Brown Northeast High School Cross Country Championship Date: 10-19-19   Venue: Goddard Park - Warwick, RI
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Gorevic, Jonah SR Hackley School 4:58.5 15:27.3 1
2 Ehlers, Gavin JR Westhampton Beach 4:59.4 15:30.3 2
3 Carew, Bobby SR Milton 5:02.1 15:38.8 3
4 Diaz, Anthony SR Farmingdale 5:05.3 15:48.7 4
5 Schweitzer, Colin SR Seton Hall 5:06.4 15:51.9 5
6 Harvey, Kevin SR Seton Hall 5:07.6 15:55.7 6
7 Tejeda, Ross JR Milton 5:08.9 15:59.7 7
8 Zerbarini, Matthew SR Island Trees 5:09.0 16:00.1 8
9 Distefano, Brendan JR Hackley School 5:09.1 16:00.6 9
10 Perrillo-Sullivan, Stephen SR Goshen 5:09.4 16:01.3 10
11 Yee, Ted SR Lenox Memorial 5:10.8 16:05.6 11
12 Ryan, Kieran SR Westhampton Beach 5:12.1 16:09.6 12
13 Corcoran, Riley SR Stony Brook School 5:12.3 16:10.4  
14 Zelin, Adam SR Shoreham-Wading River 5:13.6 16:14.3 13
15 Reisch, Sebastian SR Westerly 5:14.2 16:16.1 14
16 Liu, Iram SR McKee/Staten Island Tech 5:14.9 16:18.3 15
17 Johnson, Andrew SR Goshen 5:15.7 16:20.9 16
18 Turo, Nick SR Westerly 5:16.3 16:22.7 17
19 Bautista, Ermel SR Westhampton Beach 5:16.5 16:23.4 18
20 Krawiec, Grant SR Garden City 5:17.2 16:25.6 19
21 Connolly, Jake SR Weymouth 5:17.4 16:26.3 20
22 Makin, Colby SR Westerly 5:18.4 16:29.5 21
23 Henneberger, Scott SR Garden City 5:18.9 16:30.9 22
24 Gizzo, Chris SR Seton Hall 5:19.8 16:33.6 23
25 Noa, Christian SR McKee/Staten Island Tech 5:20.4 16:35.7 24
26 Neilson, Aidan JR Deer Park 5:20.6 16:36.3 25
27 Spencer, James SR Hackley School 5:21.4 16:38.7 26
28 Housey, Darius JR Ludlow 5:21.7 16:39.6 27
29 Hannibal, Gregory JR Goshen 5:23.7 16:45.7 28
30 Young, Colin SR Lenox Memorial 5:24.5 16:48.4 29
31 Rudge, Charlie SR Hackley School 5:25.0 16:49.8 30
32 Paris, Jake SR Taconic 5:25.3 16:50.6 31
33 Sullivan, Christopher JR Milton 5:25.5 16:51.5 32
34 Fondakowski, Nate JR Bishop Guertin 5:26.2 16:53.5 33
35 Jordan, Sean SR Westhampton Beach 5:26.4 16:54.3 34
36 King, Michael SR Prout School 5:26.8 16:55.4 35
37 LaSalla, Jack SR Garden City 5:27.1 16:56.3 36
38 Incardona, Luke SR Seton Hall 5:27.3 16:57.1 37
39 Tallardy, Aaron SR Westerly 5:27.6 16:57.9 38
40 Rifkin, Will SR Hackley School 5:27.9 16:58.8 39
41 Barnes, Ben JR Prout School 5:28.0 16:59.3 40
42 Adam, Maxwell SO Lenox Memorial 5:28.2 16:59.7 41
43 Ferrara, Ben JR Seton Hall 5:28.4 17:00.3 42
44 Liu, Matthew SR Elwood/John Glenn 5:29.1 17:02.5 43
45 Beem, Brian SR Ludlow 5:29.3 17:03.2 44
46 Vassallo, Anthony SR Deer Park 5:29.4 17:03.6 45
47 Affanato, Stephen SR Milton 5:29.7 17:04.4 46
48 Watson, Aiden SR Island Trees 5:29.9 17:05.0 47
49 Phillips, Brian SR Seton Hall 5:30.0 17:05.4 48
50 Girata, Alex JR Bishop Guertin 5:30.2 17:05.9 49
51 Nottebart, Josh SR Pelham 5:30.4 17:06.8 50
52 Collum, Danny JR Seton Hall 5:31.1 17:08.7 51
53 Mejia, Alexander SR Garden City 5:31.4 17:09.6 52
54 Caruolo, Nick SR Prout School 5:31.7 17:10.8 53
55 Kennedy, Patrick SR Milton 5:32.1 17:11.8 54
56 Rampulla, Andrew JR Goshen 5:32.2 17:12.3 55
57 Diglio, Jackson JR Goshen 5:32.6 17:13.5 56
58 Malone, William JR Southampton 5:32.9 17:14.2 57
59 Zeman, Sebastian JR Bishop Guertin 5:33.0 17:14.7 58
60 Rivera, Ryan SR Kearny 5:33.3 17:15.7 59
61 Chausse, Jack SR Prout School 5:34.5 17:19.5 60
62 Slavinskas, John SR Elwood/John Glenn 5:34.8 17:20.2 61
63 Hill, Nyerere SR Bishop Loughlin 5:35.0 17:20.8  
64 Ramundo, PJ JR Pierson 5:35.1 17:21.2 62
65 Rich, Alexander SR Dwight School 5:35.8 17:23.4  
66 DiSilvestro, Lucas SR Prout School 5:36.0 17:23.9 63
67 Glavin, Kenny JR Weymouth 5:36.1 17:24.5 64
68 Carew, John JR Milton 5:36.3 17:25.0 65
69 Mauri, Dean SO Middle Country 5:36.6 17:26.0 66
70 Solis, Jared SR McKee/Staten Island Tech 5:36.8 17:26.5 67
71 Esquivel, Dylan SR Island Trees 5:37.5 17:28.8 68
72 Mraz, Isaiah JR Southold 5:38.1 17:30.4 69
73 Faubert, Tyler SR Westerly 5:38.2 17:31.0 70
74 Gavalas, Artemi SR Southampton 5:38.4 17:31.3 71
75 Solano, Brendan SR Kearny 5:38.5 17:31.7 72
76 Campos-Castro, Miguel SR Goshen 5:39.1 17:33.7 73
77 Rae, Sean SR Farmingdale 5:39.4 17:34.6 74
78 Albanese, Blake SR Goshen 5:39.6 17:35.1 75
79 McCue, Robbie SR Weymouth 5:40.0 17:36.5 76
80 Catano, Dan SR Deer Park 5:40.3 17:37.4 77
81 Fidrocki, Tom SR Weymouth 5:40.5 17:37.9 78
82 Turo, John SR Westerly 5:40.8 17:38.8 79
83 Hanratty, Tyler SR Elwood/John Glenn 5:40.9 17:39.4 80
84 Ortiz, Justin SR Island Trees 5:41.5 17:41.0 81
85 Huang, Jia JR McKee/Staten Island Tech 5:41.7 17:41.6 82
86 Love, Dennis SO Lenox Memorial 5:41.8 17:42.2 83
87 Cowger, Jonathan SR Prout School 5:42.5 17:44.2 84
88 Mobius, Zac SR Southampton 5:42.7 17:44.9 85
89 Olivera, Nick SR Weymouth 5:42.9 17:45.4 86
90 Granados, Kelvin SR Hampton Bays 5:43.1 17:46.1 87
91 Villacres, Brandon SR Kearny 5:43.5 17:47.3 88
92 Gaudiano, Pat SR Weymouth 5:43.7 17:48.1 89
93 Thomas, Daniel JR Deer Park 5:43.9 17:48.5 90
94 Adams, Chris SR Taconic 5:44.6 17:50.7 91
95 Stein, David SR Middle Country 5:45.0 17:51.9 92
96 Guyer, Keegan JR Pierson 5:45.5 17:53.5 93
97 Desilva, Dilhara SR McKee/Staten Island Tech 5:45.9 17:54.7 94
98 Ben-Ezra, David SR Hackley School 5:46.0 17:55.2 95
99 Warren, Emerson SO Bishop Guertin 5:46.3 17:55.9 96
100 Benz, Nate JR Taconic 5:46.4 17:56.4 97
101 Punger, Robert SR Deer Park 5:46.5 17:56.8 98
102 Hanson, Arents JR Hampton Bays 5:46.7 17:57.4 99
103 Cozzolino, Nick JR Westerly 5:46.9 17:57.9 100
104 Williams, Malique SR Bishop Loughlin 5:47.1 17:58.4  
105 Zhang, Prince SR McKee/Staten Island Tech 5:47.2 17:58.9 101
106 McConnell, Nathan SR Prout School 5:47.5 17:59.9 102
107 Xavier, Nick SR Kearny 5:47.9 18:00.9 103
108 Vuoso, Adam JR Garden City 5:48.1 18:01.6 104
109 Ragas, Nicolas SR Garden City 5:48.5 18:02.9 105
110 LaFreniere, Mike SR Taconic 5:48.8 18:03.9 106
111 Doran, Ethan JR Farmingdale 5:49.5 18:06.0 107
112 Touloukian, Harry JR Lenox Memorial 5:50.1 18:07.8 108
113 Jejelava, George JR McKee/Staten Island Tech 5:50.8 18:10.2 109
114 Reyes, Nick SR Middle Country 5:51.6 18:12.5 110
115 Adams, Patrick JR Garden City 5:51.9 18:13.3 111
116 Schwartz, Griffin SR Southampton 5:52.6 18:15.5 112
117 Davis, Andrew SR Hackley School 5:53.2 18:17.6 113
118 Petrizzo, Justin JR Deer Park 5:53.5 18:18.5 114
119 Dufault, Cameron SR Pelham 5:53.8 18:19.4 115
120 Metvier, Brandon JR Bishop Guertin 5:54.1 18:20.4 116
121 Gonzalez, Johnny SR Hampton Bays 5:54.5 18:21.5 117
122 Leger, Maxime SR Lenox Memorial 5:54.7 18:22.0 118
123 Buono, James SO Westhampton Beach 5:54.9 18:22.7 119
124 Bauccio, Paul SR Farmingdale 5:56.6 18:27.9 120
125 Tella, William SR Elwood/John Glenn 5:56.8 18:28.7 121
126 Fawcett, Connor SR Farmingdale 5:57.4 18:30.4 122
127 Mauri, Dominic JR Middle Country 5:57.9 18:32.2 123
128 Rabasco, Thomas SR Taconic 5:58.3 18:33.2 124
129 Kolwaite, Bodhi SR Weymouth 5:59.4 18:36.7 125
130 Kelly, Aidan SR Farmingdale 6:00.3 18:39.6 126
131 Mortimer, Maxwell JR Ludlow 6:00.7 18:40.6 127
132 Kessler, Stephen SR Farmingdale 6:00.9 18:41.3 128
133 Klipstein, Flynn FR Southold 6:01.2 18:42.2 129
134 Dammers, Benjamin JR Island Trees 6:01.7 18:43.8 130
135 Flaccominio, Anthony JR Middle Country 6:02.3 18:45.7 131
136 Meyer, Brandon SR Elwood/John Glenn 6:03.4 18:49.2 132
137 Stavros, Peter SR Elwood/John Glenn 6:03.9 18:50.9 133
138 Rosas, Erick SR Kearny 6:05.4 18:55.4 134
139 Cruz-Sanchez, Bryan SR Westhampton Beach 6:05.7 18:56.2 135
140 Doering, Robert SO Southold 6:05.9 18:56.8 136
141 Williams, Trip SO Pelham 6:06.0 18:57.4 137
142 Lalley, Fritz SR Milton 6:06.3 18:58.1 138
143 Kent, Gabbriel SR Shoreham-Wading River 6:06.5 18:58.8 139
144 Devitt, Ryan SR Elwood/John Glenn 6:06.7 18:59.4 140
145 Blunnie, Conner JR Shoreham-Wading River 6:07.7 19:02.4 141
146 Branco, Nicolas SR Kearny 6:07.8 19:02.8 142
147 Kenney, Brandon SO Pelham 6:08.9 19:06.3 143
148 Blas-Pinto, Alfonso JR Hampton Bays 6:09.2 19:07.3 144
149 Hoyt, James SR Southold 6:09.6 19:08.3 145
150 Goscinski, Jack SO Southold 6:09.9 19:09.5 146
151 Schiavoni, Thomas JR Pierson 6:10.1 19:10.1 147
152 Smith, Nolan SR Taconic 6:10.3 19:10.5 148
153 Bellahrossi, Ryan SR Pelham 6:10.4 19:11.0 149
154 Jablonski, Jacob SR Shoreham-Wading River 6:10.6 19:11.6 150
155 Collins, John Paul SR Ludlow 6:10.8 19:12.1 151
156 Koszalka, Owen SR Southampton 6:12.0 19:15.7 152
157 Carroll, Ely SR Lenox Memorial 6:12.2 19:16.6 153
158 Mack, Jason JR Bishop Guertin 6:14.3 19:23.2 154
159 Pawlowicz, Kenny SR Pelham 6:14.8 19:24.6 155
160 MacConchie, Connor SR Kearny 6:16.6 19:30.1 156
161 Casagrande, Patrick SR Ludlow 6:17.4 19:32.7 157
162 Caulfield, Owen JR Pierson 6:17.8 19:33.9 158
163 Sanabria, Noah JR Hampton Bays 6:18.0 19:34.5 159
164 Filion, Jose SR Bishop Loughlin 6:18.4 19:35.9  
165 Stasiowski, Aaron JR Ludlow 6:18.8 19:37.0 160
166 Sanders, Josh JR Bishop Guertin 6:18.8 19:37.0 161
167 Olsen, Jaden SO Southold 6:20.8 19:43.2 162
168 Sisler, Camden SR Shoreham-Wading River 6:21.2 19:44.3 163
169 Keroack, David SR Ludlow 6:26.0 19:59.4 164
170 Boivin, Jacob SR Southold 6:28.4 20:06.8 165
171 Yardley, Harrison SR Pierson 6:30.1 20:12.1 166
172 Afzal, Taha SR Pelham 6:31.1 20:15.3 167
173 Sadar, Faisal SR Sachem North 6:31.4 20:16.1  
174 Villano, Luca JR Hampton Bays 6:31.8 20:17.4 168
175 Devitt, Matthew SR Elwood/John Glenn 6:39.6 20:41.8  
176 Scala, Rudy SR Westhampton Beach 6:42.8 20:51.6 169
177 Gabriele, Patrick SR Southampton 6:49.4 21:12.0 170
178 Leon, Michael JR Deer Park 7:10.2 22:16.7 171
179 Schaefer, Peter SR Pierson 7:29.1 23:15.3 172
180 Carrier, Dan SR Shoreham-Wading River 7:58.6 24:47.1 173