Oak Hill Cross Country Invitational Date: 09-08-15   Venue: Indiana Wesleyan - Marion, IN
Events
Men's Events Women's Events
Men's 5k Women's 5k
Men's 3k Women's 3k
Men's 5k Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:30:43 18:08 26 2 3 4 7 10 11 12
2 1:39:56 19:59 92 9 14 20 22 27 34 35
3 1:42:54 20:34 119 5 6 21 29 58 62  
4 1:41:55 20:23 123 1 24 28 33 37 60 61
5 1:46:03 21:12 147 15 30 31 32 39 41 48
6 1:46:53 21:22 160 8 16 42 43 51 54 59
7 1:48:21 21:40 173 17 25 36 45 50 53  
8 1:49:22 21:52 178 18 19 38 46 57    
9 1:51:13 22:14 199 13 40 44 47 55 64 65
10 1:52:49 22:33 206 23 26 49 52 56 63  
Men's 5k Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Butche, Brennan SR Mississinewa 5:20.8 16:36.9 1
2 Julius, Chandler SR Oak Hill 5:34.8 17:20.2 2
3 Clouser, Beau SR Oak Hill 5:39.6 17:35.3 3
4 Vermilya, Silas SR Oak Hill 5:48.4 18:02.4 4
5 Cole, Nathan SR Peru 5:53.1 18:17.2 5
6 Hollis , Zach SR Peru 5:56.4 18:27.4 6
7 Harts, Colin SR Oak Hill 6:02.0 18:44.9 7
8 Maynard, Chet SR Alexandria 6:03.4 18:49.2 8
9 Denney, Michael SR Jay County 6:06.3 18:58.2 9
10 Herring, JC SR Oak Hill 6:07.2 19:00.8 10
11 Gunter, Zach SR Oak Hill 6:11.7 19:15.1 11
12 Stewart, Dillon SR Oak Hill 6:14.0 19:22.1 12
13 Creamer, Greyden SR Elwood Community 6:15.4 19:26.4 13
14 LeMaster, Alex SR Jay County 6:16.7 19:30.6 14
15 Miller, Mason SR Madison-Grant 6:19.1 19:37.8 15
16 Kilgore, Sean SR Alexandria 6:21.1 19:44.2 16
17 Teuscher, Jacob SR Tipton 6:21.8 19:46.4 17
18 Cooper, John SR Carroll (Flora) 6:22.7 19:49.0 18
19 Brewington, Brice SR Carroll (Flora) 6:24.3 19:54.0 19
20 Barton, Travis SR Jay County 6:27.0 20:02.4 20
21 Garcia, Julian SR Oak Hill 6:28.2 20:06.1  
22 Patuzzi, Dylan SR Oak Hill 6:29.0 20:08.6  
23 Estrada, Chris SR Peru 6:31.9 20:17.7 21
24 Dudelston, Dallas SR Jay County 6:32.8 20:20.5 22
25 Dubois, Bradon SR Oak Hill 6:35.5 20:28.8  
26 Paxson, Bryce SR Southern Wells 6:40.4 20:44.0 23
27 Ehmer, Jacob SR Mississinewa 6:40.7 20:45.0 24
28 Mahaney, Jacob SR Tipton 6:41.1 20:46.4 25
29 Klowetter, Ian SR Southern Wells 6:44.8 20:57.7 26
30 Buckler, Luke SR Oak Hill 6:46.5 21:03.0  
31 Cox, Matthew SR Jay County 6:47.2 21:05.3 27
32 Page, Corbin SR Mississinewa 6:48.9 21:10.6 28
33 Garner, Adam SR Peru 6:49.5 21:12.5 29
34 Amburgey, Parker SR Madison-Grant 6:52.0 21:20.1 30
35 Hull, Wes SR Madison-Grant 6:52.8 21:22.8 31
36 Wilson, Grant SR Madison-Grant 6:54.6 21:28.2 32
37 Tucker, Johnathan SR Mississinewa 6:54.6 21:28.4 33
38 Holcomb, Sayger SR Jay County 6:56.4 21:33.7 34
39 Myers, Skyler SR Jay County 6:58.1 21:39.2 35
40 Holz, Jon SR Oak Hill 7:00.7 21:47.2  
41 Shelton, Tucker SR Tipton 7:01.9 21:51.0 36
42 Robinson, Sam SR Mississinewa 7:03.1 21:54.8 37
43 Plank, Truman SR Carroll (Flora) 7:05.3 22:01.6 38
44 Marshall, Joey SR Madison-Grant 7:09.6 22:14.9 39
45 Elder, Garrett SR Elwood Community 7:10.2 22:16.7 40
46 Elkins, Clayton SR Madison-Grant 7:11.4 22:20.5 41
47 Maynard, Guy SR Alexandria 7:12.9 22:25.2 42
48 Murdock, Jordan SR Alexandria 7:13.9 22:28.3 43
49 Ebert, Jake SR Elwood Community 7:16.2 22:35.5 44
50 Miller, Gregory SR Tipton 7:16.3 22:35.7 45
51 Bricker, Dustin SR Jay County 7:20.6 22:49.0  
52 Mathias, Kevin SR Oak Hill 7:20.8 22:49.6  
53 Parker, Logan SR Carroll (Flora) 7:23.6 22:58.4 46
54 Hawes, Andrew SR Elwood Community 7:24.9 23:02.5 47
55 Turner, Sinjin SR Madison-Grant 7:25.4 23:04.0 48
56 Stults, Issac SR Southern Wells 7:25.7 23:04.9 49
57 Smeltzer, Tayler SR Jay County 7:29.9 23:18.0  
58 Baronowski, Jedrik SR Tipton 7:31.2 23:21.9 50
59 Veach, Christian SR Madison-Grant 7:32.2 23:25.0  
60 Rambo, DJ SR Alexandria 7:32.8 23:27.0 51
61 Coffel, Logan SR Southern Wells 7:34.1 23:31.1 52
62 Thompson, Steven SR Tipton 7:37.7 23:42.2 53
63 Robertson, Tucker SR Madison-Grant 7:38.6 23:45.1  
64 Shrewsbury, Jacob SR Alexandria 7:40.7 23:51.6 54
65 Ebbert, Grant SR Elwood Community 7:40.9 23:52.3 55
66 Trollinger, Aubre SR Southern Wells 7:53.6 24:31.7 56
67 Knopp, Dillan SR Madison-Grant 7:55.1 24:36.2  
68 Sewell, Malachi SR Carroll (Flora) 7:56.1 24:39.4 57
69 Moore, Nathan SR Peru 7:56.4 24:40.2 58
70 Everett, Averill SR Alexandria 7:59.1 24:48.9 59
71 Parker, Zach SR Mississinewa 8:05.0 25:07.1 60
72 Sheets, Nick SR Mississinewa 8:06.3 25:11.0 61
73 Murrey, TJ SR Alexandria 8:20.6 25:55.6  
74 Shuler , Dexter SR Peru 8:25.4 26:10.4 62
75 Hosier, MJ SR Alexandria 8:35.2 26:41.0  
76 Westfall, Will SR Southern Wells 8:46.1 27:14.6 63
77 Farmer, Allen SR Oak Hill 8:51.9 27:32.8  
78 Francis, Mason SR Elwood Community 8:53.1 27:36.6 64
79 Garringer, Rob SR Jay County 8:53.9 27:39.0  
80 Reynolds, Gage SR Elwood Community 10:07.9 31:29.0 65
81 Mooney, Jordan SR Madison-Grant 10:14.0 31:47.9  
82 Moles, Dustin SR Jay County DNF  
82 Johnson, Kevin SR Madison-Grant DNF  
82 Leavitt, Cole SR Mississinewa DNF  
82 Landrum, Dalton SR Mississinewa DNF  
82 Garrett, Jay SR Southern Wells DNF  
82 Childers, Nick SR Southern Wells DNF  
82 Phillips, Sam SR Tipton DNF  
82 Veach, Colton SR Carroll (Flora) DNF  
82 Stage, Haden SR Elwood Community DNF  
82 Floyd, Matthew SR Alexandria DNF  
Women's 5k Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:49:10 21:50 29 1 2 7 9 10 13 15
2 2:03:39 24:43 64 3 4 11 16 30 31  
3 2:00:12 24:02 67 5 8 17 18 19 20 32
4 2:08:46 25:45 96 12 14 21 24 25 28 29
5 2:11:51 26:22 104 6 22 23 26 27    
Women's 5k Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Hornocker, Margo SR Oak Hill 6:30.3 20:12.6 1
2 Hasty, Brooke SR Oak Hill 6:36.0 20:30.5 2
3 Wellman, Megan SR Jay County 6:37.7 20:35.7 3
4 Fortkamp, Kellie SR Jay County 6:55.1 21:29.8 4
5 Clemens, Cassidy SR Tipton 6:59.2 21:42.5 5
6 Baldwin, Amanda SR Mississinewa 6:59.2 21:42.6 6
7 Hart, Savannah SR Oak Hill 7:07.4 22:08.0 7
8 Lane, Kaylee SR Elwood Community 7:16.3 22:35.6  
9 Sprinkles, Jessie SR Tipton 7:16.6 22:36.7 8
10 Aker, Mallory SR Southern Wells 7:16.7 22:37.0  
11 Gamble, Lorraine SR Oak Hill 7:23.1 22:56.9 9
12 Austin, Ellisa SR Oak Hill 7:31.6 23:23.1 10
13 Kunkler, Erika SR Jay County 7:38.4 23:44.3 11
14 Hood, Macy SR Alexandria 7:40.2 23:49.9 12
15 Ulshafer, India SR Oak Hill 7:41.0 23:52.6 13
16 Savage, Brianna SR Alexandria 7:41.3 23:53.4 14
17 Mathias, Alexis SR Oak Hill 7:41.9 23:55.4 15
18 Richardson, Jaelin SR Peru 7:43.1 23:58.8  
19 Homan, Taylor SR Jay County 7:46.4 24:09.1 16
20 Boyer, Anna SR Peru 7:48.2 24:14.8  
21 Cole, Kimmee SR Elwood Community 7:50.7 24:22.5  
22 Armstron, Amanda SR Madison-Grant 7:52.5 24:28.0  
23 Kendall, Callie SR Tipton 7:54.7 24:35.0 17
24 Aker, Lindsay SR Southern Wells 7:56.2 24:39.5  
25 Kabel, Kate SR Oak Hill 7:58.1 24:45.6  
26 Benefiel, Audrey SR Tipton 8:08.3 25:17.3 18
27 Ison, Shaylee SR Tipton 8:22.5 26:01.3 19
28 Riddle, Katie SR Tipton 8:23.7 26:05.1 20
29 Stevens, Autumn SR Southern Wells 8:25.5 26:10.7  
30 Ogborn, Jenna SR Alexandria 8:28.4 26:19.7 21
31 Wright, Macy SR Carroll (Flora) 8:29.4 26:23.0  
32 Powell, Karsyn SR Elwood Community 8:35.7 26:42.4  
33 McGill, Molly SR Carroll (Flora) 8:38.2 26:50.4  
34 Miller, Blayne SR Mississinewa 8:44.2 27:08.9 22
35 Yeakle, Kierstin SR Mississinewa 8:44.4 27:09.4 23
36 Bayless, Jazzmyan SR Peru 8:46.5 27:16.0  
37 Davis, Kaitlyn SR Alexandria 8:47.6 27:19.4 24
38 King, Madeline SR Alexandria 8:49.1 27:24.0 25
39 Humphrey, Morgan SR Mississinewa 8:57.8 27:51.2 26
40 Shady, Maggie SR Mississinewa 9:00.6 28:00.0 27
41 Sanders, Zara SR Elwood Community 9:06.2 28:17.3  
42 Sabinske, Lilly SR Southern Wells 9:12.6 28:37.1  
43 Forrest, Shelby SR Carroll (Flora) 9:21.5 29:04.8  
44 Robinson, Erin SR Alexandria 9:24.8 29:14.9 28
45 Mooney, Leanne SR Madison-Grant 9:46.2 30:21.6  
46 Bever, Alexis SR Oak Hill 9:46.9 30:23.6  
47 Dreadfulwater, Sydney SR Carroll (Flora) 9:53.7 30:44.9  
48 Morrow, Olivia SR Alexandria 10:13.0 31:44.8 29
49 Vermilion, Jenna SR The King's Academy 10:40.6 33:10.5  
50 Brandle, Anna SR The King's Academy 10:49.9 33:39.4  
51 Berry, Destiny SR Jay County 10:50.2 33:40.6 30
52 Warner, Mercede SR Alexandria 11:04.6 34:25.1  
53 Moore, Jalyn SR The King's Academy 11:12.4 34:49.3  
54 Kunkler, Vivienne SR Jay County 11:28.5 35:39.5 31
55 Burnett, Abby SR Alexandria 11:35.6 36:01.3  
56 Volmer, Taylor SR The King's Academy 11:46.5 36:35.3  
57 Allison, Lauren SR Tipton 13:55.1 43:14.8 32
58 Muphy, Miki SR Alexandria 14:32.1 45:10.1  
59 Hasty, Jenessa SR Oak Hill DNF  
59 Zvers, Jesse SR Peru DNF  
59 White, Erin SR Southern Wells DNF  
59 Dreadfulwater, Sadie SR Carroll (Flora) DNF  
59 Taylor, Camille SR Oak Hill DNF  
59 Woodruff, Lydia SR Alexandria DNF  
Men's 3k Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:00:51 12:10 61 4 9 13 17 18 25 27
2 1:03:26 12:41 87 7 11 19 22 28 33 36
3 1:04:18 12:51 111 3 5 30 34 39 40 44
4 1:04:59 12:59 118 2 10 20 38 48 51 52
5 1:05:24 13:04 119 8 14 24 31 42 43 45
6 1:10:24 14:04 167 1 6 41 46 73    
7 1:09:45 13:57 169 16 21 23 54 55 60 62
8 1:11:17 14:15 195 15 29 35 53 63 70 71
9 1:11:22 14:16 199 12 32 47 50 58 64 66
10 1:18:39 15:43 267 26 56 57 61 67 72 74
11 1:18:39 15:43 278 37 49 59 65 68 69  
Men's 3k Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Harris, Carson SR Southern Wells 5:52.0 10:56.2 1
2 Neideck, Ben SR Panthers 6:01.0 11:13.0 2
3 Jakob, Tyler RJ Baskett Middle School 6:10.9 11:31.5 3
4 Johnson, Tahj SR Oak Hill Junior High School 6:11.4 11:32.5 4
5 Brown, Grant JR RJ Baskett Middle School 6:12.1 11:33.7 5
6 Lazoya, Nathan SR Southern Wells 6:12.7 11:34.9 6
7 Gingerich, Weston SR Western Middle School 6:22.1 11:52.4 7
8 Vogl, Caleb JR Eastern Middle School 6:22.5 11:53.1 8
9 Cheek, Macallister SR Oak Hill Junior High School 6:24.2 11:56.4 9
10 Callison, Zane SR Panthers 6:28.5 12:04.3 10
11 Taylor, Lee SR Western Middle School 6:31.4 12:09.8 11
12 Jimenez, Braxton JR Peru Junior High School 6:34.6 12:15.7 12
13 Fry, Surafel JR Oak Hill Junior High School 6:34.7 12:15.9 13
14 Richmond , Brayden JR Eastern Middle School 6:39.6 12:25.0 14
15 Jenkins, Avree JR ALEX 6:41.9 12:29.3 15
16 Wilson, Lance JR Madison-Grant JR High School 6:43.3 12:31.9 16
17 Nally, Danny SR Oak Hill Junior High School 6:44.0 12:33.2 17
18 Dubois, Kody SR Oak Hill Junior High School 6:44.3 12:33.7 18
19 Shepherd, Hayden SO Western Middle School 6:57.0 12:57.4 19
20 Kennedy, Logan SO Panthers 6:57.1 12:57.6 20
21 Howell, Kaden JR Madison-Grant JR High School 6:57.9 12:59.0 21
22 Weigt, Ray SO Western Middle School 7:00.7 13:04.4 22
23 Hasty, Cole JR Madison-Grant JR High School 7:00.8 13:04.6 23
24 Sears, Eli SR Eastern Middle School 7:05.3 13:13.0 24
25 Stevens, Sam JR Oak Hill Junior High School 7:06.2 13:14.5 25
26 Rangel, Ruben JR The King's Academy 7:06.5 13:15.1 26
27 O'Blenis, Solomon SO Oak Hill Junior High School 7:08.9 13:19.6 27
28 White, Landon SO Oak Hill Junior High School 7:09.9 13:21.6  
29 Shock, Trey SR Western Middle School 7:10.4 13:22.5 28
30 Stansberry, Jayden JR ALEX 7:10.7 13:22.9 29
31 Pederson, Ryan SR Oak Hill Junior High School 7:12.0 13:25.5  
32 Fisher, Raven SR RJ Baskett Middle School 7:13.2 13:27.7 30
33 Morrow, Alex SR Eastern Middle School 7:13.8 13:28.8 31
34 Ressett, Colton JR Peru Junior High School 7:14.5 13:30.1 32
35 Butcher, Austin SR Western Middle School 7:16.3 13:33.5 33
36 Fisher, Phoenix SO RJ Baskett Middle School 7:16.6 13:33.9 34
37 Geller, Garrett SO Oak Hill Junior High School 7:20.2 13:40.8  
38 Metzger, Thomas JR ALEX 7:20.7 13:41.7 35
39 Kirk, Alex SR Western Middle School 7:27.8 13:54.9 36
40 Bradshaw, Pete SO Western Middle School 7:29.9 13:58.8  
41 Vinluan, Ashton SR Oak Hill Junior High School 7:29.9 13:58.9  
42 Brumfiel, Logan SR Elwood Community 7:34.0 14:06.4 37
43 McKim, Jake JR Panthers 7:35.5 14:09.3 38
44 Sizemore, Cameron RJ Baskett Middle School 7:36.7 14:11.5 39
45 Parish, Tony JR RJ Baskett Middle School 7:36.8 14:11.7 40
46 Foss, James SO Southern Wells 7:43.7 14:24.5 41
47 Mink, Evan JR Eastern Middle School 7:44.1 14:25.2 42
48 Hendershot, Jayden JR Eastern Middle School 7:45.1 14:27.2 43
49 Bolden, Sam RJ Baskett Middle School 7:45.7 14:28.2 44
50 Foster, Ian JR Oak Hill Junior High School 7:45.7 14:28.3  
51 Morrow, Jacob SO Eastern Middle School 7:46.6 14:30.0 45
52 Jones, Milo SR Western Middle School 7:47.6 14:31.8  
53 Tonner, Blaine JR Southern Wells 7:48.2 14:32.8 46
54 Legg, Alex JR Peru Junior High School 7:48.9 14:34.1 47
55 Hammond, Jack SR Panthers 7:49.7 14:35.7 48
56 Tackett, Clayton SR Elwood Community 7:52.6 14:41.2 49
57 Nash, Bryce SR RJ Baskett Middle School 7:57.8 14:50.8  
58 Shaffer, Conner SO Peru Junior High School 7:59.2 14:53.5 50
59 Workman, Seth SO RJ Baskett Middle School 7:59.5 14:53.9  
60 Luchetti, Zach SO RJ Baskett Middle School 7:59.8 14:54.6  
61 Syswerda, Thane JR Panthers 8:00.6 14:56.1 51
62 Manry, Sam JR RJ Baskett Middle School 8:02.9 15:00.3  
63 Horner, Colin JR Eastern Middle School 8:02.9 15:00.3  
64 Thomson, Nick SR Western Middle School 8:05.3 15:04.8  
65 Clifford, Cameron SO Panthers 8:07.3 15:08.5 52
66 Butcher, Landon SR ALEX 8:15.3 15:23.5 53
67 Miller, Myer SO Madison-Grant JR High School 8:18.4 15:29.2 54
68 Henry, Elliott JR Oak Hill Junior High School 8:18.5 15:29.4  
69 Packard, Joseph JR Western Middle School 8:19.6 15:31.4  
70 Nestleroad, Peyton JR Oak Hill Junior High School 8:21.7 15:35.4  
71 Kelley, Addison SR RJ Baskett Middle School 8:22.6 15:37.1  
72 Bair, Steven SR Madison-Grant JR High School 8:24.6 15:40.8 55
73 Cline, Zac JR Western Middle School 8:28.4 15:47.8  
74 Paschal, Zach JR Western Middle School 8:28.9 15:48.9  
75 Landrum, Nolan JR Western Middle School 8:30.9 15:52.6  
76 Raikes, Hayden JR The King's Academy 8:30.9 15:52.6 56
77 Moore, Jacob SR Western Middle School 8:33.2 15:56.9  
78 Shelton, Blake SO Western Middle School 8:34.3 15:58.8  
79 Pulverenti, Gianni SO Western Middle School 8:34.8 15:59.8  
80 Nantz, Cody RJ Baskett Middle School 8:35.3 16:00.8  
81 Hawkins, Jaren SO Oak Hill Junior High School 8:36.2 16:02.5  
82 Fry, Hudson FR The King's Academy 8:39.6 16:08.8 57
83 Thomas, Brayden JR Peru Junior High School 8:39.9 16:09.3 58
84 Payton, Jadin JR Elwood Community 8:40.2 16:09.8 59
85 Herbert, Chad SO Madison-Grant JR High School 8:41.8 16:12.8 60
86 Kelly, Timothy JR The King's Academy 8:42.3 16:13.8 61
87 White, Chad SO Madison-Grant JR High School 8:42.5 16:14.2 62
88 Yoder, Kyle FR Madison-Grant JR High School 8:43.0 16:15.1  
89 DeDecker, Gavin JR Madison-Grant JR High School 8:43.8 16:16.6  
90 Taylor, Zeb JR Madison-Grant JR High School 8:44.1 16:17.2  
91 Zent, Mason FR ALEX 8:45.9 16:20.6 63
92 Mccain, Benjamin SR Peru Junior High School 8:49.5 16:27.2 64
93 Hood, Zach SO Elwood Community 8:51.5 16:31.0 65
94 Linton-Jones, Chris SR RJ Baskett Middle School 9:00.4 16:47.5  
95 Childs, Conner SR Panthers 9:02.5 16:51.4  
96 Walker, Trevor JR Peru Junior High School 9:06.8 16:59.5 66
97 Eastburn, Derek SO Madison-Grant JR High School 9:08.2 17:02.1  
98 Krovoza, Marit SO Oak Hill Junior High School 9:09.9 17:05.2  
99 Rockey, Caleb FR The King's Academy 9:11.9 17:09.0 67
100 Tackett, Cameron SO Elwood Community 9:13.0 17:11.1 68
101 Arnold, Kaleb JR Elwood Community 9:16.4 17:17.3 69
102 Lipps, Jesse FR ALEX 9:26.1 17:35.5 70
103 Holz, Gavin SR Oak Hill Junior High School 9:28.6 17:40.1  
104 Ortega, Raymen SO RJ Baskett Middle School 9:28.8 17:40.4  
105 Capps, Austin SR Eastern Middle School 9:32.3 17:46.9  
106 Crisp, Elijah RJ Baskett Middle School 9:42.7 18:06.4  
107 House, Dakoda SO Panthers 9:45.1 18:10.8  
108 Johnson, Eli JR Western Middle School 9:45.3 18:11.3  
109 Stinefield, Derek SO ALEX 9:45.5 18:11.6 71
110 Hunt, Charlie SO The King's Academy 9:57.1 18:33.2 72
111 Lazoya, Nick FR Southern Wells 10:09.4 18:56.1 73
112 Holt, Jacob JR Western Middle School 10:10.7 18:58.7  
113 Spiegel, Ethan FR The King's Academy 10:32.1 19:38.5 74
114 Winningham, Nicholas SO The King's Academy 10:38.5 19:50.5  
115 Alberts, Nicklas JR Peru Junior High School 10:44.2 20:01.1  
116 Bernius, Todd RJ Baskett Middle School 10:44.7 20:02.0  
117 Womack, Elisha JR The King's Academy 10:49.2 20:10.4  
118 Ulerick, Kolton JR Peru Junior High School 10:53.3 20:18.0  
119 Purvis, Andrew RJ Baskett Middle School 10:57.5 20:25.9  
120 Snyder, Nicholas SO Peru Junior High School 11:37.2 21:39.9  
121 Reifel, Alex SO ALEX 11:45.5 21:55.3  
122 Tatman, Jack JR ALEX 11:51.0 22:05.6  
123 Wright, Brody SO Peru Junior High School 11:57.2 22:17.2  
124 Denter, Blake RJ Baskett Middle School 12:19.7 22:59.2  
125 Hawkins, Bentlee FR ALEX DNF  
125 Swango, Mackenzie JR Alexandria DNF  
125 Stillwell, Katy FR Alexandria DNF  
125 Hosier, Gabrianna FR Alexandria DNF  
125 Thomas, Lilly FR Alexandria DNF  
125 Johnson, Sarah Alexandria DNF  
125 Gracia, Vermilion Alexandria DNF  
125 Renbarger, Esther Alexandria DNF  
125 Hood, Harmony SR Alexandria DNF  
125 Ogborn, Claire FR Alexandria DNF  
125 Keeley, Holly SR Alexandria DNF  
125 Stinson, Reanna SO Alexandria DNF  
125 Snyder, Kiersten FR Alexandria DNF  
125 Zent, Madisen SR Alexandria DNF  
125 Hawkins, Bentley FR Alexandria DNF  
125 Long, Morgan JR Alexandria DNF  
125 Likens, Arissa SO Alexandria DNF  
125 Munoz, Antonio JR Elwood Community DNF  
125 Ford, Jocelyn Kings Academy MS DNF  
125 Baker, Elizabeth Kings Academy MS DNF  
125 Moore, Ashlyn Kings Academy MS DNF  
125 James, Sidney Kings Academy MS DNF  
125 Haney, Caleb SO Madison-Grant JR High School DNF  
125 O'Connell, Josh RJ Baskett Middle School DNF  
125 Huffman, Zak RJ Baskett Middle School DNF  
125 Salvaty, Gage RJ Baskett Middle School DNF  
125 Jones, Haeden SO RJ Baskett Middle School DNF  
125 Dorothy, Camden JR RJ Baskett Middle School DNF  
125 Jones, Karver RJ Baskett Middle School DNF  
125 Fetterhoff, Spencer RJ Baskett Middle School DNF  
125 Fetterhoff, Ian RJ Baskett Middle School DNF  
125 Garrett, Potter FR Southern Wells DNF  
125 Lemler, Kirtlynn SO Southern Wells DNF  
125 Rogers, Hailey Southern Wells MS DNF  
125 Coffel, Kyla Southern Wells MS DNF  
125 James, Layla Southern Wells MS DNF  
125 Southard, Serenity Southern Wells MS DNF  
125 McMillan, Katelyn Southern Wells MS DNF  
125 Ridenour, Maylee Southern Wells MS DNF  
125 Tonner, Brooke Southern Wells MS DNF  
125 Hughes, Lydia Southern Wells MS DNF  
125 Kratzer, Breann Southern Wells MS DNF  
125 Westfall, Krista Southern Wells MS DNF  
125 Tucker, Juniper Southern Wells MS DNF  
125 LeMasters, Chase SO Western Middle School DNF  
125 Dalpoas, Cullen SR Western Middle School DNF  
Women's 3k Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:06:16 13:15 34 1 2 8 10 13 15 20
2 1:11:36 14:19 81 3 6 17 24 31 42 53
3 1:13:52 14:46 97 12 14 18 25 28 51 54
4 1:14:02 14:48 102 9 11 21 29 32 35 46
5 1:15:31 15:06 120 4 19 22 37 38 48 50
6 1:18:13 15:38 142 5 16 34 43 44 47 52
7 59:18 19:46 164 36 62 66        
8 1:25:38 17:07 188 7 23 45 56 57 58 64
9 Kings Academy MS 1:18:40 19:40 209 39 41 61 68      
10 1:27:50 17:34 219 30 33 40 49 67    
11 1:29:46 17:57 227 26 27 55 59 60 63 65
Women's 3k Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Gamble, Molly SR Oak Hill Junior High School 6:14.6 11:38.4 1
2 Robey, Kinzie JR Oak Hill Junior High School 6:37.0 12:20.2 2
3 Lushin, Hannah SR Western Middle School 6:56.0 12:55.6 3
4 Kantz, Ella JR Eastern Middle School 6:59.6 13:02.3 4
5 Kratzer, Breann JR Southern Wells 7:12.6 13:26.5 5
6 Lushin, Olivia SR Western Middle School 7:14.2 13:29.5 6
7 Fones, Carli SR RJ Baskett Middle School 7:19.8 13:40.0 7
8 Hornocker, Kate JR Oak Hill Junior High School 7:21.9 13:43.9 8
9 Stinson, Reanna SO ALEX 7:23.9 13:47.5 9
10 Dodson, Ireland SR Oak Hill Junior High School 7:36.8 14:11.7 10
11 Bodie, Jordan JR ALEX 7:40.3 14:18.1 11
12 Seward, Zoe FR Panthers 7:41.5 14:20.4 12
13 Geller, Grace SO Oak Hill Junior High School 7:42.7 14:22.6 13
14 Manning, Rachel JR Panthers 7:44.7 14:26.5 14
15 Jackson, Selah JR Oak Hill Junior High School 7:46.8 14:30.3 15
16 Tucker, Juniper SR Southern Wells 7:47.5 14:31.6 16
17 Manuel, Sarah JR Western Middle School 7:48.1 14:32.7 17
18 Lakanen, Natalie SR Panthers 7:48.3 14:33.2 18
19 Leeder , Victoria SR Eastern Middle School 7:48.6 14:33.7 19
20 Vargas, Aubri SR Oak Hill Junior High School 7:49.0 14:34.4 20
21 Strange, Abby SR Oak Hill Junior High School 7:49.7 14:35.8  
22 Zent, Madisen SR ALEX 7:50.0 14:36.3 21
23 Soderlund, Lucia SO Eastern Middle School 7:51.9 14:39.8 22
24 Fisher, Aurora SR RJ Baskett Middle School 7:58.0 14:51.1 23
25 Ford, Alivia JR Western Middle School 8:00.6 14:56.0 24
26 McKim, Jowen SO Panthers 8:01.8 14:58.3 25
27 Turner, Azmae SO Madison-Grant JR High School 8:03.7 15:01.9 26
28 Leak, Audrey JR Oak Hill Junior High School 8:09.3 15:12.2  
29 Greene, Daya FR Madison-Grant JR High School 8:12.8 15:18.8 27
30 Hammond, Rebecca SO Panthers 8:21.4 15:34.9 28
31 Long, Morgan JR ALEX 8:22.2 15:36.4 29
32 Lancaster, Mya JR Peru Junior High School 8:24.9 15:41.4 30
33 Washington, Anissa JR Western Middle School 8:25.9 15:43.1 31
34 Cheek, Mallory SO Oak Hill Junior High School 8:25.9 15:43.2  
35 Hood, Harmony SR ALEX 8:26.4 15:44.1 32
36 Gray, Molly JR Peru Junior High School 8:26.8 15:44.9 33
37 Todd, Courtney SR Elwood Community 8:35.0 16:00.1  
38 McMillan, Katelyn FR Southern Wells 8:38.6 16:07.0 34
39 Swango, Mackenzie JR ALEX 8:38.8 16:07.2 35
40 Johnson, Sarah Alexandria 8:46.9 16:22.3 36
41 Strunk, Lily SO Eastern Middle School 8:48.1 16:24.5 37
42 Franks , Makayla SO Eastern Middle School 9:02.5 16:51.5 38
43 Moore, Ashlyn Kings Academy MS 9:03.4 16:53.1 39
44 Russell, Makayla JR Peru Junior High School 9:06.2 16:58.4 40
45 Baker, Elizabeth Kings Academy MS 9:06.8 16:59.5 41
46 Hulka, Jenna JR Western Middle School 9:07.4 17:00.6 42
47 Southard, Serenity SO Southern Wells 9:07.7 17:01.2 43
48 Daughtry, Caroline SR Elwood Community 9:08.8 17:03.2  
49 Coffel, Kyla JR Southern Wells 9:11.1 17:07.5 44
50 Fuller, Hannah RJ Baskett Middle School 9:16.2 17:16.9 45
51 Stillwell, Katy FR ALEX 9:18.1 17:20.5 46
52 Tonner, Brooke FR Southern Wells 9:18.8 17:21.8 47
53 Westerfield, Khaira JR Oak Hill Junior High School 9:20.6 17:25.3  
54 Thomas, Lilly FR ALEX 9:22.4 17:28.5  
55 Hubbard, Grace SR Eastern Middle School 9:24.5 17:32.4 48
56 Baker, Makenzee SR Peru Junior High School 9:26.0 17:35.3 49
57 Patterson , Mckenzie JR Eastern Middle School 9:28.7 17:40.2 50
58 Hancock, Savannah SR Panthers 9:30.7 17:44.0 51
59 McClain , Gracie SO Eastern Middle School 9:33.7 17:49.7  
60 Saylor, Savanna SO Oak Hill Junior High School 9:42.3 18:05.7  
61 Rogers, Hailey SO Southern Wells 9:42.5 18:06.0 52
62 Thompson, Ella SO Western Middle School 9:43.8 18:08.4 53
63 Hughes, Lydia SO Southern Wells 9:45.6 18:11.8  
64 Ditsler, Baylee SR Panthers 9:52.7 18:25.0 54
65 Meador, Kaitlyn SR Western Middle School 10:00.9 18:40.4  
66 Dill, Ari JR Western Middle School 10:01.0 18:40.6  
67 Lemler, Kirtlynn SO Southern Wells 10:05.1 18:48.1  
68 Crum, Cali FR ALEX 10:07.8 18:53.2  
69 Mayfield, Lacey JR Madison-Grant JR High School 10:08.4 18:54.4 55
70 Hartwell, Kylee JR ALEX 10:15.2 19:07.0  
71 Johnson, Megan SR Eastern Middle School 10:15.9 19:08.3  
72 Kahn, Emma JR Western Middle School 10:23.4 19:22.3  
73 DeWitt, Bailey JR Oak Hill Junior High School 10:30.0 19:34.5  
74 Saylor, Chloe SR RJ Baskett Middle School 10:33.4 19:40.9 56
75 Freeman, Gracie SO Western Middle School 10:35.8 19:45.4  
76 Keeley, Holly SR ALEX 10:42.6 19:58.0  
77 LeMasters, Maddie SR Western Middle School 10:48.3 20:08.8  
78 McKee, Sidney SR RJ Baskett Middle School 10:48.9 20:09.7 57
79 Williams, Anika RJ Baskett Middle School 10:51.8 20:15.3 58
80 White, Taylah FR Madison-Grant JR High School 10:52.2 20:15.9 59
81 Scheidt, Alexus JR Madison-Grant JR High School 10:52.2 20:16.0 60
82 Ford, Jocelyn Kings Academy MS 11:09.2 20:47.7 61
83 Renbarger, Esther Alexandria 11:19.5 21:06.9 62
84 Wyrick, Audrey SR Eastern Middle School 11:30.6 21:27.6  
85 Gilles, Chloe SR Elwood Community 11:31.7 21:29.7  
86 Wilcox, Brenah FR Madison-Grant JR High School 11:33.7 21:33.4 63
87 Hosier, Gabrianna FR ALEX 11:38.1 21:41.6  
88 Pedder, Emma JR Panthers 11:38.6 21:42.6  
89 Crader, Alexus SR Panthers 11:40.0 21:45.1  
90 Maddox, Heaven RJ Baskett Middle School 11:40.3 21:45.6 64
91 Downam, Lexi FR Madison-Grant JR High School 11:40.4 21:45.8 65
92 Gracia, Vermilion Alexandria 11:42.5 21:49.8 66
93 May, Samantha SO Peru Junior High School 11:42.8 21:50.4 67
94 Dawson, Kara RJ Baskett Middle School 11:43.3 21:51.3  
95 Koph , Jersey SO Eastern Middle School 11:54.9 22:12.8  
96 Ogborn, Claire FR ALEX 11:59.3 22:21.0  
97 Beeman, Faith FR ALEX 12:04.0 22:29.8  
98 Fisher, Josi FR ALEX 12:13.0 22:46.7  
99 Whybrew, Bethany JR Panthers 12:21.4 23:02.3  
100 Closser, Tinsley FR ALEX 12:24.6 23:08.2  
101 James, Layla SO Southern Wells 12:25.3 23:09.5  
102 Chomos, Haley SR RJ Baskett Middle School 12:47.1 23:50.1  
103 Stupples, Brook JR Panthers 12:52.4 24:00.0  
104 James, Sidney Kings Academy MS 12:52.5 24:00.3 68
105 Arnold, Olivia SR Elwood Community 13:06.6 24:26.5  
106 Davis, Kennedy SO Oak Hill Junior High School 13:31.3 25:12.6  
107 Likens, Arissa SO ALEX DNF  
107 Edgell, Shea JR ALEX DNF  
107 Shanks, Arianna SO Western Middle School DNF  
107 Zerbe, Mary SR RJ Baskett Middle School DNF  
107 Westfall, Krista SO Southern Wells DNF  
107 Runyan, Abby SR Madison-Grant JR High School DNF  
107 Winger, Meleah SO Western Middle School DNF  
107 Snyder, Kiersten FR ALEX DNF  
107 Page, Xyla SR RJ Baskett Middle School DNF  
107 Daughtry, Chloe JR Elwood Community DNF  
107 Ridenour, Maylee SO Southern Wells DNF