West Noble XC Invitational Date: 09-19-20   Venue: West Noble, IN
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Schlegel, Karsten SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:08.3 15:57.9 1
2 Hogan, Drew SR Goshen 5:10.2 16:03.9 2
3 Baitz, Ethan SR Homestead 5:10.2 16:03.9 3
4 Connelly, Gabriel SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:11.8 16:08.8 4
5 Johnston, Cole SR Goshen 5:13.0 16:12.5 5
6 Sweet, Braden SR Southwood 5:13.7 16:14.6 6
7 Lohman, Robert SR Carroll (Fort Wayne) 5:13.9 16:15.4 7
8 Adair, Daniel SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:15.9 16:21.6 8
9 Hall, Austin SR Columbia City 5:18.9 16:30.8 9
10 Claxton, Tommy JR Goshen 5:20.8 16:36.7 10
11 Bentz, Luke SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:21.2 16:38.0 11
12 Reed, Zack SR Wabash 5:21.4 16:38.7 12
13 Flora, Grant JR West Noble 5:22.2 16:41.3 13
14 Row, Liam SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:24.4 16:48.0 14
15 Steidinger, Jaydon SO Leo 5:26.7 16:55.2 15
16 Smith, Evan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:27.5 16:57.5 16
17 Wilson, Jarrett SR Wabash 5:27.8 16:58.5 17
18 Pennekamp, Nathan SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:27.9 16:58.8 18
19 Diaz, Ryan SR Goshen 5:27.9 16:59.0 19
20 Wiseman, Jason SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:28.1 16:59.4 20
21 Myers, Henry SR Homestead 5:28.2 16:59.7 21
22 Ford, Dave JR Wabash 5:29.2 17:02.9 22
23 Nix, Brendan JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:29.8 17:04.9 23
24 Lantz, Eli SR Churubusco 5:30.0 17:05.4 24
25 Shaw, Zachary SR Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:30.8 17:07.8 25
26 Hunsberger, Brady SR NorthWood 5:31.4 17:09.7 26
27 McMain, Tanner SR Garrett 5:32.7 17:13.7 27
28 Kiplinger, Nick SR Carroll (Fort Wayne) 5:32.9 17:14.2 28
29 Mills, Seth SR Columbia City 5:33.4 17:16.0 29
30 Sutter, Pablo JR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:34.7 17:20.0 30
31 Glasgo, Kawliga JR Prairie Heights 5:35.1 17:21.3 31
32 McIntire, Braeden SR DeKalb 5:35.2 17:21.4 32
33 Hartleroad, Tyler SR Leo 5:35.8 17:23.3 33
34 Harrold, Ian SR Columbia City 5:36.1 17:24.5 34
35 Stevenson, Grady SR NorthWood 5:36.6 17:26.0 35
36 Hefty, Matthias SO DeKalb 5:36.7 17:26.2 36
37 Welch, Grayson JR Homestead 5:36.9 17:26.9 37
38 Million, Jackson SR Carroll (Fort Wayne) 5:37.8 17:29.5 38
39 Leffers, Bryson SO Homestead 5:38.3 17:31.2 39
40 Wiese, Tyler SR Goshen 5:38.5 17:31.8 40
41 Johnson, Ben SR Homestead 5:39.0 17:33.3 41
42 Allen, Owen SO NorthWood 5:39.6 17:35.2 42
43 Lower, Konner SR Eastside 5:40.0 17:36.3  
44 Wachtman, Ezekiel JR Lakeland 5:40.3 17:37.2 43
45 Burden, Jordan JR NorthWood 5:40.6 17:38.4 44
46 Flora, Isaac SR West Noble 5:40.6 17:38.4 45
47 Knowles, Landon JR DeKalb 5:41.8 17:42.0 46
48 Ridge, Marcus SO Columbia City 5:42.2 17:43.4 47
49 Miller, Owen JR NorthWood 5:42.5 17:44.3 48
50 Haupert, Will SO DeKalb 5:43.6 17:47.7 49
51 Bentz, Ben SO Ft. Wayne Concordia Lutheran 5:43.8 17:48.2 50
52 Mills, Jack SR Columbia City 5:45.7 17:54.1 51
53 Sheppard, Aidan SR Homestead 5:45.9 17:54.8 52
54 Hochstetler, Eric SR NorthWood 5:46.3 17:56.1 53
55 Nietert, Blake JR Carroll (Fort Wayne) 5:46.7 17:57.1 54
56 Coffman, Luke SO Garrett 5:46.9 17:57.9 55
57 VanGessel, Carter SR DeKalb 5:47.0 17:58.1 56
58 Schipper, Joseph SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:47.0 17:58.3 57
59 Peters, Tyler SR Homestead 5:47.1 17:58.4 58
60 Guenin-Hodson, Troy SO Wabash 5:47.9 18:00.9 59
61 Vogel, Kaden SO Wabash 5:48.1 18:01.7 60
62 Skinner, Levi SR Churubusco 5:48.3 18:02.3 61
63 Biek, Oliver JR Goshen 5:48.5 18:03.0 62
64 Weller, Gavin SO Garrett 5:49.4 18:05.7 63
65 Bontrager, Jesse SO Bethany Christian 5:49.6 18:06.2 64
66 Mullinax, Alton SR Columbia City 5:49.6 18:06.4 65
67 Davies, Cole JR NorthWood 5:49.8 18:07.0 66
68 Pletcher, Zachary JR Columbia City 5:49.9 18:07.2 67
69 Barb, Alex SR Carroll (Fort Wayne) 5:50.4 18:08.8 68
70 McDougle, Caelan SR Wabash 5:50.6 18:09.3 69
71 Aylward, Alex SR Ft. Wayne South Side 5:52.5 18:15.3 70
72 Combs, Isaac SR Ft. Wayne South Side 5:52.7 18:16.0 71
73 Stewart, Owen JR Ft. Wayne North Side 5:52.8 18:16.2 72
74 Ogle, Brad SR Carroll (Fort Wayne) 5:55.2 18:23.7 73
75 Doden, Jones SO Ft. Wayne Blackhawk Christian 5:56.2 18:26.8 74
76 Maxwell, Tony SR Elkhart Christian Academy 5:56.5 18:27.7 75
77 O'Keefe, Timothy SO DeKalb 5:56.6 18:28.1 76
78 Blackburn, Jacob JR Carroll (Fort Wayne) 5:56.8 18:28.6 77
79 Mason, Travers SR DeKalb 5:57.2 18:29.9 78
80 Rabideau, Cody JR Ft. Wayne Bishop Luers 5:57.9 18:32.0 79
81 Schramm, Luke JR Elkhart Christian Academy 5:58.5 18:34.0 80
82 Hilger, Elias SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:58.6 18:34.1 81
83 Schuller, Logan JR West Noble 5:58.6 18:34.1 82
84 Bueno, Luis SR Elkhart Christian Academy 5:59.1 18:35.8 83
85 Campos, Isaac SR West Noble 6:01.2 18:42.3 84
86 Daughtry, Trevor SO Wabash 6:02.1 18:45.3 85
87 Jackson, Conner SR Ft. Wayne Northrop 6:03.1 18:48.2 86
88 Pauken, Jacob SR Ft. Wayne Northrop 6:03.1 18:48.4 87
89 Jauregui, Garret JR Ft. Wayne North Side 6:03.6 18:49.7 88
90 Davis, Landon JR Garrett 6:03.8 18:50.3 89
91 Weimer, Colton SR Garrett 6:04.1 18:51.3 90
92 Klopfenstein, Sam JR Bethany Christian 6:04.5 18:52.7 91
93 Steele, Henry SO Ft. Wayne Bishop Luers 6:04.8 18:53.6 92
94 Stroder, Dylan SR Churubusco 6:06.2 18:57.9 93
95 Palmer, Konner JR Lakeland 6:06.4 18:58.6 94
96 Gustafson, Brayden SO Leo 6:06.4 18:58.6 95
97 Swing, Wayne SR Prairie Heights 6:06.6 18:59.0 96
98 Weber, Logan SR Ft. Wayne South Side 6:07.6 19:02.3 97
99 Reynolds, Jude JR Elkhart Christian Academy 6:08.2 19:03.9 98
100 Plett, Stevan SR Fairfield 6:08.5 19:05.0 99
101 Sassen, Connor JR Ft. Wayne South Side 6:08.8 19:06.1 100
102 Miller, Dawson SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:09.4 19:08.0 101
103 McIntire, Jack SR Argos 6:09.5 19:08.2  
104 Shepherd, Noah SR Central Noble 6:09.9 19:09.4  
105 Boardman, Casey SO Southwood 6:10.1 19:10.0 102
106 Dupuy, Cameron SR West Noble 6:10.4 19:10.9 103
107 Marlow, Jacob SR Southwood 6:10.5 19:11.3 104
108 Blankenship, Terance SR Lakeland 6:10.7 19:11.8 105
109 Baltazard, Chryzor SR Ft. Wayne Northrop 6:12.4 19:17.1 106
110 Chambless, Zachary SR Lakeland 6:12.9 19:18.6 107
111 Silva, Isaac JR West Noble 6:13.1 19:19.2 108
112 Craig, Carter SR Ft. Wayne North Side 6:13.6 19:20.8 109
113 Cearbaugh, Riley SO Prairie Heights 6:13.6 19:20.8 110
114 Clem, Jonathan JR Leo 6:13.6 19:20.9 111
115 Long, Jenson SR Fairfield 6:13.7 19:21.0 112
116 Prickett, Cayden SR Southwood 6:15.1 19:25.5 113
117 Knight, Alonzo SR Ft. Wayne South Side 6:16.0 19:28.3 114
118 Yeakey, Aaron SR Bethany Christian 6:16.2 19:29.0 115
119 Porter, Jacob SR Whitko 6:16.5 19:30.0 116
120 Neireiter, Wyatt JR Churubusco 6:17.0 19:31.5 117
121 Scott, Cameron SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:17.3 19:32.4 118
122 Krider, Ethan SR Churubusco 6:17.5 19:33.0 119
123 McComb, Tommy SO Ft. Wayne Bishop Luers 6:18.0 19:34.6 120
124 Staton, Tristan SO Ft. Wayne North Side 6:18.4 19:35.8 121
125 Gater, Tyler JR Garrett 6:18.5 19:36.2 122
126 Hostetler, Caden JR Lakeland 6:18.8 19:37.0 123
127 Schuhler, Ayden SO Ft. Wayne Northrop 6:18.9 19:37.2 124
128 Rinker, Isaac JR Churubusco 6:19.9 19:40.6 125
129 Montoya, Seth SR Garrett 6:21.8 19:46.3 126
130 Burch, Daniel JR Elkhart Christian Academy 6:21.9 19:46.8 127
131 Mast, Luke SO Fairfield 6:22.5 19:48.4 128
132 Miller, Boston JR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:24.2 19:53.9 129
133 Almendralo, Jayden SR Ft. Wayne Northrop 6:24.8 19:55.6 130
134 Francis, Colin SR Ft. Wayne North Side 6:25.6 19:58.3 131
135 Mast, Caleb SR Bethany Christian 6:26.0 19:59.5 132
136 Lester, Ben SR Elkhart Christian Academy 6:28.1 20:06.1 133
137 Hartleroad , Calvin JR Leo 6:30.5 20:13.4 134
138 Scheik, Kenny JR Hamilton 6:31.2 20:15.4 135
139 Troyer, Christian JR Lakeland 6:32.0 20:18.0 136
140 Brandt, Kyle SR Churubusco 6:32.8 20:20.6 137
141 Combs, Keegan SO Ft. Wayne South Side 6:33.1 20:21.4 138
142 Britt, DaVon JR Ft. Wayne South Side 6:35.9 20:30.2 139
143 Rodriguez, Evan SO West Noble 6:36.1 20:30.7 140
144 Leeper, Isaac JR Elkhart Christian Academy 6:36.6 20:32.3 141
145 Shipley, Xavier JR Ft. Wayne North Side 6:36.7 20:32.6 142
146 Johnson-Salis, Messiah SO Prairie Heights 6:38.1 20:36.9 143
147 Baas, Brady JR Prairie Heights 6:38.8 20:39.2 144
148 Borden, Eliott SO Bethany Christian 6:39.1 20:40.1 145
149 Dyer, Nick SR Prairie Heights 6:39.2 20:40.3 146
150 Parmerlee, Austin SO Leo 6:39.2 20:40.5 147
151 Stetzel, Jacob SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:40.0 20:42.9 148
152 Elsworth, Ashton SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:44.1 20:55.6 149
153 Mitchell, Landon SO Southwood 6:46.2 21:02.3 150
154 Diaz, Alexander SO Eastside 6:48.1 21:08.2  
155 Herrera, Mason SO Ft. Wayne North Side 6:49.1 21:11.1 151
156 Jenkins, Andy SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:49.4 21:12.1 152
157 Moshier, Simon JR Bethany Christian 6:49.7 21:13.0 153
158 Barrand, Gage SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:50.0 21:14.0 154
159 Moreland, Josh SR Fairfield 6:50.7 21:16.3 155
160 Heiman, Zakery SR Argos 6:50.9 21:16.7  
161 Alexander, Gavyn SR Whitko 6:51.7 21:19.1 156
162 Hall, Jude FR Lakeland Christian 6:53.7 21:25.5  
163 Haiflich, Jason SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:57.7 21:37.8 157
164 Plastow, David SR Lakeland Christian 6:58.0 21:38.7  
165 Cool, Ryan JR Hamilton 7:01.1 21:48.4 158
166 Kuziensky, Simon SR Leo 7:01.6 21:50.1 159
167 Amos, Skylar SR Southwood 7:11.2 22:19.9 160
168 Schrock, Holt JR Prairie Heights 7:11.7 22:21.3 161
169 Troup, Noah SO Fairfield 7:17.1 22:38.1 162
170 Elzy, Dean JR Southwood 7:18.0 22:40.9 163
171 Wait, Hunter JR Central Noble 7:19.9 22:47.0  
172 Moser, Bryson JR Fairfield 7:21.5 22:51.8 164
173 Wise, Sam JR Whitko 7:22.0 22:53.6 165
174 Keolasy, Parker SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 7:24.1 22:59.9 166
175 Lepper, Caleb JR Hamilton 7:50.8 24:22.9 167
176 Yoder, Reegan JR Central Noble 7:54.3 24:33.8  
177 Rush, Dominic SO Whitko 7:54.6 24:34.8 168
178 Williams, Jordan SR Whitko 8:00.0 24:51.6 169
179 Prosser, Cayden JR Hamilton 8:00.1 24:51.9 170
180 Anderson, Gabe SO Lakeland Christian 8:14.9 25:37.9  
181 Miller, Josiah SO Lakeland Christian 8:19.1 25:50.9  
182 Miller, Dawson SR Hamilton 8:50.1 27:27.3 171
183 Armer, Arthur SO Central Noble 9:01.4 28:02.3  
184 Hill, Chase SR Hamilton 9:09.2 28:26.5 172
  Sanchez, Jose SR Goshen DQ