Carroll (Fort Wayne) Sport: Men's Track & Field   
General Info

Leagues: Indiana
HSR Large
More Teams: Women's T&F
Men's XC
Women's XC
Men's Swimming
Women's Swimming
Team Roster
Name Year
Arens, Tyler FR
Balsamo, Dylan SO
Bane, Aiden JR
Barb, Alex SR
Baumert, Jackson SO
Beaupre, Ethan JR
Bennett, Dylan SO
Black, Isaac SO
Blackburn, Jacob SO
Bodecker, Brad JR
Borland, Nathan JR
Bridgwater, Will SO
Carmody, Jacob SO
Carmody, Luke JR
Chapman, Dartanion SR
Cochran, Kaden SO
Colbert, Eissa SR
Colbert, Elias SR
Copeland, Dylan JR
Coray, Eli SR
Dean, Alex SO
Dickmeyer, Zach SO
Ealing, Reese JR
Flaugh, Maddix JR
Fuhrman, Andrew SO
Fuller, Austin SO
Gongwer, Ian SR
Goree, Justice SO
Grant, Quinn SO
Gruys, John JR
Handshoe, Jackson SO
Horwitz, Kyle JR
Jackson, Josh SR
Jacquay, Aaron JR
Jones, Chandler SO
Jones, Dan SO
Kiplinger, Nick JR
Klingler, Ethan SR
Klingler, Stephan SR
Klug, Brandon SR
Lazoff, A.J. JR
Le, Phu JR
Lewis, Quinton JR
Lohman, Robert JR
Louraine, Dylan SO
Mattocks, Sawyer SO
McKinley, Nick JR
Miller, Gunnar SR
Miller, Lewis JR
Million, Jackson JR
Minton, Andrew SO
Momoh, David JR
Morris, Jacob SR
Nietert, Blake SO
Noble, Gareth JR
Oduma, Shadrak JR
Oduma, Solomon SO
Ogle, Brad JR
Oluwaponmile, Fafowora SO
Ormiston, Connor SR
Preston, Caleb SR
Quinn, Conner SR
Sauder, Zander JR
Schlatter, Luke JR
Segovia, Ari SO
Sevrence, Alex JR
Silcox, Jonah SR
Sloffer, Preston JR
Smith, Mason SR
Steely, Braden FR
Steely, Tucker JR
Steinbarger, Wade SR
Thomas, Hunter JR
Thomas, Trent SO
Tuckey, Jack SR
Valdes, Jorge SO
Vannatta, Benny SR
Walker, Brandon SR
Wargo, Patrick JR
Wiehe, Jarod SR
Wilhelm, Gage JR
Williams, Kendall SR
Zach, Dickmeyer SO
Zollinger, Jaxon JR
Latest Results
Meet
Strive For Greatness (High School entries)
Bulldog Relays
New Haven Invite
New Haven Invite
2019 Goshen Relays - Boys Class A
2019 Hoosier State Relays Finals (4A-6A)
Trine HSR Qualifier #3
Bulldog Invite
New Haven Invite
2018 Goshen Relays - Boys Class A
Upcoming Meets
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
60m Indoor Morrison, Tyler SR 7.42
3,200m Indoor Lohman, Robert SO 9:57.21
60m H Indoor Rahimi, Misha SR 8.99
4 x 200m Relay Indoor   1:34.90
4 x 400m Relay Indoor   3:30.99
4 x 800m Relay Indoor   8:30.54
4,000m Distance Medley Indoor   11:19.40
High Jump Indoor Becker, Jeff SO 6'  0"
Pole Vault Indoor Lubbehusen, Seth JR 14'  6"
Long Jump Indoor Smith, Mason JR 19'  5.5"
Shot Put Indoor Green, Maxton SR 48'  3.5"
Available Years (top times):
Current

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010