Salisbury Sport: Men's Track & Field   
General Info

Leagues: NCAA Division III
ECAC DIII
Capital Athletic Conference
DIII Mideast Region
More Teams: Women's T&F
Men's XC
Women's XC
Team Roster
Name Year
Adedeji, Matthew
Beckett-Simms, Donovan
Binnix, Ethan
Blanche, Justin
Clocker, Ryan
Eville, Ryan
Ferrin, Duncan
Green, Jeromy
Hall, Alex
Hardman, Alex
Hardman, Tyler
Harrington, Parker
Howell, Bryan
Kimbell, Mason
Leasure, Greg
Leby, Chis
Lenox, Jack
Masteran, Conner
McCloskey, Jack
McInnis, Jeffrey
Micozzi, Mike
Millemann, Mike
Milton, Malcolm
Porquin, Emmanuel
Ramirez, Marco
Robey, Andrew
Skrant, Brandon
Speirs, Justin
Strickland, David
Van Gieson, Mickey
Weber, Michael
Wiggins, Joey
Williams, Justin
Winslow, Kamren
Latest Results
Meet
NCAA Division III Outdoor Track & Field Championships
ECAC Division III Outdoor Track & Field Championships
Swarthmore Final Qualifier Meet
Capital Athletic Conference Outdoor Track & Field Championsh
Penn Relays
New Captains Classic & Combined Events
Towson Invitational
Blue & Silver Challenge
Alan Connie Shamrock Invitational
ECAC DIII Indoor Track & Field Championship
Upcoming Meets
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
60m Indoor McCloskey, Jack SR-4 7.09
100m Outdoor McCloskey, Jack SR-4 11.04
200m Outdoor McCloskey, Jack SR-4 22.09
200m Indoor Van Gieson, Mickey SO-2 23.04
400m Outdoor Binnix, Ethan FR-1 48.37
400m Indoor Van Gieson, Mickey SO-2 50.11
500m Indoor Binnix, Ethan FR-1 1:07.24
800m Outdoor Porquin, Emmanuel JR-3 1:56.17
800m Indoor Porquin, Emmanuel JR-3 1:58.71
1,000m Indoor Porquin, Emmanuel JR-3 2:30.60
1,500m Outdoor Porquin, Emmanuel JR-3 4:00.60
1 Mile Outdoor Porquin, Emmanuel JR-3 4:22.74
1 Mile Indoor Porquin, Emmanuel JR-3 4:24.62
3,000m Outdoor Weber, Michael SO-2 8:52.46
3,000m Indoor Oduor, Branson SO-2 8:56.31
5,000m Outdoor Masteran, Conner JR-3 15:12.71
5,000m Indoor Masteran, Conner JR-3 15:22.60
10,000m Outdoor Masteran, Conner JR-3 32:35.03
60m H Indoor Jones, Warren JR-3 8.90
110m H Outdoor Ramirez, Marco SO-2 18.21
400m H Outdoor Milton, Malcolm SR-4 57.69
3,000m Steeple Outdoor Milton, Malcolm SR-4 9:32.35
4 x 100m Relay Outdoor   42.18
4 x 200m Relay Outdoor   1:30.45
4 x 200m Relay Indoor   1:32.79
4 x 400m Relay Outdoor   3:16.94
4 x 400m Relay Indoor   3:26.32
4 x 800m Relay Outdoor   8:03.70
4,000m Distance Medley Indoor   10:38.32
High Jump Outdoor Adedeji, Matthew SR-4 1.90m
High Jump Indoor Gicheru, Bobby FR-1 1.93m
Pole Vault Outdoor Leasure, Greg FR-1 4.26m
Pole Vault Indoor Leasure, Greg FR-1 3.95m
Long Jump Outdoor McInnis, Jeffrey SO-2 6.97m
Long Jump Indoor McInnis, Jeffrey SO-2 6.73m
Triple Jump Outdoor Beckett-Simms, Donovan FR-1 15.23m
Triple Jump Indoor Beckett-Simms, Donovan FR-1 14.36m
Shot Put Indoor Ferrin, Duncan SR-4 12.89m
Discus Throw Outdoor Ferrin, Duncan SR-4 43.06m
Hammer Throw Outdoor Ferrin, Duncan SR-4 60.75m
Weight Throw Indoor Ferrin, Duncan SR-4 18.27m
Javelin Outdoor Millemann, Mike JR-3 53.94m
Available Years (top times):
Current

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006