George Mason Sport: Women's Track & Field   
General Info

Leagues: NCAA Division I
Atlantic 10
NCAA DI East Region
IC4A/ECAC
More Teams: Men's T&F
Men's XC
Women's XC
Team Roster
Name Year
Ames, Julia
Anderson, Alexis
Brown, Grace
Burns, Victoria
Cavanagh, Hannah
Chavez, Serenity
Corbet, Audrey
Derendal, Julia
Downer, KellyAnn
Eastman, Annabelle
Falco, Anna
Fitch, Emily
Francis, Sarah
Freeland, Riley
Garcia, Carina
Gaudin, Grace
Golden, Jazmin
Harris, Camryn
Harris, Kyla
Hinds, Ryah
Holguin, Bryanna
Jennings, Patrice
John-Wallace, GJaudy
Johnson, Kaitlyn
Lane, Davina
Larkin, Margaret
Lewis, Ashley
Maynard, Danielle
McRae, Jessica
Moore, Calise
Morgan, Maggie
Nelson, Casey
Nery, Lauren
O'Flaherty, Siobhra
Ogork, Alessa
Olagoke-Bello, Ayomide
Otete, Dhiambi
Preston, Brittany
Reilly, Madyson
Rice, Allison
Richart, Sarah
Robertson, Hannah
Rosenfeld, Hannah
Saine, Noelle
Stallworth, Kiana
Vage Henriksen, Vilde
White, Autumn
Williams, Abigail
Williams, Taylor
Wood, Samantha
Latest Results
Meet
George Mason Patriot Games 2020
VMI Keydet Invitational
2020 Great Dane Classic
George Mason Father Diamond Invitational 2020
NCAA Division I Outdoor Track & Field Championships
NCAA Division I East Region Preliminary Rounds
IC4A/ECAC Outdoor Track & Field Championships
Atlantic 10 Outdoor Track & Field Championships
125th Penn Relays
Duke Invitational
Upcoming Meets
Date Meet
01-31-20 McNeese Indoor II (University)
01/31-02/01/20 2020 UW Invitational (College)
01-31-20 Crimson Elite
02-01-20 Boston University Bruce Lehane Scarlet and White Invite
02/07-02/08/20 VMI Winter Relays
02/14-02/15/20 VMI Indoor Classic
02/14-02/15/20 2020 Husky Classic (College)
02-14-20 Fastrack National Invite
02-28-20 Fastrack Last Chance Meet
02/29-03/01/20 Atlantic 10 Indoor Track & Field Championships
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
60m Indoor Williams, Taylor SR-4 7.67
200m Indoor Downer, KellyAnn SO-2 25.38
400m Indoor Downer, KellyAnn SO-2 56.43
500m Indoor Lewis, Ashley SR-4 1:16.74
600m Indoor Lewis, Ashley SR-4 1:30.29
800m Indoor Lewis, Ashley SR-4 2:11.85
1,000m Indoor Lewis, Ashley SR-4 2:52.71
1 Mile Indoor Freeland, Riley SO-2 5:16.25
3,000m Indoor Eastman, Annabelle SO-2 9:57.57
5,000m Indoor Garcia, Carina JR-3 17:24.45
60m H Indoor Lane, Davina JR-3 8.85
4 x 400m Relay Indoor   3:48.04
4 x 800m Relay Indoor   10:22.45
High Jump Indoor Holguin, Bryanna FR-1 1.55m
Pole Vault Indoor Robertson, Hannah SO-2 3.71m
Long Jump Indoor Stallworth, Kiana JR-3 5.83m
Triple Jump Indoor Otete, Dhiambi FR-1 11.19m
Shot Put Indoor Gaudin, Grace SO-2 13.07m
Weight Throw Indoor Gaudin, Grace SO-2 19.65m
Available Years (top times):
Current

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2004

2002