2016 Bobcat Cross Country Invitational Date: 09-17-16   Venue: Souhegan High School - Amherst, NH
Events
Men's Events Women's Events
Boys 3.1 Mile Run CC JV Girls 3.1 Mile Run CC JV
Boys 3.1 Mile Run CC Varsity Girls 3.1 Mile Run CC Varsity
Girls 3.1 Mile Run CC JV Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 2:00:44 24:08 32 3 4 5 6 14 15 23
2 2:01:44 24:20 40 1 7 9 10 13 17 18
3 2:02:35 24:31 49 2 8 11 12 16 19 26
4 2:15:38 27:07 112 20 21 22 24 25 28 31
5 2:30:20 30:04 151 27 29 30 32 33    
Girls 3.1 Mile Run CC JV Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Castonguay, Grace JR Oyster River 7:30.0 23:15.0 1
2 Yeley, Taylor SR Winnacunnet 7:34.5 23:28.9 2
3 Ladd, Jenny SR Souhegan 7:36.7 23:35.6 3
4 Barretto, Madeline SR Souhegan 7:38.6 23:41.6 4
5 Apiki, Caroline SR Souhegan 7:46.2 24:05.1 5
6 Roberts, Allison SR Souhegan 7:49.6 24:15.8 6
7 Hoppler, Madison JR Oyster River 7:50.4 24:18.2 7
8 Robie, Sophie SR Winnacunnet 7:50.7 24:18.9 8
9 Hooper, Kendra JR Oyster River 7:53.8 24:28.5 9
10 Reece, Gigi SR Oyster River 7:59.6 24:46.6 10
11 Saltmarsh, Abigail SR Winnacunnet 8:00.0 24:47.8 11
12 Whelan, MacKenna JR Winnacunnet 8:00.5 24:49.4 12
13 Keenan, Maggie JR Oyster River 8:02.7 24:56.2 13
14 Zimmerman, Trinity JR Souhegan 8:06.2 25:07.0 14
15 Apiki, Julia SR Souhegan 8:07.0 25:09.6 15
16 Eaton, Emily SR Winnacunnet 8:07.3 25:10.5 16
17 Gross, Chloe JR St. Thomas Aquinas 8:15.8 25:36.8  
18 Garland, Sadie JR Oyster River 8:16.8 25:39.9 17
19 Blackwood, Alexandra SR Oyster River 8:17.7 25:42.7 18
20 Kennedy, Callan SR Winnacunnet 8:23.2 25:59.9 19
21 Gooley, Halle SR Spaulding 8:30.4 26:22.2 20
22 Graff, Sophie SR Oyster River 8:33.0 26:30.1  
23 Pavlik, Zoe JR Oyster River 8:45.0 27:07.3  
24 Dickson, Emily JR Spaulding 8:47.0 27:13.7 21
25 Henry, Grace SR Oyster River 8:47.2 27:14.1  
26 Downs, Kaylee SR Spaulding 8:48.1 27:17.0 22
27 Saunders, Siobhan SR Souhegan 8:48.2 27:17.2 23
28 Martel, Elliana JR Spaulding 8:48.5 27:18.2 24
29 Coleman, Kira SR Souhegan 8:50.2 27:23.6  
30 Downer, Phoebe SR Spaulding 8:51.6 27:27.9 25
31 Taylor, Katie SR Souhegan 8:53.0 27:32.2  
32 Bowden, Milaena SR Winnacunnet 8:54.6 27:37.1 26
33 Herndon, Emma JR Lebanon 8:56.4 27:42.8 27
34 Fairbairn, Anna SR Dover 8:59.3 27:51.8  
35 Unger, Sophie SR Souhegan 8:59.7 27:52.9  
36 Knight, Rebecca SR Spaulding 9:00.0 27:53.9 28
37 Jordan, Natasha SR Pembroke 9:05.9 28:12.3  
38 Currie, Jaelynn JR Oyster River 9:09.6 28:23.8  
39 Brandt, Alexandra SR Lebanon 9:11.4 28:29.2 29
40 Duany, Allison SR Lebanon 9:11.5 28:29.5 30
41 Twombley, Heather SR Dover 9:16.4 28:44.6  
42 Evans, Hayley JR Oyster River 9:17.7 28:48.6  
43 Capezzuto, Meghan JR Winnacunnet 9:20.4 28:57.2  
44 Haynes, Jen JR Pembroke 9:21.4 29:00.4  
45 Munsey, Anna Kate SR Oyster River 9:23.5 29:06.8  
46 Capezzuto, Caite SR Winnacunnet 9:29.3 29:24.8  
47 Mason, Lauryne JR Monadnock 9:38.2 29:52.2  
48 Noorda, Aidyn JR Souhegan 9:39.9 29:57.7  
49 Hull, Hailey SR Souhegan 9:45.2 30:14.1  
50 Newbury, Molly SR Kingswood 9:48.4 30:24.0  
51 Eastland, Kate SR Souhegan 9:48.8 30:25.2  
52 Morrison, Elizabeth JR Kingswood 9:51.7 30:34.0  
53 Sheehan, Casey JR Sanborn Regional 9:52.0 30:35.0  
54 Thorpe, Caitlyn SR Spaulding 9:58.3 30:54.7 31
55 Downs, Hannah SR Spaulding 10:01.8 31:05.5  
56 MacManes, Lauren SR Oyster River 10:05.1 31:15.8  
57 Wando, Caroline JR Hopkinton 10:21.2 32:05.8  
58 McDonough, Erin SR Oyster River 10:28.5 32:28.2  
59 Jackson, Chloe JR Oyster River 10:29.9 32:32.5  
60 Corbin, Makenzie SR Lebanon 10:33.7 32:44.4 32
61 White, Erin SR Lebanon 10:37.1 32:54.8 33
62 Young, Emily SR Hopkinton 10:47.7 33:27.7  
63 Jackson, Taylor JR Monadnock 11:01.1 34:09.3  
64 McKim, Kathrine SR Goffstown 11:02.7 34:14.3  
65 Bibeau, Sarah SR Sanborn Regional 11:20.6 35:09.7  
66 Caldwell, Elizabeth SR Oyster River 15:27.5 47:55.3  
Boys 3.1 Mile Run CC JV Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:38:51 19:46 36 2 3 9 10 12 14 20
2 1:39:36 19:55 51 4 5 6 7 29 43 51
3 1:40:52 20:10 61 1 8 15 18 19 25 32
4 1:44:55 20:59 121 17 22 23 28 31 35 37
5 1:45:43 21:08 124 11 13 26 33 41 44 48
6 1:46:38 21:19 142 21 24 27 34 36 39 42
7 1:54:26 22:53 194 16 30 46 50 52 53  
8 1:53:43 22:44 219 38 40 45 47 49    
Boys 3.1 Mile Run CC JV Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Weglarz, Jake SR Oyster River 6:11.0 19:09.9 1
2 Baker, Tommy SR Winnacunnet 6:11.5 19:11.4 2
3 Eaton, Devin JR Winnacunnet 6:14.8 19:21.9 3
4 Lipkin, Thomas SR Souhegan 6:16.9 19:28.4 4
5 Mazur, Harrison SR Souhegan 6:19.5 19:36.4 5
6 Garcia, Christian JR Souhegan 6:19.6 19:36.6 6
7 Headington, Thomas JR Souhegan 6:19.9 19:37.6 7
8 Keslar, Ethan SR Oyster River 6:22.1 19:44.4 8
9 Domingos, Evan SR Winnacunnet 6:26.6 19:58.3 9
10 Roberts, Tyler SR Winnacunnet 6:28.4 20:03.8 10
11 Richardson, Adam SR Kingswood 6:30.8 20:11.3 11
12 Lambert, Matthew JR Winnacunnet 6:32.4 20:16.4 12
13 Haines, Josh SR Kingswood 6:36.6 20:29.3 13
14 Laszewski, Slade SR Winnacunnet 6:36.8 20:29.9 14
15 Cote, Thomas SR Oyster River 6:38.2 20:34.3 15
16 Laine, Ben SR Spaulding 6:38.3 20:34.6 16
17 Stone, Ben SR Dover 6:39.5 20:38.3 17
18 Mitchell, Forrester SR Oyster River 6:40.3 20:40.9 18
19 Duisberg, Henry JR Oyster River 6:41.1 20:43.4 19
20 Donnelly, Colin JR Winnacunnet 6:42.6 20:48.1 20
21 Hansen, Griffin SR Goffstown 6:43.0 20:49.3 21
22 Schultz, William SR Dover 6:43.4 20:50.4 22
23 Hatch, Aidan SR Dover 6:43.5 20:50.7 23
24 Brown, Conor SR Goffstown 6:44.6 20:54.3 24
25 Yoder, Aidan SR Oyster River 6:45.6 20:57.4 25
26 Billings, Sheldon SR Kingswood 6:46.1 20:58.7 26
27 Kaminski, Justin SR Goffstown 6:48.0 21:04.7 27
28 Mansfield, Brady JR Winnacunnet 6:48.1 21:05.1  
29 Chea, Rathanak JR Winnacunnet 6:48.6 21:06.7  
30 Champagne, Stevie SR Dover 6:51.3 21:14.9 28
31 Primmer, Zena JR Souhegan 6:52.3 21:18.1 29
32 Abbett, Ben SR Spaulding 6:52.7 21:19.3 30
33 Thompson, Nick SR Dover 6:53.3 21:21.2 31
34 Herz-Khan, Gabriel SR Oyster River 6:57.7 21:34.9 32
35 Gilpatrick, Max SR Kingswood 7:00.5 21:43.3 33
36 Balke, Davis JR Goffstown 7:02.8 21:50.6 34
37 Van Aken, Brennan SR Dover 7:03.1 21:51.6 35
38 Currier , Ryan SR Goffstown 7:05.7 21:59.7 36
39 Brown, Nicholas SR Dover 7:05.9 22:00.3 37
40 Riley, Thomas JR St. Thomas Aquinas 7:06.0 22:00.5  
41 Brewer, Zach JR Hopkinton 7:08.7 22:09.0 38
42 Wooding, Nathaniel SR Goffstown 7:10.1 22:13.2 39
43 Page, Simon SR Hopkinton 7:11.7 22:18.2 40
44 Manson, Jeff SR Kingswood 7:12.6 22:21.0 41
45 Thornton, Dominic JR Monadnock 7:13.1 22:22.6  
46 Dodge , Matthew SR Goffstown 7:13.9 22:24.9 42
47 House, Sean JR Winnacunnet 7:14.6 22:27.3  
48 Winchester, Mathew JR Monadnock 7:18.2 22:38.4  
49 Stoncius, Noel JR Souhegan 7:19.4 22:42.0 43
50 Holt, Devin SR Kingswood 7:20.4 22:45.2 44
51 Dompkouski, Bryan SR Dover 7:20.5 22:45.6  
52 Anderson, Ethan JR Oyster River 7:20.9 22:46.7  
53 Lewis, Matt SR Hopkinton 7:22.4 22:51.2 45
54 Demers, Keegan SR Spaulding 7:23.5 22:54.7 46
55 Nachilly, Tyler SR Oyster River 7:24.3 22:57.2  
56 Fox, Jarren SR Goffstown 7:27.0 23:05.5  
57 Tower, Sam SR Dover 7:27.3 23:06.5  
58 Quinn, David SR Merrimack Valley 7:28.8 23:11.1  
59 Ehrmanntraut, Brandon SR Hopkinton 7:28.9 23:11.5 47
60 McNeill , Joesph JR Goffstown 7:29.1 23:12.1  
61 Murphy, Patrick JR Kingswood 7:29.2 23:12.3 48
62 Locke, JJ SR Hopkinton 7:29.5 23:13.3 49
63 Lacey, Matt JR Spaulding 7:29.7 23:14.1 50
64 Walsh, Cooper SR St. Thomas Aquinas 7:30.5 23:16.5  
65 Schultz, Peter JR St. Thomas Aquinas 7:32.2 23:21.6  
66 Silva, Anthony SR Winnacunnet 7:32.9 23:23.9  
67 Hardardt, Ethan JR Winnacunnet 7:34.8 23:29.8  
68 Andronaco, Addison SR Winnacunnet 7:40.0 23:45.8  
69 Thomas, Jack SR Pembroke 7:43.2 23:55.8  
70 Pratap, Ady SR Dover 7:45.3 24:02.2  
71 Herndon, Zach SR Lebanon 7:47.0 24:07.7  
72 Hargreaves, Vincent JR Souhegan 7:47.8 24:10.2 51
73 Landrum, Wade SR Souhegan 7:48.5 24:12.1  
74 Gessner, Eric JR Lebanon 7:48.7 24:12.8  
75 LaSella, Kyle SR Goffstown 7:49.5 24:15.4  
76 Strawbridge, Sam SR Dover 7:53.9 24:28.9  
77 Shaw, Aiden SR Lebanon 7:54.4 24:30.4  
78 Gregoire, Kobe JR Goffstown 7:58.5 24:43.3  
79 Queen, Michael SR Goffstown 8:01.0 24:51.1  
80 Tremblay, Shawn JR Pembroke 8:02.6 24:56.0  
81 Dodge, Patrick SR Goffstown 8:04.2 25:01.1  
82 Taylor, Andrew JR Souhegan 8:05.8 25:06.0  
83 Wesenberg, Ben SR Souhegan 8:06.3 25:07.3  
84 Mastro, Kylan SR Dover 8:06.6 25:08.4  
85 Frank, Dominick SR Dover 8:07.6 25:11.4  
86 Crawford, Logan SR Dover 8:10.0 25:19.0  
87 Arora, Roneet JR Lebanon 8:13.6 25:30.2  
88 Howard, Ben SR Kingswood 8:23.4 26:00.4  
89 O'Keefe, Aiden SR Winnacunnet 8:23.5 26:00.9  
90 Russo, Rian SR Kingswood 8:28.9 26:17.5  
91 Rhodes, Kevin SR Oyster River 8:29.0 26:17.8  
92 Willis , Stewart JR Goffstown 8:29.9 26:20.6  
93 Danforth, Brayden SR Spaulding 8:31.1 26:24.2 52
94 Roy, Matt SR Spaulding 8:31.4 26:25.1 53
95 Duhaime, Sam SR Pembroke 8:40.5 26:53.3  
96 Bechard, Tyler JR Goffstown 8:43.6 27:03.1  
97 Teague, Matthew SR St. Thomas Aquinas 8:48.9 27:19.6  
98 Graham, Mitchell JR Merrimack Valley 9:39.5 29:56.2  
99 Bragole, Richie JR Sanborn Regional 9:56.8 30:50.0  
100 Hartshorn, Lucas JR Merrimack Valley 10:15.7 31:48.5  
101 Mattingly, Aidan SR Dover 10:55.9 33:53.1  
Girls 3.1 Mile Run CC Varsity Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:41:22 20:16 39 2 5 6 11 15 21 31
2 1:47:13 21:26 76 3 7 18 22 26 30 32
3 1:49:42 21:56 112 1 10 29 35 37 38 40
4 1:52:08 22:25 130 4 20 23 33 50 61 67
5 1:55:51 23:10 159 9 16 34 43 57 69 74
6 1:58:03 23:36 185 14 19 36 54 62 80  
7 1:59:02 23:48 195 13 24 45 49 64    
8 2:01:49 24:21 224 27 39 42 56 60 72 76
9 2:03:20 24:40 240 17 28 55 58 82 84 86
10 2:03:31 24:42 248 25 41 46 66 70 75 79
11 2:05:16 25:03 264 12 44 47 78 83 85  
12 2:08:29 25:41 313 51 52 65 68 77 81 88
13 2:09:19 25:51 314 48 59 63 71 73 90  
14 Tilton Prep 2:16:25 27:17 328 8 53 87 89 91    
Girls 3.1 Mile Run CC Varsity Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Arsenault, Kelly SR Winnacunnet 6:11.1 19:10.2 1
2 Hunt, Madeleine SR Souhegan 6:11.4 19:11.3 2
3 Slavin, Danielle SR Oyster River 6:14.5 19:20.8 3
4 Schoffield, Kristie SR Merrimack Valley 6:17.1 19:29.0 4
5 Zlotnick, Arielle SR Souhegan 6:19.0 19:34.9 5
6 Leighton, Jane SR Souhegan 6:24.5 19:51.9 6
7 Lenk, Olivia JR Oyster River 6:42.0 20:46.1 7
8 Clark, Madison SR Tilton Prep 6:43.5 20:50.9 8
9 Larenz, Sadie JR Monadnock 6:43.6 20:51.1 9
10 Baughn, Maddie SR St. Thomas Aquinas 6:45.4 20:56.5  
11 Connolly, Lauren SR Winnacunnet 6:46.4 20:59.8 10
12 Earley, Shannon SR Souhegan 6:48.3 21:05.6 11
13 Scully, Avery SR Sanborn Regional 6:49.0 21:07.9 12
14 Jewell, Dani SR Dover 6:54.4 21:24.6 13
15 Rothe, Emma JR Hopkinton 6:56.1 21:29.8 14
16 Lambert, Elise SR Souhegan 6:59.0 21:38.9 15
17 Lafreniere, Joelle SR Monadnock 7:02.2 21:48.6 16
18 Furlong, Grace SR Lebanon 7:08.2 22:07.2 17
19 Schmitt, Katie SR Oyster River 7:09.3 22:10.7 18
20 Stockwell, Sydney JR Hopkinton 7:10.3 22:14.0 19
21 Rouse, Lauren SR Merrimack Valley 7:11.3 22:17.0 20
22 Ehrenstein, Emily SR Souhegan 7:12.5 22:20.5 21
23 Allyson, Emily SR Oyster River 7:12.9 22:22.0 22
24 Colarusso, Noelle JR Merrimack Valley 7:13.9 22:25.1 23
25 Beauregard, Alirose SR Dover 7:15.3 22:29.4 24
26 McKenna, Eileen SR Kingswood 7:16.5 22:33.1 25
27 Lovejoy, Phoebe SR Oyster River 7:17.0 22:34.5 26
28 Gray, Taylor SR Spaulding 7:17.0 22:34.7 27
29 Falcone, Hannah SR Lebanon 7:19.9 22:43.5 28
30 Scibisz, Krista SR Winnacunnet 7:20.6 22:45.9 29
31 Kula, Signe JR Oyster River 7:21.0 22:47.0 30
32 Romano, Marissa JR Souhegan 7:23.6 22:55.0 31
33 Gordon, Laurel SR Oyster River 7:28.7 23:11.0 32
34 York, Emma JR Merrimack Valley 7:28.8 23:11.3 33
35 Lambara, Genavieve SR Monadnock 7:30.2 23:15.5 34
36 Carlson, Blair SR Winnacunnet 7:31.1 23:18.4 35
37 Sabol, Lily JR Hopkinton 7:32.6 23:23.0 36
38 Crowley, Allison SR Winnacunnet 7:34.4 23:28.7 37
39 Wall, McKenzy SR Winnacunnet 7:38.3 23:40.5 38
40 Morgan, Julia SR Spaulding 7:44.9 24:01.2 39
41 Long, Jenny SR Winnacunnet 7:45.6 24:03.3 40
42 Huckman, Sarah SR Kingswood 7:46.7 24:06.7 41
43 Tapia, Hailey SR Spaulding 7:50.4 24:18.1 42
44 Eccleston, Sydney JR Monadnock 7:52.4 24:24.4 43
45 Fuller, Caroline SR Sanborn Regional 7:54.6 24:31.1 44
46 Cooke, Rebecca SR Dover 7:55.3 24:33.2 45
47 Trites, Grace SR Kingswood 7:55.3 24:33.5 46
48 Johnson, Eliza SR Sanborn Regional 7:56.5 24:37.1 47
49 Gamache, Avery SR Pembroke 7:57.0 24:38.6 48
50 Dennis, Emily SR Dover 7:58.1 24:42.1 49
51 Beyer, Tristan SR Merrimack Valley 7:59.4 24:46.0 50
52 Vermette, Allyson SR Goffstown 7:59.5 24:46.3 51
53 Lewis , Samantha SR Goffstown 7:59.7 24:47.0 52
54 Crowley, Amanda SR Tilton Prep 8:03.7 24:59.3 53
55 Ehrmanntraut, Emily SR Hopkinton 8:06.2 25:07.1 54
56 Goodwin, Maria JR Lebanon 8:07.2 25:10.2 55
57 Todd, Sydney SR Spaulding 8:07.3 25:10.5 56
58 Mason, Emmaline SR Monadnock 8:14.4 25:32.4 57
59 Hanks, Shelby SR Lebanon 8:16.1 25:37.8 58
60 Montminy, Amanda JR Pembroke 8:17.4 25:41.8 59
61 Noble, Natalie SR Spaulding 8:18.5 25:45.3 60
62 Sockalexis, Willow SR Merrimack Valley 8:19.1 25:47.2 61
63 Whipps, Ella JR Hopkinton 8:19.8 25:49.3 62
64 Beaudoin, Taylor JR Pembroke 8:20.2 25:50.6 63
65 Allen, Bev SR Dover 8:21.1 25:53.3 64
66 Hansen, Skye SR Goffstown 8:22.4 25:57.2 65
67 Bellefleur, Sarah JR Kingswood 8:22.5 25:57.6 66
68 Thurber-Wells, Maizie SR Merrimack Valley 8:23.5 26:00.7 67
69 Verostick , Catherine SR Goffstown 8:23.6 26:01.1 68
70 Ouelette, Megan SR Monadnock 8:23.7 26:01.4 69
71 McClaim, Zoe JR Kingswood 8:30.1 26:21.2 70
72 Valotto, Julia SR Pembroke 8:32.9 26:29.8 71
73 Gagne, Alexa SR Spaulding 8:34.6 26:35.3 72
74 Berube, Stephanie SR Pembroke 8:35.9 26:39.3 73
75 May, Abigail SR Monadnock 8:39.3 26:49.7 74
76 Chatigny, Hannah SR Kingswood 8:40.1 26:52.2 75
77 Eames, Isabel JR Spaulding 8:40.3 26:53.0 76
78 Hansen, Ava SR Goffstown 8:42.0 26:58.2 77
79 Stevens, Amber JR Sanborn Regional 8:47.8 27:16.0 78
80 Bellefleur, Emma SR Kingswood 8:48.4 27:17.8 79
81 McGlashan, Catie SR Hopkinton 8:48.8 27:19.2 80
82 Mark, Sarah SR Goffstown 8:54.6 27:37.2 81
83 Bourne, Josie SR Lebanon 8:56.3 27:42.3 82
84 Lanseigne, Emma SR Sanborn Regional 8:56.9 27:44.3 83
85 Barnett, Celia JR Lebanon 8:59.2 27:51.4 84
86 Abney, Bridget SR Sanborn Regional 9:01.3 27:58.0 85
87 Hibner, Brianna SR Lebanon 9:05.5 28:11.1 86
88 Shao, Mabel SR Tilton Prep 9:21.6 29:00.9 87
89 Berthiaume, Liz SR Goffstown 9:24.3 29:09.4 88
90 Yoshida, Miki SR Tilton Prep 9:33.8 29:38.6 89
91 Decker, Jonatha SR Pembroke 9:38.3 29:52.6 90
92 Xu, Jennifer SR Tilton Prep 10:18.2 31:56.3 91
Boys 3.1 Mile Run CC Varsity Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:28:38 17:43 62 2 6 8 14 32 86 88
2 1:27:58 17:35 78 1 3 21 23 30 31 63
3 1:30:33 18:06 99 4 7 11 33 44 50 55
4 1:31:52 18:22 121 10 19 20 35 37 38 47
5 1:32:42 18:32 149 9 13 15 52 60 62 75
6 1:34:23 18:52 175 12 16 40 53 54 59 67
7 1:34:43 18:56 188 26 28 29 39 66 71 74
8 1:35:49 19:09 216 22 25 43 58 68 73 82
9 1:36:29 19:17 218 36 41 42 48 51    
10 1:37:35 19:31 240 5 27 46 78 84 85 93
11 1:38:25 19:41 265 17 45 64 69 70 77 79
12 1:39:26 19:53 288 34 49 57 72 76 89 94
13 1:40:31 20:06 307 18 61 65 80 83 90 92
14 1:44:59 20:59 339 24 56 81 87 91    
Boys 3.1 Mile Run CC Varsity Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 O'Brien, Patrick SR Oyster River 5:07.9 15:54.5 1
2 Elmour, James SR Monadnock 5:30.9 17:05.8 2
3 Keegan, Henry SR Oyster River 5:32.5 17:10.7 3
4 Stinchfield, Cameron SR Kingswood 5:33.8 17:14.7 4
5 Reynolds, David SR Merrimack Valley 5:34.1 17:15.5 5
6 Adams, Dawson SR Monadnock 5:36.7 17:23.8 6
7 Gwizdala, Owen SR Kingswood 5:37.8 17:27.0 7
8 Huot, Breaden SR Monadnock 5:37.9 17:27.3 8
9 Brannen, Jackson SR Goffstown 5:39.8 17:33.2 9
10 McGrath, Patrick SR Souhegan 5:42.9 17:42.9 10
11 Pooler, Wyatt SR Kingswood 5:43.3 17:44.3 11
12 Willeman, Jake SR Lebanon 5:45.2 17:50.1 12
13 Hunt, Peter SR Goffstown 5:45.9 17:52.3 13
14 Beteau, Lucas SR Monadnock 5:46.5 17:54.1 14
15 Foley, Mason SR Goffstown 5:46.6 17:54.4 15
16 Harriman, Raphael SR Lebanon 5:47.9 17:58.5 16
17 Doneski, Simon SR Hopkinton 5:48.1 17:59.1 17
18 Barry, John SR St. Thomas Aquinas 5:48.5 18:00.2 18
19 Seguin, Billy SR Souhegan 5:49.4 18:03.0 19
20 Earley, Garrett SR Souhegan 5:49.5 18:03.3 20
21 Stone, Ben SR Oyster River 5:49.7 18:03.9 21
22 Little, Erik SR Dover 5:49.9 18:04.5 22
23 Stenslie, Max SR Oyster River 5:52.3 18:12.1 23
24 Thompson, Lane SR Sanborn Regional 5:53.7 18:16.4 24
25 Mau, Kyle SR Dover 5:53.8 18:16.8 25
26 Andrewson, Kyle SR Spaulding 5:54.1 18:17.6 26
27 Reynolds, Matt SR Merrimack Valley 5:56.9 18:26.3 27
28 Leno, Michael SR Spaulding 5:57.9 18:29.3 28
29 Lang, Jeremy SR Spaulding 5:59.6 18:34.6 29
30 Casella, Cameron SR Oyster River 6:00.6 18:37.7 30
31 Carrico, Myles JR Oyster River 6:02.5 18:43.6 31
32 Swartout, Simon SR Monadnock 6:03.8 18:47.8 32
33 Deshaies, Brodie SR Kingswood 6:04.5 18:49.8 33
34 Schoeller, Jason SR Pembroke 6:05.4 18:52.7 34
35 Upton, Jake SR Souhegan 6:08.0 19:00.6 35
36 Fiorentini, Matthew SR Winnacunnet 6:08.1 19:01.1 36
37 Stine, Nathan SR Souhegan 6:08.6 19:02.7 37
38 Drake, Bill SR Souhegan 6:09.6 19:05.5 38
39 Stevens, Brett SR Spaulding 6:10.5 19:08.5 39
40 Bieszczad, Edward SR Lebanon 6:11.4 19:11.2 40
41 Taylor, Jack JR Winnacunnet 6:12.0 19:13.2 41
42 Denis, Austin SR Winnacunnet 6:12.7 19:15.1 42
43 Foligno, Thomas SR Dover 6:13.5 19:17.8 43
44 Coope, Brent SR Kingswood 6:13.6 19:18.2 44
45 Molnar, Aidan SR Hopkinton 6:13.8 19:18.6 45
46 Guinard, Dylan SR Merrimack Valley 6:14.7 19:21.3 46
47 Manlogon, Kyle SR Souhegan 6:15.7 19:24.4 47
48 Beal, Nicholas SR Winnacunnet 6:16.9 19:28.4 48
49 Crandall, Josh SR Pembroke 6:17.0 19:28.7 49
50 Huckman , Jim SR Kingswood 6:17.2 19:29.2 50
51 McCann, Jared SR Winnacunnet 6:18.0 19:31.7 51
52 Gendron, Paul SR Goffstown 6:19.3 19:35.6 52
53 McIntire, Noah SR Lebanon 6:21.0 19:41.0 53
54 Davis, Cody JR Lebanon 6:21.5 19:42.6 54
55 Sheahan, Isaac SR Kingswood 6:21.8 19:43.3 55
56 DeYoung, Chris SR Sanborn Regional 6:22.4 19:45.2 56
57 Burns, Ryan SR Pembroke 6:22.5 19:45.7 57
58 Andrecyk, Michael SR Dover 6:22.7 19:46.3 58
59 Maslan, Peter SR Lebanon 6:22.8 19:46.6 59
60 Jackson, Joseph SR Goffstown 6:22.9 19:46.9 60
61 Toracinta, Ira SR St. Thomas Aquinas 6:25.1 19:53.6 61
62 Kilgore , Julian SR Goffstown 6:27.6 20:01.4 62
63 Gibson, Reed SR Oyster River 6:28.1 20:02.9 63
64 Murdough, Kayl SR Hopkinton 6:30.5 20:10.5 64
65 Hyatt, Alexander SR St. Thomas Aquinas 6:31.5 20:13.5 65
66 Toussaint , Ben SR Spaulding 6:31.6 20:13.8 66
67 Wright, Demitri SR Lebanon 6:33.5 20:19.7 67
68 Bonyman, Liam SR Dover 6:35.0 20:24.3 68
69 Murdough, Shepyrd JR Hopkinton 6:36.0 20:27.4 69
70 Wando, Caleb SR Hopkinton 6:36.9 20:30.3 70
71 Ward, Nick SR Spaulding 6:37.2 20:31.4 71
72 Prescott, Ben SR Pembroke 6:38.9 20:36.5 72
73 Gnall, Trevor SR Dover 6:39.1 20:37.1 73
74 Brown, Jacob SR Spaulding 6:39.2 20:37.5 74
75 Lewis, Doug SR Goffstown 6:39.7 20:39.0 75
76 Schoeller, Steven SR Pembroke 6:41.0 20:43.1 76
77 Tucker, Dan SR Hopkinton 6:44.4 20:53.6 77
78 Lynch, Raging River SR Merrimack Valley 6:46.2 20:59.0 78
79 Spalding, Joe SR Hopkinton 6:47.4 21:03.0 79
80 Karwowski, Jack JR St. Thomas Aquinas 6:47.7 21:03.9 80
81 Marsh, Ian JR Sanborn Regional 6:48.4 21:05.9 81
82 Cook, Seb SR Dover 6:51.7 21:16.2 82
83 Thompson, Christopher SR St. Thomas Aquinas 6:53.1 21:20.4 83
84 Lyle, Matt SR Merrimack Valley 6:57.3 21:33.7 84
85 Latorella, Ryan SR Merrimack Valley 7:03.2 21:51.7 85
86 Margand, Peter SR Monadnock 7:05.5 21:59.0 86
87 Samoisette, Andrew SR Sanborn Regional 7:11.8 22:18.5 87
88 Dunton, Casey SR Monadnock 7:18.1 22:38.0 88
89 Khadka, Mihir SR Pembroke 7:23.0 22:53.3 89
90 Sigurdsson, Erik JR St. Thomas Aquinas 7:33.0 23:24.1 90
91 Fuccione, Johnny JR Sanborn Regional 7:36.2 23:34.0 91
92 Rojas, Daniel SR St. Thomas Aquinas 7:37.3 23:37.7 92
93 Butt, Connor SR Merrimack Valley 8:30.6 26:22.7 93
94 Starz, Markos SR Pembroke 8:35.8 26:39.0 94