Hoosier State Relays (Small Schools 1A-3A) Date: 03-16-13   Venue: Indiana Wesleyan-Indoor Sports Complex - Marion, IN
Men's Results
Men's Events
55m Dash
3,200m Run
55m Hurdles
4 x 200m Relay
4 x 400m Relay
4 x 800m Relay
4,000m Distance Medley
High Jump
Pole Vault
Long Jump
Shot Put
Women's Results
Women's Events
55m Dash
3,200m Run
55m Hurdles
4 x 200m Relay
4 x 400m Relay
4 x 800m Relay
4,000m Distance Medley
High Jump
Pole Vault
Long Jump
Shot Put
Men's Scoring
Rank Team Name Score
1 Brebeuf Jesuit 71
2 Fairfield 42.5
3 Eastern (Greentown) 37.5
4 Indianapolis Cardinal Ritter 33
5 Andrean 32
5 Guerin Catholic 32
7 Thea Bowman Academy 28
8 Jimtown 23
9 Westview 22.5
10 Western 20
11 Southmont 18
12 Rushville Consolidated 14
12 South Knox 14
14 Churubusco 10.5
15 Linton-Stockton 10
15 Waldron 10
16 Yorktown 10
18 Rochester Community 9.5
19 Bremen 9
20 North Montgomery 8
20 Northwestern 8
21 Oak Hill 8
22 Park Tudor 8
23 Wapahani 8
24 Whitko 8
26 Morgan Township 7
27 Borden 6
27 Gary Wallace 6
28 Morristown 6
29 South Central (Union Mills) 6
30 Wheeler 6
32 Hamilton Heights 5
32 Northeast Dubois 5
34 Daleville 4
34 Prairie Heights 4
35 Silver Creek 4
37 Lakeland 3
37 Peru 3
38 Tri-West Hendricks 3
40 Benton Central 2.5
40 Eastern Hancock 2.5
41 Forest Park 2.5
42 Scottsburg 2.5
43 South Bend St. Joseph's 2.5
45 Bluffton 2
45 Pike Central 2
46 Southwood 2
47 West Lafayette 2
49 Heritage Christian 1
49 Indian Creek 1
Women's Scoring
Rank Team Name Score
1 Bellmont 65
2 Ft. Wayne Concordia Lutheran 52
3 Eastern (Greentown) 44.5
4 West Lafayette 44
5 Indianapolis Bishop Chatard 29
5 Thea Bowman Academy 29
7 Oak Hill 26
8 Fremont 25
9 Hamilton Heights 18
10 Gary Wallace 17
11 Northwestern 16
11 Park Tudor 16
13 Jimtown 15.33
14 Rochester Community 14
15 Fairfield 13
16 Culver Academies 12
17 Cass 11.5
18 Ft. Wayne Canterbury 10
18 Linton-Stockton 10
19 South Adams 10
20 Wheeler 10
22 South Bend St. Joseph's 9.5
23 Greencastle 9
24 Batesville 8
24 Edgewood 8
25 Guerin Catholic 8
27 Indianapolis Cardinal Ritter 6
28 Maconaquah 5
28 Tri-County 5
29 Twin Lakes 5
30 Western Boone 5
32 Carroll (Flora) 4.5
33 Eastbrook 4
33 Peru 4
35 Northfield 3
35 Scottsburg 3
37 South Central (Union Mills) 2.33
38 Bremen 2
38 Clinton Prairie 2
39 Manchester 2
41 Brebeuf Jesuit 1
41 Yorktown 1
43 Union 0.33