St. Cloud Sport: Men's Track & Field   
General Info

Leagues: FHSAA 4A-10
FHSAA 4A
FHSAA 4A Region 3
Orange Belt Conference
More Teams: Women's T&F
Men's XC
Women's XC
Men's Swimming
Women's Swimming
Team Roster
Name Year
Acosta, Conrad
Adegbile, Ayomiku SR
Anderson, Samari
Asencio, Gabriel
Bakken, Brevin
Barthel, Timothy
Bayron, Gio
Belong, Jurmaine
Ben Yahweh, Yahweh
Brantley, Kane
Camacho, Jayden
Carr, Noah
Casey, Ilijah
Castellucci, Wyatt
Chacon, Jan
Clancy, Ryan
Clark, Trace
Clukey, Joseph
Clukey, Matthew
Contreras, Kibian
Cordova, Daniel
Cornejo, Azeal
Corson, Daniel
Cuadrado, Avian
Cuddy, Aidan SR
Dabrowski, Jake
DeFour, Lee SR
Drawdy, Galen
Elgin, Kareem
Encarnacion, Ethan
Estrada, Anibal
Forsyth, Patrick
Frederick, Tyrell
Garcia, Brandon
George, Jared
Gonzalez, Aiden
Griffin, Amani
Henry, Ronnie
Howard, Devin
Kersaint, Guerry
King, Garhett
Kline, Michael
Lopez, Angelo
Lowery, Gunner
MacNab, Jonathon
Mathieu, Jordan
Morales, Jonathon
Nasco, Julian
Negron, Alejondro
Nieves, Isaac
Orr, Austin
Ortiz-Torres, Jonn
Pare, Jacob
Pereyra, Ferdell
Petricone, Ashton
Porter, Ty
Quinones, Jolaney
Reyes, Kiner
Rilling, Jack
Rivera Alonso, Yadiel
Robinson, Robert
Rodriguez, Yarrel
Roman, Daniel
Sandoval, Alexis
Sherman, Robert
Slutsky, Gabriel
Sosa, Daniel
Soto, Andres
Stroughter, Terenz
Talerico, Robert
Taylor, Hayden
Taylor, Trey'von
Telemaco, Kemuel
Torres, Anthony
Torres, Marquez
Vazquez, Carlos
Verdecia, Jacob
Watco, Jordan
Williams, Azariah
Zommer, Kristian
Latest Results
Meet
FHSAA 4A Region 3
FHSAA 4A District 10
Orange Belt Conference TF Championship Meet
Last Chance at Harmony
Cypress Creek (Orlando) Home Meet 3
Kowboy Invitational
Coach Mac Tuesday Madness
St. Cloud Track Invitational
Kowboy Developmental Meet 1
Cypress Creek (Orlando) Home Meet 1
Upcoming Meets
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
100m Outdoor Robinson, Robert SR 11.16
200m Outdoor DeFour, Lee SR 23.03
400m Outdoor DeFour, Lee SR 51.22
800m Outdoor Cuddy, Aidan SR 2:02.58
1,600m Outdoor MacNab, Jonathon JR 4:52.48
3,200m Outdoor MacNab, Jonathon JR 10:39.41
110m H Outdoor Adegbile, Ayomiku SR 15.73
300m H Outdoor Adegbile, Ayomiku SR 42.88
4 x 100m Relay Outdoor   44.13
4 x 400m Relay Outdoor   3:33.18
4 x 800m Relay Outdoor   8:22.86
High Jump Outdoor Frederick, Tyrell SR 1.90m
Pole Vault Outdoor Drawdy, Galen SR 3.05m
Long Jump Outdoor Taylor, Hayden JR 6.30m
Triple Jump Outdoor Taylor, Hayden JR 12.33m
Shot Put Outdoor Bakken, Brevin SR 12.22m
Discus Throw Outdoor Bakken, Brevin SR 37.16m
Javelin Outdoor Bakken, Brevin SR 29.56m
Available Years (top times):
Current

2020

2019

2018