Booker Sport: Women's Track & Field   
General Info

Leagues: FHSAA 2A-12
FHSAA 2A
FHSAA 2A Region 3
More Teams: Men's T&F
Men's XC
Women's XC
Men's Swimming
Women's Swimming
Team Roster
Name Year
Albrecht, Angelina
Arrington, Raja SR
Ash, Genearia
Ash, Ty'Anna
Bennett, Rachel
Campbell, Teyona
Dubose, Leah
Hawkins, Xaniyah
Howard, Lanarria
Johnson, Chariot
Jones, Ayana
Kennedy, Ja'Nya
Lloyd, Amiya
Medeiros, Taja
Pack, Tayanna
Peterson, Jakai
Reed, Brentniqua
Roberts, Christin
Santiago, Sofia
Sebiro, Chloe
Sebok, Csenge
Smith, Terrietta
Storr, Dominique SR
Sumpter, Shaleice
Thomas, Antwanesha
Tyler, Angeni
Weber, Annabelle
Williams, Jazlynn
Williams, Skye
Williams, Za'Kiera
Zeledon, Allison
Ziegler, Saniah
Latest Results
Meet
FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship
FHSAA 2A Region 3
FHSAA 2A District 12
Sarasota County Track and Field Championship Meet
1st Annual Dunbar Tigers Classic Invitational
North Port Invite 2021
IMG Pole Vault Invite
Larry Richardson Memorial Invitational
Palmetto Varsity Invitational
48th RAM Invite 2021
Upcoming Meets
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
100m Outdoor Smith, Terrietta Freshman 12.07
200m Outdoor Smith, Terrietta Freshman 25.13
400m Outdoor Peterson, Jakai Freshman 59.13
800m Outdoor Peterson, Jakai Freshman 2:36.41
1,600m Outdoor Medeiros, Taja Sophomore 6:17.74
1 Mile Outdoor Medeiros, Taja Sophomore 6:22.17
3,200m Outdoor Medeiros, Taja Sophomore 14:02.96
100m H Outdoor Santiago, Sofia JR 18.52
300m H Outdoor Santiago, Sofia JR 55.22
4 x 100m Relay Outdoor   48.74
4 x 400m Relay Outdoor   4:15.03
High Jump Outdoor Williams, Za'Kiera Sophomore 1.47m
Pole Vault Outdoor Roberts, Christin Sophomore 2.40m
Long Jump Outdoor Peterson, Jakai Freshman 5.47m
Triple Jump Outdoor Thomas, Antwanesha JR 8.72m
Shot Put Outdoor Williams, Jazlynn Sophomore 9.55m
Discus Throw Outdoor Ziegler, Saniah JR 27.00m
Javelin Outdoor Williams, Jazlynn Sophomore 24.31m
Available Years (top times):
Current

2020

2019

2018