Alaska Anchorage Sport: Men's Track & Field   
General Info

Leagues: NCAA Division II
GNAC
DII West Region
More Teams: Women's T&F
Men's XC
Women's XC
Team Roster
Name Year
Brake, Chris
Brunett, Nathanial
Bushnell, Daryl
Campbell, Enrique
Dammeyer, Declan
Helvey, Brock
Hylton, Oshane
Ibrahim, Faisal
Jackman, Joshua
Johnson, Drew
Kangogo, Edwin
Kangogo, Titus
Kemboi, Felix
Kirui, Wesley
Koech, Nickson
Korta, Kaleb
Moos, Jacob
Nicholson, Brandon
Orozco, Eduardo
Remington, Daniel
Sanchez, Jorge
Sramek, David
Latest Results
Meet
NCAA Division II Outdoor Track & Field Championships
2019 West Coast Invitational
GNAC Outdoor Track & Field Championships
Linfield Open
2019 GNAC Combined Event
Beach Invitational
Bryan Clay Invitational
Mike Fanelli Track Classic
2019 Willamette Invitational
NCAA Division II Indoor Track & Field Championships
Upcoming Meets
Date Meet
01-10-20 Spartan Invite 2020
01/17-01/18/20 VMI Keydet Invitational
01-18-20 2020 UW Preview (College)
01-31-20 McNeese Indoor II (University)
01/31-02/01/20 2020 UW Invitational (College)
02/07-02/08/20 Hillsdale "Wide-Track" Classic
02/07-02/08/20 VMI Winter Relays
02/14-02/15/20 VMI Indoor Classic
02/14-02/15/20 2020 Husky Classic (College)
03-07-20 South Region Final Qualifier
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
60m Indoor Campbell, Enrique FR-1 7.01
100m Outdoor Hylton, Oshane JR-3 10.80
200m Outdoor Hylton, Oshane JR-3 21.93
200m Indoor Campbell, Enrique FR-1 22.48
400m Outdoor Remington, Daniel SR-4 50.31
400m Indoor Brunett, Nathanial FR-1 50.19
800m Outdoor Johnson, Drew FR-1 1:53.37
800m Indoor Orozco, Eduardo SR-4 1:54.58
1,000m Indoor Sramek, David JR-3 2:44.54
1,500m Outdoor Johnson, Drew FR-1 3:49.73
1 Mile Outdoor Kemboi, Felix SO-2 4:11.23
1 Mile Indoor Johnson, Drew FR-1 4:14.45
3,000m Indoor Kemboi, Felix SO-2 8:20.94
5,000m Outdoor Kemboi, Felix SO-2 14:28.84
5,000m Indoor Kirui, Wesley SO-2 14:18.62
10,000m Outdoor Koech, Nickson SO-2 31:02.62
60m H Indoor Sramek, David JR-3 9.18
110m H Outdoor Remington, Daniel SR-4 15.56
400m H Outdoor Bushnell, Daryl SO-2 58.42
3,000m Steeple Outdoor Kirui, Wesley SO-2 8:52.35
4 x 100m Relay Outdoor   41.90
4 x 400m Relay Outdoor   3:20.90
4 x 400m Relay Indoor   3:24.85
4,000m Distance Medley Indoor   9:50.04
High Jump Outdoor Brake, Chris JR-3 2.05m
High Jump Indoor Brake, Chris JR-3 2.03m
Pole Vault Outdoor Sramek, David SO-2 4.73m
Pole Vault Indoor Sramek, David JR-3 4.65m
Long Jump Outdoor Sramek, David SO-2 6.94m
Long Jump Indoor Sramek, David JR-3 6.80m
Triple Jump Outdoor Brake, Chris JR-3 14.54m
Triple Jump Indoor Nicholson, Brandon SO-2 14.64m
Shot Put Outdoor Sramek, David SO-2 9.89m
Shot Put Indoor Sramek, David JR-3 9.76m
Discus Throw Outdoor Sramek, David SO-2 29.29m
Javelin Outdoor Sramek, David SO-2 39.27m
Heptathlon Indoor Sramek, David JR-3 4913
Decathlon Outdoor Sramek, David SO-2 6504
Available Years (top times):
Current

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006