Lions Night Run Date: 09-28-18   Venue: Bryn Athyn - Bryn Athyn, PA
Events
Men's Events Women's Events
Philly Metro Invite Men Philly Metro Invite Women
Philly Metro Invite Men Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 2:34:20 30:52 25 2 3 4 5 11 19 20
2 2:40:01 32:00 54 1 6 10 13 24 36  
3 2:43:28 32:41 62 8 9 12 16 17 21 22
4 2:54:16 34:51 123 15 23 25 28 32 34 37
5 3:09:03 37:48 141 14 18 33 35 41    
6 2:56:25 35:17 143 26 27 29 30 31 42  
7 3:32:14 42:26 167 7 38 39 40 43    
Philly Metro Invite Men Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Hoyer, Benjamin FR-1 PSU-Abington 5:48.1 28:50.6 1
2 Roldan, Fernando SO-2 PSU-Berks 5:58.9 29:44.0 2
3 Conrad, Wyatt FR-1 PSU-Berks 6:09.8 30:38.2 3
4 Graybill, William JR-3 PSU-Berks 6:11.2 30:45.2 4
5 Schucker, Zachary FR-1 PSU-Berks 6:12.3 30:50.9 5
6 Griffin, Charles JR-3 Jefferson (Pa.) 6:14.1 30:59.8  
7 Gallagher, Gregory JR-3 PSU-Abington 6:15.6 31:07.5 6
8 Fleming, Shane SR-4 Jefferson (Pa.) 6:19.6 31:26.9  
9 Knudson, Brett FR-1 Valley Forge 6:24.2 31:49.9 7
10 Iles, John SO-2 Valley Forge Military 6:26.3 32:00.4 8
11 Mazaleski, Nicholas SO-2 Valley Forge Military 6:27.1 32:04.5 9
12 Samalonis, Zachary JR-3 Jefferson (Pa.) 6:27.4 32:05.9  
13 McCreesh, Timothy SO-2 PSU-Abington 6:29.3 32:15.6 10
14 Sanchez, Mihai JR-3 PSU-Berks 6:30.7 32:22.2 11
15 Zebron, Jacob FR-1 Valley Forge Military 6:33.8 32:37.5 12
16 Pignatelli, Dominic SO-2 PSU-Abington 6:36.6 32:51.7 13
17 Wiggins, Kenneth SO-2 Rosemont 6:39.4 33:05.8 14
18 Kleckner, Trevor SO-2 Bryn Athyn 6:40.5 33:11.2 15
19 Howe, Tanner SO-2 Valley Forge Military 6:42.3 33:19.8 16
20 Forman, Louis SO-2 Valley Forge Military 6:43.5 33:26.1 17
21 Crozier, John JR-3 Rosemont 6:44.1 33:29.2 18
22 Tota, Sebastian FR-1 PSU-Berks 6:47.8 33:47.3 19
23 Straub, Matthew SO-2 PSU-Berks 6:48.3 33:49.7 20
24 Richardson, Joseph FR-1 Valley Forge Military 6:48.7 33:51.8 21
25 Ficarella, Matteo SO-2 Valley Forge Military 6:49.8 33:57.1 22
26 McCurdy, Shane SR-4 Bryn Athyn 6:52.4 34:10.3 23
27 Shertzer, Doyle FR-1 PSU-Berks 6:59.7 34:46.6  
28 Hunt, David FR-1 PSU-Abington 7:01.6 34:56.0 24
29 Congdon, Tanner SO-2 Bryn Athyn 7:01.7 34:56.4 25
30 Morris, Aaron JR-3 Chestnut Hill 7:03.6 35:06.1 26
31 Fisher, Ziggy JR-3 Chestnut Hill 7:04.2 35:08.9 27
32 Syre, Isaac JR-3 Bryn Athyn 7:04.7 35:11.2 28
33 Dutt, Jason SO-2 Chestnut Hill 7:04.8 35:11.8 29
34 Tangredi, Ryan SR-4 Chestnut Hill 7:08.2 35:28.8 30
35 DiCello, Jacob JR-3 Chestnut Hill 7:08.3 35:29.4 31
36 Silcott, Sean SO-2 Valley Forge Military 7:16.6 36:10.5  
37 Fahey, Cedric FR-1 Valley Forge Military 7:18.6 36:20.7  
38 Barilo, Charles JR-3 Jefferson (Pa.) 7:19.7 36:26.2  
39 Sewell, Tyree JR-3 Bryn Athyn 7:24.1 36:47.6 32
40 Conrad, Jacob JR-3 PSU-Berks 7:24.1 36:47.9  
41 Jones, Brandon SR-4 Rosemont 7:28.7 37:10.7 33
42 Lawrence, Kirkman FR-1 Valley Forge Military 7:30.9 37:21.6  
43 Brock, Gaird SO-2 Bryn Athyn 7:43.1 38:22.5 34
44 Zacharias, Henry SO-2 Valley Forge Military 7:46.7 38:40.0  
45 Rizzo, Gabriel SO-2 Rosemont 7:48.6 38:49.7 35
46 Wei, Jason FR-1 PSU-Berks 7:48.8 38:50.6  
47 Oliveira, Victor FR-1 PSU-Abington 7:49.2 38:52.8 36
48 Kozlowski, Thomas JR-3 Bryn Athyn 7:51.4 39:03.5 37
49 Boyce III, James FR-1 Valley Forge 7:58.3 39:38.1 38
50 Rallo, Justin SO-2 Bryn Athyn 7:58.8 39:40.3  
51 Loeffler, Washington FR-1 Valley Forge Military 8:19.1 41:21.2  
52 Saffore, Will SO-2 Valley Forge 8:22.1 41:36.2 39
53 Robinson, David SO-2 Valley Forge 8:22.1 41:36.4 40
54 Pamaylaon, Zach SO-2 Bryn Athyn 8:33.5 42:33.1  
55 Augustin, Christian FR-1 PSU-Berks 9:06.3 45:15.8  
56 Bush, Tymir JR-3 Rosemont 9:20.8 46:28.2 41
57 Venerio, Vladimir FR-1 Chestnut Hill 9:20.9 46:28.5 42
58 Beauchemin, Robert Valley Forge 11:34.8 57:34.1 43
Philly Metro Invite Women Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 2:29:46 29:57 33 2 4 5 10 12 13  
2 2:32:20 30:28 36 3 6 7 9 11 15  
3 2:52:30 34:30 56 1 8 14 16 17    
Philly Metro Invite Women Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Smith, Mikaela JR-3 PSU-Berks 6:45.1 25:10.4 1
2 Raup, Erin SR-4 Jefferson (Pa.) 7:13.6 26:56.9 2
3 Daum, Natalie SR-4 Bryn Athyn 7:21.3 27:25.5 3
4 Schaffer, Holly SO-2 Jefferson (Pa.) 7:29.3 27:55.3 4
5 O'Brien, Mary SO-2 Jefferson (Pa.) 7:34.9 28:16.2 5
6 Brock, Alair SR-4 Bryn Athyn 7:56.6 29:37.1 6
7 Bullard, Gracelyn SR-4 Bryn Athyn 8:03.8 30:03.8 7
8 DiBari, Asia FR-1 PSU-Berks 8:04.5 30:06.6 8
9 Lenihan, Lianhua SR-4 Bryn Athyn 8:26.8 31:29.7 9
10 Hancock, Kendall SO-2 Jefferson (Pa.) 8:41.8 32:25.8 10
11 Elder, Danae JR-3 Bryn Athyn 9:02.8 33:44.1 11
12 Jenkins, Alexa JR-3 PSU-Abington 9:09.5 34:08.9  
13 Hochuli, Victoria SR-4 Jefferson (Pa.) 9:10.3 34:11.9 12
14 Horner, Sadie FR-1 Jefferson (Pa.) 9:33.0 35:36.6 13
15 Piffer, Alyssa SO-2 PSU-Berks 9:41.4 36:07.9 14
16 Ryan, Marissa SO-2 Rosemont 9:44.8 36:20.5  
17 Elder, Ava FR-1 Bryn Athyn 10:34.9 39:27.3 15
18 Awoonor, Seli FR-1 PSU-Berks 10:41.9 39:53.4 16
19 Lin, Anny FR-1 PSU-Berks 11:02.9 41:11.7 17