West Noble Invitational Date: 09-18-21   Venue: West Noble, IN
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Hogan, Drew SR Goshen 5:07.8 15:56.3 1
2 Johnston, Cole SR Goshen 5:09.1 16:00.3 2
3 Hall, Austin SR Columbia City 5:11.6 16:08.1 3
4 Connelly, Gabriel SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:11.9 16:09.0 4
5 Baitz, Ethan SR Homestead 5:12.0 16:09.5 5
6 Lohman, Robert SR Carroll (Fort Wayne) 5:13.3 16:13.4 6
7 Claxton, Tommy JR Goshen 5:14.8 16:18.2 7
8 Sloffer, Preston SR Carroll (Fort Wayne) 5:16.5 16:23.3 8
9 Flora, Grant JR West Noble 5:16.8 16:24.2 9
10 Adair, Daniel SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:20.5 16:35.7 10
11 Schlegel, Karsten SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:22.1 16:40.9 11
12 Nix, Brendan JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:22.7 16:42.5 12
13 Molden, Chase SR Homestead 5:22.9 16:43.4 13
14 Shappell, Luke JR Leo 5:24.6 16:48.5 14
15 Waugh, Aiden FR Homestead 5:25.5 16:51.3 15
16 Mills, Seth SR Columbia City 5:26.6 16:54.8 16
17 Bentz, Ben SO Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:27.5 16:57.5 17
18 Burden, Jordan JR NorthWood 5:27.5 16:57.5 18
19 Kiplinger, Nicholas SR Carroll (Fort Wayne) 5:28.7 17:01.2 19
20 Allen, Owen SO NorthWood 5:29.0 17:02.2 20
21 Steidinger, Jaydon SO Leo 5:30.9 17:08.1 21
22 Shaw, Zachary SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:31.9 17:11.1 22
23 Loera, Luis JR Goshen 5:32.2 17:12.2 23
24 Welch, Grayson JR Homestead 5:32.9 17:14.2 24
25 Vogel, Kaden SO Wabash 5:32.9 17:14.3 25
26 Nietert, Blake JR Carroll (Fort Wayne) 5:33.5 17:16.1 26
27 Hartleroad, Tyler SR Leo 5:33.6 17:16.4 27
28 Hunsberger, Brady SR NorthWood 5:33.8 17:17.1 28
29 Smith, Evan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:34.5 17:19.3 29
30 Johnson, Ben SR Homestead 5:35.8 17:23.5 30
31 Mills, Jack SR Columbia City 5:37.1 17:27.5 31
32 McMain, Tanner SR Garrett 5:37.9 17:29.9 32
33 Ford, Dave JR Wabash 5:38.2 17:30.8 33
34 Sutter, Pablo JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:38.6 17:31.9 34
35 Mora, Adrian SR Goshen 5:39.0 17:33.2 35
36 Schlegel, Will FR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:39.1 17:33.6 36
37 Zehr, Kevin JR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:39.4 17:34.6 37
38 Wachtman, Ezekiel JR Lakeland 5:39.5 17:34.8 38
39 McComb, Tommy SO Ft. Wayne Bishop Luers 5:39.7 17:35.4 39
40 Hilger, Grant FR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:39.7 17:35.5 40
41 Stevenson, Grady SR NorthWood 5:39.8 17:35.7 41
42 Gustafson, Brayden SO Leo 5:41.4 17:40.8 42
43 Wiese, Tyler SR Goshen 5:41.9 17:42.3 43
44 Davies, Cole JR NorthWood 5:43.3 17:46.6 44
45 Hostetler, Caden JR Lakeland 5:43.3 17:46.8 45
46 Towler, Jonathan SO NorthWood 5:43.7 17:48.0 46
47 Blackburn, Jacob JR Carroll (Fort Wayne) 5:43.7 17:48.0 47
48 Aylward, Alex SR Ft. Wayne South Side 5:44.0 17:48.8 48
49 Klopfenstein, Sam JR Bethany Christian 5:44.2 17:49.4 49
50 Minich, Jude SR Homestead 5:44.4 17:50.1 50
51 Stewart, Owen JR Ft. Wayne North Side 5:44.6 17:50.7 51
52 Coffman, Luke SO Garrett 5:44.7 17:50.9 52
53 Silva, Isaac JR West Noble 5:45.7 17:54.0 53
54 Conrad, Trent SO Elkhart Christian Academy 5:46.3 17:55.9 54
55 Ridge, Marcus SO Columbia City 5:47.0 17:58.1 55
56 Weller, Gavin SO Garrett 5:47.9 18:01.1 56
57 Silcox, Elijah SO Carroll (Fort Wayne) 5:48.5 18:02.7 57
58 Bontrager, Jesse SO Bethany Christian 5:50.3 18:08.3 58
59 Kieffer, Jacob JR Carroll (Fort Wayne) 5:50.3 18:08.4 59
60 Rentschler, Isaac JR Columbia City 5:50.9 18:10.4 60
61 Robinson, Kyle JR Ft. Wayne Blackhawk Christian 5:51.6 18:12.3 61
62 Pletcher, Zachary JR Columbia City 5:51.8 18:13.2 62
63 Staton, Tristan SO Ft. Wayne North Side 5:52.4 18:15.0 63
64 Busch, Brandon FR Ft. Wayne Bishop Luers 5:52.8 18:16.2 64
65 Neireiter, Wyatt JR Churubusco 5:53.0 18:16.7 65
66 Jauregui, Garret JR Ft. Wayne North Side 5:53.2 18:17.4 66
67 Schramm, Luke JR Elkhart Christian Academy 5:53.9 18:19.7 67
68 Kleber, William SO Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:54.1 18:20.1 68
69 Williams, Blaise FR Churubusco 5:54.1 18:20.2 69
70 Stutsman, Titus SR NorthWood 5:54.7 18:22.0 70
71 Gery, Anthony JR Homestead 5:54.8 18:22.5 71
72 Bullins, Jace FR Wabash 5:56.3 18:27.2 72
73 Boardman, Casey SO Southwood 5:57.0 18:29.3  
74 Presswood, Nathan SO Garrett 5:58.2 18:32.9 73
75 Flores, Fernando SO Leo 5:58.4 18:33.7 74
76 Stetzel, Jacob SR Ft. Wayne Bishop Luers 5:59.0 18:35.5 75
77 Church, Jonas FR Wabash 5:59.1 18:35.8 76
78 Klein, Robert SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:59.9 18:38.1 77
79 Rabideau, Cody JR Ft. Wayne Bishop Luers 6:00.0 18:38.4 78
80 Whiteleather, Devon FR Columbia City 6:00.4 18:39.8 79
81 Biek, Oliver JR Goshen 6:01.7 18:43.8 80
82 Palmer, Evan SO Churubusco 6:05.8 18:56.5 81
83 Jaeger, Landon FR Lakeland 6:06.5 18:58.9 82
84 Mast, Caleb SR Bethany Christian 6:06.6 18:59.2 83
85 Davis, Landon JR Garrett 6:07.4 19:01.6 84
86 Delatorre, Aiden SR Leo 6:07.7 19:02.6 85
87 Borden, Eliott SO Bethany Christian 6:07.8 19:02.9 86
88 Steele, Henry SO Ft. Wayne Bishop Luers 6:08.0 19:03.5 87
89 Johnson, Austin SO Leo 6:09.3 19:07.4 88
90 Schuller, Logan JR West Noble 6:09.9 19:09.4 89
91 Leeper, Isaac JR Elkhart Christian Academy 6:10.1 19:09.8 90
92 Mast, Luke SO Fairfield 6:10.2 19:10.2 91
93 Felkner, Logan SO Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:11.5 19:14.3 92
94 Malcolm, Malachi FR Garrett 6:11.8 19:15.2 93
95 Palmer, Konner JR Lakeland 6:12.1 19:16.2 94
96 Sassen, Connor JR Ft. Wayne South Side 6:12.3 19:16.7 95
97 Campos, Isaac SR West Noble 6:12.5 19:17.3 96
98 Howard, Chase FR Wabash 6:13.1 19:19.2 97
99 Craig, Carter SR Ft. Wayne North Side 6:14.3 19:22.9 98
100 Leeper, Ben FR Elkhart Christian Academy 6:14.7 19:24.3 99
101 Rodriguez, Evan SO West Noble 6:17.3 19:32.3 100
102 Burch, Daniel JR Elkhart Christian Academy 6:17.4 19:32.6 101
103 Batey, Colton SR Prairie Heights 6:18.1 19:34.9 102
104 Cearbaugh, Riley SO Prairie Heights 6:19.4 19:38.9 103
105 Doden, Jones SO Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:20.1 19:41.0 104
106 Cook, Max JR Prairie Heights 6:20.6 19:42.5 105
107 Combs, Keegan SO Ft. Wayne South Side 6:21.1 19:44.1 106
108 Sandoval, Andreas SO West Noble 6:21.4 19:45.1 107
109 Dyer, Nick SR Prairie Heights 6:23.4 19:51.2 108
110 Troyer, Christian JR Lakeland 6:24.1 19:53.4 109
111 Bender, Aiden SO Fairfield 6:24.1 19:53.5 110
112 Krider, Ethan SR Churubusco 6:25.3 19:57.3 111
113 Miller, Dawson SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:26.6 20:01.3 112
114 Shepherd, Noah SR Central Noble 6:26.9 20:02.2  
115 Moshier, Simon JR Bethany Christian 6:28.5 20:07.2 113
116 Decker, Kaden FR Fairfield 6:28.6 20:07.4 114
117 Smith, Elijah FR Churubusco 6:28.7 20:07.6 115
118 Gibson, Braden FR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:30.5 20:13.4 116
119 Helmuth, Josh JR Elkhart Christian Academy 6:31.7 20:17.0 117
120 Prater, Dyllan FR Prairie Heights 6:33.8 20:23.7 118
121 Bieberich, River SO West Noble 6:34.2 20:24.7 119
122 Andrews, Luke FR Southwood 6:34.9 20:27.1  
123 Herrera, Mason SO Ft. Wayne North Side 6:35.7 20:29.5 120
124 Rinker, Isaac JR Churubusco 6:35.9 20:30.2 121
125 Harl, Evan SO Ft. Wayne South Side 6:36.1 20:30.7 122
126 Baas, Brady JR Prairie Heights 6:36.1 20:30.8 123
127 Callahan, Elijah JR Wabash 6:36.7 20:32.5 124
128 Marlow, Jacob SR Southwood 6:37.1 20:33.9  
129 Stoller, Bradford SO Ft. Wayne South Side 6:37.2 20:34.1 125
130 Jenkins, Andrew SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:38.0 20:36.5 126
131 Wait, Hunter JR Central Noble 6:38.2 20:37.2  
132 Reed, Parker FR Garrett 6:39.5 20:41.2 127
133 Oswalt, Kasen FR Wabash 6:39.8 20:42.2 128
134 Clements, Devyn SO Elkhart Christian Academy 6:40.3 20:43.7 129
135 Mitchell, Landon SO Southwood 6:40.8 20:45.4  
136 Long, Jenson SR Fairfield 6:44.8 20:57.7 130
137 Tuttle, Aiden SO Lakeland 6:46.0 21:01.6 131
138 Baas, Boston FR Prairie Heights 6:47.3 21:05.5 132
139 Elsworth, Ashton SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:49.7 21:13.0 133
140 Palmer, Ethan SR Churubusco 6:50.0 21:13.8 134
141 Brenneman, Nico SO Bethany Christian 6:50.1 21:14.3 135
142 Troup, Noah SO Fairfield 6:51.3 21:18.1 136
143 Yarger, Hank FR Whitko 6:55.6 21:31.2  
144 Biddle, Binyam JR Eastside 7:01.6 21:50.0 137
145 Miller, Carson FR Fairfield 7:03.1 21:54.7 138
146 Fetters, Montgomery SO Ft. Wayne North Side 7:05.0 22:00.4 139
147 Mann, Jonas 7 Leo 7:07.4 22:07.9  
148 Diaz, Marcus SR Eastside 7:10.9 22:18.8 140
149 Morgan, John FR Whitko 7:11.5 22:20.6  
150 Bearman, Enzo FR Ft. Wayne Bishop Luers 7:12.2 22:23.0 141
151 Fry, John JR Fairfield 7:15.9 22:34.3 142
152 Firestine, Seth SO Eastside 7:16.7 22:37.0 143
153 Wolfe, Osric SO Eastside 7:18.5 22:42.4 144
154 Keolasy, Evan JR Ft. Wayne Blackhawk Christian 7:20.8 22:49.6 145
155 Massey, Ryan FR Ft. Wayne South Side 7:28.1 23:12.2 146
156 Knafel, Keith SO Central Noble 7:31.5 23:23.0  
157 Clark, Gabe JR Bethany Christian 7:32.4 23:25.6 147
158 Sangchaitawee , Nadtanum SR Argos 7:48.9 24:17.1  
159 Schroeder, Cameron FR Ft. Wayne South Side 7:53.3 24:30.7 148
160 Rush, Dominic SO Whitko 8:03.5 25:02.3  
161 Seiler, Jadin SO Eastside 8:11.7 25:27.9 149
162 Armer, Arthur SO Central Noble 8:11.8 25:28.2