West Noble Invitational Date: 09-16-17   Venue: Albertson College - Caldwell, ID
Events
Men's Events Women's Events
HS Boys Reserve HS Girls
MS Boys Varsity MS Girls Reserve
HS Boys Varsity MS Girls Varsity
MS Boys Reserve  
HS Boys Reserve Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:34:32 18:54 41 2 4 7 12 16 33 40
2 1:36:06 19:13 65 8 9 14 15 19 23 26
3 1:36:58 19:23 85 5 11 17 20 32 35 47
4 1:38:09 19:37 110 6 21 25 27 31 34 36
5 1:38:18 19:39 111 10 18 22 24 37 41 44
6 1:40:49 20:09 135 1 3 30 39 62    
7 1:43:07 20:37 200 13 28 51 52 56 59 60
8 1:43:24 20:40 211 29 38 46 48 50 54 57
9 1:44:12 20:50 232 42 43 45 49 53 61  
10 1:59:44 23:56 305 55 58 63 64 65    
HS Boys Reserve Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Pena, Cosme SR West Noble 5:53.7 18:19.0 1
2 Wiseman, Atticus SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:55.9 18:25.9 2
3 Flora, Isaac SR West Noble 5:58.4 18:33.8 3
4 Koehl, Thomas SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:00.0 18:38.5 4
5 Escamilla, Austin SR NorthWood 6:03.1 18:48.2 5
6 Hunter, Isaac SR Homestead 6:04.9 18:53.8 6
7 Simcox, Max SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:05.8 18:56.8 7
8 Dinius, Harrison SR Carroll (Fort Wayne) 6:06.7 18:59.6 8
9 Schroeder, Wyatt SR Carroll (Fort Wayne) 6:09.1 19:06.8 9
10 Miller, Sam SR Goshen 6:09.4 19:07.7 10
11 Schlatter, Sam SR NorthWood 6:10.2 19:10.3 11
12 Broerman, Keaton SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:10.2 19:10.4 12
13 Stephen, Daniel SR Ft. Wayne Northrop 6:10.3 19:10.5 13
14 Sylvester, Graydon SR Carroll (Fort Wayne) 6:11.1 19:13.2 14
15 Ernest, Seth SR Carroll (Fort Wayne) 6:13.6 19:20.8 15
16 Raines, Chris SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:13.7 19:21.1 16
17 Hochstetler, Eric SR NorthWood 6:13.7 19:21.2 17
18 Barahona, Jocsan SR Goshen 6:14.0 19:22.2 18
19 Wellman, Henry SR Carroll (Fort Wayne) 6:15.3 19:26.1 19
20 Hochstetler, Daniel SR NorthWood 6:17.1 19:31.9 20
21 Conarty, Andrew SR Homestead 6:17.4 19:32.8 21
22 Bargerhuff, Josh SR Goshen 6:20.4 19:42.0 22
23 Barb, Alex SR Carroll (Fort Wayne) 6:20.9 19:43.4 23
24 Hartzler, Gabriel SR Goshen 6:21.6 19:45.7 24
25 Crowell, Reece SR Homestead 6:21.7 19:46.1 25
26 Meyer, Logan SR Carroll (Fort Wayne) 6:23.9 19:52.9 26
27 Englehart, Justin SR Homestead 6:24.3 19:54.1 27
28 Valencia, Chris SR Ft. Wayne Northrop 6:26.1 19:59.6 28
29 Berghoff, Kaleb SR Leo 6:26.5 20:00.9 29
30 Guzman, Saul SR Carroll (Fort Wayne) 6:26.6 20:01.4  
31 Reyes, Ryan SR West Noble 6:26.8 20:01.9 30
32 Tranter, Cory SR Homestead 6:27.1 20:02.8 31
33 Mitschelen, Jordan SR NorthWood 6:28.4 20:06.8 32
34 Svitek, Chris SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:30.0 20:11.9 33
35 Neuenschwander, Nathan SR Homestead 6:30.7 20:14.1 34
36 Hunsberger, Quinten SR NorthWood 6:30.9 20:14.7 35
37 Schuler, Matthew SR Homestead 6:32.7 20:20.3 36
38 Good-Elliot, Ben SR Goshen 6:32.8 20:20.7 37
39 McHugh, Michael SR Leo 6:33.2 20:21.8 38
40 Sheeley, Thomas SR West Noble 6:33.5 20:22.8 39
41 Cavacini, Vincent SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:33.7 20:23.2 40
42 Teders, Dustin SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:35.0 20:27.5  
43 Campbell, Alex SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:35.7 20:29.5  
44 Diaz, Ryan SR Goshen 6:35.9 20:30.0 41
45 Hiatt, Tyler SR New Haven 6:36.3 20:31.4 42
46 Myers, Henry SR Homestead 6:36.3 20:31.5  
47 Felger, Riley SR New Haven 6:36.8 20:33.1 43
48 Dougherty, Elliot SR Homestead 6:37.8 20:36.2  
49 Sanchez, Chris SR Goshen 6:38.3 20:37.7 44
50 Hall, Braedan SR Carroll (Fort Wayne) 6:39.2 20:40.3  
51 Villegas-Gonzalez, Mario SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:39.5 20:41.3  
52 Miles, Ben SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:40.3 20:43.8  
53 Gonzales, Jacob SR New Haven 6:40.7 20:45.1 45
54 Graber, Levi SR Goshen 6:42.0 20:49.0  
55 Mason, Allen SR Carroll (Fort Wayne) 6:42.0 20:49.2  
56 Stonestreet, Carson SR Carroll (Fort Wayne) 6:42.3 20:49.9  
57 Peters, Tyler SR Homestead 6:42.3 20:50.0  
58 Hall, Chas SR Carroll (Fort Wayne) 6:43.1 20:52.5  
59 Schipper, Joe SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:43.3 20:53.2  
60 Wilder, Noah SR Leo 6:43.6 20:54.2 46
61 Crawford, Kaleb SR Homestead 6:43.8 20:54.7  
62 Trahin, Alex SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:44.1 20:55.5  
63 Hockemeyer, Derek SR Homestead 6:44.3 20:56.1  
64 Barton, Michael SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:44.3 20:56.4  
65 Jones, Jordan SR NorthWood 6:45.2 20:59.0 47
66 McHugh, Jared SR Leo 6:45.4 20:59.8 48
67 Sheets, John SR Homestead 6:45.5 21:00.0  
68 Landrigan, John SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:45.7 21:00.5  
69 DiBattiste, Chasen SR New Haven 6:45.7 21:00.6 49
70 McMasters, Patrick SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:46.1 21:01.8  
71 Near, Jacob SR Goshen 6:47.4 21:06.0  
72 Ashton, Jeremy SR Carroll (Fort Wayne) 6:47.8 21:07.0  
73 Tranter, Carson SR Homestead 6:48.0 21:07.7  
74 Fowerbaugh, Erik SR Leo 6:48.2 21:08.3 50
75 White, Tychicus SR Ft. Wayne Northrop 6:48.8 21:10.1 51
76 Post, Matthias SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:48.9 21:10.4  
77 Straley, Joseph SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:50.3 21:15.0  
78 Nicolson, Caleb SR Ft. Wayne Northrop 6:51.0 21:17.1 52
79 Row, Liam SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:51.2 21:17.7  
80 Mann, Nate SR Goshen 6:51.6 21:18.8  
81 Grady, Donya SR New Haven 6:52.7 21:22.4 53
82 Hoff, Spencer SR Homestead 6:52.8 21:22.7  
83 Didier, Evan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:53.3 21:24.4  
84 Raasch, Jacob SR NorthWood 6:53.8 21:25.8  
85 Mann, Micah SR Leo 6:54.2 21:27.1 54
86 Ealey, Clay SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:54.3 21:27.4 55
87 Cava, Daniel SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:54.9 21:29.3  
88 Yoder, Asher SR NorthWood 6:55.2 21:30.1  
89 Merz, Nathan SR Homestead 6:55.3 21:30.5  
90 Lemmon, Jonah SR Ft. Wayne Northrop 6:55.3 21:30.5 56
91 Werling, Jackson SR Leo 6:57.5 21:37.3 57
92 Yankosky, Josh SR Homestead 6:58.2 21:39.5  
93 Carlin, Tim SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:59.0 21:41.9 58
94 Mast, Blake SR Homestead 7:01.2 21:48.8  
95 DiGregory, Ben SR Homestead 7:04.0 21:57.4  
96 Crume, Payton SR Goshen 7:04.2 21:58.0  
97 Flennery, Jacob SR Homestead 7:04.9 22:00.1  
98 Valdez, Enrique SR Goshen 7:05.0 22:00.5  
99 Roudebush, Zach SR Southwood 7:05.0 22:00.7  
100 Hackman, Ashton SR Homestead 7:05.1 22:00.8  
101 Kytta, Evan SR Ft. Wayne Northrop 7:05.1 22:00.8 59
102 Lapp, Christian SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:05.7 22:02.9  
103 Ramos, Alexis SR Goshen 7:05.9 22:03.3  
104 Miller, Andrew SR NorthWood 7:09.2 22:13.5  
105 Teran, Giovani SR Goshen 7:09.5 22:14.4  
106 Holzhauser, Nate SR Carroll (Fort Wayne) 7:10.1 22:16.5  
107 Baumgartner, Frank SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:11.4 22:20.6  
108 Jackson, Cade SR NorthWood 7:12.7 22:24.4  
109 Gallegos, Leo SR Goshen 7:13.0 22:25.4  
110 Horine, Sam SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:14.3 22:29.6  
111 Schlutz, Nathan SR Homestead 7:14.6 22:30.5  
112 James, Carson SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:15.0 22:31.6  
113 Liechty, Conrad SR Goshen 7:15.1 22:32.1  
114 Miller, Weston SR NorthWood 7:15.3 22:32.6  
115 Myers, Daniel SR Homestead 7:16.6 22:36.7  
116 Maskal, Noah SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:20.5 22:48.8  
117 Balthazard, Klyve SR Ft. Wayne Northrop 7:23.0 22:56.5 60
118 Mitchell, Parker SR Homestead 7:24.1 23:00.1  
119 Yoder, Zachary SR NorthWood 7:25.0 23:02.6  
120 Davis, Bennett SR NorthWood 7:25.4 23:04.0  
121 Miranda, Jose SR Goshen 7:25.7 23:04.9  
122 Gatson, Robert SR Carroll (Fort Wayne) 7:25.7 23:05.0  
123 Dickmayer, Jake SR Columbia City 7:26.5 23:07.5  
124 Brandt, Kyle SR Churubusco 7:28.1 23:12.3  
125 Wolfe, Joshua SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:28.1 23:12.4  
126 Chapman, Dartanion SR Carroll (Fort Wayne) 7:28.6 23:13.9  
127 Saldana, Kevin SR New Haven 7:29.2 23:15.8 61
128 Biddle, Chance SR Elkhart Christian Academy 7:31.9 23:24.1  
129 Adams, Merrick SR Carroll (Fort Wayne) 7:32.1 23:25.0  
130 McConnell, Isaac SR Carroll (Fort Wayne) 7:32.5 23:26.0  
131 Teusch, Zane SR Leo 7:32.9 23:27.2  
132 Roser, Logan SR Homestead 7:33.3 23:28.7  
133 Mai, Jason SR Ft. Wayne Northrop 7:34.2 23:31.2  
134 Diaz, Victor SR Goshen 7:34.3 23:31.7  
135 Herrmann, Matt SR Goshen 7:34.4 23:32.0  
136 Zimmerman, Alex SR West Noble 7:34.4 23:32.1 62
137 King, Chase SR Homestead 7:34.5 23:32.3  
138 Scheumann, Brady SR Leo 7:34.8 23:33.3  
139 Fowerbaugh, Joel SR Leo 7:35.2 23:34.3  
140 Swinehart, Matthew SR Homestead 7:38.2 23:43.8  
141 Nunemaker, Reid SR NorthWood 7:39.1 23:46.6  
142 Jacobs, Jackson SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:40.5 23:51.0  
143 Kim, Philip SR Homestead 7:41.3 23:53.5  
144 Schall, Aaron SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:43.5 24:00.4 63
145 Clark, Josh SR Homestead 7:46.0 24:08.1  
146 Otto, Ben SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:47.6 24:13.0  
147 Nelson, Weslee SR Southwood 7:47.7 24:13.2  
148 Sorg, Grant SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:47.7 24:13.4  
149 Juarez, Jared SR Goshen 7:51.5 24:25.1  
150 Walker, Brandon SR Carroll (Fort Wayne) 7:53.0 24:29.6  
151 Ratliff, Peyton SR Homestead 7:54.4 24:34.0  
152 Polling, Alex SR Woodlan Jr./Sr. High School 7:58.9 24:48.2  
153 Balasa, Logan SR NorthWood 8:01.8 24:57.0  
154 Longardner, Jaymin SR Churubusco 8:02.8 25:00.2  
155 Studebaker, Christopher SR Goshen 8:02.9 25:00.6  
156 DuVall, Payton SR Ft. Wayne Northrop 8:07.2 25:13.7  
157 Bryce, Clouse SR NorthWood 8:07.5 25:14.7  
158 Neff, Ethan SR NorthWood 8:07.8 25:15.7  
159 Szaday, Ben SR Leo 8:10.0 25:22.6  
160 Scott, Jacob SR Homestead 8:14.1 25:35.3  
161 Schroeder, Jon SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:14.5 25:36.6  
162 Reisgies, Tyler SR Leo 8:17.0 25:44.2  
163 Quiroz, Daniel SR Goshen 8:17.1 25:44.7  
164 Delagrange, Tyler SR Carroll (Fort Wayne) 8:17.1 25:44.8  
165 Roy, Andrew SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:17.5 25:45.7  
166 Ponce, Evan SR Goshen 8:17.7 25:46.7  
167 Epple, Alex SR Ft. Wayne Bishop Luers 8:25.2 26:09.7 64
168 Schweller, Michael SR Ft. Wayne Bishop Luers 8:30.2 26:25.4 65
169 Bartley, Timothy SR NorthWood 8:42.0 27:01.9  
170 Clingan, Reece SR Garrett 8:44.0 27:08.1  
171 McMasters, Tim SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:47.2 27:18.2  
172 Stammen-Walters, Conner SR Homestead 8:50.4 27:28.0  
173 Shatzer, Nicholas SR Garrett 8:59.1 27:55.2  
174 Dean, Jon SR Elkhart Christian Academy 9:00.0 27:58.0  
175 Purdy, Matthew SR Carroll (Fort Wayne) 9:00.9 28:00.8  
176 Corbin, Seth SR Fairfield 9:28.7 29:27.2  
177 Quiroz, Raul SR Goshen 9:34.6 29:45.5  
178 Salisbury, Aaron SR Ft. Wayne Northrop 13:31.2 42:00.7  
MS Boys Varsity Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 54:09 10:49 80 2 3 15 29 31 35 50
2 54:43 10:56 88 9 11 14 21 33 58 77
3 55:06 11:01 113 6 18 20 22 47 57 61
4 56:25 11:17 170 5 28 30 43 64 69 102
5 57:16 11:27 212 13 38 39 60 62 68 88
6 57:32 11:30 222 25 34 52 55 56 76 80
7 57:28 11:29 238 10 12 48 83 85 101 115
8 57:53 11:34 358 19 36 49 51 95 96 99
9 57:11 11:26 268 1 4 44 106 113 128 137
10 58:39 11:43 304 32 46 70 74 82 89 105
11 59:24 11:52 349 42 65 73 79 90 118 120
12 59:36 11:55 371 27 72 81 91 100 110 150
13 59:35 11:55 377 8 59 66 121 123 143 165
14 59:49 11:57 394 7 75 87 98 127 130 138
15 1:00:00 12:00 401 23 78 92 94 114 116 141
16 1:00:42 12:08 418 37 54 67 107 153 160 184
17 1:00:58 12:11 447 41 53 104 117 132 135 136
18 1:01:45 12:21 510 71 84 108 122 125 155 157
19 1:03:22 12:40 544 26 45 124 173 176 190  
20 1:03:07 12:37 571 16 109 144 146 156 196 203
21 1:05:03 13:00 578 24 63 134 164 193 198  
22 1:03:47 12:45 581 40 97 111 163 170 172 178
23 1:03:34 12:42 590 17 119 126 161 167 197 204
24 1:07:15 13:27 738 93 149 152 159 185 194 200
25 1:14:08 14:49 791 86 148 151 201 205    
26 1:09:23 13:52 792 103 140 177 181 191 192  
27 1:11:05 14:13 813 129 142 166 174 202    
28 1:10:24 14:04 826 112 158 182 186 188    
29 1:09:18 13:51 830 145 147 175 180 183 199 206
30 1:12:33 14:30 894 162 171 179 187 195    
MS Boys Varsity Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Lohman, Robert SR Carroll Middle School 5:27.8 10:11.2 1
2 Chupp, Daryl SR Westview Jr. High 5:31.3 10:17.6 2
3 Sanchez, Anthony SR Westview Jr. High 5:36.0 10:26.4 3
4 Zollinger, Jaxon SR Carroll Middle School 5:40.4 10:34.7 4
5 Dupuy, Cam SR West Noble Middle School 5:41.5 10:36.8 5
6 Leininger, Seth SR Maple Creek Middle School 5:43.2 10:39.8 6
7 Connelly, Gabriel SR Blackhawk Christian School 5:45.1 10:43.5 7
8 Steury, Izaiah SR Angola Middle School 5:47.0 10:46.9 8
9 Benson, Jace SR DeKalb Middle School 5:47.0 10:47.0 9
10 Nix, Brenden SR St. Charles/St. Jude 5:48.3 10:49.4 10
11 Brown, Keenan JR DeKalb Middle School 5:48.4 10:49.5 11
12 Sutter, Pablo JR St. Charles/St. Jude 5:48.8 10:50.3 12
13 Phipps, Harrison SR Edgewood Middle School 5:49.1 10:50.9 13
14 Brown, Clayton JR DeKalb Middle School 5:49.3 10:51.2 14
15 Miller, DeWayne JR Westview Jr. High 5:49.4 10:51.4 15
16 Hartleroad, Tyler SR Leo Jr./Sr. High School 5:50.7 10:53.8 16
17 McMain, Tanner SR Garrett Middle School 5:50.8 10:54.1 17
18 Swing, Wayne SR Maple Creek Middle School 5:51.1 10:54.6 18
19 Jenkins, Karson SR Woodside Middle School 5:51.1 10:54.6 19
20 Blackburn, Jacob JR Maple Creek Middle School 5:52.0 10:56.3 20
21 O'Keefe, Timothy SO DeKalb Middle School 5:52.2 10:56.7 21
22 Todor, Jackson SR Maple Creek Middle School 5:54.9 11:01.7 22
23 Claxton, Tommy JR Goshen Middle School 5:55.4 11:02.5 23
24 McLatcher, Carson SR Fremont Middle School 5:55.4 11:02.6 24
25 Savoie, Carter JR East Noble Middle School 5:55.8 11:03.4 25
26 Schramm, Luke JR Elkhart Christian Academy 5:56.1 11:03.8 26
27 Powell, Camden SR Wawasee Middle School 5:59.8 11:10.8 27
28 Miller, Chris SR West Noble Middle School 6:00.5 11:12.1 28
29 Yoder, Keith SO Westview Jr. High 6:03.0 11:16.7 29
30 Silva, Isaac JR West Noble Middle School 6:03.2 11:17.2 30
31 Miller, Isaiah SR Westview Jr. High 6:03.5 11:17.7 31
32 Hall, Austin SR Indian Springs Middle School 6:04.0 11:18.6 32
33 Van Gessel, Carter SR DeKalb Middle School 6:04.4 11:19.3 33
34 Eggering, Evan SR East Noble Middle School 6:06.4 11:23.1 34
35 Yoder, Jay SR Westview Jr. High 6:07.1 11:24.4 35
36 Zehr, Kevin JR Woodlan MS 6:07.4 11:24.9 36
37 Robison, Edward SR Lakeview Middle School 6:07.4 11:24.9 37
38 Slough, Sam SR Edgewood Middle School 6:07.5 11:25.2 38
39 Johnson, Jeremy SR Edgewood Middle School 6:08.0 11:26.0 39
40 Martin, Raice SR Manchester 6:09.3 11:28.5 40
41 Long, Jenson SR Fairfield JH 6:09.5 11:28.9 41
42 Manges, Aiden SR NorthWood Middle School 6:10.7 11:31.1 42
43 Flora, Grant JR West Noble Middle School 6:10.8 11:31.3 43
44 Sauder, Zander SR Carroll Middle School 6:11.1 11:31.8 44
45 Dyck, Josiah SR Elkhart Christian Academy 6:11.4 11:32.5 45
46 Trier, Logan SR Indian Springs Middle School 6:12.0 11:33.5 46
47 Miller, Josh SR Maple Creek Middle School 6:12.2 11:34.0 47
48 Smith, Evan SR St. Charles/St. Jude 6:12.7 11:34.8 48
49 Molden, Chase SR Woodside Middle School 6:14.7 11:38.6 49
50 Miller, Ferman SR Westview Jr. High 6:14.7 11:38.7 50
51 Lawson, Caleb JR Woodlan MS 6:15.6 11:40.3 51
52 Kline, Hunter JR East Noble Middle School 6:15.8 11:40.6 52
53 Miller, Mitchell SO Fairfield JH 6:15.8 11:40.7 53
54 Perry, Levi JR Lakeview Middle School 6:15.9 11:40.8 54
55 Chambers, Owen SR East Noble Middle School 6:16.9 11:42.8 55
56 Rodgers, Robbie JR East Noble Middle School 6:17.2 11:43.2 56
57 Miller, Nate SR Maple Creek Middle School 6:17.3 11:43.4 57
58 Fillenwarth, Nate JR DeKalb Middle School 6:18.0 11:44.8 58
59 Herbert, Landon JR Angola Middle School 6:18.3 11:45.3 59
60 Shepherd, Noah SR Edgewood Middle School 6:19.1 11:46.8 60
61 Million, Jackson SR Maple Creek Middle School 6:19.4 11:47.4 61
62 Maier, Luke SR Edgewood Middle School 6:19.7 11:47.8 62
63 Bock, Ethan SR Fremont Middle School 6:19.7 11:48.0 63
64 Campos, Isaac SR West Noble Middle School 6:19.8 11:48.2 64
65 Wolfe, Aidan SR NorthWood Middle School 6:19.9 11:48.2 65
66 Cooper, Vaughn JR Angola Middle School 6:20.2 11:48.9 66
67 Shapiro, Josh JR Lakeview Middle School 6:20.8 11:50.0 67
68 Fehlmann, Alec SR Edgewood Middle School 6:20.9 11:50.1 68
69 Ruisard, Bailey JR West Noble Middle School 6:21.3 11:50.8 69
70 Mills, Seth SR Indian Springs Middle School 6:21.8 11:51.9 70
71 Minich, Jude SR Summit Middle School 6:22.3 11:52.7 71
72 Boyer, Josiah JR Wawasee Middle School 6:22.9 11:53.8 72
73 Watson, Jace SR NorthWood Middle School 6:23.1 11:54.2 73
74 Wirick, Devin SR Indian Springs Middle School 6:23.5 11:55.0 74
75 Miller, Boston JR Blackhawk Christian School 6:23.5 11:55.0 75
76 Palmer, Peyton SR East Noble Middle School 6:23.6 11:55.2 76
77 Allen, Preston SR DeKalb Middle School 6:24.9 11:57.6 77
78 Johnston, Cole SR Goshen Middle School 6:25.7 11:59.0 78
79 Miller, Grant SO NorthWood Middle School 6:25.8 11:59.2 79
80 Fuller, Kayden SR East Noble Middle School 6:26.3 12:00.3 80
81 Kryder, Nate JR Wawasee Middle School 6:26.7 12:00.9 81
82 Pletcher, Zach JR Indian Springs Middle School 6:26.8 12:01.1 82
83 Elkins, Dominick SR St. Charles/St. Jude 6:28.4 12:04.2 83
84 Baitz, Ethan SR Summit Middle School 6:30.1 12:07.3 84
85 Thurber, Noah JR St. Charles/St. Jude 6:31.3 12:09.6 85
86 Damer, Isaac SR Bethany Christian Middle Schoo 6:31.9 12:10.7 86
87 Almendralo, Jayden SR Blackhawk Christian School 6:32.0 12:10.9 87
88 Boren, Wil SR Edgewood Middle School 6:32.4 12:11.5 88
89 Baker, Parker SR Indian Springs Middle School 6:32.6 12:11.9 89
90 Hunsberger, Brady SR NorthWood Middle School 6:32.7 12:12.2 90
91 Kaase, Ian SR Wawasee Middle School 6:33.0 12:12.7 91
92 Gaby, Jackson SR Goshen Middle School 6:33.4 12:13.5 92
93 Blankenship, Terance SR Lakeland Middle School 6:33.7 12:13.9 93
94 Wiese, Tyler SR Goshen Middle School 6:33.9 12:14.4 94
95 Gery, Anthony JR Woodside Middle School 6:34.4 12:15.3 95
96 Welch, Grayson JR Woodside Middle School 6:34.8 12:16.0 96
97 Stetzel, Lane JR Manchester 6:35.0 12:16.4 97
98 Thompson, Micah SR Blackhawk Christian School 6:35.6 12:17.6 98
99 Hammes, Joey JR Woodside Middle School 6:36.0 12:18.3 99
100 Brooks, Grant SR Wawasee Middle School 6:36.2 12:18.6 100
101 Krucina, Vince JR St. Charles/St. Jude 6:36.3 12:18.8 101
102 Lowe, Isaiah JR West Noble Middle School 6:37.1 12:20.4 102
103 Glasgo, Kawliga JR Prairie Heights Middle School 6:37.8 12:21.6 103
104 Mast, Luke SO Fairfield JH 6:37.8 12:21.6 104
105 Mills, Jack SR Indian Springs Middle School 6:38.0 12:21.9 105
106 Kieffer, Jacob JR Carroll Middle School 6:39.2 12:24.2 106
107 Hall, Garrett JR Lakeview Middle School 6:39.9 12:25.6 107
108 Scott, Christian SO Summit Middle School 6:40.8 12:27.2 108
109 Gustafson, Brayden SO Leo Jr./Sr. High School 6:41.4 12:28.4 109
110 Speybroeck, Dominic JR Wawasee Middle School 6:41.6 12:28.7 110
111 Jones, Cade SR Manchester 6:41.8 12:29.1 111
112 Stratton, Jayden SR Whitko Middle School 6:42.2 12:29.8 112
113 Beuchel, Tyler SO Carroll Middle School 6:42.2 12:29.9 113
114 Biek, Oliver JR Goshen Middle School 6:42.9 12:31.2 114
115 Brandt, Jorie JR St. Charles/St. Jude 6:43.2 12:31.7 115
116 Valdez, Cesar SO Goshen Middle School 6:43.5 12:32.2 116
117 Nine, Miles SO Fairfield JH 6:44.0 12:33.2 117
118 Miller, Owen JR NorthWood Middle School 6:44.2 12:33.7 118
119 Coffman, Luke SO Garrett Middle School 6:44.6 12:34.4 119
120 Bell, Wesley SO NorthWood Middle School 6:44.7 12:34.6 120
121 Miller, Marcus SR Angola Middle School 6:45.3 12:35.6 121
122 Nadeau, Trevor SR Summit Middle School 6:46.9 12:38.7 122
123 Koch, Ollie SO Angola Middle School 6:47.4 12:39.5 123
124 Reynolds, Jude JR Elkhart Christian Academy 6:47.5 12:39.7 124
125 Yoder, Bryce JR Summit Middle School 6:47.8 12:40.3 125
126 Gater, Tyler JR Garrett Middle School 6:47.9 12:40.6 126
127 Miller, Dawson SR Blackhawk Christian School 6:48.8 12:42.2 127
128 Marra, Frankie SR Carroll Middle School 6:48.9 12:42.3 128
129 Arnos, Andrew JR New Haven Middle School 6:50.4 12:45.1 129
130 Doden, Jones SO Blackhawk Christian School 6:52.7 12:49.5 130
131 Jones, Nick SR Woodlan MS 6:54.9 12:53.6 131
132 Kauffman, Brandon JR Fairfield JH 6:55.3 12:54.3 132
133 Loucks, Tyler SR Woodlan MS 6:55.4 12:54.5 133
134 Gaskill, Braiden JR Fremont Middle School 6:56.1 12:55.8 134
135 Yoder, Cohen SO Fairfield JH 6:56.7 12:56.9 135
136 Schrock, Norman SR Fairfield JH 6:57.0 12:57.5 136
137 Beuchel, Gregory SO Carroll Middle School 6:58.9 13:00.9 137
138 Perlich, Isaac JR Blackhawk Christian School 6:59.1 13:01.3 138
139 Graf, Hudson SR Woodside Middle School 6:59.8 13:02.6 139
140 Shaffer, Reed SO Prairie Heights Middle School 7:00.0 13:03.0 140
141 Sawatzky, Moses JR Goshen Middle School 7:00.8 13:04.5 141
142 Harris, Jonah JR New Haven Middle School 7:01.0 13:04.9 142
143 Hinkley, Gavin SO Angola Middle School 7:01.4 13:05.6 143
144 Sumney, Ethan SR Leo Jr./Sr. High School 7:01.9 13:06.6 144
145 Shivley, Caiden SR Churubusco jr high 7:02.1 13:06.9 145
146 Knoblach, Kayden SO Leo Jr./Sr. High School 7:02.7 13:08.0 146
147 Rinker, Isaac JR Churubusco jr high 7:04.4 13:11.3 147
148 Borden, Eliott SO Bethany Christian Middle Schoo 7:05.7 13:13.7 148
149 Priestley, Wyatt JR Lakeland Middle School 7:06.4 13:14.9 149
150 Brunner, Tommy JR Wawasee Middle School 7:07.0 13:16.1 150
151 Mast, Caleb SR Bethany Christian Middle Schoo 7:07.9 13:17.7 151
152 Yoder, Quinton SO Lakeland Middle School 7:08.0 13:18.0 152
153 Duncan, Bryce JR Lakeview Middle School 7:09.6 13:21.0 153
154 Schuller, Logan JR Central Noble Junior High 7:09.8 13:21.4  
155 Asher, Justin SR Woodside Middle School 7:13.2 13:27.7 154
156 Yoder, Reegan JR Central Noble Junior High 7:13.5 13:28.3  
157 Houser, Aidan SR Summit Middle School 7:13.7 13:28.6 155
158 Hartleroad, Calvin JR Leo Jr./Sr. High School 7:14.7 13:30.5 156
159 Zehr, Jeremiah SR Summit Middle School 7:15.0 13:31.1 157
160 Huffman, Logan SO Whitko Middle School 7:16.0 13:33.0 158
161 Yoder, Tyler SO Lakeland Middle School 7:19.1 13:38.7 159
162 Verduzco, Ricardo JR Lakeview Middle School 7:19.4 13:39.2 160
163 Weller, Gavin SO Garrett Middle School 7:19.8 13:39.9 161
164 Amstutz, Bruce SO Lakewood Park Christian School 7:20.6 13:41.5 162
165 Conliff, Jay SR Manchester 7:20.8 13:41.9 163
166 Barnes, Kaiden JR Fremont Middle School 7:22.0 13:44.1 164
167 Webber, Keagan SR Angola Middle School 7:22.3 13:44.6 165
168 Bell, Deonte SO New Haven Middle School 7:22.3 13:44.6 166
169 Taylor, Hudson JR Garrett Middle School 7:22.8 13:45.6 167
170 Waters, Jayden SR Woodlan MS 7:25.2 13:50.0 168
171 Klepper, Ethan JR Woodlan MS 7:25.4 13:50.4 169
172 Martynowicz, Evan SO Manchester 7:26.1 13:51.7 170
173 Bland, Isaiah SR Lakewood Park Christian School 7:29.2 13:57.4 171
174 Smith, Caleb SO Manchester 7:30.7 14:00.3 172
175 Bachman, Wes SO Elkhart Christian Academy 7:30.9 14:00.7 173
176 Elkins, Aiden SO New Haven Middle School 7:31.0 14:00.9 174
177 Diaz, Alexander SO Eastside 7:31.6 14:01.9  
178 Downing, Nicolas JR Churubusco jr high 7:33.5 14:05.5 175
179 Leeper, Isaac JR Elkhart Christian Academy 7:33.9 14:06.3 176
180 Cearbaugh, Riley SO Prairie Heights Middle School 7:40.2 14:18.0 177
181 Eberly, Jonathan SR Manchester 7:40.2 14:18.1 178
182 Barkey, Joel SR Lakewood Park Christian School 7:41.1 14:19.6 179
183 Neireiter, Wyatt JR Churubusco jr high 7:41.2 14:19.9 180
184 Cook, Max JR Prairie Heights Middle School 7:44.3 14:25.7 181
185 Rhodes, Carter SO Whitko Middle School 7:46.1 14:29.0 182
186 Young, Mason JR Churubusco jr high 7:49.3 14:34.9 183
187 Kreft, Carter JR Lakeview Middle School 7:57.0 14:49.3 184
188 Guldin, Jake SR Lakeland Middle School 7:57.5 14:50.3 185
189 Wise, Sam JR Whitko Middle School 7:59.0 14:53.1 186
190 Kruse, Braeson JR Lakewood Park Christian School 8:00.1 14:55.1 187
191 Reid, Payton JR Whitko Middle School 8:02.5 14:59.6 188
192 Wilson, Brendan SO Woodlan MS 8:05.9 15:05.9 189
193 Hazen, Ty SO Elkhart Christian Academy 8:07.8 15:09.5 190
194 Jarvis, Riley SO Prairie Heights Middle School 8:10.9 15:15.2 191
195 Keipper, Nash SO Prairie Heights Middle School 8:12.4 15:18.1 192
196 Storey, Devin JR Fremont Middle School 8:20.7 15:33.6 193
197 Miles, Brayden JR Lakeland Middle School 8:23.5 15:38.8 194
198 VandeVelde, Jackson SO Lakewood Park Christian School 8:24.1 15:39.9 195
199 Merrills, Connor JR Leo Jr./Sr. High School 8:36.1 16:02.2 196
200 Stickler, Jonas JR Garrett Middle School 8:38.1 16:06.0 197
201 Sterling, Wyatt JR Fremont Middle School 8:44.5 16:18.0 198
202 Wymer, Garrett SR Churubusco jr high 8:46.9 16:22.3 199
203 Eagey-Smith, Jaydyn SO Lakeland Middle School 8:48.2 16:24.7 200
204 Hostetler, Andre JR Bethany Christian Middle Schoo 9:03.2 16:52.8 201
205 Sherry, Dylan SO New Haven Middle School 9:23.4 17:30.4 202
206 Blankenhorn, Jonah SR Leo Jr./Sr. High School 9:33.2 17:48.6 203
207 Bullock , Owen JR Garrett Middle School 9:34.6 17:51.2 204
208 Maag, Christopher SO Eastside 9:43.8 18:08.4  
209 Deiner, Brandon SO Bethany Christian Middle Schoo 9:57.5 18:33.9 205
210 Prosser, Johnathan SO Eastside 10:11.1 18:59.4  
211 Geise, Bear JR Churubusco jr high 10:26.2 19:27.5 206
HS Girls Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:41:32 20:18 23 1 4 5 6 7 11 12
2 1:47:00 21:24 110 2 9 20 36 43 46 71
3 1:47:31 21:30 117 3 15 21 38 40 56 58
4 1:48:08 21:37 122 10 23 24 32 33 37 42
5 1:48:53 21:46 139 13 19 22 25 60 63 70
6 1:51:18 22:15 189 17 18 27 62 65 97 114
7 1:51:43 22:20 199 16 39 45 48 51 52 54
8 1:53:02 22:36 231 28 41 44 57 61 64 67
9 1:55:35 23:07 280 14 26 59 81 100 103 133
10 1:57:03 23:24 309 8 50 53 86 112 119 137
11 1:58:11 23:38 335 30 66 76 80 83 85 91
12 1:59:19 23:51 337 31 34 77 78 117 138 139
13 1:59:13 23:50 357 47 49 75 82 104 106 109
14 2:02:09 24:25 424 55 87 90 93 99 120 136
15 2:02:52 24:34 436 68 74 88 101 105 113 115
16 2:05:26 25:05 449 35 79 107 110 118 122 123
17 2:08:58 25:47 467 29 72 116 124 126 128 135
18 2:05:28 25:05 491 89 94 98 102 108 111 125
19 2:13:54 26:46 546 69 92 121 130 134 141 142
20 2:19:14 27:50 548 73 95 96 140 144    
21 FW North Side 2:19:24 27:52 603 84 127 129 131 132 143  
HS Girls Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Strzelecki, Erin SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:09.3 19:07.6 1
2 McManus, Emily SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:28.1 20:05.8 2
3 Stutsman, Erica SR NorthWood 6:30.8 20:14.3 3
4 Nix, Katie SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:34.4 20:25.5 4
5 Morris, Anna SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:37.9 20:36.4 5
6 Delaney, Aileen SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:39.3 20:40.7 6
7 Steele, Nora SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:40.0 20:42.8 7
8 Haldeman, Carol SR Fairfield 6:40.3 20:43.7 8
9 Mulholland, Tatum SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:41.0 20:45.9 9
10 Christman, Shelby SR Carroll (Fort Wayne) 6:42.0 20:49.3 10
11 Beeber, Susie SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:43.8 20:54.7 11
12 Ebetino, Alex SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:45.2 20:59.2 12
13 Brown, Bailie SR Columbia City 6:45.7 21:00.6 13
14 Grider, Alexis SR Ft. Wayne South Side 6:46.8 21:04.0  
15 Deardorff, Bridget SR Elkhart Christian Academy 6:47.9 21:07.3 14
16 Wolfe, Whtiney SR NorthWood 6:49.5 21:12.4 15
17 Silvers-Barone, Summer SR Ft. Wayne Northrop 6:51.0 21:17.0 16
18 Farr, Morgan SR Southwood 6:51.2 21:17.8  
19 Murillo, Yarency SR West Noble 6:51.7 21:19.3 17
20 Wallen, Casey SR West Noble 6:51.8 21:19.6 18
21 Weldon, Sam SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:52.3 21:21.0  
22 Keller, Lauren SR Columbia City 6:52.4 21:21.3 19
23 Hawkins, Hannah SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:53.3 21:24.3 20
24 Jarvis, Kate SR NorthWood 6:54.5 21:28.0 21
25 Oddou, Eden SR Columbia City 6:55.7 21:31.6 22
26 Wilkins, Maya SR Carroll (Fort Wayne) 6:57.3 21:36.7 23
27 LaLonde, Elizabeth SR Carroll (Fort Wayne) 6:57.5 21:37.4 24
28 Cook, Jaslyn SR Columbia City 7:00.6 21:47.0 25
29 Fox, Inna SR Elkhart Christian Academy 7:00.8 21:47.6 26
30 Wallen, Megan SR West Noble 7:01.0 21:48.1 27
31 Smith, Abby SR Homestead 7:02.1 21:51.7 28
32 Broerman, Julia SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:03.5 21:55.9  
33 Chrisman, April SR Lakeland 7:04.3 21:58.6 29
34 Sanchez, Yadira SR Goshen 7:04.7 21:59.6 30
35 Weaver, Sydney SR Garrett 7:04.9 22:00.3 31
36 Kreilach, Ava SR Carroll (Fort Wayne) 7:05.7 22:02.8 32
37 Thurber, Kiana SR Carroll (Fort Wayne) 7:05.8 22:03.0 33
38 Kolkman, Elizabeth SR Ft. Wayne South Side 7:06.7 22:05.9  
39 Malcolm, Madilyn SR Garrett 7:07.6 22:08.6 34
40 Gentz, Abbey SR Woodlan Jr./Sr. High School 7:09.4 22:14.3 35
41 Baum, Kristina SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:09.9 22:15.9 36
42 Brown, Courtney SR Carroll (Fort Wayne) 7:10.5 22:17.6 37
43 Martinez, Jennifer SR NorthWood 7:10.6 22:17.9 38
44 Ewing, Hannah SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:10.7 22:18.2  
45 Jensen, Hayley SR Ft. Wayne Northrop 7:10.8 22:18.7 39
46 Resler, Breanne SR NorthWood 7:11.1 22:19.5 40
47 Godfrey, Megan SR Homestead 7:11.2 22:19.8 41
48 Landwehr, Cobi SR Carroll (Fort Wayne) 7:11.2 22:19.9 42
49 Hall, Leah SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:14.1 22:28.9 43
50 Gery, Josephine SR Homestead 7:14.5 22:30.2 44
51 Barrett, Tonya SR Ft. Wayne Northrop 7:16.4 22:36.0 45
52 Busch, Sarah SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:16.8 22:37.4 46
53 Lind, Clara SR Bethany Christian 7:17.9 22:40.7 47
54 Williams, Alyssa SR Ft. Wayne Northrop 7:18.7 22:43.2 48
55 Minton, Ashlyn SR Carroll (Fort Wayne) 7:19.1 22:44.4  
56 Youngberg, Elaina SR Bethany Christian 7:19.5 22:45.6 49
57 Yoder, Madelyn SR Fairfield 7:19.8 22:46.6 50
58 Olvera, Brenda SR Ft. Wayne Northrop 7:20.6 22:49.1 51
59 Gueber, Madison SR Ft. Wayne Northrop 7:21.0 22:50.4 52
60 Yoder, Emily SR Fairfield 7:21.6 22:52.3 53
61 Gonzalez, Alexis SR Ft. Wayne Northrop 7:22.6 22:55.4 54
62 Allshouse, Kiana SR Prairie Heights 7:23.9 22:59.4 55
63 Elward, Kelsey SR Ft. Wayne Northrop 7:24.1 23:00.1  
64 Palmer, Megan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:24.4 23:00.8  
65 Miller, Megan SR NorthWood 7:24.8 23:02.2 56
66 Warner, Heidi SR Homestead 7:25.1 23:03.1 57
67 Runge, Ariana SR NorthWood 7:25.3 23:03.7 58
68 Reynolds, Lily SR Elkhart Christian Academy 7:27.2 23:09.6 59
69 Coy, Emma SR Columbia City 7:28.5 23:13.7 60
70 Deweese, Mary SR Eastside 7:29.3 23:16.0  
71 Brubaker, Hannah SR NorthWood 7:29.3 23:16.1  
72 Saine, Chalaina SR Homestead 7:29.9 23:18.0 61
73 Parson, Thalia SR West Noble 7:31.0 23:21.2 62
74 Willson, Ally SR Columbia City 7:32.5 23:26.1 63
75 Duffner, Molly SR Carroll (Fort Wayne) 7:33.3 23:28.6  
76 Mueller, Kaitlyn SR Homestead 7:33.6 23:29.5 64
77 Foreman, Gabrielle SR West Noble 7:33.9 23:30.4 65
78 Knight, Isabel SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:34.2 23:31.4  
79 Federspiel, Lauryn SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:34.5 23:32.3  
80 McKee, Kayleigh SR Goshen 7:34.6 23:32.6 66
81 Darmofal, Helen SR Homestead 7:35.0 23:33.7 67
82 Davis, Zoe SR Carroll (Fort Wayne) 7:35.1 23:34.2  
83 Kissner, Lily SR Leo 7:35.6 23:35.8 68
84 Hunter, Emma SR Homestead 7:36.2 23:37.5  
85 Kelly, Victoria SR Ft. Wayne Northrop 7:36.5 23:38.5  
86 Freeman, Sydney SR Central Noble 7:37.1 23:40.3 69
87 Shelton, Carolyn SR Columbia City 7:37.2 23:40.7 70
88 Hunter, Isabel SR Columbia City 7:37.4 23:41.3  
89 McIntyre, Josie SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:39.2 23:46.9  
90 Miller, Samantha SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 7:39.9 23:49.2  
91 Moore, Krista SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:40.0 23:49.4 71
92 Kable, Jadynn SR Carroll (Fort Wayne) 7:40.5 23:50.9  
93 Potter, Mallory SR Ft. Wayne Northrop 7:40.6 23:51.2  
94 Barhydt, Reese SR NorthWood 7:40.8 23:51.8  
95 Chalfant, Abby SR Lakewood Park Christian 7:41.5 23:54.1  
96 Barker, Kaeden SR Lakeland 7:41.7 23:54.6 72
97 Jones, Rhylee SR Homestead 7:42.3 23:56.4  
98 Kilby, Nedrah SR Ft. Wayne Northrop 7:42.5 23:57.0  
99 Johnson, Chloe SR Homestead 7:43.4 24:00.0  
100 Hammond, Madison SR New Haven 7:43.9 24:01.4 73
101 Eckrich, Julia SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:43.9 24:01.4  
102 Goldman, Aerin SR Leo 7:44.1 24:02.2 74
103 Vorhis, Abigail SR NorthWood 7:44.6 24:03.5  
104 Jones, Allison SR Carroll (Fort Wayne) 7:44.8 24:04.3  
105 Dutchersmith, Luisa SR Bethany Christian 7:45.4 24:06.1 75
106 Bestul, Kassidy SR Goshen 7:45.7 24:07.0 76
107 Placencia, Valencia SR Garrett 7:45.8 24:07.3 77
108 Spiece, Tia SR Garrett 7:46.0 24:08.0 78
109 Meador, Zariah SR Woodlan Jr./Sr. High School 7:47.1 24:11.5 79
110 Koshmider, Sophia SR Goshen 7:47.6 24:13.1 80
111 Gerig, Madeline SR Carroll (Fort Wayne) 7:48.6 24:16.0  
112 McGuire, Grace SR Homestead 7:49.1 24:17.6  
113 Barben, Ariana SR Elkhart Christian Academy 7:49.2 24:17.8 81
114 Yeakey, Fiona SR Bethany Christian 7:49.2 24:18.0 82
115 Smith, Brandi SR Goshen 7:49.7 24:19.5 83
116 Wells-White, Dominique SO FW North Side 7:50.0 24:20.5 84
117 Tilbury, Anna SR Homestead 7:50.7 24:22.7  
118 Jenkins, Amanda SR NorthWood 7:51.3 24:24.4  
119 Castillo, Yessenia SR Goshen 7:51.3 24:24.6 85
120 Schroeder, Maggie SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:51.7 24:25.6  
121 Fielstra, Karlie SR NorthWood 7:51.9 24:26.2  
122 Miller, Madalynne SR Fairfield 7:52.2 24:27.4 86
123 Walchuk, Libby SR Prairie Heights 7:54.4 24:34.1 87
124 Lauer, Lexy SR Leo 7:54.8 24:35.5 88
125 Flegge, Lydia SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 7:55.4 24:37.1  
126 Burita, Maggie SR Churubusco 7:55.6 24:37.7 89
127 Huhn, Elise SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:55.8 24:38.4  
128 Walter, Breanna SR Prairie Heights 7:55.8 24:38.4 90
129 Meyer-Reimer, Elena SR Goshen 7:56.4 24:40.4 91
130 Zumbrun, Kylie SR Central Noble 7:57.0 24:42.2 92
131 Fahl, Amelia SR Columbia City 7:57.8 24:44.7  
132 Malone, Jaycee SR Prairie Heights 7:57.9 24:45.1 93
133 Basinger, Allie SR Churubusco 7:58.4 24:46.5 94
134 Schrock, Laura SR NorthWood 7:58.7 24:47.6  
135 St. Peters, Emma SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 7:58.9 24:48.0  
136 Nguyen, Cindy SR Ft. Wayne Northrop 7:59.0 24:48.5  
137 Jepsen, Noelle SR Homestead 8:00.6 24:53.4  
138 Carney, Felicia SR New Haven 8:00.7 24:53.6 95
139 Coomer, Makayla SR New Haven 8:00.9 24:54.3 96
140 Thomas, Lexy SR Homestead 8:01.7 24:56.7  
141 Cox, Katelyn SR West Noble 8:02.0 24:57.7 97
142 Zeigler, Audrey SR Churubusco 8:02.8 25:00.4 98
143 Nickell, Carissa SR Homestead 8:03.1 25:01.2  
144 Kimes, Daphne SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:03.2 25:01.5  
145 Cavacini, Maria SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:03.6 25:02.6  
146 Cook, Shelby SR Homestead 8:04.6 25:05.9  
147 Getty, Anna SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:04.6 25:05.9  
148 Cicchiello, Margaret SR Ft. Wayne Bishop Luers 8:06.0 25:10.0  
149 Brewster, Brandie SR Prairie Heights 8:06.7 25:12.3 99
150 Cox, Keely SR Elkhart Christian Academy 8:07.0 25:13.2 100
151 Robinson, Elisabeth SR Leo 8:07.1 25:13.7 101
152 Gloudemans, Nikki SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:07.3 25:14.2  
153 Gaerte, Katelynne SR Churubusco 8:08.2 25:17.0 102
154 WaltonClark, Julieta SR Goshen 8:08.7 25:18.5  
155 Detrick, Kayla SR Homestead 8:08.7 25:18.6  
156 Schafer, Lily SR Ft. Wayne Bishop Luers 8:09.6 25:21.4  
157 Deardorff, Bryden SR Elkhart Christian Academy 8:09.6 25:21.4 103
158 Merz, Megan SR Homestead 8:09.8 25:22.0  
159 Renner, Maria SR Ft. Wayne Bishop Luers 8:10.1 25:23.0  
160 Klingenberger, Maria SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:10.2 25:23.0  
161 Dyck, Sasha SR Bethany Christian 8:10.4 25:23.7 104
162 Hipskind, Josie SR Leo 8:11.0 25:25.6 105
163 Saine, Caydence SR Homestead 8:11.7 25:27.8  
164 Chupp, Morgan SR Goshen 8:14.5 25:36.6  
165 Smucker, Anna SR Bethany Christian 8:15.2 25:38.7 106
166 Penner, Sydney SR Goshen 8:16.1 25:41.6  
167 Lawson, Jordan SR Woodlan Jr./Sr. High School 8:17.6 25:46.1 107
168 Uecker, Ashley SR Churubusco 8:18.0 25:47.4 108
169 Palomino, Hazany SR Goshen 8:18.6 25:49.3  
170 Smith, Molly SR NorthWood 8:18.7 25:49.7  
171 Didier, Faith SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:21.3 25:57.8  
172 Garcia, Abigail SR Goshen 8:21.5 25:58.2  
173 Mast, Carissa SR Bethany Christian 8:21.8 25:59.1 109
174 Baysden, Payton SR Eastside 8:22.5 26:01.5  
175 Moore, Faith SR Woodlan Jr./Sr. High School 8:23.5 26:04.4 110
176 Schuman, Kaitlynn SR Churubusco 8:24.4 26:07.4 111
177 Ward, Kate SR Homestead 8:25.5 26:10.7  
178 Lietzke, Clara SR Carroll (Fort Wayne) 8:26.1 26:12.7  
179 Clegg, Eliza SR Homestead 8:26.2 26:12.8  
180 Weaver, Alexus SR Fairfield 8:26.6 26:14.0 112
181 Quiroz, Veronica SR Goshen 8:26.6 26:14.2  
182 Hobson, Monica SR Southwood 8:26.8 26:14.7  
183 Kern, Nina SR Leo 8:27.1 26:15.6 113
184 Quinn, Maddie SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:27.5 26:17.1  
185 McGhee, Savanna SR Ft. Wayne South Side 8:28.9 26:21.2  
186 Moore, Aneka SR Homestead 8:29.7 26:23.7  
187 Miles, Jackie SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:30.2 26:25.3  
188 Ruppert, Sydney SR Homestead 8:30.4 26:26.1  
189 Plank, Madeline SR West Noble 8:31.6 26:29.8 114
190 Eisaman, Olivia SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:34.8 26:39.6  
191 Bohn, Risa SR Bethany Christian 8:35.6 26:42.0  
192 Zehr, Mary SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:36.0 26:43.4  
193 Vela, Noemi SR Goshen 8:36.5 26:44.8  
194 Holtmeyer, Caitlyn SR Homestead 8:37.3 26:47.4  
195 Braun, Mary SR Ft. Wayne Bishop Luers 8:37.6 26:48.5  
196 Stevicova, Terezia SR Leo 8:38.2 26:50.1 115
197 Lewis, Hannah SR Lakeland 8:39.7 26:54.8 116
198 Dewitt, Samantha SR Garrett 8:39.8 26:55.3 117
199 Miller, McKynze SR NorthWood 8:41.6 27:00.7  
200 Kermani, Mansoorah SR Goshen 8:44.3 27:09.2  
201 Henderson, Makayla SR Woodlan Jr./Sr. High School 8:44.8 27:10.7 118
202 Baumgartner, Sophie SR Fairfield 8:45.6 27:13.1 119
203 Hall, Kyler SR Prairie Heights 8:46.0 27:14.4 120
204 Martinez, Erika SR NorthWood 8:46.1 27:14.9  
205 Mai, Tracy SR Ft. Wayne Northrop 8:48.1 27:21.1  
206 Winters, Delaney SR Carroll (Fort Wayne) 8:50.1 27:27.3  
207 Kissinger, Chasidy SR Central Noble 8:50.8 27:29.3 121
208 Byerley, Star SR Carroll (Fort Wayne) 8:50.8 27:29.3  
209 Fleck, Faith SR Lakewood Park Christian 8:51.7 27:32.1  
210 Davis, Jaedyn SR Woodlan Jr./Sr. High School 8:52.7 27:35.2 122
211 Siela, Rachel SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:53.8 27:38.6  
212 Whitehead, Ruth SR Goshen 8:53.8 27:38.8  
213 Allgeier, Breanna SR Woodlan Jr./Sr. High School 8:55.7 27:44.6 123
214 Munoz, Claudia SR Lakeland 8:56.3 27:46.4 124
215 Munoz, Yudith SR West Noble 8:56.5 27:47.1  
216 Gonzalez, Grace SR Ft. Wayne Northrop 9:00.1 27:58.1  
217 Zeigler, Heidi SR Churubusco 9:00.4 27:59.3 125
218 Hunnicutt, Julia SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 9:02.2 28:04.9  
219 Cisz, Sarah SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 9:03.3 28:08.2  
220 Till, Kiera SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 9:07.4 28:21.0  
221 Tanabe, Kanna SR Lakeland 9:08.5 28:24.4 126
222 Mancia, Grace FR FW North Side 9:09.0 28:25.9 127
223 Martinez, Ariceli SR NorthWood 9:10.4 28:30.3  
224 Lopez, Alexia SR Lakeland 9:10.5 28:30.6 128
225 Roy, Lizzy SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 9:10.8 28:31.6  
226 Kirsch, Elizabeth SR Lakewood Park Christian 9:11.7 28:34.3  
227 McArdle, Morgan SO FW North Side 9:11.9 28:34.8 129
228 Moyer, Angel SR Whitko 9:12.5 28:36.8  
229 Mast, Adrian SR Central Noble 9:12.8 28:37.6 130
230 Englehart, Grace SR Homestead 9:13.1 28:38.6  
231 Rashevich, Kate SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 9:14.4 28:42.8  
232 Welty, Tia SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 9:14.8 28:43.9  
233 Meyer, Kiera SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 9:14.9 28:44.1  
234 Wei, Hanbing SR Bethany Christian 9:15.6 28:46.3  
235 Karriker, Kelsey FR FW North Side 9:17.1 28:51.1 131
236 Mayorga, Jacqueline SR West Noble 9:18.6 28:55.7  
237 Hargan, Katherine SR Homestead 9:19.1 28:57.4  
238 Sohail, Ameena SR Homestead 9:20.6 29:01.9  
239 Sherrer, Abby SO FW North Side 9:23.9 29:12.2 132
240 Deardorff, Brooklyn SR Elkhart Christian Academy 9:24.8 29:15.0 133
241 Pratt, Chloe SR Ft. Wayne Northrop 9:25.1 29:15.9  
242 Stier, Mikayla SR Central Noble 9:28.0 29:24.9 134
243 Hildebrand, Anna SR Carroll (Fort Wayne) 9:29.9 29:31.0  
244 Minobe, Maddie SR Homestead 9:31.2 29:35.0  
245 Moher, Abby SR Leo 9:32.3 29:38.4  
246 Perkins, Emma SR Leo 9:32.9 29:40.3  
247 Yenser, Carly SR Homestead 9:35.0 29:46.8  
248 Rorick, Olivia SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 9:35.6 29:48.7  
249 Lapp, Meghan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 9:36.2 29:50.5  
250 Sines, Jama SR Lakeland 9:36.6 29:51.8 135
251 Leland, Alyssa SR Prairie Heights 9:38.0 29:56.1 136
252 Adam, Faith SR Fairfield 9:40.8 30:04.9 137
253 Schmitt, Lydia SR NorthWood 9:41.3 30:06.3  
254 Rayle, Chloe SR Garrett 9:45.3 30:18.7 138
255 Chapman, Kristin SR NorthWood 9:46.0 30:20.9  
256 Eberle, Hannah SR NorthWood 9:46.0 30:21.0  
257 Clark, Mariah SR Leo 9:47.5 30:25.5  
258 Elledge, Olivia SR Fairfield 9:48.7 30:29.2  
259 Hinkle, Chloe SR Garrett 9:49.5 30:31.9 139
260 Cook, Kelsi SR Prairie Heights 9:50.2 30:34.1  
261 Clark, Mikayleigh SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 9:50.7 30:35.5  
262 Dailey, Katlyn SR Prairie Heights 9:54.7 30:48.0  
263 Angel, Claire SR Homestead 9:55.4 30:50.0  
264 Kuhn, Sydney SR New Haven 9:55.6 30:50.8 140
265 Miller, Heather SR Fairfield 10:00.2 31:05.2  
266 Leppek, Amanda SR Whitko 10:01.2 31:08.1  
267 Stayner, Anna SR Central Noble 10:11.2 31:39.3 141
268 Flores, Aurora SR Goshen 10:13.9 31:47.5  
269 Stier, Gabriela SR Central Noble 10:23.9 32:18.6 142
270 Martinez, Indry SR Ft. Wayne Northrop 10:30.9 32:40.4  
271 Foutz, Lizz SR Whitko 10:34.9 32:53.0  
272 Hall, Jade SR Lakeland 10:35.1 32:53.4  
273 Olvera, Ashley SR Goshen 10:37.2 32:59.9  
274 Matson, Hannah SO FW North Side 10:42.0 33:14.8 143
275 Lopez, Tafne SR Goshen 10:46.8 33:29.7  
276 Bingham, Kylie SR Central Noble 10:52.7 33:48.1  
277 Cook, Kerstin SR Prairie Heights 10:56.4 33:59.6  
278 Bullock, Hannah SR Garrett 10:57.9 34:04.2  
279 Epple, Anna SR Ft. Wayne Bishop Luers 10:58.2 34:05.4  
280 King, Ani SR Ft. Wayne Bishop Luers 10:59.9 34:10.7  
281 Cayea, Lillian SR New Haven 11:07.8 34:35.0 144
282 Veneble, Natalie SR NorthWood 11:34.8 35:58.9  
283 Dodson, Ashley SR Lakewood Park Christian 11:37.0 36:05.7  
284 Garrison, Natalee SR Garrett 12:04.0 37:29.8  
HS Boys Varsity Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:26:29 17:17 45 1 2 5 13 24 35 46
2 1:28:58 17:47 121 8 22 27 31 33 34 37
3 1:29:43 17:56 149 15 20 32 38 44 70 89
3 1:29:47 17:57 149 4 10 30 48 57 73 84
5 1:30:12 18:02 165 16 23 39 40 47 56 85
6 1:32:24 18:28 228 7 26 53 62 80 133 152
7 1:33:21 18:40 267 43 50 52 54 68 72 103
8 1:33:56 18:47 275 18 29 58 76 94 95 111
9 1:33:34 18:42 276 28 49 51 71 77 87 91
10 1:33:56 18:47 281 25 55 59 60 82 93 102
11 1:35:04 19:00 303 3 14 65 109 112 137 146
12 1:36:08 19:13 337 6 36 75 107 113 121 122
13 1:38:13 19:38 388 21 63 97 101 106 124 141
14 1:38:37 19:43 397 11 42 96 119 129 135  
15 1:39:30 19:54 423 9 61 92 130 131 140 150
16 1:39:01 19:48 431 64 69 83 105 110 139 153
17 1:40:03 20:00 456 67 78 86 99 126 127 145
18 1:41:06 20:13 471 45 74 90 120 142    
19 1:41:14 20:14 472 19 100 114 116 123 156  
20 1:41:39 20:19 488 41 104 108 117 118 147 157
21 1:45:16 21:03 527 17 81 136 138 155    
22 1:44:43 20:56 535 12 98 134 143 148 154  
23 1:51:37 22:19 544 66 79 115 125 159    
24 1:48:37 21:43 641 88 128 132 144 149 151 158
HS Boys Varsity Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Shoemaker, Jordan SR West Noble 5:26.2 16:53.6 1
2 Thompson, Dakota SR West Noble 5:28.3 17:00.0 2
3 Wakeman, Landon SR Columbia City 5:28.7 17:01.3 3
4 Perez Diener, Felix SR Goshen 5:30.2 17:06.0 4
5 Longoria, Abraham SR West Noble 5:33.1 17:14.9 5
6 Sweet, Braden SR Southwood 5:34.0 17:17.9 6
7 Miller, Trevor SR Elkhart Christian Academy 5:34.7 17:19.9 7
8 Delaney, Emmett SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:34.9 17:20.5 8
9 Cripe, Colten SR Fairfield 5:35.0 17:21.0 9
10 Barahona, Jason SR Goshen 5:36.7 17:26.2 10
11 Busch, Stephen SR Ft. Wayne Bishop Luers 5:37.4 17:28.3 11
12 Malcolm, Micah SR Garrett 5:37.4 17:28.3 12
13 Abad, Allen SR West Noble 5:37.4 17:28.4 13
14 Mills, Nathan SR Columbia City 5:38.0 17:30.2 14
15 Brokaw, Jack SR Ft. Wayne Northrop 5:38.5 17:31.9 15
16 Miguel, Chase SR Carroll (Fort Wayne) 5:40.0 17:36.5 16
17 Steele, Allan SR Prairie Heights 5:40.2 17:37.0 17
18 Felger, Cyrus SR New Haven 5:40.7 17:38.8 18
19 Biddle, Gezaghane SR Eastside 5:40.9 17:39.4 19
20 Bayne, Conner SR Ft. Wayne Northrop 5:42.7 17:44.9 20
21 Keily, Sam SR Churubusco 5:43.2 17:46.3 21
22 Pocock, Carson SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:43.2 17:46.5 22
23 Green, Cooper SR Carroll (Fort Wayne) 5:44.3 17:49.7 23
24 Weaver, Michael SR West Noble 5:45.3 17:53.0 24
25 Evers, Tyler SR NorthWood 5:45.9 17:54.9 25
26 Corona, Carlos SR Elkhart Christian Academy 5:46.1 17:55.4 26
27 Wiseman, Isaiah SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:46.3 17:55.9 27
28 Neuhouser, Cordell SR Leo 5:46.3 17:56.1 28
29 Saldana, Luis SR New Haven 5:46.3 17:56.1 29
30 Snyder, Jonathon SR Goshen 5:46.6 17:56.9 30
31 Cahill, Collin SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:46.7 17:57.3 31
32 Saleh, Husam SR Ft. Wayne Northrop 5:47.0 17:58.2 32
33 Myers, Andy SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:47.0 17:58.3 33
34 Garcia, John SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:47.1 17:58.5 34
35 Burke, Aden SR West Noble 5:47.5 17:59.8 35
36 Guenin, Chase SR Southwood 5:47.5 17:59.8 36
37 Reiling, Drew SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:48.7 18:03.4 37
38 Derickson, Nick SR Ft. Wayne Northrop 5:50.7 18:09.8 38
39 Burchett, Sam SR Carroll (Fort Wayne) 5:50.7 18:09.8 39
40 Mullett, Hayden SR Carroll (Fort Wayne) 5:50.9 18:10.4 40
41 Walda, Evan SR Ft. Wayne South Side 5:52.2 18:14.3 41
42 Derloshon, Simon SR Ft. Wayne Bishop Luers 5:52.5 18:15.2 42
43 Sheppard, Aidan SR Homestead 5:52.9 18:16.5 43
44 Cisco, Landon SR Ft. Wayne Northrop 5:53.5 18:18.5 44
45 Begly, Lucas SR Lakeland 5:54.6 18:21.7 45
46 Mast, Nathan SR West Noble 5:54.8 18:22.4 46
47 Wallace, Hunter SR Carroll (Fort Wayne) 5:56.1 18:26.4 47
48 Olvera, Bryan SR Goshen 5:58.3 18:33.2 48
49 Dimond, Hunter SR Leo 5:58.5 18:34.1 49
50 Schoff, Jack SR Homestead 5:58.7 18:34.7 50
51 Harding, AJ SR Leo 5:59.1 18:35.8 51
52 Carroll, Walker SR Homestead 6:00.7 18:40.8 52
53 Meek, Josh SR Elkhart Christian Academy 6:00.8 18:41.2 53
54 Copas, Jakob SR Central Noble 6:01.3 18:42.6  
55 Falloon, Benjamin SR Homestead 6:01.7 18:43.7 54
56 Myers, Garrett SR NorthWood 6:01.7 18:43.9 55
57 DeRose, Tim SR Carroll (Fort Wayne) 6:01.7 18:43.9 56
58 Arreola, Angel SR Goshen 6:02.0 18:45.0 57
59 Lahr, Jordan SR New Haven 6:04.1 18:51.2 58
60 Arron, Smith SR NorthWood 6:04.1 18:51.5 59
61 Schmidt, Stephen SR NorthWood 6:04.2 18:51.7 60
62 Miller, AJ SR Fairfield 6:05.1 18:54.6 61
63 Schram, David SR Elkhart Christian Academy 6:05.4 18:55.5 62
64 Skinner, Levi SR Churubusco 6:05.6 18:56.0 63
65 Hochstetler, Jonah SR Bethany Christian 6:05.8 18:56.5 64
66 Mills, Nick SR Columbia City 6:06.4 18:58.4 65
67 McIntosh, Andrew SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:06.5 18:58.6 66
68 Connor, Jared SR Woodlan Jr./Sr. High School 6:07.6 19:02.3 67
69 Dunn, Jake SR Homestead 6:08.8 19:06.1 68
70 Brown, Evan SR Bethany Christian 6:09.5 19:08.2 69
71 Vaughn, Shaton SR Ft. Wayne Northrop 6:10.0 19:09.6 70
72 Ringwood, Jackson SR Leo 6:10.2 19:10.3 71
73 Moore, Joe SR Homestead 6:10.3 19:10.5 72
74 Hetler, Griffin SR Goshen 6:10.9 19:12.4 73
75 Eagleson, Kent SR Lakeland 6:12.5 19:17.6 74
76 Prickett, Cayden SR Southwood 6:12.6 19:17.9 75
77 Grunden, Coby SR New Haven 6:12.9 19:18.6 76
78 Setser, Donovin SR Leo 6:12.9 19:18.7 77
79 Busz, Logan SR Whitko 6:13.0 19:19.0  
80 Wilson, Sebastian SR Woodlan Jr./Sr. High School 6:15.3 19:26.0 78
81 Rumple, Matthew SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:16.5 19:29.9 79
82 Magaldi, Lucas SR Elkhart Christian Academy 6:17.3 19:32.4 80
83 Rowdon, Zane SR Prairie Heights 6:17.8 19:33.9 81
84 Cameron, Hershberger SR NorthWood 6:18.1 19:34.7 82
85 Youngberg, Kelby SR Bethany Christian 6:18.6 19:36.3 83
86 Gulec, Shawn SR Goshen 6:20.3 19:41.6 84
87 Habib, Zayaan SR Carroll (Fort Wayne) 6:21.7 19:46.1 85
88 Gentz, Jacob SR Woodlan Jr./Sr. High School 6:22.3 19:48.0 86
89 Freel, Zack SR Whitko 6:22.8 19:49.5  
90 Thompson, Nathaniel SR Leo 6:22.9 19:49.9 87
91 Rowlader, Dylan SR Lakewood Park Christian 6:25.1 19:56.6 88
92 Dohm, Aidan SR Ft. Wayne Northrop 6:28.0 20:05.7 89
93 Fleeman, Keaton SR Lakeland 6:28.3 20:06.5 90
94 Marshall, Jeffrey SR Leo 6:28.3 20:06.7 91
95 Wesseler, Ethan SR Fairfield 6:29.3 20:09.7 92
96 Flowers, Lane SR NorthWood 6:29.5 20:10.4 93
97 Belcher, Isaiah SR New Haven 6:30.1 20:12.3 94
98 Castillo, Jesus SR New Haven 6:31.2 20:15.7 95
99 Scott, Cameron SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:32.5 20:19.7 96
100 Kolvoord, Bradlee SR Churubusco 6:33.1 20:21.5 97
101 Bailey, Jarrett SR Garrett 6:34.3 20:25.3 98
102 Moore, Max SR Woodlan Jr./Sr. High School 6:35.0 20:27.2 99
103 Geyer, Jacob SR Eastside 6:36.3 20:31.3 100
104 Prater, Shawn SR Churubusco 6:36.3 20:31.4 101
105 Martin, Carson SR NorthWood 6:36.4 20:31.8 102
106 McClain, Jackson SR Homestead 6:36.8 20:32.9 103
107 Ford, Jacob SR Ft. Wayne South Side 6:38.1 20:36.9 104
108 Yeakey, Aaron SR Bethany Christian 6:38.1 20:37.1 105
109 Lantz, Eli SR Churubusco 6:38.7 20:38.9 106
110 Winer, Alix SR Southwood 6:39.1 20:40.0 107
111 Combs, Issac SR Ft. Wayne South Side 6:39.1 20:40.2 108
112 Iden, Colyn SR Columbia City 6:39.6 20:41.7 109
113 Damer, Michael SR Bethany Christian 6:40.2 20:43.5 110
114 Castillo, Daniel SR New Haven 6:42.1 20:49.4 111
115 Jagger, Cameron SR Columbia City 6:43.1 20:52.6 112
116 Kelley, Carson SR Southwood 6:43.4 20:53.6 113
117 Timmerman, Cole SR Eastside 6:43.5 20:53.9 114
118 Meuter, David SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:43.9 20:55.0 115
119 Vinson, Brock SR Eastside 6:44.3 20:56.4 116
120 Garza, Reynoldo SR Ft. Wayne South Side 6:46.7 21:03.6 117
121 Searfoss, Mikah SR Ft. Wayne South Side 6:47.2 21:05.1 118
122 Ealey, Gavin SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:47.4 21:05.7 119
123 Grogg, Joshua SR Lakeland 6:47.9 21:07.3 120
124 Topliff, Landon SR Southwood 6:48.4 21:09.1 121
125 Roudebush, Ben SR Southwood 6:49.0 21:10.8 122
126 Fadda, Enrico SR Eastside 6:49.9 21:13.7 123
127 Kolvoord, Bryce SR Churubusco 6:51.6 21:19.0 124
128 Mitchell, Corey SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:52.0 21:20.3 125
129 Wickey, Anthony SR Woodlan Jr./Sr. High School 6:52.1 21:20.4 126
130 Reed, Ty SR Woodlan Jr./Sr. High School 6:53.3 21:24.2 127
131 Dodson, Alex SR Lakewood Park Christian 6:53.5 21:25.0 128
132 Steigmeyer, Will SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:54.9 21:29.1 129
133 Weatherton, Dillan SR Fairfield 6:55.3 21:30.6 130
134 Lehman, Christopher SR Fairfield 6:56.6 21:34.4 131
135 Shively, Luke SR Lakewood Park Christian 6:57.6 21:37.6 132
136 Puster, Cole SR Elkhart Christian Academy 6:57.9 21:38.7 133
137 Bullock, Owen SR Garrett 6:58.0 21:38.8 134
138 Klinger, Joey SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:59.3 21:42.8 135
139 Hoyer, Blake SR Prairie Heights 7:00.6 21:46.8 136
140 Korus, Andrew SR Columbia City 7:04.3 21:58.4 137
141 Dyer, Matthew SR Prairie Heights 7:04.5 21:59.2 138
142 Shenk, Micah SR Bethany Christian 7:04.6 21:59.5 139
143 Hagerman, Jared SR Fairfield 7:05.4 22:02.0 140
144 Geise, Ben SR Churubusco 7:05.8 22:03.2 141
145 Krahulec, Blake SR Lakeland 7:09.2 22:13.8 142
146 Miller, Ezra SR Whitko 7:09.9 22:15.9  
147 Perez, Cody SR Garrett 7:10.9 22:18.9 143
148 Shively, Christopher SR Lakewood Park Christian 7:11.3 22:20.1 144
149 Walton, Keegan SR Woodlan Jr./Sr. High School 7:11.9 22:22.0 145
150 Story, Wes SR Columbia City 7:14.5 22:30.0 146
151 Robinson , LeAundre SR Ft. Wayne South Side 7:17.3 22:38.7 147
152 Stump, Austin SR Central Noble 7:18.7 22:43.3  
153 Parker, Trenton JR Lakeland CA 7:20.7 22:49.5  
154 Hefty, Paxton SR Garrett 7:21.6 22:52.3 148
155 Farmer, Jacob SR Lakewood Park Christian 7:30.2 23:18.7 149
156 Hagerman, Jaren SR Fairfield 7:30.4 23:19.5 150
157 Matthew, Justin SR Lakewood Park Christian 7:32.0 23:24.3 151
158 Kercher, Trent SR Elkhart Christian Academy 7:38.2 23:43.6 152
159 Bottorff, Klaus SR Bethany Christian 7:41.4 23:53.8 153
160 Wilson, Bryce SR Garrett 7:41.5 23:53.9 154
161 Hildebrandt, Jeremiah SR Whitko 7:43.2 23:59.3  
162 McCollum, Cole SR Prairie Heights 7:49.7 24:19.4 155
163 Billings, Matthew SR Central Noble 7:57.8 24:44.8  
164 Ely, Branden SR Eastside 8:04.0 25:03.9 156
165 Long, Kaden SR Ft. Wayne South Side 8:17.5 25:45.7 157
166 Turner, Sam SO Lakeland CA 8:17.5 25:46.0  
167 Mowery, Jim SR Central Noble 8:44.4 27:09.4  
168 Carnahan, Caleb SR Lakewood Park Christian 8:45.1 27:11.6 158
169 Redmond, JJ SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 9:56.7 30:54.3 159
170 Nakasone, Joshua FR Lakeland CA 11:46.2 36:34.5  
MS Girls Reserve Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:06:58 13:23 29 1 4 5 6 13 18 19
2 1:08:37 13:43 48 2 3 9 12 22 24 25
3 1:10:14 14:02 63 7 8 11 16 21 32 37
4 1:11:43 14:20 101 10 14 20 26 31 40 47
5 1:13:54 14:46 155 23 28 30 35 39 42 43
6 1:14:21 14:52 169 15 33 36 41 44 50 51
7 1:15:59 15:11 191 17 34 38 45 57 61 70
8 1:16:29 15:17 211 27 29 46 53 56 63  
9 1:22:06 16:25 304 49 54 64 68 69 72 76
10 1:22:53 16:34 312 48 58 62 67 77 79  
11 1:24:53 16:58 320 55 59 60 66 80 83  
12 1:30:12 18:02 363 52 71 74 82 84 85 86
13 1:28:28 17:41 372 65 73 75 78 81    
MS Girls Reserve Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Hilaski, Bella JR Maple Creek Middle School 7:00.0 13:03.1 1
2 Tucker, Alicia SO Whitko Middle School 7:02.7 13:08.2  
3 Price, Alex JR Edgewood Middle School 7:02.9 13:08.5 2
4 Bergan, Zoe JR Edgewood Middle School 7:02.9 13:08.5 3
5 Barb, Aubrey JR Maple Creek Middle School 7:04.8 13:12.0 4
6 Cottier, Mackenzie SO Maple Creek Middle School 7:06.8 13:15.7 5
7 Pocock, Brooke SR Maple Creek Middle School 7:11.9 13:25.2 6
8 Fisher, Macey SR Leo Jr./Sr. High School 7:21.0 13:42.2 7
9 Albrecht, Janelle SO Leo Jr./Sr. High School 7:24.8 13:49.4 8
10 Ellis, Piper JR Edgewood Middle School 7:26.3 13:52.1 9
11 Vincent, Sophie SO NorthWood Middle School 7:27.9 13:55.0 10
12 Kissney, Sally JR Leo Jr./Sr. High School 7:29.7 13:58.4 11
13 Dawson, Erin SR Edgewood Middle School 7:30.5 13:59.8 12
14 Dinus, Hannah SR Maple Creek Middle School 7:31.8 14:02.4 13
15 Price, Rylie SO NorthWood Middle School 7:34.6 14:07.5 14
16 Domenech, Lilionna SR Carroll Middle School 7:36.5 14:11.1 15
17 Lashure, Olivia JR Leo Jr./Sr. High School 7:39.7 14:17.1 16
18 Ward, Ava SO Indian Springs Middle School 7:40.3 14:18.3 17
19 Hall, Marybeth SO Maple Creek Middle School 7:40.4 14:18.4 18
20 Ealing, Anna SO Maple Creek Middle School 7:41.0 14:19.5 19
21 Jesse, Britton SO NorthWood Middle School 7:43.7 14:24.6 20
22 Scroggins, Ashlyn SO Leo Jr./Sr. High School 7:45.3 14:27.5 21
23 Berelsman, Tes SR Edgewood Middle School 7:45.8 14:28.5 22
24 McGuire, Lindsay SO Woodside Middle School 7:47.2 14:31.1 23
25 Deloe, Kate SR Edgewood Middle School 7:47.9 14:32.4 24
26 Ilada, Maya JR Edgewood Middle School 7:48.0 14:32.6 25
27 McDonald, Morgan SO NorthWood Middle School 7:48.5 14:33.5 26
28 Swedzinski, Tiana SO Maple Creek Middle School 7:49.4 14:35.2  
29 Martin, Paulie SO Manchester 7:49.8 14:35.8 27
30 Kruger, Catherine SR Woodside Middle School 7:50.9 14:37.9 28
31 Blum, Kelsey SO Manchester 7:52.3 14:40.6 29
32 Hibiski, Mayah JR Woodside Middle School 7:52.5 14:41.0 30
33 Hunsberger, Cassie SO NorthWood Middle School 7:53.8 14:43.3 31
34 Burchfield, Gracyn SO Leo Jr./Sr. High School 7:56.5 14:48.5 32
35 Scholz, Abby SR Carroll Middle School 7:57.6 14:50.5 33
36 Shidler, Baily JR Indian Springs Middle School 8:02.0 14:58.6 34
37 Waldron, Isabelle SO Woodside Middle School 8:02.9 15:00.4 35
38 Collier, Ella SO Carroll Middle School 8:03.7 15:01.8 36
39 Paglione, Gabby JR Leo Jr./Sr. High School 8:04.7 15:03.8 37
40 MCCoy, Caitlyn SR Indian Springs Middle School 8:05.0 15:04.3 38
41 Lopez, Ava SO Woodside Middle School 8:05.3 15:04.7 39
42 Cogdell, Emily SO Leo Jr./Sr. High School 8:05.5 15:05.1  
43 Wenz, Ellie JR NorthWood Middle School 8:06.5 15:07.0 40
44 Mitchell, Ainsley JR Carroll Middle School 8:06.9 15:07.7 41
45 Creech, Addison SO Woodside Middle School 8:07.9 15:09.6 42
46 Osborne, Arianna SO Woodside Middle School 8:08.0 15:09.8 43
47 Nichols, Paige JR Carroll Middle School 8:08.3 15:10.3 44
48 Byron, Delaney SR Edgewood Middle School 8:09.7 15:13.0  
49 Tong, Valerie Edgewood Middle School 8:09.7 15:13.0  
50 Rouch, Lauren SO Indian Springs Middle School 8:10.6 15:14.7 45
51 Walters, Emma SO Churubusco jr high 8:11.1 15:15.6  
52 Martin, Hope JR Manchester 8:12.5 15:18.3 46
53 Pickett, Mariah SO Leo Jr./Sr. High School 8:13.5 15:20.0  
54 Lajoice, Trinity JR Wawasee Middle School 8:14.3 15:21.6  
55 Markham, Jenna SR NorthWood Middle School 8:15.7 15:24.2 47
56 Weatherton, Ella SR Fairfield JH 8:16.8 15:26.2  
57 Thrasher, Melody JR Summit Middle School 8:16.9 15:26.5 48
58 Silva, Jessica SR West Noble Middle School 8:17.3 15:27.2 49
59 Yoder, Elyse JR Fairfield JH 8:17.9 15:28.3  
60 Stutsman, Bridgette SO NorthWood Middle School 8:19.4 15:31.1  
61 Brooks, Rachel SO Leo Jr./Sr. High School 8:21.4 15:34.8  
62 Stuckey, Ava SO Leo Jr./Sr. High School 8:22.6 15:37.1  
63 Conrod, Jaylee SO Woodside Middle School 8:23.2 15:38.2  
64 Carl, Regan JR Edgewood Middle School 8:23.4 15:38.5  
65 Walker, Adelyn JR Carroll Middle School 8:23.4 15:38.6 50
66 Smith, Ali JR Carroll Middle School 8:23.9 15:39.5 51
67 Pfefferkorn, Graceson SO DeKalb Middle School 8:25.6 15:42.6 52
68 Schaefer, Keeley SO Westview Jr. High 8:27.1 15:45.4  
69 Howard, Kaidyn SO Manchester 8:27.2 15:45.6 53
70 Hunter, Chloe SO Woodside Middle School 8:29.7 15:50.2  
71 Heath, Anna SO Leo Jr./Sr. High School 8:30.3 15:51.3  
72 McPhail, Helina SR Edgewood Middle School 8:32.5 15:55.5  
73 Diaz, Valerie JR West Noble Middle School 8:35.1 16:00.3 54
74 Reinoehl, Claire SO Woodside Middle School 8:35.4 16:00.9  
75 Chupp, Hannah SO NorthWood Middle School 8:35.9 16:01.9  
76 McConahay, Makayla SO Woodside Middle School 8:36.0 16:02.1  
77 Anderson, Paige SR East Noble Middle School 8:38.7 16:07.0 55
78 Calhoun, Bralyn JR Fairfield JH 8:39.3 16:08.1  
79 Fox, Evyn SO Manchester 8:39.8 16:09.0 56
80 Robinson, Lauren JR Blackhawk Christian School 8:40.6 16:10.7  
81 Graf, Lola SO Woodside Middle School 8:45.3 16:19.3  
82 Pulfer, Erica JR Leo Jr./Sr. High School 8:45.8 16:20.4  
83 Vincent, Gabbi SR NorthWood Middle School 8:45.9 16:20.5  
84 Saddington, Lauren SO Woodside Middle School 8:46.1 16:20.9  
85 Rostochak, Jaden SO Indian Springs Middle School 8:47.6 16:23.6 57
86 Sloan, Savannah SO NorthWood Middle School 8:48.2 16:24.8  
87 Koble, Teagan SO Garrett Middle School 8:48.3 16:25.0  
88 Stockert, Natasha SO Maple Creek Middle School 8:48.4 16:25.1  
89 Moore, Aurelia JR Summit Middle School 8:49.1 16:26.4 58
90 Crow, Julianna SO East Noble Middle School 8:49.2 16:26.6 59
91 Meyer, Kaitlyn JR Carroll Middle School 8:50.0 16:28.2  
92 Carpenter, Addison SO Carroll Middle School 8:51.5 16:31.0  
93 Cooper, Courtney SR East Noble Middle School 8:52.3 16:32.4 60
94 Stieglitz, Kiera FR Woodlan MS 8:52.4 16:32.7  
95 Price, Carlie SR Indian Springs Middle School 8:52.6 16:33.0 61
96 Sennett, Kelsey SO Summit Middle School 8:53.3 16:34.2 62
97 Liechty, Samantha JR Garrett Middle School 8:54.4 16:36.4  
98 Edgar, Holland SO Woodside Middle School 8:55.4 16:38.3  
99 Gaskil, Ayrianne SO Fremont Middle School 8:55.6 16:38.7  
100 Billingsley, Mariah SO Woodside Middle School 8:55.8 16:39.0  
101 Waters, Emma FR Woodlan MS 8:56.9 16:41.0  
102 Struble-Hedstrom, Miriam SO Manchester 8:57.0 16:41.2 63
103 Clark, Ruby SO West Noble Middle School 8:59.0 16:45.0 64
104 Dafforn, Lily JR Churubusco jr high 9:01.6 16:49.7  
105 Furniss, Madelynn JR Carroll Middle School 9:01.6 16:49.7  
106 Knox, Avery JR Angola Middle School 9:02.0 16:50.5 65
107 Hand, Rachel JR East Noble Middle School 9:02.1 16:50.7 66
108 Kruger, Elise JR Edgewood Middle School 9:02.7 16:51.9  
109 Luckey, Hannah SO Summit Middle School 9:02.9 16:52.2 67
110 Bolding, Rylee JR West Noble Middle School 9:04.0 16:54.2 68
111 Labenberg, Kaitlyn SR Carroll Middle School 9:05.0 16:56.1  
112 Christlieb, Elizabeth JR West Noble Middle School 9:07.2 17:00.3 69
113 Webb, Brooke SO Woodside Middle School 9:10.3 17:05.9  
114 Story, Avery SO Indian Springs Middle School 9:10.3 17:06.0 70
115 Lehman, Alaina SO Churubusco jr high 9:11.8 17:08.8  
116 Sims, Maddisyn SO Carroll Middle School 9:13.2 17:11.5  
117 Wolf, Maggie JR Whitko Middle School 9:13.7 17:12.4  
118 Krontz, Kyana JR DeKalb Middle School 9:18.9 17:22.0 71
119 Sowles, Chelsie JR Garrett Middle School 9:19.4 17:22.9  
120 Miner, Maddie SR Indian Springs Middle School 9:19.5 17:23.1  
121 Perkins, Bethany JR Woodside Middle School 9:20.7 17:25.4  
122 Reyes, Valeria JR West Noble Middle School 9:21.4 17:26.8 72
123 Hartley, Shelby JR Edgewood Middle School 9:21.7 17:27.3  
124 Budak, Ava SO Angola Middle School 9:22.2 17:28.1 73
125 Utnage, Zera JR DeKalb Middle School 9:23.4 17:30.4 74
126 Mendez, Chelsea JR Angola Middle School 9:23.9 17:31.3 75
127 Quinn, Samantha SR NorthWood Middle School 9:25.0 17:33.4  
128 Pablo, Giselle JR West Noble Middle School 9:25.5 17:34.3 76
129 Thorson, Ella SO Summit Middle School 9:25.7 17:34.7 77
130 Briscoe, Ryanna SO NorthWood Middle School 9:26.7 17:36.6  
131 Gudeman, Alli JR Edgewood Middle School 9:26.8 17:36.8  
132 Doyle, Rachel SR Lakeview Middle School 9:27.3 17:37.7  
133 Taylor, Lindsay SO Indian Springs Middle School 9:27.6 17:38.3  
134 Pabriaga, Sara SR Angola Middle School 9:28.8 17:40.6 78
135 Savieo, Eryn SO Churubusco jr high 9:32.1 17:46.7  
136 Hall, Kailey SO Carroll Middle School 9:33.6 17:49.4  
137 Soto, Alejandra SR West Noble Middle School 9:36.0 17:53.9  
138 Smith, Alyssa SO Wawasee Middle School 9:36.6 17:55.1  
139 Barnes, Jasmine SO Woodside Middle School 9:38.3 17:58.2  
140 Witt, Haley SR Summit Middle School 9:41.2 18:03.5 79
141 Polhemus, Adelle SR NorthWood Middle School 9:43.7 18:08.3  
142 Shrock, Hannah SO NorthWood Middle School 9:46.4 18:13.4  
143 Steinberger, Abby SO Fairfield JH 9:48.3 18:16.8  
144 Blucker, Karli SO NorthWood Middle School 9:50.9 18:21.8  
145 Brewer, Mackenzie SR NorthWood Middle School 9:51.2 18:22.2  
146 Taylor, Breanna SO Indian Springs Middle School 9:52.0 18:23.7  
147 Wahl, Katie SR Edgewood Middle School 9:59.8 18:38.3  
148 Householter, Jenna SO NorthWood Middle School 10:00.7 18:40.0  
149 Stephens, Bailie SR Edgewood Middle School 10:02.1 18:42.5  
150 Tracy, Makia SO Carroll Middle School 10:03.2 18:44.6  
151 Groholski, Keely SR Woodside Middle School 10:03.3 18:44.9  
152 Negrete, Jazleen JR Goshen Middle School 10:03.7 18:45.6  
153 Marks, Jenna SO Woodside Middle School 10:04.1 18:46.3  
154 Perkins, Kylie SO Wawasee Middle School 10:06.6 18:51.0  
155 Wendland, Addison SO Woodside Middle School 10:08.6 18:54.6  
156 Christian, Kaeli SO East Noble Middle School 10:09.9 18:57.1 80
157 Eiler, Christina JR NorthWood Middle School 10:10.0 18:57.3  
158 Byrne, Taylor JR Angola Middle School 10:10.3 18:57.8 81
159 Kissling, Molly JR Edgewood Middle School 10:10.8 18:58.8  
160 Miller, Hailey SR Westview Jr. High 10:12.3 19:01.6  
161 Hendrickson, Molly SO Carroll Middle School 10:18.3 19:12.8  
162 Jones, Elizabeth SO DeKalb Middle School 10:19.5 19:15.0 82
163 Allen, Elizabeth SO Maple Creek Middle School 10:22.1 19:19.9  
164 Banks, Lana SR Fremont Middle School 10:25.5 19:26.2  
165 Moreno, Breanna SO West Noble Middle School 10:27.7 19:30.4  
166 Elwood, Heather SR Lakewood Park Christian School 10:29.8 19:34.3  
167 Henderson, Aleina SO East Noble Middle School 10:37.5 19:48.6 83
168 Schmidt , Eriana SR Garrett Middle School 10:49.1 20:10.2  
169 Hicks, Isabella SO DeKalb Middle School 10:55.9 20:22.9 84
170 Walker, Emma SR Carroll Middle School 11:08.8 20:47.0  
171 Risser, Sage SO NorthWood Middle School 11:09.7 20:48.6  
172 Nix, Ella JR Woodside Middle School 11:16.2 21:00.7  
173 Dorn, Magdalyn SO Goshen Middle School 11:23.1 21:13.6  
174 Foutz, Zoe SR Whitko Middle School 11:23.4 21:14.1  
175 Nichols, Makenna JR West Noble Middle School 11:34.4 21:34.7  
176 Tayagua, Lizbeth SO West Noble Middle School 11:51.6 22:06.7  
177 Ley, Lauren JR DeKalb Middle School 12:02.6 22:27.2 85
178 Swanson, Alyssa JR Edgewood Middle School 12:08.5 22:38.2  
179 Smith, Zoey SO DeKalb Middle School 12:19.1 22:58.0 86
180 Moughler, Claire SO Lakewood Park Christian School 12:26.5 23:11.9  
181 Pennell, Vanessa JR Carroll Middle School 12:39.2 23:35.5  
182 Chen, Cara SO Woodlan MS 13:06.9 24:27.1  
MS Girls Varsity Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:00:59 12:11 56 1 7 9 19 20 25 30
2 1:02:37 12:31 102 13 16 18 24 31 43 88
3 1:02:23 12:28 112 4 12 29 33 34 39 45
4 1:05:22 13:04 227 8 17 54 71 77 103 110
5 1:05:26 13:05 230 10 36 41 61 82 107 108
6 1:05:47 13:09 259 5 55 57 62 80 132 161
7 1:05:45 13:09 262 11 22 23 63 143 157 164
8 1:06:16 13:15 269 15 50 53 59 92 96 120
9 1:06:20 13:16 279 32 46 47 70 75 76 79
10 1:07:08 13:25 334 26 48 49 102 109 115 127
11 1:07:03 13:24 344 2 37 74 81 150 154 174
12 1:07:51 13:34 357 35 69 73 85 95 121 152
13 1:07:52 13:34 375 6 38 87 113 131 135 139
14 1:08:53 13:46 409 64 65 72 90 118 130 159
14 1:08:27 13:41 409 14 40 97 114 144 180 183
16 1:08:54 13:46 415 60 66 86 91 112 137 151
17 1:10:02 14:00 452 21 27 67 158 179 186 188
18 1:09:31 13:54 462 56 84 98 99 125 160 195
19 1:09:58 13:59 483 52 58 119 126 128 129 141
20 1:10:03 14:00 496 42 89 104 123 138 173 187
21 1:10:36 14:07 548 3 122 133 134 156 175 176
22 1:11:29 14:17 573 68 94 116 146 149    
23 1:12:18 14:27 602 78 106 117 136 165 168  
24 1:13:26 14:41 636 28 111 147 172 178    
25 1:12:42 14:32 639 44 142 145 153 155 166 177
26 1:18:21 15:40 714 51 124 162 184 193    
27 1:16:14 15:14 723 100 101 167 170 185 189 191
28 1:24:52 16:58 908 163 181 182 190 192 194  
MS Girls Varsity Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Norris, Eden SR Leo Jr./Sr. High School 6:12.7 11:34.9 1
2 Bennett, Lydia JR DeKalb Middle School 6:19.3 11:47.2 2
3 Armstrong, Nataley SR Garrett Middle School 6:21.7 11:51.7 3
4 Barnett, Wini SR Edgewood Middle School 6:22.1 11:52.3 4
5 Woods, Katie SR St. Charles/St. Jude 6:24.4 11:56.7 5
6 Howell, Chynzie JR Fairfield JH 6:31.4 12:09.7 6
7 Beaubien, Renee SR Leo Jr./Sr. High School 6:32.2 12:11.2 7
8 Briner, Josie JR Manchester 6:33.4 12:13.5 8
9 Norris, Maya SO Leo Jr./Sr. High School 6:34.7 12:15.8 9
10 Ruch, Madalyn SR Carroll Middle School 6:34.7 12:16.0 10
11 Faber, Mia SR Summit Middle School 6:37.0 12:20.1 11
12 Bugg, Erika SR Edgewood Middle School 6:37.0 12:20.1 12
13 Leimkuhler, Ava SR Maple Creek Middle School 6:37.4 12:21.0 13
14 Graft, Katie SR Churubusco jr high 6:38.2 12:22.5 14
15 Becker, Rachel JR East Noble Middle School 6:40.9 12:27.4 15
16 Bright, Mckenzie SR Maple Creek Middle School 6:41.0 12:27.7 16
17 Cashdollar, Kambree SR Manchester 6:41.3 12:28.2 17
18 Arnold, Saige SO Maple Creek Middle School 6:41.3 12:28.2 18
19 Stine, Taylor SR Leo Jr./Sr. High School 6:41.5 12:28.5 19
20 Abel, Audrey JR Leo Jr./Sr. High School 6:42.1 12:29.7 20
21 Burns, Rylee JR Lakeview Middle School 6:44.9 12:34.9 21
22 McArdle, Mary SR Summit Middle School 6:45.1 12:35.4 22
23 Schaefer, Payton SR Summit Middle School 6:45.4 12:35.9 23
24 Hansen, Taylor SO Maple Creek Middle School 6:45.6 12:36.3 24
25 Hogue, Chloe JR Leo Jr./Sr. High School 6:45.7 12:36.5 25
26 Yoder, Christine SR Westview Jr. High 6:45.9 12:36.7 26
27 Mimmaugh, Mikayla JR Lakeview Middle School 6:45.9 12:36.7 27
28 Hinkley, Gracynn JR Angola Middle School 6:46.4 12:37.6 28
29 Malagon, Mariana SR Edgewood Middle School 6:48.1 12:40.9 29
30 Kilgus, Meron JR Leo Jr./Sr. High School 6:49.4 12:43.4 30
31 Yoder, Jill JR Maple Creek Middle School 6:49.9 12:44.3 31
32 Knoblauch, Addison SO Woodside Middle School 6:50.0 12:44.3 32
33 Marcuccilli, Macelyn SR Edgewood Middle School 6:50.2 12:44.9 33
34 Bugg, Emily SR Edgewood Middle School 6:50.9 12:46.0 34
35 Miller, Joslyn SO NorthWood Middle School 6:54.5 12:52.7 35
36 Kierski, Ryann SO Carroll Middle School 6:55.0 12:53.8 36
37 DeTray, Abby JR DeKalb Middle School 6:57.7 12:58.8 37
38 Culp, Makayla JR Fairfield JH 6:59.4 13:01.9 38
39 Knight, Ava SR Edgewood Middle School 7:00.3 13:03.6 39
40 Kolvoord, Makenzie SO Churubusco jr high 7:01.6 13:06.0 40
41 Brimner, Marlee SO Carroll Middle School 7:02.4 13:07.5 41
42 Spurlin, Lilly SR Whitko Middle School 7:02.4 13:07.5 42
43 Gloyd, Tori JR Maple Creek Middle School 7:02.7 13:08.2 43
44 Gochenour, Natalie JR Fremont Middle School 7:03.2 13:09.0 44
45 Langhorn, Sydney SR Edgewood Middle School 7:03.2 13:09.1 45
46 Albers, Reagan JR Woodside Middle School 7:03.4 13:09.4 46
47 Seitz, Audrey JR Woodside Middle School 7:03.5 13:09.5 47
48 Bontrager, Abby SR Westview Jr. High 7:04.3 13:11.0 48
49 Niccum, Eve JR Westview Jr. High 7:05.1 13:12.6 49
50 Brown, AnnaBella SR East Noble Middle School 7:05.9 13:14.1 50
51 Russell, Adaline SR Elkhart Christian Academy 7:06.2 13:14.7 51
52 Haskins, Devin SR Wawasee Middle School 7:06.9 13:16.0 52
53 McAllister, Alivya SR East Noble Middle School 7:08.5 13:18.9 53
54 Narragon, Jaci JR Manchester 7:09.7 13:21.0 54
55 Rodenbeck, Tori JR St. Charles/St. Jude 7:09.7 13:21.2 55
56 Wilkinson, Tara SO Lakeland Middle School 7:10.0 13:21.7 56
57 Ewing, Karly SR St. Charles/St. Jude 7:10.1 13:21.9 57
58 Tyler, Lilly SR Wawasee Middle School 7:10.2 13:22.1 58
59 Mynhier, Kyndal SR East Noble Middle School 7:10.2 13:22.1 59
60 Whiteleather, Hailey SR Indian Springs Middle School 7:10.3 13:22.3 60
61 Sloffer, Maura SO Carroll Middle School 7:11.4 13:24.3 61
62 Ruden, Bella JR St. Charles/St. Jude 7:11.6 13:24.6 62
63 Price, Angela SR Central Noble Junior High 7:14.5 13:30.0  
64 Faley, Sarah SR Summit Middle School 7:15.2 13:31.5 63
65 Bonilla, Samantha SR West Noble Middle School 7:15.5 13:32.0 64
66 Flores, Jocy SR West Noble Middle School 7:16.0 13:32.9 65
67 Bolinger, Katelin SO Indian Springs Middle School 7:16.7 13:34.2 66
68 Parker, Kiertsen SR Lakeview Middle School 7:16.9 13:34.5 67
69 Steele, Allison SR Prairie Heights Middle School 7:17.2 13:35.2 68
70 Jenkins, Morgan SR NorthWood Middle School 7:17.9 13:36.3 69
71 Lake, Brenna JR Woodlan MS 7:18.4 13:37.3 70
72 West, Ainsley SR Manchester 7:18.8 13:38.0 71
73 Klages, Rachel SO West Noble Middle School 7:18.8 13:38.1 72
74 Kemp, Kyla JR NorthWood Middle School 7:19.0 13:38.4 73
75 Kneller, Allison SR DeKalb Middle School 7:19.0 13:38.5 74
76 Richards, Lauren SR Woodside Middle School 7:19.8 13:40.0 75
77 Zent, Riley JR Woodlan MS 7:20.5 13:41.3 76
78 Lester, Kaesyn SR Manchester 7:20.9 13:42.0 77
79 Hicks, Briana SR Blackhawk Christian School 7:21.0 13:42.1 78
80 Hunter, Kiera SR Woodside Middle School 7:21.4 13:43.0 79
81 Stump, Viktorija SR Central Noble Junior High 7:21.5 13:43.1  
82 Schubert, Katie SO St. Charles/St. Jude 7:21.8 13:43.7 80
83 Shipe, Keiana SO DeKalb Middle School 7:21.9 13:43.9 81
84 Windsor, Addison SO Carroll Middle School 7:22.4 13:44.8 82
85 Kiess, Ellie JR Woodside Middle School 7:22.8 13:45.6 83
86 Barker, Quinn JR Lakeland Middle School 7:23.4 13:46.8 84
87 Burden, Kaitlin SR NorthWood Middle School 7:23.9 13:47.6 85
88 Hammel, Julia JR Indian Springs Middle School 7:24.3 13:48.4 86
89 Bontreger, Ava JR Fairfield JH 7:24.8 13:49.4 87
90 Wallace, Kate JR Maple Creek Middle School 7:25.4 13:50.4 88
91 Leininger, Jordan JR Whitko Middle School 7:26.1 13:51.8 89
92 Haro, Yoseline SO West Noble Middle School 7:26.2 13:51.9 90
93 Schrock, Mara JR Bethany Christian Middle Schoo 7:27.2 13:53.7  
94 Porter, Kassidy SR Indian Springs Middle School 7:27.5 13:54.4 91
95 Smith, Cady JR East Noble Middle School 7:27.5 13:54.4 92
96 Klaehn, Corbin SR Woodside Middle School 7:28.0 13:55.2 93
97 Tuckerman, DeeDee SR Prairie Heights Middle School 7:28.3 13:55.8 94
98 Edwards, Joselyn SO NorthWood Middle School 7:28.6 13:56.3 95
99 Loera-Gomez, Alondra SR East Noble Middle School 7:28.9 13:56.9 96
100 Honeycutt, Shayleigh SR Churubusco jr high 7:29.2 13:57.5 97
101 Guzman, Monica SR Lakeland Middle School 7:29.2 13:57.6 98
102 Fleeman, Keylee JR Lakeland Middle School 7:29.3 13:57.7 99
103 Kauffman, Lauren SR Goshen Middle School 7:29.7 13:58.5 100
104 Sixtos, Jackie SO Goshen Middle School 7:29.9 13:58.8 101
105 Haarer, Hope JR Westview Jr. High 7:30.0 13:59.0 102
106 Lambert, Makenlie SR Manchester 7:30.8 14:00.4 103
107 Danner, Ruth SO Whitko Middle School 7:31.2 14:01.3 104
108 Koos, Ellie SR Woodlan MS 7:32.4 14:03.5 105
109 Hicks, Tiana SR Blackhawk Christian School 7:32.9 14:04.5 106
110 Sauder, Aliyah SO Carroll Middle School 7:33.4 14:05.3 107
111 Harmon, Kata JR Carroll Middle School 7:34.5 14:07.4 108
112 Stutzman, Stacy JR Westview Jr. High 7:35.8 14:09.8 109
113 McCullough, Skye JR Manchester 7:36.4 14:11.0 110
114 Fee, Jaelyn JR Angola Middle School 7:36.5 14:11.0 111
115 Oeschleger, Katie JR Indian Springs Middle School 7:38.7 14:15.2 112
116 Eppert, Annika SR Fairfield JH 7:39.4 14:16.5 113
117 Smith, Astoria SO Churubusco jr high 7:39.7 14:17.1 114
118 Eash, Lilly SR Westview Jr. High 7:39.8 14:17.3 115
119 Wiley, Sarah SO Prairie Heights Middle School 7:40.3 14:18.2 116
120 Rhodenizer, Mercy SO Blackhawk Christian School 7:40.8 14:19.1 117
121 Banda, Alissa JR West Noble Middle School 7:40.9 14:19.3 118
122 Carter, Jada SR Wawasee Middle School 7:41.1 14:19.7 119
123 Rodgers, Dakota SO East Noble Middle School 7:41.1 14:19.7 120
124 Allen, Emilie SR NorthWood Middle School 7:41.5 14:20.5 121
125 Baer, Jordan SR Garrett Middle School 7:42.8 14:22.9 122
126 Rhoades, Nadia JR Whitko Middle School 7:43.1 14:23.5 123
127 Gruet, Emma SR Elkhart Christian Academy 7:45.0 14:27.0 124
128 Sines, Chloe JR Lakeland Middle School 7:45.4 14:27.6 125
129 Keith, Sydnee JR Wawasee Middle School 7:45.5 14:28.0 126
130 Whittern, Katie SO Westview Jr. High 7:45.9 14:28.7 127
131 Gibbs, Jordan SR Wawasee Middle School 7:48.3 14:33.1 128
132 Kryder, Cammy SR Wawasee Middle School 7:48.6 14:33.7 129
133 Olvera, Isabel SO West Noble Middle School 7:49.4 14:35.1 130
134 Bechtel, Ashley SO Fairfield JH 7:49.5 14:35.4 131
135 Bulanda, Theresa SO St. Charles/St. Jude 7:49.6 14:35.6 132
136 Little, April SO Garrett Middle School 7:49.8 14:35.9 133
137 Best, Chloe SR Garrett Middle School 7:49.9 14:36.1 134
138 Geiger, Delana JR Fairfield JH 7:50.8 14:37.7 135
139 Kline, Emalee SO Blackhawk Christian School 7:50.9 14:37.9 136
140 Mullinax, Felice SO Indian Springs Middle School 7:51.1 14:38.4 137
141 Baxter, Megan SO Whitko Middle School 7:51.8 14:39.6 138
142 Green, Annelise SO Fairfield JH 7:51.8 14:39.6 139
143 Miller, Morgan JR Woodlan MS 7:52.2 14:40.3 140
144 Hurst, Mariah SR Wawasee Middle School 7:53.0 14:41.8 141
145 McCullough, Kayla SR Fremont Middle School 7:53.4 14:42.6 142
146 Hoff, Sydney SO Summit Middle School 7:53.5 14:42.8 143
147 Elias, Ella SO Churubusco jr high 7:54.6 14:44.9 144
148 Buchanan, Sarah JR Fremont Middle School 7:54.9 14:45.4 145
149 Boots, Alayna SR Prairie Heights Middle School 7:55.8 14:47.0 146
150 Hostetler, Eva SR Lakewood Park Christian School 7:56.1 14:47.6  
151 Budak, Isabella JR Angola Middle School 7:56.3 14:48.1 147
152 McAlexander, Kait JR Woodlan MS 7:58.7 14:52.6 148
153 Glasgo, Breonna SO Prairie Heights Middle School 7:59.2 14:53.5 149
154 Hammer, Allyson SR DeKalb Middle School 8:00.0 14:54.8 150
155 Willson, Cassidy SR Indian Springs Middle School 8:00.1 14:55.1 151
156 Wenz, Katie JR NorthWood Middle School 8:01.9 14:58.4 152
157 Chilenski, Autumn SR Fremont Middle School 8:02.1 14:58.8 153
158 Ellis, Dawna JR DeKalb Middle School 8:03.7 15:01.7 154
159 Rhodes, Raegan JR Fremont Middle School 8:06.6 15:07.3 155
160 Malcolm, Makenna SO Garrett Middle School 8:07.9 15:09.7 156
161 Bloomfield, Savanah SO Summit Middle School 8:08.2 15:10.2 157
162 Werensly, Kylie SR Lakeview Middle School 8:08.7 15:11.1 158
163 Calderon, Jimena JR West Noble Middle School 8:11.2 15:15.8 159
164 Rettig, Brooklynn SR Lakeland Middle School 8:15.0 15:22.8 160
165 Barnes, Katy JR St. Charles/St. Jude 8:15.1 15:23.0 161
166 Karlik, Grace JR Elkhart Christian Academy 8:15.2 15:23.3 162
167 Police, Sophia SR New Haven Middle School 8:17.8 15:28.2 163
168 Tilbury, Katelyn JR Summit Middle School 8:20.4 15:33.0 164
169 Rucinski, Olivia JR Blackhawk Christian School 8:21.6 15:35.1 165
170 Gumble, Makayla JR Fremont Middle School 8:22.0 15:35.9 166
171 Perez-Diener, Camila SR Goshen Middle School 8:22.3 15:36.6 167
172 McIntosh, Amanda JR Blackhawk Christian School 8:22.4 15:36.7 168
173 Richardson, Abbey SR Woodlan MS 8:22.6 15:37.1 169
174 Scott, Lysa SR Goshen Middle School 8:24.0 15:39.6 170
175 McCagg, Lydia JR Woodlan MS 8:25.0 15:41.6 171
176 Villa-Romero, Ashlie JR Angola Middle School 8:27.1 15:45.4 172
177 Miller, Stephanie SR Whitko Middle School 8:28.2 15:47.5 173
178 Slavin, Samantha SO DeKalb Middle School 8:28.4 15:47.9 174
179 Helbert, Kennedy JR Eastside 8:29.7 15:50.3  
180 Vaughn, Kirsten JR Garrett Middle School 8:31.9 15:54.4 175
181 Burns, Trinity SO Garrett Middle School 8:35.2 16:00.5 176
182 Buchanan, Olivia JR Fremont Middle School 8:36.9 16:03.7 177
183 Fee, Sienna JR Angola Middle School 8:37.2 16:04.3 178
184 Miner, Lizzy SR Lakeview Middle School 8:38.0 16:05.8 179
185 Rinker, Lilly SO Churubusco jr high 8:39.6 16:08.8 180
186 Gresham, Brittine JR New Haven Middle School 8:40.8 16:11.1 181
187 Hogg, Kaitlyn JR New Haven Middle School 8:45.6 16:19.9 182
188 Refeld, Eva JR Churubusco jr high 8:48.3 16:24.9 183
189 Hazen, Kyndal JR Elkhart Christian Academy 9:00.0 16:46.8 184
190 Schwartz, Rebecca SR Lakeland Chr. MS 9:00.0 16:46.8  
191 Hart, Rory SR Goshen Middle School 9:07.5 17:00.8 185
192 Brath, Karissa JR Lakeview Middle School 9:29.5 17:41.8 186
193 Yoder, Rebecca SO Central Noble Junior High 9:39.3 18:00.0  
194 Jackson, Laura SR Whitko Middle School 9:39.7 18:00.8 187
195 Willig, Gracie SR Lakeview Middle School 9:41.3 18:03.7 188
196 DeMoya, Salome SR Goshen Middle School 9:43.3 18:07.5 189
197 Stomm, Olivia SO New Haven Middle School 9:52.3 18:24.4 190
198 Ott, Nichole JR Goshen Middle School 9:53.8 18:27.0 191
199 Cutler, Keria SO New Haven Middle School 9:54.8 18:28.9 192
200 Spaugh, Millie SO Elkhart Christian Academy 9:55.4 18:30.0 193
201 Heitkamp, Jocelyn SO Central Noble Junior High 10:00.7 18:40.0  
202 Charles, Emma SO New Haven Middle School 10:09.6 18:56.5 194
203 Henderson, Hope JR Lakeland Middle School 11:25.7 21:18.4 195
MS Boys Reserve Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:00:16 12:03 31 1 5 6 7 12 14 19
2 1:00:43 12:08 36 2 3 4 11 16 29 34
3 1:03:30 12:42 111 10 17 26 27 31 32 48
4 1:04:13 12:50 132 18 21 22 30 41 58 64
5 1:04:26 12:53 142 15 20 25 40 42 44 61
6 1:04:32 12:54 161 8 9 43 49 52 60 62
7 1:05:43 13:08 198 28 38 39 46 47 63 68
8 1:06:23 13:16 221 23 24 51 53 70 80 84
9 1:07:17 13:27 263 36 37 45 67 78 81 82
9 1:07:32 13:30 263 13 33 56 73 88 102  
11 1:09:41 13:56 346 50 55 65 87 89 92 97
12 1:10:00 14:00 357 57 59 75 76 90 95 96
13 1:11:12 14:14 376 54 66 69 93 94 98 99
14 1:10:31 14:06 384 71 72 77 79 85 86 91
15 1:13:28 14:41 393 35 74 83 100 101    
MS Boys Reserve Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Miller, Adam SO Westview Jr. High 6:16.6 11:42.1 1
2 Mullett, Brendan SR Maple Creek Middle School 6:22.8 11:53.7 2
3 Earnest, Josiah SR Maple Creek Middle School 6:23.7 11:55.3 3
4 Potchka, Jack SO Maple Creek Middle School 6:24.3 11:56.5 4
5 Wood, Xander JR Westview Jr. High 6:26.3 12:00.2 5
6 Rogers, Isaac SR Westview Jr. High 6:28.4 12:04.2 6
7 Miller, Lyle SO Westview Jr. High 6:29.3 12:05.9 7
8 Lindquist, David SR Edgewood Middle School 6:33.5 12:13.7 8
9 Dailey, Nathan JR Edgewood Middle School 6:34.2 12:14.9 9
10 Mason, Traverse SR DeKalb Middle School 6:35.1 12:16.5 10
11 Carmody, Jacob JR Maple Creek Middle School 6:39.3 12:24.4 11
12 Niccum, Isaac SR Westview Jr. High 6:39.4 12:24.7 12
13 Phares, Nevin JR West Noble Middle School 6:41.5 12:28.6 13
14 Rogers, Braden SO Westview Jr. High 6:43.3 12:31.8 14
15 Escamilla, Alex JR NorthWood Middle School 6:44.3 12:33.8 15
16 Kiplinger, Nicholas SR Maple Creek Middle School 6:44.6 12:34.2 16
17 Haupert, William SO DeKalb Middle School 6:44.9 12:34.9 17
18 Isenberger, Tyler SO Woodside Middle School 6:48.0 12:40.6 18
19 Moore, Kayden JR Westview Jr. High 6:48.7 12:42.0 19
20 Davies, Cole JR NorthWood Middle School 6:49.7 12:43.8 20
21 Kuras, Thomas SR Woodside Middle School 6:49.8 12:44.0 21
22 Wood, Caleb SR Woodside Middle School 6:50.2 12:44.8 22
23 Fiedler, Canaan SR East Noble Middle School 6:52.0 12:48.0 23
24 Straessle, Austin SR East Noble Middle School 6:53.4 12:50.8 24
25 Burden, Jordan JR NorthWood Middle School 6:53.5 12:50.9 25
26 Brown, Noah JR DeKalb Middle School 6:53.5 12:51.0 26
27 Ley, Jacob SR DeKalb Middle School 6:53.8 12:51.5 27
28 Ridge, Marcus SO Indian Springs Middle School 6:54.6 12:52.9 28
29 Nietert, Blake JR Maple Creek Middle School 6:55.3 12:54.4 29
30 Haft, Keihland JR Woodside Middle School 6:55.5 12:54.6 30
31 Hefty, Mattias SO DeKalb Middle School 6:56.4 12:56.3 31
32 Velaquez, Carlos JR Lakeview Middle School 6:57.2 12:57.8  
33 Tobbierre, Gabe SR DeKalb Middle School 6:58.4 13:00.1 32
34 Rodriguez, Evan SO West Noble Middle School 6:58.9 13:00.9 33
35 Andrews, Walker SO Maple Creek Middle School 6:59.0 13:01.2 34
36 Brooks, Ty SO Wawasee Middle School 6:59.3 13:01.8 35
37 Miller, Ryan J. JR Westview Jr. High 6:59.4 13:02.0  
38 Andress, Elijah SR Carroll Middle School 6:59.6 13:02.3 36
39 Baumert, Jackson JR Maple Creek Middle School 6:59.8 13:02.7  
40 Church, Aidan SO Carroll Middle School 7:00.3 13:03.6 37
41 Krider, Tobey JR Indian Springs Middle School 7:01.1 13:05.1 38
42 Huynh, Tom SR Maple Creek Middle School 7:01.7 13:06.2  
43 Roberts, Evan SR Maple Creek Middle School 7:02.0 13:06.8  
44 Smith, Jackson SR Indian Springs Middle School 7:02.3 13:07.3 39
45 Stutsman, Titus SR NorthWood Middle School 7:02.7 13:08.1 40
46 Hembree, Joel SR Woodside Middle School 7:03.4 13:09.4 41
47 Darling, Cabot JR NorthWood Middle School 7:03.9 13:10.4 42
48 Bennett, Landon SR Westview Jr. High 7:05.8 13:13.8  
49 Kruger, Tarren SR Edgewood Middle School 7:06.1 13:14.4 43
50 Allen, Owen SO NorthWood Middle School 7:06.2 13:14.5 44
51 Springer, Wade SO Westview Jr. High 7:06.9 13:15.9  
52 Hobbs, Chris SR Carroll Middle School 7:07.5 13:16.9 45
53 Banuelos, Garrett SR Indian Springs Middle School 7:08.5 13:18.8 46
54 Bontrager, Nick SO Westview Jr. High 7:08.7 13:19.3  
55 Anspaugh, Dylan JR Indian Springs Middle School 7:08.8 13:19.4 47
56 Gillian, Korbin JR DeKalb Middle School 7:09.1 13:20.0 48
57 Gibson, Little Cub SR Edgewood Middle School 7:09.3 13:20.5 49
58 Miller, Nathan JR Fairfield JH 7:09.7 13:21.1 50
59 Yahne, Dillon SR East Noble Middle School 7:10.2 13:22.0 51
60 Basham, Charles SO Maple Creek Middle School 7:14.0 13:29.2  
61 Justice, Evan JR Edgewood Middle School 7:14.0 13:29.2 52
62 Fleck, Owen SR East Noble Middle School 7:14.6 13:30.3 53
63 Johnson, Ben SR Summit Middle School 7:15.9 13:32.7 54
64 Parr, Aaron SR Maple Creek Middle School 7:16.7 13:34.1  
65 Corbin, Mathias JR Fairfield JH 7:17.2 13:35.1 55
66 Mayorga, Miguel SO West Noble Middle School 7:17.6 13:36.0 56
67 Hinman, Trey SO Angola Middle School 7:18.4 13:37.3 57
68 Ruppert, Tim SO Woodside Middle School 7:18.8 13:38.1 58
69 Peck, Titus SR Angola Middle School 7:18.9 13:38.4 59
70 Lewis, Alden SR DeKalb Middle School 7:19.2 13:38.8  
71 Brander, Ben SR Edgewood Middle School 7:19.5 13:39.4 60
72 Mason, Bradley SO NorthWood Middle School 7:20.0 13:40.4 61
73 Robbins, Sam JR Maple Creek Middle School 7:20.0 13:40.4  
74 Wood, Zach SR Edgewood Middle School 7:20.5 13:41.3 62
75 Barron, Lyle SR Indian Springs Middle School 7:21.1 13:42.3 63
76 Wihebrink, Ian JR Edgewood Middle School 7:21.3 13:42.8  
77 Webb, Jack JR Woodside Middle School 7:22.1 13:44.3 64
78 Wimer, Zach SO DeKalb Middle School 7:22.2 13:44.4  
79 Rassi, Jayden SO NorthWood Middle School 7:22.8 13:45.5  
80 Heckaman, Hunter JR Edgewood Middle School 7:22.9 13:45.8  
81 Schrock, Matthew SO Fairfield JH 7:23.5 13:46.8 65
82 Myers, Jacob SO Summit Middle School 7:23.5 13:46.9 66
83 Burgette, Henry JR Carroll Middle School 7:23.8 13:47.4 67
84 Crawford, Jaxon SR Indian Springs Middle School 7:24.3 13:48.4 68
85 Turney, Shaun SO Maple Creek Middle School 7:24.5 13:48.7  
86 Wiggs, Blake JR Edgewood Middle School 7:24.6 13:48.8  
87 Carl, Chase JR Edgewood Middle School 7:24.6 13:48.9  
88 Mestach, Ethan JR NorthWood Middle School 7:24.8 13:49.3  
89 Knepper, Elijah JR DeKalb Middle School 7:25.4 13:50.3  
90 Harrold, Ian SR Indian Springs Middle School 7:25.6 13:50.7  
91 Jauregui, Ryan SR DeKalb Middle School 7:25.6 13:50.9  
92 Mooney, Keegan SO Summit Middle School 7:25.8 13:51.2 69
93 Reed, Jack JR Edgewood Middle School 7:26.3 13:52.1  
94 Ritchie, Owen JR East Noble Middle School 7:26.7 13:52.8 70
95 Abney, Brady SO Goshen Middle School 7:27.7 13:54.6 71
96 Valdez, Julio SO Goshen Middle School 7:28.0 13:55.3 72
97 Parvu-Timmer, Bryce SO NorthWood Middle School 7:28.5 13:56.2  
98 Keene, Corbin SO West Noble Middle School 7:28.7 13:56.5 73
99 Potter, Andrew SO Maple Creek Middle School 7:29.0 13:57.1  
100 Wolfe, Ethan SO NorthWood Middle School 7:29.2 13:57.6  
101 Pope, Peyton SR Indian Springs Middle School 7:29.2 13:57.6  
102 Beer, Trent JR NorthWood Middle School 7:29.9 13:58.8  
103 Custer, Boston SO Woodside Middle School 7:30.0 13:59.0  
104 Lewis, Quinton SR Maple Creek Middle School 7:30.4 13:59.7  
105 Stockert, Colt JR Maple Creek Middle School 7:30.7 14:00.2  
106 Hess, Tyler SO Woodside Middle School 7:30.8 14:00.4  
107 Hoffert, Ryun JR Edgewood Middle School 7:32.3 14:03.2  
108 Watkins, Preston JR Indian Springs Middle School 7:32.5 14:03.6  
109 Edgar, Caden SO Wawasee Middle School 7:32.6 14:03.8 74
110 Bruick, Harrison SR Angola Middle School 7:33.0 14:04.5 75
111 Sidel, Thomas SO Woodside Middle School 7:33.6 14:05.8  
112 Biernat, Caleb SO Angola Middle School 7:34.0 14:06.5 76
113 Clark, Lincoln SO Goshen Middle School 7:34.1 14:06.5 77
114 McKinley, Nick SR Carroll Middle School 7:34.4 14:07.2 78
115 Buchs, Noah JR DeKalb Middle School 7:35.1 14:08.5  
116 Beckmann, Matthew SO DeKalb Middle School 7:35.3 14:08.9  
117 Cooper, Ayden SO Woodside Middle School 7:35.6 14:09.4  
118 Goeglein, Kyle SR Maple Creek Middle School 7:35.7 14:09.6  
119 Rivera, Brandon SR Goshen Middle School 7:36.5 14:11.1 79
120 Tackett, Owan SO East Noble Middle School 7:37.1 14:12.3 80
121 Miller, Brennan SO Blackhawk Christian School 7:37.5 14:13.0  
122 Days, Lucas SR DeKalb Middle School 7:38.3 14:14.4  
123 Hartman, Brady JR NorthWood Middle School 7:38.6 14:15.0  
124 Porter, Kyle SO Indian Springs Middle School 7:39.3 14:16.2  
125 Bixby, Ethan SO Carroll Middle School 7:39.3 14:16.4 81
126 Balasa, Colton SO NorthWood Middle School 7:40.2 14:18.0  
127 Wargo, Patrick SR Maple Creek Middle School 7:40.3 14:18.1  
128 Schweitzer, Isaac SO DeKalb Middle School 7:40.5 14:18.5  
129 Cardenas, Dominic SR Carroll Middle School 7:41.8 14:21.0 82
130 Hurst, Keegan JR Wawasee Middle School 7:42.0 14:21.4 83
131 Sillaway, Drew SR East Noble Middle School 7:42.7 14:22.6 84
132 Studebaker, Andrew JR Goshen Middle School 7:43.5 14:24.2 85
133 Benyousky, Jason JR Edgewood Middle School 7:43.8 14:24.6  
134 Wiese, Camden JR Goshen Middle School 7:43.8 14:24.7 86
135 Simmons, Carter SO Fairfield JH 7:44.3 14:25.7 87
136 Sprague, Kaiden JR NorthWood Middle School 7:44.7 14:26.3  
137 Bieberich, River SO West Noble Middle School 7:47.1 14:30.8 88
138 Moyer, Jacob JR NorthWood Middle School 7:47.3 14:31.3  
139 Wright, Alex SR Woodside Middle School 7:47.3 14:31.3  
140 Moreland, Josh SR Fairfield JH 7:48.1 14:32.8 89
141 Tyler, Blake SO NorthWood Middle School 7:48.5 14:33.5  
142 Roberts, Isaac SR NorthWood Middle School 7:48.8 14:34.0  
143 Burney, Alex SR Angola Middle School 7:48.9 14:34.3 90
144 Kauffman, Lawson SO Goshen Middle School 7:49.0 14:34.4 91
145 Williams, Andre SO Goshen Middle School 7:49.2 14:34.8  
146 Eberle, Kaleb SR NorthWood Middle School 7:49.8 14:35.9  
147 Moore, Samuel JR DeKalb Middle School 7:49.9 14:36.1  
148 Luessenhop, Jonothan JR Blackhawk Christian School 7:50.3 14:36.9  
149 Miller, Branson SO Blackhawk Christian School 7:50.8 14:37.7  
150 Gay, Wesley SR NorthWood Middle School 7:51.7 14:39.4  
151 Yambor, Neal JR Woodside Middle School 7:51.9 14:39.8  
152 Bender, Aidan SO Fairfield JH 7:52.4 14:40.7 92
153 Huynh, Todd SO Maple Creek Middle School 7:52.7 14:41.3  
154 Larue, Connor SR Indian Springs Middle School 7:53.6 14:43.0  
155 Penner, Josiah JR Goshen Middle School 7:53.9 14:43.5  
156 Norrod, Matthew JR Woodside Middle School 7:54.1 14:44.0  
157 Jones, Dan JR Maple Creek Middle School 7:54.5 14:44.7  
158 Kratzer, Moses SO Goshen Middle School 7:55.1 14:45.8  
159 Evans, Parker SR Maple Creek Middle School 7:55.5 14:46.5  
160 Martin, Jacob SO Woodside Middle School 7:55.8 14:47.1  
161 Parker, Colin SR Maple Creek Middle School 7:55.9 14:47.2  
162 Merritt, Drew SO DeKalb Middle School 7:57.2 14:49.8  
163 Boggs, Dillon SO NorthWood Middle School 7:58.3 14:51.8  
164 Schreiber, Buddy SR Woodside Middle School 8:01.3 14:57.4  
165 Bennett, Josh SR Woodside Middle School 8:02.0 14:58.6  
166 Harter, Caleb SR Woodside Middle School 8:02.1 14:58.8  
167 Walsh, Rowan SO Summit Middle School 8:02.5 14:59.6 93
168 Cochran, Kaden JR Carroll Middle School 8:02.9 15:00.2  
169 Davis, Jackson JR Woodside Middle School 8:03.3 15:01.0  
170 Bodecker, Brad SR Maple Creek Middle School 8:03.6 15:01.6  
171 Betchel, Sam SO Indian Springs Middle School 8:03.9 15:02.2  
172 Harrold, Quinton SR Indian Springs Middle School 8:04.1 15:02.6  
173 Widenhoefer, Ethan SO Summit Middle School 8:04.3 15:02.9 94
174 Eikler, Sebastian SO Goshen Middle School 8:04.5 15:03.2  
175 Hicks, Braeton JR Angola Middle School 8:05.5 15:05.2 95
176 Biddle, Cody JR East Noble Middle School 8:05.6 15:05.3  
177 McLemore, Josue SO Carroll Middle School 8:05.9 15:06.0  
178 Gerhardtt, Adrian SR Maple Creek Middle School 8:06.7 15:07.5  
179 Sanders, Ethan SO Angola Middle School 8:06.8 15:07.6 96
180 McGriff, Skyler JR Edgewood Middle School 8:07.3 15:08.6  
181 Overfield, Zayne JR Carroll Middle School 8:08.2 15:10.3  
182 Wood, Micah JR Woodside Middle School 8:08.5 15:10.7  
183 Smith, Jackson JR DeKalb Middle School 8:08.6 15:10.9  
184 Thompson, Aidan SO Carroll Middle School 8:08.6 15:11.0  
185 Byall , Austin SO Indian Springs Middle School 8:08.7 15:11.1  
186 Dominguez, David JR Goshen Middle School 8:08.8 15:11.3  
187 Ahlersmeyer, Eddie JR Elkhart Christian Academy 8:09.1 15:11.9  
188 Rife, Caden JR Edgewood Middle School 8:09.3 15:12.2  
189 Beal, Noah SO Woodside Middle School 8:10.1 15:13.7  
190 Thompson, Mason JR Blackhawk Christian School 8:10.2 15:13.8  
191 Kloer, Nolan SO East Noble Middle School 8:10.2 15:13.9  
192 Goldsberry, Braden SO East Noble Middle School 8:10.5 15:14.5  
193 Mattocks, Sawyer JR Carroll Middle School 8:11.0 15:15.5  
194 Miller, Keegan SO Fairfield JH 8:12.6 15:18.4 97
195 Ratliff, Jason SO Summit Middle School 8:12.7 15:18.6 98
196 Erb, Wyatt SO Fairfield JH 8:13.9 15:20.8  
197 Nuttle, Brenden SR Summit Middle School 8:14.1 15:21.1 99
198 Hochstetler, Zachary SO NorthWood Middle School 8:14.5 15:22.0  
199 Itoney, Trey JR East Noble Middle School 8:14.6 15:22.1  
200 Smith, Caleb SO Carroll Middle School 8:15.4 15:23.7  
201 Jackson, Dylan SO Indian Springs Middle School 8:18.2 15:28.8  
202 Titus, Justin SO Indian Springs Middle School 8:19.6 15:31.4  
203 Price, Simon JR Woodside Middle School 8:20.6 15:33.4  
204 Studebaker, Isaac SO Goshen Middle School 8:21.1 15:34.3  
205 Sielesnew, Ethan JR Indian Springs Middle School 8:22.7 15:37.2  
206 Long, William SO Wawasee Middle School 8:23.2 15:38.2 100
207 Newburg, Thomas JR Angola Middle School 8:25.7 15:42.8  
208 Labenberg, Jacob SR Carroll Middle School 8:26.2 15:43.8  
209 Sustek, Andrew SO Carroll Middle School 8:26.5 15:44.4  
210 Medina, Daniel JR NorthWood Middle School 8:28.3 15:47.6  
211 Leming, Cooper SO Carroll Middle School 8:29.9 15:50.7  
212 Mendez-Lopez, Isaac SR Summit Middle School 8:32.3 15:55.1  
213 Martinez, Abraham SO NorthWood Middle School 8:32.4 15:55.4  
214 Feenstra, Chase JR NorthWood Middle School 8:33.4 15:57.1  
215 James, Ayrton SR Edgewood Middle School 8:33.5 15:57.3  
216 Carpenter, Simon SR Maple Creek Middle School 8:33.6 15:57.5  
217 Dingman, John SO Carroll Middle School 8:33.7 15:57.7  
218 Blosser, Brenden JR NorthWood Middle School 8:35.4 16:01.0  
219 Anderson, Charles SR NorthWood Middle School 8:36.0 16:02.0  
220 Hann, Austin SO Summit Middle School 8:36.3 16:02.6  
221 Griffin, Eli SO Summit Middle School 8:37.3 16:04.5  
222 Barnhardt, Logan SO Woodside Middle School 8:37.9 16:05.5  
223 Deming, Adam JR Edgewood Middle School 8:41.5 16:12.3  
224 Fisher, Lincoln SO Goshen Middle School 8:41.6 16:12.6  
225 Bowie, Reuben SO Woodside Middle School 8:43.7 16:16.3  
226 Gersos, Ethan SR Summit Middle School 8:44.7 16:18.2  
227 Miller, Austin SR NorthWood Middle School 8:45.1 16:18.9  
228 Kumichel, Ben JR Indian Springs Middle School 8:46.3 16:21.3  
229 Kessler, Landon SO Wawasee Middle School 8:47.5 16:23.4 101
230 Ramer, Lucas SO NorthWood Middle School 8:48.0 16:24.4  
231 Burke, Slayden SO Manchester 8:49.0 16:26.2  
232 Yoder, Alex JR NorthWood Middle School 8:49.1 16:26.4  
233 Bellman, Kane JR NorthWood Middle School 8:49.1 16:26.5  
234 Ogle, Brad SR Maple Creek Middle School 8:49.3 16:26.8  
235 Wyrick, Tyler SO Indian Springs Middle School 8:50.3 16:28.6  
236 Green, Jarrett SO Woodside Middle School 8:53.1 16:34.0  
237 Derrow, Wyatt JR DeKalb Middle School 8:54.8 16:37.1  
238 Craft, Bronson SO Indian Springs Middle School 8:55.4 16:38.2  
239 Yarian, Keagan SO DeKalb Middle School 8:55.7 16:38.7  
240 Karst, Evan SR Woodside Middle School 8:59.2 16:45.3  
241 Martin, Collin SO NorthWood Middle School 8:59.9 16:46.7  
242 Kurtz, Kia SR Goshen Middle School 9:01.8 16:50.2  
243 WaltonClark, Jacob SO Goshen Middle School 9:04.9 16:55.9  
244 Ellis, Michael JR Garrett Middle School 9:05.2 16:56.4  
245 Geyer, Will JR NorthWood Middle School 9:06.1 16:58.2  
246 VanWormer, Michael SR Edgewood Middle School 9:06.9 16:59.7  
247 Torres, Ian SR East Noble Middle School 9:07.9 17:01.5  
248 Clawson, Evan JR Woodside Middle School 9:08.3 17:02.3  
249 Nelson, Jake JR DeKalb Middle School 9:08.9 17:03.4  
250 Deetz, Michael SR East Noble Middle School 9:08.9 17:03.4  
251 Ratkos, Samuel JR Summit Middle School 9:09.8 17:05.0  
252 Walters, Kyle SR NorthWood Middle School 9:11.1 17:07.5  
253 Koble, Braden SO Garrett Middle School 9:12.8 17:10.6  
254 Richardson, Gavin SO DeKalb Middle School 9:12.9 17:10.9  
255 Corbin, Gabriel SO Fairfield JH 9:13.7 17:12.4  
256 Bennett, Daniel SO DeKalb Middle School 9:14.3 17:13.4  
257 DeWitte, Graham SO Woodside Middle School 9:15.2 17:15.1  
258 Herrera, Daniel SO West Noble Middle School 9:15.9 17:16.4 102
259 Johnson, Mason SO Carroll Middle School 9:16.5 17:17.5  
260 Hert Gascho, Elliott SO Goshen Middle School 9:17.4 17:19.2  
261 Irvin, Brandt SR Woodside Middle School 9:20.4 17:24.8  
262 Scott, Tyler SO Goshen Middle School 9:20.9 17:25.7  
263 Morrow, Fisher JR Maple Creek Middle School 9:22.1 17:28.0  
264 Hernandez, Angel SR Goshen Middle School 9:22.7 17:29.1  
265 Gray, Wyatt JR Maple Creek Middle School 9:23.5 17:30.7  
266 Kabangu, Kindja SO Carroll Middle School 9:25.2 17:33.7  
267 Weidler, Ryan SO Summit Middle School 9:26.3 17:35.8  
268 Roon, Glenn SO DeKalb Middle School 9:27.5 17:38.1  
269 McLemore, Ron JR Carroll Middle School 9:30.0 17:42.7  
270 Reichenbach, Jonah SR Edgewood Middle School 9:31.1 17:44.7  
271 Patrick, Ethan SO Indian Springs Middle School 9:33.9 17:49.9  
272 Elder, Cameron SO Summit Middle School 9:36.7 17:55.2  
273 Majewski, CJ SO Summit Middle School 9:37.7 17:57.0  
274 Myers, Daniel SO Maple Creek Middle School 9:49.0 18:18.1  
275 Iwema, Trenton JR NorthWood Middle School 9:50.4 18:20.7  
276 Salazar, Rigo SO Goshen Middle School 9:51.8 18:23.4  
277 Murphy, Jacob SO Goshen Middle School 10:02.0 18:42.4  
278 Prater, Josh SR East Noble Middle School 10:08.9 18:55.2  
279 Rutkowski, Braylen SR DeKalb Middle School 10:11.9 19:00.9  
280 Musch, Joshua JR Woodside Middle School 10:12.6 19:02.2  
281 Martin, Clayton SR NorthWood Middle School 10:14.0 19:04.8  
282 Kennard, Ethan SO Woodside Middle School 10:16.5 19:09.4  
283 Chupp, Braden SR NorthWood Middle School 10:18.0 19:12.2  
284 Anderson, Nick SO NorthWood Middle School 10:24.5 19:24.3  
285 Schwab, Daniel JR Woodside Middle School 10:25.1 19:25.5  
286 Horein, Brady SO NorthWood Middle School 10:25.1 19:25.5  
287 Smyth, Owen SO Indian Springs Middle School 10:31.5 19:37.4  
288 Clark, Josh SR Maple Creek Middle School 10:42.6 19:58.0  
289 Mabey, Claysen SO Carroll Middle School 10:44.8 20:02.2  
290 Steiner, Wes SR NorthWood Middle School 11:01.2 20:32.8  
291 Garner, Evan JR NorthWood Middle School 11:04.1 20:38.1  
292 Flores, Juan SO Goshen Middle School 11:13.2 20:55.2  
293 Cardenas, Adriano SO Carroll Middle School 11:18.0 21:04.0  
294 Wissing, Aidan JR DeKalb Middle School 11:19.2 21:06.4  
295 VanHorn, Cory SO Woodlan MS 11:33.1 21:32.3  
296 Fleming, Konnor SR Edgewood Middle School 11:53.0 22:09.4  
297 Norman, Devin SO Woodside Middle School 11:53.7 22:10.7