U-Mary Sport: Women's Track & Field   
General Info

Leagues: NCAA Division II
Northern Sun
DII Central Region
More Teams: Men's T&F
Men's XC
Women's XC
Team Roster
Name Year
Barton, Cheyenne
Bodary, Dana
Bolibruch, Maria
Bolibruch, Tereza
Brown, Nicolyn
Bunkers, Maria
Costa, Starlynn
Dembrowski, Courtney
Erickson, Bree
Feist-Young, Lacey
Forliti, Amanda
Fox, Kate
Frison, Kaylyn
Garlick, Samantha
Hammerschmidt, Julia
Henry, Alysa
Hestekin, Taylor
Hollcraft, Bernadette
Kammeyer, Evie
Keller, Emily
Lambrecht, Chloe
Lindley, Ricki
McCoy, Alli
McIntyre, Maddie
McPherson, Monique
Modglin, Cali
Morris, D'Andra
Narbuvoll, Ida
Pastian, Kylie
Ramos, Nora
Richards, Nelecia
Roberts, Emily
Rule, Shantelle
Schuette, Jaiden
Sequeira, Michal
Simons, Ashlyn
Spindler, Lauren
Stroh, Kayla
Tyrrell, Emily
Villarreal, Greta
Voss, Annika
Wendt, Sydney
Zastrow, Abbey
Latest Results
Meet
NCAA Division II Outdoor Track & Field Championships
2019 NSIC Outdoor Track & Field Championship
Howard Wood Dakota Relays
DSU last chance Meet
NSIC Multi Event
33rd ANNUAL RON MASANZ TRACK & FIELD CLASSIC
Blue Hawk Games
Beach Invitational
Twilight Meet
Mt. SAC Relays
Upcoming Meets
Date Meet
01-10-20 Spartan Invite 2020
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
60m Indoor Modglin, Cali SO-2 7.93
100m Outdoor Modglin, Cali SO-2 12.35
200m Outdoor Zastrow, Abbey SO-2 24.38
200m Indoor Zastrow, Abbey SO-2 24.79
400m Outdoor Zastrow, Abbey SO-2 55.35
400m Indoor Zastrow, Abbey SO-2 55.43
600m Indoor McPherson, Monique SR-4 1:32.42
800m Outdoor Hestekin, Taylor SO-2 2:11.91
800m Indoor McPherson, Monique SR-4 2:11.11
1,000m Indoor Erickson, Bree JR-3 2:58.25
1,500m Outdoor Hestekin, Taylor SO-2 4:32.64
1 Mile Indoor Erickson, Bree JR-3 4:57.80
3,000m Indoor Roberts, Emily SR-4 9:34.93
5,000m Outdoor Narbuvoll, Ida JR-3 16:48.18
5,000m Indoor Roberts, Emily SR-4 16:37.74
10,000m Outdoor Narbuvoll, Ida JR-3 34:46.95
60m H Indoor Hammerschmidt, Julia SR-4 8.55
100m H Outdoor Hammerschmidt, Julia SR-4 13.66
400m H Outdoor Hammerschmidt, Julia SR-4 59.63
3,000m Steeple Outdoor Schuette, Jaiden SR-4 10:33.48
4 x 100m Relay Outdoor   46.82
4 x 400m Relay Outdoor   3:39.87
4 x 400m Relay Indoor   3:42.01
4,000m Distance Medley Indoor   11:53.13
High Jump Outdoor Morris, D'Andra SO-2 1.69m
High Jump Indoor Morris, D'Andra SO-2 1.69m
Pole Vault Outdoor Henry, Alysa FR-1 3.80m
Pole Vault Indoor Henry, Alysa FR-1 3.30m
Long Jump Outdoor Morris, D'Andra SO-2 5.90m
Long Jump Indoor Modglin, Cali SO-2 5.67m
Triple Jump Outdoor Morris, D'Andra SO-2 12.74m
Triple Jump Indoor Morris, D'Andra SO-2 12.54m
Shot Put Outdoor Henry, Alysa FR-1 10.29m
Shot Put Indoor Frison, Kaylyn JR-3 11.72m
Weight Throw Indoor Frison, Kaylyn JR-3 13.97m
Javelin Outdoor Henry, Alysa FR-1 36.01m
Indoor Pentathlon Indoor Henry, Alysa FR-1 3194
Heptathlon Outdoor Henry, Alysa FR-1 4532
Available Years (top times):
Current

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010