MSTCA Frank Kelley HS XC Invitational Date: 09-28-19   Venue: Wrentham Developmental Center - Wrentham, MA
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Manyok, Tabon SR Saint Mary's (Lynn) 5:22.1 16:40.8  
2 Davis, Strickland SR Plymouth South 5:25.4 16:51.2  
3 Clarke, Pat JR Plymouth South 5:29.3 17:03.2  
4 Pigott, Matthew SR Sandwich 5:32.1 17:12.1  
5 Farrington, Ned SR Cohasset 5:33.7 17:16.7  
6 DeMayo, Charles SR Melrose 5:39.3 17:34.2  
7 O'Malley, Aidan JR Bishop Stang 5:39.9 17:36.0  
8 Barnes, Colby SR Sturgis East/West Co-Op 5:40.0 17:36.5  
9 Riley, Finn JR Nauset 5:41.5 17:41.1  
10 russell, finn SO Ipswich 5:42.6 17:44.4  
11 Walsh, Pat SR Lynnfield 5:45.3 17:52.9  
12 Stranc, Tyler SR Triton 5:45.6 17:54.0  
13 Taylor, Chris SR Conant 5:45.8 17:54.6  
14 White, Mitchell JR Millis 5:47.0 17:58.1  
15 Grech, Jimmy JR Cohasset 5:47.8 18:00.8  
16 Bernier, Matt JR Conant 5:48.1 18:01.6  
17 Galatis, Steven SO Austin Prep 5:48.6 18:03.2  
18 Vitello, Ethan SO Conant 5:52.4 18:15.0  
19 Burfiend, Thomas JR North Shore 5:53.6 18:18.7  
20 McBirney, Kevin JR East Bridgewater 5:54.7 18:22.2  
21 Stawasz, Benjamin JR Bishop Guertin 5:57.4 18:30.6  
22 Bukhari, Faraaz SR Bedford 5:57.5 18:30.8  
23 Doyle, Keillan JR Scituate 5:58.5 18:33.9  
24 Lavender, Andrew SO Dracut 5:59.1 18:35.8  
25 Pranga, Jeremiah SO Nauset 5:59.3 18:36.5  
26 Sullivan, Daniel JR Bishop Stang 6:00.1 18:38.8  
27 Carroll, Joe JR Cohasset 6:00.9 18:41.3  
28 Aristi, Cole SR Fitch 6:01.5 18:43.4  
29 Madden, Mike JR Lynnfield 6:03.4 18:49.3  
30 Gamble, Jack SO Sturgis East/West Co-Op 6:03.6 18:49.9  
31 Calsson, Ben SO Nauset 6:04.4 18:52.4  
32 Astrofsky, John JR Lynnfield 6:05.9 18:56.8  
33 Parrent, Sean JR Sturgis East Charter 6:06.6 18:59.0  
34 Andre, Drew SR Sturgis East/West Co-Op 6:08.1 19:03.6  
35 Bokhiria, Raj SO Fitch 6:08.2 19:04.0  
36 Weinhold, Ethan JR Conant 6:08.9 19:06.3  
37 Chidley, Benjamin SO Fitch 6:10.0 19:09.7  
38 Belmont, Nathaniel SR Norfolk County Agricultur 6:10.2 19:10.3  
39 Pierce, Trevor SR Conant 6:11.0 19:12.8  
40 Dill, Aidan SR Nauset 6:11.3 19:13.7  
41 Shaughnessy, Owen SR Old Rochester 6:14.3 19:22.9  
42 Norton, Kieran SR Nauset 6:14.5 19:23.7  
43 Riley, Carson SO Fitch 6:14.9 19:24.9  
44 St. Louis, Lucas JR Dracut 6:15.1 19:25.6  
45 Mattey, Burke JR Cohasset 6:15.3 19:26.3  
46 Geoghegan, Finn SR Scituate 6:16.8 19:30.7  
47 Blake, Christopher SO Austin Prep 6:17.3 19:32.4  
48 Etheridge, Max SR Sturgis East Charter 6:18.7 19:36.7  
49 Kirchner, Carsen FR Cold Spring Harbor 6:19.1 19:38.1  
50 Brown, Ajia SR Fitch 6:19.6 19:39.4  
51 Rozamus, Tal JR Bedford 6:19.9 19:40.5  
52 Mormando , John SO Conant 6:20.1 19:41.0  
53 Galvin, Alexander JR Dennis-Yarmouth 6:20.9 19:43.7  
54 Trask, Joe SR East Bridgewater 6:22.2 19:47.6  
55 Scolponeti, Joseph JR Millis 6:22.7 19:49.1  
56 Edgar, Michael SO Cold Spring Harbor 6:23.0 19:50.0  
57 Randall, Conner SR Tri-County RVT 6:23.6 19:51.9  
58 Cooley, Ryan FR Norfolk County Agricultur 6:24.2 19:53.8  
59 Pifko, Sam SR Lynnfield 6:24.4 19:54.4  
60 Colby, Joseph JR Sturgis East Charter 6:24.7 19:55.3  
61 Wang, Alan SR Bedford 6:25.0 19:56.4  
62 Cole, Luke SR Pentucket 6:25.5 19:57.8  
63 Barmashi, Steven SR Bourne 6:26.0 19:59.4  
64 Liani, Nick JR Ipswich 6:26.1 19:59.6  
65 Shinnick, Declan JR Sturgis East Charter 6:26.6 20:01.2  
66 Dreher, Mike JR Lynnfield 6:27.1 20:02.8  
67 Powers, Mitchell JR Pentucket 6:28.6 20:07.4  
68 Keller, Henry SR Pentucket 6:28.8 20:08.1  
69 Rogers, Michael JR Bedford 6:28.9 20:08.5  
70 Hamilton, Connor SR Arlington Catholic 6:29.2 20:09.3  
71 Steverman, Tucker SR Scituate 6:29.7 20:10.8  
72 Bennardo, Zachary SR Cold Spring Harbor 6:30.4 20:13.0  
73 Hutchinson, Tyler SR Nauset 6:30.7 20:14.0  
74 Egarr-Harris, Jayden JR Sandwich 6:30.8 20:14.3  
75 Levorce, Darren SR Sandwich 6:31.5 20:16.4  
76 White, Corey JR Norfolk County Agricultur 6:32.0 20:18.0  
77 Colville, Julian SR Ipswich 6:32.2 20:18.6  
78 Ferreira, Nick JR Groton-Dunstable 6:32.9 20:20.9  
79 Metvier, Brandon SO Bishop Guertin 6:33.2 20:21.8  
80 Consoletti, Alessio JR Bishop Stang 6:36.2 20:31.0  
81 Carlton, Wyatt JR Ipswich 6:38.7 20:38.9  
82 Doherty, Michael SO Austin Prep 6:39.7 20:41.8  
83 Osbahr, Sean SO Saint Mary's (Lynn) 6:39.8 20:42.2  
84 Wright, Malachy SR Bedford 6:40.3 20:43.8  
85 Sierra, Cross JR Bourne 6:40.3 20:43.9  
86 Nee, Gunnar JR Cohasset 6:40.5 20:44.5  
87 Adams, Toby FR Ipswich 6:40.5 20:44.5  
88 MacDermid, Daniel JR Sturgis East Charter 6:41.0 20:46.1  
89 Soriano, Jake JR Lynnfield 6:41.6 20:47.7  
90 Clauson, Samuel FR Bishop Guertin 6:41.7 20:48.2  
91 wertz, paul SO Ipswich 6:41.9 20:48.8  
92 Sanders, Josh SO Bishop Guertin 6:42.4 20:50.5  
93 McDonald, Ethan FR Groton-Dunstable 6:42.8 20:51.6  
94 Zisserson, Theodore JR Rising Tide 6:43.6 20:54.1  
95 Crotty, Aidan JR Bedford 6:43.9 20:55.0  
96 Lane, Alexander JR Bourne 6:44.5 20:57.0  
97 Bergner, Isaac SR Ipswich 6:44.6 20:57.2  
98 Greenberg , Charlie JR Pentucket 6:45.1 20:58.9  
99 Caruso, Jerry SR Austin Prep 6:46.5 21:03.1  
100 Kaplan, Griffin SO Tri-County RVT 6:46.6 21:03.5  
101 Stark , Dexter JR Pentucket 6:47.4 21:05.9  
102 Crawford-Eng, George FR Bishop Guertin 6:48.1 21:07.9  
103 McIntrye, Daniel FR Conant 6:48.4 21:09.1  
104 Huang, Jason SO Groton-Dunstable 6:49.1 21:11.2  
105 Curry, Matthew SO Old Rochester 6:49.2 21:11.4  
106 Duffy, Brenden SO Riverview 6:50.1 21:14.4  
107 Burke, Brendan JR Scituate 6:50.4 21:15.1  
108 Lennon, Riley SR Innovation Academy 6:50.5 21:15.5  
109 Horgan, Jacob SR Riverview 6:50.6 21:15.9  
110 Briggs, John JR Lynnfield 6:50.9 21:16.9  
111 Brown, James SR Arlington Catholic 6:51.0 21:17.2  
112 Moniz, Dylan SR Somerset-Berkley 6:51.4 21:18.2  
113 Rich, Aidan SR Pentucket 6:51.6 21:19.1  
114 Dewane, Joseph SO Bishop Guertin 6:51.8 21:19.5  
115 Gladu, Mickey JR Riverview 6:52.3 21:21.1  
116 Linton, Derik SR Innovation Academy 6:53.3 21:24.1  
117 Nosal, Oliver JR Bedford 6:53.9 21:26.0  
118 Dennison, Cole JR Old Rochester 6:54.0 21:26.4  
119 Kazmer, Josh SR Austin Prep 6:54.4 21:27.6  
120 Elward, Nick FR Ipswich 6:55.4 21:30.8  
121 Lessard, Pierre JR Innovation Academy 6:55.8 21:31.9  
122 Clinton, Liam SO Groton-Dunstable 6:56.1 21:32.9  
123 Bilski, Stephen SR Sturgis East/West Co-Op 6:56.2 21:33.3  
124 Reid, Max JR Sturgis East Charter 6:56.9 21:35.3  
125 Romano, Cameron SO Dracut 6:57.0 21:35.6  
126 Griebel, Derek FR Bishop Guertin 6:57.2 21:36.3  
127 Costa, Nathan JR Somerset-Berkley 6:57.4 21:36.9  
128 Dill, Josiah SO Sturgis East Charter 6:57.4 21:37.0  
129 Papaleo, Adrian FR Cold Spring Harbor 6:57.9 21:38.4  
130 Morra, Michael SO North Shore 6:58.4 21:39.9  
131 Nagalingam, Dravin SR Wayland 6:58.4 21:40.2  
132 Thompson, William FR Bishop Guertin 6:58.5 21:40.5  
133 Wizboski, Eric JR Bishop Guertin 6:59.6 21:43.9  
134 Jones , Cam JR Pentucket 7:00.5 21:46.6  
135 Chapman, Liam SO Bishop Guertin 7:00.6 21:46.8  
136 Olson, Matt JR Triton 7:00.7 21:47.1  
137 Johnson, Aidan SR Bishop Guertin 7:01.4 21:49.5  
138 Peruzzi, Robert JR Millis 7:01.5 21:49.9  
139 Dulling, Nick JR Melrose 7:02.1 21:51.7  
140 Bryant , Daniel SR Conant 7:02.2 21:51.9  
141 McCain, Colton JR Millis 7:02.5 21:53.0  
142 Kolilias, Chris JR North Shore 7:03.2 21:54.9  
143 Doyle, Deaglan JR North Shore 7:03.3 21:55.2  
144 DeGowin, Aidan SO Sturgis East/West Co-Op 7:04.1 21:57.9  
145 Kirk, Max SO Manchester Essex 7:04.5 21:59.0  
146 Papaleo, Justin SO Cold Spring Harbor 7:04.7 21:59.5  
147 McCain , JJ FR Millis 7:05.1 22:00.8  
148 Goode, Brayden FR Bishop Guertin 7:06.1 22:03.9  
149 Gigliotti, Michael SO Bishop Guertin 7:06.7 22:05.9  
150 Hebert, Charlie SO Innovation Academy 7:07.1 22:07.0  
151 Griego, Garret FR Bishop Guertin 7:07.4 22:08.1  
152 Carpenter, Teague SO Bishop Guertin 7:07.7 22:08.9  
153 Kettani, Adam SR Riverview 7:07.7 22:09.0  
154 Smith, Mark SO Bourne 7:08.3 22:11.0  
155 Allen, Jared JR Rockland 7:08.4 22:11.0  
156 Geoghegan, Owen JR Scituate 7:09.2 22:13.6  
157 Tadbiri, Kian SO Sturgis East Charter 7:09.3 22:13.8  
158 Miller, John JR Bedford 7:09.4 22:14.2  
159 Kefallinos, Sam SR Cohasset 7:10.3 22:17.0  
160 McCoy, Michael SO Cold Spring Harbor 7:10.5 22:17.8  
161 Fernandez, Anthony FR Bishop Guertin 7:10.7 22:18.2  
162 Spero, Owen SR Melrose 7:11.1 22:19.5  
163 Campbell, Kenny JR Dennis-Yarmouth 7:12.4 22:23.6  
164 Javid, Haseeb SR Bourne 7:12.7 22:24.4  
165 smith, parker SO Ipswich 7:13.1 22:25.7  
166 Wolterbeek, Karel SO Conant 7:14.4 22:29.8  
167 darke, benjamin JR Ipswich 7:16.3 22:35.8  
168 Scanlon, Tyler FR Somerset-Berkley 7:16.8 22:37.2  
169 Merkel, Alex JR Innovation Academy 7:17.3 22:38.9  
170 Kelly, Braden JR Somerset-Berkley 7:17.9 22:40.8  
171 Edgar, Thomas SR Cold Spring Harbor 7:19.6 22:46.1  
172 Casey, Jack SO Bishop Guertin 7:19.7 22:46.2  
173 Steele, Anthony JR Old Rochester 7:21.7 22:52.4  
174 Ponce, Maximilian SO North Shore 7:22.7 22:55.5  
175 Marto, Zachary JR Wayland 7:22.8 22:55.8  
176 Baker, Liam SR Bishop Stang 7:24.4 23:00.8  
177 Zeman, Noah FR Bishop Guertin 7:25.1 23:03.0  
178 Doggett, Will SO Tri-County RVT 7:25.3 23:03.7  
179 Hann, Declan FR Groton-Dunstable 7:25.9 23:05.4  
180 Ball, Owen SO Sturgis East/West Co-Op 7:26.0 23:05.9  
181 Urchuk, Dan JR Melrose 7:26.2 23:06.5  
182 Zanelotti, Elijah FR Innovation Academy 7:26.4 23:07.1  
183 Heffernan, Michael JR North Shore 7:26.5 23:07.3  
184 Dufault, Will SR Sturgis East Charter 7:31.1 23:21.8  
185 Conroy, Kaiden JR Somerset-Berkley 7:32.1 23:24.7  
186 Radi, Ahmad JR Bedford 7:34.0 23:30.7  
187 Darcy, Christopher SR Bourne 7:39.2 23:46.8  
188 Angland, Miles JR Riverview 7:41.6 23:54.2  
189 Onishi, Thomas SO Groton-Dunstable 7:41.6 23:54.5  
190 Gregory, Eamon JR Conant 7:43.3 23:59.6  
191 Hurney, Ben JR Millis 7:44.8 24:04.2  
192 O'Neil , Trent FR Conant 7:44.9 24:04.4  
193 DiCicco, Benjamin FR Groton-Dunstable 7:45.1 24:05.3  
194 Cruz, Nathan SO Groton-Dunstable 7:46.1 24:08.3  
195 Zorn, Jack SO North Shore 7:47.1 24:11.3  
196 Erdmann, Tyler JR Manchester Essex 7:47.7 24:13.1  
197 Streck, Colin SO Millis 7:52.3 24:27.7  
198 Koosa, Lucas SO Bourne 7:54.4 24:34.0  
199 Ivil, Robert JR Rockland 7:56.5 24:40.5  
200 Wagner, Brady JR North Shore 7:58.8 24:47.8  
201 Vento, John Nantucket 8:01.6 24:56.5  
202 Langone, Christopher SR Bedford 8:05.8 25:09.5  
203 Norton, Arthur JR Rockland 8:08.8 25:18.9  
204 Buschfrers, Cedric JR North Shore 8:10.5 25:24.0  
205 Fleming, Matt SO Riverview 8:11.5 25:27.1