South Dakota Sport: Cross Country   
Teams
Men's Teams Women's Teams
Aberdeen Central Aberdeen Central
Aberdeen Christian Aberdeen Christian
Aberdeen Roncalli Aberdeen Roncalli
Alcester-Hudson Alcester-Hudson
Andes Central Andes Central
Arlington Arlington
Armour Armour
Avon Avon
Baltic Baltic
Belle Fourche Belle Fourche
Bennett County Bennett County
Beresford Beresford
Bison Bison
Bon Homme Bon Homme
Bonesteel-Fairfax Bonesteel-Fairfax
Bowdle Bowdle
Brandon Valley Brandon Valley
Bridgewater Bridgewater
Britton-Hecla Britton-Hecla
Brookings Brookings
Burke Burke
Canistota Canistota
Canton Canton
Castlewood Castlewood
Centerville Centerville
Chamberlain Chamberlain
Chester Area Chester Area
Cheyenne-Eagle Butte Cheyenne-Eagle Butte
Clark Clark
Colman-Egan Colman-Egan
Colome Colome
Conde Conde
Corsica Corsica
Crazy Horse Crazy Horse
Crow Creek Crow Creek
Custer Custer
Dakota Christian Dakota Christian
Dakota Valley Dakota Valley
DeSmet DeSmet
Dell Rapids Dell Rapids
Dell Rapids St. Mary Dell Rapids St. Mary
Deubrook Area Deubrook Area
Deuel Deuel
Doland Doland
Douglas Douglas
Dupree Dupree
Edgemont Edgemont
Edmunds Central Edmunds Central
Elk Point-Jefferson Elk Point-Jefferson
Elkton Elkton
Emery Emery
Estelline Estelline
Ethan Ethan
Eureka Eureka
Faith Faith
Faulkton Faulkton
Flandreau Flandreau
Flandreau Indian School Flandreau Indian School
Florence Florence
Frederick Area Frederick Area
Freeman Freeman
Freeman Academy Freeman Academy
Garretson Garretson
Gayville-Volin Gayville-Volin
Geddes Geddes
Gettysburg Gettysburg
Grant-Deuel Grant-Deuel
Great Plains Lutheran Great Plains Lutheran
Gregory Gregory
Groton Area Groton Area
Hamlin Hamlin
Hanson Hanson
Harding County Harding County
Harrisburg Harrisburg
Harrold Harrold
Henry Henry
Herreid Herreid
Highmore Highmore
Hill City Hill City
Hitchcock-Tulare Hitchcock-Tulare
Hot Springs Hot Springs
Hoven Hoven
Howard Howard
Hurley Hurley
Huron Huron
Ipswich Ipswich
Irene Irene
Iroquois Iroquois
Isabel Isabel
James Valley Christian James Valley Christian
Jones County Jones County
Kadoka Kadoka
Kimball Kimball
Lake Preston Lake Preston
Langford Langford
Lead-Deadwood Lead-Deadwood
Lemmon Lemmon
Lennox Lennox
Leola Leola
Little Wound Little Wound
Lower Brule Lower Brule
Lyman Lyman
Madison Madison
Marion Marion
Marty Indian Marty Indian
McCook Central/Montrose McCook Central/Montrose
McIntosh McIntosh
McLaughlin McLaughlin
Menno Menno
Midland Midland
Milbank Milbank
Miller Area Miller Area
Mitchell Mitchell
Mitchell Christian Mitchell Christian
Mobridge Mobridge
Montrose Montrose
Mt. Vernon Mt. Vernon
New Underwood New Underwood
Newell Newell
Northwestern Northwestern
Oelrichs Oelrichs
Oldham-Ramona Oldham-Ramona
Parker Parker
Parkston Parkston
Philip Philip
Pierre T.F. Riggs Pierre T.F. Riggs
Pine Ridge Pine Ridge
Plankinton Plankinton
Platte Platte
Pollock Pollock
Rapid City Central Rapid City Central
Rapid City Christian Rapid City Christian
Rapid City Stevens Rapid City Stevens
Red Cloud Red Cloud
Redfield Redfield
Rosholt Rosholt
Roslyn Roslyn
Rutland Rutland
Sanborn Central Sanborn Central
School for the Blind/VI School for the Blind/VI
Scotland Scotland
Selby Area Selby Area
Sioux Falls Christian Sioux Falls Christian
Sioux Falls IPC Sioux Falls IPC
Sioux Falls Lincoln Sioux Falls Lincoln
Sioux Falls O'Gorman Sioux Falls O'Gorman
Sioux Falls Roosevelt Sioux Falls Roosevelt
Sioux Falls Washington Sioux Falls Washington
Sioux Valley Sioux Valley
Sisseton Sisseton
South Shore South Shore
Spearfish Spearfish
St. Francis Indian St. Francis Indian
St. Thomas More St. Thomas More
Stanley County Stanley County
Stickney Stickney
Sturgis Sturgis
Sully Buttes Sully Buttes
Summit Summit
Sunshine Bible Academy Sunshine Bible Academy
Takini Takini
Tea Area Tea Area
Timber Lake Timber Lake
Tiospa Zina Tiospa Zina
Tiospaye Topa Tiospaye Topa
Todd County Todd County
Tri-Valley Tri-Valley
Tripp-Delmont Tripp-Delmont
Vermillion Vermillion
Viborg Viborg
Wagner Wagner
Wakonda Wakonda
Wakpala Wakpala
Wall Wall
Warner Warner
Watertown Watertown
Waubay Waubay
Waverly Waverly
Webster Webster
Wessington Springs Wessington Springs
West Central West Central
White Lake White Lake
White River White River
Willow Lake Willow Lake
Wilmot Wilmot
Winner Winner
Wolsey-Wessington Wolsey-Wessington
Woonsocket Woonsocket
Yankton Yankton
Latest Results
Meet
Ainít No Shade in Cade
Augustana Twilight XC Meet
Private Schools Athletic League #1
2006 Rim Rock Farm High School XC Classic
2005 Rim Rock Farm High School XC Classic
Upcoming Meets