Twilight XC Invitational Div 1 [10/20] & Div 2 [10/19] Date: 10/19-10/20/18   Venue: Cape Cod Fairgrounds, MA
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Tysail, Charlotte SO Melrose 5:54.1 12:23.6  
2 Davies, Claire SO Sandwich 6:14.8 13:07.1  
3 Squire, Molly FR Bromfield School 6:16.1 13:09.8  
4 Kelly, Caitlin SO Sandwich 6:28.6 13:36.0  
5 Deary, Abigail SO Uxbridge 6:38.2 13:56.2  
6 Lytje, Mollie SO Melrose 6:39.3 13:58.5  
7 Spaulding, Stella SO Scituate 6:39.5 13:59.0  
8 Rockett, Brin SR Dover-Sherborn 6:39.7 13:59.3  
9 Criasia, Alexandra SO Douglas 6:39.7 13:59.4  
10 Goba, Skye SO Norton 6:40.2 14:00.3  
11 Yang, Irene SO Dover-Sherborn 6:40.4 14:00.8  
12 Ryan, Brigid FR Ursuline Academy 6:43.0 14:06.2  
13 Thomas, Avery SO Dighton-Rehoboth 6:46.5 14:13.5  
14 Garapedian, Sophia SO Watertown 6:47.2 14:15.0  
15 Spiezio, Alyssa FR Hopedale 6:48.8 14:18.4  
16 Yeager, Annie SO Plymouth South 6:51.2 14:23.4  
17 Pajak, Amanda FR Sutton 6:53.6 14:28.5  
18 Leschly, Matti SO Weston 6:55.8 14:33.2  
19 O'Driscoll, Katie SO Norwell 6:56.5 14:34.5  
20 Guarachi, Cameron SO Norwell 6:57.1 14:35.8  
21 Moran, Natalie FR Ursuline Academy 6:58.5 14:38.9  
22 Marshall, Sofia SO Scituate 6:58.7 14:39.3  
23 Walsh, Molly SO Dighton-Rehoboth 6:58.9 14:39.7  
24 Ames, Gretchen SO Bellingham 6:59.6 14:41.1  
25 Lalley, Devin SO Holliston 6:59.9 14:41.7  
26 Squire, Emma 7 Bromfield School 7:00.8 14:43.6  
27 Fisher, Cassidy 7 Bromfield School 7:00.8 14:43.7  
28 Flaherty, Maggie SO Rockland 7:03.5 14:49.3  
29 Bennett, Kaylie SO Old Rochester 7:03.8 14:49.8  
30 Forman, Corinne SO Dover-Sherborn 7:04.1 14:50.5  
31 Russell, Toby SO Melrose 7:04.8 14:52.0  
32 Vinacco, Amanda FR Blackstone-Millville 7:05.8 14:54.0  
33 Marshall, Sydnie SO Scituate 7:08.3 14:59.3  
34 Johnson, Ashley SO Norton 7:09.1 15:01.0  
35 Murdock, Isabel SO Dighton-Rehoboth 7:10.1 15:03.1  
36 Little-Gill, Elsa SO Hanover 7:10.1 15:03.1  
37 Gambon, Gabriella SO Rockland 7:12.3 15:07.7  
38 Flynn, Marissa 8 Bromfield School 7:13.8 15:10.9  
39 Freeman, Kailyn SO Marthas Vineyard 7:14.9 15:13.3  
40 Keough, Rebecca SO Ursuline Academy 7:15.4 15:14.4  
41 Buckley, Angela SO Westwood 7:15.6 15:14.6  
42 McNulty, Emma SO Weston 7:19.4 15:22.8  
43 Erickson, Irene SO Hopedale 7:20.5 15:25.0  
44 Marcheski, Adeline SO Ursuline Academy 7:21.2 15:26.5  
45 James, Julianna 8 West Bridgewater 7:21.9 15:27.9  
46 McHutcheon, Anna SO Parker Charter Essential 7:23.6 15:31.5  
47 Ashworth, Riley SO Holliston 7:26.1 15:36.8  
48 Hasselbaum, Casey FR Bellingham 7:26.2 15:37.0  
49 Bourque, Libby SO Ursuline Academy 7:27.0 15:38.7  
50 Hershberg, Sara SO Dover-Sherborn 7:29.2 15:43.2  
51 Macchione, Gianna SO Parker Charter Essential 7:30.5 15:46.1  
52 Greene, Merideth SO Watertown 7:31.1 15:47.3  
53 Faranetta, Sydney 8 Rising Tide 7:31.2 15:47.5  
54 Abraham, Sejal FR Hopedale 7:32.6 15:50.3  
55 Nee, Kathleen SO Rockland 7:33.4 15:52.1  
56 Henderson, Corinne SO Norwell 7:33.5 15:52.4  
57 Gerardi , Isabella SO Seekonk 7:35.8 15:57.1  
58 Pickard, Justine SO Westwood 7:37.4 16:00.5  
59 Cormier, Nicole SO Dover-Sherborn 7:38.2 16:02.1  
60 Bellan, Claudia FR Blackstone-Millville 7:38.7 16:03.2  
61 Mullins, Regan SO West Bridgewater 7:38.7 16:03.2  
62 Psuik, Julia SO Douglas 7:40.2 16:06.3  
63 Armitage, Sonjia FR Falmouth 7:42.9 16:11.9  
64 Perkins, Mary Kate SO Hanover 7:44.8 16:16.0  
65 Bailey, Jazlynn SO Blackstone-Millville 7:45.3 16:17.1  
66 Megwa, Clelia SO Norwell 7:46.8 16:20.1  
67 Snyder, Megan 8 Rising Tide 7:47.5 16:21.8  
68 Ward, Allison SO Old Rochester 7:47.9 16:22.6  
69 O'Connor, Sarah SO Ursuline Academy 7:48.7 16:24.2  
70 Dolye, Maggie SO Plymouth South 7:51.3 16:29.6  
71 Bradley, Camille 7 Bromfield School 7:52.3 16:31.8  
72 Todd, Jordan SO Ursuline Academy 7:52.5 16:32.2  
73 Murphy, Baileigh FR Bellingham 7:55.1 16:37.6  
74 Braithwaite, Natalie SO Dover-Sherborn 7:55.6 16:38.6  
75 Mirzabegian, Arpi 8 Bromfield School 8:00.4 16:48.8  
76 Toomey, Sarah SO Parker Charter Essential 8:02.3 16:52.8  
77 Bleakney, Grace SO Adv. Math and Science Academy 8:03.1 16:54.4  
78 Barth, Louisa SO Adv. Math and Science Academy 8:03.3 16:54.8  
79 Brooks, Rachel SO Melrose 8:04.5 16:57.5  
80 Green, Taylor SO Old Rochester 8:06.1 17:00.7  
81 Cashin, Mia SO Norwell 8:06.6 17:01.9  
82 Connolly, Kate SO Weston 8:07.7 17:04.0  
83 Regan, Caroline SO Dover-Sherborn 8:10.8 17:10.6  
84 Walsh, Jaelyn 8 Austin Prep 8:10.9 17:10.9  
85 Struski, Shana FR Carver 8:12.7 17:14.6  
86 MacLean, Camilla FR Parker Charter Essential 8:14.4 17:18.2  
87 Burnham, Maggie SO Norwell 8:15.3 17:20.1  
88 Croteau, Emily FR Austin Prep 8:19.3 17:28.4  
89 Hearn, Lauren FR Bellingham 8:24.2 17:38.8  
90 Gale, Samantha SO Norwood 8:24.6 17:39.6  
91 DelPrete, Kelsey SO Hanover 8:25.3 17:41.0  
92 Reissfelder, Brianna SO Bellingham 8:26.0 17:42.5  
93 Ames, Abigail 8 Bromfield School 8:26.0 17:42.6  
94 Laperriere, Ava 8 Bromfield School 8:26.1 17:42.7  
95 Beady, Kendall 8 West Bridgewater 8:26.7 17:44.1  
96 Wiklund, Lucy SO Nipmuc 8:27.0 17:44.7  
97 Dvorak, Juliana SO Falmouth 8:27.6 17:46.0  
98 Lydon, Johanna SO Ursuline Academy 8:31.1 17:53.3  
99 Colligan, Quinn SR Whitinsville Christian 8:31.8 17:54.7  
100 Bedard, Grace FR Parker Charter Essential 8:34.5 18:00.4  
101 Scott, Claudia SO Austin Prep 8:37.6 18:06.8  
102 Becker, Ally 7 Bromfield School 8:39.3 18:10.4  
103 Steele, Sophia SO Falmouth 8:41.2 18:14.5  
104 Dodge, Hannah SO Sutton 8:55.3 18:44.1  
105 Hohengasser, Avery FR West Bridgewater 8:58.5 18:50.9  
106 Perry, Victoria SO Old Rochester 8:58.8 18:51.4  
107 Stipkovich, Maeve 8 West Bridgewater 9:18.3 19:32.3  
108 Miles, Victoria SR Riverview 9:21.3 19:38.7