Miami (Ohio) Sport: Men's Track & Field   
General Info

Leagues: NCAA Division I
Mid-American
NCAA DI East Region
More Teams: Women's T&F
Men's XC
Women's XC
Team Roster
Name Year
Artrip, Ben
Bertelsen, Jake
Bosley, Nick
Cambria, Ben
Camerieri, Anthony
Coffey, David
Conroy, Seth
Conway, Dan
Cooke, Peter
Curiale, Zachary
Davenport, Michael
Davis, Bradley
Delany, Sean
Dixon, Kane
Dye, Ivan
Etuk, Uduak
Feda, Obsaa
Finnegan, Luke
Flores, Alejandro
Francesconi, Sebastian
Francetic, Jack
Harders, Charles
Hoffman, Seth
Hull, Alexander
Hunter, Jeremiah
Kelley, Noah
Lamb, Matt
Lehnhardt, Max
Manley, Max
Margo, Alexander
Matthews, Jacob
McLear, Finley
Mesue, Sean
Moore, Travis
Nash, Jack
Patton, CJ
Robertson, Zach
Santino, Daniel
Saul, Nick
Schroff, Andrew
Sharkey, Ryan
Smith, Ryan
Tam, Alex
Torpy, Christopher
Torpy, Sean
Towne, Mitchell
Tyree, Austin
Wervey, Dawson
Wetula, John
Williams, Ryan
Latest Results
Meet
Steemer Showcase
2020 Alex Wilson Invitational
GVSU Big Meet (Saturday)
GVSU Big Meet Invite (Friday)
2020 Meyo Invitational
2020 Indiana University Relays
2020 Gladstein Invitational
Vanderbilt Invitational
2019 Hoosier Open
NCAA Division I Outdoor Track & Field Championships
Upcoming Meets
Date Meet
02/28-02/29/20 Mid-American Indoor Track & Field Championships
02-28-20 Fastrack Last Chance Meet
02-28-20 Boston University Last Chance Qualifier
03/06-03/07/20 South Region Final Qualifier & Multi
03/13-03/14/20 NCAA Division I Indoor Track & Field Championships
03-20-20 Blizzard Buster
03/27-03/28/20 Raleigh Relays (College/University)
04/03-04/04/20 Stanford Invitational (Late Entry Window)
04-04-20 McNeese Spring Time Classic
04/15-04/17/20 Bryan Clay Invitational
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
60m Indoor Hunter, Jeremiah SR-4 6.84
200m Indoor Hunter, Jeremiah SR-4 21.59
400m Indoor Dye, Ivan SR-4 48.46
600m Indoor Dye, Ivan SR-4 1:20.24
800m Indoor McLear, Finley SO-2 1:48.27
1 Mile Indoor Schroff, Andrew FR-1 4:08.31
3,000m Indoor Towne, Mitchell JR-3 8:21.26
5,000m Indoor Torpy, Sean JR-3 14:24.93
60m H Indoor Margo, Alexander JR-3 8.53
4 x 400m Relay Indoor   3:15.44
4 x 800m Relay Indoor   7:45.82
4,000m Distance Medley Indoor   9:37.01
Pole Vault Indoor Francetic, Jack JR-3 4.80m
Long Jump Indoor Wervey, Dawson SO-2 6.71m
Shot Put Indoor Moore, Travis JR-3 15.65m
Available Years (top times):
Current

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004