North Broward Prep Sport: Women's Track & Field   
General Info

Leagues: FHSAA 2A-14
FHSAA 2A
FHSAA 2A Region 4
More Teams: Men's T&F
Men's XC
Women's XC
Men's Swimming
Women's Swimming
Team Roster
Name Year
Alonso, Eva
Ameglio, Carolina SR
Austin, Sydney SR
Bagot, Allysa
Bastos, Cat
Battle, Dakiera
Battle, Damariana
Bazzo, Sabrina
Bedoyan, Kristina
Berger, Camryn
Bernstein, Samantha
Bigelman, Sophie
Brezin, Lola
Brownbill, Madeline
Bruno, Alaysha
Burns, Jenna SR
Canizio, Gialina
Cannold, Ava
Casacci, Lucia
Chapman, Emma
Ciccone, Carly
Cielo, Bella
Clark, Sophia
Cohen, Lulu
Cole, Jessica SR
Connolly, Ellen SO
Demarinis, Nadia SR
Demarinis, Olivia SR
Diamond, Annabel JR
Diamond, Annabel JR
Diniz, Amanda
Dixon, Tessa
Donskava, Daria SR
Donskova, Daria SR
Dvorakova, Valentyna
Dynan, Riley
Early, Logan SR
Evans Dunn, Faye-Bella JR
Fawcett, Bailey
Fawcett, Payton
Fernandez, Bella
Field, Chloe
Fleischer, Jayden
Fletcher, Victoria SR
Folic, Shoshana
Font, Emily
Forudi, Leah
Frisman, Tess SR
Gardner, Peri
Gardner, Peri SR
Giulette, Gabriela
Goins, Grace
Goldwyn, Ariel SR
Gordon, Emily SR
Greenbaum, Lauren SR
Guzman, Helen
Guzman, Helen
Hernandez, Cristina
Hernandez, Victoria
Jackson, Hannah
Kalandjian, Lena SR
Kalandjian, Lola
Katz, Ashley
Kazimirov, Maria
Khalil, Jenna SR
Khemani, Sahana
King, Morgan SR
Kinnear, Caitlin SR
Kirse, Samantha SR
Kissel, Sofia SR
Kosoy, Jordan
Kreisberg, Gabriella SR
Lamon, Haylee
Lander, Mariana
Lesperance, Lily
Li, Ziqing
Little, Taylor
Lowenstein, Hannah SR
Lynch, Kate
Maltain, Charlie
Maneffa, Ashley
Merkur, Faith
Mershon, Ally
Milan, Gianna SR
Montes, Ana SR
Mueller, Sinah
Munoz, Ella
Mushlin, Lily JR
Northecide, Dorizabelle SR
Osher, Mackenzie SR
Ostrow, Jessica
Palaigos, Nikki
Pereira, Seanna
Perry, Nadira
Piskun, Claire
Pokrajac, Natasha
Presser, Jacqueline
Quintero, Caterina SR
Rausseo, Gabriela
Rivera, Soleil SR
Rodriguez, Hailee
Rosarion, Aurelie
Rosen, Zoe
Rozier, Jalyn
Saland, Logan
Sanguino, Nina
Sayler, Emma SR
Sayler, Julia
Sela, Adi
Shapshal, Lizzy
Shatalova, Anna SR
Shea, Ana
Sheppard, Aubrey
Shytle, Mia
Slatoff, Maya SR
Smith, Linsey SR
Spinder, Sydney SR
Sturm, Kaydie
Suppelsa, Bobbi-Jo
Swill, Julia
Thomas, Zoe
Tracz, Julia SR
Vaarala, Anna
Velandia, Francesca SR
Vest, Kylee SR
Viau, Mia SR
Wallace, Scotland SR
Watts, Kendall
Watts, Lauren SR
Weiss, Savannah
Wisekal, Bianca
Zaporozhets, Alexsandra
Zelman, Taliah
Zhanseit, Aisha
Latest Results
Meet
FHSAA Class 2A/Para-Athlete Track & Field State Championship
FHSAA 2A Region 4
FHSAA 2A District 14
North Broward Prep #2
Gibbons Last Chance
Saint Andrew's HS Invitational #2
Saint Andrew's MS Invite #2
North Broward Prep Meet One
Calvary Christian FtL Varsity Invitational
Cardinal Gibbons BCAA Meet #3
Upcoming Meets
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
100m Outdoor Osher, Mackenzie SR 11.94
200m Outdoor Osher, Mackenzie SR 24.07
400m Outdoor Osher, Mackenzie SR 54.72
800m Outdoor Gordon, Emily SR 2:50.10
1,600m Outdoor Gordon, Emily SR 6:13.44
3,200m Outdoor Gordon, Emily SR 14:24.36
100m H Outdoor Diamond, Annabel Sophomore 19.03
300m H Outdoor Diamond, Annabel Sophomore 57.53
4 x 100m Relay Outdoor   51.51
4 x 400m Relay Outdoor   4:13.43
4 x 800m Relay Outdoor   12:05.52
High Jump Outdoor King, Morgan JR 1.72m
Long Jump Outdoor Osher, Mackenzie SR 5.39m
Triple Jump Outdoor Sanguino, Nina 8 10.26m
Javelin Outdoor Merkur, Faith JR 19.42m
Available Years (top times):
Current

2020

2019

2018