Lake Highland Prep Sport: Men's Track & Field   
General Info

Leagues: FHSAA 2A-7
FHSAA 2A
FHSAA 2A Region 2
More Teams: Women's T&F
Men's XC
Women's XC
Men's Swimming
Women's Swimming
Team Roster
Name Year
Adam, Andres
Ahmad, Taha
Barrus, Reed
Baskar, Sanjay
Berry, Jared
Bolivar, Jonathan
Boren, Mac SR
Brouillette, Wyatt
Cockerell, Tristan SR
DiMasi, John
Dougherty, Joseph
Dowdy, Chris SR
Dowdy, Christopher
Dowdy, Mark
Duncan, Garrett
Duncan, Garrett
Fadool, Jacob SR
Freeman, Charles JR
Ghingold, Dylan
Ghingold, Evan SO
Giffin, Cameron SR
Gottschalk, Bryce SR
Gottschalk, Bryce SR
Gray, Aidan
Greenstein, Jake SO
Grodzki, Zachary
Gummer, Jalen
Hernandez, Adrian
Horowitz, Miles
Hughes, Paul
Ioppolo, Frank SR
Jacobs, Isaac SR
Johnson, Donnell
Jones, Logan
Kenoyer, Ty SR
Lay , William SR
Lightman, Isaac
Line, Preston SO
Makkena, Taneesh
Manda, Maahan
Marshall-Harris, Malachi
McAgy, Kane
McClendon, Camren
Menozzi, Vincent
Mestre, Mark SR
Michaels, Robert
Miller, Samuel SR
Miller, Soloman
Morrow, Jackson
Murrillo , Alessandro SR
Newquist, Cyrus
Olson, Max
Phillips, Jai SR
Pinnamaneni, Siddarth
Pullakhandam, Venkata
Quinones, Elijah
Rathbun, Matthew
Rebar, Marshall
Roca, Luke
Schimbeno, Devon SR
Shaikh, Armaan
Sowinski , Michael SR
Spafford, Jacob SR
Steenbergh , Nicholas SR
Sweeney, Aidan SR
Thio, Aaron
Tyler, Reynaldo
Walls, Jefferson SR
Walton, Joshua SR
Ware, Romelo
Webster, Alexander SR
Webster, Ethan
Webster, Joshua
Weiner, Jacob SR
Wellons, Jacob
Weyrauch, Colin
Williams, Darreyl SR
Williams, Jack
Zhou, Francisco SR
Zielke, Robert SR
Zweifel, Blaine
Latest Results
Meet
Lake Mary Invite 2020
Larry Kelly Invitational
Royal Open 2020
Bob Mosher Wildcat Open 2020
Carl Friedland Memorial
2019 FHSAA State Track & Field Championships
FHSAA 4A Region 1 and FHSAA 2A Region 2
FHSAA 2A District 8
Boone Invitational 2019
Florida Relays
Upcoming Meets
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
100m Outdoor Miller, Soloman 11.22
200m Outdoor McClendon, Camren 8 22.97
300m Outdoor Ware, Romelo 8 36.25
400m Outdoor Miller, Samuel JR 51.14
600m Outdoor Miller, Samuel JR 1:28.80
800m Outdoor Phillips, Jai SR 2:02.74
1,000m Outdoor Schimbeno, Devon SR 2:51.84
1,600m Outdoor Phillips, Jai SR 4:36.33
3,200m Outdoor Phillips, Jai SR 10:00.50
110m H Outdoor Lay , William SR 15.69
300m H Outdoor Miller, Samuel JR 41.80
2,000m Steeple Outdoor Kenoyer, Ty SR 7:18.13
4 x 100m Relay Outdoor   43.22
4 x 400m Relay Outdoor   3:47.48
4 x 800m Relay Outdoor   8:25.84
High Jump Outdoor Freeman, Charles Sophomore 1.58m
Pole Vault Outdoor Marshall-Harris, Malachi Freshman 2.68m
Long Jump Outdoor Tyler, Reynaldo SR 5.33m
Shot Put Outdoor Roca, Luke JR 10.51m
Discus Throw Outdoor Roca, Luke JR 29.08m
Available Years (top times):
Current

2019

2018