MIAA Eastern MA XC Championship Date: 11-14-15   Venue: Wrentham Developmental Center - Wrentham, MA
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Gill, Joe SR Coyle & Cassidy 5:21.0 16:37.3 1
2 Guinee, Patrick SR Manchester Essex 5:22.9 16:43.4 2
3 Davis, Charlie SR Manchester Essex 5:29.8 17:04.8 3
4 Celia, Joe SR Coyle & Cassidy 5:30.5 17:06.9 4
5 Phelan, Peter SR Dover-Sherborn 5:31.0 17:08.5 5
6 McCue, Patrick SR Amesbury 5:31.3 17:09.5 6
7 Blake, Peter SR Austin Prep 5:32.0 17:11.5  
8 Evans, Nathan SR Manchester Essex 5:32.3 17:12.6 7
9 Legg, Cole SR Amesbury 5:32.5 17:13.3 8
10 Horvath, Peter SR Coyle & Cassidy 5:32.8 17:14.0 9
11 Feurebach, Spencer SR Manchester Essex 5:32.8 17:14.1 10
12 Dolan, Reed SR Ipswich 5:40.5 17:37.9 11
13 Johnston, Travis SR Bourne 5:40.9 17:39.3 12
14 Murtagh, Cody SR Saint Mary's (Lynn) 5:41.8 17:42.0 13
15 Cleary, Doug SR Upper Cape Cod RVT 5:43.9 17:48.6 14
16 Sydlowski, William SR Amesbury 5:44.2 17:49.5 15
17 Passarelli, Nicholas SR Innovation Academy 5:44.3 17:49.9 16
18 Crosby, Chris SR Dover-Sherborn 5:45.5 17:53.4 17
19 Walsh, Declan SR Marian 5:45.8 17:54.5 18
20 Kenney, Matt SR Manchester Essex 5:47.3 17:59.3 19
21 Alyea, Ed SR Dover-Sherborn 5:47.7 18:00.4 20
22 Southworth, Nick SR Coyle & Cassidy 5:48.3 18:02.4 21
23 Kelsey, Brian SR Sturgis East Charter 5:48.4 18:02.6 22
24 Abel, Brian SR Amesbury 5:48.7 18:03.5 23
25 Lee, Calvin SR Innovation Academy 5:49.1 18:04.8 24
26 Ziomek, Zack SR Amesbury 5:49.2 18:05.1 25
27 Blythe, Robbie SR Georgetown 5:49.9 18:07.1 26
28 Norton, Mike SR Coyle & Cassidy 5:50.9 18:10.3 27
29 Snowman, John SR Sturgis West Charter 5:51.2 18:11.3 28
30 Smith, Trevor SR Ipswich 5:51.7 18:12.9 29
31 Chabot, Brian SR Amesbury 5:51.9 18:13.3 30
32 Iapicca, Ryan SR Lynnfield 5:52.6 18:15.7 31
33 Campbell, Brian SR West Bridgewater 5:52.7 18:15.9 32
34 Senay, Connor SR Manchester Essex 5:53.1 18:17.2 33
35 Furey, Liam SR Sturgis West Charter 5:53.6 18:18.6 34
36 Dalelio, Alex SR Lynnfield 5:54.3 18:21.0 35
37 Kazmer, Andrew SR Austin Prep 5:55.0 18:23.0  
38 Savoy, Steven SR West Bridgewater 5:56.2 18:26.9 36
39 Dubuc, Chris SR Lowell Catholic 5:56.3 18:27.0 37
40 Ortega, Edgar SR Lynn Voc/Tech 5:56.3 18:27.1 38
41 Glynn, Sean SR Sturgis West Charter 5:56.4 18:27.3 39
42 Pappas, Yanni SR Sacred Heart 5:56.8 18:28.6  
43 Burke, Dan SR Sturgis West Charter 5:56.9 18:29.1 40
44 Finnegan, Richard SR Bourne 5:57.0 18:29.4 41
45 Lucas-Torres, Kevin SR Marian 5:57.4 18:30.4 42
46 Meneghini, Philip SR Ipswich 5:57.5 18:30.7 43
47 Mwangi, Anthony SR Saint Mary's (Lynn) 5:57.5 18:30.8 44
48 Jutras, Brett SR East Bridgewater 5:57.7 18:31.3 45
49 Mullen, Charlie SR Georgetown 5:57.9 18:32.1 46
50 Hickey, Ryan SR East Bridgewater 5:58.6 18:34.3 47
51 Williamson, Landon SR Dover-Sherborn 5:58.6 18:34.4 48
52 Loehle, Matthew SR Bishop Fenwick 5:59.2 18:36.2 49
53 Ghelfi, Mac SR East Bridgewater 5:59.3 18:36.4 50
54 Keenan, Jack SR Bishop Fenwick 6:00.4 18:39.8 51
55 McManus, Matt SR Saint Mary's (Lynn) 6:00.5 18:40.2 52
56 Jaques, Chris SR Monomoy Regional 6:00.6 18:40.4 53
57 Panneton, Jack SR Innovation Academy 6:02.5 18:46.3 54
58 Gren, Chris SR Sacred Heart 6:03.0 18:47.8  
59 Katilus, Bryan SR East Bridgewater 6:03.1 18:48.3 55
60 Hill, Aiden SR Bishop Fenwick 6:03.7 18:50.1 56
61 DaMatia, Phil SR Marian 6:04.0 18:51.1 57
62 Parizeau, Louis SR Dover-Sherborn 6:04.0 18:51.2 58
63 Michael, Austin SR Joseph Case 6:04.6 18:52.8 59
64 Kiernan, Charles SR Monomoy Regional 6:04.7 18:53.1 60
65 Spooner, Anthony SR West Bridgewater 6:04.9 18:53.9 61
66 Prescott, Liam SR Monomoy Regional 6:05.9 18:56.9 62
67 Silva, Victor SR Innovation Academy 6:07.3 19:01.3 63
68 May, Owen SR Bourne 6:08.5 19:05.0 64
69 Henchy, Cameron SR Sturgis East Charter 6:09.1 19:06.8 65
70 Jackson, Cameron SR Monomoy Regional 6:09.8 19:09.1 66
71 Duda, Connor SR Manchester Essex 6:09.9 19:09.5 67
72 O'Connor, Riley SR Amesbury 6:10.8 19:12.0 68
73 Johnston, Sam SR Bourne 6:11.2 19:13.5 69
74 Crane, Michael SR Innovation Academy 6:11.5 19:14.2 70
75 Barmashi, Steven SR Bourne 6:11.6 19:14.6 71
76 Toomey, Sean SR Presentation of Mary 6:12.0 19:15.9 72
77 Sheremet, Alex SR Sturgis West Charter 6:13.2 19:19.7 73
78 Brown, Jack SR Fairhaven 6:13.6 19:20.9  
79 Morel, Jose SR Lynn Voc/Tech 6:14.1 19:22.4 74
80 Escobar, Cole SR Joseph Case 6:14.3 19:23.0 75
81 Diniz, Nathaniel SR Bishop Connolly 6:14.5 19:23.7 76
82 Sirri, Scott SR Dover-Sherborn 6:14.8 19:24.6 77
83 Bolger, Caleb SR Fairhaven 6:15.0 19:25.2  
84 Graham, Tom SR Monomoy Regional 6:15.6 19:27.2 78
85 Cerulli, Mike SR Saint Mary's (Lynn) 6:16.1 19:28.6 79
86 Henry, Seth SR Innovation Academy 6:17.7 19:33.6 80
87 Mitchell, Nick JR Georgetown 6:18.1 19:34.8 81
88 Sousa, Paul SR Georgetown 6:18.7 19:36.7 82
89 Staruski, Joe SR Rising Tide 6:20.1 19:41.0 83
90 Semple, Kevin SR Carver 6:20.6 19:42.5 84
91 Panigrahy, Anand SR Archbishop Williams 6:20.9 19:43.6 85
92 Sandland, Ted SR Sturgis East Charter 6:21.6 19:45.8 86
93 Lynch, Stephen SR Archbishop Williams 6:22.7 19:49.2 87
94 Schindler, Justin SR Carver 6:23.2 19:50.7 88
95 LoGiudice, Dominic SR Essex Technical 6:23.4 19:51.3 89
96 Dougherty, Sean SR Dover-Sherborn 6:24.7 19:55.3 90
97 Lovell, Dan SR East Bridgewater 6:24.8 19:55.7 91
98 Glynn, Brenden SR Sturgis West Charter 6:27.4 20:03.8 92
99 Coulehan, Jack SR Georgetown 6:27.5 20:04.0 93
100 Eldridge, Mason SR Joseph Case 6:27.9 20:05.3 94
101 Young, Steven SR Monomoy Regional 6:28.2 20:06.2 95
102 Jodice, Vincent SR Monomoy Regional 6:29.2 20:09.2 96
103 Mora, Rodrigo SR Lynn Voc/Tech 6:29.3 20:09.6 97
104 Kenney, Andrew JR Rising Tide 6:29.7 20:11.0 98
105 Flanagan, Sean SR Mystic Valley Reg. Charter 6:29.9 20:11.4  
106 Smith, Sam SR Sturgis East Charter 6:30.1 20:12.2 99
107 Davis, Benjamin SR Sturgis East Charter 6:30.3 20:12.7 100
108 Garcia, Cedric SR Essex Technical 6:30.6 20:13.8 101
109 St.George, Sam SR Marian 6:30.8 20:14.3 102
110 Gillis, Matt SR West Bridgewater 6:31.0 20:15.0 103
111 Carter, William SR East Bridgewater 6:31.5 20:16.6 104
112 Miller, Noah SR Marian 6:31.7 20:17.2 105
113 Holmes, Cory SR West Bridgewater 6:31.8 20:17.4 106
114 Platt, Cameron SR Bristol County Agricultural 6:32.7 20:20.1  
115 Landis, Noah SR Innovation Academy 6:32.9 20:20.9 107
116 Grenier, Nick SR Lowell Catholic 6:33.2 20:21.9 108
117 Byrne, Jarret SR Matignon 6:33.4 20:22.4 109
118 Falzarano, Nick SR Carver 6:33.5 20:22.6 110
119 Thorpe, Reilly SR Joseph Case 6:34.0 20:24.3 111
120 Southworth, Charlie SR Coyle & Cassidy 6:34.2 20:24.9 112
121 Falardeau, Corey SR Lowell Catholic 6:35.6 20:29.2 113
122 Puskar, Jonah SR Carver 6:36.1 20:30.8 114
123 Carroll, Jack SR Saint Mary's (Lynn) 6:36.6 20:32.2 115
124 Macphail, Cormac SR Winthrop 6:36.8 20:33.0 116
125 Mizioch, Zach SR Bishop Fenwick 6:37.5 20:35.1 117
126 Tse, Jackson SR Bishop Fenwick 6:37.9 20:36.3 118
127 Mehan, Kyle SR Lowell Catholic 6:38.5 20:38.2 119
128 Johnson, Benjamin SR Essex Technical 6:39.0 20:39.7 120
129 Pappalardo, Nate SR Sturgis West Charter 6:39.2 20:40.5 121
130 Keeling, Aaron SR West Bridgewater 6:39.4 20:41.2 122
131 Henriquez, Kordell SR Saint Mary's (Lynn) 6:40.0 20:43.0 123
132 Schofield, Kade SR Upper Cape Cod RVT 6:40.5 20:44.5 124
133 Caron, Matthew SR Bourne 6:40.7 20:44.9 125
134 Fauske, Connor SR Ipswich 6:40.9 20:45.8 126
135 Dionne, Josh SR Presentation of Mary 6:41.0 20:46.0 127
136 Mullen, Spencer SR Georgetown 6:41.5 20:47.4 128
137 Federico, Mike SR Lynnfield 6:41.8 20:48.6 129
138 Krause, Bryce SR Rising Tide 6:43.9 20:55.1 130
139 Derby, Matthew SR Rising Tide 6:43.9 20:55.2 131
140 Whitford, Claton SR Bristol County Agricultural 6:44.8 20:57.8  
141 Jameson, Dan SR Lynnfield 6:45.0 20:58.4 132
142 Meaney, Patrick SR Ipswich 6:45.6 21:00.4 133
143 Beshire, Nick SR Winthrop 6:45.8 21:01.0 134
144 Maglione, Sal SR Marian 6:46.0 21:01.4 135
145 Spencer, Sean SR Abington 6:46.2 21:02.0  
146 Sirhal, Ethan SR Sturgis East Charter 6:46.6 21:03.4 136
147 Motzkin, Joe SR Lynnfield 6:46.9 21:04.2 137
148 Lyons, Steven SR Sturgis East Charter 6:47.0 21:04.8 138
149 Saindon, Matt SR Presentation of Mary 6:47.1 21:04.9 139
150 Duffield, Samuel SR Ipswich 6:47.4 21:06.0 140
151 Tham, Vincent SR Mystic Valley Reg. Charter 6:47.6 21:06.5  
152 Tortorella, Jacob SR Fairhaven 6:48.3 21:08.8  
153 Carter, Mitchell SR Bishop Connolly 6:48.4 21:09.1 141
154 Inirio, Angel SR Notre Dame (Lawrence) 6:48.7 21:10.1  
155 Tortorella, Isaac SR Fairhaven 6:48.8 21:10.3  
156 Murphy, Alex SR Bourne 6:49.0 21:11.0 142
157 Holmes, Derrick SR Notre Dame (Lawrence) 6:49.3 21:11.8  
158 Blythe, John SR Georgetown 6:49.5 21:12.6 143
159 Byrne, Conner SR Matignon 6:49.8 21:13.3 144
160 Lowe, Jayden SR Lynn Voc/Tech 6:50.7 21:16.2 145
161 Marquis, Bryce SR Essex Technical 6:50.9 21:16.7 146
162 Morris, Brendan SR Saint Mary's (Lynn) 6:51.8 21:19.7 147
163 Laurencelle, Adrien SR Bishop Fenwick 6:51.9 21:19.9 148
164 Medeiros, Brandon SR Joseph Case 6:52.5 21:21.6 149
165 Anderson, Peter SR Essex Technical 6:53.1 21:23.7 150
166 McPartlan, John SR Lowell Catholic 6:53.2 21:24.1 151
167 Bourque, Timothy SR Old Colony RVT 6:53.9 21:26.0  
168 Freed, Ryan SR Rising Tide 6:54.5 21:28.1 152
169 Dionne, Henry SR Minuteman 6:54.6 21:28.3  
170 Dean, Cameron SR Archbishop Williams 6:55.8 21:31.9 153
171 Little, Matt SR Coyle & Cassidy 6:56.7 21:34.8 154
172 McAdams, Jon SR East Bridgewater 6:57.2 21:36.5 155
173 Zhang, Eric SR Marian 6:57.4 21:37.0 156
174 Stapel, Jim SR Upper Cape Cod RVT 7:01.6 21:50.1 157
175 Reardon, Connor SR Lynnfield 7:02.6 21:53.0 158
176 McCullough, Sean SR Lowell Catholic 7:04.1 21:57.9 159
177 Felty, Storme SR Rising Tide 7:04.1 21:57.9 160
178 Ferrie, Ryan SR Archbishop Williams 7:05.2 22:01.2 161
179 McCormack, Steven SR Archbishop Williams 7:06.0 22:03.8 162
180 Benevides, Noah SR Bishop Connolly 7:06.9 22:06.4 163
181 Thomas, Ari SR Minuteman 7:07.4 22:08.1  
182 mejia, Enderson SR Lynn Voc/Tech 7:07.8 22:09.4 164
183 Kou, Liono SR Lynn Voc/Tech 7:08.0 22:09.9 165
184 Klier, Matthew SR Archbishop Williams 7:08.9 22:12.6 166
185 Archer, Liam SR Carver 7:11.2 22:19.9 167
186 Zawadzki, Jacob SR Lowell Catholic 7:11.9 22:21.9 168
187 Blake, Stephen SR Ipswich 7:12.5 22:23.9 169
188 Mori, Matthew SR Minuteman 7:13.0 22:25.4  
189 Lewis, Ashton JR Rising Tide 7:13.5 22:27.0 170
190 Anderson, Douglas SR Presentation of Mary 7:14.1 22:28.9 171
191 Downey-Wall, Liam SR Matignon 7:15.5 22:33.3 172
192 Racow, Devin SR Winthrop 7:15.6 22:33.7 173
193 Marcoccio, Michealangelo SR Winthrop 7:16.5 22:36.2 174
194 Pawlak, Elliott SR Bishop Connolly 7:16.8 22:37.2 175
195 Mahan, Kyle SR Lynnfield 7:17.4 22:39.1 176
196 Marshall, Dalton SR Carver 7:19.1 22:44.6 177
197 Jiao, Artie SR Presentation of Mary 7:21.1 22:50.8 178
198 Nilsen, Holden SR Abington 7:30.1 23:18.5  
199 Mathers, Sam SR Presentation of Mary 7:34.1 23:31.0 179
200 Swamy, Sudhi SR Austin Prep 7:37.7 23:42.3  
201 O'Brien , Ben SR Upper Cape Cod RVT 7:40.0 23:49.3 180
202 Bundock, Anthony SR Austin Prep 7:42.0 23:55.4  
203 Ferhm, Kevin SR Sacred Heart 7:42.8 23:58.1  
204 Tamburri, Bruno SR Upper Cape Cod RVT 7:43.2 23:59.2 181
205 McA'nulty, Sean SR Archbishop Williams 7:44.6 24:03.7 182
206 Straker, Tristan SR Presentation of Mary 7:45.0 24:04.8 183
207 Locke, Ryan SR Millis 7:54.4 24:34.0  
208 fales, joshua SR Essex Technical 8:00.2 24:52.0 184
209 Kelly, Colin SR Minuteman 8:07.9 25:16.0  
210 Haines, Jacob SR Winthrop 8:12.7 25:31.0 185
211 Bernabe, Juan SR Lynn Voc/Tech 8:25.6 26:11.0 186
212 Lynch, Ronan SR Matignon 8:36.2 26:44.0 187
213 Collins, Matthew SR Matignon 8:53.9 27:39.0 188
214 Mei, Jeffrey SR Mystic Valley Reg. Charter 8:56.2 27:46.0  
215 O'Leary, Ashton SR Bishop Connolly 9:28.7 29:27.0 189