Dwyer Sport: Men's Track & Field   
General Info

Leagues: FHSAA 4A-11
FHSAA 4A
FHSAA 4A Region 3
Palm Beach County (All)
Palm Beach County-North
More Teams: Women's T&F
Men's XC
Women's XC
Men's Swimming
Women's Swimming
Team Roster
Name Year
Albarracin, Daniel
Amando, Perez SR
Barfield, Justin
Bias, Trerrion
Bozeman, Jude
Brock-Daigle, Anakin
Bryant, Anthony
Burke, Brayden
Campbell, Jonathan
Campbell-Rollins, Tiger
Colvin, Jack
Dor, David
Francia, Terrance
Friedman, Ethan
Goguts, Carter JR
Goguts, Carter
Harvey, Keyontea
Hopkins, Elijah
Hopkins, Jayden
Jean-Baptiste, Jaden
Johnson, Daniel SR
Kearney, Cole
Lambert, Emmanual
Lane, Earl
Lazar, Bradley
Lee, Mikail
Major, Tabari
Malcolm, Benjamin
Mason, Tabari
Mcroy, Brandon
Mosolf, Ethan
Nealy, Aman
Noncent, Richardson
Pamphile, Nicholas SR
Pamphile, Nicholas SR
Paul, Cameron
Perez, Armando
Powell, William
Quest, Roy
Quinn, Jack
Ramos, Matthew SR
Ramos, Matthew SR
Reiman, Dylan
Rhett, Jeremy
Rios-Doss, Elio
Robinson, Shawn
RUOCCO, Christian SR
Ruocco, Christian SR
Saxena, Samay
Scott, Xavier
Shivakumar, Aray
Smith, Fabian
Sydras, Samuel
Tally, Quin SR
Tally, Quintavious
Wolf, Ryan
Young, Timothy
Latest Results
Meet
David Bowden Relays/Cobras Hall of Fame Meet
Seminole Ridge Invite *AM*
Dwyer Track Meet
John Battle III All Star Invitational
The Elite 16 Track and Field Invitational
Palm Beach Gardens Invitaional
Warrior Invitational
Royal Palm Beach Invitational
Jupiter Relays
Bulldog Preseason Classic
Upcoming Meets
Date Meet
03-06-21 The Elite 16 Track & Field Invitational
03-09-21 Cardinal Gibbons BCAA Meet #3
03-11-21 Dwyer Panther Relays
03-23-21 Jupiter Invitational #1 2021 ***Rescheduled***
04-10-21 Seminole Ridge Last Chance 2021 *AM*
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
100m Outdoor Lambert, Emmanual JR 12.14
200m Outdoor Perez, Armando 24.77
400m Outdoor Pamphile, Nicholas SR 57.37
800m Outdoor Colvin, Jack Freshman 2:33.69
1,500m Outdoor Colvin, Jack Freshman 5:09.74
1,600m Outdoor Colvin, Jack Freshman 5:33.12
300m H Outdoor Campbell, Jonathan SR 47.15
4 x 100m Relay Outdoor   52.77
4 x 400m Relay Outdoor   3:38.98
4 x 800m Relay Outdoor   8:58.78
Pole Vault Outdoor Malcolm, Benjamin Freshman 2.30m
Long Jump Outdoor Lambert, Emmanual JR 5.34m
Triple Jump Outdoor Campbell, Jonathan SR 11.48m
Shot Put Outdoor Hopkins, Jayden JR 10.44m
Discus Throw Outdoor Hopkins, Jayden JR 30.70m
Javelin Outdoor Young, Timothy Sophomore 23.51m
Available Years (top times):
Current

2020

2019

2018