IHSAA Cross Country Region 6 Date: 10-17-20   Venue: West Noble, IN
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Steury, Izaiah JR Angola 4:56 15:20 1
2 Carpenter, Spencer SR Westview 5:07 15:55 2
3 Schlegel, Karsten JR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:08 15:59 3
4 Sloffer, Preston JR Carroll (Fort Wayne) 5:11 16:07 4
5 Carpenter, Remington SR Westview 5:13 16:14 5
6 Lohman, Robert JR Carroll (Fort Wayne) 5:16 16:23 6
7 Baitz, Ethan JR Homestead 5:16 16:25 7
8 Hall, Austin JR Columbia City 5:18 16:29 8
9 Connelly, Gabriel JR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:22 16:42 9
10 Strothman, Tyler SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:23 16:44 10
11 Flora, Grant SO West Noble 5:23 16:45 11
12 Adair, Daniel JR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:24 16:47 12
13 Milledge, Kobe SR Ft. Wayne Snider 5:24 16:49  
14 McArdle, Donald SR Homestead 5:25 16:50 13
15 Kiplinger, Nicholas JR Carroll (Fort Wayne) 5:25 16:51 14
16 Jackson, Connor SR Ft. Wayne Northrop 5:26 16:56  
17 Pennekamp, Nathan SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:27 16:58 15
18 Leffers, Bryson FR Homestead 5:27 16:58 16
19 Nix, Brendan SO Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:27 16:59 17
20 Wiseman, Jason SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:28 17:00 18
21 Row, Liam SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:30 17:06 19
22 Lantz, Eli SR Churubusco 5:31 17:10  
23 Sutter, Pablo SO Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:31 17:11 20
24 Mills, Seth JR Columbia City 5:32 17:12 21
25 Potts, Wesley SR East Noble 5:32 17:13 22
26 MCMain, Tanner JR Garrett 5:32 17:13  
27 Steidinger, Jaydon FR Leo 5:32 17:13  
28 McIntire, Braeden SR DeKalb 5:33 17:15 23
29 Miller, Lyndon SO Westview 5:33 17:17 24
30 Bentz, Luke SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:34 17:19 25
31 Nietert, Blake SO Carroll (Fort Wayne) 5:35 17:24 26
32 Sanchez, Anthony JR Westview 5:35 17:24 27
33 Shaw, Zachary JR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:36 17:25 28
34 Gongwer, Ian SR Carroll (Fort Wayne) 5:36 17:26 29
35 Molden, Chase JR Homestead 5:37 17:29 30
36 Yarnell, Sam FR Angola 5:37 17:29 31
37 Lemmon, Jonah SR Ft. Wayne Northrop 5:37 17:30  
38 Harrold, Ian JR Columbia City 5:38 17:32 32
39 Smith, Evan JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:38 17:32 33
40 Ringwood, Jackson SR Leo 5:38 17:33  
41 Peters, Tyler SR Homestead 5:39 17:36 34
42 Hefty, Matthias FR DeKalb 5:40 17:38 35
43 Slater, Julian SR Ft. Wayne Snider 5:42 17:43  
44 Myers, Henry SR Homestead 5:43 17:47 36
45 Lewis, Jacob JR Ft. Wayne Northrop 5:44 17:49  
46 Flora, Isaac SR West Noble 5:44 17:50 37
47 Welch, Grayson SO Homestead 5:44 17:51 38
48 Mills, Jack JR Columbia City 5:44 17:52 39
49 Kincannon, Alex SR Angola 5:46 17:56 40
50 Knowles, Landon SO DeKalb 5:46 17:57 41
51 McCarel, Chase FR Ft. Wayne Northrop 5:46 17:58  
52 Burney, Alex JR Angola 5:47 17:59 42
53 Haupert, Will FR DeKalb 5:47 17:59 43
54 VanGessell, Carter JR DeKalb 5:47 18:00 44
55 Hartleroad, Tyler JR Leo 5:49 18:05  
56 Herbert, Landon SO Angola 5:50 18:09 45
57 Wachtman, Ezekiel SO Lakeland 5:50 18:10  
58 Koch, Oliver FR Angola 5:50 18:10 46
59 Torres, Ian JR East Noble 5:53 18:17 47
60 Lower, Conner SR Eastside 5:54 18:21  
61 Mullinax, Alton SR Columbia City 5:55 18:24 48
62 Corbin, Kyler SR East Noble 5:55 18:26 49
63 Skinner, Levi SR Churubusco 5:55 18:26  
64 Pletcher, Zachary SO Columbia City 5:56 18:29 50
65 Schipper, Joseph SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:57 18:32 51
66 Rogers, Rob SO East Noble 5:58 18:34 52
67 O'Keefe, Tim FR DeKalb 5:58 18:35 53
68 Campos, Isaac JR West Noble 5:59 18:36 54
69 Silva, Isaac SO West Noble 6:00 18:39 55
70 Hostetler, Dominic SR Westview 6:00 18:40 56
71 Tobierre, Gabe JR DeKalb 6:00 18:41 57
72 Shepherd, Noah JR Central Noble 6:00 18:41  
73 Barb, Alexander SR Carroll (Fort Wayne) 6:01 18:42 58
74 Moore, Kayden SO Westview 6:01 18:44 59
75 Schuller, Logan SO West Noble 6:04 18:52 60
76 Rentschler, Isaac SO Columbia City 6:05 18:57 61
77 Palmer, Konner SO Lakeland 6:06 18:58  
78 McLatcher, Carson JR Fremont 6:08 19:04  
79 Stroder, Dylan JR Churubusco 6:09 19:08  
80 Miller, Adrian L. SO Westview 6:10 19:10 62
81 Neireiter, Wyatt SO Churubusco 6:10 19:12  
82 Ogle, Bradley JR Carroll (Fort Wayne) 6:11 19:13 63
83 James, Carson SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:13 19:21 64
84 Guzman, Armani SR Fremont 6:19 19:38  
85 Garcia, Adrian JR West Noble 6:20 19:41 65
86 Hinkley, Gavin FR Angola 6:21 19:45 66
87 Rodriguez, Evan FR West Noble 6:38 20:38 67
88 Pickering, Matt SO East Noble 6:39 20:42 68
89 Rathke, Chandler SR East Noble 6:46 21:04 69
90 Prater, Josh JR East Noble 7:02 21:54 70
  Garcia, John SR Ft. Wayne Bishop Dwenger DNF  
  Kieffer, Jacob SO Carroll (Fort Wayne) DNF  
  Cava, Daniel SR Ft. Wayne Bishop Dwenger DNF  
  Sheets, John SR Homestead DNF  
  Gery, Anthony SO Homestead DNF  
  Moore, Izaak FR Westview DNF  
  Sheppard, Aidan SR Homestead DNF  
  Hilger, Elias SR Ft. Wayne Bishop Dwenger DNF  
  Didier, Evan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger DNF  
  Brita, Thomas JR Ft. Wayne Bishop Dwenger DNF  
  Sandoval, Andres FR West Noble DNF  
  Cooper, Vaughn SO Angola DNF  
  Hackman, Ashton SR Homestead DNF  
  Donias, Jude SR Ft. Wayne Bishop Dwenger DNF  
  Lapp, Ryan SR Westview DNF  
  James, Nathan SO Ft. Wayne Bishop Dwenger DNF  
  Klein, Robert JR Ft. Wayne Bishop Dwenger DNF  
  Hershberger, Chad SO Westview DNF  
  Million, Jackson JR Carroll (Fort Wayne) DNF  
  Allison, Peter SR Ft. Wayne Concordia Lutheran DNF  
  Potchka, Jack FR Carroll (Fort Wayne) DNF  
  Daza, Fernando JR West Noble DNF  
  Yoder, Quinton FR Westview DNF  
  Johnson, Ben JR Homestead DNF  
  Heckman, Carson SO Homestead DNF  
  Noward, Christien FR Westview DNF  
  Kleber, William FR Ft. Wayne Bishop Dwenger DNF  
  Felkner, Logan FR Ft. Wayne Bishop Dwenger DNF  
  Blackburn, Jacob SO Carroll (Fort Wayne) DNF  
  Cupp, Andrew SR Westview DNF  
  Engelhart, Justin SR Homestead DNF  
  Schroeder, Jonathon SR Ft. Wayne Bishop Dwenger DNF  
  Biebrich, River FR West Noble DNF  
  Bontrager, Nicholas FR Westview DNF  
  Falloon, Maxwell JR Homestead DNF  
  Cripe, Austin SO West Noble DNF  
  Niccum, Isaac JR Westview DNF  
  Fikes, Charles JR Ft. Wayne Concordia Lutheran DNS  
  Smith, Jackson JR Columbia City DNS  
  Ridge, Marcus FR Columbia City DNS  
  Jones, Alexander FR Ft. Wayne Concordia Lutheran DNS  
  Adair, Max FR Ft. Wayne Concordia Lutheran DNS  
  Sparks, Tyler FR Columbia City DNS  
  Spielman, Nicholas FR Ft. Wayne Concordia Lutheran DNS  
  Anspach, Dylan SO Columbia City DNS  
  Dickmeyer, Gavin FR Columbia City DNS  
  Sparks, Joshua SR Columbia City DNS  
  Knepper, Eli SO DeKalb DNS  
  Byall, Austin FR Columbia City DNS  
  Korus, Andrew SR Columbia City DNS  
  Zehr, Kevin SO Ft. Wayne Concordia Lutheran DNS  
  McIntire, Jaren FR DeKalb DNS  
  Wirick, Devin JR Columbia City DNS  
  Meyer, Braylon FR DeKalb DNS  
  Sillaway, Drew JR East Noble DNS  
  Bentz, Benjamin FR Ft. Wayne Concordia Lutheran DNS  
  Jagger, Cameron SR Columbia City DNS  
  Mason, Travers JR DeKalb DNS  
  Hendrickson, Vaughn FR Ft. Wayne Concordia Lutheran DNS  
  Kratzman, Thomas SR Ft. Wayne Concordia Lutheran DNS  
  Trier, Logan JR Columbia City DNS  
  Rowe, Matthias SR DeKalb DNS