JAC Combined Events Qualifier Date: 07/10-07/11/20   Venue: Jacksonville Athletic Club - Jacksonville, FL
Women's Heptathlon
100 H | HJ | SP |200m | LJ | JT |800m
Overall
Place Overall Name Year Team Points Score
1 1 Berry, Addison SR Unattached 4903 -
2 2 Galloway, Sophie   Kindersport 4888 -
3 3 Bryan, Patasha SR South Walton 4796 -
4 4 Bullock, Gianna   Kindersport 4611 -
5 5 Powers, Hollan   Kindersport 4333 -
6 6 Cincotta, Anna JR East Lake 4229 -
7 7 Usher, Adrienne JR Unattached 4221 -
8 8 Fleming, Catherine JR Unattached 3866 -
9 9 Turner, Elizabeth   South Walton 3407 -
10   Strong, Annie   Kindersport NP -
11   Cassels, Holly   Behind The Athlete NP -
Women's 100m Hurdles

Heat #1
Wind: 0.2
Place Overall Name Year Team Time Points
1 2 Cincotta, Anna JR East Lake 14.72 879
2 6 Powers, Hollan   Kindersport 15.40 790
3 9 Fleming, Catherine JR Unattached 16.19 691
4 10 Turner, Elizabeth   South Walton 17.31 562
Heat #2
Wind: 0.3
Place Overall Name Year Team Time Points
1 1 Galloway, Sophie   Kindersport 14.52 906
2 3 Bullock, Gianna   Kindersport 14.79 870
3 5 Cassels, Holly   Behind The Athlete 15.09 830
  Strong, Annie   Kindersport DNS -
Heat #3
Wind: 1.1
Place Overall Name Year Team Time Points
1 4 Berry, Addison SR Unattached 14.82 866
2 7 Bryan, Patasha SR South Walton 15.43 786
3 8 Usher, Adrienne JR Unattached 15.72 749
Women's High Jump
 
Place Overall Name Year Team Height Points
1 1 Berry, Addison SR Unattached 1.69m 842
2 2 Cassels, Holly   Behind The Athlete 1.63m 771
3 3 Bryan, Patasha SR South Walton 1.60m 736
4 4 Bullock, Gianna   Kindersport 1.57m 701
5 4 Powers, Hollan   Kindersport 1.57m 701
6 6 Galloway, Sophie   Kindersport 1.48m 599
7 7 Fleming, Catherine JR Unattached 1.45m 566
8 8 Cincotta, Anna JR East Lake 1.42m 534
9 8 Usher, Adrienne JR Unattached 1.42m 534
10 10 Turner, Elizabeth   South Walton 1.36m 470
  Strong, Annie   Kindersport DNS -
Women's Shot Put
 
Place Overall Name Year Team Distance Points
1 1 Bullock, Gianna   Kindersport 10.79m 581
2 2 Galloway, Sophie   Kindersport 10.29m 548
3 3 Bryan, Patasha SR South Walton 10.12m 537
4 4 Powers, Hollan   Kindersport 10.07m 534
5 5 Usher, Adrienne JR Unattached 9.57m 501
6 6 Berry, Addison SR Unattached 9.53m 499
7 7 Cassels, Holly   Behind The Athlete 9.28m 482
8 8 Turner, Elizabeth   South Walton 8.26m 416
9 9 Fleming, Catherine JR Unattached 7.78m 385
10 10 Cincotta, Anna JR East Lake 6.94m 331
  Strong, Annie   Kindersport DNS -
Women's 200m Dash

Heat #1
Wind: 1.4
Place Overall Name Year Team Time Points
1 1 Strong, Annie   Kindersport 25.32 858
2 5 Cincotta, Anna JR East Lake 26.38 764
3 6 Bullock, Gianna   Kindersport 26.77 731
4 8 Fleming, Catherine JR Unattached 27.28 689
5 9 Usher, Adrienne JR Unattached 27.30 687
6 10 Turner, Elizabeth   South Walton 29.24 537
Heat #2
Wind: 1.3
Place Overall Name Year Team Time Points
1 2 Galloway, Sophie   Kindersport 25.91 805
2 3 Berry, Addison SR Unattached 26.16 783
3 4 Bryan, Patasha SR South Walton 26.35 767
4 7 Powers, Hollan   Kindersport 26.86 724
  Cassels, Holly   Behind The Athlete DNS -
Women's Long Jump
 
Place Overall Name Year Team Distance Points
1 1 Galloway, Sophie   Kindersport 5.93m 828
2 2 Berry, Addison SR Unattached 5.67m 750
3 3 Usher, Adrienne JR Unattached 5.51m 703
4 4 Cincotta, Anna JR East Lake 5.49m 697
5 5 Bullock, Gianna   Kindersport 5.40m 671
6 6 Powers, Hollan   Kindersport 5.36m 660
7 7 Bryan, Patasha SR South Walton 5.16m 603
8 8 Fleming, Catherine JR Unattached 4.93m 540
9 9 Turner, Elizabeth   South Walton 4.56m 443
Women's Javelin
 
Place Overall Name Year Team Distance Points
1 1 Galloway, Sophie   Kindersport 36.21m 595
2 2 Bryan, Patasha SR South Walton 34.25m 557
3 3 Bullock, Gianna   Kindersport 28.23m 443
4 4 Turner, Elizabeth   South Walton 27.19m 424
5 5 Usher, Adrienne JR Unattached 27.13m 422
6 6 Cincotta, Anna JR East Lake 26.83m 417
7 7 Berry, Addison SR Unattached 25.06m 383
8 8 Fleming, Catherine JR Unattached 22.15m 329
9 9 Powers, Hollan   Kindersport 21.88m 324
  Strong, Annie   Kindersport DNS -
  Cassels, Holly   Behind The Athlete DNS -
Women's 800m Run
 
Place Overall Name Year Team Time Points
1 1 Bryan, Patasha SR South Walton 2:21.02 810
2 2 Berry, Addison SR Unattached 2:23.27 780
3 3 Fleming, Catherine JR Unattached 2:32.17 666
4 4 Usher, Adrienne JR Unattached 2:35.52 625
5 5 Bullock, Gianna   Kindersport 2:36.44 614
6 6 Cincotta, Anna JR East Lake 2:37.06 607
7 6 Galloway, Sophie   Kindersport 2:37.06 607
8 8 Powers, Hollan   Kindersport 2:37.66 600
9 9 Turner, Elizabeth   South Walton 2:41.58 555
  Strong, Annie   Kindersport DNS -
  Cassels, Holly   Behind The Athlete DNS -