Oak Hill Cross Country Invitational Date: 09-10-19   Venue: Oak Hill - Converse, IN
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Winger, Jacob SR Oak Hill 5:35.7 17:23.0 1
2 O'Blenis, Sol JR Oak Hill 5:38.4 17:31.3 2
3 Biegel, Landon SO Oak Hill 5:42.5 17:44.2 3
4 Smith, Alec SR Carroll (Flora) 5:46.4 17:56.2 4
5 Ray, Mason SO Carroll (Flora) 5:46.8 17:57.4 5
6 Lozoya, Nathan SR Southern Wells 5:48.8 18:03.8 6
7 Brack, Brody SR Tipton 5:48.9 18:04.2 7
8 Ashley, Landon JR Oak Hill 5:50.6 18:09.2 8
9 Caldwell, Drew SR Blackford 5:51.1 18:10.9 9
10 Cates, Lucas JR Oak Hill 5:53.4 18:18.1 10
11 Long, Evan SO Tipton 5:59.6 18:37.2 11
12 Reese, Jayden SO Elwood Community 6:04.7 18:53.3 12
13 Legg, Alex SR Peru 6:05.4 18:55.3 13
14 Roberts, Brayden SR Blackford 6:07.2 19:00.9 14
15 Thomas, Devin SR Elwood Community 6:10.1 19:09.9 15
16 Martin, Hayden JR Alexandria 6:10.8 19:12.1 16
17 Summers, Cody JR Alexandria 6:12.0 19:15.8 17
18 Skinner, Jake SO Carroll (Flora) 6:14.2 19:22.8 18
19 Black, Jacob SR Peru 6:14.6 19:23.9 19
20 Geller, Garrett JR Oak Hill 6:15.8 19:27.8 20
21 Barton, Gabe SO Oak Hill 6:18.3 19:35.4 21
22 Dubois, Kody SR Oak Hill 6:20.3 19:41.7  
23 Funkhouser, Aaron JR Jay County 6:23.6 19:51.9 22
24 Ormsby, Logan JR Oak Hill 6:24.5 19:54.6  
25 Bolden, Sam SR Mississinewa 6:27.7 20:04.7 23
26 Kitterman, Noah JR Blackford 6:31.0 20:15.0 24
27 Mula, Austin SR Tipton 6:32.4 20:19.1 25
28 Strange, Matthew SO Oak Hill 6:32.5 20:19.7  
29 LeMaster, Thomas SO Jay County 6:33.4 20:22.4 26
30 Winner, Mitchell SR Jay County 6:34.2 20:24.9 27
31 Andreshak, Ethan SR Jay County 6:34.5 20:25.8 28
32 Hasty, Cole SR Madison-Grant 6:34.6 20:26.2 29
33 Howell, Kaden SR Madison-Grant 6:35.0 20:27.3 30
34 Ormsby, Landon JR Oak Hill 6:35.3 20:28.1  
35 Fisher , Phoenix JR Mississinewa 6:36.1 20:30.6 31
36 Hunter, Ben JR Jay County 6:39.3 20:40.8 32
37 Manley, Lance SR Blackford 6:40.4 20:44.1 33
38 Jenkins, Avree SR Alexandria 6:41.8 20:48.6 34
39 Harris, Dustin JR Jay County 6:43.6 20:54.0 35
40 Gibson , Ethan SO Tri-Central 6:44.1 20:55.6  
41 Fincher, Tanner JR Carroll (Flora) 6:49.2 21:11.5 36
42 Beck, Brady SR Southern Wells 6:50.7 21:16.2 37
43 Todd, Bernius JR Mississinewa 6:51.5 21:18.6 38
44 Adams, Chris JR Tipton 6:52.9 21:23.0 39
45 Martin, Eli SO Blackford 6:54.6 21:28.2 40
46 Gull, Jacob JR Alexandria 6:56.3 21:33.5 41
47 Osborn, Donavan SO Blackford 6:56.4 21:33.7 42
48 Barton, Eli SR Oak Hill 6:56.9 21:35.5  
49 Wright, Brody JR Peru 6:57.3 21:36.5 43
50 Stone, Johnathan SR Alexandria 6:57.7 21:37.8 44
51 Wilson, Seth JR Jay County 6:59.5 21:43.6 45
52 Fosnaugh, Zade SR Jay County 6:59.8 21:44.3  
53 Scalf, Andrew SO Oak Hill 7:00.2 21:45.5  
54 Solis, Sebastian SO Jay County 7:03.0 21:54.2  
55 Rudd, Mason SR Carroll (Flora) 7:03.9 21:57.1 46
56 Kunkler, Isaac SO Jay County 7:04.1 21:57.7  
57 Nash, Bryce SR Mississinewa 7:10.6 22:18.1 47
58 Zent, Mason SO Alexandria 7:11.7 22:21.4 48
59 Rex, Caleb JR Oak Hill 7:11.8 22:21.6  
60 Weideman, Wade SR Tri-Central 7:13.0 22:25.4  
61 Lozoya, Nick SO Southern Wells 7:13.2 22:26.0 49
62 Harbert, Chad JR Madison-Grant 7:13.9 22:28.3 50
63 Zimmerman, Logan SO Jay County 7:15.0 22:31.6  
64 Grimes, Eric SO Tipton 7:15.8 22:34.1 51
65 Harris, Eli SR Oak Hill 7:17.9 22:40.7  
66 DeDecker, Gavin SR Madison-Grant 7:20.5 22:48.6 52
67 Minnich, Nicco JR Jay County 7:20.8 22:49.6  
68 Rinker, Cameron SR Blackford 7:24.2 23:00.3 53
69 Stewart, Aiden SO Peru 7:25.0 23:02.8 54
70 Lennartz, Griffin SR Jay County 7:26.0 23:05.7  
71 Myers, Xavier SR Jay County 7:26.5 23:07.4  
72 Master, Eli SR Southern Wells 7:26.8 23:08.2 55
73 Jones, Sebastian SO Jay County 7:26.8 23:08.3  
74 Sailors, Cole JR Peru 7:27.4 23:10.1 56
75 Curtis, Treydon SR Peru 7:27.4 23:10.3 57
76 Ressett, Colton SR Peru 7:27.5 23:10.5 58
77 Hood, Zach JR Elwood Community 7:27.8 23:11.5 59
78 Gregg, Robbie SR Elwood Community 7:28.5 23:13.6 60
79 Breese, Tyler SO Alexandria 7:28.8 23:14.4 61
80 Smithers, Alex SO Peru 7:33.5 23:29.0  
81 Kunkler, Wyatt SO Jay County 7:33.7 23:29.7  
82 Barcus, Gideon SR Southern Wells 7:34.2 23:31.2 62
83 Kaufman, Nick JR Alexandria 7:38.2 23:43.8  
84 Grove, Cameron SR Southern Wells 7:40.4 23:50.7 63
85 Weaver, Kaleb SR Jay County 7:43.3 23:59.6  
86 Howell, Jase SO Madison-Grant 7:59.5 24:49.9 64
87 Foga, Andrew SR Elwood Community 7:59.5 24:50.0 65
88 Stinson, Austin JR Alexandria 8:00.9 24:54.2  
89 Yeakle, Kadin SO Mississinewa 8:11.8 25:28.2 66
90 Scher, Kendall SR Blackford 8:24.4 26:07.4  
91 Tisdale, Gavin JR Alexandria 8:33.7 26:36.3  
92 Alberts, Nick SR Peru 8:44.6 27:10.0  
93 McCain, Ben SR Peru 8:44.6 27:10.2  
94 Theurer, Kyle JR Jay County 8:50.3 27:27.7  
95 Alvey, Kolby JR Madison-Grant 8:50.4 27:28.2 67
96 Roberts, Gavin JR Elwood Community 8:59.9 27:57.5 68
97 Thornburgh, Todd JR Blackford 9:20.1 29:00.4  
98 Adams, Ashton SO Carroll (Flora) 9:47.8 30:26.4 69
99 Snyder, Nick JR Peru 9:56.2 30:52.5  
100 Rich, Clark SR Carroll (Flora) 10:44.5 33:22.5 70
  Baker, Dane SR Blackford DNF  
  Fisher, Raven SR Mississinewa DNF  
  Harris, Carson SR Southern Wells DNF  
  Meeks, Cole SR Southern Wells DNF  
  Wilhelm, Bryce SR Peru DNF  
  Drennen, Vaughn SR Southern Wells DNF  
  Rowlett, Zach JR Alexandria DNF  
  Barton, Lucas SR Madison-Grant DNF  
  Dorothy, Camden SR Mississinewa DNF  
  Alsup, Jon SR Mississinewa DNF  
  Tristan, Ethan JR Carroll (Flora) DNF  
  Parish, Tony SR Mississinewa DNF  
  Cheek, Macallister SR Oak Hill DNF  
  Linton-Jones, Kris SR Mississinewa DNF  
  Mathis, Aidyn SO Peru DNF  
  Nally, Danny SR Oak Hill DNF  
  Mitchell, Dillon SR Oak Hill DNF  
  Thomas, Braydon SR Peru DNF  
  Tristan, Ward SO Carroll (Flora) DNF  
  Johnson, Tahj SR Oak Hill DNF  
  Huffman, Zak SR Mississinewa DNF