Oak Hill Cross Country Invitational Date: 08-28-21   Venue: Oak Hill - Converse, IN
Events
Men's Events Women's Events
Middle School Boys HS Girls
HS Boys Middle School Girls
HS Girls Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:49:28 21:53 53 3 7 9 16 18 19 26
2 1:54:14 22:50 92 10 17 20 22 23 33 37
3 1:55:09 23:01 101 13 14 21 25 28 29 30
4 1:54:35 22:55 112 1 2 27 35 47 51 56
5 2:00:36 24:07 135 6 11 38 39 41 45 50
6 2:00:41 24:08 136 12 15 31 32 46 49 54
7 2:02:10 24:26 148 5 24 34 42 43 59 60
8 2:11:34 26:18 192 8 40 44 48 52 57  
9 2:20:54 28:10 206 4 36 53 55 58    
HS Girls Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Southerland, Nicki JR Delta 5:44.0 17:48.8 1
2 Robles, Makayla SR Delta 6:33.0 20:21.1 2
3 Lahr, Lilyana SR Columbia City 6:37.1 20:33.9 3
4 McFarren, Sydney JR Southern Wells 6:47.2 21:05.3 4
5 Dixon, Faith SR Faith Christian 6:48.9 21:10.7 5
6 Springman, Juliana JR Hamilton Heights 6:53.9 21:26.2 6
7 Mullinax, Felice JR Columbia City 6:57.1 21:36.0 7
8 Sprankles, Leslie SR Bluffton 6:58.8 21:41.3 8
9 Whiteleather, Hailey SR Columbia City 7:01.8 21:50.7 9
10 Eggers, Ella JR Heritage Christian 7:04.7 21:59.7 10
11 Bichey, Mary Ella JR Hamilton Heights 7:07.8 22:09.2 11
12 Culp, Makayla SR Fairfield 7:08.1 22:10.2 12
13 Highley, Leah JR Oak Hill 7:11.4 22:20.4 13
14 Bledsoe, Emma SR Oak Hill 7:12.7 22:24.5 14
15 Kuhn, Katie JR Fairfield 7:17.1 22:38.1 15
16 Wagner, Ayla JR Columbia City 7:17.7 22:40.0 16
17 Buckles, Brie SO Heritage Christian 7:19.3 22:45.0 17
18 Sigler, Karris SR Columbia City 7:20.4 22:48.5 18
19 Ward, Ava JR Columbia City 7:21.0 22:50.3 19
20 Gordon, Evie SR Heritage Christian 7:21.3 22:51.2 20
21 McDivitt, Joy SR Oak Hill 7:24.6 23:01.6 21
22 Pippin, Emma SR Heritage Christian 7:30.2 23:18.9 22
23 Morris, Delanie JR Heritage Christian 7:30.6 23:20.1 23
24 South, Kirsten JR Faith Christian 7:32.5 23:26.0 24
25 Woodard, Audrey SO Oak Hill 7:33.4 23:28.7 25
26 Kennedy, Emma SO Columbia City 7:34.0 23:30.8 26
27 Taylor, Breanna JR Columbia City 7:36.8 23:39.3  
28 Foor, Katelyn SR Elwood Community 7:39.4 23:47.6  
29 Bohanon, Olivia SR Delta 7:40.6 23:51.1 27
30 Cheek, Mallory SR Oak Hill 7:41.6 23:54.5 28
31 Sneed, Abby SO Oak Hill 7:42.1 23:55.8 29
32 King, Taylor SR Oak Hill 7:44.6 24:03.8 30
33 Geiger, Delana SR Fairfield 7:46.4 24:09.2 31
34 Green, Annelise JR Fairfield 7:49.7 24:19.6 32
35 Johnson, Kate SR Heritage Christian 7:51.3 24:24.5 33
36 Freeman, Eden SR Columbia City 7:57.5 24:43.8  
37 Kelich, Emma SO Madison-Grant 7:59.3 24:49.3  
38 Valle-Morales, Krista JR Faith Christian 8:00.8 24:54.0 34
39 Shue, Addison SO Delta 8:01.3 24:55.5 35
40 Salts, Aubrey JR Carroll (Flora) 8:02.6 24:59.7  
41 Sabinske, Amelia SR Southern Wells 8:03.6 25:02.5 36
42 Andersson, Katherina JR Heritage Christian 8:03.6 25:02.8 37
43 Taylor, Lindsay JR Columbia City 8:04.9 25:06.7  
44 Lopez, Victoria SR Hamilton Heights 8:10.4 25:23.8 38
45 Ewing, Ella JR Hamilton Heights 8:15.3 25:39.1 39
46 Corkwell, Lucia JR Bluffton 8:18.5 25:49.0 40
47 Snyder, Libby SO Columbia City 8:20.5 25:55.2  
48 Buzan, Ahli JR Hamilton Heights 8:21.5 25:58.3 41
49 Middleton, Aubryn SR Faith Christian 8:27.4 26:16.6 42
50 Gudeman, Braylyn SO Faith Christian 8:29.7 26:23.8 43
51 Lewis, Alie SR Heritage Christian 8:35.0 26:40.4  
52 Willson, Cassidy SR Columbia City 8:36.9 26:46.1  
53 Pulver, Aubrey SR Bluffton 8:37.0 26:46.6 44
54 Strange, Hannah SO Oak Hill 8:38.4 26:50.8  
55 Dinwiddie, Allyson SR Hamilton Heights 8:40.6 26:57.5 45
56 Bontrager, Ava SR Fairfield 8:49.3 27:24.6 46
57 Gamble, Claire SR Oak Hill 8:51.7 27:32.0  
58 Floyd, Libby SO Oak Hill 8:52.3 27:34.1  
59 Alexander, Kathryn SR Delta 8:53.8 27:38.7 47
60 Short, Jaden JR Columbia City 8:54.8 27:41.9  
61 Taylor, Eden SO Columbia City 8:56.8 27:48.0  
62 Bultemeier, Katelyn SR Bluffton 8:59.6 27:56.7 48
63 McCauley, Tatum SO Fairfield 9:03.0 28:07.2 49
64 Mullett, Emily SR Columbia City 9:03.7 28:09.4  
65 Pruitt, Veronica SO Hamilton Heights 9:04.0 28:10.3 50
66 Varga, Lucy SO Columbia City 9:04.7 28:12.4  
67 Rich, Cora JR Carroll (Flora) 9:11.2 28:32.7  
68 Grams, Erika SR Delta 9:13.3 28:39.2 51
69 Linderwell, Annika SR Bluffton 9:26.7 29:21.1 52
70 Solga, Zoey SR Southern Wells 9:40.0 30:02.3 53
71 Legostaeva, Angelina SR Heritage Christian 9:45.7 30:19.9  
72 Nezerum, Nkenna SR Heritage Christian 9:47.3 30:24.9  
73 Moore, Kelli SO Oak Hill 9:49.0 30:30.3  
74 Conde-Vasquez, Paty SR Fairfield 9:50.5 30:35.0 54
75 Rogers, Hailey SR Southern Wells 9:54.2 30:46.3 55
76 Rainey, Jasmyn SO Madison-Grant 9:59.7 31:03.4  
77 Cunningham, Elizabeth SO Fairfield 10:05.1 31:20.2  
78 Crouch, Caitlyn JR Delta 10:22.2 32:13.5 56
79 Dillman, Isis SR Hamilton Heights 10:24.2 32:19.6  
80 Warrell, Hannah SO Madison-Grant 10:25.5 32:23.6  
81 Keil, Jelka JR Fairfield 10:26.5 32:26.7  
82 Lehman, Addison JR Carroll (Flora) 10:34.3 32:51.0  
83 Bechtel, Ashley JR Fairfield 10:38.1 33:02.8  
84 Robles, Amarah SO Bluffton 10:40.2 33:09.3 57
85 Cass, Riley SR Madison-Grant 10:42.5 33:16.5  
86 Westfall, Krista SR Southern Wells 10:55.9 33:58.0 58
87 Johnson, Emma JR Columbia City 11:13.4 34:52.4  
88 Dubikovsky, Kay SR Faith Christian 11:57.7 37:10.3 59
89 Vanover, Emma SO Elwood Community 12:00.5 37:18.8  
90 Int Veld, Annabeth SO Faith Christian 12:26.3 38:38.9 60
Middle School Girls Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:08:11 13:38 24 1 2 3 5 13 18 19
2 1:13:14 14:38 53 6 8 9 10 20 22 23
3 1:14:08 14:49 61 4 7 12 17 21 25 31
4 1:18:58 15:47 93 11 14 15 26 27 29 30
5 1:25:53 17:10 133 16 24 28 32 33    
Middle School Girls Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Travis, Biruk FR Oak Hill Junior High School 6:49.5 12:43.4 1
2 Pond, Kora 8 Oak Hill Junior High School 6:57.7 12:58.7 2
3 Navarre, Nevaeh FR Northwestern Middle School 7:19.4 13:39.2  
4 Rowland, Sophia FR Oak Hill Junior High School 7:21.3 13:42.8 3
5 DePoy, Kendall FR Western Middle School 7:24.7 13:49.1 4
6 Newhouse, Erika 8 Oak Hill Junior High School 7:26.9 13:53.1 5
7 Shively, Lorelei 8 Fairfield 7:31.3 14:01.4 6
8 Shade, Gracie 7 Western Middle School 7:39.8 14:17.3 7
9 Hinkle, Julianna 7 Fairfield 7:47.0 14:30.6 8
10 Dennis, Lyla 8 Fairfield 7:47.1 14:30.8 9
11 Griffeth, Vienna 7 Fairfield 7:49.0 14:34.4 10
12 Gatliff, Maddie 8 Peru Junior High School 7:50.6 14:37.4  
13 Fiechter, Lexie FR Southern Wells Middle School 7:53.2 14:42.2 11
14 Lephart, Grace 7 Faith Christian School 7:56.7 14:48.7  
15 Schave, Lucy 7 Western Middle School 7:57.1 14:49.4 12
16 Scalf, Kaitlyn FR Oak Hill Junior High School 7:59.4 14:53.7 13
17 Pease, Marianne 7 Southern Wells Middle School 8:08.0 15:09.8 14
18 Hahn, Brooklyn 8 Peru Junior High School 8:09.1 15:11.9  
19 McFarren, Sarah 7 Southern Wells Middle School 8:11.9 15:17.1 15
20 Hess, Destiny 8 Eastern Middle School 8:13.9 15:20.8 16
21 Barger, Dylan 8 Western Middle School 8:15.7 15:24.1 17
22 Hunt, Lilly 7 Oak Hill Junior High School 8:18.1 15:28.7 18
23 Rex, Audrey FR Oak Hill Junior High School 8:19.5 15:31.3 19
24 Moreland, Natalie FR Fairfield 8:23.0 15:37.7 20
25 McKibben, Marlee 8 Western Middle School 8:28.8 15:48.5 21
26 Howard, Liv 8 Fairfield 8:29.5 15:49.9 22
27 Bajor, Claire 8 Oak Hill Junior High School 8:31.6 15:53.8  
28 Bechtel, Amy 7 Fairfield 8:33.8 15:57.9 23
29 Nelson, Mya 8 Faith Christian School 8:39.7 16:08.9  
30 Butt, Bailey 8 Peru Junior High School 8:42.3 16:13.7  
31 Snyder, Lilly 8 Oak Hill Junior High School 8:42.8 16:14.6  
32 Brunner, Quinn 8 Oak Hill Junior High School 8:43.5 16:15.9  
33 Bergdall, Lydia 8 Fairfield 8:45.0 16:18.8  
34 Newline, Elaine 7 Eastern Middle School 8:45.3 16:19.4 24
35 Collie, Esther 8 Peru Junior High School 8:46.8 16:22.1  
36 Smith, Lainey 8 Western Middle School 8:51.8 16:31.5 25
37 Brown, Jayda 8 Southern Wells Middle School 9:03.0 16:52.4 26
38 Cannady, Reagan 8 Faith Christian School 9:05.1 16:56.2  
39 Deweese, Ellie 7 Southern Wells Middle School 9:05.2 16:56.5 27
40 Flook, Emelia 7 Eastern Middle School 9:10.2 17:05.7 28
41 Bryant, AJ 8 Southern Wells Middle School 9:17.4 17:19.2 29
42 Coleman, Bailey 7 Southern Wells Middle School 9:25.5 17:34.3 30
43 Vanover, Ava 8 Elwood Junior High School 9:32.3 17:46.9  
44 Yeary, Ella 7 Western Middle School 9:35.9 17:53.6 31
45 Rogers, Grace 6 Southern Wells Middle School 9:39.3 18:00.0  
46 Vanover, Mia 7 Southern Wells Middle School 9:45.8 18:12.2  
47 Morrison, Adalynn 7 Southern Wells Middle School 9:48.7 18:17.6  
48 Scott, Rhayelin 8 Eastern Middle School 9:50.9 18:21.7 32
49 Long, Eliana 7 Eastern Middle School 10:04.0 18:46.0 33
50 Nuber, Callie 7 Oak Hill Junior High School 10:10.0 18:57.2  
51 Miller, Keely 7 Southern Wells Middle School 10:33.6 19:41.2  
52 White, Addison 7 Western Middle School 10:44.1 20:00.9  
53 Musgrave, Kaylie 7 Western Middle School 10:45.8 20:04.1  
54 Kratzer, Kenleigh 7 Southern Wells Middle School 11:08.9 20:47.1  
55 Glover, Natalie 7 Western Middle School 11:15.0 20:58.4  
56 Penrod, Amelia 6 Southern Wells Middle School 11:23.0 21:13.4  
57 Cripe, Lana 7 Fairfield 11:29.0 21:24.6  
58 Patton, Madison 7 Elwood Junior High School 11:40.1 21:45.2  
59 Schrock, Lia 8 Fairfield 12:00.7 22:23.7  
60 Mark, Delaney 8 Fairfield 12:04.4 22:30.5  
61 Tupa, Abby 7 Western Middle School 12:17.1 22:54.3  
Middle School Boys Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:02:13 12:26 53 5 6 11 15 16 20 23
2 1:04:10 12:50 82 1 10 12 29 30 33 39
3 1:04:10 12:50 86 2 8 17 27 32 35 38
4 1:07:39 13:31 117 9 13 26 28 41 43 48
5 1:09:33 13:54 134 4 18 25 37 50 58  
6 1:11:58 14:23 139 7 14 21 44 53 55 56
7 1:12:59 14:35 167 3 31 42 45 46 51  
8 1:12:43 14:32 169 19 22 36 40 52 57  
9 1:19:39 15:55 208 24 34 47 49 54    
Middle School Boys Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Tippey, Corban FR Oak Hill Junior High School 6:03.4 11:17.5 1
2 Davenport, Keeghan FR Elwood Junior High School 6:06.0 11:22.4  
3 Elliot, Sam FR Tri-Central Middle School 6:07.7 11:25.5 2
4 Jenkins, Kane FR Southern Wells Middle School 6:17.8 11:44.3 3
5 Raab, Camden FR Western Middle School 6:18.6 11:45.9 4
6 Russell, Landon 8 Fairfield Jr. Sr High School 6:21.7 11:51.6 5
7 Stichter, Oakley 7 Fairfield Jr. Sr High School 6:24.9 11:57.6 6
8 Brucken, Luke FR Faith Christian School 6:30.5 12:08.0 7
9 Sargent, Logan FR Tri-Central Middle School 6:31.6 12:10.1 8
10 Everson, Isaac 8 Northwestern Middle School 6:34.5 12:15.4 9
11 Denham, Jordan FR Oak Hill Junior High School 6:42.4 12:30.2 10
12 Harris, Caden 7 Fairfield Jr. Sr High School 6:48.0 12:40.6 11
13 Myers, Caden FR Oak Hill Junior High School 6:50.5 12:45.2 12
14 Broeker, Mason 8 Northwestern Middle School 6:51.3 12:46.8 13
15 Hill, Jacob FR Faith Christian School 6:52.9 12:49.7 14
16 Miller, Blake FR Fairfield Jr. Sr High School 6:53.1 12:50.1 15
17 Garber, Brant FR Fairfield Jr. Sr High School 6:55.0 12:53.7 16
18 Farmer, Slater 8 Tri-Central Middle School 6:56.2 12:55.9 17
19 Carver, Maddox 8 Western Middle School 6:56.8 12:57.1 18
20 Bertoline , Jacob FR Eastern Middle School 6:57.0 12:57.5 19
21 Geiger, Brooks 7 Fairfield Jr. Sr High School 6:59.8 13:02.7 20
22 Brucken, Adam 7 Faith Christian School 7:00.5 13:04.0 21
23 Smith, Trenton 8 Eastern Middle School 7:01.3 13:05.5 22
24 Bontrager, Hudson FR Fairfield Jr. Sr High School 7:02.8 13:08.2 23
25 Garner, Ben 8 Peru Junior High School 7:09.9 13:21.4 24
26 Hall, Kingston 7 Fairfield Jr. Sr High School 7:11.7 13:24.8  
27 Rumfelt, Liam 7 Fairfield Jr. Sr High School 7:12.4 13:26.2  
28 Bostic, Mitchell 7 Western Middle School 7:14.4 13:29.9 25
29 Morrow, Steven 7 Northwestern Middle School 7:15.8 13:32.4 26
30 Salsberry, Bennett 6 Tri-Central Middle School 7:15.8 13:32.5 27
31 York, John 8 Northwestern Middle School 7:18.2 13:37.0 28
32 Leak, Eli 8 Oak Hill Junior High School 7:20.5 13:41.2 29
33 Moreland, Nicholas FR Fairfield Jr. Sr High School 7:22.0 13:44.1  
34 Mehlberg, Zachary 8 Fairfield Jr. Sr High School 7:27.4 13:54.1  
35 Bledsoe, Evan FR Oak Hill Junior High School 7:28.6 13:56.4 30
36 Garrett, Miles FR Southern Wells Middle School 7:32.8 14:04.1 31
37 Salsbery, Thomas 8 Tri-Central Middle School 7:34.3 14:06.9 32
38 Clark, Josh 7 Oak Hill Junior High School 7:37.0 14:11.9 33
39 Mast, Jacob 7 Fairfield Jr. Sr High School 7:40.9 14:19.2  
40 Garner, Marcus 8 Peru Junior High School 7:42.2 14:21.6 34
41 Summers, Zach 8 Tri-Central Middle School 7:45.7 14:28.2 35
42 Shoopman, Ezekiel 8 Fairfield Jr. Sr High School 7:45.8 14:28.4  
43 Long , Reagan FR Eastern Middle School 7:46.6 14:29.9 36
44 Bagley, Jace 8 Western Middle School 7:54.4 14:44.4 37
45 Cripe, Cameron FR Fairfield Jr. Sr High School 7:57.5 14:50.2  
46 Pearsen Spencer , Crew 8 Fairfield Jr. Sr High School 8:00.7 14:56.1  
47 Lecount, Conner FR Fairfield Jr. Sr High School 8:01.0 14:56.8  
48 Salinas, Hayden 6 Tri-Central Middle School 8:03.6 15:01.6 38
49 Gardner, Eli 8 Oak Hill Junior High School 8:04.9 15:04.1 39
50 Greene , Amos FR Eastern Middle School 8:08.2 15:10.2 40
51 Herschberger, Kaden FR Northwestern Middle School 8:17.8 15:28.1 41
52 Barr, Kelton 8 Southern Wells Middle School 8:18.0 15:28.5 42
53 Earl, Kamdyn 7 Northwestern Middle School 8:20.8 15:33.6 43
54 Curl, Lincoln 7 Faith Christian School 8:21.2 15:34.4 44
55 Branneman, Trey FR Fairfield Jr. Sr High School 8:21.6 15:35.1  
56 Sutton, Luke 7 Oak Hill Junior High School 8:24.8 15:41.2  
57 Leas, Rylan 6 Southern Wells Middle School 8:26.1 15:43.5 45
58 Leas, Logan 6 Southern Wells Middle School 8:34.2 15:58.7 46
59 Mast, Wyatt 8 Fairfield Jr. Sr High School 8:38.6 16:06.9  
60 Clem, Ethan 8 Fairfield Jr. Sr High School 8:38.7 16:07.1  
61 McGuire, Regan FR Peru Junior High School 8:48.8 16:25.8 47
62 Youngquist, Adam 7 Northwestern Middle School 8:52.3 16:32.4 48
63 Reemer, Jalen 8 Peru Junior High School 8:53.5 16:34.7 49
64 Sullivan, Jack FR Western Middle School 8:54.2 16:36.0 50
65 Kirkwood, Chase 6 Southern Wells Middle School 8:55.9 16:39.1 51
66 Thomas, Samuel 7 Eastern Middle School 9:07.3 17:00.4 52
67 White, Jonas FR Faith Christian School 9:51.5 18:22.7 53
68 Weaver, Garrett FR Northwestern Middle School 9:52.9 18:25.3  
69 Steed, Anthony FR Tri-Central Middle School 9:59.4 18:37.5  
70 Stevens, Spencer FR Tri-Central Middle School 10:05.3 18:48.5  
71 Mayhill, Owen 7 Peru Junior High School 10:09.5 18:56.3 54
72 Link, Nathan FR Northwestern Middle School 10:11.4 18:59.8  
73 Stillings, Cameron 8 Faith Christian School 10:22.8 19:21.2 55
74 Wickes, Reece 8 Faith Christian School 10:24.3 19:23.9 56
75 White, Liam 6 Faith Christian School 10:34.2 19:42.4  
76 Melton, Grant 7 Oak Hill Junior High School 10:49.1 20:10.2  
77 Wheeler, Levi 7 Oak Hill Junior High School 11:10.8 20:50.7  
78 Johnson, Kaymen 7 Oak Hill Junior High School 11:14.2 20:56.9  
79 Gaby, Garrett 8 Fairfield Jr. Sr High School 11:23.7 21:14.6  
80 Dunn, Finn 8 Eastern Middle School 11:54.0 22:11.2 57
81 Eads, Austin 7 Western Middle School 12:44.8 23:45.9 58
82 Fernandes, Karter 8 Northwestern Middle School 13:09.2 24:31.3  
83 Brooks, Avery FR Elwood Junior High School 13:30.7 25:11.4  
HS Boys Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:25:52 17:10 33 1 4 6 9 13 14 15
2 1:27:53 17:34 46 2 7 8 10 19 20 21
3 1:32:11 18:26 107 3 5 24 35 40 46 47
4 1:35:00 19:00 125 18 23 25 29 30 32 33
5 1:36:08 19:13 145 16 26 27 34 42 50 51
6 1:41:51 20:22 193 17 22 31 55 68 69  
7 1:40:51 20:10 198 11 12 52 60 63 66 70
8 1:43:07 20:37 237 36 38 49 56 58 61 62
9 1:43:01 20:36 242 43 44 45 53 57 72 73
10 1:43:23 20:40 246 39 41 48 54 64 74 75
11 1:47:14 21:26 256 28 37 59 65 67 71 76
HS Boys Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Hall, Austin SR Columbia City 5:08.9 15:59.8 1
2 Jackson, Owen JR Oak Hill 5:22.6 16:42.2 2
3 Pizarro, PJ SR Heritage Christian 5:25.3 16:50.7 3
4 Mills, Seth SR Columbia City 5:26.6 16:54.9 4
5 Raber, Alex JR Heritage Christian 5:27.1 16:56.3 5
6 Harrold, Ian SR Columbia City 5:27.7 16:58.3 6
7 Cates, Lucas SR Oak Hill 5:31.0 17:08.5 7
8 O'Blenis, Sol SR Oak Hill 5:36.8 17:26.6 8
9 Mills, Jack SR Columbia City 5:44.2 17:49.5 9
10 Sweet, Trenton JR Oak Hill 5:45.5 17:53.5 10
11 Batio, Clay SR Delta 5:45.6 17:53.7 11
12 Clark, Caden SR Delta 5:49.9 18:07.2 12
13 Ridge, Marcus JR Columbia City 5:50.7 18:09.5 13
14 Rentschler, Isaac SR Columbia City 5:51.9 18:13.4 14
15 Pletcher, Zachary SR Columbia City 5:57.4 18:30.5 15
16 Godwin, Tyler JR Bluffton 5:58.9 18:35.0 16
17 Reese, Jayden SR Elwood Community 5:59.4 18:36.8 17
18 Forrer, Clayton SR Hamilton Heights 6:00.9 18:41.4 18
19 Austin, AJ JR Oak Hill 6:01.2 18:42.4 19
20 Good, Gavin SO Columbia City 6:01.3 18:42.6  
21 Westgate, Kaleb JR Oak Hill 6:01.4 18:42.9 20
22 Sneed, Toby JR Oak Hill 6:02.5 18:46.3 21
23 Tackett, Cameron SR Elwood Community 6:03.2 18:48.6 22
24 Bowman, Rudy SO Hamilton Heights 6:04.0 18:51.1 23
25 Whiteleather, Devon SO Columbia City 6:04.3 18:52.0  
26 Worland, Ryle SR Heritage Christian 6:04.6 18:53.0 24
27 Case, Steven SR Hamilton Heights 6:05.2 18:54.6 25
28 Baumgartner, Jude SO Bluffton 6:07.6 19:02.3 26
29 Baumgartner, Samuel SR Bluffton 6:08.8 19:05.8 27
30 Bricker, Joshua JR Southern Wells 6:11.4 19:14.1 28
31 Williamson, Evan SR Hamilton Heights 6:11.8 19:15.1 29
32 Orton, Aidan SR Hamilton Heights 6:12.7 19:17.9 30
33 Hood, Zach SR Elwood Community 6:13.2 19:19.7 31
34 Monnin, Drew SR Hamilton Heights 6:13.9 19:21.9 32
35 Geller, Garrett SR Oak Hill 6:14.6 19:24.0  
36 Cox, Nathan JR Hamilton Heights 6:15.1 19:25.5 33
37 Johns, Levi SO Bluffton 6:15.1 19:25.6 34
38 Baker, Caleb JR Heritage Christian 6:18.3 19:35.5 35
39 Mast, Luke JR Fairfield 6:19.1 19:37.9 36
40 Garrett, Potter SR Southern Wells 6:19.5 19:39.0 37
41 Bender, Aiden JR Fairfield 6:20.1 19:41.0 38
42 Anspach, Dylan SR Columbia City 6:20.2 19:41.4  
43 Harshbarger, Eli JR Carroll (Flora) 6:20.9 19:43.6 39
44 Harrold, Quentin SR Columbia City 6:21.6 19:45.8  
45 Graves, Chase SO Columbia City 6:21.7 19:45.9  
46 Gibson , Ethan SR Tri-Central 6:23.1 19:50.4  
47 Moore, Hans JR Heritage Christian 6:25.1 19:56.4 40
48 Salgat, Bryce JR Carroll (Flora) 6:25.2 19:56.9 41
49 Dickmeyer, Gavin JR Columbia City 6:25.3 19:57.1  
50 Crosbie, Markis SR Bluffton 6:26.0 19:59.5 42
51 Kelich, Gavin JR Madison-Grant 6:26.3 20:00.3 43
52 Gibson, Tyler SO Tri-Central 6:26.6 20:01.2  
53 Hofherr, Dylan JR Madison-Grant 6:27.5 20:04.0 44
54 Ogden, Jack JR Oak Hill 6:27.9 20:05.3  
55 Harbert, Chad SR Madison-Grant 6:28.7 20:07.7 45
56 Sprunger, Sam SR Heritage Christian 6:28.8 20:08.0 46
57 Beebe, Easton SR Heritage Christian 6:29.6 20:10.5 47
58 Meyers, Ian SO Columbia City 6:30.7 20:13.9  
59 Fincher, Tanner SR Carroll (Flora) 6:31.3 20:15.9 48
60 Decker, Kaden SO Fairfield 6:32.7 20:20.2 49
61 Mayer, Bryson SR Bluffton 6:33.1 20:21.5 50
62 Smith, Jackson SR Columbia City 6:33.2 20:21.8  
63 Hunter, Jason SR Columbia City 6:34.2 20:24.9  
64 Day, Landon SR Hamilton Heights 6:36.7 20:32.7  
65 Mullett, Daniel SO Columbia City 6:38.9 20:39.5  
66 McKinney, Micah SO Oak Hill 6:38.9 20:39.5  
67 Brown, Andrew SR Bluffton 6:40.1 20:43.3 51
68 Bivens, Cody SR Delta 6:41.2 20:46.6 52
69 Roth, Owen SO Oak Hill 6:42.4 20:50.3  
70 Sparks, Tyler JR Columbia City 6:45.4 20:59.7  
71 Blackburn, Clay SO Heritage Christian 6:45.7 21:00.6  
72 Bowman, Max SO Hamilton Heights 6:46.2 21:02.1  
73 Howell, Brennan SR Heritage Christian 6:47.8 21:07.1  
74 Howell, Jase SR Madison-Grant 6:49.5 21:12.4 53
75 Dick, Porter JR Carroll (Flora) 6:51.6 21:18.8 54
76 Summers, Josh SO Tri-Central 6:53.6 21:25.0  
77 Bailey, Johnny SR Hamilton Heights 6:54.6 21:28.3  
78 Davenport, Xavier JR Elwood Community 6:55.6 21:31.4 55
79 Green, Austin SO Heritage Christian 6:55.8 21:31.8  
80 Long, Jenson SR Fairfield 6:56.6 21:34.3 56
81 Jewell, Brayden SR Hamilton Heights 6:57.3 21:36.5  
82 Yeagy, Teagan JR Madison-Grant 6:57.6 21:37.5 57
83 Jones, Brandon JR Columbia City 6:59.9 21:44.6  
84 Grimble, Aiden SO Columbia City 7:01.3 21:49.1  
85 Jacobs, Kaleb JR Hamilton Heights 7:01.8 21:50.7  
86 Miller, Carson SO Fairfield 7:03.0 21:54.3 58
87 Aker, Andrew JR Southern Wells 7:03.2 21:55.1 59
88 Cox, Jackson JR Heritage Christian 7:03.6 21:56.3  
89 Byall, Austin JR Columbia City 7:03.7 21:56.4  
90 Decker, Lane SR Delta 7:03.8 21:56.8 60
91 Kuhlenbeck, Brett SO Bluffton 7:04.2 21:58.2  
92 Troup, Noah JR Fairfield 7:04.3 21:58.4 61
93 Fudge, Andrew SO Columbia City 7:04.7 21:59.6  
94 Saggars, Mason SO Columbia City 7:05.1 22:00.7  
95 Fry, John SR Fairfield 7:05.1 22:00.9 62
96 Parker, Austin SR Delta 7:07.2 22:07.3 63
97 Altic, Will JR Carroll (Flora) 7:07.5 22:08.4 64
98 Moreland, Josh SR Fairfield 7:12.5 22:23.7  
99 Horner, Rio JR Unattached 7:15.3 22:32.7  
100 Cates, Grant SO Oak Hill 7:15.4 22:33.0  
101 Linderwell, Griffin SO Bluffton 7:16.3 22:35.7  
102 Rizzo, Reece SO Columbia City 7:20.9 22:49.9  
103 Walker, Jacob SO Tri-Central 7:23.6 22:58.3  
104 Chegar, Danny SO Heritage Christian 7:23.8 22:59.1  
105 Brewster, Aidan JR Southern Wells 7:25.5 23:04.4 65
106 Monnin, Jack SR Hamilton Heights 7:27.8 23:11.3  
107 Lewman, AJ JR Delta 7:28.6 23:14.0 66
108 Sarver, Abram SO Heritage Christian 7:29.3 23:16.2  
109 McCool, Austin SR Heritage Christian 7:29.6 23:17.0  
110 Lozoya, Nicholas SR Southern Wells 7:31.1 23:21.8 67
111 Davis, Danny JR Heritage Christian 7:31.4 23:22.5  
112 Seibel, Will SR Elwood Community 7:35.2 23:34.5 68
113 White, Zach SO Faith Christian 7:37.9 23:42.8  
114 Moctezuma, Bailey SO Columbia City 7:39.9 23:48.9  
115 Roosa, Gabriel SO Hamilton Heights 7:47.1 24:11.3  
116 Foor, Cameron SR Elwood Community 7:50.0 24:20.5 69
117 Abbs, Braxton JR Fairfield 7:55.3 24:36.7  
118 Coppernoll, Hunter SO Delta 7:57.1 24:42.5 70
119 Jones, James SR Hamilton Heights 8:04.4 25:05.1  
120 Stevens, Caleb SR Southern Wells 8:05.3 25:07.8 71
121 Teeple, Ayden JR Bluffton 8:20.3 25:54.5  
122 Winchester, Paul JR Madison-Grant 8:21.9 25:59.5 72
123 Robles, Elija JR Bluffton 8:35.8 26:42.8  
124 Musselman, Kaden JR Madison-Grant 8:41.0 26:58.8 73
125 Hernandez , Francisco SR Carroll (Flora) 8:53.9 27:39.1 74
126 Alvey, Kolby SR Madison-Grant 8:55.2 27:43.1  
127 Poland, Landon SR Hamilton Heights 9:11.4 28:33.2  
128 Gaddis, Tommy SR Madison-Grant 9:22.8 29:08.8  
129 Brobst, Sid SR Carroll (Flora) 9:24.6 29:14.5 75
130 Pluimer, Keith JR Southern Wells 9:57.1 30:55.3 76