle School 6:55.1 12:54.0 12
13 Bugg, Emily SO Edgewood Middle School 6:55.3 12:54.3 13
14 Fuelling, Kennedy SR Norwell Middle School 6:56.2 12:56.0 14
15 Smythe, Paige SO Edgewood Middle School 6:57.6 12:58.5 15
16 Kolvoord, Makenzie 8 Churubusco jr high 6:58.1 12:59.5 16
17 Sochocki, Ella 8 Noblesville West Middle School 6:58.3 12:59.9 17
18 Woodcox, Olivia FR DeKalb Middle School 7:00.8 13:04.6 18
19 Koszyk, Siri FR Noblesville West Middle School 7:02.9 13:08.5 19
20 Miller, Lexi 8 Noblesville West Middle School 7:04.4 13:11.2 20
21 McClain, Tyra SO Van Wert Middle School 7:06.6 13:15.3 21
22 Landis, Gabi FR Adams Central MS 7:07.5 13:17.1 22
23 McMillan, Kate SO Southern Wells 7:08.8 13:19.5 23
24 Hernandez, Ella FR Van Wert Middle School 7:11.3 13:24.1 24
25 Johnson, Macy FR Van Wert Middle School 7:11.4 13:24.3 25
26 Cox, Shannyn SO Delta Middle School 7:11.7 13:24.8 26
27 Huss, Brooklynn SO Norwell Middle School 7:11.7 13:24.9 27
28 Keller, Brianna SO Coldwater Junior High School 7:11.7 13:24.9 28
29 Price, Alexandra SO Edgewood Middle School 7:12.5 13:26.4 29
30 Pavich, Ava SO Noblesville West Middle School 7:13.1 13:27.5 30
31 Homan, Shelby SO Coldwater Junior High School 7:14.5 13:30.2 31
32 McFarren, Sydney FR Southern Wells 7:14.5 13:30.2 32
33 Henry, Maci 8 Adams Central MS 7:15.8 13:32.5 33
34 Anderson, Lily SO Adams Central MS 7:18.5 13:37.6 34
35 Giles , Hannah FR Eastern Middle School 7:18.6 13:37.8  
36 Newell, Ashley SO Northwestern Middle School 7:19.4 13:39.2 35
37 Elias, Ella 8 Churubusco jr high 7:19.5 13:39.4 36
38 Hacker, Rachel FR Noblesville East Middle School 7:21.0 13:42.3 37
39 Olvera, Isabel FR West Noble Middle School 7:21.7 13:43.6 38
40 Nunez, Marisol FR Norwell Middle School 7:23.2 13:46.2 39
41 Howett, Marissa FR Edgewood Middle School 7:23.3 13:46.4 40
42 Fruechte, Brooke FR Adams Central MS 7:24.9 13:49.4 41
43 Slavin, Samantha FR DeKalb Middle School 7:25.2 13:50.1 42
44 Meinerding, Megan FR Noblesville East Middle School 7:25.9 13:51.3 43
45 Smith, Astoria 8 Churubusco jr high 7:27.1 13:53.6 44
46 Schwieterman, Elise FR Coldwater Junior High School 7:27.2 13:53.8 45
47 Rouse, Abigail SO Delta Middle School 7:28.2 13:55.6 46
48 Lingenfelter, Bella FR Noblesville West Middle School 7:29.4 13:57.8 47
49 Soukup, Isabella SO Noblesville East Middle School 7:30.0 13:58.9 48
50 Jauregui, Abby FR Adams Central MS 7:32.0 14:02.7 49
51 Cooper, Beatrice 8 Burris Laboratory School 7:32.3 14:03.3  
52 Greene , Lily FR Eastern Middle School 7:32.8 14:04.2  
53 Mao, Shelly 8 Yorktown Middle School 7:35.0 14:08.2 50
54 Lakanen, Claire FR Eastbrook JH 7:39.4 14:16.5 51
55 Siefert, Brielle 8 Noblesville West Middle School 7:42.0 14:21.4  
56 White, Ruby FR Eastern Hancock MS 7:42.9 14:23.0  
57 Gilbert, Addison 8 Adams Central MS 7:44.2 14:25.5 52
58 Slaughter , Emily SO Eastern Middle School 7:45.4 14:27.7  
59 Saul, Katelyn SO Northwestern Middle School 7:45.4 14:27.7 53
60 Hamberg, Allison SO Coldwater Junior High School 7:46.0 14:28.8 54
61 Goins, Kate FR Noblesville East Middle School 7:46.8 14:30.3 55
62 Venturi, Silvia 8 West Noble Middle School 7:47.9 14:32.4 56
63 Christlieb, Elizabeth SO West Noble Middle School 7:48.6 14:33.7 57
64 Mashuda, Madison 8 Norwell Middle School 7:49.2 14:34.9 58
65 Klages, Rachel FR West Noble Middle School 7:49.8 14:36.0 59
66 Haro, Yoseline FR West Noble Middle School 7:49.9 14:36.1 60
67 Leidig, Breanna 8 Southern Wells 7:51.0 14:38.2 61
68 York, Kiersten FR Noblesville East Middle School 7:51.2 14:38.5 62
69 Woodard, Claire 8 Delta Middle School 7:53.2 14:42.2 63
70 Knot, Emily FR Noblesville East Middle School 7:53.8 14:43.4  
71 Highley, Leah FR Oak Hill Junior High School 7:54.2 14:44.2 64
72 Hardy, Makayla FR Eastern Hancock MS 7:54.5 14:44.7  
73 Steenbergh, Molley FR McCulloch Junior High 7:55.0 14:45.6 65
74 Strange, Hannah 8 Oak Hill Junior High School 7:55.3 14:46.1 66
75 Barnhart, Lexi SO Van Wert Middle School 7:55.6 14:46.7 67
76 Ellis, Piper SO Edgewood Middle School 7:56.1 14:47.6 68
77 Longardner, Jaelie 8 Churubusco jr high 7:57.0 14:49.4 69
78 Lesley, Teagan 8 Norwell Middle School 8:00.2 14:55.2 70
79 Clark, Ruby FR West Noble Middle School 8:00.3 14:55.5 71
80 Walters, Emma 8 Churubusco jr high 8:00.5 14:55.8 72
81 Gentis, KeiLin 8 DeKalb Middle School 8:02.1 14:58.8 73
82 Gentis, MeiLin 8 DeKalb Middle School 8:02.4 14:59.4 74
83 Carter, Tayler FR Van Wert Middle School 8:03.0 15:00.5 75
84 Wisner, Sadie FR Oak Hill Junior High School 8:05.5 15:05.2 76
85 Ballard, Hailee 8 Noblesville East Middle School 8:05.9 15:05.9  
86 Garcia, Chloe FR Heritage Junior High School 8:06.6 15:07.1  
87 Tong, Valerie SO Edgewood Middle School 8:07.9 15:09.6  
88 Couch, Brooklyn 8 Noblesville East Middle School 8:08.4 15:10.7  
89 Adams, Courtney 8 Northwestern Middle School 8:08.6 15:11.0 77
90 Shepherd, Allie SO Norwell Middle School 8:10.0 15:13.5 78
91 Peoples, Ava SO Northwestern Middle School 8:10.9 15:15.2 79
92 Rayl , Elizabeth FR Eastern Middle School 8:11.5 15:16.4  
93 Albertson, Emma 8 DeKalb Middle School 8:12.3 15:17.9 80
94 Bastin, Ally SO Noblesville East Middle School 8:12.5 15:18.2  
95 Hermann, Isabelle FR Edgewood Middle School 8:12.7 15:18.6  
96 Reinhard, Madalynn SO Norwell Middle School 8:12.9 15:19.0 81
97 Brown, Eden SO Eastbrook JH 8:13.0 15:19.1 82
98 Reinhard, Haleigh FR Norwell Middle School 8:13.6 15:20.3  
99 Clouse, Makennah SO Southern Wells 8:14.2 15:21.4 83
100 Riley, Ali SR Norwell Middle School 8:16.3 15:25.2  
101 Lefeld, Audrey FR Coldwater Junior High School 8:16.4 15:25.6 84
102 Heston, Zoe SO Noblesville West Middle School 8:16.8 15:26.3  
103 Doster, Addy SO Liberty Christian MS 8:17.1 15:26.8  
104 Hallis, Ellie FR Eastbrook JH 8:18.1 15:28.6 85
105 Dale, Abigail 8 Norwell Middle School 8:18.2 15:28.9  
106 Krisher, Ava FR Northwestern Middle School 8:18.8 15:30.0 86
107 Goble, Josie FR Eastbrook JH 8:19.0 15:30.3 87
108 Tobe, Olivia FR Coldwater Junior High School 8:19.3 15:30.8 88
109 Morris, Kaitlyn SR Eastern Hancock MS 8:20.3 15:32.8  
110 Hermann, Abygail FR Edgewood Middle School 8:20.9 15:34.0  
111 Buckler, Bella FR McCulloch Junior High 8:21.4 15:34.9 89
112 Debolt, Jorja FR Churubusco jr high 8:23.0 15:37.8 90
113 Pinnington, Gracie 8 DeKalb Middle School 8:26.1 15:43.7  
114 Giese, Lydia SO Heritage Junior High School 8:26.3 15:43.9  
115 Knoll, Martha 8 Noblesville East Middle School 8:26.5 15:44.4  
116 Larson, Kenzie 7 McCulloch Junior High 8:26.8 15:44.9 91
117 Wall, Ella SO Liberty Christian MS 8:26.9 15:45.1  
118 Hartup, Alexis FR Norwell Middle School 8:27.3 15:45.8  
119 Freeman, Sally SO Northwestern Middle School 8:27.7 15:46.6 92
121 Bish, Ava 8 West Noble Middle School 8:28.2 15:47.6 94
122 Chandler, Hope SO Burris Laboratory School 8:28.6 15:48.3  
124 Lawrence, Natalie FR Van Wert Middle School 8:28.7 15:48.5 96
125 Guerrero , Chistine FR McCulloch Junior High 8:29.7 15:50.4 97
126 Knittle, Alyssa FR Van Wert Middle School 8:30.0 15:50.8  
127 Coon, Makaden 8 Noblesville West Middle School 8:30.1 15:51.1  
128 Cooper, Paige 8 DeKalb Middle School 8:30.8 15:52.4  
129 Ratcliffe, Evelyn FR Noblesville West Middle School 8:32.8 15:56.1  
130 Stammen, Brooke SO Coldwater Junior High School 8:33.8 15:57.9 98
131 Krontz, Kyana SO DeKalb Middle School 8:33.8 15:57.9  
132 Shoaf, Josie FR Adams Central MS 8:34.4 15:59.0 99
133 Kahn, Makenzee SO Norwell Middle School 8:35.7 16:01.5  
134 Meredith, Emerson 8 Norwell Middle School 8:35.8 16:01.6  
135 Alsup, Talia FR McCulloch Junior High 8:36.2 16:02.3 100
136 Doster, Ashlyn 8 Liberty Christian MS 8:36.6 16:03.1  
138 Loser, Loghan FR Delta Middle School 8:39.0 16:07.6 102
139 Carl, Regan SO Edgewood Middle School 8:39.7 16:08.9  
140 LeMar, Grace SO Wabash 8:39.9 16:09.3  
141 Fiechter, Lexie 7 Southern Wells 8:40.3 16:10.1 103
142 Parra, Addison 8 Noblesville East Middle School 8:40.6 16:10.6  
143 Siefert, Thalia SO Noblesville West Middle School 8:41.4 16:12.0  
144 Wenning, Becca FR Coldwater Junior High School 8:42.7 16:14.5  
145 Puckett, Alanna 8 Noblesville East Middle School 8:43.6 16:16.3  
146 Shull, Mikaella 8 Churubusco jr high 8:44.1 16:17.1 104
147 Woodard, Audrey 8 Oak Hill Junior High School 8:45.0 16:18.8 105
148 Bass, Rebecca SO Edgewood Middle School 8:45.9 16:20.6  
149 McClain, Sereena FR Eastbrook JH 8:46.1 16:20.9 106
150 Verville, Sarah FR Van Wert Middle School 8:46.8 16:22.2  
151 Thompson, Lainey 8 Norwell Middle School 8:47.8 16:24.0  
152 Spangler , Mya 8 Yorktown Middle School 8:51.8 16:31.5 107
153 Frock, Kylee 8 Adams Central MS 8:52.4 16:32.6  
154 Morin, Allie 8 DeKalb Middle School 8:53.0 16:33.8  
155 Larson, Halle FR McCulloch Junior High 8:53.2 16:34.1 108
156 Jackson, Raegan 8 Yorktown Middle School 8:53.8 16:35.1 109
157 Eastus, Brook 7 Eastbrook JH 8:56.6 16:40.5 110
158 Falder, Lydia 8 Eastbrook JH 8:59.0 16:44.9  
159 Pepperman, Kylie SO Noblesville East Middle School 8:59.0 16:45.0  
160 Rinkenberger, Gracie FR Norwell Middle School 9:00.6 16:47.9  
161 Weber, Natalie FR Northwestern Middle School 9:00.6 16:48.0  
162 Sneed, Abby 8 Oak Hill Junior High School 9:01.6 16:49.7 111
163 Butler, Jenna FR Noblesville West Middle School 9:01.8 16:50.1  
164 White, Faith FR Southern Wells 9:02.2 16:50.9 112
165 Leas, Cambri FR Southern Wells 9:02.4 16:51.3 113
166 Bohanon, Olivia SO Delta Middle School 9:02.6 16:51.6 114
167 Dreibelbis, Katie 8 Churubusco jr high 9:02.6 16:51.6  
168 Butler, Brooke FR Noblesville West Middle School 9:02.8 16:52.0  
169 Finney, Courtney 8 Southwood Middle School 9:04.1 16:54.4  
170 Martinez, Emily 8 West Noble Middle School 9:05.9 16:57.7  
171 Gibbons, Abby FR Noblesville East Middle School 9:06.3 16:58.6  
172 Tricker, Exley 8 Noblesville East Middle School 9:07.3 17:00.3  
173 Hatchkiss, Jocelyn FR Norwell Middle School 9:08.5 17:02.7  
174 Beamer, Ivy 8 Wabash 9:11.5 17:08.3  
175 VanWinkle, Allie 8 Oak Hill Junior High School 9:11.8 17:08.8 115
176 Sabinske, Adeline 7 Southern Wells 9:15.0 17:14.8  
177 Leidig, Alexis 8 Southern Wells 9:16.3 17:17.3  
178 Tobe, Julia FR Coldwater Junior High School 9:16.4 17:17.3  
179 Bisher, Ava 7 Wabash 9:17.9 17:20.1  
180 Hartley, Shelby SO Edgewood Middle School 9:18.1 17:20.6  
181 Luckey, Emily FR McCulloch Junior High 9:18.3 17:20.9 116
182 Calderon, Jimena SO West Noble Middle School 9:19.0 17:22.3  
183 Refeld, Eva SO Churubusco jr high 9:20.8 17:25.6  
184 Speikes, Anasiah FR McCulloch Junior High 9:22.3 17:28.3  
185 Moreno, Breanna FR West Noble Middle School 9:22.6 17:28.9  
186 Macias, Gianna 8 West Noble Middle School 9:24.7 17:32.8  
187 Fisher, Emily SO McCulloch Junior High 9:29.7 17:42.2  
188 Jimenez, Alicia 7 McCulloch Junior High 9:29.9 17:42.5  
189 Lehman, Alaina FR Churubusco jr high 9:30.2 17:43.1  
191 Melcher, Kerrigan 8 Norwell Middle School 9:31.3 17:45.1  
192 Schoonover, Amy 8 Noblesville East Middle School 9:31.5 17:45.6  
193 Moulton, Aurilia 8 Yorktown Middle School 9:32.6 17:47.6 118
194 Utnage, Zera SO DeKalb Middle School 9:35.3 17:52.6  
195 Hammond, Anne 8 Eastbrook JH 9:37.1 17:55.9  
196 DeRolf, Claire 8 Noblesville West Middle School 9:40.2 18:01.7  
197 Hammond, Evelyn 8 Eastbrook JH 9:40.5 18:02.3  
198 Garber, Rebecca 8 Noblesville East Middle School 9:41.6 18:04.3  
199 Romano, Alexandra 8 Yorktown Middle School 9:43.0 18:07.0 119
200 Dinius, Brooke 8 Noblesville West Middle School 9:43.6 18:08.1  
201 Karn, Natalie SO Heritage Junior High School 9:44.7 18:10.0  
203 Havill, Serena SO Van Wert Middle School 9:48.0 18:16.3  
204 Miller, Myca FR DeKalb Middle School 9:48.5 18:17.3  
205 Borger, Lydia FR Coldwater Junior High School 9:49.2 18:18.6  
206 Aguilar, Citlali FR Van Wert Middle School 9:50.3 18:20.5  
207 Kruger, Elise SO Edgewood Middle School 9:54.6 18:28.6  
208 Key, Alexandria 8 Noblesville East Middle School 9:55.2 18:29.7  
209 Hughett, Brianna SO Southern Wells 9:57.5 18:34.0  
210 Richardson, Ava FR Norwell Middle School 10:00.3 18:39.2  
211 Garrison, Hannah 8 DeKalb Middle School 10:01.8 18:42.1  
212 Bolding, Rylee SO West Noble Middle School 10:05.6 18:49.2  
213 Dettrow, Chloe FR Van Wert Middle School 10:06.3 18:50.4  
214 Sherer, Breanna FR Van Wert Middle School 10:08.7 18:55.0  
215 Gifford, Casey 8 Yorktown Middle School 10:09.0 18:55.5 121
216 Howard, Maya 7 Wabash 10:09.2 18:55.8  
217 Waggle, Madison SO Oak Hill Junior High School 10:09.7 18:56.7 122
218 Coyne, Cassie 8 Norwell Middle School 10:10.6 18:58.5  
219 Crouch, Caitlyn FR Delta Middle School 10:12.3 19:01.6 123
220 Samborska, Sylvia SO Northwestern Middle School 10:12.9 19:02.7  
221 Lucas, Maci 8 Yorktown Middle School 10:13.4 19:03.7 124
222 Smith, Autumn 8 Heritage Junior High School 10:13.4 19:03.7  
223 Crouch, Alysha FR Yorktown Middle School 10:16.3 19:09.1  
224 Dafforn, Lily SO Churubusco jr high 10:19.7 19:15.4  
225 Bailey, Lilllee 8 Norwell Middle School 10:24.2 19:23.7  
226 Jennings, Ashlyn SO Van Wert Middle School 10:31.3 19:37.1  
227 Syswerda, Laynie 8 Eastbrook JH 10:34.1 19:42.2  
228 Martinez, Angela FR Edgewood Middle School 10:36.0 19:45.8  
229 Anderson, Lyra 8 Adams Central MS 10:40.2 19:53.6  
230 Sanders, Aria SO Yorktown Middle School 10:42.4 19:57.8  
231 Barber, Gracey FR Yorktown Middle School 10:45.4 20:03.3  
232 Kasten, Elizabeth FR Edgewood Middle School 10:51.3 20:14.3  
233 Barnes, Avery 8 Delta Middle School 10:56.7 20:24.4  
234 Brisco, Hattie SO Churubusco jr high 10:57.3 20:25.4  
235 Brenner, A.J. 8 Eastbrook JH 11:02.1 20:34.4  
236 Swanson, Alyssa SO Edgewood Middle School 11:04.6 20:39.1  
238 Topliff, Lydia 8 Southwood Middle School 11:14.9 20:58.2  
239 Kissling, Molly FR Edgewood Middle School 11:15.4 20:59.2  
240 Hughett, Carissa 8 Southern Wells 11:34.2 21:34.2  
241 Bachmann, Elaine 8 Yorktown Middle School 11:35.2 21:36.1  
242 Santino, Hannah SO Yorktown Middle School 11:35.2 21:36.2  
243 Hamner, Cambria 7 McCulloch Junior High 11:43.3 21:51.3  
244 Johnston, Catie FR Edgewood Middle School 11:45.1 21:54.7  
245 Dungan, Lilly 8 Yorktown Middle School 11:47.1 21:58.4  
246 McConnell, Emma 8 Yorktown Middle School 11:47.2 21:58.6  
247 Johnston, Sophia FR Edgewood Middle School 11:47.3 21:58.6  
248 Engleman, Melinda 8 West Noble Middle School 11:50.8 22:05.2  
249 Needler, Ashlie 8 Southern Wells 11:58.3 22:19.2  
250 Nichols, Makenna SO West Noble Middle School 12:02.9 22:27.8  
252 Dunn, Lucy 8 Noblesville West Middle School 12:06.8 22:35.1  
253 Ninete, Chloe 8 Noblesville West Middle School 12:10.0 22:41.0  
254 Gutierez, Aryanna SO Van Wert Middle School 12:43.9 23:44.3  
255 Rauch, Sydney SO Van Wert Middle School 13:09.9 24:32.8  
257 Wilson, Gabriella FR Yorktown Middle School 13:39.1 25:27.2  
258 Black, Sadie SO Delta Middle School 14:01.3 26:08.6  
259 Clark, Julia FR Yorktown Middle School 14:14.7 26:33.5  
Girls Red Race Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:50:36 22:07 48 5 8 10 12 13 16 25
2 1:54:08 22:49 71 4 9 17 19 22 45 46
3 1:56:31 23:18 105 2 6 29 30 38 42 51
4 2:00:27 24:05 130 11 20 27 31 41 56  
5 2:00:40 24:08 131 14 21 23 34 39 40 43
6 2:01:30 24:18 137 3 18 24 37 55 59 60
7 2:03:24 24:40 156 15 26 28 33 54    
8 2:04:40 24:56 170 7 32 36 47 48    
9 2:05:33 25:06 191 1 35 50 52 53 57  
10 2:23:24 28:40 274 44 49 58 61 62 63  
Girls Red Race Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score 1 Mile Almost Ther
1 Keesling, Leah SR Randolph Southern 6:22.0 19:46.8 1 6:11.2 17:18.7 (11:07.5)
2 Van De Weg, Marissa JR Adams Central 6:35.7 20:29.6 2 6:28.7 17:52.8 (11:24.2)
3 Aker, Mallory SR Southern Wells 6:51.5 21:18.7 3 6:40.4 18:41.0 (12:00.7)
4 Loller, Noelle SR Lapel 6:56.7 21:34.8 4 6:32.9 18:40.7 (12:07.9)
5 Neff, Hannah SR Westview 6:58.9 21:41.5 5 6:46.2 19:03.4 (12:17.3)
6 Reynolds, Olivia SR Adams Central 7:00.0 21:45.1 6 6:36.4 19:01.6 (12:25.2)
7 Baldwin, Ella SR Winchester Community 7:00.5 21:46.6 7 6:46.1 19:04.8 (12:18.7)
8 Yoder, Christine JR Westview 7:01.6 21:50.1 8 6:44.1 19:02.8 (12:18.7)
9 Rich, Paige SR Lapel 7:04.3 21:58.5 9 6:39.2 19:09.6 (12:30.4)
10 Helmuth, Jewel SR Westview 7:08.6 22:11.7 10 6:46.2 19:15.0 (12:28.8)
11 Graft, Katie JR Churubusco 7:10.2 22:16.8 11 6:49.1 19:36.2 (12:47.1)
12 Kohlheim, Sam SR Westview 7:12.8 22:24.8 12 6:49.9 19:34.8 (12:45.0)
13 Miller, Nicole SR Westview 7:14.0 22:28.5 13 6:50.4 19:32.8 (12:42.4)
14 Working, Whitney SR Wabash 7:14.3 22:29.6   6:54.4 19:38.2 (12:43.9)
15 Shafer, Anna SR Hagerstown 7:19.5 22:45.6 14 7:00.8 19:56.0 (12:55.3)
16 Quimby, Kayla SR Frankton 7:19.7 22:46.3 15 6:53.5 19:58.3 (13:04.8)
17 Fry, Deann SR Westview 7:20.3 22:48.2 16 6:57.9 19:53.6 (12:55.7)
18 Lutz, Kara SR Lapel 7:24.5 23:01.3 17 6:46.1 19:59.3 (13:13.2)
19 Neff, Kelli SR Southern Wells 7:33.4 23:28.9 18 7:16.0 20:43.5 (13:27.6)
20 Smith, Lauren SR Lapel 7:38.1 23:43.4 19 6:53.0 20:26.1 (13:33.1)
21 Basinger, Allie SR Churubusco 7:39.4 23:47.6 20 6:52.4 20:41.6 (13:49.3)
22 Nicholson, Ella SR Hagerstown 7:39.5 23:47.9 21 7:03.8 20:45.8 (13:42.1)
23 Loller, Lucy JR Lapel 7:40.4 23:50.6 22 7:17.2 20:47.6 (13:30.5)
24 Rojas, Teresa SR Hagerstown 7:41.9 23:55.3 23 7:09.5 20:51.2 (13:41.7)
25 Kratzer, Breann SR Southern Wells 7:42.5 23:57.1 24 7:24.4 21:05.4 (13:41.0)
26 Stoltzfus, Lindsay SR Westview 7:42.8 23:58.0 25 7:14.6 20:36.2 (13:21.7)
27 Hartley, Abby SR Frankton 7:42.9 23:58.3 26 6:51.1 20:42.1 (13:51.1)
28 Lindsay, Annie JR Eastern Hancock 7:47.2 24:11.9   7:02.1 21:08.3 (14:06.2)
29 Gaerte, Kaitlynne SR Churubusco 7:47.9 24:14.0 27 7:12.9 21:06.6 (13:53.7)
30 Huff, Kiley SR Frankton 7:49.2 24:18.0 28 7:21.2 21:15.5 (13:54.4)
31 Combs, Lilly JR Eastern Hancock 7:53.8 24:32.3   7:38.1 21:49.3 (14:11.3)
32 Oliver, Shelby JR Adams Central 7:54.0 24:32.7 29 7:29.8 21:37.1 (14:07.4)
33 Armes, Avree SR Adams Central 7:54.8 24:35.4 30 7:23.6 21:34.9 (14:11.3)
34 Willis, Ashton JR Eastern Hancock 7:55.4 24:37.2   7:16.2 21:45.6 (14:29.4)
35 Von Seggern, Isabella SR Ft. Wayne Canterbury 7:56.4 24:40.2   7:14.4 21:33.4 (14:19.0)
36 Zeigler, Jamie SR Churubusco 7:56.5 24:40.5 31 7:25.0 21:26.7 (14:01.8)
37 Rees, Ashley SR Winchester Community 7:57.8 24:44.6 32 7:18.7 21:23.8 (14:05.2)
38 Hintz, Shelby SR Frankton 7:58.5 24:46.8 33 7:40.8 21:49.5 (14:08.7)
39 Warfel, Jewelianna SR Hagerstown 7:59.5 24:50.0 34 7:29.8 21:44.0 (14:14.3)
40 Carr, Emma SR Northeastern 8:00.0 24:51.5   7:29.1 21:44.7 (14:15.6)
41 Shinn, Harley SR Randolph Southern 8:00.7 24:53.6 35 7:24.6 21:44.6 (14:20.0)
42 Corya, Maysa SR Winchester Community 8:02.0 24:57.8 36 7:38.8 21:54.1 (14:15.4)
43 Brewster, Adela JR Southern Wells 8:04.5 25:05.4 37 7:31.2 22:05.8 (14:34.6)
44 Call, Makenna SR Adams Central 8:05.5 25:08.7 38 7:24.4 21:51.0 (14:26.7)
45 Hobson, Monica SR Southwood 8:06.7 25:12.2   7:24.9 21:51.5 (14:26.6)
46 Godfrey, Allison SR Ft. Wayne Canterbury 8:07.4 25:14.4   7:27.0 22:03.6 (14:36.6)
47 Pass, Taylor JR Hagerstown 8:09.8 25:22.1 39 7:10.2 22:14.5 (15:04.3)
48 Matanich, Maci SR Hagerstown 8:10.5 25:24.3 40 7:40.6 22:01.5 (14:20.9)
49 Debolt, Cara JR Churubusco 8:12.1 25:29.2 41 7:17.3 22:18.4 (15:01.1)
50 Egly, Zoe SR Adams Central 8:18.2 25:47.9 42 7:23.4 22:22.9 (14:59.6)
51 Miller, Hailey JR Westview 8:21.4 25:58.0   7:53.7 22:37.6 (14:44.0)
52 Farmer, Kyley SR Hagerstown 8:22.8 26:02.4 43 7:52.3 22:45.9 (14:53.6)
53 Hall, Sierra SR Wabash 8:23.3 26:03.8   7:44.3 22:57.9 (15:13.6)
54 Barnett, Zoey SR Madison-Grant 8:28.0 26:18.4 44 7:49.1 22:58.8 (15:09.8)
55 Handwork, Anna SR Lapel 8:28.8 26:20.9 45 7:50.1 22:54.6 (15:04.6)
56 Manning, Ellie JR Lapel 8:29.6 26:23.6 46 7:56.0 22:54.4 (14:58.5)
57 Cowper, Ara SR Winchester Community 8:33.2 26:34.6 47 7:38.1 23:06.7 (15:28.6)
58 Berger, Jill JR Northeastern 8:33.9 26:37.0   8:23.3 23:32.2 (15:08.9)
59 Jester, Whitney SR Winchester Community 8:33.9 26:37.0 48 7:40.8 23:14.8 (15:34.0)
60 Mayfield, Mary JR Madison-Grant 8:35.8 26:42.8 49 7:54.6 23:13.5 (15:18.9)
61 Hale, Mattie JR Randolph Southern 8:36.8 26:45.8 50 7:49.2 23:18.0 (15:28.8)
62 Olmsted , Kaylee SR Adams Central 8:40.4 26:57.2 51 8:01.2 23:24.5 (15:23.3)
63 Hayes, Kalee SR Randolph Southern 8:41.7 27:01.0 52 7:57.2 23:36.4 (15:39.2)
64 Alka, Abigail SR Randolph Southern 8:43.3 27:06.2 53 8:04.7 23:38.2 (15:33.6)
65 Bontrager, Abby JR Westview 8:50.1 27:27.2   8:10.0 23:54.9 (15:45.0)
66 Hall, Karissa SR Frankton 8:52.6 27:35.0 54 8:12.3 24:07.9 (15:55.7)
67 Tucker, Juniper SR Southern Wells 8:54.5 27:41.0 55 8:23.6 24:23.9 (16:00.3)
68 Kugler, Camile SR Wabash 8:58.6 27:53.6   8:30.1 24:18.6 (15:48.6)
69 Oliger, Kassidy SR Hagerstown 8:59.1 27:55.2   8:51.5 24:43.2 (15:51.7)
70 Schuman, Katelynn SR Churubusco 8:59.6 27:56.8 56 7:55.2 24:33.0 (16:37.8)
71 Keesling, Olivia JR Randolph Southern 9:01.8 28:03.7 57 8:30.1 24:23.9 (15:53.9)
72 Mayfield, Lacey SR Madison-Grant 9:12.7 28:37.5 58 8:10.7 24:56.5 (16:45.9)
73 Rusche, Sydney SR Lapel 9:16.7 28:49.8   8:04.9 24:49.5 (16:44.6)
74 Coffell, Kyla SR Southern Wells 9:23.9 29:12.3 59 8:24.3 25:11.7 (16:47.4)
75 Neeley, MacKenzie SR Hagerstown 9:28.1 29:25.3   8:51.4 25:37.1 (16:45.7)
76 Rogers, Haley JR Southern Wells 9:30.2 29:31.9 60 8:45.8 25:56.8 (17:11.1)
77 Mosser, Haleigh SR Adams Central 9:33.2 29:41.2   8:15.6 25:37.3 (17:21.7)
78 Cass, Riley JR Madison-Grant 9:34.9 29:46.3 61 9:29.5 26:09.6 (16:40.1)
79 Foor, Baylee SR Hagerstown 9:37.1 29:53.3   8:55.1 26:12.3 (17:17.3)
80 Godfrey, Andrea SR Ft. Wayne Canterbury 9:59.3 31:02.3   9:01.9 26:58.8 (17:57.0)
81 Zettel, Paige JR Northeastern 10:04.1 31:17.0   8:33.9 27:30.0 (18:56.2)
82 Shoppell, Sophia SR Ft. Wayne Canterbury 10:14.8 31:50.4   9:14.4 27:40.0 (18:25.6)
83 Bowland, Chelsea JR Madison-Grant 10:17.7 31:59.5 62 8:49.8 27:54.8 (19:05.1)
84 Pax, Megan SR Madison-Grant 10:48.1 33:34.0 63 9:50.6 29:48.5 (19:57.9)
Girls Gold Race Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:50:48 22:09 56 5 6 8 13 24 29 62
2 1:51:46 22:21 63 7 9 10 12 25 39 57
3 1:54:52 22:58 101 4 16 20 21 40 59 60
4 1:58:56 23:47 139 2 15 23 35 64 65 68
5 1:59:02 23:48 141 3 14 38 41 45 50 58
6 1:59:24 23:52 142 18 22 27 33 42 55 63
7 1:59:10 23:50 163 1 17 30 54 61    
8 2:00:53 24:10 164 11 19 43 44 47 51 52
9 2:02:07 24:25 173 26 28 34 36 49    
10 2:05:38 25:07 218 31 32 46 53 56 67 70
11 2:31:03 30:12 291 37 48 66 69 71    
Girls Gold Race Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score 1 Mile Almost Ther
1 Phillips, Caylee SR Van Wert 6:12.6 19:17.8 1 6:18.2 17:01.8 (10:43.7)
2 Longshore, Lauren SR Northwestern 6:39.8 20:42.2 2 6:18.1 18:00.6 (11:42.6)
3 Robles, Makayla JR Delta 6:52.1 21:20.4 3 6:55.0 18:48.5 (11:53.5)
4 Clemens, Taylor SR Angola 6:52.4 21:21.3 4 6:18.4 18:32.2 (12:13.9)
5 Beaubien, Renee JR Leo 6:52.4 21:21.6 5 6:20.5 18:28.2 (12:07.7)
6 Norris, Eden JR Leo 6:58.8 21:41.4 6 6:28.7 18:52.8 (12:24.2)
7 Lushin, Olivia SR Western 7:01.2 21:48.8 7 6:24.2 18:57.7 (12:33.5)
8 Stine, Taylor JR Leo 7:05.7 22:02.9 8 6:34.0 19:16.9 (12:43.0)
9 Lushin, Hannah SR Western 7:05.8 22:02.9 9 6:32.7 19:23.1 (12:50.4)
10 Nicholson, Natalie SR Western 7:06.6 22:05.4 10 6:41.2 19:23.4 (12:42.2)
11 Graham, Katie SR Heritage 7:07.3 22:07.6 11 6:35.2 19:17.2 (12:42.0)
12 Hampshire, Megan SR Western 7:09.5 22:14.6 12 6:47.8 19:24.4 (12:36.6)
13 Fuchs, Megan SR Leo 7:10.6 22:18.0 13 6:36.1 19:28.1 (12:52.0)
14 Brelage, Ashleigh SR Delta 7:14.9 22:31.3 14 6:55.7 19:47.6 (12:51.9)
15 Lechner, Casey SR Northwestern 7:15.4 22:33.0 15 6:29.0 19:50.3 (13:21.4)
16 Blum, Hannah JR Angola 7:17.9 22:40.6 16 6:57.3 19:46.6 (12:49.4)
17 Kantz, Ella SR Eastern (Greentown) 7:22.2 22:54.1   6:58.2 20:00.7 (13:02.5)
18 Spath, Rachel SR Van Wert 7:22.4 22:54.6 17 6:52.6 20:09.3 (13:16.7)
19 Meyers, Autum SR Bellmont 7:22.6 22:55.2 18 7:01.3 20:04.4 (13:03.1)
20 Biggins, Lilly SR Heritage 7:22.7 22:55.6 19 6:52.4 20:05.8 (13:13.5)
21 Bell, Molly SR Angola 7:24.0 22:59.5 20 6:57.1 20:14.1 (13:17.1)
22 Luna, Michelle SR Angola 7:24.1 22:59.9 21 6:46.4 19:59.9 (13:13.5)
23 Smith, Hannah JR Muncie Burris 7:24.2 23:00.4   6:51.6 20:14.4 (13:22.8)
24 Singleton, Mia JR Bellmont 7:30.6 23:20.0 22 6:59.9 20:23.0 (13:23.1)
25 Deck, Ella JR Northwestern 7:30.9 23:21.0 23 6:58.2 20:34.3 (13:36.1)
26 Kissner, Lily SR Leo 7:32.0 23:24.6 24 7:15.6 20:35.8 (13:20.2)
27 Leeder, Victoria SR Eastern (Greentown) 7:34.4 23:31.9   7:00.0 20:35.6 (13:35.7)
28 Ford, Alivia SR Western 7:35.4 23:35.2 25 6:53.5 20:24.6 (13:31.1)
29 Foreman, Gabrielle SR West Noble 7:37.5 23:41.5 26 6:48.2 20:41.1 (13:52.9)
30 Scott, Carrie SR Bellmont 7:39.3 23:47.3 27 7:07.8 20:36.8 (13:29.0)
31 Parson, Thalia SR West Noble 7:40.2 23:50.1 28 6:52.6 20:44.6 (13:52.1)
32 Robinson, Elisabeth SR Leo 7:42.1 23:56.0 29 7:28.0 20:57.7 (13:29.7)
33 Gemmer, Ali SR Van Wert 7:42.8 23:58.1 30 7:16.1 20:46.8 (13:30.7)
34 Thygerson, Emeline SR Muncie Burris 7:43.7 24:01.0   7:07.0 20:57.2 (13:50.3)
35 Hammond, Bekah JR Eastbrook 7:44.3 24:02.7 31 7:11.1 20:57.3 (13:46.3)
36 Craw, Laynie SR Eastbrook 7:44.3 24:02.8 32 7:11.2 20:59.8 (13:48.7)
37 Melton, Delainey JR Bellmont 7:49.6 24:19.2 33 7:07.8 21:13.5 (14:05.8)
38 Shoemaker, Erin SR West Noble 7:51.3 24:24.6 34 7:02.6 21:03.6 (14:01.0)
39 Yager-Motl, Sophia SR Northwestern 7:52.1 24:27.0 35 7:19.3 21:28.0 (14:08.8)
40 Villalobos, Nallely SR West Noble 7:52.9 24:29.6 36 7:03.6 21:11.7 (14:08.2)
41 Gall, Sara SR Tipton 7:57.4 24:43.5 37 7:18.6 21:28.2 (14:09.7)
42 Cansler, Skyann SR Delta 7:58.0 24:45.3 38 7:45.6 21:50.4 (14:04.9)
43 Marley, Emma SR Western 7:59.0 24:48.4 39 6:56.7 21:11.1 (14:14.4)
44 Shively, Brooklynn SR Angola 7:59.8 24:50.9 40 7:23.1 21:44.4 (14:21.3)
45 Whitesel, Sarah SR Delta 8:03.3 25:01.9 41 7:14.4 21:41.9 (14:27.6)
46 Davis, Princess SR Bellmont 8:03.7 25:03.1 42 7:26.4 21:48.7 (14:22.4)
47 Whitacre, Anna Grace SR Heritage 8:04.4 25:05.2 43 7:15.4 21:50.3 (14:34.9)
48 Hermann, Maleah JR Heritage 8:06.3 25:11.1 44 6:48.8 21:41.9 (14:53.1)
49 Crouch, Melissa SR Delta 8:10.5 25:24.1 45 7:48.9 22:07.8 (14:18.9)
50 Bullock, Kayla SR Bullock Academy 8:12.1 25:29.2   7:26.2 22:04.9 (14:38.8)
51 Manning, Eleana SR Eastbrook 8:12.8 25:31.3 46 7:13.2 22:01.6 (14:48.5)
52 Kohrman, Nicole SR Heritage 8:13.7 25:34.2 47 7:15.5 22:12.2 (14:56.8)
53 Phillips, Gracie SR Tipton 8:14.1 25:35.3 48 7:16.4 22:08.4 (14:52.1)
54 Haro, Stephanie SR West Noble 8:16.1 25:41.5 49 7:21.6 22:39.9 (15:18.4)
55 Hart, Miranda SR Delta 8:17.2 25:45.1 50 7:56.5 22:33.9 (14:37.5)
56 Geise, Natalie SR Heritage 8:17.7 25:46.6 51 7:40.3 22:30.1 (14:49.9)
57 Sebring, Katelyn SR Heritage 8:19.2 25:51.2 52 6:58.1 22:23.2 (15:25.1)
58 Stuber, Jade SR Eastbrook 8:19.4 25:51.9 53 7:46.0 22:44.6 (14:58.7)
59 Williamson, Caton SR Van Wert 8:20.2 25:54.2 54 7:55.6 22:37.7 (14:42.1)
60 Morris, Faith SR Bellmont 8:22.1 26:00.1 55 7:46.6 22:49.2 (15:02.6)
61 Manning, Rachel SR Eastbrook 8:25.2 26:09.9 56 7:42.2 23:01.6 (15:19.4)
62 Manuel, Sarah SR Western 8:27.1 26:15.6 57 7:03.8 23:06.0 (16:02.2)
63 Thorpe, Alyssa SR Delta 8:30.0 26:24.7 58 8:02.2 23:18.4 (15:16.3)
64 Alexander, Katie JR Delta 8:30.1 26:25.1   8:12.0 23:11.9 (14:59.9)
65 Temple, Bailey SR Angola 8:33.4 26:35.3 59 8:10.8 23:23.4 (15:12.7)
66 Simmons, Courtney SR Angola 8:33.7 26:36.1 60 7:34.6 22:53.2 (15:18.7)
67 Huebner, Jerica SR Van Wert 8:43.3 27:06.0 61 7:55.0 23:50.0 (15:55.0)
68 Hipskind, Josie SR Leo 8:45.1 27:11.8 62 8:29.9 23:54.3 (15:24.4)
69 Gerardot, Miranda SR Heritage 8:51.0 27:29.8   7:33.7 23:46.8 (16:13.2)
70 Frantz, Veronica SR Bellmont 8:51.9 27:32.7 63 7:55.0 23:51.2 (15:56.3)
71 Wade, Katelyn SR Delta 8:58.0 27:51.6   8:12.7 24:16.9 (16:04.2)
72 Fernandes, Kaylynne SR Northwestern 8:58.4 27:53.0 64 7:56.9 24:30.7 (16:33.9)
73 Rachel, McKinnon SR Heritage 9:04.7 28:12.6   7:47.3 24:18.7 (16:31.4)
74 Hendrickson, Ellie SR Northwestern 9:07.7 28:21.9 65 8:28.8 24:52.4 (16:23.6)
75 McClain, Gracie JR Eastern (Greentown) 9:13.7 28:40.5   8:31.8 25:00.4 (16:28.7)
76 Crouch, Libby JR Delta 9:16.3 28:48.7   8:20.3 25:18.0 (16:57.8)
77 Parton, Celia SR Tipton 9:17.6 28:52.6 66 8:11.3 25:07.8 (16:56.5)
78 Cox, Kaylene SR Eastbrook 9:24.2 29:13.1 67 8:10.8 25:10.0 (16:59.2)
79 Matheny, Erin SR Eastern (Greentown) 9:31.3 29:35.2   8:54.2 25:40.0 (16:45.9)
80 Morrow, Brenna JR Northwestern 9:37.7 29:55.2 68 8:28.7 25:53.5 (17:24.9)
81 Phillips, Mikayla SR Northwestern 9:48.7 30:29.3   8:31.3 26:31.4 (18:00.1)
82 Muncie, A.J. SR Tipton 10:04.8 31:19.4 69 8:10.2 27:27.4 (19:17.2)
83 Selking, Claire SR Heritage 10:10.9 31:38.3   9:13.1 27:28.1 (18:15.1)
84 Perkins, Emma SR Leo 10:27.0 32:28.3   10:05.3 28:27.0 (18:21.7)
85 Hockemeyer, JoLynn SR Bellmont 10:31.2 32:41.4   8:14.9 28:46.4 (20:31.5)
86 Zelt, Liz SR Heritage 10:31.2 32:41.5   8:28.1 28:46.2 (20:18.2)
87 Neargardner, Emma JR Eastbrook 10:53.8 33:51.5 70 9:07.1 29:27.8 (20:20.7)
88 Allison, Lauren SR Tipton 13:03.0 40:33.1 71 11:12.1 35:00.0 (23:48.0)
89 Bebout, Brianna SR Van Wert DNF   7:58.4  
89 Cotterchio, Chiara SR Angola DNF   7:22.5  
89 Wallen, Megan SR West Noble DNF   6:18.0 18:01.6 (11:43.6)
89 Plank, Morgan SR West Noble DNF   6:30.4  
89 Conatser, Cora SR Delta DNF   7:56.5  
89 Haro, Yesenia SR West Noble DNF   7:51.1  
89 Geiger, Anna SR Bellmont DNF   7:36.4  
89 Hapner, Molly SR Eastern (Greentown) DNF   7:48.6  
Boys Purple Race Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:31:06 18:13 58 2 3 11 16 26 29 32
2 1:32:41 18:32 86 1 6 10 34 35 41 46
3 1:36:17 19:15 111 9 13 19 28 42 58 64
4 1:37:24 19:28 127 20 23 24 27 33 40 53
5 1:37:07 19:25 129 8 15 25 36 45 52 55
6 1:38:25 19:41 143 14 17 31 38 43 44 48
7 1:38:26 19:41 149 4 12 30 49 54 56 57
8 1:44:01 20:48 183 5 7 39 63 69    
9 1:42:31 20:30 191 21 22 37 51 60 70  
10 1:50:22 22:04 259 18 47 61 66 67 68  
11 1:57:15 23:27 307 50 59 62 65 71 72  
Boys Purple Race Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score 1 Mile Almost Ther
1 Mitsch, Matthew SR Yorktown 5:18.9 16:30.9 1    
2 Wakeman, Landon SR Columbia City 5:30.2 17:05.8 2    
3 Mills, Nathan SR Columbia City 5:36.7 17:26.1 3    
4 Adams, Clayton SR DeKalb 5:44.5 17:50.4 4    
5 Tai, Milaque SR Ft. Wayne Wayne 5:47.5 17:59.6 5    
6 Bonsack, Caleb SR Yorktown 5:49.4 18:05.6 6    
7 McPherson, Robert SR Ft. Wayne Wayne 5:50.4 18:08.6 7    
8 Ly, Ethan SR Celina 5:50.4 18:08.8 8    
9 Bennett, Isaiah SR Muncie Central 5:50.9 18:10.4 9    
10 Weiss, Sean SR Yorktown 5:51.8 18:13.1 10    
11 Spencer, Reece SR Columbia City 5:53.6 18:18.8 11    
12 Beer, Cale SR DeKalb 5:54.3 18:20.7 12    
13 Byrd, Kavan SR Muncie Central 5:56.2 18:26.6 13    
14 Adkins, Britton SR New Castle Chrysler 5:57.8 18:31.7 14    
15 Klosterman, Jacob SR Celina 5:58.4 18:33.6 15    
16 Mills, Nick SR Columbia City 6:02.4 18:46.1 16    
17 Wilburn, Jaycee SR New Castle Chrysler 6:03.7 18:49.9 17    
18 Wallace, Julian SR Kokomo 6:09.5 19:08.0 18    
19 Martinez, A.J. SR Muncie Central 6:11.1 19:12.9 19    
20 Fisher, Raven SR Mississinewa 6:11.4 19:14.1 20    
21 Barnes, Joel SR Marion 6:12.0 19:16.0 21    
22 Morgan, Tyler SR Marion 6:12.3 19:16.7 22    
23 Coffey, Collin SR Mississinewa 6:13.1 19:19.3 23    
24 Alsup, Jon SR Mississinewa 6:13.9 19:21.7 24    
25 Shrock, Noah SR Celina 6:14.4 19:23.3 25    
26 Hall, Austin JR Columbia City 6:16.6 19:30.1 26    
27 Ehmer, Jacob SR Mississinewa 6:19.6 19:39.4 27    
28 Bradford, Dylan JR Muncie Central 6:19.7 19:39.7 28    
29 Mills, Seth JR Columbia City 6:19.8 19:40.2 29    
30 George, Clayton SR DeKalb 6:19.9 19:40.4 30    
31 Brock, Ben SR New Castle Chrysler 6:21.0 19:43.7 31    
32 Trier, Logan JR Columbia City 6:21.9 19:46.7 32    
33 Huffman, Zak SR Mississinewa 6:23.0 19:49.9 33    
34 Wilhoite, Thomas SR Yorktown 6:23.6 19:51.8 34    
35 Willey, Sam SR Yorktown 6:26.1 19:59.7 35    
36 Robinson, John SR Celina 6:29.2 20:09.3 36    
37 Warpool, Austin SR Marion 6:31.3 20:15.7 37    
38 Planchon, Dominick SR Columbia City 6:32.6 20:20.0      
39 Hall, Ben SR New Castle Chrysler 6:36.1 20:30.8 38    
40 Crisp, Austin SR Ft. Wayne Wayne 6:36.6 20:32.2 39    
41 Parish, Tony SR Mississinewa 6:36.6 20:32.4 40    
42 Hendricks, Isaac SR Columbia City 6:36.7 20:32.5      
43 Story, Wes SR Columbia City 6:37.2 20:34.3      
44 Mullinax, Alton SR Columbia City 6:39.7 20:41.8      
45 Suer, Ben SR Yorktown 6:40.6 20:44.6 41    
46 Charles, Quentin SR Muncie Central 6:41.7 20:48.0 42    
47 Humbles, Ayden SR New Castle Chrysler 6:42.1 20:49.5 43    
48 Carter, Luke SR New Castle Chrysler 6:42.3 20:50.0 44    
49 McDonough, Ryan SR Celina 6:43.2 20:52.9 45    
50 Harrold, Ian JR Columbia City 6:44.4 20:56.5      
51 McKinley, Seth JR Yorktown 6:44.9 20:58.0 46    
52 Elkin, Nathanael SR Kokomo 6:46.6 21:03.5 47    
53 Hedges, Quentin SR New Castle Chrysler 6:46.7 21:03.6 48    
54 Rowe, Matthias SR DeKalb 6:47.2 21:05.2 49    
55 Jordan, Hunter SR Richmond 6:49.1 21:11.0 50    
56 Guerrero, Latrell SR Marion 6:50.0 21:14.0 51    
57 Adams, Braydon SR Celina 6:53.6 21:25.0 52    
58 Bolden, Sam SR Mississinewa 6:53.6 21:25.0 53    
59 McIntire, Braeden SR DeKalb 6:55.0 21:29.5 54    
60 King, Josh SR Celina 6:55.4 21:30.8 55    
61 Brumley, Sam JR Yorktown 6:56.4 21:33.8      
62 Reynolds, Dominic SR New Castle Chrysler 6:56.7 21:34.9      
63 Dickey, Skylar JR New Castle Chrysler 6:56.9 21:35.4      
64 Hopkins, Colby SR Yorktown 6:59.7 21:44.1      
65 Seiler, Zack SR DeKalb 7:00.5 21:46.6 56    
66 Thompson, Jaret SR DeKalb 7:03.4 21:55.6 57    
67 Lloyd, Matt SR Muncie Central 7:04.2 21:58.1 58    
68 Williams, Collin JR Celina 7:04.7 21:59.6      
69 Head, Benjamin SR New Castle Chrysler 7:06.1 22:04.0      
70 Long, Shaun JR Richmond 7:08.5 22:11.4 59    
71 Vice, Jackson SR Marion 7:14.3 22:29.3 60    
72 Whitaker, Cameron SR Yorktown 7:14.8 22:30.9      
73 Corbin, Travarion JR Kokomo 7:17.9 22:40.7 61    
74 Hazen, Paul SR Yorktown 7:20.0 22:47.3      
75 Salisbury, Nick SR DeKalb 7:21.8 22:52.9      
76 Smith, Landon JR Richmond 7:23.0 22:56.4 62    
77 Evans, Gabe SR Ft. Wayne Wayne 7:24.0 22:59.7 63    
78 Adams, Charles SR Muncie Central 7:24.8 23:02.0 64    
79 Johnson, Jaiden SR New Castle Chrysler 7:25.3 23:03.7      
80 Graham, Ben SR Richmond 7:25.8 23:05.3 65    
81 Privett, Andrew SR Yorktown 7:26.8 23:08.3      
82 Todd, Bernius JR Mississinewa 7:28.1 23:12.3      
83 Poor, Jakob SR Celina 7:29.0 23:15.0      
84 Linton-Jones, Kris SR Mississinewa 7:32.1 23:24.8      
85 Elder, Cody JR Kokomo 7:37.0 23:40.1 66    
86 Elkin, Isaac JR Kokomo 7:40.3 23:50.2 67    
87 Kerzee, Ethan SR Celina 7:40.4 23:50.6      
88 Marden, Isaiah JR Kokomo 7:41.8 23:54.9 68    
89 Nash, Bryce SR Mississinewa 7:43.0 23:58.5      
90 Bennett, Solomon SR Ft. Wayne Wayne 7:50.2 24:20.9 69    
91 Schaffner, Cooper SR Celina 7:56.4 24:40.4      
92 Carrico, Logan SR Marion 7:59.0 24:48.2 70    
93 Stewart, Graeme SR Celina 8:17.1 25:44.7      
94 Taylor, Westley SR Muncie Central 8:29.9 26:24.5      
95 Bray, Alexander JR New Castle Chrysler 8:34.4 26:38.5      
96 Whited, Brenton SR Richmond 8:57.8 27:51.0 71    
97 Tharp, Carter SR Muncie Central 9:05.1 28:13.8      
98 Huffman, Kai SR DeKalb 9:06.3 28:17.4      
99 Hoffer, Jakin SR Richmond 9:41.9 30:08.2 72    
100 Schnake, Mason SR Muncie Central 10:12.6 31:43.5      
Middle School Boys Race Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 56:04 11:12 54 2 3 4 14 31 36 42
2 58:30 11:42 110 6 11 28 30 35 37 52
3 58:37 11:43 121 9 12 18 38 44 51 59
4 58:14 11:38 124 1 15 25 40 43 47 62
5 59:31 11:54 162 5 21 22 41 73 102 109
6 1:01:10 12:14 217 8 46 49 53 61 69 79
7 1:01:32 12:18 231 7 50 54 55 65 66 93
8 1:01:59 12:23 254 16 29 34 77 98 124 134
9 1:02:21 12:28 268 23 24 39 81 101 104 107
10 1:03:02 12:36 289 27 57 63 70 72 91 99
12 1:04:04 12:48 332 32 33 75 92 100 103 126
13 1:04:10 12:50 335 56 58 71 74 76 86 97
14 1:04:01 12:48 339 10 48 78 89 114 121 140
15 1:05:14 13:02 361 13 19 82 117 130 135  
16 1:05:29 13:05 397 45 68 84 88 112 115 141
17 1:05:42 13:08 409 20 90 95 96 108 122 142
18 1:07:45 13:33 462 60 64 94 119 125 132 133
19 1:09:54 13:58 540 83 87 118 123 129 131 137
20 1:10:41 14:08 544 80 85 116 127 136 139 143
21 1:18:27 15:41 613 105 106 120 138 144 145  
Middle School Boys Race Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Price, Noah SO Liberty Christian MS 5:37.5 10:29.2  
2 Propst, Asher SO Noblesville East Middle School 5:42.6 10:38.6 1
3 Bragg, Jacob SO Noblesville West Middle School 5:48.3 10:49.4 2
4 Moor, Alec FR Noblesville West Middle School 5:49.0 10:50.6 3
5 Click, Caden FR Noblesville West Middle School 5:52.3 10:56.7 4
6 Flora, Grant SO West Noble Middle School 5:52.8 10:57.8 5
7 Jackson, Owen FR Oak Hill Junior High School 6:00.3 11:11.6 6
8 Batio, Clay SO Delta Middle School 6:02.1 11:15.1 7
9 Ford, Dave SO Wabash 6:02.8 11:16.3 8
10 Brown, Clayton SO DeKalb Middle School 6:03.5 11:17.6 9
11 Springer, Gage SO Van Wert Middle School 6:04.0 11:18.6 10
12 Biegel, Landon SO Oak Hill Junior High School 6:04.4 11:19.4 11
13 O'Keefe, Timothy FR DeKalb Middle School 6:05.9 11:22.1 12
14 Miller, Edric SO Eastern Hancock MS 6:06.0 11:22.4 13
15 Barnes, Brady SO Noblesville West Middle School 6:07.0 11:24.1 14
16 Mumaw, Luke FR Noblesville East Middle School 6:08.0 11:26.0 15
17 Jimenez, Mario SO McCulloch Junior High 6:08.1 11:26.2 16
19 Brown, Keenan SO DeKalb Middle School 6:12.7 11:34.8 18
20 Markley, Preston 8 Eastern Hancock MS 6:15.4 11:39.8 19
21 Crosser, Gannon SO Yorktown Middle School 6:15.5 11:40.1 20
22 Silva, Isaac SO West Noble Middle School 6:16.2 11:41.3 21
23 Lowe, Isaiah SO West Noble Middle School 6:16.2 11:41.3 22
24 Dailey, Nathan SO Edgewood Middle School 6:18.3 11:45.3 23
25 Swartz, Tyler FR Edgewood Middle School 6:18.4 11:45.5 24
26 Dubson, Kaiden SO Noblesville East Middle School 6:18.4 11:45.5 25
28 Steele, Carter FR Adams Central MS 6:22.7 11:53.5 27
29 Strange, Matthew SO Oak Hill Junior High School 6:22.8 11:53.7 28
30 Powell, Alex SO McCulloch Junior High 6:25.4 11:58.5 29
31 Scalf, Andrew SO Oak Hill Junior High School 6:26.7 12:00.9 30
32 Swift, Quinton FR Noblesville West Middle School 6:27.9 12:03.2 31
33 Champion, Caleb SO Northwestern Middle School 6:27.9 12:03.2 32
34 LaShure, Gunnar SO Northwestern Middle School 6:28.3 12:03.9 33
35 Beck, Nathaniel 8 McCulloch Junior High 6:28.4 12:04.1 34
36 Westgate, Kaleb FR Oak Hill Junior High School 6:28.6 12:04.5 35
37 Cummings, Grant FR Noblesville West Middle School 6:28.6 12:04.5 36
38 Barton, Gabe SO Oak Hill Junior High School 6:29.2 12:05.5 37
39 Knepper, Elijah SO DeKalb Middle School 6:30.0 12:07.0 38
40 McPhail, Noah 8 Edgewood Middle School 6:30.0 12:07.1 39
41 Shinneman, Jack 8 Noblesville East Middle School 6:30.4 12:07.9 40
42 Rodriguez, Evan FR West Noble Middle School 6:32.6 12:11.9 41
43 Strong, Jack 8 Noblesville West Middle School 6:33.6 12:13.7 42
44 Hartley, Cohen FR Noblesville West Middle School 6:34.1 12:14.8  
45 Livingston, Brayden 8 Noblesville East Middle School 6:34.9 12:16.2 43
46 Hefty, Mattias FR DeKalb Middle School 6:35.0 12:16.3 44
47 McBride, Colin SO Burris Laboratory School 6:35.4 12:17.1 45
48 Callahan, Eli SO Wabash 6:35.4 12:17.2 46
49 Neal, Ronnie 8 Noblesville East Middle School 6:35.7 12:17.7 47
50 Tippner, AJ SO Noblesville West Middle School 6:38.1 12:22.1  
51 Bodinus, Luke 8 Noblesville West Middle School 6:38.7 12:23.2  
52 Miller, Rylan FR Van Wert Middle School 6:39.3 12:24.5 48
53 Vogel, Kaden FR Wabash 6:39.9 12:25.6 49
54 Bilby, Jacob FR Delta Middle School 6:41.0 12:27.6 50
55 McIntire, Jaren FR DeKalb Middle School 6:42.1 12:29.7 51
56 Sweet, Trenton FR Oak Hill Junior High School 6:42.7 12:30.7 52
57 Booth, Justin SO Wabash 6:43.1 12:31.5 53
58 Clark, Caden SO Delta Middle School 6:43.2 12:31.7 54
59 Furney, Jayden FR Delta Middle School 6:44.7 12:34.4 55
60 Kwandrans, Bobby SO Norwell Middle School 6:45.4 12:35.7 56
61 Pickford, Taylor FR Adams Central MS 6:45.5 12:35.9 57
62 Taylor, Declan FR Norwell Middle School 6:46.5 12:37.9 58
63 Fillenwarth, Nate SO DeKalb Middle School 6:47.2 12:39.2 59
64 Gruss, Justin FR Coldwater Middle School 6:47.3 12:39.4 60
65 Kneller, Ryan 8 DeKalb Middle School 6:47.4 12:39.6  
66 Thrush, Trey FR Wabash 6:47.5 12:39.7 61
67 Kenley, Ray FR Noblesville East Middle School 6:49.1 12:42.6 62
68 Maller, Trace 8 Adams Central MS 6:49.1 12:42.6 63
69 Eyink, Drew FR Coldwater Middle School 6:49.3 12:43.0 64
70 Barnes, Bode 8 Noblesville West Middle School 6:49.4 12:43.3  
71 Moore, Samuel SO DeKalb Middle School 6:49.7 12:43.8  
72 King, Royce FR Delta Middle School 6:49.8 12:43.9 65
73 Smith, Evan FR Noblesville East Middle School 6:51.3 12:46.8  
74 Mathis, Anthony 8 Noblesville East Middle School 6:51.6 12:47.4  
75 Perez, Aldo 8 Noblesville West Middle School 6:51.9 12:47.9  
76 Elliot, Caleb SO Delta Middle School 6:52.2 12:48.5 66
78 Smith, Moses FR Burris Laboratory School 6:53.7 12:51.2 68
79 Haupert, William FR DeKalb Middle School 6:54.0 12:51.8  
80 Howard, Chase 8 Wabash 6:54.5 12:52.7 69
81 Currie, Trevor FR Adams Central MS 6:55.0 12:53.7 70
82 Austin, AJ FR Oak Hill Junior High School 6:55.8 12:55.1  
83 Wilson, Brayson 8 Norwell Middle School 6:56.2 12:56.0 71
84 Schwartz, Trevor 8 Adams Central MS 6:56.8 12:57.0 72
85 Drake, Cooper 7 Southwood Middle School 6:56.9 12:57.2  
86 Mayorga, Miguel FR West Noble Middle School 6:58.0 12:59.2 73
87 Taylor, Logan SO Norwell Middle School 6:58.2 12:59.7 74
88 Feazel, Colin SO Northwestern Middle School 6:58.3 12:59.9 75
89 Morris, Kyler 8 Norwell Middle School 6:58.8 13:00.8 76
90 Hawkins, Micah 7 McCulloch Junior High 6:58.9 13:01.0 77
91 Montgomery, Gideon FR Van Wert Middle School 6:59.7 13:02.5 78
92 Fuchs, Jacob SO Wabash 6:59.8 13:02.7 79
93 Daughtery, Carter 8 Eastbrook JH 7:00.3 13:03.5 80
94 Benyousky, Jason SO Edgewood Middle School 7:01.3 13:05.5 81
95 Powers, Caden 7 Eastern Hancock MS 7:02.0 13:06.8 82
96 Bricker, Joshua FR Southern Wells 7:02.4 13:07.4 83
97 Wilson, Ethan SO Noblesville West Middle School 7:02.5 13:07.7  
98 Ogden, Jack FR Oak Hill Junior High School 7:02.6 13:07.9  
99 Mahan, Dylan FR Noblesville West Middle School 7:03.3 13:09.1  
100 Cooper, Henry SO Burris Laboratory School 7:04.0 13:10.5 84
101 Umthum, Jackson 8 Noblesville West Middle School 7:04.2 13:10.8  
102 Bryant, Andrew FR Eastbrook JH 7:04.3 13:11.0 85
103 Kauzlick, Josh 8 Noblesville East Middle School 7:04.4 13:11.2  
104 Naville, Jude 8 Noblesville East Middle School 7:04.7 13:11.7  
105 Greene , Obadiah 8 Eastern Middle School 7:05.0 13:12.3  
106 Melcher, Marin SO Norwell Middle School 7:05.7 13:13.7 86
107 Pearson, Drew FR Southern Wells 7:05.8 13:13.8 87
108 Smith, Noah 7 Burris Laboratory School 7:06.5 13:15.2 88
109 Hoting, Jaxon FR Heritage Junior High School 7:06.6 13:15.4  
110 Knowles, Landon SO DeKalb Middle School 7:06.9 13:15.9  
111 Suddoth, Keaton FR Van Wert Middle School 7:07.2 13:16.4 89
112 Coston, Willie FR Yorktown Middle School 7:07.3 13:16.7 90
113 Burns, Ashton SO Noblesville West Middle School 7:08.2 13:18.2  
114 Ausland, Cody FR Adams Central MS 7:08.7 13:19.3 91
115 Correll, Brady FR Northwestern Middle School 7:09.5 13:20.7 92
116 Reynolds, Noah FR Noblesville West Middle School 7:09.5 13:20.7  
117 Brown, Noah SO DeKalb Middle School 7:09.8 13:21.2  
118 Vogelgesang, Gavin SO Noblesville West Middle School 7:09.9 13:21.5  
119 Bright, Marcus 8 Delta Middle School 7:10.3 13:22.2 93
120 King, Jackson SO Delta Middle School 7:10.8 13:23.1  
121 Jones, Andrew FR Coldwater Middle School 7:12.1 13:25.6 94
122 Huff, Shepard FR Noblesville West Middle School 7:12.4 13:26.2  
123 Eppard, Tanner 8 Yorktown Middle School 7:12.7 13:26.7 95
124 Stuffel, John FR Yorktown Middle School 7:12.8 13:26.8 96
125 Hussong, Connor SO Oak Hill Junior High School 7:12.9 13:27.0  
126 Coyne, Kody SO Norwell Middle School 7:13.2 13:27.7 97
127 Zink, Charlie 8 Noblesville West Middle School 7:13.8 13:28.8  
128 Craft, Brodie SO Wabash 7:14.0 13:29.1  
129 Hawkins, Caleb 8 McCulloch Junior High 7:14.5 13:30.1 98
130 Church, Jonas 8 Wabash 7:15.3 13:31.5  
131 Ausland, Tyler FR Adams Central MS 7:15.3 13:31.5 99
132 Collins, Alex SO DeKalb Middle School 7:15.6 13:32.0  
133 Guenin-Hodson, Drew 8 Wabash 7:16.0 13:32.8  
134 Snyder, Ethan 8 Northwestern Middle School 7:18.2 13:36.9 100
135 Reed, Jack SO Edgewood Middle School 7:18.8 13:38.1 101
136 Adams, Simon SO Noblesville West Middle School 7:19.3 13:39.0  
137 Bieberich, River FR West Noble Middle School 7:19.6 13:39.6 102
138 Threewits, Gavin 8 Norwell Middle School 7:20.6 13:41.4  
139 Black, Quinton FR Noblesville West Middle School 7:20.9 13:42.0  
140 Cates, Grant 8 Oak Hill Junior High School 7:21.6 13:43.2  
141 Burkhalter, AJ SO Northwestern Middle School 7:22.7 13:45.3 103
142 Hedges, Cooper 8 Noblesville East Middle School 7:23.2 13:46.3  
143 Westfall, Zathan 8 Norwell Middle School 7:23.4 13:46.6  
144 Heckaman, Hunter SO Edgewood Middle School 7:23.7 13:47.1 104
145 Shull, Brett 7 Wabash 7:23.8 13:47.3  
146 Neireiter, Wyatt SO Churubusco jr high 7:23.9 13:47.5 105
147 Mosier, Neal FR Delta Middle School 7:23.9 13:47.5  
148 Downing, Nicolas SO Churubusco jr high 7:24.2 13:48.1 106
149 Johnson, Reeves SO Norwell Middle School 7:24.4 13:48.5  
150 Dale, Devin FR Norwell Middle School 7:25.6 13:50.7  
151 Peterson, Sam SO Norwell Middle School 7:26.1 13:51.6  
152 Ross, Aaron FR Edgewood Middle School 7:26.1 13:51.7 107
153 Tyler, Nate 8 Yorktown Middle School 7:26.4 13:52.3 108
154 Ness, Josh SO West Noble Middle School 7:26.5 13:52.5 109
156 Watson, Nash 8 Noblesville West Middle School 7:27.5 13:54.2  
158 Hartsook, Ethan SO Burris Laboratory School 7:28.0 13:55.2 112
159 Shoaf, Jackson FR Adams Central MS 7:29.0 13:57.1  
161 Deitemeyer, Drew FR Van Wert Middle School 7:30.1 13:59.2 114
162 Schweitzer, Isaac FR DeKalb Middle School 7:30.7 14:00.3  
163 Adam, Josh FR Norwell Middle School 7:30.8 14:00.4  
164 Diver, Landon 8 Norwell Middle School 7:32.0 14:02.7  
165 Colton, Schuler 8 Wabash 7:32.7 14:04.0  
166 Rholfing, Louis FR Burris Laboratory School 7:33.1 14:04.7 115
167 Terry, Andy SO Noblesville West Middle School 7:33.3 14:05.1  
168 Blossom, Seth SO Wabash 7:33.5 14:05.4  
169 Reed, Elijah FR Eastbrook JH 7:33.8 14:06.0 116
170 Hartley, Miles 8 Noblesville West Middle School 7:35.0 14:08.2  
171 Monnin, Jack SO Noblesville West Middle School 7:35.6 14:09.3  
172 Rife, Kaden SO Edgewood Middle School 7:35.9 14:09.9  
173 Perkins, Nick FR Wabash 7:36.7 14:11.5  
174 Graft, Emerson SO Norwell Middle School 7:37.0 14:12.0  
175 Jackson, Mason SO Noblesville West Middle School 7:37.8 14:13.4  
176 Meyer, Braylon 8 DeKalb Middle School 7:37.8 14:13.4  
177 Merritt, Drew FR DeKalb Middle School 7:37.9 14:13.6  
178 cooley, aiden SO Eastern Hancock MS 7:38.7 14:15.1 117
179 Ellis, Peyton 7 Southern Wells 7:38.9 14:15.5 118
180 Schelle, Conner 8 Noblesville West Middle School 7:38.9 14:15.5  
181 Mynatt, Brady 8 Delta Middle School 7:38.9 14:15.5  
182 Bertke, Carter FR Coldwater Middle School 7:42.2 14:21.6 119
183 Caulk, Henry 8 Churubusco jr high 7:43.0 14:23.2 120
184 Bowyer , Eli 8 Eastern Middle School 7:44.6 14:26.1  
185 Winget, Carter 7 Southwood Middle School 7:44.7 14:26.3  
186 Drollinger, Wyatt SO Oak Hill Junior High School 7:44.8 14:26.6  
187 Bracken, Evan SO Van Wert Middle School 7:44.9 14:26.8 121
188 Besser, Manning SO Yorktown Middle School 7:45.9 14:28.5 122
189 Waldman, Zachary SO Norwell Middle School 7:46.0 14:28.8  
190 Norton, Will FR Edgewood Middle School 7:46.7 14:30.1  
191 Frauhiger, Jarin 7 Southern Wells 7:46.7 14:30.1 123
192 Markley, Cohen SO DeKalb Middle School 7:47.1 14:30.9  
193 Herrington, Michael 8 McCulloch Junior High 7:47.9 14:32.3 124
194 Andrews, Luke 8 Southwood Middle School 7:48.1 14:32.6  
195 Wenger, Chris FR Noblesville West Middle School 7:48.6 14:33.7  
196 Edgell, Bryson 8 Adams Central MS 7:48.9 14:34.1  
197 Penno, Brandon FR Coldwater Middle School 7:49.8 14:35.9 125
198 Kugler, Coleson 7 Wabash 7:50.3 14:36.8  
199 Hood, Gavin FR Edgewood Middle School 7:51.6 14:39.2  
200 Keene, Corbin FR West Noble Middle School 7:52.2 14:40.4  
201 Solloway, Thomas FR Edgewood Middle School 7:53.6 14:42.9  
202 Mitchell, Matthew FR Northwestern Middle School 7:53.8 14:43.4 126
203 Lora, John SO Eastbrook JH 7:54.1 14:43.8 127
204 Freudenberger, Jason 8 DeKalb Middle School 7:54.2 14:44.0  
205 Lindsay, Colton 7 Wabash 7:55.6 14:46.6  
207 Wasemann, Henry FR Noblesville West Middle School 7:56.2 14:47.7  
208 Jenkins, Kane 7 Southern Wells 7:56.4 14:48.1 129
209 gray, john henry FR Eastern Hancock MS 7:57.5 14:50.3 130
210 Meyer, Trenton 8 DeKalb Middle School 7:58.1 14:51.4  
211 Tabaka, Colin SO Noblesville East Middle School 7:58.3 14:51.7  
212 Cox, Cody 8 Norwell Middle School 7:59.1 14:53.2  
213 Tkacz, Nicko SO DeKalb Middle School 8:01.1 14:57.0  
214 Bullins, Jace 8 Wabash 8:02.2 14:59.0  
215 Biddle, Aidan SO Noblesville West Middle School 8:02.4 14:59.3  
216 French, Braydon FR Wabash 8:02.8 15:00.1  
217 Clark, Lucas 8 West Noble Middle School 8:03.9 15:02.2  
218 Sneed, Toby FR Oak Hill Junior High School 8:03.9 15:02.2  
219 Mitchell, Landon FR Wabash 8:04.5 15:03.3  
220 Baker, Aidan 8 Noblesville West Middle School 8:04.8 15:03.8  
221 Stroble, Bryce 8 Delta Middle School 8:06.2 15:06.5  
222 Garrett, Potter SO Southern Wells 8:06.4 15:06.8 131
224 Oswalt, Kasen 8 Wabash 8:07.1 15:08.1  
225 Pepperman, Kasen 8 Noblesville East Middle School 8:07.8 15:09.4  
226 Buchs, Noah SO DeKalb Middle School 8:08.6 15:10.9  
227 Arnold, Max 8 Noblesville East Middle School 8:09.2 15:12.0  
228 Bozell, Conor FR Noblesville West Middle School 8:10.6 15:14.7  
229 Patton, Wyatt 8 DeKalb Middle School 8:11.9 15:17.1  
230 Wallace, Keatan 8 Wabash 8:12.8 15:18.7  
231 Miller , Kamp FR Eastern Middle School 8:12.9 15:19.0  
232 Hatfield, Nick SO DeKalb Middle School 8:14.0 15:20.9  
233 Hannewald, Isaac FR Coldwater Middle School 8:15.0 15:22.9 132
234 Gee, Justin 8 Noblesville East Middle School 8:15.6 15:24.0  
235 Kile, Will FR Delta Middle School 8:16.5 15:25.6  
236 Randol, Eli 8 Norwell Middle School 8:17.5 15:27.5  
237 Doenges, Carson FR Coldwater Middle School 8:17.7 15:27.8 133
239 Bruns, Garrett FR Coldwater Middle School 8:19.0 15:30.3  
240 Hamm, Ryder 8 Adams Central MS 8:19.3 15:30.9  
241 Smith , Conner SO McCulloch Junior High 8:20.7 15:33.4 134
242 Retherford, Caleb 7 Eastern Hancock MS 8:20.7 15:33.4 135
244 Cota, Harrison FR Noblesville West Middle School 8:22.4 15:36.7  
245 Reid, Aupperle 8 Eastbrook JH 8:22.6 15:37.1 136
246 Furney, Jordan 8 Delta Middle School 8:23.2 15:38.1  
248 Kendall, Tyson FR Oak Hill Junior High School 8:24.6 15:40.7  
249 Smithley, Rylan FR McCulloch Junior High 8:28.0 15:47.1  
250 Smith, Blake SO Noblesville West Middle School 8:28.7 15:48.3  
251 McCombs, Will 8 Noblesville East Middle School 8:29.1 15:49.2  
252 Meredith, Kale 8 Norwell Middle School 8:30.3 15:51.4  
253 Lakin, Braxten 8 Wabash 8:32.6 15:55.7  
254 Lozoya, Nick SO Southern Wells 8:32.9 15:56.3 137
255 Beckmann, Matthew FR DeKalb Middle School 8:33.6 15:57.5  
256 Boswell, Maddux 8 Oak Hill Junior High School 8:35.1 16:00.4  
257 Gaskill, Adam 8 Noblesville West Middle School 8:35.5 16:01.1  
258 Craft, Myles 8 Noblesville East Middle School 8:36.8 16:03.5  
259 Decker, Ben SO Norwell Middle School 8:37.2 16:04.2  
260 Laukhuf, Vince 8 Adams Central MS 8:39.0 16:07.6  
261 Harmeyer, Ben 8 Noblesville East Middle School 8:39.8 16:09.1  
262 Reagan, Jacob FR Noblesville West Middle School 8:41.0 16:11.3  
263 Iles, Chase 8 Noblesville West Middle School 8:41.5 16:12.3  
264 McAfee, Wyatt FR Adams Central MS 8:42.3 16:13.7  
265 Wood, Brayden FR Delta Middle School 8:44.3 16:17.4  
266 Hoard, Ian 8 DeKalb Middle School 8:44.7 16:18.2  
267 Mendoza, Erik 8 West Noble Middle School 8:45.4 16:19.6  
268 Rigsby, Nathan 8 DeKalb Middle School 8:45.9 16:20.4  
269 Newsom, Brenner 8 Norwell Middle School 8:46.4 16:21.4  
270 Brown, Jack FR Norwell Middle School 8:47.7 16:23.9  
271 Young, Mason SO Churubusco jr high 8:49.2 16:26.6 138
272 McMillan, Jonathan 7 Southern Wells 8:50.1 16:28.3  
273 Nusbaumer, Jenson SO Southern Wells 8:50.4 16:28.9  
274 Derrow, Wyatt SO DeKalb Middle School 8:50.9 16:29.7  
275 Otto , Collin 8 Eastern Middle School 8:52.3 16:32.4  
276 Anderson, Nathan 8 Noblesville West Middle School 8:52.7 16:33.2  
277 Rankins, Darren SO McCulloch Junior High 8:54.2 16:35.9  
278 Kuhlman, James SO Noblesville West Middle School 8:55.7 16:38.7  
279 Osborn, Logan 7 Wabash 8:56.2 16:39.6  
280 Rider, Aidan 8 Noblesville East Middle School 8:57.7 16:42.5  
281 Horner, Rio SO Norwell Middle School 8:58.5 16:43.9  
282 Baker, Drew SO Noblesville West Middle School 9:03.0 16:52.3  
283 Davis, Maddox 8 Noblesville West Middle School 9:04.2 16:54.5  
284 Mounsey, Coltin SO Norwell Middle School 9:04.5 16:55.1  
285 Beights, Kyler 8 Oak Hill Junior High School 9:05.1 16:56.3  
286 Middlesworth, Owen 8 Oak Hill Junior High School 9:05.3 16:56.7  
287 Neargardner, Ian FR Eastbrook JH 9:08.1 17:01.9 139
288 Mashuda, Lukas FR Norwell Middle School 9:09.7 17:04.9  
289 Cupp, Owen SO Norwell Middle School 9:09.9 17:05.2  
290 Gibson, Zane 8 DeKalb Middle School 9:10.3 17:05.9  
291 Behm, Freddie FR Van Wert Middle School 9:10.6 17:06.5 140
292 Kramer, John FR Van Wert Middle School 9:10.8 17:06.9  
293 Baker, Alex FR Noblesville East Middle School 9:12.7 17:10.4  
294 Isler, Isaac 8 Delta Middle School 9:13.5 17:11.9  
295 Garrett, Miles 7 Southern Wells 9:13.5 17:11.9  
296 Webb, Levi 8 DeKalb Middle School 9:22.3 17:28.4  
297 Morin, Linkoln FR DeKalb Middle School 9:23.5 17:30.5  
299 York, Jonah SO Noblesville East Middle School 9:24.5 17:32.5  
300 Bennett, Daniel FR DeKalb Middle School 9:27.9 17:38.7  
301 Middleton, Elijah FR Noblesville West Middle School 9:27.9 17:38.8  
302 Gates, Caleb 7 Southern Wells 9:29.0 17:40.8  
303 Stanton, Kristian 8 Wabash 9:30.1 17:42.8  
304 Palilonis, Gage SO Burris Laboratory School 9:30.3 17:43.2 141
305 Kavanaugh, Liam 8 Noblesville West Middle School 9:30.9 17:44.4  
307 Alcalde, Amadeusz SO Northwestern Middle School 9:32.5 17:47.3  
308 Bartlett, Devon 8 West Noble Middle School 9:33.9 17:50.0  
309 Sorensen, Justin 8 Yorktown Middle School 9:37.6 17:56.8 142
310 Palilonis, Quinn SO Burris Laboratory School 9:41.9 18:04.9  
311 McCrory, Israel 7 Burris Laboratory School 9:47.7 18:15.7  
312 King, Chase 8 DeKalb Middle School 9:48.8 18:17.8  
313 Wissing, Aidan SO DeKalb Middle School 9:50.6 18:21.1  
314 Hipp, Brayden FR Noblesville West Middle School 9:51.1 18:22.1  
315 Cheung, Joseph SO McCulloch Junior High 9:52.2 18:24.0  
316 Butts, Peyton FR Noblesville East Middle School 9:52.2 18:24.0  
317 Foraker, Nick FR DeKalb Middle School 9:54.9 18:29.1  
318 Hickey, Ty FR Delta Middle School 9:59.1 18:37.0  
319 Miller, Nathan SO Eastbrook JH 9:59.7 18:38.0 143
320 Anthony, Levi SO Eastbrook JH 10:01.5 18:41.5  
321 Sinclair, Kamden SO Norwell Middle School 10:01.7 18:41.7  
322 Murillo, Alonso 8 West Noble Middle School 10:03.5 18:45.2  
323 Hampton, John FR Edgewood Middle School 10:04.1 18:46.3  
324 VanBelkum, Maddox 8 Eastbrook JH 10:04.2 18:46.5  
325 Jones, Caleb FR Delta Middle School 10:05.2 18:48.3  
326 Faurote, Isaac 8 Adams Central MS 10:09.9 18:57.0  
327 Donnelly, Kal FR Noblesville East Middle School 10:14.2 19:05.0  
328 Emery, Easton 8 McCulloch Junior High 10:15.9 19:08.3  
329 Collins, Dylan FR Heritage Junior High School 10:16.4 19:09.2  
330 Coffman, Ashton 8 Wabash 10:23.5 19:22.5  
331 Lynch, Owen 8 Oak Hill Junior High School 10:25.2 19:25.6  
332 Sommers, Maverick 7 Wabash 10:26.6 19:28.2  
333 Brown, Trenton 8 DeKalb Middle School 10:29.9 19:34.3  
334 Reber, CJ 8 Southern Wells 10:30.6 19:35.7  
335 Foote, Drew SO Churubusco jr high 10:45.0 20:02.5 144
336 Harris, Jamari FR McCulloch Junior High 10:47.0 20:06.2  
337 Rider, Aaron 8 Norwell Middle School 10:47.5 20:07.2  
338 Maki, Elijah FR McCulloch Junior High 10:48.7 20:09.4  
339 Johnson, Tai FR Oak Hill Junior High School 10:49.2 20:10.4  
340 Carmean, Wes 8 Norwell Middle School 10:51.1 20:13.8  
341 Sandoval, Andres FR West Noble Middle School 11:00.4 20:31.2  
342 Geise, Bear SO Churubusco jr high 11:08.3 20:46.0 145
343 Kreider, Oscar SO Burris Laboratory School 11:12.6 20:53.9  
344 Carney, Aidan 8 Southern Wells 11:16.0 21:00.4  
345 Hunter, Gabriel 8 Eastbrook JH 11:17.9 21:03.9  
346 Thomas, Justin SO Southern Wells 11:22.3 21:12.1  
347 Hoffman, Mason 8 Heritage Junior High School 11:23.2 21:13.7  
348 Hoffman, Ganner FR Noblesville West Middle School 11:25.2 21:17.4  
349 Garza, Thomas SO Norwell Middle School 11:43.7 21:52.0  
350 Larson, Daniel 8 Noblesville West Middle School 11:48.3 22:00.6  
351 Johnson, Thomas SO Delta Middle School 11:58.4 22:19.4  
352 Hoffman, Dylan FR Heritage Junior High School 12:22.2 23:03.8  
353 Cooper, Harrison 8 Yorktown Middle School 12:47.1 23:50.1  
354 Anderson, Ross FR Southern Wells 13:14.0 24:40.4  
355 Miller, Cohen 8 Southern Wells 14:00.8 26:07.6  
356 Hancock, Liam FR Eastbrook JH 15:18.0 28:31.5