IHSAA Cross Country Region 6 Date: 10-17-20   Venue: West Noble, IN
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Steury, Izaiah SR Angola 4:56 15:20 1
2 Carpenter, Spencer SR Westview 5:07 15:55 2
3 Schlegel, Karsten SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:08 15:59 3
4 Sloffer, Preston SR Carroll (Fort Wayne) 5:11 16:07 4
5 Carpenter, Remington SR Westview 5:13 16:14 5
6 Lohman, Robert SR Carroll (Fort Wayne) 5:16 16:23 6
7 Baitz, Ethan SR Homestead 5:16 16:25 7
8 Hall, Austin SR Columbia City 5:18 16:29 8
9 Connelly, Gabriel SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:22 16:42 9
10 Strothman, Tyler SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:23 16:44 10
11 Flora, Grant JR West Noble 5:23 16:45 11
12 Adair, Daniel SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:24 16:47 12
13 Milledge, Kobe SR Ft. Wayne Snider 5:24 16:49  
14 McArdle, Donald SR Homestead 5:25 16:50 13
15 Kiplinger, Nicholas SR Carroll (Fort Wayne) 5:25 16:51 14
16 Jackson, Connor SR Ft. Wayne Northrop 5:26 16:56  
17 Pennekamp, Nathan SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:27 16:58 15
18 Leffers, Bryson SO Homestead 5:27 16:58 16
19 Nix, Brendan JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:27 16:59 17
20 Wiseman, Jason SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:28 17:00 18
21 Row, Liam SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:30 17:06 19
22 Lantz, Eli SR Churubusco 5:31 17:10  
23 Sutter, Pablo JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:31 17:11 20
24 Mills, Seth SR Columbia City 5:32 17:12 21
25 Potts, Wesley SR East Noble 5:32 17:13 22
26 MCMain, Tanner SR Garrett 5:32 17:13  
27 Steidinger, Jaydon SO Leo 5:32 17:13  
28 McIntire, Braeden SR DeKalb 5:33 17:15 23
29 Miller, Lyndon JR Westview 5:33 17:17 24
30 Bentz, Luke SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:34 17:19 25
31 Nietert, Blake JR Carroll (Fort Wayne) 5:35 17:24 26
32 Sanchez, Anthony SR Westview 5:35 17:24 27
33 Shaw, Zachary SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:36 17:25 28
34 Gongwer, Ian SR Carroll (Fort Wayne) 5:36 17:26 29
35 Molden, Chase SR Homestead 5:37 17:29 30
36 Yarnell, Sam SO Angola 5:37 17:29 31
37 Lemmon, Jonah SR Ft. Wayne Northrop 5:37 17:30  
38 Harrold, Ian SR Columbia City 5:38 17:32 32
39 Smith, Evan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:38 17:32 33
40 Ringwood, Jackson SR Leo 5:38 17:33  
41 Peters, Tyler SR Homestead 5:39 17:36 34
42 Hefty, Matthias SO DeKalb 5:40 17:38 35
43 Slater, Julian SR Ft. Wayne Snider 5:42 17:43  
44 Myers, Henry SR Homestead 5:43 17:47 36
45 Lewis, Jacob SR Ft. Wayne Northrop 5:44 17:49  
46 Flora, Isaac SR West Noble 5:44 17:50 37
47 Welch, Grayson JR Homestead 5:44 17:51 38
48 Mills, Jack SR Columbia City 5:44 17:52 39
49 Kincannon, Alex SR Angola 5:46 17:56 40
50 Knowles, Landon JR DeKalb 5:46 17:57 41
51 McCarel, Chase SO Ft. Wayne Northrop 5:46 17:58  
52 Burney, Alex SR Angola 5:47 17:59 42
53 Haupert, Will SO DeKalb 5:47 17:59 43
54 VanGessell, Carter SR DeKalb 5:47 18:00 44
55 Hartleroad, Tyler SR Leo 5:49 18:05  
56 Herbert, Landon JR Angola 5:50 18:09 45
57 Wachtman, Ezekiel JR Lakeland 5:50 18:10  
58 Koch, Oliver SO Angola 5:50 18:10 46
59 Torres, Ian SR East Noble 5:53 18:17 47
60 Lower, Conner SR Eastside 5:54 18:21  
61 Mullinax, Alton SR Columbia City 5:55 18:24 48
62 Corbin, Kyler SR East Noble 5:55 18:26 49
63 Skinner, Levi SR Churubusco 5:55 18:26  
64 Pletcher, Zachary JR Columbia City 5:56 18:29 50
65 Schipper, Joseph SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:57 18:32 51
66 Rogers, Rob JR East Noble 5:58 18:34 52
67 O'Keefe, Tim SO DeKalb 5:58 18:35 53
68 Campos, Isaac SR West Noble 5:59 18:36 54
69 Silva, Isaac JR West Noble 6:00 18:39 55
70 Hostetler, Dominic SR Westview 6:00 18:40 56
71 Tobierre, Gabe SR DeKalb 6:00 18:41 57
72 Shepherd, Noah SR Central Noble 6:00 18:41  
73 Barb, Alexander SR Carroll (Fort Wayne) 6:01 18:42 58
74 Moore, Kayden JR Westview 6:01 18:44 59
75 Schuller, Logan JR West Noble 6:04 18:52 60
76 Rentschler, Isaac JR Columbia City 6:05 18:57 61
77 Palmer, Konner JR Lakeland 6:06 18:58  
78 McLatcher, Carson SR Fremont 6:08 19:04  
79 Stroder, Dylan SR Churubusco 6:09 19:08  
80 Miller, Adrian L. JR Westview 6:10 19:10 62
81 Neireiter, Wyatt JR Churubusco 6:10 19:12  
82 Ogle, Bradley SR Carroll (Fort Wayne) 6:11 19:13 63
83 James, Carson SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:13 19:21 64
84 Guzman, Armani SR Fremont 6:19 19:38  
85 Garcia, Adrian SR West Noble 6:20 19:41 65
86 Hinkley, Gavin SO Angola 6:21 19:45 66
87 Rodriguez, Evan SO West Noble 6:38 20:38 67
88 Pickering, Matt JR East Noble 6:39 20:42 68
89 Rathke, Chandler SR East Noble 6:46 21:04 69
90 Prater, Josh SR East Noble 7:02 21:54 70
  Garcia, John SR Ft. Wayne Bishop Dwenger DNF  
  Kieffer, Jacob JR Carroll (Fort Wayne) DNF  
  Cava, Daniel SR Ft. Wayne Bishop Dwenger DNF  
  Sheets, John SR Homestead DNF  
  Gery, Anthony JR Homestead DNF  
  Moore, Izaak SO Westview DNF  
  Sheppard, Aidan SR Homestead DNF  
  Hilger, Elias SR Ft. Wayne Bishop Dwenger DNF  
  Didier, Evan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger DNF  
  Brita, Thomas SR Ft. Wayne Bishop Dwenger DNF  
  Sandoval, Andres SO West Noble DNF  
  Cooper, Vaughn JR Angola DNF  
  Hackman, Ashton SR Homestead DNF  
  Donias, Jude SR Ft. Wayne Bishop Dwenger DNF  
  Lapp, Ryan SR Westview DNF  
  James, Nathan JR Ft. Wayne Bishop Dwenger DNF  
  Klein, Robert SR Ft. Wayne Bishop Dwenger DNF  
  Hershberger, Chad JR Westview DNF  
  Million, Jackson SR Carroll (Fort Wayne) DNF  
  Allison, Peter SR Ft. Wayne Concordia Lutheran DNF  
  Potchka, Jack SO Carroll (Fort Wayne) DNF  
  Daza, Fernando SR West Noble DNF  
  Yoder, Quinton SO Westview DNF  
  Johnson, Ben SR Homestead DNF  
  Heckman, Carson JR Homestead DNF  
  Noward, Christien SO Westview DNF  
  Kleber, William SO Ft. Wayne Bishop Dwenger DNF  
  Felkner, Logan SO Ft. Wayne Bishop Dwenger DNF  
  Blackburn, Jacob JR Carroll (Fort Wayne) DNF  
  Cupp, Andrew SR Westview DNF  
  Engelhart, Justin SR Homestead DNF  
  Schroeder, Jonathon SR Ft. Wayne Bishop Dwenger DNF  
  Biebrich, River SO West Noble DNF  
  Bontrager, Nicholas SO Westview DNF  
  Falloon, Maxwell SR Homestead DNF  
  Cripe, Austin JR West Noble DNF  
  Niccum, Isaac SR Westview DNF  
  Fikes, Charles SR Ft. Wayne Concordia Lutheran DNS  
  Smith, Jackson SR Columbia City DNS  
  Ridge, Marcus SO Columbia City DNS  
  Jones, Alexander SO Ft. Wayne Concordia Lutheran DNS  
  Adair, Max SO Ft. Wayne Concordia Lutheran DNS  
  Sparks, Tyler SO Columbia City DNS  
  Spielman, Nicholas SO Ft. Wayne Concordia Lutheran DNS  
  Anspach, Dylan JR Columbia City DNS  
  Dickmeyer, Gavin SO Columbia City DNS  
  Sparks, Joshua SR Columbia City DNS  
  Knepper, Eli JR DeKalb DNS  
  Byall, Austin SO Columbia City DNS  
  Korus, Andrew SR Columbia City DNS  
  Zehr, Kevin JR Ft. Wayne Concordia Lutheran DNS  
  McIntire, Jaren SO DeKalb DNS  
  Wirick, Devin SR Columbia City DNS  
  Meyer, Braylon SO DeKalb DNS  
  Sillaway, Drew SR East Noble DNS  
  Bentz, Benjamin SO Ft. Wayne Concordia Lutheran DNS  
  Jagger, Cameron SR Columbia City DNS  
  Mason, Travers SR DeKalb DNS  
  Hendrickson, Vaughn SO Ft. Wayne Concordia Lutheran DNS  
  Kratzman, Thomas SR Ft. Wayne Concordia Lutheran DNS  
  Trier, Logan SR Columbia City DNS  
  Rowe, Matthias SR DeKalb DNS