NSU University School Sport: Men's Track & Field   
General Info

Leagues: FHSAA 2A-14
FHSAA 2A
FHSAA 2A Region 4
More Teams: Women's T&F
Men's XC
Women's XC
Men's Swimming
Women's Swimming
Team Roster
Name Year
Baumgertner, Alexander
Aime, Emile SR
Alexander, Donte
Antoniou, Rocco SO
Arias, Ari SR
Asayag, Liam
Baer, Christian
Balthazar, Max
Balthazar, Max
Barrett, Chase SR
Barron, Ben SR
Barron, Nick SR
Beard, Jermaine SO
Bensky, Lyndzee
Bernal, Lucas
Biegelson, Ben SR
Bogan, Pierce SR
Bond, Nick SO
Boon, Bernard
Botimer, Alex SO
Boudy, William SR
Boulton, John JR
Brown, Jayvant
Bullock, Jaden SR
Camaraza, Jorge JR
Cannon, John SR
Cassamajor-Paul, Christian
Cedar, Zachary
Chrisant, Alex
Chrisant, Atticus
Cohen, Adam
Combs, Joshua SR
Cornfeld, Alex SR
Dancy, Nehemiah SR
Dee, Alex JR
Delarosa, Salomon
Demayo, Chandler SR
Donahue, Connor SO
Drinkwater, Anthony
Drinkwater, Caetano SO
Eichel, Gavin
Ellsley, Nathan
Feinstein, Adam SR
Feinstein, Adam SR
Fernadez, Anthony
Fernandez, Maximo JR
Fincheltub, Noah
Floyd, Apostoli SR
Floyd, Robert
Francis, Rhyan SR
Gambarrdella, Steven SR
Garcia, Adrian SO
Garcia, Ricardo SR
Goldberg, Brain SR
Goncharov-Pitts, Charles
Green, Harrison
Greenip, Jonathan SR
Gurevich, Jacob
Hallman, Ricardo
Hansoita, Nicholai SO
Hansotia, Brennan SR
Harrison, Aiden SO
Heller, Landan SR
Hoffman, Jacob SR
Houston, Joshua
Hurt, Mike SR
Inniss, Brandon
Jackson, Cahlede
James, Hunter
Jones Cummings, Tamarii
Kane, Jeremy SR
Kelly, Landon
Kelly, Landon
Kibler, Ryan SO
Kibler, Ryan SO
King, Arshan FR
King, Javed
Kopf, Andrew
Larmer, James SR
Leighton, Tyler
Levine, Andrew SO
Levy, Iaac JR
Lipsky, Max SR
Longman, Sean
Mathis, Dominic
Melotti, Alessandro
Memon, Abdul SR
Miller, Cameron JR
Montamarta, Giorfio
Montamarta, Giorgio
Motlaw, Sebastian
Murphy, Liam SO
Mustad, Sebas SR
Nashid, Tahjudeen
Neidenberg, Jordan JR
Olivieri, Max
Paz, Daniel SR
Pierre, Sean
Ramirez, Tomas
Reeves, Jalen SR
Regriegal, Kurt SR
Regriegl, Bernhard SR
Roberts, Dylan SR
Robertson, Dylan
Sadowski, Brandon SR
Sanguinetti, Josh SR
Scott, Tyler SR
Shakhov, Daniil
Shearer, Samuel
Sherota, Ben JR
Shuster, Alex
Shuster, Sam SR
Shuster, Theo
Silverman, Eli
Sinclair-Bergin, Jailen
Sinclair-Bergin, Josiah
Small, Deion
Soffer, Evan
Solodkin, Justin JR
Spector, Jacob SR
Stern, Blake SR
Sterne, Benji SR
Stringer, Bryce
Stroup, Michael JR
Tomchin, Darren SO
Weiselberg, Alex FR
Weiss, Evan
Wells, Christian SR
Woolfson, Ryan JR
Wotherspoon, Griffin JR
Zeltsman, Robert SR
Latest Results
Meet
FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship
FHSAA 2A Region 4
FHSAA 2A District 14
Gibbons Last Chance
WA Varsity Inv
Calvary Christian FtL Var Open 2
AMHS Meet 5
Big Blue Invitational
John Battle III All Star Invitational
Big Blue IX
Upcoming Meets
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
100m Outdoor Stroup, Michael JR 10.73
200m Outdoor Stroup, Michael JR 21.90
400m Outdoor Hallman, Ricardo SR 52.32
800m Outdoor Stern, Blake SR 2:09.05
1,600m Outdoor Sinclair-Bergin, Josiah 7 5:18.29
3,200m Outdoor Gurevich, Jacob 8 14:18.68
4 x 100m Relay Outdoor   42.12
4 x 400m Relay Outdoor   3:41.85
High Jump Outdoor Donahue, Connor Sophomore 1.68m
Shot Put Outdoor Aime, Emile SR 16.62m
Discus Throw Outdoor Aime, Emile SR 49.23m
Javelin Outdoor Barrett, Chase SR 31.65m
Available Years (top times):
Current

2020

2019

2018