Ohio Northern Sport: Men's Track & Field   
General Info

Leagues: NCAA Division III
Ohio Athletic Conference
DIII All-Ohio
DIII Great Lakes Region
More Teams: Women's T&F
Men's XC
Women's XC
Team Roster
Name Year
Adehe, Selorm
Adkins, Zach
Baker, Patrick JR
Berry, Brandon
Blakeley, Brooks SO
Booze, Christian
Brandstaetter, Jackson
Buderer, Andrew
Cotterman, Isaac
Dawson, Skylar SO
Dean, Nate
Dravenstott, Alan JR
Driemeyer, Billy SO
Gaylord II, Donald
Green, Jordan
Hann, Breydan SO
Hunter, Chase
Jordan, Miguel SO
Kadlubowski, Branden
Kelly, Dylan JR
Kesler, Hunter
Krabacher, Sam
Lamison, Connor SO
Lamison, Riley SR
Lloyd, Owen
Marshall, Brandt
McCullough, Colin
McGill, Sean
McKean, Dylan
McKee, Noah
Nanik, Colton
Neff, Kyle SR
Neitzel, Dalton
Nuest, Connor SO
Peck, Bryan SR
Pratt, Nick SO
Ropp, Danny
Ross, Michael
Russelburg, Bradley
Salzgeber, Ryan
Sauerbrey, Caden JR
Saunders, Cade
Shellhaas, Luke
Shelton, Andrew SR
Sousa, Vini
Sube, Alex
Sutter, Travis
Thobe, Nathan SO
Tramontano, Alex
Vaughn, Zachary
Williamson, Thomas SO
Latest Results
Meet
DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships
Hillsdale "Wide-Track" Classic
2020 Joe Banks Invitational
2020 Larry Cole Invite
2019 University of Findlay Oiler Opener (College)
NCAA Division III Outdoor Track & Field Championships
NCC Gregory Final Qualifier
Harrison Dillard Twilight
NCC Dr. Keeler Track & Field Meet
OAC Outdoor Track and Field Championships
Upcoming Meets
Date Meet
02-22-20 Steemer Showcase
02/28-02/29/20 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships
03/06-03/07/20 2020 Polar Bear Final Qualifier and Multi
03/06-03/07/20 Wartburg Qualifier
04-18-20 2020 Polar Bear Invite
04/23-04/25/20 54th Annual Hillsdale "GINA" Relays
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
60m Indoor Dean, Nate SO-2 6.99
200m Indoor Dean, Nate SO-2 22.27
300m Indoor Berry, Brandon FR-1 39.21
400m Indoor Dean, Nate SO-2 50.72
500m Indoor Nanik, Colton FR-1 1:14.12
800m Indoor Shelton, Andrew SR-4 1:58.58
1,000m Indoor Shelton, Andrew SR-4 2:39.26
1 Mile Indoor Krabacher, Sam JR-3 4:28.16
3,000m Indoor Driemeyer, Billy FR-1 8:51.82
5,000m Indoor Baker, Patrick SO-2 15:24.13
60m H Indoor Lloyd, Owen JR-3 8.52
4 x 200m Relay Indoor   1:37.44
4 x 400m Relay Indoor   3:30.60
4,000m Distance Medley Indoor   10:46.51
High Jump Indoor Lloyd, Owen JR-3 1.88m
Pole Vault Indoor Buderer, Andrew SO-2 4.85m
Long Jump Indoor McCullough, Colin JR-3 6.40m
Triple Jump Indoor Adkins, Zach FR-1 12.34m
Shot Put Indoor Sube, Alex JR-3 13.27m
Weight Throw Indoor Sube, Alex JR-3 14.86m
Available Years (top times):
Current

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2006

2005