The Championships (5StarSAC) Date: 10-20-18   Venue: Flagler Palm Coast - Bunnell, FL
Events
Men's Events Women's Events
Boys 5k Run CC JV Girls 5k Run CC Varsity
Boys 5k Run CC Varsity Girls 5k Run CC JV
Girls 5k Run CC Varsity Team Scores

SAC

Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:41:51 20:22 53 3 4 6 19 21 24 27
2 1:42:48 20:33 56 1 5 8 14 28 31 32
3 1:46:48 21:21 87 7 9 16 26 29 30 33
4 Lake Mary 1:46:32 21:18 92 2 12 17 25 36 44 45
5 1:51:00 22:12 121 10 11 20 34 46 47 48
6 1:51:20 22:16 129 13 18 23 37 38 39 42
7 2:05:04 25:00 174 15 22 35 50 52    
8 2:04:35 24:55 224 40 41 43 49 51    

5Star

Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:46:27 21:17 34 1 6 7 9 11 12 13
2 1:52:55 22:35 77 2 8 16 24 27 43 52
3 1:56:14 23:14 98 10 19 20 23 26 30 36
4 1:54:50 22:58 103 3 5 17 38 40 48 49
5 1:56:21 23:16 114 4 14 18 37 41 44 51
6 1:57:51 23:34 118 15 21 25 28 29 31 32
7 2:03:52 24:46 174 22 33 35 39 45 53 55
8 2:09:30 25:54 219 34 42 46 47 50 54  
Girls 5k Run CC Varsity Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Hyde, Chloe SR Lake Brantley 6:05.7 18:56.4 1
2 Bodrato, Mya SR Lake Mary 6:10.2 19:10.3 2
3 Bahr, Elayna SR Winter Springs 6:12.5 19:17.4 3
4 Wells, Caroline SO Winter Springs 6:14.5 19:23.7 4
5 Gayton, Samantha SR Spruce Creek 6:18.1 19:34.9 1
6 Stevens , jordan SR Lake Brantley 6:21.5 19:45.4 5
7 Czurak, Mackenzie SR Winter Springs 6:25.9 19:59.0 6
8 Davis, Jeanne JR Oviedo 6:30.0 20:11.9 7
9 Klingenberg, Ashley SR Lake Brantley 6:34.5 20:25.7 8
10 Davis, Joyce JR Oviedo 6:37.7 20:35.8 9
11 Rhodes, Megan SR Lyman 6:39.7 20:41.9 10
12 Guilbeau, Karis SO Lyman 6:41.1 20:46.4 11
13 Williams, Jada JR Flagler Palm Coast 6:41.2 20:46.5 2
14 Erikson, Evie SR Lake Mary 6:41.5 20:47.6 12
15 Schlageter, Emma JR New Smyrna Beach 6:44.3 20:56.1 3
16 Rodd, Kaylee SR Hagerty 6:44.7 20:57.6 13
17 Powell, Emma SR Lake Brantley 6:46.7 21:03.7 14
18 St. Angelo, Juliet JR Lake Howell 6:47.1 21:05.1 15
19 Aune, Amalie JR Oviedo 6:49.3 21:11.9 16
20 Labrato, Christina SR Lake Mary 6:50.0 21:14.1 17
21 Bronson, Madelyn SR Mainland 6:51.1 21:17.4 4
22 Carter, Riley JR New Smyrna Beach 6:51.9 21:19.8 5
23 Pyros, Rachel SR Hagerty 6:52.1 21:20.6 18
24 Cooksey, Paige SR Spruce Creek 6:52.5 21:21.9 6
25 Arterburn, Kennedy JR Winter Springs 6:53.7 21:25.5 19
26 Megge, Payton JR Spruce Creek 6:58.2 21:39.3 7
27 McCullen, Jessica SO Lyman 6:59.3 21:42.8 20
28 Duprat, Moriah SR Flagler Palm Coast 7:00.2 21:45.6 8
29 Doyle, Susie JR Winter Springs 7:00.4 21:46.1 21
30 Chhy, Emely JR Lake Howell 7:01.1 21:48.4 22
31 Tanner, Sophie JR Spruce Creek 7:01.8 21:50.8 9
32 Collins, Kimberly JR Seabreeze 7:02.5 21:52.9 10
33 Murray, Katelyn SR Spruce Creek 7:05.0 22:00.5 11
34 Cantlay, Andi SR Spruce Creek 7:05.0 22:00.6 12
35 Nelson, Bailey SR Spruce Creek 7:06.3 22:04.8 13
36 Hawryluk, Grace SR Mainland 7:06.6 22:05.6 14
37 Muse, Kamryn SR Hagerty 7:06.8 22:06.3 23
38 Birchard, Paige JR Winter Springs 7:07.2 22:07.5 24
39 Lantz, Sofia SR Lake Mary 7:07.5 22:08.3 25
40 Broitman, Leola JR Oviedo 7:07.8 22:09.3 26
41 Skelton, Madison SR DeLand 7:09.1 22:13.5 15
42 Vanness, Kiley JR Winter Springs 7:10.8 22:18.5 27
43 Powers, Kortnee SR Pine Ridge 7:13.0 22:25.6  
44 Fulton, Ayanna SR Flagler Palm Coast 7:15.4 22:32.8 16
45 Miller, Emma SR Lake Brantley 7:16.9 22:37.4 28
46 Atkins, Addie JR Oviedo 7:17.8 22:40.3 29
47 Hickey, Caroline JR Oviedo 7:18.0 22:41.1 30
48 Park, Alexandra JR Lake Brantley 7:18.2 22:41.5 31
49 Panek, Geonna SR Lake Brantley 7:18.6 22:42.8 32
50 Ayup, Selina SR Oviedo 7:19.2 22:44.8 33
51 Vance, Jane SR Lyman 7:20.5 22:48.7 34
52 Jablon, Bethany JR Oviedo 7:23.8 22:58.9  
53 Squiteri, Kayla SR New Smyrna Beach 7:24.2 23:00.3 17
54 Kuykendall, Sara SR Oviedo 7:26.3 23:06.7  
55 Zapata, Isabela JR Lake Howell 7:27.8 23:11.4 35
56 Gates, Holly SR Lake Mary 7:28.0 23:12.0 36
57 Elder, Jordan SR Mainland 7:31.1 23:21.7 18
58 Halcom, Abigail SO Winter Springs 7:32.1 23:24.7  
59 Riley, Taryn SO Hagerty 7:32.1 23:24.9 37
60 Harris, Charlotte SO Seabreeze 7:32.5 23:26.1 19
61 Chandler, Lydia SO Seabreeze 7:33.1 23:27.8 20
62 Dunn, Cheyenne SR DeLand 7:33.1 23:28.0 21
63 Fuentes, Yami SO Taylor 7:33.5 23:29.3 22
64 Plescha, Julia SR Hagerty 7:34.2 23:31.3 38
65 Flowers, Naomi SO Winter Springs 7:34.6 23:32.5  
66 Messenger, Kayla SR Hagerty 7:35.4 23:35.1 39
67 Stromberg, Allison SO Seminole (Sanford) 7:35.8 23:36.3 40
68 Brooks, Shannen SR Seabreeze 7:36.8 23:39.3 23
69 Karamanis, Katerina SR Seminole (Sanford) 7:37.3 23:41.0 41
70 Landry, Brielle SR Flagler Palm Coast 7:37.4 23:41.2 24
71 Medina-Torres, Amanda JR Hagerty 7:37.4 23:41.3 42
72 Koshiol, Abigail SR DeLand 7:38.7 23:45.2 25
73 Lubbe, Tanya SR Seabreeze 7:39.8 23:48.8 26
74 Puentes, Ashley SR Flagler Palm Coast 7:46.4 24:09.2 27
75 Nunn, Emilee SR DeLand 7:47.1 24:11.5 28
76 Toledo, Emma SR DeLand 7:48.0 24:14.1 29
77 Striegel, Mia SR Seabreeze 7:48.2 24:14.9 30
78 Torres, Vanessa SR DeLand 7:48.9 24:17.1 31
79 Berrios, Derartu SR Seminole (Sanford) 7:49.1 24:17.7 43
80 Matteson, Rachel SR Pine Ridge 7:50.6 24:22.2  
81 Stadtler, Rachel SR DeLand 7:53.2 24:30.4 32
82 Alejo, Vanessa FR Taylor 7:53.4 24:30.9 33
83 Koehler, Jordan SR University (OC) 7:54.9 24:35.8 34
84 Ross, Haley 8 Taylor 7:56.2 24:39.7 35
85 Anderson, Kyla SO Seabreeze 7:56.6 24:41.1 36
86 O'Neal-Underwood, Madelynn SR Pine Ridge 7:56.7 24:41.2  
87 Katie, Mahon SR Mainland 7:57.5 24:43.8 37
88 Hinkle, Julia SR New Smyrna Beach 7:58.0 24:45.2 38
89 Winn, Lyra SR Lake Mary 7:58.3 24:46.1 44
90 Perry, Brooke SR Lake Mary 7:58.7 24:47.5 45
91 Fuentes, Ashley 7 Taylor 7:59.4 24:49.7 39
92 Bramlage, Christina SR New Smyrna Beach 7:59.4 24:49.7 40
93 Bernadette, DeBerri SR Mainland 8:00.7 24:53.5 41
94 Bonck, Emily SR Hagerty 8:01.5 24:56.2  
95 Swift, Ezaria SR Lyman 8:02.9 25:00.4 46
96 Williams, Brooke SR University (OC) 8:03.7 25:03.0 42
97 Shilson, Emily JR Lyman 8:04.9 25:06.8 47
98 Oberschlake, Zoe SO Lyman 8:06.5 25:11.7 48
99 Pounds, Emily SR Lake Mary 8:06.5 25:11.7  
100 Currier, Katrina SR Seminole (Sanford) 8:07.9 25:16.1 49
101 Olsen, Haley SR Flagler Palm Coast 8:08.6 25:18.2 43
102 Ward, Riley SR Lake Mary 8:09.6 25:21.3  
103 Walker, Karli SO DeLand 8:10.9 25:25.4  
104 Roemmelt, Megan SO DeLand 8:11.1 25:26.0  
105 Yu, Li SR Lyman 8:11.3 25:26.7  
106 Coleman, Catherine JR Seabreeze 8:11.6 25:27.5  
107 Velez, Alicia SR DeLand 8:12.2 25:29.4  
108 Angel, Khrino SR Mainland 8:15.0 25:38.1 44
109 Wallace, Kristan JR Seabreeze 8:24.0 26:06.1  
110 Gonzalez, Marisa SO Seabreeze 8:29.1 26:21.9  
111 Ramos, Ava FR Taylor 8:29.5 26:23.2 45
112 Reynolds, Genevieve SR University (OC) 8:30.8 26:27.3 46
113 Bell, Alyssa JR University (OC) 8:31.3 26:28.9 47
114 Smith, Shannon JR New Smyrna Beach 8:34.0 26:37.0 48
115 Rieber, Ruth SO New Smyrna Beach 8:38.6 26:51.5 49
116 Mansfield, Jordyn SR University (OC) 8:40.1 26:56.1 50
117 Jenkins, Halie SR Lake Brantley 8:41.9 27:01.8  
118 Troutman, Lauren JR Mainland 8:44.0 27:08.3 51
119 Casimir, McKenna SO Flagler Palm Coast 8:44.0 27:08.4 52
120 Prostak, Madalyn JR Lake Howell 8:45.1 27:11.6 50
121 Gilbert, Hannah SO Mainland 8:45.2 27:12.0  
122 Jennings, Jade SR Mainland 8:49.4 27:24.9  
123 Chaves, Cheyenne 8 Taylor 8:54.3 27:40.1 53
124 Eshbaugh, Ella SO Seminole (Sanford) 8:55.7 27:44.5 51
125 Lookingbill, Theresa SR University (OC) 8:57.4 27:49.9 54
126 Hass, Jessica SR New Smyrna Beach 8:58.7 27:54.0  
127 West, Cierra SR Oviedo 9:03.9 28:10.1  
128 Boyle, Megan SR Deltona 9:05.0 28:13.4  
129 Ramos, Amya 8 Taylor 9:10.4 28:30.3 55
130 Klein, Summer SR Mainland 9:15.2 28:45.2  
131 Arreola, Laisha JR Taylor 9:17.7 28:53.1  
132 Narvaez, Rachel SR Lake Brantley 9:19.7 28:59.2  
133 Rodriguez, Ruth JR Flagler Palm Coast 10:05.6 31:21.9  
134 Corso, Josie SR New Smyrna Beach 10:09.8 31:34.8  
135 Little, Olivia JR Lake Howell 10:14.2 31:48.6 52
136 Hagstrom, Marion SR Taylor 10:28.3 32:32.4  
Girls 5k Run CC JV Team Scores

SAC

Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 2:05:12 25:02 21 1 2 3 5 10 13 14
2 Lake Mary 2:11:34 26:18 41 6 7 8 9 11 19 20
3 2:16:10 27:14 64 4 12 15 16 17 18 21

5Star

Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:59:09 23:49 15 1 2 3 4 5 6 7
2 2:18:50 27:46 62 9 10 11 15 17 18 19
3 2:25:15 29:03 79 8 13 16 20 22 23  
4 2:40:14 32:02 125 14 21 27 28 35 39  
5 2:42:11 32:26 133 12 25 29 31 36 38  
6 2:47:10 33:26 145 24 26 30 32 33 34 37
Girls 5k Run CC JV Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Lemus, Ashley SO Spruce Creek 7:20.8 22:49.7 1
2 Wheatley, Rachel JR Spruce Creek 7:39.2 23:46.9 2
3 Annesi, Rachel SO Spruce Creek 7:40.2 23:49.9 3
4 Shams, Bailey JR Oviedo 7:40.5 23:50.8 1
5 Lopes, Gabriela SR Spruce Creek 7:44.6 24:03.5 4
6 Nolte, Jessica JR Oviedo 7:49.0 24:17.4 2
7 Fruhwirth, Danielle SO Oviedo 7:54.0 24:32.8 3
8 Riggins, Desiree SO Spruce Creek 7:56.2 24:39.8 5
9 Simmons, Jewel SO Spruce Creek 7:59.0 24:48.5 6
10 Tolbert, Anna JR Spruce Creek 8:03.3 25:01.6 7
11 Swartzlander, Kinsley SO Spruce Creek 8:08.2 25:17.1  
12 Pineda, Dianna SO Deltona 8:09.0 25:19.4  
13 Wilken-Yoder, Kathe JR Hagerty 8:17.6 25:46.1 4
14 Singer, Danielle JR Oviedo 8:20.3 25:54.5 5
15 Affan, Ariel SR DeLand 8:22.2 26:00.4 8
16 Szynaka, Bella JR Winter Springs 8:23.8 26:05.6  
17 Piccola, Karlee SO Spruce Creek 8:23.9 26:05.9  
18 Whalen, Allison SR Lake Mary 8:23.9 26:05.9 6
19 Zulywitz, Sydney SR Lake Mary 8:24.0 26:06.2 7
20 Freeman, Jessie SR Lake Mary 8:27.0 26:15.3 8
21 Bunn, Marina SR Spruce Creek 8:27.5 26:16.9  
22 Mclin, Isabel SR Seabreeze 8:29.2 26:22.2 9
23 Gould, Jenna SR Lake Mary 8:29.7 26:23.9 9
24 Turner, Sarah SO Winter Springs 8:31.8 26:30.5  
25 Falisi, Sofia SR Oviedo 8:34.1 26:37.4 10
26 Guidroz, Suzi SR Lake Mary 8:36.1 26:43.7 11
27 Skidmore, Isabella JR Hagerty 8:36.9 26:46.1 12
28 Compher, Ainsley SO Oviedo 8:41.1 26:59.2 13
29 Cawood, Jamie SR Seabreeze 8:42.6 27:04.0 10
30 Theis, Natalie JR Spruce Creek 8:44.0 27:08.3  
31 Owji, Nikki SO Oviedo 8:46.1 27:14.8 14
32 Burke, Hannah SR Seabreeze 8:46.6 27:16.3 11
33 Cortes, Gabriela SO Pine Ridge 8:51.4 27:31.3 12
34 Correa, Jazmyn SR Oviedo 8:52.7 27:35.3  
35 Collins, Abby JR Winter Springs 8:53.3 27:37.1  
36 Homann, Sina JR Hagerty 8:54.1 27:39.7 15
37 Lakkisbiggs, Torie JR Spruce Creek 8:56.2 27:46.2  
38 Galarza, Alanna SO DeLand 8:57.3 27:49.4 13
39 Turner, Isabela SO Hagerty 8:58.4 27:53.1 16
40 Burnsed, Faith SR Spruce Creek 8:59.7 27:57.0  
41 Thompson, Charissa SO Hagerty 9:02.4 28:05.5 17
42 Kimball, Kyra SR Hagerty 9:03.6 28:09.0 18
43 Caffrey, Sophia SR Oviedo 9:06.8 28:19.0  
44 Marchese, Brie SR Spruce Creek 9:10.9 28:31.8  
45 DellaCava, Brynna SR Lake Mary 9:11.0 28:32.1 19
46 Sara, Graf SR Mainland 9:13.4 28:39.6 14
47 Miskiv, Isabella SR Lake Mary 9:13.9 28:41.1 20
48 Hupton, Jasmine SO Lyman 9:13.9 28:41.2  
49 Higgs, MacKenzie JR Seabreeze 9:16.1 28:48.0 15
50 Lee, Georgia JR DeLand 9:16.7 28:49.8 16
51 Fruhwirth, Sydney SR Oviedo 9:20.2 29:00.8  
52 O'Brien, Leyna SO Seabreeze 9:26.4 29:20.0 17
53 Koesler, Madison JR Lyman 9:29.1 29:28.4  
54 Mouton, Sarah SO Hagerty 9:32.0 29:37.2 21
55 VanDoorn, Kayla SR Seabreeze 9:34.3 29:44.5 18
56 Lasic, Ananstasia SO Spruce Creek 9:37.7 29:55.0  
57 Andre, Schneiding JR Lyman 9:41.4 30:06.5  
58 Vicioso, Valerie SR Oviedo 9:47.9 30:27.0  
59 Massebeau, Sophia JR Seabreeze 9:49.6 30:32.1 19
60 Panda, Alyssa SR DeLand 9:53.7 30:44.8 20
61 Fam, Karen SR Mainland 9:55.9 30:51.7 21
62 Fain, Grace SO Deltona 10:04.3 31:17.9  
63 Um, Taehee JR Oviedo 10:04.5 31:18.4  
64 McLoughlin, Brianna SR Seabreeze 10:06.7 31:25.3  
65 Longoria, Jazmin SO DeLand 10:15.2 31:51.6 22
66 Heiss, Aubrey JR DeLand 10:19.8 32:05.8 23
67 Whitley, Aaryn SR Spruce Creek 10:22.0 32:12.8  
68 Gonzalez, Lluvia SR Taylor 10:24.9 32:21.7 24
69 Hoover, Samantha SR Pine Ridge 10:28.4 32:32.7 25
70 Renteria, Vanessa SO Taylor 10:30.6 32:39.6 26
71 Mudra, Milana SR Oviedo 10:31.0 32:40.9  
72 Newby, Brianna SO Flagler Palm Coast 10:34.4 32:51.2  
73 Katsikos, Madison SO Mainland 10:34.9 32:52.8 27
74 De Benedet, Ashley JR Mainland 10:37.7 33:01.5 28
75 Diaz, Ana SR Lake Mary 10:41.9 33:14.5  
76 Cochran, Sophia SO Pine Ridge 10:42.3 33:15.9 29
77 Gonzalez, Jessica SR Taylor 10:43.8 33:20.4 30
78 Niewald, Abby SO Spruce Creek 10:44.8 33:23.6  
79 Cullison, Olivia SR Oviedo 10:47.6 33:32.4  
80 Guimond, Kristen SR Pine Ridge 10:51.7 33:45.2 31
81 Rodriguez, Adriannie SR University (OC) 10:53.2 33:49.8  
82 Bueno, Jessica SR Taylor 11:01.9 34:16.8 32
83 Denova, Juliana SR Taylor 11:07.0 34:32.5 33
84 Beltran, Bianca JR Taylor 11:09.9 34:41.5 34
85 Rimini, Mar'kia SR Mainland 11:12.2 34:48.9 35
86 Galloway, Adrice SR Oviedo 11:16.0 35:00.4  
87 McCullen, Madeline SR Pine Ridge 11:17.9 35:06.3 36
88 Aguirre, Giselle SR Taylor 11:20.3 35:13.9 37
89 Thomas, Imani SR Pine Ridge 11:28.8 35:40.4 38
90 LeRoux, Alice JR Spruce Creek 11:35.2 36:00.2  
91 Sederapolous, Lexi SR Lake Mary 11:37.2 36:06.5  
92 Boyle, Kaitlyn SR Lake Mary 11:37.3 36:06.8  
93 Hooper, Alexis SR Seabreeze 11:37.4 36:07.2  
94 Jones, Megan JR Mainland 11:45.4 36:32.1 39
95 Hahn, Taylor SR Lake Mary 11:48.7 36:42.3  
96 Dillon, Jordyn SR University (OC) 12:47.0 39:43.3  
97 Keller, Kiley JR Seabreeze 13:14.0 41:07.4  
98 Metani, Vesa SO Seabreeze 13:15.3 41:11.2  
99 Mendoza, Emily SR Taylor 13:23.3 41:36.0  
100 Eggleston, Anja JR Seabreeze 13:28.5 41:52.2  
Boys 5k Run CC JV Team Scores

SAC

Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:36:04 19:12 21 1 2 3 4 11 12 13
2 1:37:40 19:32 35 5 6 7 8 9 15 16
3 Lake Mary 1:50:20 22:04 96 14 19 20 21 22 23 28
4 1:53:18 22:39 102 10 17 24 25 26 27 30
5 Crooms Academy 2:15:19 27:03 143 18 29 31 32 33    

5Star

Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:42:51 20:34 42 2 5 9 10 16 29 36
2 1:44:27 20:53 57 1 6 7 17 26 28 35
3 1:44:55 20:59 65 3 4 15 21 22 25 27
4 1:44:54 20:58 67 8 12 13 14 20 23 24
5 1:56:52 23:22 158 18 30 32 37 41 42 44
6 1:58:33 23:42 161 11 33 38 39 40 45 46
7 2:03:28 24:41 174 19 31 34 43 47    
Boys 5k Run CC JV Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Austin, Samuel JR Oviedo 6:02.9 18:47.7 1
2 Corum, Montgomery SR Oviedo 6:06.9 19:00.2 2
3 Henery, Samuel JR Oviedo 6:07.8 19:02.7 3
4 Kracht, Connor SO Oviedo 6:08.6 19:05.4 4
5 Tucker, Max SR Lyman 6:09.7 19:08.8 5
6 Hulkkonen, Carlo SO Lyman 6:15.7 19:27.4 6
7 Mattern, Edward SR Lyman 6:17.7 19:33.6 7
8 Hodges, Kameron JR Lyman 6:18.8 19:37.0 8
9 Race, Jonathan JR Lyman 6:24.3 19:54.0 9
10 Jenson, Carter JR Hagerty 6:27.8 20:04.9 10
11 scott, LANGSTON SO Spruce Creek 6:28.4 20:06.9 1
12 Renk, Kyle JR Oviedo 6:28.9 20:08.4 11
13 Jones, August SO Oviedo 6:29.0 20:08.6 12
14 Throne-Biggs, Lane SR DeLand 6:29.1 20:09.1 2
15 Hyde, Joshua SR Flagler Palm Coast 6:29.6 20:10.6 3
16 Aiello, Michael JR Flagler Palm Coast 6:30.3 20:12.8 4
17 Hanson, Jonathan SO DeLand 6:30.3 20:12.9 5
18 Navarro, Caleb JR Spruce Creek 6:32.8 20:20.6 6
19 Smith, Tyler SO Oviedo 6:34.2 20:24.7 13
20 Swaminathan, Pranav JR Spruce Creek 6:34.6 20:26.1 7
21 Jones, Lawson SO Seabreeze 6:35.5 20:28.9 8
22 Takanhashi, Shou SR Lake Mary 6:35.6 20:29.3 14
23 Shah, Dhruv SR Lyman 6:35.9 20:30.1 15
24 Permaul, Rey SO Oviedo 6:37.5 20:35.2  
25 Aviluz, Angel SO DeLand 6:39.0 20:39.7 9
26 Whittaker, Joshua JR DeLand 6:41.6 20:48.0 10
27 Reilly, Jonah JR Mainland 6:42.0 20:49.1 11
28 Heller, Kim SR Seabreeze 6:42.6 20:51.1 12
29 Collins, Keven SO Seabreeze 6:43.3 20:53.2 13
30 Cabral, Ethan SO Seabreeze 6:44.6 20:57.3 14
31 Draper, Jaylen SO Lyman 6:44.8 20:58.0 16
32 Clark, Ryan SR Flagler Palm Coast 6:45.1 20:58.8 15
33 Fransisco, Arthur SO DeLand 6:46.1 21:01.8 16
34 Zaghlal, Karim JR Spruce Creek 6:47.8 21:07.0 17
35 De Castro, Alfonso SR University (OC) 6:53.3 21:24.4 18
36 Campese, Luke SR Hagerty 6:54.7 21:28.4 17
37 Munjed, Connor Crooms Academy 6:56.8 21:35.2 18
38 Zelaya, Christopher SR Pine Ridge 6:57.6 21:37.5 19
39 Madrigal, Sam SR Oviedo 6:57.7 21:37.9  
40 Taylor, Owen JR Oviedo 6:59.1 21:42.3  
41 Myers, John JR Seabreeze 6:59.7 21:44.1 20
42 Lopez, Eduardo SR Flagler Palm Coast 6:59.8 21:44.5 21
43 Blake, Devin SR Lake Mary 7:00.8 21:47.4 19
44 Hilton, Peter SR Flagler Palm Coast 7:01.4 21:49.5 22
45 Gernert, Ethan SR Seabreeze 7:01.7 21:50.2 23
46 Alloway, Carter JR Oviedo 7:02.6 21:53.0  
47 Bormet, Jacob SR Lake Mary 7:04.1 21:57.9 20
48 Latorre, Mario SR Seabreeze 7:07.8 22:09.3 24
49 Gonzalez, Landon SR Flagler Palm Coast 7:08.6 22:11.8 25
50 Vaughn, Alex JR Lyman 7:09.5 22:14.4  
51 Vaughn, Jackson JR Winter Springs 7:10.8 22:18.7  
52 Wright, Zach SR Oviedo 7:11.1 22:19.5  
53 Weiner, Ryan SR Spruce Creek 7:13.4 22:26.7 26
54 Flint, Matthew JR Flagler Palm Coast 7:14.2 22:29.3 27
55 Clucas, Shawn SO Spruce Creek 7:15.4 22:33.0 28
56 Johns, Preston SR DeLand 7:15.9 22:34.5 29
57 Smith, Bryant JR Flagler Palm Coast 7:17.0 22:37.8  
58 Lookingbill, Robert SO University (OC) 7:18.2 22:41.6 30
59 Monroe, William SR Pine Ridge 7:18.4 22:42.3 31
60 Spurling, Finley SR Lake Mary 7:20.1 22:47.5 21
61 Tommaso, Gianfranco SR University (OC) 7:20.8 22:49.8 32
62 Higgs, Zachary SR Seabreeze 7:21.0 22:50.4  
63 Shealy, Luke SR Mainland 7:23.9 22:59.4 33
64 Galloway, Kristian SO Oviedo 7:24.4 23:01.0  
65 Compher, Owen SO Oviedo 7:25.2 23:03.2  
66 Marinaccio, Leonard JR Seabreeze 7:25.9 23:05.7  
67 Brinkman, Nick JR Oviedo 7:26.4 23:07.0  
68 Mullen, Cooper SO Flagler Palm Coast 7:27.6 23:10.7  
69 Klayson, Koby SR Seabreeze 7:29.2 23:15.8  
70 Gonzalez, Brandon SR Lake Mary 7:30.2 23:18.9 22
71 Simmons, Jaden SO Seabreeze 7:31.6 23:23.3  
72 Secomski, Bradley SO New Smyrna Beach 7:32.4 23:25.6  
73 Price, Joshua SO Taylor 7:33.1 23:27.9  
74 Roane, John SR Seabreeze 7:33.9 23:30.3  
75 Arey, Preston SO New Smyrna Beach 7:34.4 23:31.8  
76 Devult, Darius SR Lake Mary 7:34.5 23:32.3 23
77 Figueroa, Alexander SR Pine Ridge 7:36.1 23:37.3 34
78 Drolet, Peter JR Spruce Creek 7:37.5 23:41.6 35
79 Cortez, Dorian JR DeLand 7:37.6 23:41.8 36
80 Harter, Tiago SR Oviedo 7:38.7 23:45.2  
81 Skelly, Lawrence SR Hagerty 7:39.3 23:47.3 24
82 Kwasneski, Taylor SR Flagler Palm Coast 7:41.8 23:55.0  
83 Rosado, Fabian SO Flagler Palm Coast 7:42.3 23:56.6  
84 Metzger, Jarod SR Hagerty 7:42.6 23:57.5 25
85 Case, Logan JR Seabreeze 7:43.4 24:00.0  
86 Dettman, Grant SR Hagerty 7:43.5 24:00.3 26
87 Ivanov, Michael JR Seminole (Sanford) 7:44.3 24:02.7  
88 Neidhardt, Gary JR Hagerty 7:44.4 24:03.2 27
89 Keim, Joseph SR University (OC) 7:45.5 24:06.3 37
90 Keele, Levi SO Seabreeze 7:46.4 24:09.3  
91 Miller, Isaiah SO New Smyrna Beach 7:46.8 24:10.4  
92 Frain, Kody SR Spruce Creek 7:47.6 24:12.9  
93 Treur, Robert SR Seabreeze 7:48.1 24:14.4  
94 Fabulich, Trenton SO Seabreeze 7:48.4 24:15.4  
95 Whelton, Thomas SR Lake Mary 7:49.5 24:19.0 28
96 Gonzalez, Justin SR Lake Mary 7:50.3 24:21.5  
97 Middleton, Jack SO Lyman 7:52.7 24:28.9  
98 Abdurahman, Arjon SR Mainland 7:56.1 24:39.5 38
99 Peckham, Ethan JR Seabreeze 7:56.8 24:41.6  
100 Junkins, Robert SR DeLand 7:57.4 24:43.3  
101 Bates, Jacob JR Seabreeze 7:58.7 24:47.4  
102 Gonzalez, Izaac SO Lyman 8:00.6 24:53.2  
103 Loguidice, Joey JR Mainland 8:03.3 25:01.6 39
104 Belcher, Noah SR Lyman 8:03.8 25:03.3  
105 Sifrit, Andrew SR Lyman 8:04.0 25:03.9  
106 Turner, Cederick SR Mainland 8:04.0 25:03.9 40
107 Fandino, Daniel SR Lake Mary 8:04.7 25:06.2  
108 Amin, Aryan SO Seabreeze 8:06.6 25:11.9  
109 Jackson, Dylan 8 Taylor 8:06.9 25:13.1  
110 Farrer, Jackson Crooms Academy 8:14.2 25:35.7 29
111 Sullenberger, Cooper JR Seabreeze 8:18.3 25:48.3  
112 Kanya, Arnucawn SR University (OC) 8:19.1 25:50.9 41
113 Wiggan, Julien SO Lake Howell 8:21.1 25:57.1  
114 Kaul, Seth JR University (OC) 8:25.6 26:11.1 42
115 Romualdo, Franco SO Oviedo 8:25.8 26:11.7  
116 Meres, Connor JR Seabreeze 8:26.8 26:14.8  
117 Page, Lawrence SO Seabreeze 8:30.6 26:26.4  
118 Hernandez, Renato SR Taylor 8:31.0 26:27.7  
119 Edmonds, Nick SR Spruce Creek 8:34.0 26:37.2  
120 D'Errico, Tanner JR Pine Ridge 8:34.3 26:38.1 43
121 Faircloth, Joseph JR Spruce Creek 8:35.0 26:40.4  
122 Ngo, Hunter JR Winter Springs 8:35.2 26:41.0  
123 Amouei, Radin JR Hagerty 8:39.5 26:54.2 30
124 Schick, Trevor SR University (OC) 8:44.1 27:08.5 44
125 Vogin, Jacob SO Oviedo 8:46.8 27:16.8  
126 Hill, Henry SO Seabreeze 8:47.6 27:19.4  
127 Stephens, Sincere SR Mainland 8:48.3 27:21.5 45
128 Register, Cayleb Crooms Academy 8:50.9 27:29.7 31
129 Beatty, Dylan 8 Taylor 8:53.2 27:36.7  
130 Morgan, Kameron SR Mainland 8:55.8 27:45.0 46
131 Stewart, Logan SR Seabreeze 8:57.0 27:48.8  
132 Densberger, Connor SO Oviedo 9:02.0 28:04.3  
133 Kidulas, Mason SO Flagler Palm Coast 9:07.8 28:22.3  
134 Diaz, Gabriel SO Pine Ridge 9:18.0 28:54.0 47
135 Ware, Bryce SO Lyman 9:18.3 28:54.8  
136 Lee, Sebastian Crooms Academy 9:45.6 30:19.5 32
137 Aouadi, Yousef Crooms Academy 9:45.6 30:19.7 33
Boys 5k Run CC Varsity Team Scores

SAC

Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:24:00 16:48 25 1 2 4 7 11 18 24
2 Lake Mary 1:27:59 17:35 58 5 9 12 15 17 27 37
3 1:29:07 17:49 90 3 13 19 25 30 32 33
4 1:30:55 18:11 113 10 21 22 29 31 34 36
5 1:31:32 18:18 126 14 20 26 28 38 39  
6 1:34:44 18:56 149 8 16 40 42 43 48 49
7 1:39:27 19:53 185 6 35 41 50 53 54 55
8 1:39:11 19:50 205 23 44 45 46 47 51 52

5Star

Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:27:38 17:31 39 2 4 8 10 15 18 37
2 1:30:23 18:04 72 9 11 12 14 26 31 41
3 1:31:42 18:20 97 13 17 19 20 28 29 36
4 1:33:06 18:37 123 21 22 23 24 33 46 54
4 1:33:19 18:39 123 7 16 25 30 45 49 65
6 1:32:25 18:29 146 1 3 27 57 58 61 62
7 1:36:23 19:16 183 5 35 44 48 51 53 60
8 1:37:40 19:32 200 32 39 40 42 47 50 52
9 1:38:36 19:43 212 6 34 43 63 66 69 70
10 1:42:00 20:24 275 38 55 56 59 67 71 72
11 1:54:04 22:48 354 64 68 73 74 75 76 77
Boys 5k Run CC Varsity Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 O'Gorman, Aidan SR New Smyrna Beach 5:07.5 15:55.3 1
2 Vicioso, Angel SR Oviedo 5:08.2 15:57.6 1
3 Galloway, Kayamo SR Oviedo 5:15.3 16:19.7 2
4 Shackelford, Trent SR Lake Brantley 5:18.5 16:29.7 3
5 Galloway, Mamush SR Oviedo 5:21.8 16:39.9 4
6 Lockhart, Jake SR Lake Mary 5:25.9 16:52.8 5
7 Brownrigg, Shane SR Seabreeze 5:26.5 16:54.4 2
8 Cooney, Griffin JR New Smyrna Beach 5:27.6 16:57.9 3
9 Lemoncello, Ethan SR Seabreeze 5:29.1 17:02.6 4
10 Goodsell, Hayden JR Lake Howell 5:31.3 17:09.5 6
11 Alejo, Jacob SR Taylor 5:34.2 17:18.5 5
12 Metz, Jeffery SR Oviedo 5:35.0 17:21.0 7
13 Gilbert, Tyler SR Mainland 5:35.9 17:23.7 6
14 Matschner, Robert SO Winter Springs 5:37.1 17:27.5 8
15 Engle, Dylan SR Lake Mary 5:39.5 17:34.9 9
16 Mastrobouno, Adam SR Hagerty 5:40.0 17:36.6 10
17 Corum, Zachery SR Oviedo 5:41.9 17:42.2 11
18 miranda, Kevin SR Lake Mary 5:42.8 17:45.2 12
19 Aldrich, Adam SR Atlantic (PO) 5:43.3 17:46.7 7
20 Griffis, Aaron SR Seabreeze 5:43.4 17:47.0 8
21 Miley, Jacob SR Flagler Palm Coast 5:43.8 17:48.4 9
22 Lester, Matthew SR Lake Brantley 5:43.9 17:48.5 13
23 Sellers, James SR Lyman 5:44.1 17:49.2 14
24 Spurling, August SR Lake Mary 5:45.4 17:53.1 15
25 Robinson, Jonathon SR Winter Springs 5:45.6 17:53.8 16
26 Youngren, Nick SR Lake Mary 5:45.7 17:54.3 17
27 Rodriguez, Christian SO Seabreeze 5:45.9 17:54.7 10
28 Hollis, Trevor SR Oviedo 5:46.0 17:55.0 18
29 Reckenwald, Connor SR Flagler Palm Coast 5:46.3 17:56.2 11
30 Gordon, Shawn SR Flagler Palm Coast 5:47.2 17:58.9 12
31 Williams, AJ SR DeLand 5:47.4 17:59.4 13
32 Carrascosa, Diego SO Flagler Palm Coast 5:47.5 17:59.8 14
33 Francois, Joab SR Lake Brantley 5:47.8 18:00.5 19
34 Augustynowski, Seth JR Seabreeze 5:47.8 18:00.6 15
35 Williamson, Jack SR Lyman 5:48.4 18:02.6 20
36 Self, Ryan SR Hagerty 5:48.6 18:03.2 21
37 Baker, Christopher Tyler SR Atlantic (PO) 5:48.7 18:03.4 16
38 Barreto, Adrian SR Hagerty 5:50.2 18:08.1 22
39 Wilson-Beck, Dillon SR DeLand 5:50.7 18:09.7 17
40 Stromberg, Kyle SR Seminole (Sanford) 5:51.0 18:10.7 23
41 Verniani, Neri JR Oviedo 5:51.6 18:12.5 24
42 Crick, Trent JR Seabreeze 5:52.1 18:14.0 18
43 Van der Sandin, Zion SR Lake Brantley 5:52.6 18:15.8 25
44 Royston, Joe SR Lyman 5:53.2 18:17.3 26
45 York, Ian SO DeLand 5:53.6 18:18.9 19
46 Myrick, Ethan SO DeLand 5:54.0 18:19.9 20
47 Nong, Serratt SR Spruce Creek 5:54.1 18:20.3 21
48 Kossler, Kolten SR Lake Mary 5:54.6 18:21.9 27
49 Reyes, Daniel JR Spruce Creek 5:54.7 18:22.0 22
50 Pugilisi, Gavin JR Lyman 5:55.6 18:24.9 28
51 Owji, Ali SR Oviedo 5:57.2 18:29.9  
52 Getty, Noah JR Hagerty 5:58.1 18:32.8 29
53 Koerth, John SR Lake Brantley 5:58.4 18:33.6 30
54 Eastlick, Reagan SO Hagerty 5:58.7 18:34.7 31
55 Stahll, Walter JR Lake Brantley 5:59.0 18:35.5 32
56 Nelson, Jack SR Spruce Creek 5:59.2 18:36.0 23
57 Ravede, Asher SO Spruce Creek 5:59.5 18:37.0 24
58 caldwell, kevante SR Atlantic (PO) 5:59.5 18:37.2 25
59 Barneski, Alexander JR Flagler Palm Coast 6:00.7 18:40.7 26
60 Fields, Ashton JR Oviedo 6:00.8 18:41.0  
61 Gotay-Rivera, Jaime SR Lake Brantley 6:01.2 18:42.4 33
62 Duncin, Colin SO Oviedo 6:01.5 18:43.1  
63 Smith, Jacob JR Hagerty 6:01.6 18:43.5 34
64 Morris, Benjamin SO Lake Brantley 6:01.7 18:43.9  
65 Henyecz, Jack SR Lake Howell 6:02.0 18:44.7 35
66 Ouellette, Luke SO New Smyrna Beach 6:02.2 18:45.5 27
67 Munro, James SR Hagerty 6:02.3 18:45.8 36
68 Turner, Joshua SR Hagerty 6:02.7 18:47.0  
69 Farrell, Blaine SR Lake Mary 6:02.9 18:47.6 37
70 Johnson, Kevin JR DeLand 6:05.1 18:54.4 28
71 Roberts, Caleb JR DeLand 6:06.4 18:58.4 29
72 Kolakeri, Sunjay SR Lyman 6:06.4 18:58.5 38
73 Short, Joey SO Atlantic (PO) 6:08.4 19:04.6 30
74 Hardigree, Christopher SR Flagler Palm Coast 6:08.8 19:05.8 31
75 Harrell, Daniel SR Lyman 6:09.4 19:07.8 39
76 Anderson, Joshua JR Pine Ridge 6:09.8 19:08.9 32
77 Williams, Jarrod SR Spruce Creek 6:10.4 19:10.9 33
78 Labrato, Matt SR Lake Mary 6:10.5 19:11.3  
79 Collins, Arnold SR Mainland 6:11.4 19:13.9 34
80 Velazquez, Anthony JR Taylor 6:11.4 19:14.0 35
81 Wilson, Hunter JR DeLand 6:12.3 19:16.9 36
82 Ariani, Justin SR Seabreeze 6:13.0 19:19.0 37
83 Tugwell, Luke JR Seabreeze 6:13.4 19:20.4  
84 Bare , Chandler SR University (OC) 6:14.1 19:22.4 38
85 Keebler, Clayton JR Pine Ridge 6:15.2 19:25.9 39
86 McNeil, Sean SR Pine Ridge 6:15.7 19:27.5 40
87 Gilliam, Sean SO Flagler Palm Coast 6:16.4 19:29.7 41
88 Aurelius, Matthew SR Winter Springs 6:17.0 19:31.4 40
89 Dittinger, Kaiden JR Lake Brantley 6:18.1 19:34.7  
90 Irizarry, Christian SR Pine Ridge 6:18.9 19:37.4 42
91 Demarsico, Noah JR Mainland 6:19.5 19:39.3 43
92 Fuentes, Jarred SR Taylor 6:19.8 19:40.1 44
93 O'Toole, Colin JR Lake Howell 6:20.9 19:43.4 41
94 Rowland, Jack SR Flagler Palm Coast 6:20.9 19:43.5  
95 Howington, Logan SR Atlantic (PO) 6:22.2 19:47.6 45
96 Spilling, Andrew JR Winter Springs 6:22.3 19:47.9 42
97 Lee, Richard JR DeLand 6:23.8 19:52.6  
98 Pierre, Michael SR Flagler Palm Coast 6:24.3 19:54.2  
99 Rerko, Brent SR Spruce Creek 6:24.5 19:54.8 46
100 Lopez, Antonio SR Pine Ridge 6:26.4 20:00.7 47
101 Crawford, Chase SR Lake Mary 6:26.8 20:02.0  
102 Donjuan, Alejandro SR Taylor 6:27.3 20:03.3 48
103 Fang, Steven SR Winter Springs 6:27.6 20:04.3 43
104 Robinson, Jeffrey SR Atlantic (PO) 6:28.2 20:06.1 49
105 Recio, Edward SR Pine Ridge 6:28.4 20:06.8 50
106 Gallardo, Francisco JR Taylor 6:28.6 20:07.5 51
107 Glatting, Jeffery JR Lake Brantley 6:28.7 20:07.9  
108 Friend, Jacob SR Seminole (Sanford) 6:29.5 20:10.2 44
109 Bacchus, Raphael SR Seminole (Sanford) 6:29.8 20:11.3 45
110 Wieczoreck, Blake SR Pine Ridge 6:31.3 20:15.8 52
111 Torres, Jose JR Taylor 6:31.5 20:16.4 53
112 Khan, Harris SR Seminole (Sanford) 6:31.6 20:16.9 46
113 Lamboglia, Brendan SR Spruce Creek 6:32.0 20:18.1 54
114 Dillon, Jacob SR University (OC) 6:32.0 20:18.1 55
115 Parry, Benjamin JR University (OC) 6:32.1 20:18.3 56
116 Donaldson, Morgan JR New Smyrna Beach 6:32.2 20:18.7 57
117 Plant, Alexander SO Seminole (Sanford) 6:33.4 20:22.5 47
118 Schumann, Erich SR Pine Ridge 6:34.0 20:24.4  
119 Healy, August SR Flagler Palm Coast 6:34.3 20:25.3  
120 Bazel, John JR New Smyrna Beach 6:35.4 20:28.7 58
121 Gallentine, Garrett SR University (OC) 6:35.9 20:30.2 59
122 D'Antonio, Steven SR Lake Mary 6:36.6 20:32.2  
123 Cruz, Jose JR Taylor 6:37.4 20:34.9 60
124 Tews, Carson JR Winter Springs 6:37.8 20:35.9 48
125 Maxwell, AJ JR Winter Springs 6:37.9 20:36.5 49
126 Eklund, Ty SO Winter Springs 6:39.3 20:40.9  
127 Hogan, Jacob SO Winter Springs 6:39.8 20:42.2  
128 Cruz, Hugo SR Taylor 6:40.7 20:45.1  
129 Peacock, Kyle SO New Smyrna Beach 6:41.2 20:46.7 61
130 Delong, Zach SR New Smyrna Beach 6:41.3 20:46.9 62
131 Santmier, Michael JR Mainland 6:42.0 20:49.0 63
132 Baker, Alec SR Hagerty 6:42.4 20:50.3  
133 Cook, Carter JR New Smyrna Beach 6:43.1 20:52.6  
134 Tejeda, Freddy SO Deltona 6:44.0 20:55.2 64
135 Antonelli, Matthew SO Atlantic (PO) 6:46.5 21:03.0 65
136 Ziegler, Logan SR Seabreeze 6:48.7 21:09.8  
137 Teters, James SR Mainland 6:55.5 21:31.2 66
138 Gentry, Devon SR University (OC) 6:55.7 21:31.6 67
139 Pineda, Carlos SR Deltona 6:56.4 21:33.8 68
140 St. Angelo, James SO Lake Howell 6:57.5 21:37.4 50
141 Dyer, Samuel SR Mainland 6:57.9 21:38.5 69
142 Hentzel, Ryan JR Mainland 6:58.8 21:41.4 70
143 Liptai, Alexander SO Seminole (Sanford) 7:04.2 21:58.1 51
144 Stiles, Ethan SR Seminole (Sanford) 7:04.5 21:59.1 52
145 Belboda, Aaron SR University (OC) 7:08.3 22:10.9 71
146 Foxman, Cooper SO Atlantic (PO) 7:08.7 22:12.2  
147 Alexander, Christian JR Lake Howell 7:08.9 22:12.8 53
148 Foxman, Grant SR Atlantic (PO) 7:09.3 22:13.8  
149 Steward, Landon SO Atlantic (PO) 7:13.1 22:25.8  
150 Johnson, Amir SO Lake Brantley 7:14.6 22:30.4  
151 Alicea Malave, Kristian SR Lake Howell 7:17.0 22:37.7 54
152 Mawhinney, Maxwell SR Lake Howell 7:17.7 22:40.0 55
153 Edly, Trenton SR University (OC) 7:24.0 22:59.5 72
154 Ni, Gabris SR Seminole (Sanford) 7:26.4 23:07.2  
155 Mendez, Samuel JR Taylor 7:27.9 23:11.9  
156 Davila, Peter SR Lake Howell 7:29.4 23:16.5  
157 Vazquez, Luis SR Deltona 7:35.0 23:33.7 73
158 Kraus, Hunter SR Deltona 7:37.9 23:42.7 74
159 Gibson, Brian JR New Smyrna Beach 7:42.1 23:55.9  
160 Garcia, Manuel SR Lake Howell 7:43.4 24:00.0  
161 Barkalow, Bryce JR Taylor 7:43.9 24:01.5  
162 Page, Phillip SR Seabreeze 7:44.7 24:03.8  
163 Swanson, Jacob SR Deltona 7:49.8 24:19.8 75
164 Sturges, Thomas SO New Smyrna Beach 7:51.3 24:24.4  
165 Moldthan, Dustin JR Deltona 8:01.4 24:56.0 76
166 Hair, Zane SO Deltona 8:27.6 26:17.1 77
167 Lenhof, Seth JR Seminole (Sanford) 8:27.7 26:17.5  
168 Staniszewski, Jacob JR Deltona 9:30.1 29:31.4