Susquehanna Sport: Men's Track & Field   
General Info

Leagues: NCAA Division III
Landmark Conference
DIII Mideast Region
More Teams: Women's T&F
Men's XC
Women's XC
Team Roster
Name Year
Bazuk, Austin
Bertsch, Ryan
Black, Malik
Bolinsky, Leonard
Brady, David
Brooks, Xavier
Brown, Joshua
Brown, Mike
Buck, Aaron
Card, Jason
Chung, Paul
Cromwell, Rakee
Debastiani, Andrew
Dobbins, Dante'
Entin, Kyle
Evans, Mike
Failace, Andrew
Farrell, Andrew
Fisher, Ciaran
Gayles, Donovan
Gillespie, Alejandro
Gonzalez, Victor SR
Haydt, Tanner
Heisey, Dylan
Hofer, Lance
Jones, Paul
Kropp, Kenny
Lomax, Jedi
Marks, Robert
Masters, Robert
Menchey, Jake
Meyer, Justin
Morante, Joseph
Petraskie, Chris
Pressler, Eric
Redmond, Darian
Reynolds, Gustin
Santa, Matthew
Sattler, Robert 0
Sheahan, Liam
Skelton, Kyle
Sorge, Brandon
Straub-Fisher, Ryan
Vlavianos, Stephen
Waiwada, Kaleb
Weaver, Mark
Webb, Doug
Wilson, Jahmir
Latest Results
Meet
NCAA Division III Outdoor Track & Field Championships
Swarthmore Final Qualifier Meet
Landmark Conference Outdoor Track & Field Championships
14th Annual Paul Kaiser Classic
Under the Lights Invite
Bison Outdoor Classic
36th Millersville Metrics
Jim Taylor Invitational
Landmark Conference Indoor Track & Field Championships
S.U. Invitational
Upcoming Meets
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
60m Indoor Redmond, Darian FR-1 7.33
100m Outdoor Redmond, Darian SO-2 11.09
200m Outdoor Redmond, Darian SO-2 22.69
200m Indoor Jones, Paul FR-1 23.43
400m Outdoor Haydt, Tanner FR-1 51.78
400m Indoor Jones, Paul FR-1 52.09
800m Outdoor Waiwada, Kaleb JR-3 1:58.16
800m Indoor Fisher, Ciaran JR-3 2:02.36
1,500m Outdoor Fisher, Ciaran JR-3 4:03.39
1 Mile Indoor Fisher, Ciaran JR-3 4:29.17
3,000m Outdoor Pressler, Eric SR-4 9:33.36
3,000m Indoor Fisher, Ciaran JR-3 9:06.35
5,000m Outdoor Pressler, Eric SR-4 16:36.03
5,000m Indoor Sorge, Brandon SO-2 16:57.05
10,000m Outdoor Menchey, Jake FR-1 35:28.81
60m H Indoor Gonzalez, Victor SR-4 9.25
110m H Outdoor Farrell, Andrew SR-4 16.69
400m H Outdoor Reynolds, Gustin SR-4 1:02.78
3,000m Steeple Outdoor Sorge, Brandon SO-2 10:52.39
4 x 100m Relay Outdoor   44.17
4 x 200m Relay Indoor   1:38.00
4 x 400m Relay Outdoor   3:30.73
4 x 400m Relay Indoor   3:30.56
4,000m Distance Medley Indoor   11:27.87
High Jump Outdoor Petraskie, Chris JR-3 1.98m
High Jump Indoor Petraskie, Chris SO-2 2.00m
Pole Vault Outdoor Straub-Fisher, Ryan SR-4 3.65m
Pole Vault Indoor Straub-Fisher, Ryan SR-4 3.50m
Long Jump Outdoor Petraskie, Chris JR-3 6.93m
Long Jump Indoor Petraskie, Chris SO-2 7.03m
Triple Jump Outdoor Petraskie, Chris JR-3 13.56m
Triple Jump Indoor Petraskie, Chris SO-2 13.75m
Shot Put Outdoor Evans, Mike JR-3 13.56m
Shot Put Indoor Brown, Joshua SR-4 13.67m
Discus Throw Outdoor Heisey, Dylan JR-3 39.46m
Hammer Throw Outdoor Heisey, Dylan JR-3 43.12m
Weight Throw Indoor Bertsch, Ryan SR-4 13.99m
Javelin Outdoor Marks, Robert SO-2 63.17m
Available Years (top times):
Current

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006