Cincinnati Sport: Men's Track & Field   
General Info

Leagues: NCAA Division I
NCAA DI East Region
The American
More Teams: Women's T&F
Men's XC
Women's XC
Team Roster
Name Year
Baker, Logan
Banos, Toni JR
Barnes, Jake
Berthenet, Damien
Bienenfeld, Aaron
Borzor, Chris
Cordonnier, Jack SR
Deaton, Aaron
Duricky, Connor
Edwards, Austin
Endres, David
Goolsby, Austin
Greenlee IV, Arthur
Guenthner, Ryan SR
Harley, Jonathan
Hayton, Jeremy
Headings, Jase
Hild, Julius
Hoak, Matt
Jones, Danny
Kalala, Albert
Lauria, Nicholas
Maduka, Tim
McCall, Isaiah
Meece, Sam
Mitchell, Lawerence
Mitchell, Quincy
Mosmeier, Keifer JR
Naayers, Isaac
Pehlman, Ryan
Porter, Akari
Province, Chris
Riddle, Cannon
Rieman, Jacob
Scharf, Ben
Stevens, Christian JR
Stump, Matt SR
Trent, LaCarr
Vanhorne, Tyrese
White, Brandon
Wirth, Tyler
Woods, Anthony
Wright, Andre
Latest Results
Meet
2020 Husky Classic (College)
Music City Challenge
Charlie Thomas Invitational
2020 Indiana University Relays
2020 Rod McCravy Memorial T&F Meet
2020 Jim Green Invitational
2019 Hoosier Open
2019 Jingle Bells Open
NCAA Division I East Region Preliminary Rounds
The American Outdoor Track & Field Championships
Upcoming Meets
Date Meet
02-21-20 2020 UW Last Chance College Elite
02/28-02/29/20 The American Indoor Track & Field Championships
02-28-20 Fastrack Last Chance Meet
03/06-03/07/20 South Region Final Qualifier & Multi
03/13-03/14/20 NCAA Division I Indoor Track & Field Championships
03/27-03/28/20 Raleigh Relays (College/University)
04/03-04/04/20 Stanford Invitational (Late Entry Window)
04-04-20 Oliver Nikoloff Invite
04-04-20 McNeese Spring Time Classic
04-16-20 Pacific Coast Invitational (Colleges + Invited Athletes)
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
60m Indoor Woods, Anthony SR-4 6.80
200m Indoor Borzor, Chris SO-2 20.92
300m Indoor Borzor, Chris SO-2 33.98
400m Indoor Borzor, Chris SO-2 47.70
500m Indoor Borzor, Chris SO-2 1:03.10
800m Indoor Headings, Jase SO-2 1:51.79
1,000m Indoor Endres, David FR-1 2:34.19
1 Mile Indoor Bienenfeld, Aaron SR-4 4:04.77
3,000m Indoor Bienenfeld, Aaron SR-4 8:01.89
5,000m Indoor Bienenfeld, Aaron SR-4 13:48.57
60m H Indoor Greenlee IV, Arthur SR-4 7.79
4 x 400m Relay Indoor   3:18.81
4,000m Distance Medley Indoor   10:07.95
High Jump Indoor Hayton, Jeremy SO-2 2.10m
Pole Vault Indoor Goolsby, Austin SO-2 5.05m
Long Jump Indoor Edwards, Austin SR-4 7.33m
Triple Jump Indoor Wright, Andre SR-4 15.38m
Shot Put Indoor Deaton, Aaron SR-4 17.20m
Weight Throw Indoor Meece, Sam JR-3 19.80m
Indoor Pentathlon Indoor Riddle, Cannon JR-3 3583
Heptathlon Indoor Berthenet, Damien SO-2 5502
Available Years (top times):
Current

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003