Penn Sport: Men's Track & Field   
General Info

Leagues: NCAA Division I
Heptagonals
Ivy League
NCAA DI East Region
IC4A/ECAC
More Teams: Women's T&F
Men's XC
Women's XC
Team Roster
Name Year
Ahmad, Zak
Bender , Ryan
Carey, Noah
Chen, Ethan JR
Cheung, Enoch FR
Clarke, Sean JR
Cohen, Daniel
Constantin, Cristian
Convey, Kurt SR
Cornetta, Justin FR
Daly, Colin JR
Daly, William JR
Dolan, Tim FR
Duchow, William SR
Eliassen, Torstein FR
Elters, Jared FR
Fisher, Nathan JR
Gatewood , Mason FR
Graca, Elias SR
Groff, Aaron JR
Hally, Andrew JR
Hare, William FR
Herrick, Tyler
Ikpeazu, Chudi
Jeffries, Titus JR
Klopf, Robert SR
Kubiatowicz, Jake
Landis, Cam FR
Lee, Evan JR
Lee, James FR
Minichello, Marc FR
Mirfield, James
Monogue, Kevin SR
Morgan, Marvin
Morris, Payton FR
Novak, Joseph SR
Oden, Kyle
Okolo, Anthony JR
Oliver, Vince
Parker , Campbell
Pellegrino, Matias FR
Poynter, Mitchell JR
Renken, Ryan
Rogers, Calvary SR
Romero, Chris FR
Roth, Alex
Russo, Anthony
Sellaro, Ray FR
Siff-Scherr, Aaron
Sislo, Alex
Webb, Sam SR
Wendt, Weston FR
Whitsett, Demetri
Woodhouse, Sam FR
Yassay, Lance SR
Latest Results
Meet
Princeton Indoor Invitational
112th NYRR Millrose Games
Texas Tech Shootout
Fastrack National Invite
Villanova Invitational
Boston University Bruce Lehane Scarlet and White Invitationa
Akron Invitational (Collegiate)
Penn State National
Penn 8-Team Select
2019 Wesley A. Brown Invitational
Upcoming Meets
Date Meet
02-23-19 Cougar Invitational
02/23-02/24/19 Ivy League Indoor Track & Field Championship
03/01-03/03/19 IC4A/ECAC Indoor Track & Field Championships
03-02-19 Roanoke Maroons NCAA Final Qualifier
03-09-19 Adonica Ferguson Classic
03-09-19 McNeese Cowboy Relays (University)
03-16-19 CSU Spring Break Invitational
03-23-19 Buccaneer Invitational
04/04-04/06/19 2018 Colonial Relays
04/05-04/06/19 Louisiana Tech Jim Mize Invitational
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
60m Indoor Morgan, Marvin SO-2 6.75
200m Indoor Rogers, Calvary SR-4 21.05
300m Indoor Bender , Ryan SO-2 34.40
400m Indoor Okolo, Anthony JR-3 48.83
500m Indoor Duchow, William SR-4 1:06.70
600m Indoor Graca, Elias SR-4 1:21.84
800m Indoor Graca, Elias SR-4 1:52.55
1,000m Indoor Sellaro, Ray FR-1 2:25.79
1 Mile Indoor Daly, Colin JR-3 4:03.65
3,000m Indoor Webb, Sam SR-4 8:19.18
5,000m Indoor Russo, Anthony SO-2 14:31.85
60m H Indoor Cheung, Enoch FR-1 8.15
4 x 400m Relay Indoor   3:13.89
4 x 440 yd Relay Indoor   3:18.74
4,000m Distance Medley Indoor   10:02.16
High Jump Indoor Mirfield, James SO-2 2.06m
Pole Vault Indoor Clarke, Sean JR-3 5.41m
Long Jump Indoor Constantin, Cristian SO-2 7.11m
Triple Jump Indoor Constantin, Cristian SO-2 14.94m
Shot Put Indoor Landis, Cam FR-1 16.79m
Weight Throw Indoor Kubiatowicz, Jake SO-2 18.71m
Heptathlon Indoor Lee, Evan JR-3 5419
Available Years (top times):
Current

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010