Westmont Sport: Women's Track & Field   
General Info

Leagues: NAIA
Golden State AC
More Teams: Men's T&F
Men's XC
Women's XC
Team Roster
Name Year
Banyi, Michaela JR
Batty, Haleigh SR
Bodine, Bethany
Caldera, Alyssa
Canzoneri, Sarah
Claud, Sarah
Colacchia, Amanda
Comer, Caroline
Davis, Tori
Delgado, Dominique
Erickson, Morgan
Halvorson, Maia
Hipple, Joanna
Hjelm, Dana
Jensen, Casey
Johnston, Kathryn
Kelm, Kristina SO
Lottman, Emma
Marr, Sydney SO
Mohrhoff, Kristen SO
Morales, Alicia
Nemitz, Dana
Nili, Katie
O'Hern, Tessa
Olsen, Keziah FR
Parks, Emily
Phillips, Rachel
Quezada, Brianna
Salmons, Savanna
Sheeks, Gina FR
Smith, Caitlin
Statlander, Abigail
Stoppa, Brianna
Torres, Mikaela
Trapp, Ellen
Underhill, Chena
Westergard, Kenzie FR
White, Abigail
Williams, M'Kya
Wisham, Nadya JR
Wong, Mikayla
Latest Results
Meet
Oxy Distance Carnival Spring Break Classic
NAIA Indoor Track & Field Championships
2019 UCSB Gaucho Round Up
Winter Relays 2019
Westmont Sunshine Open and Combined Events
On Your Marks
2019 UW Invitational
NAIA Outdoor Track & Field Championships
2018 Oxy Invitational (College/University)
Azusa Pacific Twilight & Multi
Upcoming Meets
Date Meet
03/21-03/22/19 41st Annual Aztec Open
03/21-03/23/19 Westmont Collegiate Classic with Jim Klein Combined Events
03-30-19 2019 California Collegiate Open
03-30-19 Team 4 Titus and Ely Invitational
04/05-04/06/19 Sam Adams Combined Events Invitational
04-06-19 McNeese Spring Time Classic (University)
04-06-19 2019 Pomona-Pitzer Invitational (College/Univ)
04/12-04/13/19 University of the Cumberlands Invite/Distance Carnival
04/19-04/20/19 Pacesetter Sports Invitational
05-11-19 McNeese State Last Chance (University)
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
60m Indoor Davis, Tori SO-2 8.16
100m Outdoor Nemitz, Dana SR-4 12.97
200m Outdoor Davis, Tori SO-2 27.40
200m Indoor Nemitz, Dana SR-4 27.22
400m Outdoor Caldera, Alyssa SO-2 1:01.87
400m Indoor Caldera, Alyssa SO-2 1:01.87
500m Indoor Parks, Emily JR-3 1:16.24
600m Indoor Parks, Emily JR-3 1:34.23
800m Outdoor Jensen, Casey SO-2 2:20.19
800m Indoor Jensen, Casey SO-2 2:20.82
1,000m Indoor Jensen, Casey SO-2 3:02.54
1 Mile Outdoor Bodine, Bethany FR-1 5:25.54
1 Mile Indoor Bodine, Bethany FR-1 5:26.61
3,000m Outdoor Statlander, Abigail FR-1 11:58.25
3,000m Indoor Delgado, Dominique SR-4 11:11.71
5,000m Indoor Statlander, Abigail FR-1 20:28.82
10,000m Outdoor Delgado, Dominique SR-4 40:21.13
60m H Indoor Banyi, Michaela JR-3 9.49
100m H Outdoor Underhill, Chena JR-3 15.64
400m H Outdoor Parks, Emily JR-3 1:02.50
4 x 100m Relay Outdoor   50.79
4 x 400m Relay Outdoor   4:06.10
4 x 400m Relay Indoor   4:03.04
4 x 800m Relay Indoor   9:24.51
4,000m Distance Medley Indoor   12:28.92
High Jump Outdoor Batty, Haleigh JR-3 1.50m
High Jump Indoor Batty, Haleigh JR-3 1.50m
Pole Vault Outdoor Nemitz, Dana SR-4 3.65m
Pole Vault Indoor Nemitz, Dana SR-4 3.67m
Long Jump Outdoor Batty, Haleigh JR-3 5.46m
Long Jump Indoor Batty, Haleigh JR-3 5.46m
Triple Jump Outdoor Wisham, Nadya JR-3 11.47m
Triple Jump Indoor Wisham, Nadya JR-3 11.62m
Shot Put Outdoor Marr, Sydney SO-2 12.13m
Shot Put Indoor Marr, Sydney SO-2 12.66m
Discus Throw Outdoor Marr, Sydney SO-2 38.43m
Hammer Throw Outdoor Marr, Sydney SO-2 52.17m
Weight Throw Indoor Marr, Sydney SO-2 17.31m
Javelin Outdoor Halvorson, Maia JR-3 35.24m
Indoor Pentathlon Indoor Stoppa, Brianna SR-4 2833
Half Marathon Outdoor Delgado, Dominique SR-4 1:31:53.00
Available Years (top times):
Current

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010