MSTCA Frank Mooney Coaches XC Date: 11-06-21   Venue: Wrentham Developmental Center - Wrentham, MA
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Sears , Caiden SO Seekonk 5:31.8 10:18.6 1
2 Chisum, Luke SO Wayland 5:37.3 10:28.9  
3 Williams, Owen SO Wayland 5:40.0 10:33.9  
4 Baribeau, Danny SO Holliston 5:51.7 10:55.6  
5 Brownson, Abram SO Parker Charter Essential 5:54.1 11:00.2  
6 Boxmeyer, William SO Medfield 5:58.6 11:08.5 2
7 Unger, Shane SO Medfield 6:00.6 11:12.2 3
8 Blanchard , Owen SO Seekonk 6:02.6 11:15.9 4
9 Nunes, Tony SO Holliston 6:02.8 11:16.4  
10 Simmons , Saul SO Seekonk 6:05.6 11:21.7 5
11 Daley, Jack SO Medfield 6:06.6 11:23.5 6
12 Salmon, Jack FR Tyngsborough 6:08.1 11:26.3  
13 Duggan, Colin SO Weston 6:08.2 11:26.5 7
14 Gale, Jeremy SO Dighton-Rehoboth 6:10.5 11:30.7  
15 Allenby, Carrigan SO Medfield 6:11.2 11:32.0 8
16 Milburn, Peter FR Sandwich 6:16.6 11:42.1  
17 Pereira, Travis SO Seekonk 6:18.8 11:46.2 9
18 Vazquez, Daniel SO Medfield 6:19.0 11:46.6 10
19 Bahnuk, Lucas FR Rockland 6:20.1 11:48.6 11
20 Carpine, William FR Rockland 6:20.1 11:48.6 12
21 Anema, Caden SO Whitinsville Christian 6:21.5 11:51.2  
22 Sow, Cedric SO Tyngsborough 6:21.6 11:51.4  
23 Wilkinson, Max FR Abington 6:21.6 11:51.4  
24 Mulroy, Martin FR Sandwich 6:25.6 11:59.0  
25 Fregault, Alex SO Middleboro 6:27.0 12:01.5  
26 Johnson, Jack SO Middleboro 6:28.9 12:05.1  
27 Evans, Thomas SO Nipmuc 6:30.4 12:07.9  
28 Phinney, Atley FR Middleboro 6:32.5 12:11.7  
29 Saunders, Jake FR Mashpee 6:34.3 12:15.1  
30 ANDERSON, RYAN SO Norwell 6:38.4 12:22.8  
31 Brodeur, Luke SO Nipmuc 6:43.5 12:32.2  
32 Gillis, Chatham FR Monomoy Regional 6:43.5 12:32.2  
33 Green, Milo SO Parker Charter Essential 6:43.8 12:32.8  
34 Webb, Harrison SO Falmouth Academy 6:43.8 12:32.9  
35 Dowd, Charles “Haven” SO Gloucester 6:44.0 12:33.2  
36 Halsing, Erik SO Nipmuc 6:45.1 12:35.3  
37 McClellan, Drew SO Riverview 6:45.8 12:36.6  
38 Klinghard, Amsden SO Sutton 6:48.1 12:40.8  
39 Pak, Brodie FR East Bridgewater 6:51.2 12:46.6 13
40 Caine , Braedyn SO Seekonk 6:53.2 12:50.5 14
41 Tully, Coelson FR Carver 6:54.7 12:53.2 15
42 Furey, Conor SO Falmouth 6:55.1 12:53.9  
43 Perotti, Carlo SO Parker Charter Essential 6:56.6 12:56.7  
44 Jones , Van SO Falmouth 6:57.0 12:57.5  
45 Perkins, Caleb SO Carver 6:59.8 13:02.8 16
46 Cornwell, Conor SO Holliston 7:01.7 13:06.2  
47 Keating, Logan SO Dighton-Rehoboth 7:02.4 13:07.4  
48 Bolduc, Matt SO Medfield 7:02.9 13:08.5 17
49 Cook , Evan SO Seekonk 7:05.3 13:13.0 18
50 Holbrook, Harrison FR Rockland 7:06.8 13:15.7 19
51 Jagiello, Eddie SO Archbishop Williams 7:07.8 13:17.7  
52 Louizia, Mikhail SO Cardinal Spellman 7:08.6 13:19.2  
53 Caralis, Aaden SO Austin Prep 7:09.0 13:19.9  
54 Kelly, Maverick 8 Mashpee 7:09.1 13:19.9  
55 Vella, Anthony 8 East Bridgewater 7:09.5 13:20.7 20
56 Serus, Brandon 8 East Bridgewater 7:12.9 13:27.1 21
57 Farell, Evan FR Carver 7:13.9 13:29.0 22
58 Cunningham, Camden SO Falmouth 7:15.8 13:32.5  
59 Levesque, Timothy SO Apponequet 7:16.3 13:33.4  
60 Gray, Tyler SO Apponequet 7:16.4 13:33.5  
61 Sintorn, Patipan SO Dighton-Rehoboth 7:18.2 13:37.0  
62 Dugdale, Cory SO Apponequet 7:20.2 13:40.6  
63 Ni, Liam SO Riverview 7:21.7 13:43.5  
64 Levesque, Ben 8 East Bridgewater 7:21.9 13:43.9 23
65 Najem, CJ SO Whitinsville Christian 7:23.6 13:47.0  
66 Miller, Brendan FR Carver 7:23.6 13:47.0 24
67 Maloney, Luke FR Carver 7:26.0 13:51.5 25
68 Leonard, Corey 8 East Bridgewater 7:26.1 13:51.7 26
69 Callahan, Patrick SO Austin Prep 7:27.8 13:54.9  
70 Boshart, Evan SO Weston 7:28.5 13:56.3 27
71 Neal, Owen SO Whitinsville Christian 7:30.1 13:59.2  
72 Niven, Alistair SO Parker Charter Essential 7:32.5 14:03.7  
73 Bahnuk, Nathan FR Rockland 7:34.8 14:08.0 28
74 Castro, Drew SO Sturgis Charter School East 7:36.2 14:10.5  
75 Naughton, Kenneth SO Rockland 7:36.3 14:10.8 29
76 Ingersoll, Henry SO Sturgis Charter School East 7:36.5 14:11.2  
77 Vachon, Nick FR Abington 7:39.3 14:16.4  
78 Stadinski, Noah SO Sutton 7:45.7 14:28.2  
79 Magrayo, Dane SO Apponequet 7:45.9 14:28.6  
80 MacLennan, Stephen SO Norton 7:46.1 14:28.9  
81 Hardin, Konrad SO Weston 7:46.9 14:30.6 30
82 Denison, Sam SO Stoneham 7:53.1 14:42.1  
83 Sparks , Benjamin SO Norton 7:55.0 14:45.5  
84 Kiluk, John SO Dracut 7:57.5 14:50.3  
85 Varela, Massimo SO Weston 8:02.3 14:59.2 31
86 Chessler, Tristan SO Weston 8:02.5 14:59.5 32
87 Kelleher, Seamus FR East Bridgewater 8:05.9 15:05.9 33
88 Barry, Logan 8 East Bridgewater 8:14.7 15:22.4 34
89 Brian , Faria SO Seekonk 8:30.1 15:51.0 35