DirectAthletics
Mount Union Sport: Women's Track & Field   
General Info

Leagues: NCAA Division III
Ohio Athletic Conference
DIII All-Ohio
DIII Great Lakes Region
More Teams: Men's T&F
Men's XC
Women's XC
Team Roster
Name Year
Arnold, Jasmine
Aveni, Bri
Bentley, Alivia
Bober, Brittany
Brightman, Karley
Chaffee, Sidney
Chapman, Lauryn
Chine, McKenzie
Cochran, Halle
Cooper, Ashley
Costello, Leah
Cupp, Taylor
Davis, Michaela
Defabio, Angela
Donley, Micah
Doubet, Lucie
Double, Clara
Gatta, Caitlyn
Gibbins, Kennady
Henderson, Julia
Hughes, Meghan
Jablonski, Calena
Johnston, Kenna
Klein, Morgan
Kline, Buzz
Kole, Reagan
Kole, Savannah
Lasecki, Bella
Mason, Mary
McAdams, Kayla
McCauley, Brittany
Meehan, Catie
Miles, Madison
Mixon, Jaliyah
Neiger, Hannah
Novotny, Emalie
Osborne, Reese
Pokrzywa, Naomi
Pratt, Carlie
Puleo, Isabelle
Rambo, Sidney
Roberts, Destiny
Roncone, Lauren
Russell, Adriana
Santom, Becca
Sitzlar, Makayla
Smith, Erin
Tubaugh, Mackenzie
Venuto, Gianini
Wacchuas, Casey
Walters, Cameryn
Wampler, Kaylee
Wayt, Kenadee
Wertz, Megan
Wilson, Alyssa
Zahursky, Natasha
Zappola, Abby
Zera, Lindsey
Latest Results
Meet
Dr T Team Challenge
Penn State National Open
SPIRE Midwest Open 2023
Mount Union Toy Drive
NCAA Division III Outdoor Track & Field Championships
Mount Union Last Chance Outdoor
Harrison Dillard Twilight
2022 'Marty Goldberg' Gator Invite
2022 OAC Outdoor Track and Field Championship
Ashland Alumni Open
Upcoming Meets
Date Meet
02/03-02/04/23 Akron Invitational
02-04-23 Mount Union Wuske Open
02-05-23 Richard Drake Invitational
02/09-02/10/23 Dick Small Invitational / NJCAA Region XII Championship
02-11-23 All-Ohio DIII Indoor Track & Field Championships
02/24-02/25/23 2023 OAC Indoor Track & Field Championships
02-26-23 Last Chance Indoor National Qualifier at BU
03/03-03/04/23 Polar Bear Final Qualifier- 2023
03-04-23 Tufts National Qualifying Meet
03-14-23 Tuesday Spring Break Meet
Top Performances
Event Season Athlete Year Time/Mark
55m Indoor Roncone, Lauren JR-3 7.30
60m Indoor Wayt, Kenadee JR-3 7.70
200m Indoor Wayt, Kenadee JR-3 24.75
400m Indoor Wayt, Kenadee JR-3 57.14
600m Indoor Wayt, Kenadee JR-3 1:33.45
800m Indoor Mason, Mary SO-2 2:19.05
1 Mile Indoor Venuto, Gianini JR-3 5:14.10
3,000m Indoor Venuto, Gianini JR-3 10:31.73
55m H Indoor Zahursky, Natasha SO-2 8.79
60m H Indoor Gibbins, Kennady SR-4 9.13
4 x 400m Relay Indoor   3:51.06
4,000m Distance Medley Indoor   13:50.74
High Jump Indoor Gibbins, Kennady SR-4 1.68m
Pole Vault Indoor Aveni, Bri SR-4 3.26m
Long Jump Indoor Roncone, Lauren JR-3 5.48m
Triple Jump Indoor Pokrzywa, Naomi JR-3 9.23m
Shot Put Indoor Sitzlar, Makayla FR-1 12.35m
Weight Throw Indoor Osborne, Reese FR-1 12.29m
Available Years (top times):
Current

2022

2021

2020

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007