New Haven Classic Date: 09-22-18   Venue: New Haven - New Haven, IN
Events
Men's Events Women's Events
Boy's "AAA" Division Girl's "AA" Division
Boy's Middle School Girl's "A" Division
Boy's "A" Division Girl's Middle School
Boy's "AA" Division Girl's "AAA" Division
Boy's JV "AAA" Division  
Girl's "AA" Division Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:42:44 20:32 79 2 4 6 23 44 48 59
2 1:46:09 21:13 93 14 15 18 21 25 32 41
3 1:46:27 21:17 95 8 19 20 22 26 30 34
4 1:48:09 21:37 159 3 9 11 47 89 99 104
5 1:49:24 21:52 161 10 13 37 38 63 65 66
6 1:49:40 21:56 185 5 17 40 55 68 106  
7 1:51:19 22:15 187 24 33 35 46 49 53 67
8 1:51:08 22:13 207 7 36 43 60 61    
9 1:53:38 22:43 263 1 45 54 69 94 96 97
10 1:55:31 23:06 275 29 39 58 74 75 92 100
11 1:56:56 23:23 285 27 28 64 82 84 85 88
12 1:55:23 23:04 285 50 51 56 57 71 86 95
13 1:56:16 23:15 291 16 52 70 72 81 83 93
14 2:00:58 24:11 305 12 31 77 80 105 107  
15 1:59:56 23:59 348 42 73 76 78 79 87 102
16 2:08:19 25:39 442 62 90 91 98 101 103  
Girl's "AA" Division Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score 1 Mile
1 Mitchell, Maria SR Hamilton Heights 6:04.7 18:53.2 1 5:47.7
2 Mahnensmith, Sarah SR Norwell 6:07.3 19:01.1 2  
3 Bennett, Lydia SR DeKalb 6:14.6 19:24.0 3  
4 Lambert, Sydney SR Norwell 6:18.2 19:35.1 4 5:58.5
5 Dameron, Kaylie SR Celina 6:19.7 19:39.7 5  
6 Hinkley, Gracynn SR Angola 6:23.8 19:52.6    
7 Bales, Lauren SR Norwell 6:25.1 19:56.7 6  
8 Murillo, Yarency SR West Noble 6:28.1 20:05.8 7 6:03.9
9 Norris, Eden SR Leo 6:30.3 20:12.7 8 6:06.2
10 Winebrenner, Riley SR DeKalb 6:31.5 20:16.3 9  
11 Sorensen, Amberleigh SR Yorktown 6:38.5 20:38.1 10 6:03.4
12 DeTray, Abby SR DeKalb 6:39.2 20:40.5 11 6:26.8
13 Fones, Carli SR Mississinewa 6:41.2 20:46.7 12 6:23.3
14 Reece, Elizabeth SR Yorktown 6:41.3 20:46.8 13 6:27.2
15 Oddou, Lillian SR Columbia City 6:41.3 20:47.0 14 6:04.8
16 Cook, Jaslyn SR Columbia City 6:42.6 20:51.0 15 6:17.0
17 Kline, Aubree SR New Haven 6:47.5 21:06.2 16 6:23.6
18 Ross, Caleigh SR Celina 6:49.2 21:11.4 17 6:26.9
19 Early, Jasmine SR Columbia City 6:49.5 21:12.5 18 6:29.8
20 Stine, Taylor SR Leo 6:52.2 21:20.9 19  
21 Clemens, Taylor SR Angola 6:53.0 21:23.1   6:01.7
22 Beaubien, Renee SR Leo 6:53.4 21:24.4 20  
23 Sigler, Karris SR Columbia City 6:56.3 21:33.4 21  
24 Kissner, Lily SR Leo 6:57.4 21:37.0 22  
25 Dirig, Addison SR Norwell 6:58.4 21:39.9 23 6:25.9
26 Becker, Rachel SR East Noble 6:59.0 21:41.8 24  
27 Oddou, Eden SR Columbia City 7:00.2 21:45.5 25 6:29.2
28 Lashure, Olivia SR Leo 7:02.3 21:52.2 26 6:27.1
29 Allen, Emilie SR NorthWood 7:03.1 21:54.5 27  
30 Miller, Megan SR NorthWood 7:03.5 21:55.8 28  
31 Kenney, Marissa SR South Bend Riley 7:03.7 21:56.4 29 6:27.1
32 Fuchs, Megan SR Leo 7:04.1 21:57.8 30 6:24.3
33 Tippey, Raegan SR Mississinewa 7:04.7 21:59.7 31 6:50.2
34 Willson, Allyson SR Columbia City 7:05.0 22:00.5 32  
35 Weng, Erin SR East Noble 7:06.3 22:04.6 33 6:49.5
36 Abel, Audrey SR Leo 7:07.8 22:09.2 34  
37 Becker, Anna SR East Noble 7:08.5 22:11.3 35 6:39.8
38 Foreman, Gabrielle SR West Noble 7:09.5 22:14.5 36 6:46.8
39 Moulton, Natalie SR Yorktown 7:10.3 22:17.1 37  
40 Barnhizer, Sara SR Yorktown 7:11.2 22:19.7 38 6:53.0
41 Coman, Rose SR South Bend Riley 7:11.2 22:19.7 39  
42 Aukerman, Zoey SR Celina 7:11.5 22:20.7 40 6:56.4
43 Lahr, Lilyana SR Columbia City 7:13.5 22:27.0 41 6:29.7
44 Blum, Hannah SR Angola 7:13.8 22:28.0   6:25.6
45 Singleton, Mia SR Bellmont 7:14.1 22:28.9 42 6:58.4
46 Villalobos, Nallely SR West Noble 7:14.3 22:29.5 43 6:55.5
47 Crow, Kiley SR Norwell 7:15.2 22:32.1 44 6:35.2
48 Drummond, Zoe SR Columbia City 7:16.4 22:36.0    
49 Dotlich, Madison SR Hamilton Heights 7:16.8 22:37.3 45 6:55.5
50 Smith, Cady SR East Noble 7:17.5 22:39.3 46 6:49.5
51 Swift, Penelope SR DeKalb 7:18.2 22:41.7 47 6:52.1
52 Cassel, Maeli SR Norwell 7:18.5 22:42.4 48 6:35.1
53 Maley, Mariah SR East Noble 7:18.6 22:42.9 49 6:56.5
54 Mayhew, Bailey SR Wawasee 7:19.1 22:44.3 50 6:44.2
55 Beezley, Ella SR Wawasee 7:20.3 22:48.2 51 6:45.0
56 Whiteleather, Hailey SR Columbia City 7:20.9 22:49.8   6:45.2
57 Coomer, Makayla SR New Haven 7:21.0 22:50.3 52 6:43.0
58 Weng, Rachel SR East Noble 7:22.6 22:55.1 53  
59 Guthrie, Morgan SR Hamilton Heights 7:22.7 22:55.6 54 6:58.2
60 Giesige, Kyleah SR Celina 7:22.7 22:55.6 55  
61 Hurst, Mariah SR Wawasee 7:23.0 22:56.4 56 6:51.9
62 Tyler, Lily SR Wawasee 7:23.2 22:57.1 57  
63 Cimoch, Sarah SR South Bend Riley 7:23.4 22:57.8 58 6:57.4
64 Handshoe, Leah SR Leo 7:23.5 22:57.9    
65 Cox, Paige SR Norwell 7:23.5 22:58.0 59  
66 Shoemaker, Erin SR West Noble 7:26.5 23:07.3 60 7:00.2
67 Parson, Thalia SR West Noble 7:27.8 23:11.4 61 6:55.2
68 Aguila, Carynna SR Marion 7:31.2 23:21.9 62  
69 Smith, Ali SR Yorktown 7:31.6 23:23.2 63  
70 Wellington, Mia SR NorthWood 7:32.7 23:26.5 64  
71 Stagge, Racheal SR Yorktown 7:32.9 23:27.1 65 7:17.1
72 Reinhard, Maddy SR Norwell 7:33.0 23:27.5   6:42.7
73 Huisman, Grace SR Yorktown 7:33.0 23:27.7 66  
74 Richards, Samantha SR East Noble 7:33.1 23:28.0 67 6:57.2
75 Kraner, Rose SR Celina 7:34.7 23:32.7 68 6:54.3
76 Lopez, Victoria SR Hamilton Heights 7:36.6 23:38.8 69 7:06.2
77 Hammond, Madison SR New Haven 7:38.0 23:43.1 70  
78 Shepard, Allie SR Norwell 7:39.0 23:46.2   6:58.3
79 Tjon, Abby SR East Noble 7:39.2 23:46.9    
80 Pine, Brooklynn SR Norwell 7:40.4 23:50.4    
81 Stagge, Madison SR Yorktown 7:40.5 23:50.9   7:17.6
82 Kryder, Cammy SR Wawasee 7:42.8 23:57.9 71  
83 Bostic, Mykasia SR New Haven 7:44.1 24:01.9 72  
84 Morris, Faith SR Bellmont 7:44.8 24:04.3 73  
85 Kulcsar, Savannah SR South Bend Riley 7:45.1 24:05.3 74  
86 Alonso Arias, Maria SR South Bend Riley 7:47.5 24:12.5 75  
87 Smith, Caiah SR Leo 7:49.4 24:18.4   7:13.3
88 Prest, Morigan SR East Noble 7:51.0 24:23.4   7:15.8
89 Berghoff, Rachyl SR Leo 7:52.1 24:26.9   7:30.9
90 Burke, Josi SR Bellmont 7:52.3 24:27.4 76 7:35.5
91 Saylor, Chloe SR Mississinewa 7:52.3 24:27.6 77  
92 Hirn, Khia SR Bellmont 7:52.4 24:27.7 78 7:33.5
93 Hockemeyer, JoLynn SR Bellmont 7:52.6 24:28.6 79 7:16.2
94 Pankop, Khloe SR East Noble 7:53.7 24:31.8   7:11.1
95 Zerbe, Mary SR Mississinewa 7:53.9 24:32.5 80 7:34.6
96 Police, Sophia SR New Haven 7:54.5 24:34.5 81  
97 Fielstra, Karlie SR NorthWood 7:56.7 24:41.1 82 7:27.8
98 Brown, Izzie SR Yorktown 7:57.1 24:42.6    
99 Goodwin, Marissa SR New Haven 7:59.4 24:49.6 83 7:26.4
100 Kissner, Sally SR Leo 7:59.7 24:50.5    
101 Fahl, Amelia SR Columbia City 8:00.2 24:52.2   7:35.6
102 Vorhis, Abigail SR NorthWood 8:02.1 24:58.1 84 7:24.3
103 Brewer, MacKenzie SR NorthWood 8:02.5 24:59.1 85  
104 Turner, Autumn SR Wawasee 8:03.7 25:02.8 86  
105 Bleke, Lauren SR Bellmont 8:03.8 25:03.3 87  
106 Smith, Molly SR NorthWood 8:03.8 25:03.3 88  
107 Runge, Autumn SR DeKalb 8:05.0 25:07.0 89 7:23.7
108 Stuffel, Ashley SR Yorktown 8:06.9 25:12.9    
109 Lowery, Madelyn SR East Noble 8:07.5 25:14.8    
110 Hamilton, Chloe SR Marion 8:08.4 25:17.7 90 7:54.1
111 Stiles, Madeline SR Marion 8:08.5 25:17.8 91  
112 Whitmer, Margaret SR South Bend Riley 8:09.3 25:20.4 92 7:33.3
113 Jenkins, Morgan SR NorthWood 8:11.1 25:26.1   7:20.8
114 McCagg, Rebekah SR New Haven 8:11.4 25:27.0 93 7:25.8
115 Kline, Leah SR East Noble 8:13.2 25:32.6    
116 Kennedy, Marissa SR Hamilton Heights 8:13.6 25:33.7 94 7:54.2
117 Kahn, Makenzee SR Norwell 8:15.6 25:40.0    
118 Gibbs, Jordan SR Wawasee 8:16.1 25:41.5 95 7:41.4
119 Barnes, Katy SR Leo 8:21.8 25:59.1   7:43.1
120 Perry, Julia SR Yorktown 8:25.6 26:11.0    
121 Randazzo, Karisa SR Columbia City 8:27.1 26:15.6   7:50.4
122 Dillman, Isis SR Hamilton Heights 8:28.5 26:20.1 96  
123 Bowen, Lauren SR Yorktown 8:29.2 26:22.3   8:08.6
124 Hill, Macey SR Columbia City 8:34.3 26:37.9    
125 Gresham, Brittnie SR New Haven 8:35.8 26:42.8   7:43.1
126 Hough, Hayden SR Hamilton Heights 8:37.1 26:46.9 97 7:42.3
127 Crisp, Madison SR Marion 8:37.9 26:49.3 98  
128 Arnos, Olivia SR New Haven 8:38.0 26:49.5    
129 Misch, Addison SR Norwell 8:39.0 26:52.5   7:49.8
130 Rivera, Sara SR Leo 8:40.0 26:55.7   7:35.2
131 Pizana, Valeria SR Wawasee 8:40.4 26:56.9   7:45.3
132 Holsten, Ainsley SR Wawasee 8:43.9 27:07.8   8:08.1
133 Hammer, Ally SR DeKalb 8:44.0 27:08.2 99  
134 Atwood, Rileigh SR Wawasee 8:44.5 27:09.6    
135 Ringer, Lettie SR South Bend Riley 8:46.8 27:17.0 100  
136 Lauer, Lexy SR Leo 8:51.5 27:31.4    
137 Fisher, Emily SR Marion 8:52.0 27:33.0 101  
138 Orta, Maria SR South Bend Riley 8:52.0 27:33.1    
139 Pulfer, Erica SR Leo 8:59.3 27:55.8   8:14.7
140 Quinn, Samantha SR NorthWood 9:00.4 27:59.0    
141 Perkins, Emma SR Leo 9:02.8 28:06.6   8:36.1
142 Williams, Andrea SR NorthWood 9:04.3 28:11.2   8:35.2
143 Whitt, Lauren SR Yorktown 9:04.7 28:12.6   8:24.1
144 Zimmerman, Ezraelle SR Bellmont 9:06.4 28:17.8 102  
145 Daehn, Tori SR Marion 9:06.5 28:18.1 103 7:37.9
146 Dinwiddie, Allyson SR Hamilton Heights 9:10.0 28:29.1   8:41.6
147 Johnston, Heather SR New Haven 9:12.5 28:36.9   8:27.4
148 Kaiser, Ava SR New Haven 9:12.9 28:38.1    
149 Watson, Elianna SR Hamilton Heights 9:13.6 28:40.2    
150 Fee, Sienna SR Angola 9:14.9 28:44.3   8:21.0
151 Armey, Mia SR DeKalb 9:18.8 28:56.3 104  
152 Yarian, Caleigh SR DeKalb 9:18.8 28:56.4   8:50.5
153 Lessley, Cameron SR Mississinewa 9:23.8 29:11.9 105  
154 Daniel, Rianne SR Celina 9:27.9 29:24.7 106 8:28.4
155 Chapman, Kristin SR NorthWood 9:32.9 29:40.0   9:01.2
156 Martinez, Ariceli SR NorthWood 9:43.4 30:12.8   9:12.0
157 Eberle, Hannah SR NorthWood 9:46.0 30:20.9   9:11.6
158 Dawson, Kara SR Mississinewa 9:51.8 30:39.0 107 9:38.1
  Frantz, Veronica SR Bellmont DNF   8:51.2
  Reese, Ashlyn SR DeKalb DNF   9:51.2
  Rummel, Olivia SR East Noble DNF   6:37.3
  Melton, Delainey SR Bellmont DNF   7:16.4
Girl's "A" Division Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:47:13 21:26 69 3 9 16 20 21 46 53
2 1:47:12 21:26 92 2 4 14 22 50 58 74
3 1:53:33 22:42 168 13 29 31 43 52    
4 1:55:23 23:04 210 24 34 37 55 60 129  
5 1:55:52 23:10 211 19 27 44 51 70 83 84
6 1:58:00 23:36 256 7 11 59 67 112 119  
7 Bethany Christian 1:59:23 23:52 267 17 26 41 73 110    
8 1:58:52 23:46 275 15 18 64 71 107 127 128
9 1:59:10 23:50 276 12 30 40 90 104 118  
10 1:58:55 23:47 277 5 32 75 76 89 92 94
11 1:57:41 23:32 277 1 36 63 86 91 101 108
12 1:59:22 23:52 288 8 38 65 80 97    
13 1:59:53 23:58 292 28 45 56 61 102 109 111
14 2:00:24 24:04 298 33 49 66 72 78 99 121
15 2:01:36 24:19 319 6 23 77 96 117    
16 2:03:05 24:37 338 47 48 68 87 88 93  
17 2:04:24 24:52 348 25 35 57 115 116    
18 2:04:06 24:49 362 10 54 82 103 113 125 126
19 2:05:59 25:11 403 42 79 81 95 106 120 122
20 2:09:40 25:56 459 62 85 98 100 114    
21 2:13:12 26:38 460 39 69 105 123 124    
Girl's "A" Division Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score 1 Mile
1 Gentz, Abbey SR Woodlan Jr./Sr. High School 6:13.2 19:19.6 1 10:41:46.3
2 Busch, Sarah SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:15.4 19:26.3 2  
3 Robey, Kinzie SR Oak Hill 6:34.9 20:27.0 3 10:42:22.0
4 Baum, Kristina SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:37.9 20:36.4 4  
5 Van De Weg, Marissa SR Adams Central 6:39.3 20:40.8 5  
6 Hogue, Chloe SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:39.7 20:41.9 6  
7 Armstrong, Nataley SR Garrett 6:42.2 20:49.7 7 10:42:13.3
8 Schmucker, Grace SR Fremont 6:45.3 20:59.3 8  
9 Geller, Grace SR Oak Hill 6:46.2 21:02.1 9 10:42:28.4
10 Wulff, Lexi SR Wapahani 6:49.3 21:11.8 10 10:42:13.2
11 Placencia, Valencia SR Garrett 6:51.9 21:19.8 11 10:42:39.6
12 Beckham, Gabby SR Monroe Central 6:52.6 21:21.9 12  
13 Fry, Deann SR Westview 6:53.8 21:25.6 13  
14 Hawkins, Hannah SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:55.3 21:30.4 14  
15 Lawmaster, Courtney SR Bremen 6:57.2 21:36.4 15  
16 Jackson, Selah SR Oak Hill 6:59.7 21:44.0 16 10:42:27.7
17 Ross-Richer, Teresa JR Bethany Christian 6:59.8 21:44.4 17 10:42:45.0
18 Hall, Rachel SR Bremen 7:01.4 21:49.5 18 10:42:34.5
19 Cole, Caitlin SR Frankton 7:03.5 21:55.8 19 10:42:31.1
20 Ramrakhiani, Anya SR Ft. Wayne Canterbury 7:03.9 21:57.1   10:42:38.5
21 Dodson, Ireland SR Oak Hill 7:04.7 21:59.5 20  
22 Hornocker, Kate SR Oak Hill 7:05.0 22:00.6 21 10:42:43.5
23 Mulholland, Tatum SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:05.2 22:01.3 22 10:42:53.9
24 Kilgus, Meron SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 7:05.5 22:02.1 23 10:42:35.7
25 Gruet, Emma SR Elkhart Christian Academy 7:05.8 22:03.0   10:42:44.8
26 Zumbrun, Kylie SR Central Noble 7:07.0 22:06.7 24 10:42:35.6
27 Graft, Katie SR Churubusco 7:09.3 22:13.8 25  
28 Lind, Clara SR Bethany Christian 7:09.6 22:14.8 26 10:42:41.2
29 Quimby, Kayla SR Frankton 7:09.7 22:15.1 27  
30 Sprankles, Leslie SR Bluffton 7:10.2 22:16.6 28 10:42:43.6
31 Neff, Hannah SR Westview 7:12.9 22:25.0 29  
32 Cates, Marissa SR Northeastern 7:14.0 22:28.4    
33 Puckett, Karly SR Monroe Central 7:15.2 22:32.3 30 10:42:47.8
34 Russell, Adaline SR Elkhart Christian Academy 7:16.0 22:34.7    
35 Bender, Raegan SR Westview 7:16.1 22:34.9 31  
36 Reynolds, Olivia SR Adams Central 7:16.4 22:36.0 32  
37 Biggins, Lilly SR Heritage 7:17.0 22:37.7 33  
38 Rinehold, Michaela SR Central Noble 7:17.1 22:38.1 34 10:42:37.8
39 Basinger, Allie SR Churubusco 7:20.5 22:48.8 35 10:42:41.7
40 Goheen, Addie SR Woodlan Jr./Sr. High School 7:20.9 22:49.8 36  
41 Vice, Madison SR Central Noble 7:20.9 22:50.0 37  
42 Gochenour, Natalie SR Fremont 7:21.0 22:50.2 38 10:43:05.2
43 McMillan, Katelyn SR Southern Wells 7:21.1 22:50.6 39  
44 Hanson, Faith SR Monroe Central 7:26.7 23:08.1 40 10:42:50.6
45 Dutchersmith, Luisa SR Bethany Christian 7:28.0 23:12.1 41 10:43:03.5
46 Guzman, Monica SR Lakeland 7:28.8 23:14.5 42 10:42:59.3
47 Miller, Nicole SR Westview 7:31.7 23:23.6 43 10:43:17.1
48 Hartley, Abby SR Frankton 7:32.0 23:24.6 44 10:42:48.2
49 Kitt, Elayna SR Bluffton 7:32.1 23:24.8 45 10:42:59.0
50 Marsh, Lauren SR Oak Hill 7:35.4 23:34.9 46  
51 Bell, Roshelle SR Prairie Heights 7:35.4 23:35.1 47  
52 Steele, Allison SR Prairie Heights 7:36.1 23:37.2 48 10:42:50.6
53 Kohrman, Nicole SR Heritage 7:36.4 23:38.0 49 10:42:53.1
54 Holzinger, Lillian SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:36.4 23:38.1 50  
55 Kerrigan, Meadow SR Frankton 7:37.7 23:42.2 51  
56 Stoltzfus, Lindsay SR Westview 7:38.4 23:44.2 52 10:43:24.0
57 Sweet, Aleia SR Southwood 7:38.7 23:45.3    
58 Gamble, Claire SR Oak Hill 7:39.3 23:47.1 53  
59 Thrasher, Kendyl SR Wapahani 7:40.0 23:49.2 54 10:43:03.5
60 Wisner, Kailynn SR Oak Hill 7:40.6 23:51.1    
61 Stump, Viktorija SR Central Noble 7:40.7 23:51.6 55 10:43:11.2
62 Robles, Alysha SR Bluffton 7:41.3 23:53.5 56 10:43:14.4
63 McDivitt, Joy SR Oak Hill 7:41.6 23:54.2   10:43:04.6
64 Debolt, Cara SR Churubusco 7:41.7 23:54.5 57  
65 Carlin, Abby SR Ft. Wayne Bishop Luers 7:42.0 23:55.6 58  
66 Haynes, Aida SR Garrett 7:42.1 23:55.7 59 10:43:04.8
67 Price, Angie SR Central Noble 7:42.3 23:56.6 60 10:42:51.0
68 Linderwell, Annika SR Bluffton 7:42.6 23:57.4 61 10:43:14.9
69 Jimenez, Valeria SR Tippecanoe Valley 7:42.9 23:58.3 62 10:43:18.6
70 Zent, Riley SR Woodlan Jr./Sr. High School 7:45.7 24:07.1 63  
71 Wyle, Meg SR Bremen 7:46.8 24:10.4 64  
72 Gumbel, Makayla SR Fremont 7:49.4 24:18.4 65  
73 McKinnon, Rachel SR Heritage 7:50.3 24:21.4 66 10:43:05.4
74 Liechty, Samantha SR Garrett 7:51.7 24:25.6 67  
75 Cheek, Mallory SR Oak Hill 7:53.2 24:30.4    
76 Roberts, Samantha SR Prairie Heights 7:53.4 24:31.0 68 10:43:20.8
77 Kratzer, Breann SR Southern Wells 7:53.6 24:31.5 69 10:43:26.7
78 Craw, Laynie SR Eastbrook 7:54.2 24:33.3   10:43:16.6
79 Sheward, Emma SR Frankton 7:54.7 24:35.1 70  
80 Von Seggern, Isabella SR Ft. Wayne Canterbury 7:55.1 24:36.1   10:43:29.1
81 Gramm, Jasmine SR Bremen 7:55.3 24:37.0 71 10:43:33.9
82 Whitacre, Anna Grace SR Heritage 7:57.5 24:43.8 72 10:43:04.1
83 Dyck, Sasha SR Bethany Christian 7:57.9 24:45.0 73  
84 Miguel, Alexis SR Ft. Wayne Bishop Luers 8:01.3 24:55.5 74 10:43:39.4
85 Armes, Avree SR Adams Central 8:01.9 24:57.5 75  
86 Egly, Zoe SR Adams Central 8:02.1 24:58.1 76 10:43:41.2
87 Hicks, Tiana SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 8:02.6 24:59.4 77 10:43:20.6
88 Hermann, Maleah SR Heritage 8:04.0 25:04.0 78  
89 Allen, Paris SR Lakeland 8:04.1 25:04.1 79  
90 Berlew, Katie SR Fremont 8:04.9 25:06.7 80  
91 Fleeman, Keylee SR Lakeland 8:06.1 25:10.3 81 10:43:32.5
92 Hobson, Monica SR Southwood 8:06.2 25:10.6   10:43:39.1
93 Leatherman, Summer SR Wapahani 8:06.6 25:12.0 82  
94 Brown, Mariah SR Southwood 8:08.2 25:16.9   10:43:46.0
95 Hall, Karissa SR Frankton 8:10.1 25:22.9 83  
96 Hammond, Bekah SR Eastbrook 8:11.0 25:25.7   10:43:39.9
97 Elwood, Heather SR Lakewood Park Christian 8:11.5 25:27.2    
98 Huff, Kiley SR Frankton 8:11.6 25:27.5 84 10:43:39.3
99 Lazarin, Romina SR Ft. Wayne Canterbury 8:13.4 25:33.0   10:43:45.6
100 Myers, Ella SR Tippecanoe Valley 8:13.4 25:33.2 85 10:43:44.5
101 Miller, Morgan SR Woodlan Jr./Sr. High School 8:14.9 25:37.7 86 10:43:50.2
102 James, Caylee SR Prairie Heights 8:15.6 25:39.9 87 10:43:54.3
103 Hall, Kyler SR Prairie Heights 8:16.4 25:42.5 88  
104 Oliver, Shelby SR Adams Central 8:16.7 25:43.2 89 10:43:45.6
105 Carroll, Nichole SR Monroe Central 8:17.1 25:44.5 90 10:43:33.9
106 Lake, Brenna SR Woodlan Jr./Sr. High School 8:17.9 25:47.0 91 10:43:24.2
107 Schroeder, Jane SR Ft. Wayne Bishop Luers 8:18.6 25:49.4   10:43:59.1
108 Faurote, Elise SR Adams Central 8:19.0 25:50.5 92 10:44:10.7
109 Springer, Alayna SR Prairie Heights 8:19.1 25:50.7 93  
110 Call, Makenna SR Adams Central 8:20.3 25:54.6 94 10:43:46.5
111 Manning, Rachel SR Eastbrook 8:22.4 26:01.1    
112 Rettig, Brooklynn SR Lakeland 8:22.7 26:01.9 95  
113 Hicks, Briana SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 8:23.9 26:05.6 96 10:43:45.1
114 Berger, Jill SR Northeastern 8:24.3 26:06.9   10:43:42.6
115 Cox, Keely SR Elkhart Christian Academy 8:24.5 26:07.5    
116 Chilenski, Autumn SR Fremont 8:24.7 26:08.2 97 10:44:13.6
117 Holder, Talia SR Tippecanoe Valley 8:25.0 26:09.0 98 10:43:50.2
118 Sebring, Katelyn SR Heritage 8:25.2 26:09.7 99 10:43:20.1
119 Anderson, Lily SR Adams Central 8:26.2 26:12.9   10:43:48.1
120 Helbert, Kennedy SR Eastside 8:27.7 26:17.4    
121 Henderson , Maria SR Tippecanoe Valley 8:28.0 26:18.6 100 10:43:49.4
122 Moore, Morgan SR Woodlan Jr./Sr. High School 8:28.5 26:20.1 101  
123 Bultemier, Katie SR Bluffton 8:28.8 26:20.8 102 10:43:57.5
124 Felton, Kloee SR Wapahani 8:28.9 26:21.4 103 10:43:45.5
125 Budreau, Sophie SR Monroe Central 8:29.6 26:23.4 104 10:43:59.2
126 Tucker, Juniper SR Southern Wells 8:31.0 26:27.8 105 10:43:58.8
127 Burton, Beatrice SR Ft. Wayne Bishop Luers 8:31.2 26:28.4    
128 Munoz, Claudia SR Lakeland 8:31.4 26:29.0 106 10:43:58.8
129 Barr, Caylee SR Bremen 8:34.6 26:39.1 107 10:44:20.9
130 Dyer, Lydia SR Woodlan Jr./Sr. High School 8:38.6 26:51.4 108  
131 Leppek, Amanda SR Whitko 8:39.2 26:53.4   10:43:52.2
132 Zettel, Paige SR Northeastern 8:40.6 26:57.6    
133 Henderson, Alexis SR Woodlan Jr./Sr. High School 8:41.9 27:01.7    
134 Ehlers, Anya SR Ft. Wayne Canterbury 8:43.8 27:07.6   10:43:53.8
135 Hiday, Emily SR Bluffton 8:44.0 27:08.3 109 10:44:11.9
136 Torres, Naomi SR Bethany Christian 8:50.1 27:27.1 110 10:43:47.2
137 Wenger, Aubrey SR Bluffton 8:50.6 27:28.8 111 10:44:31.6
138 Dewitt, Samantha SR Garrett 8:50.9 27:29.5 112 10:44:02.4
139 Sewell, Abby SR Wapahani 8:51.5 27:31.6 113 10:43:56.4
140 Koos, Ellie SR Woodlan Jr./Sr. High School 8:53.0 27:36.3    
141 Craig, Ava SR Tippecanoe Valley 8:54.8 27:41.8 114 10:44:20.5
142 Schuman, Katelynn SR Churubusco 8:55.1 27:42.7 115 10:43:51.2
143 Refeld, Eva SR Churubusco 8:55.7 27:44.5 116  
144 Braun, Mary SR Ft. Wayne Bishop Luers 8:56.2 27:46.0   10:44:37.0
145 Harris, Lydia SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 8:56.6 27:47.4 117  
146 Sampley, Saij SR Monroe Central 8:56.9 27:48.2 118  
147 Pulver, Aubrey SR Bluffton 8:57.1 27:48.8   10:44:14.6
148 Rayle, Chloe SR Garrett 8:57.4 27:49.9 119 10:44:28.8
149 Malaivanh, Kailia SR Lakeland 9:03.0 28:07.3 120 10:43:58.5
150 Deardorff, Brooklyn SR Elkhart Christian Academy 9:06.0 28:16.4   10:44:27.0
151 Acosta, Kierra SR Heritage 9:14.5 28:43.1 121 10:44:13.6
152 Sines, Jama SR Lakeland 9:18.3 28:54.9 122 10:44:38.1
153 Elwood, McKenna SR Woodlan Jr./Sr. High School 9:23.9 29:12.3   10:44:27.9
154 Brewster, Adela SR Southern Wells 9:32.5 29:38.9 123 10:44:37.7
155 Rogers, Hailey SR Southern Wells 9:34.2 29:44.1 124  
156 Mayes, Katie SR Wapahani 9:35.4 29:48.0 125  
157 King, Emma SR Wapahani 9:37.2 29:53.5 126 10:44:36.1
158 Sines, Chloe SR Lakeland 9:37.3 29:53.9    
159 Cruz Ramirez, Oihane SR Hamilton Jr. High School 9:38.5 29:57.5    
160 Simons, Sam SR Bremen 9:41.3 30:06.3 127 10:44:39.3
161 Slee, Hailey SR Heritage 9:45.7 30:19.9    
162 Jackson, Laura SR Whitko 9:46.4 30:22.1    
163 Miller, Keely SR Bremen 9:46.8 30:23.3 128 10:44:52.5
164 Bingham, Kylie SR Central Noble 9:49.4 30:31.4 129  
  Malcolm, Madilyn SR Garrett DNF   10:42:45.4
Boy's "AAA" Division Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:21:46 16:21 62 3 9 10 13 27 47 49
2 1:22:12 16:26 68 1 12 16 19 20 22 31
3 1:22:00 16:24 72 4 5 14 17 32 33 46
4 1:23:41 16:44 132 2 6 26 45 53 79 83
5 1:25:08 17:01 175 15 21 37 43 59 60 61
6 1:25:12 17:02 185 11 28 42 48 56 62 67
7 1:26:08 17:13 218 24 25 44 54 71 78 85
8 1:26:25 17:17 230 8 36 38 68 80 93 107
9 1:27:02 17:24 255 35 39 40 64 77 84 87
10 1:27:28 17:29 279 7 29 72 76 95    
11 1:28:03 17:36 301 23 51 63 70 94 102 103
12 1:28:36 17:43 318 18 50 69 89 92 98 116
13 1:28:54 17:46 331 41 52 73 75 90 100 104
14 1:29:27 17:53 360 57 65 66 81 91 96 101
15 1:31:31 18:18 428 55 82 86 97 108 109 121
16 1:32:51 18:34 453 34 88 106 110 115 118 123
17 1:32:52 18:34 461 58 74 105 111 113 117 122
18 1:34:06 18:49 474 30 99 112 114 119 120 124
Boy's "AAA" Division Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score 1 Mile
1 Steury, Izaiah SR Angola 5:05.9 15:50.3    
2 Gillard, Jack SR Bloomington South 5:07.2 15:54.6 1  
3 Hogan, Drew SR Goshen 5:08.2 15:57.7 2  
4 Mitsch, Matthew SR Yorktown 5:08.9 15:59.8    
5 Stuckey, Keagan SR Homestead 5:09.4 16:01.2 3  
6 Kilbarger-Stumpf, Reese SR Columbus North 5:09.7 16:02.2 4  
7 Newell, Matt SR Columbus North 5:10.9 16:06.1 5  
8 Sweet, Braden SR Southwood 5:13.1 16:12.7   5:02.3
9 Johnston, Cole SR Goshen 5:13.5 16:13.9 6  
10 Moore, Jack SR Northridge 5:13.7 16:14.7 7  
11 Carpenter, Remington SR Westview 5:14.4 16:16.8 8  
12 McArdle, Donny SR Homestead 5:14.5 16:17.3 9  
13 Neff, Jarred SR Homestead 5:14.7 16:17.9 10  
14 Cripe, Colten SR West Noble 5:14.9 16:18.5 11  
15 Alderson, Neal SR Bloomington South 5:15.6 16:20.5 12  
16 Baitz, Ethan SR Homestead 5:15.8 16:21.3 13 5:02.8
17 Stohr, Andy SR Columbus North 5:16.8 16:24.4 14  
18 Retzloff, Mariano SR Penn 5:19.0 16:31.3 15  
19 Miller, Josh SR Bloomington South 5:20.2 16:35.0 16  
20 Carr, Evan SR Columbus North 5:20.6 16:36.2 17  
21 Quintana, Casey SR Mishawaka 5:21.1 16:37.8 18 5:07.9
22 Egyhazi, Neil SR Bloomington South 5:22.1 16:40.7 19 5:02.2
23 Borders, Nicholas SR Bloomington South 5:22.4 16:41.8 20  
24 Liepe, Austin SR East Noble 5:22.6 16:42.4   5:02.9
25 Kaser, Carter SR Penn 5:23.0 16:43.7 21  
26 Asplund, John SR Bloomington South 5:23.6 16:45.3 22  
27 Terrell, Neil SR Elkhart Memorial 5:23.6 16:45.5 23  
28 Garlinger, Jordan SR Bellmont 5:23.8 16:46.1 24 5:13.8
29 Fuelling, Isaac SR Bellmont 5:24.1 16:47.1 25 5:14.6
30 Claxton, Tommy SR Goshen 5:24.2 16:47.2 26 5:04.6
31 Cook, Carter SR Homestead 5:24.7 16:49.0 27  
32 Longoria, Abraham SR West Noble 5:25.1 16:50.1 28 5:07.9
33 Miller, Jaxon SR Northridge 5:25.2 16:50.4 29 5:04.3
34 Strong, Isaiah SR Muncie Central 5:25.3 16:50.8 30  
35 West, Zander SR Bloomington South 5:25.6 16:51.6 31 5:07.9
36 Pulkowski, Austin SR Columbus North 5:25.6 16:51.6 32  
37 Pruitt, Collin SR Columbus North 5:25.7 16:52.1 33 5:03.9
38 Walda, Evan SR Ft. Wayne South Side 5:27.5 16:57.6 34  
39 Schroeder, Wyatt SR Carroll (Fort Wayne) 5:29.2 17:02.8 35  
40 Schwartz, Anthony SR Westview 5:30.4 17:06.6 36  
41 Boardley, Ben SR Penn 5:30.5 17:06.8 37 5:05.9
42 Plumer, Sam SR Bloomington South 5:30.6 17:07.2   5:10.4
43 Sanchez, Anthony SR Westview 5:31.9 17:11.1 38  
44 Sloffer, Preston SR Carroll (Fort Wayne) 5:32.1 17:11.8 39 5:19.8
45 Mullett, Hayden SR Carroll (Fort Wayne) 5:32.3 17:12.4 40  
46 Niswander, Harrison SR Huntington North 5:32.7 17:13.8 41 5:21.8
47 Cripe, Austin SR West Noble 5:32.8 17:14.1 42  
48 Juarez, Jason SR Penn 5:33.0 17:14.6 43  
49 Guise, Deion SR Bellmont 5:33.2 17:15.3 44  
50 Mora, Adrian SR Goshen 5:33.4 17:15.8 45  
51 Wills, Gabe SR Columbus North 5:33.5 17:16.1 46  
52 Littrell, Carson SR Columbus North 5:33.6 17:16.6   5:24.3
53 Sheppard, Aidan SR Homestead 5:33.9 17:17.3 47 5:14.6
54 Flora, Grant SR West Noble 5:34.7 17:19.8 48 5:19.1
55 Weaver, Logan SR Homestead 5:34.9 17:20.7 49 5:16.9
56 Hockemeyer, Derek SR Homestead 5:35.1 17:21.2    
57 Hubbard, Reid SR Bloomington South 5:35.5 17:22.5   5:08.9
58 Hoopingarner, Ryan SR Mishawaka 5:36.2 17:24.7 50 5:19.0
59 Potts, Wesley SR East Noble 5:36.6 17:25.8    
60 Morris, Patrick SR Bloomington South 5:36.8 17:26.4   5:13.0
61 Cruz, Luis SR Elkhart Memorial 5:36.8 17:26.5 51 5:14.8
62 Clampitt, Isaiah SR Huntington North 5:36.8 17:26.5 52  
63 Diaz, Ryan SR Goshen 5:37.1 17:27.3 53 5:20.9
64 Johnson, Blaine SR Bellmont 5:37.3 17:27.9 54 5:25.0
65 Callison, Zane SR Eastbrook 5:37.6 17:28.9 55 5:22.5
66 Flora, Isaac SR West Noble 5:38.0 17:30.1 56 5:20.1
67 Owings, Luke SR Concord 5:38.2 17:30.9 57 5:23.6
68 Lehmkuhle, Jaxzen SR Ft. Wayne North Side 5:38.3 17:31.2 58 5:15.9
69 Fox, Cohl SR Penn 5:38.5 17:31.7 59 5:10.1
70 Railton, Josiah SR Penn 5:39.4 17:34.5 60 5:24.1
71 Heninger, Killian SR Penn 5:39.5 17:35.0 61 5:25.6
72 Weaver, Michael SR West Noble 5:39.6 17:35.2 62 5:22.1
73 Rodriguez, Teagen SR Elkhart Memorial 5:39.7 17:35.5 63 5:03.4
74 Gongwer, Ian SR Carroll (Fort Wayne) 5:39.9 17:36.1 64  
75 Kidd, Luke SR Bloomington South 5:40.1 17:36.7   5:23.5
76 Gildea, Jack SR Bloomington South 5:40.4 17:37.5    
77 Lashley, Teddy SR Bloomington South 5:40.6 17:38.2   5:18.4
78 Neff, Tyler SR Homestead 5:41.2 17:40.1   5:25.1
79 Wright, Noah SR Concord 5:41.4 17:40.9 65  
80 Molden, Chase SR Homestead 5:41.7 17:41.6   5:20.1
81 Cruz, Kevin SR Concord 5:42.1 17:42.9 66 5:26.3
82 Dupuy, Cameron SR West Noble 5:42.6 17:44.4 67 5:20.9
83 Miller, Lyndon SR Westview 5:42.8 17:45.2 68 5:22.8
84 Myers, Henry SR Homestead 5:43.0 17:45.7   5:22.8
85 Sanchez, Danny SR Mishawaka 5:43.2 17:46.2 69 5:14.5
86 Cepero, Juan SR Elkhart Memorial 5:43.2 17:46.3 70  
87 Minich, Jude SR Homestead 5:43.5 17:47.4   5:21.1
88 Cussen, Taylor SR Penn 5:43.6 17:47.6    
89 Valentino, Peter SR Bloomington South 5:43.6 17:47.7    
90 Corral, Nick SR Bellmont 5:45.0 17:51.9 71 5:25.3
91 Canfield, Michael SR Northridge 5:45.0 17:52.0 72 5:31.7
92 Rockey, Jordan SR Huntington North 5:45.7 17:54.2 73  
93 Stewart, Owen SR Ft. Wayne North Side 5:45.9 17:54.6 74  
94 Kiel, Will SR Columbus North 5:46.0 17:54.9   5:24.3
95 Peters, Tyler SR Homestead 5:46.2 17:55.8   5:23.5
96 Miller, Gregory SR Huntington North 5:47.1 17:58.4 75  
97 Perez, Nathan SR Northridge 5:47.4 17:59.3 76  
98 Sylvester, Graydon SR Carroll (Fort Wayne) 5:47.5 17:59.6 77  
99 Kukelhan, Chase SR Bellmont 5:47.8 18:00.6 78  
100 Wiese, Tyler SR Goshen 5:48.7 18:03.5 79  
101 Cupp, Andrew SR Westview 5:49.4 18:05.6 80 5:27.1
102 Nicoson, William SR Concord 5:50.9 18:10.3 81  
103 Probst, Nick SR Penn 5:51.5 18:12.2    
104 Brainer, Nathan SR Eastbrook 5:52.0 18:13.6 82 5:31.9
105 D'elia, Isacco SR Goshen 5:52.1 18:14.1 83 5:27.9
106 Million, Jackson SR Carroll (Fort Wayne) 5:52.3 18:14.7 84 5:33.1
107 Litchfield, Dominick SR Bellmont 5:52.5 18:15.3 85 5:33.1
108 Neideck, Ben SR Eastbrook 5:52.6 18:15.7 86  
109 Johnson, Brett SR Bellmont 5:52.7 18:15.8    
110 Soni, Jaitin SR Penn 5:52.7 18:15.8    
111 Gery, Anthony SR Homestead 5:53.5 18:18.4   5:38.5
112 Barb, Alex SR Carroll (Fort Wayne) 5:53.9 18:19.7 87 5:35.8
113 Combs, Issac SR Ft. Wayne South Side 5:54.2 18:20.5 88 5:26.1
114 Crooks, Troy SR Mishawaka 5:54.6 18:21.7 89 5:34.2
115 Byerly, Gavin SR Huntington North 5:54.7 18:22.0 90  
116 Smith, Ethan SR Concord 5:54.8 18:22.5 91  
117 Pottschmidt, Dillon SR Penn 5:55.8 18:25.5    
118 Crooks, Mark SR Mishawaka 5:55.9 18:25.9 92  
119 Thornbugh, Darrion SR Westview 5:57.0 18:29.2 93 5:28.6
120 Brown, Daniel SR Elkhart Memorial 5:57.2 18:29.8 94 5:14.3
121 Kiplinger, Nick SR Carroll (Fort Wayne) 5:57.7 18:31.4   5:41.4
122 Schwartz, Jared SR Northridge 5:57.9 18:31.9 95 5:35.0
123 Pietrariu, Richard SR Concord 5:58.1 18:32.5 96 5:39.0
124 O'Donnell, Declan SR Penn 5:58.2 18:32.9    
125 Reyes, Ryan SR West Noble 5:58.2 18:33.0   5:50.1
126 Blackburn, Jacob SR Carroll (Fort Wayne) 5:58.7 18:34.5   5:36.6
127 Hammond, Jack SR Eastbrook 5:59.3 18:36.4 97 5:38.4
128 Hall, Levi SR Mishawaka 5:59.7 18:37.6 98 5:38.4
129 Moore, Mason SR Bloomington South 5:59.9 18:38.2   5:12.8
130 Biek, Oliver SR Goshen 6:00.0 18:38.7    
131 Thomma, Robert SR Muncie Central 6:01.0 18:41.6 99  
132 Hockema, Cole SR Carroll (Fort Wayne) 6:01.2 18:42.4   5:38.8
133 Miller, Conner SR Huntington North 6:01.3 18:42.6 100  
134 Nietert, Blake SR Carroll (Fort Wayne) 6:01.8 18:44.1    
135 Mejia, Andres SR Concord 6:01.8 18:44.1 101  
136 Rutten, Joey SR Penn 6:02.0 18:44.7    
137 Cruz, Abran SR Elkhart Memorial 6:02.2 18:45.3 102 5:36.8
138 Temeles, Joshua SR Penn 6:02.5 18:46.4   5:06.3
139 Carranza, Leonard SR Elkhart Memorial 6:02.7 18:46.9 103  
140 Wiehe, Jarod SR Carroll (Fort Wayne) 6:02.9 18:47.5    
141 Blackburn, Dane SR Huntington North 6:03.4 18:49.0 104  
142 Lehmkuhle, Zxavier SR Ft. Wayne North Side 6:03.5 18:49.4 105 5:40.7
143 Graber, Levi SR Goshen 6:03.8 18:50.5    
144 Gaby, Jackson SR Goshen 6:03.9 18:50.8   5:45.2
145 Near, Jacob SR Goshen 6:04.1 18:51.3    
146 Hackman, Ashton SR Homestead 6:04.3 18:51.8    
147 Evans, Caleb SR Penn 6:04.5 18:52.5   5:30.3
148 Aylward, Alex SR Ft. Wayne South Side 6:05.0 18:54.0 106  
149 Wood, Xander SR Westview 6:05.2 18:54.8 107  
150 Barahona, Jocsan SR Goshen 6:05.5 18:55.8   5:33.7
151 Syswerda, Thane SR Eastbrook 6:05.9 18:56.8 108 5:50.2
152 Jones, Damion SR Eastbrook 6:06.0 18:57.3 109 5:51.1
153 Johnson, Clayton SR Huntington North 6:08.4 19:04.7   5:48.2
154 Riggle, Gage SR Concord 6:09.5 19:08.2   5:47.4
155 Knight, Alonzo SR Ft. Wayne South Side 6:10.5 19:11.3 110 5:41.6
156 Stansbury, David SR Elkhart Memorial 6:10.6 19:11.6    
157 Dilworth, Isaiah SR Goshen 6:10.7 19:11.9   5:45.2
158 Hostetler, Dominic SR Westview 6:11.2 19:13.3    
159 Shipley, Xavier SR Ft. Wayne North Side 6:12.2 19:16.6 111 5:35.9
160 Jones, Jonathan SR Muncie Central 6:12.7 19:18.0 112 5:51.0
161 Jauregui, Garret SR Ft. Wayne North Side 6:13.6 19:20.9 113 5:40.9
162 Everett, Karson SR Bellmont 6:13.9 19:21.6    
163 Chris, Colyn SR Concord 6:14.4 19:23.4   5:41.0
164 Bradford, Dylan SR Muncie Central 6:15.2 19:25.8 114 5:45.4
165 Campos, Isaac SR West Noble 6:15.4 19:26.4   5:56.6
166 Robinson, Leandre SR Ft. Wayne South Side 6:15.9 19:28.0 115 5:38.0
167 Wellman, Henry SR Carroll (Fort Wayne) 6:16.3 19:29.2    
168 Dominguez, David SR Goshen 6:16.9 19:31.0   5:54.1
169 Faurote, Calvin SR Bellmont 6:17.5 19:32.8   5:59.3
170 Kincannon, Alex SR Mishawaka 6:18.0 19:34.6 116  
171 Guerin, Michael SR Ft. Wayne North Side 6:18.8 19:36.9 117 5:33.9
172 Kukelhan, Henry SR Bellmont 6:20.7 19:42.9    
173 Centeno, Martin SR Concord 6:20.7 19:42.9    
174 Kauffman, Seth SR Goshen 6:21.2 19:44.3   5:48.0
175 Weber, Logan SR Ft. Wayne South Side 6:22.1 19:47.1 118 5:48.8
176 Young, Princeton SR Muncie Central 6:23.1 19:50.4 119 6:05.4
177 Johnson, Del'shaun SR Muncie Central 6:24.4 19:54.4 120  
178 Silva, Isaac SR West Noble 6:24.8 19:55.7    
179 Legg, Devon SR Eastbrook 6:26.0 19:59.4 121 6:02.2
180 Carr, Tiler SR Huntington North 6:26.3 20:00.2   6:05.4
181 Lora, Jonathan SR Eastbrook 6:29.9 20:11.4    
182 Boxell, Gatlin SR Huntington North 6:30.8 20:14.4   6:05.5
183 Zaldivar, Willy SR Elkhart Memorial 6:31.0 20:14.8   6:11.6
184 Sheeley, Thomas SR West Noble 6:31.6 20:16.7   6:19.0
185 Guise, Shaun SR Bellmont 6:31.7 20:17.2    
186 Craig, Carter SR Ft. Wayne North Side 6:32.3 20:18.8 122 5:30.3
187 Lowe, Isaiah SR West Noble 6:32.4 20:19.2   5:58.1
188 Schuller, Logan SR West Noble 6:34.0 20:24.1   6:12.4
189 Holzinger, Jack SR Huntington North 6:40.0 20:42.8   6:06.1
190 Niblack, Auston SR Ft. Wayne South Side 6:40.2 20:43.6 123 6:08.8
191 Webb, Ian SR Bellmont 6:40.6 20:44.7    
192 Britt, DaVon SR Ft. Wayne South Side 6:45.8 21:01.0   6:02.2
193 Salgado, Victor SR Ft. Wayne South Side 6:46.4 21:02.6    
194 Dibley, Joshua SR Elkhart Memorial 6:47.7 21:06.7    
195 Williams, Vincent SR Elkhart Memorial 6:48.7 21:09.8   6:19.6
196 Nino, Leo SR Ft. Wayne South Side 6:49.8 21:13.2   5:56.9
197 Adams, Charles SR Muncie Central 6:53.4 21:24.5 124  
198 Crisp, Tyelar SR Muncie Central 6:57.1 21:36.0   6:06.0
199 Burns, Nate SR Huntington North 7:00.2 21:45.5    
200 McAlexander, Chadley SR Elkhart Memorial 7:00.4 21:46.3    
201 Lefever, Alex SR Elkhart Memorial 7:01.3 21:49.2   6:23.8
202 Falder, Jonah SR Eastbrook 7:12.2 22:22.8    
203 Hines, Brice SR Muncie Central 7:19.0 22:44.1    
204 Crisp, Nate SR Muncie Central 7:22.2 22:54.0   6:32.2
205 Mitchem, Shaun SR Huntington North 7:25.1 23:02.9    
206 Lisinicchia, Dominic SR Huntington North 7:52.2 24:27.2    
207 Wieseke, Marshall SR Muncie Central 7:57.8 24:44.5    
208 Cart, Ryan SR Elkhart Memorial 8:08.0 25:16.3   8:05.3
209 Johnson, Josh SR Muncie Central 8:09.5 25:21.1    
Boy's Middle School Team Scores

Division 2

Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:45:15 17:32 59 5   8 11 17 18 20
2 1:19:39 15:55 59 1 3 14 19 22 29 32
3 1:21:52 16:22 76 2 10 13 25 26 35 36
4 1:26:08 17:13 131 16 21 27 30 37 39 42
5 1:27:26 17:29 147 7 24 34 38 44 47 54
6 1:29:03 17:48 150 4 15 33 46 52 62  
7 1:29:58 17:59 153 6 9 40 48 50 53 59
8 1:29:57 17:59 165 12 28 31 45 49 57 58
9 1:40:39 20:07 246 41 43 51 55 56 60 61

Division 1

Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:13:57 14:47 25 1 2 5 8 9 12 15
2 1:17:02 15:24 94 6 7 14 29 38 58 64
3 1:18:28 15:41 124 10 18 26 33 37 41 47
4 1:19:11 15:50 142 3 24 31 39 45 51 72
5 2:30:23 16:42 151 21 32 22 34 42   52
6 1:20:08 16:01 159 11 17 35 43 53 62 66
7 1:20:20 16:04 174 4 36 40 44 50 55 60
8 1:20:53 16:10 178 20 25 28 48 57 65 76
9 1:22:06 16:25 207 13 23 30 67 74 77 80
10 1:23:01 16:36 232 27 46 49 54 56 61 63
11 1:26:18 17:15 301 19 68 70 71 73 79 81
12 1:37:26 19:29 344 16 69 84 87 88 90 91
13 1:34:36 18:55 403 75 78 82 83 85 86 89
Boy's Middle School Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Jackson, Owen JR Oak Hill Junior High School 5:40.0 14:05.2 1
2 Yoder, Keith JR Westview Jr. High 5:50.3 14:30.8 1
3 Bontrager, Darin JR Westview Jr. High 5:50.8 14:32.0 2
4 Ridge, Marcus JR Indian Springs Middle School 5:51.4 14:33.4 3
5 Steidinger, Jaydon JR Leo Jr./Sr. High School 5:52.7 14:36.8 4
6 Bontrager, Noah FR Westview Jr. High 5:55.2 14:42.9 5
7 O'Keefe, Timothy JR DeKalb Middle School 5:57.9 14:49.7 6
8 Hefty, Mattias JR DeKalb Middle School 5:59.8 14:54.4 7
9 Miller, Austin JR Westview Jr. High 6:03.9 15:04.5 8
10 Lambright, Jeryle JR Westview Jr. High 6:05.1 15:07.4 9
11 Leffers, Bryson JR Woodside Middle School 6:05.7 15:09.0 10
12 Potchka, Jack JR Maple Creek Middle School 6:06.1 15:10.1 11
13 Schwartz, Brandon SO Westview Jr. High 6:06.7 15:11.5 12
14 Maller, Trace SO Adams Central MS 6:07.8 15:14.2 2
15 Widenhoefer, Ethan JR Summit Middle School 6:08.0 15:14.7 13
16 Sweet, Trenton JR Oak Hill Junior High School 6:08.1 15:15.1 3
17 Haupert, William JR DeKalb Middle School 6:08.3 15:15.4 14
18 Miller, Lyle JR Westview Jr. High 6:09.0 15:17.2 15
19 Pranger, Kaden JR New Haven Middle School 6:10.6 15:21.3 16
20 Basham, Charles JR Maple Creek Middle School 6:13.0 15:27.1 17
21 Rodgers, Joshua SO Woodside Middle School 6:13.5 15:28.4 18
22 Bryant, Andrew JR Eastbrook JH 6:13.9 15:29.4 4
23 Wilson, Conyer JR Memorial Park Middle School 6:15.7 15:33.9 19
24 Miller, Branson JR Blackhawk Christian MS 6:16.2 15:35.2 5
25 Koch, Ollie JR Angola Middle School 6:16.6 15:36.0 20
26 McCarel, Chase JR Fort Wayne Community Schools 6:17.3 15:37.9 21
27 Salam, Ahmad SO Fort Wayne Community Schools 6:17.7 15:38.9 22
28 Busch, Brandon SO St. Elizabeth MS 6:18.5 15:40.8 6
29 Scott, Christian JR Summit Middle School 6:19.1 15:42.4 23
30 Schwartz, Braidon SO Westview Jr. High 6:19.4 15:43.1  
31 Graves, Chase SO Indian Springs Middle School 6:19.9 15:44.4 24
32 Johnson-Solis, Messiah JR Angola Middle School 6:20.6 15:46.1 25
33 Ruppert, Tim JR Woodside Middle School 6:21.1 15:47.4 26
34 Morris, Kyler SO Norwell Middle School 6:21.5 15:48.2 27
35 Stockamp, Haven FR Angola Middle School 6:21.5 15:48.3 28
36 McIntire, Jaren JR DeKalb Middle School 6:22.2 15:50.0 29
37 Hilger, Grant SO St. Vincents 6:23.2 15:52.5 7
38 Tomaszewski, Anthony SO Summit Middle School 6:24.2 15:54.9 30
39 Good, Gavin SO Indian Springs Middle School 6:25.0 15:56.9 31
40 Saleh, Ahmed SR Fort Wayne Community Schools 6:25.0 15:57.0 32
41 MacDonald, Alex FR Woodside Middle School 6:25.2 15:57.5 33
42 Neilson, Malaki FR Blackhawk Christian MS 6:25.8 15:59.0 8
43 Wei, Htee SR Fort Wayne Community Schools 6:26.2 16:00.0 34
44 Hemsoth, Locke JR Maple Creek Middle School 6:27.5 16:03.1 35
45 Miller, Adam JR Westview Jr. High 6:27.6 16:03.4  
46 Steele, Henry JR St. Elizabeth MS 6:28.0 16:04.4 9
47 Lorenc, Elijah SO Leo Jr./Sr. High School 6:28.5 16:05.6 36
48 Hart, Sawyer JR Woodside Middle School 6:28.7 16:06.2 37
49 Steele, Carter JR Adams Central MS 6:28.9 16:06.8 10
50 Amstein, Hayden SO Blackhawk Christian MS 6:29.3 16:07.6 11
51 Bricker, Joshua JR Southern Wells Middle School 6:29.7 16:08.6 12
52 Schwartz, Trevor SO Adams Central MS 6:30.1 16:09.7 13
53 Schwartz, Dennis JR Westview Jr. High 6:31.0 16:12.0  
54 Meyer, Braylon JR DeKalb Middle School 6:31.4 16:13.0 38
55 Noward, Christien JR Westview Jr. High 6:33.7 16:18.5  
56 Hoting, Jaxon JR Heritage Junior High School 6:33.9 16:19.2  
57 Ogden, Jack JR Oak Hill Junior High School 6:34.3 16:20.1 14
58 Whiteleather, Devon SO Indian Springs Middle School 6:35.2 16:22.4 39
59 Pulfer, Mason SO Leo Jr./Sr. High School 6:35.9 16:24.2 40
60 Benedict, Kaeden SO Woodside Middle School 6:36.2 16:24.8 41
61 Roper, Joshua JR Fort Wayne Community Schools 6:36.6 16:25.8 42
62 Kennedy, Asher SO Westview Jr. High 6:36.7 16:26.0  
63 Zent, Cole FR Maple Creek Middle School 6:37.8 16:28.9 43
64 Reed, Elijah JR Eastbrook JH 6:38.2 16:29.7 15
65 Chupp, Blake JR Westview Jr. High 6:39.1 16:32.0  
66 Gustafson, Brayden JR Leo Jr./Sr. High School 6:39.3 16:32.6 44
67 Sparks, Tyler JR Indian Springs Middle School 6:40.1 16:34.5 45
68 Adam, Josh JR Norwell Middle School 6:40.7 16:36.0 46
69 Cooper, Ayden JR Woodside Middle School 6:40.9 16:36.4 47
70 Yarnelle, Sam JR Angola Middle School 6:41.6 16:38.3 48
71 Taylor, Declan JR Norwell Middle School 6:41.7 16:38.4 49
72 Plattner, Jonathan SO Leo Jr./Sr. High School 6:42.9 16:41.6 50
73 Quinn, Aaron SO St. Charles/St. Jude 6:44.4 16:45.1 16
74 Muldoon, Aiden JR Blackhawk Christian MS 6:45.3 16:47.4 17
75 Raber, Owen SO Woodside Middle School 6:46.6 16:50.7  
76 Wiegand, Jack FR Blackhawk Christian MS 6:47.9 16:53.8 18
77 Cates, Grant SO Oak Hill Junior High School 6:48.2 16:54.6 19
78 Doden, Jones JR Blackhawk Christian MS 6:48.8 16:56.1 20
79 Meyers, Ian SO Indian Springs Middle School 6:49.3 16:57.5 51
80 Milledge, Kye JR Fort Wayne Community Schools 6:50.0 16:59.1 52
81 Terrell, Carson FR Maple Creek Middle School 6:50.0 16:59.1 53
82 Wilson, Brayson SO Norwell Middle School 6:50.1 16:59.3 54
83 Furnas, Max FR St. Charles/St. Jude 6:50.2 16:59.6 21
84 Gould, Jiler FR Leo Jr./Sr. High School 6:50.3 16:59.8 55
85 Bauman, Hunter FR Norwell Middle School 6:50.3 17:00.0 56
86 Yoder, Quinton JR Westview Jr. High 6:51.8 17:03.6  
87 Sneed, Toby JR Oak Hill Junior High School 6:52.0 17:04.0 22
88 Hinkley, Gavin JR Angola Middle School 6:52.2 17:04.5 57
89 Pepple, Graden FR DeKalb Middle School 6:52.4 17:05.0 58
90 Davis, Camden SO Fort Wayne Community Schools 6:53.4 17:07.5 59
91 Middlebusher, JD JR Blackhawk Christian MS 6:53.4 17:07.7 23
92 Mansfield, Luke JR Blackhawk Christian MS 6:53.8 17:08.5  
93 Bontrager, Nick JR Westview Jr. High 6:54.3 17:09.9  
94 Kleber, Will JR St. Vincents 6:54.4 17:10.0 24
95 Smith, Ethan SO Leo Jr./Sr. High School 6:54.4 17:10.1 60
96 Westfall, Zathan SO Norwell Middle School 6:54.4 17:10.2 61
97 Pickford, Taylor JR Adams Central MS 6:54.6 17:10.6 25
98 Yoder, Evan FR Maple Creek Middle School 6:54.7 17:10.8 62
99 Ausland, Cody JR Adams Central MS 6:54.8 17:11.2 26
100 Diver, Landon SO Norwell Middle School 6:55.0 17:11.6 63
101 Parmerlee, Austin JR Leo Jr./Sr. High School 6:55.1 17:11.7  
102 Thurber, David SO St. Charles/St. Jude 6:55.3 17:12.2 27
103 Smith, Travis JR Leo Jr./Sr. High School 6:55.9 17:13.8  
104 Prochaska, Connor JR Fort Wayne Community Schools 6:56.3 17:14.9  
105 Yarian, Keagan JR DeKalb Middle School 6:56.6 17:15.6 64
106 Wimer, Zach JR DeKalb Middle School 6:56.7 17:15.7  
107 Orn, Alex SO Angola Middle School 6:57.0 17:16.6 65
108 Bulkowski, Eero FR Maple Creek Middle School 6:57.4 17:17.6 66
109 Lynch, Connor SO Maple Creek Middle School 6:57.6 17:18.1  
110 Jenkins, Kane FR Southern Wells Middle School 6:57.8 17:18.5 28
111 Westgate, Kaleb JR Oak Hill Junior High School 6:57.9 17:18.9 29
112 Martin, Jacob JR Woodside Middle School 6:59.0 17:21.5  
113 Sanders, Gavin SO Summit Middle School 6:59.1 17:21.8 67
114 Threewits, Gavin SO Norwell Middle School 6:59.2 17:21.9  
115 Minix, Wiley JR Westview Jr. High 6:59.2 17:22.0  
116 Shuhler, Ayden JR Fort Wayne Community Schools 7:00.0 17:23.9  
117 Palmer, Evan JR Churubusco jr high 7:00.1 17:24.2  
118 Clauser, Jude FR St. Charles/St. Jude 7:00.3 17:24.8 30
119 Sandquist, Hayden SO Maple Creek Middle School 7:00.7 17:25.8  
120 Ellis, Peyton FR Southern Wells Middle School 7:01.1 17:26.7 31
121 Gibson, Brennan SO Blackhawk Christian MS 7:01.2 17:26.9  
122 Cotton, Morshawn SO Oak Hill Junior High School 7:01.5 17:27.8 32
123 Hess, Tyler JR Woodside Middle School 7:02.0 17:29.0  
124 Lemmon, Jeremiah JR Fort Wayne Community Schools 7:02.9 17:31.2  
125 Bennett, Josh SO Eastbrook JH 7:03.1 17:31.7 33
126 Combs, Keegan JR Memorial Park Middle School 7:03.1 17:31.8 68
127 Austin, AJ JR Oak Hill Junior High School 7:04.1 17:34.2  
128 Andrews, Walker JR Maple Creek Middle School 7:04.4 17:35.0  
129 Eicher, Landon JR New Haven Middle School 7:05.6 17:38.0 69
130 Routsong, Cooper FR Oak Farm Montessori School 7:05.7 17:38.2  
131 Beall, Gideon FR Woodside Middle School 7:05.8 17:38.4  
132 Bontrager, Cole SO Westview Jr. High 7:06.1 17:39.2  
133 Barwick, Hamish SO Woodside Middle School 7:06.2 17:39.3  
134 Smith, Timmy SO Woodside Middle School 7:06.3 17:39.6  
135 Keefer, Benjamin SO St. Vincents 7:06.5 17:40.1 34
136 Harl, Evan JR Memorial Park Middle School 7:06.6 17:40.4 70
137 Edgell, Bryson SO Adams Central MS 7:07.0 17:41.4 35
138 Ausland, Tyler JR Adams Central MS 7:07.4 17:42.3 36
139 Horan-Dryer, Anthony FR Memorial Park Middle School 7:07.4 17:42.4 71
140 Shipman, Jackson SO Indian Springs Middle School 7:07.9 17:43.6 72
141 Lecoque, William FR Maple Creek Middle School 7:08.6 17:45.3  
142 Felkner, Logan JR St. Charles/St. Jude 7:09.0 17:46.5 37
143 Huynh, Todd JR Maple Creek Middle School 7:09.5 17:47.6  
144 Roth, Owen SO Oak Hill Junior High School 7:10.1 17:49.0  
145 Dale, Devin JR Norwell Middle School 7:10.4 17:49.8  
146 Jordan, Spencer SO Memorial Park Middle School 7:10.4 17:49.9 73
147 Sarrazine, Isaac FR St. Vincents 7:10.5 17:50.1 38
148 Callow, Jackson JR Leo Jr./Sr. High School 7:10.7 17:50.7  
149 Clauser, Isaac JR St. Charles/St. Jude 7:10.9 17:51.1 39
150 Heller, Grant SO Maple Creek Middle School 7:11.1 17:51.6  
151 Habib, Zaraab FR Maple Creek Middle School 7:11.3 17:52.0  
152 Myers, Jacob JR Summit Middle School 7:11.5 17:52.5 74
153 Myers, Caden FR Oak Hill Junior High School 7:11.8 17:53.4  
154 Stevenson, Spencer JR Blackhawk Christian MS 7:12.5 17:55.1  
155 Schweitzer, Isaac JR DeKalb Middle School 7:12.6 17:55.3  
156 Patton, Wyatt SO DeKalb Middle School 7:12.7 17:55.7  
157 Quake, Ryker SO East Noble Middle School 7:13.0 17:56.3 75
158 Uncheselu, Antonio SO Maple Creek Middle School 7:13.0 17:56.4  
159 Lorenc, Sammy FR Leo Jr./Sr. High School 7:13.3 17:57.1  
160 Boro, Loukmane SR Fort Wayne Community Schools 7:13.6 17:57.8  
161 Byall, Austin JR Indian Springs Middle School 7:13.7 17:58.0  
162 Richardson, Gavin JR DeKalb Middle School 7:14.0 17:58.9  
163 Bidlack, Troy SO Maple Creek Middle School 7:14.1 17:59.1  
164 Caswell, Thomas FR Angola Middle School 7:14.4 17:59.9 76
165 Spikes, Quinton SO Summit Middle School 7:14.6 18:00.2 77
166 Beall, Noah JR Woodside Middle School 7:14.8 18:00.7  
167 Byram, Keiten SO Indian Springs Middle School 7:14.8 18:00.9  
168 Suvar, Owen SO Blackhawk Christian MS 7:15.3 18:02.1  
169 Warrix, Raylin FR East Noble Middle School 7:16.7 18:05.4 78
170 Silcox, Elijah JR Maple Creek Middle School 7:17.1 18:06.4  
171 Steele, Ellis FR St. Elizabeth MS 7:17.3 18:06.9 40
172 Davis, Isaiah FR Angola Middle School 7:18.1 18:09.1  
173 Shoaf, Jackson JR Adams Central MS 7:18.2 18:09.3  
174 Barnhardt, Logan JR Woodside Middle School 7:18.6 18:10.3  
175 Hernandez, Ricardo JR Memorial Park Middle School 7:19.1 18:11.5 79
176 Stuckey, Max JR Oak Farm Montessori School 7:19.3 18:11.9  
177 Thorson, Ethan FR Summit Middle School 7:19.9 18:13.4 80
178 Merritt, Drew JR DeKalb Middle School 7:20.1 18:14.0  
179 Mansujer, Anthony JR Lakewood Park Christian School 7:20.5 18:14.9 41
180 Donahay, Jace SO Leo Jr./Sr. High School 7:20.7 18:15.4  
181 Amstutz, Bruce JR Maple Creek Middle School 7:20.9 18:15.9  
182 Watts, Jacob SO Westview Jr. High 7:21.0 18:16.2  
183 Miller, Carter FR Blackhawk Christian MS 7:21.4 18:17.1  
184 Sterk, Eli SO Tippecanoe Valley JR. high sch 7:21.4 18:17.2  
185 Kendall, Tyson JR Oak Hill Junior High School 7:22.6 18:20.2  
186 Jett, Preston JR Oak Hill Junior High School 7:22.6 18:20.2  
187 Gustafson, Nathan FR Leo Jr./Sr. High School 7:23.4 18:22.3  
188 Matthias, Caden FR Fort Wayne Community Schools 7:24.4 18:24.6  
189 Miller, Curtis SO Westview Jr. High 7:24.7 18:25.3  
190 Fowerbaugh, Sam FR Leo Jr./Sr. High School 7:24.8 18:25.7  
191 Hoffman, Jacob JR St. Charles/St. Jude 7:26.0 18:28.6 42
192 Fisher, Colin SO Maple Creek Middle School 7:26.6 18:30.2  
193 Ott, Evan SO Leo Jr./Sr. High School 7:27.4 18:32.0  
194 Nigg, Ty JR Blackhawk Christian MS 7:28.0 18:33.7  
195 Rigsby, Nathanael SO DeKalb Middle School 7:28.6 18:35.1  
196 Dawson, Isaiah JR Memorial Park Middle School 7:30.0 18:38.5 81
197 Slater, Jackson JR Fort Wayne Community Schools 7:30.2 18:39.0  
198 Ealing, Brayden SR Fort Wayne Community Schools 7:30.4 18:39.7  
199 Morin, Linkoln JR DeKalb Middle School 7:31.5 18:42.3  
200 Born, Curtis SO Lakewood Park Christian School 7:31.6 18:42.6 43
201 Roth, Corban FR Heritage Junior High School 7:31.7 18:42.7  
202 Wilke, Evan SO Summit Middle School 7:31.8 18:43.1  
203 Moore, Izaak JR Westview Jr. High 7:32.8 18:45.6  
204 Fuller, Kealen SO East Noble Middle School 7:33.4 18:47.1 82
205 Lake, Cole SO Central Noble Junior High 7:33.6 18:47.6  
206 Cox, Cody SO Norwell Middle School 7:34.2 18:49.1  
207 Caulk, Henry SO Churubusco jr high 7:34.3 18:49.3  
208 Campbell-Carpenter, Liam JR Memorial Park Middle School 7:34.4 18:49.4  
209 Titus, Justin JR Indian Springs Middle School 7:34.8 18:50.6  
210 Rostochak, Hunter SO Indian Springs Middle School 7:35.5 18:52.2  
211 Clark, Logan JR Adams Central MS 7:36.0 18:53.6  
212 Schiffli, Jacob JR St. Vincents 7:36.2 18:54.1 44
213 Wilkenson, Leo JR Memorial Park Middle School 7:36.7 18:55.2  
214 Zimmerman, Drew SO Blackhawk Christian MS 7:37.7 18:57.7  
215 Whetstone, Issac SO Tippecanoe Valley JR. high sch 7:38.8 19:00.4  
216 Brewster, Aidan JR Southern Wells Middle School 7:39.2 19:01.4 45
217 Sprinkle, Payton JR Woodside Middle School 7:39.3 19:01.6  
218 Taylor, Greyson FR Norwell Middle School 7:39.4 19:02.0  
219 Yoder, Ryan SO Summit Middle School 7:39.9 19:03.2  
220 Dinius, Joe SO Maple Creek Middle School 7:40.1 19:03.6  
221 DeTray, Nico FR DeKalb Middle School 7:40.2 19:04.0  
222 Shumard, Britton JR Woodside Middle School 7:40.6 19:04.9  
223 Hinman, Trey JR Angola Middle School 7:41.0 19:06.0  
224 Meyers, Landon FR Indian Springs Middle School 7:41.4 19:07.0  
225 King, Milo SO Eastbrook JH 7:41.8 19:07.9 46
226 Riehm, Carson JR Summit Middle School 7:42.4 19:09.4  
227 Bowie, Reuben JR Woodside Middle School 7:43.0 19:11.0  
228 Kreigh, Jasper SO Norwell Middle School 7:43.4 19:12.0  
229 Potter, Andrew JR Maple Creek Middle School 7:43.6 19:12.5  
230 Miller, Quentin JR Summit Middle School 7:43.9 19:13.1  
231 Mashuda, Lukas JR Norwell Middle School 7:44.0 19:13.4  
232 Van Emon, Kollin SO Indian Springs Middle School 7:44.1 19:13.6  
233 Raudenbush, Michael SO Summit Middle School 7:44.6 19:14.9  
234 Fetters, Monty JR Memorial Park Middle School 7:45.0 19:15.8  
235 Krider, Elijah SO Indian Springs Middle School 7:46.7 19:20.2  
236 Yagodinski, Max SO Angola Middle School 7:47.7 19:22.5  
237 Hale, Derek FR Oak Farm Montessori School 7:48.5 19:24.7  
238 Mullins, Grey FR East Noble Middle School 7:49.7 19:27.5 83
239 Mullet, Daniel SO Indian Springs Middle School 7:50.5 19:29.5  
240 Laukhuf, Vince SO Adams Central MS 7:50.7 19:30.0  
241 Sims, Xavier FR Woodside Middle School 7:50.8 19:30.3  
242 Custer, Boston JR Woodside Middle School 7:51.4 19:31.8  
243 Ramani, Sai JR Woodside Middle School 7:51.4 19:31.8  
244 McKinney, Micah SO Oak Hill Junior High School 7:52.6 19:34.7  
245 Nigg, Grayson FR Blackhawk Christian MS 7:52.6 19:34.8  
246 Buuck, Peyton SO Heritage Junior High School 7:53.4 19:36.8  
247 Zehr, Sam FR St. Vincents 7:53.5 19:37.1 47
248 Knoblauch, Cooper FR Woodside Middle School 7:53.8 19:37.7  
249 Hyde, Jameson FR Maple Creek Middle School 7:55.0 19:40.8  
250 Bernard, Cody FR DeKalb Middle School 7:55.7 19:42.6  
251 Noble, Austin SO New Haven Middle School 7:56.2 19:43.6 84
252 Olry, Brady SO Woodside Middle School 7:56.9 19:45.4  
253 Baxter, Johnathan SO Woodlan Jr./Sr. High School 7:58.2 19:48.6  
254 Thompson, Ayden FR Indian Springs Middle School 8:00.2 19:53.6  
255 Ellis, Luke SO St. Elizabeth MS 8:00.3 19:53.8 48
256 Newsom, Brenner SO Norwell Middle School 8:00.5 19:54.5  
257 Wiegand, Willis 8 Blackhawk Christian MS 8:01.7 19:57.4  
258 Baldwin, Jackson FR Maple Creek Middle School 8:01.9 19:58.0  
259 Dodson, Owen FR Fort Wayne Community Schools 8:02.0 19:58.2  
260 Compton, Oliver SO Woodside Middle School 8:02.1 19:58.4  
261 Hershberger, Benton JR Westview Jr. High 8:02.3 19:58.8  
262 Knell, Asher FR Norwell Middle School 8:02.5 19:59.4  
263 Shannon, Logan JR Blackhawk Christian MS 8:02.7 20:00.0  
264 Boswell, Maddux SO Oak Hill Junior High School 8:03.0 20:00.7  
265 McFarren, Nigel JR Memorial Park Middle School 8:03.1 20:00.8  
266 Carney, Aidan SO Southern Wells Middle School 8:03.8 20:02.6 49
267 Bechtold, Sam JR Indian Springs Middle School 8:04.0 20:03.2  
268 Sonnenberg, Nolan FR DeKalb Middle School 8:04.6 20:04.6  
269 Price, Jaxon FR Summit Middle School 8:06.2 20:08.6  
270 Waugh, Aiden SO Woodside Middle School 8:06.8 20:10.0  
271 Zimmerman, Ryan 8 St. Elizabeth MS 8:07.8 20:12.5 50
272 Jacob, Elijah FR Norwell Middle School 8:08.3 20:13.7  
273 Stuckey, Alex JR DeKalb Middle School 8:08.6 20:14.5  
274 Cole, Hunter JR East Noble Middle School 8:10.9 20:20.2 85
275 Beights, Kyler SO Oak Hill Junior High School 8:11.8 20:22.5  
276 Ridenour, Zander 8 Lakewood Park Christian School 8:12.4 20:23.9 51
277 Neargardner, Ian JR Eastbrook JH 8:12.6 20:24.4 52
278 Stiver, Hudson FR Blackhawk Christian MS 8:12.6 20:24.6  
279 Connelly, Brennan SO Blackhawk Christian MS 8:12.7 20:24.7  
280 Patrick, Eli SO Indian Springs Middle School 8:13.0 20:25.5  
281 Davis, Thomas SO Woodside Middle School 8:13.6 20:27.1  
282 DeWitte, Graham JR Woodside Middle School 8:14.3 20:28.6  
283 Stout, Caleb FR Woodside Middle School 8:14.3 20:28.8  
284 Becker, Noah SO St. Elizabeth MS 8:14.9 20:30.3 53
285 Zink, Andrew JR St. Charles/St. Jude 8:15.1 20:30.8  
286 Summers, Caleb SO Indian Springs Middle School 8:15.5 20:31.8  
287 Edgell, Anthony FR Indian Springs Middle School 8:17.6 20:36.8  
288 Lortie, Isaac FR Indian Springs Middle School 8:18.0 20:37.8  
289 Hoover, Grady FR Angola Middle School 8:18.5 20:39.1  
290 Starkey, Saxton JR St. Charles/St. Jude 8:19.7 20:42.1  
291 Park, Garrett SO Woodside Middle School 8:20.2 20:43.4  
292 Miller, Milan FR Westview Jr. High 8:20.2 20:43.4  
293 Schnipke, Ben SO Leo Jr./Sr. High School 8:20.8 20:44.8  
294 Segyde, Anthony SO St. Charles/St. Jude 8:21.2 20:45.8  
295 Mulhall, Hudson SO Woodside Middle School 8:22.0 20:47.8  
296 Lickey, Gabe SO Churubusco jr high 8:23.0 20:50.3  
297 Dinius, Sam JR Maple Creek Middle School 8:23.3 20:51.2  
298 Straessle, Logan SO East Noble Middle School 8:24.6 20:54.2 86
299 Harmon, Ashdon FR Summit Middle School 8:26.0 20:57.7  
300 Swing, Thomas SO Maple Creek Middle School 8:27.2 21:00.8  
301 Faurote, Isaac SO Adams Central MS 8:27.7 21:02.0  
302 Hoard, Ian SO DeKalb Middle School 8:28.1 21:03.0  
303 Rorick, Grayson SO St. Vincents 8:29.5 21:06.4 54
304 Pawlak, Everett FR Woodside Middle School 8:29.7 21:06.9  
305 Brown, Trenton SO DeKalb Middle School 8:29.7 21:06.9  
306 Webb, Levi SO DeKalb Middle School 8:29.9 21:07.5  
307 Anderson, Kai FR Norwell Middle School 8:32.0 21:12.6  
308 Ables, Ethan SO Woodside Middle School 8:32.3 21:13.4  
309 Wood, Aaron FR Woodside Middle School 8:33.6 21:16.7  
310 Martin, Daniel 8 Blackhawk Christian MS 8:35.5 21:21.3  
311 Adamson, Ezekiel FR Angola Middle School 8:37.5 21:26.3  
312 Polcsak, Ethan FR Leo Jr./Sr. High School 8:38.1 21:27.9  
313 Miller, Mitchell FR Summit Middle School 8:38.4 21:28.7  
314 Evans, Parker SO Summit Middle School 8:39.0 21:30.1  
315 White, Ben SO Indian Springs Middle School 8:39.6 21:31.5  
316 Basham, Freddy FR Maple Creek Middle School 8:40.0 21:32.5  
317 Gard, Simeon FR Central Noble Junior High 8:41.4 21:36.2  
318 Vandevelde, Jackson JR Lakewood Park Christian School 8:42.4 21:38.5 55
319 Lyons, Carson SO Lakewood Park Christian School 8:42.7 21:39.2 56
320 Hammel, Jack SO Indian Springs Middle School 8:43.6 21:41.6  
321 James, Brenden FR St. Charles/St. Jude 8:44.8 21:44.6  
322 Gates, Caleb FR Southern Wells Middle School 8:52.3 22:03.1 57
323 Lovelady, Cole 8 Southern Wells Middle School 8:53.5 22:06.1 58
324 Smith , Marcus SO Tippecanoe Valley JR. high sch 8:53.7 22:06.7  
325 Allen, Pete 8 St. Elizabeth MS 8:54.4 22:08.5 59
326 Winterholter, Micah JR Lakewood Park Christian School 8:55.0 22:09.9 60
327 McCarthy, Micheal FR St. Elizabeth MS 8:55.8 22:12.0  
328 Szczepaniak, Evan SO Memorial Park Middle School 8:56.7 22:14.0  
329 Spicer, Logan FR New Haven Middle School 8:57.0 22:14.9 87
330 May, Dominic SO Central Noble Junior High 8:57.7 22:16.7  
331 Vucich, Porter SO Woodside Middle School 8:59.4 22:20.8  
332 Drummond , Branden FR Tippecanoe Valley JR. high sch 9:00.5 22:23.5  
333 Hartsough, Logan FR DeKalb Middle School 9:00.6 22:23.8  
334 Fitzgerald, Troy FR Churubusco jr high 9:01.0 22:24.7  
335 Eisenacher, Aiden FR New Haven Middle School 9:02.4 22:28.3 88
336 Goldsberry, Braden JR East Noble Middle School 9:02.9 22:29.6 89
337 Scremin, Griffin SO Summit Middle School 9:07.6 22:41.2  
338 McCanna, Jack SO St. Vincents 9:09.6 22:46.3  
339 Crouch, Aiden FR Summit Middle School 9:12.0 22:52.1  
340 Eckert, William FR Summit Middle School 9:13.3 22:55.4  
341 Pocock, Landen SO St. Charles/St. Jude 9:13.8 22:56.7  
342 Waggle, Blake FR Oak Hill Junior High School 9:14.7 22:58.9  
343 McCanna, Aidan FR St. Vincents 9:16.7 23:03.9  
344 Wong, Jaden SO Woodside Middle School 9:19.8 23:11.5  
345 Heffernan, Carter FR Maple Creek Middle School 9:20.5 23:13.3  
346 Lovelady, Kaden JR Southern Wells Middle School 9:22.7 23:18.8  
347 Carmean, Wes SO Norwell Middle School 9:28.4 23:32.9  
348 Kleber, Nick FR St. Vincents 9:33.7 23:46.0  
349 Heiman, Logan FR Adams Central MS 9:34.4 23:47.9  
350 Smith, Jackson FR Memorial Park Middle School 9:35.5 23:50.7  
351 Mayer, Roman SR Blackhawk Christian MS 9:36.1 23:52.1  
352 Plumb, Sam JR Memorial Park Middle School 9:37.7 23:56.1  
353 Chaffee, Eli JR Lakewood Park Christian School 9:38.6 23:58.2 61
354 Rider, Aaron SO Norwell Middle School 9:41.7 24:06.1  
355 Elkins, Griffin FR DeKalb Middle School 9:42.3 24:07.5  
356 Hodson, Will SO Eastbrook JH 9:43.8 24:11.2 62
357 Diemer, Brogan FR New Haven Middle School 9:44.5 24:12.9 90
358 Moctezuma, Bailey SO Indian Springs Middle School 9:46.5 24:18.0  
359 Stevenson, Declan FR Maple Creek Middle School 9:48.7 24:23.3  
360 Bowen, William FR Woodside Middle School 9:51.1 24:29.3  
361 McCarthy, Padraic SO St. Elizabeth MS 10:00.2 24:51.9  
362 Konz, Joe SO Memorial Park Middle School 10:18.1 25:36.6  
363 Morlan, Joseph FR St. Charles/St. Jude 10:20.2 25:41.8  
364 Bloom, Ben JR St. Charles/St. Jude 10:21.8 25:45.7  
365 Young, Aaron SO Lakewood Park Christian School 10:32.3 26:11.8  
366 Morales, Giovanni SO Memorial Park Middle School 10:35.0 26:18.5  
367 Roach, Griffin JR Memorial Park Middle School 10:36.4 26:21.9  
368 Page, Bryce FR Lakewood Park Christian School 10:38.6 26:27.5  
369 Barrie, Jaydon FR Maple Creek Middle School 10:45.5 26:44.5  
370 Gensic, Liam JR St. Charles/St. Jude 10:46.2 26:46.3  
371 Rigby, Cameron FR New Haven Middle School 10:47.7 26:50.0 91
372 Webber, Drake SO Angola Middle School 10:55.8 27:10.2  
373 Stump, Dustin SR Bremen 24:13.6 1:00:13.6  
374 Lee, Sam SR Churubusco 24:43.3 1:01:27.4  
Girl's Middle School Team Scores

Division 2

Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:32:56 18:35 82 6 12 18 22 24 26 48
2 1:32:51 18:34 83 10 13 17 20 23 31 32
3 1:32:50 18:34 100 4 9 21 27 39 41 44
4 1:32:33 18:30 103 1 5 29 33 35 49 52
5 1:34:12 18:50 110 8 11 25 28 38 42 51
6 1:35:04 19:00 136 2 15 30 43 46 67 68
7 1:36:38 19:19 144 14 16 19 40 55 56 62
8 1:38:55 19:47 181 7 34 37 45 58 65 66
9 1:39:37 19:55 199 3 36 47 54 59 61 70
10 1:47:02 21:24 283 50 53 57 60 63 69 71
11 2:08:34 25:42 358 64 72 73 74 75 76  

Division 1

Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:23:38 16:43 64 1 8 9 10 36 42 46
2 1:25:38 17:07 90 2 11 15 30 32 38 48
3 1:27:06 17:25 119 3 14 20 39 43 44 55
4 1:27:21 17:28 126 4 5 22 41 54 73 78
5 1:28:57 17:47 141 16 18 23 26 58 75 76
6 1:29:01 17:48 149 12 13 31 37 56 66 67
7 1:29:52 17:58 167 24 29 33 34 47 50 57
8 1:31:56 18:23 203 7 19 21 71 85 86 88
9 1:32:39 18:31 234 27 40 45 60 62 64 70
10 1:33:24 18:40 252 25 51 52 61 63 69 77
11 1:33:15 18:39 252 17 49 53 65 68 74 83
12 1:37:07 19:25 308 28 35 80 81 84 89 93
13 1:37:33 19:30 310 6 59 72 82 91    
14 1:49:39 21:55 442 79 87 90 92 94 95  
Girl's Middle School Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Knoblauch, Addison JR Woodside Middle School 6:12.8 15:26.7 1
2 Hansen, Taylor JR Maple Creek Middle School 6:19.4 15:43.0 2
3 Baxter, Addison SO Indian Springs Middle School 6:26.9 16:01.7 3
4 Miller, Lynette FR Westview Jr. High 6:32.8 16:16.4 4
5 Swartzentruber, Anita JR Westview Jr. High 6:36.6 16:25.9 5
6 Miller, Chesnee JR Tippecanoe Valley JR. high sch 6:38.8 16:31.3 6
7 Wilson, Maren FR Memorial Park Middle School 6:39.4 16:32.9 7
8 Neizer, Daisy FR Woodside Middle School 6:39.5 16:33.1 8
9 Aselage, Samantha FR St. Vincents 6:42.6 16:40.7 1
10 Transparenti, Elliana SO Woodside Middle School 6:45.4 16:47.7 9
11 McFarren, Sydney JR Southern Wells Middle School 6:46.3 16:50.0 2
12 Perego, Caterina FR Woodside Middle School 6:46.8 16:51.3 10
13 Suvar, Hannah FR Blackhawk Christian MS 6:48.3 16:54.8 3
14 Mitchell, Callie SO Maple Creek Middle School 6:49.1 16:56.8 11
15 Norris, Maya JR Leo Jr./Sr. High School 6:51.6 17:03.1 12
16 Howell, Olivia JR Eastbrook JH 6:53.6 17:08.1 4
17 Shenfeld, Isabelle JR Leo Jr./Sr. High School 6:54.8 17:11.0 13
18 Bolinger, Katie JR Indian Springs Middle School 6:55.8 17:13.6 14
19 Hall, Marybeth JR Maple Creek Middle School 6:55.9 17:13.9 15
20 Shaw, Lydia SO Summit Middle School 6:57.1 17:16.9 16
21 Maple, Sarah FR DeKalb Middle School 6:57.6 17:18.0 17
22 Cantasano, Antonella SO Summit Middle School 6:58.8 17:21.1 18
23 Cheesebrew, Malena SO Memorial Park Middle School 6:59.0 17:21.4 19
24 Drummond, Airia JR Indian Springs Middle School 6:59.7 17:23.3 20
25 Williams, Promyse SO Memorial Park Middle School 7:01.5 17:27.8 21
26 Owsley, Gwen SO Westview Jr. High 7:04.1 17:34.2 22
27 Bartz, Mackenzie JR Summit Middle School 7:04.2 17:34.5 23
28 Schiffeneder, Haile SO St. Vincents 7:06.9 17:41.1 5
29 Norris, Elizabeth FR Norwell Middle School 7:07.8 17:43.5 24
30 Davenport, Jordan SO Angola Middle School 7:08.3 17:44.7 25
31 Kuperus, Shelby JR Summit Middle School 7:09.3 17:47.1 26
32 Rinehart, Ameilia SO Fort Wayne Community Schools 7:09.5 17:47.5 27
33 David, Rae SO East Noble Middle School 7:09.8 17:48.3 28
34 Spohr, Allyssa FR Central Noble Junior High 7:10.3 17:49.5  
35 Hartup, Alexis JR Norwell Middle School 7:10.4 17:49.8 29
36 Slone, Isabella FR Maple Creek Middle School 7:10.7 17:50.6 30
37 Wagner, Eva FR Leo Jr./Sr. High School 7:11.7 17:53.1 31
38 Gilbert, Addison SO Adams Central MS 7:12.1 17:54.0 6
39 Barb, Elena FR Maple Creek Middle School 7:12.2 17:54.3 32
40 Reinhard, Haleigh JR Norwell Middle School 7:12.5 17:55.1 33
41 Davis, Olivia SO St. Elizabeth MS 7:12.5 17:55.2 7
42 Meyer, Addison FR Norwell Middle School 7:13.1 17:56.5 34
43 Highley, Leah JR Oak Hill Junior High School 7:13.6 17:57.9 8
44 Lakanen, Claire JR Eastbrook JH 7:13.8 17:58.3 9
45 Rodgers, Dakota JR East Noble Middle School 7:14.1 17:59.0 35
46 Chakabva, Vimbai SO Woodside Middle School 7:14.3 17:59.6 36
47 Albrecht, Janelle JR Leo Jr./Sr. High School 7:14.7 18:00.5 37
48 Haslett, Sophia SO Maple Creek Middle School 7:16.2 18:04.2 38
49 Thurber, Hannah FR St. Charles/St. Jude 7:16.5 18:04.9 10
50 Ward, Ava JR Indian Springs Middle School 7:17.1 18:06.4 39
51 Wisner, Sadie JR Oak Hill Junior High School 7:18.5 18:09.9 11
52 Beuning, Arianna JR Fort Wayne Community Schools 7:21.1 18:16.4 40
53 Mast, Kiana SO Westview Jr. High 7:21.3 18:17.0 41
54 Landis, Gabi JR Adams Central MS 7:21.6 18:17.8 12
55 Saddington, Brier FR Woodside Middle School 7:21.7 18:18.0 42
56 Kennedy, Emma SO Indian Springs Middle School 7:22.9 18:21.0 43
57 Schubert, Katie JR St. Charles/St. Jude 7:23.0 18:21.3 13
58 Rouch, Lauren JR Indian Springs Middle School 7:23.6 18:22.7 44
59 Wennemar, Cathencia JR Fort Wayne Community Schools 7:24.9 18:25.9 45
60 Moellering, Carley FR Woodside Middle School 7:25.1 18:26.5 46
61 Saddington, Lauren JR Woodside Middle School 7:25.1 18:26.5  
62 Nunez, Marisol JR Norwell Middle School 7:25.7 18:27.9 47
63 Wiggs, Patty FR Churubusco jr high 7:25.7 18:27.9 14
64 Leidig, Alexis SO Southern Wells Middle School 7:26.2 18:29.1 15
65 Smith, Phoenix 8 Churubusco jr high 7:26.7 18:30.4 16
66 Cottier, Mackenzie JR Maple Creek Middle School 7:27.0 18:31.1 48
67 Osborne, Arianna JR Woodside Middle School 7:27.5 18:32.3  
68 Risley, Alicia SO Woodside Middle School 7:28.4 18:34.7  
69 Gentis, MeiLin SO DeKalb Middle School 7:28.5 18:34.8 49
70 Meredith, Emerson SO Norwell Middle School 7:29.3 18:36.8 50
71 McCarthy, Anna SO St. Charles/St. Jude 7:29.5 18:37.4 17
72 Jauregui, Abby JR Adams Central MS 7:29.9 18:38.3 18
73 Sajdak, Marilyn FR Churubusco jr high 7:31.0 18:41.0 19
74 Budak, Ava JR Angola Middle School 7:31.0 18:41.0 51
75 Myer, Marisa SO Angola Middle School 7:31.1 18:41.2 52
76 Gentis, KaiLin SO DeKalb Middle School 7:31.7 18:42.9 53
77 Wheeler, Sophia SO St. Charles/St. Jude 7:32.7 18:45.3 20
78 Bruckner, Alayna 8 Eastbrook JH 7:33.2 18:46.6 21
79 Ealing, Anna JR Maple Creek Middle School 7:33.3 18:46.7  
80 Rainsberger, Adelyn SO Westview Jr. High 7:33.7 18:47.7 54
81 Lickey, Hannah JR Indian Springs Middle School 7:35.0 18:51.0 55
82 Mullinax, Felice JR Indian Springs Middle School 7:35.7 18:52.8  
83 Beaty, Ava FR Leo Jr./Sr. High School 7:36.0 18:53.4 56
84 Dale, Jada FR Norwell Middle School 7:36.0 18:53.6 57
85 Meyer, Brooklyn FR Norwell Middle School 7:36.3 18:54.3  
86 Hunter, Chloe JR Woodside Middle School 7:36.6 18:55.1  
87 Knecht, Greta FR Summit Middle School 7:37.6 18:57.4 58
88 Shoaf, Josie JR Adams Central MS 7:38.3 18:59.3 22
89 McGuire, Lindsay JR Woodside Middle School 7:39.0 19:00.9  
90 Bussard, Bailey SO Tippecanoe Valley JR. high sch 7:39.3 19:01.8 59
91 Samons, Samantha FR St. Charles/St. Jude 7:39.5 19:02.2 23
92 Woollacott, Virginia JR Fort Wayne Community Schools 7:39.7 19:02.7 60
93 Waldman , Ashley FR Norwell Middle School 7:39.7 19:02.8  
94 Webb, Brooke JR Woodside Middle School 7:39.8 19:02.9  
95 Jackson, Antalya SO Angola Middle School 7:41.0 19:05.9 61
96 Fruechte, Brooke JR Adams Central MS 7:41.3 19:06.6 24
97 Porter, Natalie SO Fort Wayne Community Schools 7:41.3 19:06.6 62
98 Mashuda, Madison SO Norwell Middle School 7:41.3 19:06.7  
99 Woodard, Audrey SO Oak Hill Junior High School 7:41.4 19:06.9 25
100 Lewis, Hattie SO Norwell Middle School 7:41.8 19:07.8  
101 Gerber, Madison SO Adams Central MS 7:42.3 19:09.1 26
102 Eastus, Brook FR Eastbrook JH 7:42.8 19:10.5 27
103 Sneed, Abby SO Oak Hill Junior High School 7:43.1 19:11.2 28
104 Underwood-Sanders, Isabella SO Angola Middle School 7:43.2 19:11.5 63
105 Pawlak, Lydia JR Woodside Middle School 7:43.3 19:11.6  
106 Howe, Geene FR St. Vincents 7:44.2 19:13.8 29
107 Leidig, Breanna SO Southern Wells Middle School 7:44.6 19:14.8 30
108 Bulanda, Theresa JR St. Charles/St. Jude 7:44.8 19:15.5 31
109 Baughman, Samantha JR Fort Wayne Community Schools 7:45.3 19:16.5 64
110 Morin, Allie SO DeKalb Middle School 7:45.3 19:16.6 65
111 McCArthy, Rebecca FR St. Charles/St. Jude 7:45.5 19:17.1 32
112 Waldron, Isabelle JR Woodside Middle School 7:45.5 19:17.2  
113 Nighswander, Lorelei FR Leo Jr./Sr. High School 7:46.9 19:20.5 66
114 Ibisevic, Amina JR Leo Jr./Sr. High School 7:47.1 19:21.2 67
115 Pinnington, Gracie SO DeKalb Middle School 7:47.9 19:23.1 68
116 Henney, Harlee SO Angola Middle School 7:48.2 19:23.8 69
117 Brooks, Rachel JR Leo Jr./Sr. High School 7:48.4 19:24.3  
118 Roussel, Shannon FR St. Vincents 7:48.5 19:24.7 33
119 Lickey, Samantha FR Indian Springs Middle School 7:49.0 19:25.7  
120 Ogle, Sarah FR Maple Creek Middle School 7:49.8 19:27.8  
121 Evans, Maggie JR Fort Wayne Community Schools 7:50.2 19:28.8 70
122 Bisono-Balaguer, Diana JR Maple Creek Middle School 7:50.9 19:30.5  
123 Graf, Lola JR Woodside Middle School 7:51.4 19:31.7  
124 Gosche, Reese SO St. Elizabeth MS 7:51.6 19:32.4 34
125 Zehr, Bridget JR St. Vincents 7:51.8 19:32.9 35
126 Wampole, Avery 8 Blackhawk Christian MS 7:52.0 19:33.4 36
127 Hartup , Kayleigh FR Norwell Middle School 7:52.3 19:34.0  
128 Hopf, Adelaide FR Central Noble Junior High 7:52.7 19:35.0  
129 Steele, Ruby FR St. Elizabeth MS 7:54.2 19:38.7 37
130 Parker, Macy SO Woodside Middle School 7:56.2 19:43.7  
131 Delaney, Brigit JR St. Charles/St. Jude 7:56.6 19:44.6  
132 Grady, Daniya JR Memorial Park Middle School 7:56.8 19:45.2 71
133 Strange, Hannah SO Oak Hill Junior High School 7:57.4 19:46.6 38
134 Goble, Josie JR Eastbrook JH 7:57.5 19:46.9 39
135 Albers, Madison SO Woodside Middle School 7:57.8 19:47.8  
136 Debolt, Jorja JR Churubusco jr high 7:58.0 19:48.1 40
137 Hallis, Ellie JR Eastbrook JH 7:58.0 19:48.3 41
138 Apt, Lorna JR Tippecanoe Valley JR. high sch 7:58.6 19:49.6 72
139 Hamlin, Erin JR Fort Wayne Community Schools 7:58.7 19:50.0  
140 Lee, Alexandria SO Woodside Middle School 7:59.3 19:51.4  
141 Norris, Lillian JR Norwell Middle School 8:00.2 19:53.7  
142 Warrener, Annagail SO Westview Jr. High 8:00.3 19:53.8 73
143 Woodcox, Claire FR DeKalb Middle School 8:00.8 19:55.2 74
144 Engelman, Drew SO Summit Middle School 8:01.3 19:56.3 75
145 Rostachak, Jaden JR Indian Springs Middle School 8:01.7 19:57.4  
146 Hoff, Sydney JR Summit Middle School 8:02.2 19:58.6 76
147 Good, Logan JR Indian Springs Middle School 8:02.6 19:59.6  
148 Cady , Alana SO Norwell Middle School 8:02.7 20:00.0  
149 Felkner, Madison FR St. Charles/St. Jude 8:02.8 20:00.1  
150 Miller, Mae JR Summit Middle School 8:03.2 20:01.2  
151 Rowland, Sophia FR Oak Hill Junior High School 8:03.4 20:01.7 42
152 Sears, Ella SO Angola Middle School 8:03.6 20:02.1 77
153 Schrock, Leigha SO Westview Jr. High 8:04.3 20:03.8 78
154 Whittern, Katie JR Westview Jr. High 8:04.4 20:04.1  
155 Volz, Sara FR New Haven Middle School 8:05.2 20:06.0 79
156 Allred, Kinley 8 Southern Wells Middle School 8:06.1 20:08.3 43
157 Sprinkle, Gillian FR Woodside Middle School 8:06.3 20:08.8  
158 Taylor, Eden SO Woodside Middle School 8:07.4 20:11.6  
159 Wilkins, Ivy FR Maple Creek Middle School 8:07.8 20:12.5  
160 Wagner, Ayla JR Indian Springs Middle School 8:07.9 20:12.9  
161 Spidel, Natalie SO East Noble Middle School 8:08.2 20:13.6 80
162 Brown, Cana SO Eastbrook JH 8:09.5 20:16.9 44
163 Story, Avery JR Indian Springs Middle School 8:10.1 20:18.3  
164 Reyna, Jordan FR St. Elizabeth MS 8:10.8 20:19.9 45
165 Pippenger, Erin JR East Noble Middle School 8:11.1 20:20.7 81
166 Fiechter, Lexie FR Southern Wells Middle School 8:11.6 20:21.9 46
167 Smith, Emma SO Angola Middle School 8:13.0 20:25.4  
168 Ratcliff, Melanie JR Leo Jr./Sr. High School 8:13.4 20:26.4  
169 Dornseif, Madison SO Woodside Middle School 8:13.9 20:27.6  
170 Rhodenizer, Mercy JR Blackhawk Christian MS 8:13.9 20:27.8 47
171 Frock, Kylee SO Adams Central MS 8:14.4 20:28.9 48
172 Taylor, Breanna JR Indian Springs Middle School 8:15.3 20:31.2  
173 Aselage, Taylor JR St. Vincents 8:15.6 20:32.0 49
174 Moehring, Alexis JR Woodlan Jr./Sr. High School 8:16.5 20:34.1 50
175 Hughes , Jetta SO Tippecanoe Valley JR. high sch 8:16.7 20:34.7 82
176 Shelburne, Taylor SO Angola Middle School 8:17.1 20:35.7  
177 Riley, Ali JR Norwell Middle School 8:17.6 20:36.8  
178 Boswell, Wrigley SO Oak Hill Junior High School 8:19.3 20:41.2 51
179 Norton, Hazel SO DeKalb Middle School 8:20.0 20:42.8 83
180 Blackman, Chloe FR Fort Wayne Community Schools 8:20.9 20:45.2  
181 Edwards, Ella SO East Noble Middle School 8:21.1 20:45.7 84
182 Taylor, Lindsay JR Indian Springs Middle School 8:21.1 20:45.7  
183 Luce, Kyra FR St. Vincents 8:21.3 20:46.1 52
184 Krauter, Leiynea JR Fort Wayne Community Schools 8:21.5 20:46.5  
185 Falder, Lydia SO Eastbrook JH 8:22.2 20:48.3  
186 Bouwers, Jensy FR Memorial Park Middle School 8:22.5 20:49.1 85
187 Knowles, Kennedi FR Woodside Middle School 8:23.9 20:52.7  
188 Rogers, Maddy FR Woodside Middle School 8:24.2 20:53.3  
189 Potchka, Riley FR Summit Middle School 8:24.7 20:54.6  
190 Hopper, Savannah SO Woodlan Jr./Sr. High School 8:24.9 20:55.1 53
191 Fix, Reghan FR Woodside Middle School 8:25.2 20:55.7  
192 Oelschlager, Holly FR Indian Springs Middle School 8:25.9 20:57.6  
193 McClain, Sereena JR Eastbrook JH 8:26.2 20:58.2  
194 Cox, Brett SO Memorial Park Middle School 8:26.7 20:59.5 86
195 Weber, Reese SO Angola Middle School 8:26.8 20:59.8  
196 Richter, Emarie FR Summit Middle School 8:28.1 21:03.0  
197 Heyerly, Addyson JR Norwell Middle School 8:29.7 21:07.0  
198 Herald, Lydia JR Fort Wayne Community Schools 8:30.9 21:10.0  
199 Klofpenstien, Adelynn FR Fort Wayne Community Schools 8:30.9 21:10.0  
200 Sorenson, Lilly SO Blackhawk Christian MS 8:30.9 21:10.1 54
201 Potter, Emily FR Maple Creek Middle School 8:31.0 21:10.2  
202 Johnson, Haley FR New Haven Middle School 8:31.3 21:11.1 87
203 Rinker, Lilly SO Churubusco jr high 8:31.4 21:11.3 55
204 Kissinger, Julia JR Maple Creek Middle School 8:31.8 21:12.2  
205 Muhammed, Alexis FR Memorial Park Middle School 8:32.0 21:12.8 88
206 Carpenter, Johanna FR East Noble Middle School 8:33.2 21:15.8 89
207 Delatorre, Malena FR Leo Jr./Sr. High School 8:33.4 21:16.2  
208 Ryan, Lily SO Memorial Park Middle School 8:33.8 21:17.3  
209 Calderon, Lexy JR New Haven Middle School 8:34.7 21:19.4 90
210 Walters, Emma SO Churubusco jr high 8:34.9 21:20.0 56
211 Woodcox, Olivia JR DeKalb Middle School 8:35.4 21:21.2  
212 Saal, Eliza JR Woodside Middle School 8:35.7 21:21.9  
213 Owens, Nayla FR Eastbrook JH 8:36.1 21:22.8  
214 Helbert, Sydney FR DeKalb Middle School 8:36.9 21:24.9  
215 Chen, Cara JR Woodlan Jr./Sr. High School 8:37.1 21:25.4 57
216 Lesley, Teagan SO Norwell Middle School 8:37.2 21:25.7  
217 VanWinkle, Allie SO Oak Hill Junior High School 8:37.5 21:26.4  
218 Trickle, Grace JR Woodside Middle School 8:37.5 21:26.5  
219 Burns, Caroline FR Woodside Middle School 8:37.6 21:26.7  
220 Braun, Theresa 8 St. Elizabeth MS 8:38.6 21:29.1 58
221 Gibson, Tierra JR Memorial Park Middle School 8:38.6 21:29.1  
222 Kline, Emalee JR Blackhawk Christian MS 8:39.5 21:31.4 59
223 Wagner, Reece SO Oak Hill Junior High School 8:39.7 21:31.8  
224 Melcher, Karrigan SO Norwell Middle School 8:39.8 21:32.0  
225 Miller, Lorin JR Woodside Middle School 8:40.0 21:32.6  
226 Villaruz, Sophie JR Woodside Middle School 8:40.3 21:33.3  
227 Rinkenberger, Gracie JR Norwell Middle School 8:40.8 21:34.6  
228 Snyder , Carlee SO Tippecanoe Valley JR. high sch 8:41.4 21:36.0 91
229 Zink, Kandelynn SO St. Charles/St. Jude 8:41.4 21:36.1  
230 Wisner, Carlie FR Oak Hill Junior High School 8:42.0 21:37.6  
231 Beeber, Marie JR St. Vincents 8:42.9 21:39.7  
232 Thorson, Ella JR Summit Middle School 8:43.4 21:41.1  
233 Avila, Madison FR Angola Middle School 8:43.5 21:41.2  
234 LaRue, Kyla FR DeKalb Middle School 8:43.6 21:41.5  
235 Shelburne, Brooke SO Angola Middle School 8:43.8 21:42.0  
236 Norris, Addison FR Norwell Middle School 8:43.8 21:42.1  
237 Roney, Olivia SO Woodlan Jr./Sr. High School 8:46.4 21:48.6 60
238 Schneider, Holly JR Angola Middle School 8:46.4 21:48.6  
239 Coyne, Cassandra SO Norwell Middle School 8:47.9 21:52.3  
240 Hammond, Anne SO Eastbrook JH 8:47.9 21:52.3  
241 Stine, Lilly SO Leo Jr./Sr. High School 8:50.1 21:57.8  
242 Hensler, Miranda JR St. Vincents 8:50.5 21:58.6  
243 Helm, Bellah FR Eastbrook JH 8:50.8 21:59.4  
244 Schweitzer, Annie FR DeKalb Middle School 8:51.7 22:01.6  
245 Didion, Olivia FR St. Charles/St. Jude 8:52.3 22:03.3  
246 Smeltzer, Kenna SO Blackhawk Christian MS 8:52.9 22:04.8 61
247 Kavuru, Rhea SO Woodside Middle School 8:53.1 22:05.1  
248 Hotchkiss, Jocelyn JR Norwell Middle School 8:54.0 22:07.5  
249 Stultz, Kendall FR Angola Middle School 8:55.2 22:10.4  
250 Marsh, Lexi FR Norwell Middle School 8:55.7 22:11.7  
251 Schmidt, Maggie FR Woodside Middle School 8:55.8 22:11.8  
252 Krause, Kaitlyn FR Leo Jr./Sr. High School 8:56.4 22:13.4  
253 Tiffany, Tapanga FR Churubusco jr high 8:57.3 22:15.7 62
254 Smith, Alexis FR Woodlan Jr./Sr. High School 8:58.6 22:18.8 63
255 Epps, Myah FR Fort Wayne Community Schools 8:58.7 22:19.1  
256 Carlin, Lily SO St. Vincents 8:59.2 22:20.4  
257 Minnich, Maggie FR Heritage Junior High School 9:00.3 22:23.0 64
258 Wirtz, Selah FR Leo Jr./Sr. High School 9:00.7 22:24.1  
259 Brooks, Jordyn FR Summit Middle School 9:01.0 22:24.8  
260 Westhoff, Caitlin FR St. Charles/St. Jude 9:01.0 22:24.8  
261 Baker, Alayna FR Woodside Middle School 9:01.6 22:26.4  
262 Swedzinski, Tiana JR Maple Creek Middle School 9:02.0 22:27.3  
263 Clark, Brighid SO St. Charles/St. Jude 9:02.7 22:29.0  
264 Campbell-Carpenter, Ruby FR Memorial Park Middle School 9:03.0 22:29.8  
265 McConahay, Makayla JR Woodside Middle School 9:03.3 22:30.6  
266 Mauldon, Amelia FR Oak Hill Junior High School 9:05.1 22:35.1  
267 Wagner, Morgan JR Summit Middle School 9:05.1 22:35.1  
268 Herman, Lily FR Memorial Park Middle School 9:08.0 22:42.2  
269 Lemler, Janell FR Norwell Middle School 9:08.6 22:43.8  
270 Cheek, Madelyn FR Oak Hill Junior High School 9:08.7 22:44.0  
271 Burton, Ruthie SO St. Elizabeth MS 9:09.7 22:46.4 65
272 Gerardot, Violet 8 St. Elizabeth MS 9:10.2 22:47.6 66
273 Reese, Kennedy SO Memorial Park Middle School 9:11.1 22:50.0  
274 Bailey, Lillee SO Norwell Middle School 9:12.3 22:52.8  
275 Bryant, AJ 8 Southern Wells Middle School 9:13.5 22:56.0 67
276 Klein, Leila SO Maple Creek Middle School 9:13.9 22:56.9  
277 Billman, Alyssa SO New Haven Middle School 9:14.6 22:58.7 92
278 Peterson, Brielee FR Indian Springs Middle School 9:16.2 23:02.6  
279 Stuller, Audrina FR Southern Wells Middle School 9:16.9 23:04.4 68
280 Thomas, Gabriella SO Summit Middle School 9:17.9 23:06.8  
281 Snyder, Libby SO Indian Springs Middle School 9:21.2 23:15.0  
282 Bragg, Annabelle FR Summit Middle School 9:22.9 23:19.3  
283 Villaruz, Mary FR Woodside Middle School 9:23.2 23:19.9  
284 Reinoehl, Claire JR Woodside Middle School 9:23.9 23:21.7  
285 Carter, Kaidence SO Woodlan Jr./Sr. High School 9:24.0 23:21.9 69
286 Sanders, Ava FR Woodside Middle School 9:24.1 23:22.3  
287 Elzey, Elisabeth SO Memorial Park Middle School 9:24.2 23:22.5  
288 Mullett, Allison FR Indian Springs Middle School 9:24.7 23:23.8  
289 Kenefic, Kylie FR Woodside Middle School 9:26.9 23:29.2  
290 Bluhm, Ella FR Adams Central MS 9:27.1 23:29.7  
291 Kazi, Nabeeha FR Angola Middle School 9:27.5 23:30.6  
292 Chipman , Cadence JR Norwell Middle School 9:28.4 23:32.9  
293 Egolf, Caroline JR Churubusco jr high 9:29.1 23:34.6  
294 Richardville, Abby FR St. Vincents 9:29.6 23:35.8  
295 Walter, Ella SO Indian Springs Middle School 9:29.7 23:36.1  
296 Gregory, Sophia FR East Noble Middle School 9:35.9 23:51.6 93
297 Yoder, Anna SO St. Vincents 9:36.3 23:52.5  
298 Chinelli, Jessica FR Woodside Middle School 9:36.6 23:53.4  
299 Bultemeyer, Jade FR St. Elizabeth MS 9:37.0 23:54.3  
300 Parsons, Grace JR St. Vincents 9:38.9 23:59.0  
301 Hupe, Addi JR Maple Creek Middle School 9:40.2 24:02.3  
302 Enright, Madison FR New Haven Middle School 9:41.0 24:04.2 94
303 Miller, Hannah FR Westview Jr. High 9:41.5 24:05.4  
304 Schaefer, Keeley JR Westview Jr. High 9:41.5 24:05.5  
305 Roop, Ellie 8 Blackhawk Christian MS 9:42.3 24:07.5 70
306 Zink, Audrey FR St. Charles/St. Jude 9:43.6 24:10.6  
307 Walter, Ella FR East Noble Middle School 9:44.5 24:12.9  
308 Watkins, Kayla FR Norwell Middle School 9:44.5 24:13.0  
309 White, Faith JR Southern Wells Middle School 9:46.0 24:16.7  
310 Lin, Nichelle SO Memorial Park Middle School 9:48.6 24:23.1  
311 Rex, Audrey FR Oak Hill Junior High School 9:50.0 24:26.6  
312 Marquardt, Kennedy SO DeKalb Middle School 9:57.6 24:45.5  
313 Rinkenberger, Brinlee FR Adams Central MS 10:00.2 24:52.0  
314 Anderson, Lyra SO Adams Central MS 10:02.4 24:57.4  
315 Ruch, Haileigh FR Norwell Middle School 10:04.3 25:02.3  
316 Hammond, Evelyn SO Eastbrook JH 10:05.1 25:04.2  
317 Elwood, Kyra FR Woodlan Jr./Sr. High School 10:05.5 25:05.2 71
318 Sanders, Taylor FR Summit Middle School 10:08.5 25:12.5  
319 Warner, Sophie FR Woodside Middle School 10:09.9 25:16.0  
320 Bushee, Alex FR Summit Middle School 10:12.9 25:23.5  
321 Bontrager, Emily SO Westview Jr. High 10:17.3 25:34.4  
322 Brita, Jillian JR St. Vincents 10:19.0 25:38.6  
323 Hale, Grace FR Oak Farm Montessori School 10:19.1 25:38.9  
324 Koehinger, Adelynn JR Blackhawk Christian MS 10:19.8 25:40.7  
325 Swineheart, Emerson SO Leo Jr./Sr. High School 10:19.9 25:40.9  
326 Fitzharris, Adeline JR Oak Farm Montessori School 10:20.5 25:42.4  
327 Thomas, Taylor FR Norwell Middle School 10:20.8 25:43.2  
328 Hatch, Meleah FR Woodside Middle School 10:22.4 25:47.1  
329 Screeton, Zoe FR Summit Middle School 10:24.0 25:51.2  
330 Thiel, Laney FR East Noble Middle School 10:25.1 25:53.9  
331 Houser, Alina JR Indian Springs Middle School 10:25.4 25:54.6  
332 Cummins, Abby FR Heritage Junior High School 10:29.7 26:05.4 72
333 Yoquelet, Ava FR Heritage Junior High School 10:32.1 26:11.2 73
334 Kaufman, Sarah JR St. Charles/St. Jude 10:37.6 26:24.9  
335 Morua, Olivia SO Heritage Junior High School 10:49.9 26:55.5 74
336 Skinner, Lydia FR Central Noble Junior High 10:51.5 26:59.5  
337 Smith, Autumn SO Heritage Junior High School 10:51.6 26:59.8 75
338 Shull, Mikaella SO Churubusco jr high 11:03.2 27:28.5  
339 Montgomery, Autumn 8 New Haven Middle School 11:15.7 27:59.6 95
340 Cook, Kellyn FR Memorial Park Middle School 11:25.1 28:23.0  
341 Locaett, Jordan SO Memorial Park Middle School 11:26.5 28:26.5  
342 Bulmahn, Amalia SO Churubusco jr high 11:29.1 28:33.1  
343 Refeld, Amelia SO Churubusco jr high 11:34.7 28:46.8  
344 Richards, Aalissa JR Heritage Junior High School 11:38.2 28:55.6 76
345 Kabrich, Addysen FR Eastbrook JH 11:43.8 29:09.6  
346 Muncie, Sophia FR St. Vincents 11:53.0 29:32.3  
Boy's "A" Division Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:30:21 18:04 103 3 12 15 26 47 58 89
2 1:31:06 18:13 120 18 21 22 28 31 48 60
3 1:31:50 18:22 143 9 13 33 38 50 56 62
4 1:32:34 18:30 168 20 29 30 40 49 100 105
5 1:32:37 18:31 177 2 32 39 43 61 83 84
6 1:32:39 18:31 178 14 24 25 45 70 77 86
7 1:33:02 18:36 191 5 10 34 54 88 97 98
8 1:33:37 18:43 213 4 8 42 78 81 95 103
9 1:34:22 18:52 233 7 37 57 65 67 108 118
10 1:34:31 18:54 241 16 41 46 66 72 75 82
11 1:35:14 19:02 266 1 19 53 79 114    
12 1:36:15 19:15 299 17 44 64 80 94 106 121
13 1:38:09 19:37 351 35 51 63 87 115 116 135
14 1:37:39 19:31 354 6 68 90 91 99 107 119
15 Bethany Christian 1:38:14 19:38 356 36 55 71 85 109 130 142
16 1:39:21 19:52 375 11 59 73 110 122 134  
17 1:42:59 20:35 463 23 92 96 124 128 133 136
18 1:45:50 21:10 494 27 76 123 129 139 141  
19 1:43:57 20:47 508 52 104 112 113 127 137 138
20 1:45:05 21:01 547 93 101 111 117 125    
21 1:59:16 23:51 610 69 120 126 146 149    
22 1:55:39 23:07 635 74 132 140 144 145    
23 2:02:52 24:34 671 102 131 143 147 148    
Boy's "A" Division Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score 1 Mile
1 Biddle, Gezehagne SR Eastside 5:31.3 17:09.5 1 10:06:02.5
2 McMain, Tanner SR Garrett 5:36.6 17:25.7 2 10:06:17.2
3 Elllis, Brandon SR Wapahani 5:37.7 17:29.3 3 10:06:22.1
4 Keily, Sam SR Churubusco 5:37.8 17:29.5 4  
5 Connelly, Gabriel SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 5:37.9 17:30.0 5 10:06:14.8
6 Cates, Chase SR Northeastern 5:38.4 17:31.5 6 10:06:28.4
7 Ealey, Gavin SR Ft. Wayne Bishop Luers 5:40.4 17:37.5 7 10:06:23.6
8 Lantz, Eli SR Churubusco 5:41.4 17:40.8 8 10:06:26.3
9 Bevier, Josh SR Elkhart Christian Academy 5:43.0 17:45.7 9 10:06:15.1
10 McIntosh, Andrew SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 5:43.1 17:45.9 10  
11 Howes, Matthew SR Tippecanoe Valley 5:43.3 17:46.8 11  
12 Shrock, Andrew SR Wapahani 5:44.4 17:50.1 12  
13 Maxwell, Tony SR Elkhart Christian Academy 5:45.7 17:54.0 13 10:06:24.3
14 Shumaker, Caden SR Monroe Central 5:46.2 17:55.6 14 10:06:22.0
15 Miller, Griffen SR Wapahani 5:46.8 17:57.6 15  
16 Connor, Jared SR Heritage 5:47.4 17:59.3 16  
17 Carnall, Aaron SR Bluffton 5:47.7 18:00.2 17 10:06:34.1
18 Simons, Bobby SR Bremen 5:48.3 18:02.1 18 10:06:18.7
19 Lower, Konner SR Eastside 5:48.8 18:03.8 19 10:06:36.4
20 Planalp, Kyran SR Frankton 5:49.2 18:05.0 20  
21 Young, Aaron SR Bremen 5:49.5 18:05.8 21  
22 Smith, Tyler SR Bremen 5:49.6 18:06.1 22 10:06:28.6
23 Hallam, Gabe SR Lakewood Park Christian 5:49.9 18:07.3 23  
24 Burris, Tucker SR Monroe Central 5:50.5 18:09.1 24 10:06:22.4
25 Landis, Caden SR Monroe Central 5:51.8 18:13.0 25 10:06:40.4
26 Boggs, Colton SR Wapahani 5:52.1 18:14.0 26  
27 McLatcher, Carson SR Fremont 5:52.5 18:15.3   10:06:30.4
28 Lozoya, Nathan SR Southern Wells 5:52.6 18:15.7 27 10:06:28.2
29 Copas, Jakob SR Central Noble 5:52.8 18:16.3    
30 Fish, Jacob SR Bremen 5:54.7 18:22.1 28 10:06:25.1
31 Davenport, Zach SR Frankton 5:55.6 18:24.9 29 10:06:28.3
32 Huff, James SR Frankton 5:56.0 18:26.0 30  
33 Willis, Lextin SR Bremen 5:57.3 18:30.3 31  
34 Ritenour, Romano SR Garrett 5:58.0 18:32.3 32 10:06:40.3
35 Schramm, Luke SR Elkhart Christian Academy 5:58.0 18:32.3 33  
36 Muldoon, Corbin SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 5:58.3 18:33.3 34  
37 Zehr, Kevin SR Woodlan Jr./Sr. High School 5:59.0 18:35.3 35 10:06:29.5
38 Youngberg, Kelby SR Bethany Christian 5:59.0 18:35.3 36 10:06:48.7
39 Rabideau, Cody SR Ft. Wayne Bishop Luers 5:59.4 18:36.8 37  
40 Palmer, Konner SR Lakeland 5:59.5 18:36.9   10:06:42.1
41 Corona, Omar SR Elkhart Christian Academy 5:59.9 18:38.1 38  
42 Davis, Landon SR Garrett 6:00.1 18:38.8 39  
43 Cage, Kaleb SR Frankton 6:00.2 18:39.3 40  
44 Hoffman, Ethan SR Heritage 6:00.5 18:40.1 41  
45 Prater, Shawn SR Churubusco 6:00.6 18:40.3 42  
46 McCormack, Kane SR Garrett 6:01.0 18:41.6 43  
47 Blankenship, Terance SR Lakeland 6:01.8 18:44.0   10:06:49.9
48 Crosbie, Markis SR Bluffton 6:02.1 18:45.2 44 10:06:50.9
49 Shumaker, Kyler SR Monroe Central 6:02.5 18:46.4 45  
50 Schaadt, Derek SR Heritage 6:03.0 18:47.9 46  
51 Dickinson, Joey SR Wapahani 6:03.9 18:50.7 47 10:06:33.7
52 Douglass, Aaron SR Bremen 6:05.6 18:55.9 48 10:06:28.1
53 Lawrence, Bradley SR Frankton 6:06.6 18:59.2 49 10:06:29.3
54 Dyck, Josiah SR Elkhart Christian Academy 6:07.0 19:00.3 50  
55 Moore, Max SR Woodlan Jr./Sr. High School 6:08.4 19:04.7 51  
56 Marlow, Jacob SR Southwood 6:08.6 19:05.4 52  
57 Vinson, Braden SR Eastside 6:09.6 19:08.3 53  
58 Poloha, Olivar SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:09.7 19:08.6 54 10:06:56.2
59 Plank, Jacob SR Bethany Christian 6:11.3 19:13.8 55 10:07:00.4
60 Shepherd, Noah SR Central Noble 6:11.6 19:14.7   10:06:55.5
61 Klahr, Jackson SR Elkhart Christian Academy 6:12.1 19:16.1 56 10:06:38.3
62 Steigmeyer, Will SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:12.1 19:16.1 57  
63 Shrock, Jon SR Wapahani 6:12.1 19:16.3 58 10:06:45.1
64 Smith, Mitchell SR Tippecanoe Valley 6:12.7 19:17.9 59 10:06:45.6
65 Young, Seth SR Bremen 6:13.1 19:19.4 60 10:06:44.2
66 Weimer, Colton SR Garrett 6:13.1 19:19.4 61  
67 Bueno, Luis SR Elkhart Christian Academy 6:13.5 19:20.6 62  
68 Lester, Ben SR Elkhart Christian Academy 6:14.0 19:22.2    
69 Loucks, Tyler SR Woodlan Jr./Sr. High School 6:14.3 19:23.0 63  
70 Bultemeier, Grant SR Bluffton 6:14.6 19:23.9 64 10:06:56.3
71 Scott, Cameron SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:15.1 19:25.4 65 10:06:56.3
72 Richards, Steeven SR Heritage 6:15.4 19:26.3 66  
73 Paris, Jack SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:15.4 19:26.3 67  
74 Luebbe, Grant SR Northeastern 6:16.4 19:29.5 68 10:06:55.7
75 Porter, Jacob SR Whitko 6:16.4 19:29.5 69  
76 Hilgendorf, Kenny SR Bremen 6:17.8 19:33.9    
77 Miller, Carter SR Monroe Central 6:18.4 19:35.6 70  
78 Klopfenstein, Sam FR Bethany Christian 6:18.6 19:36.5 71  
79 Love, Payton SR Heritage 6:18.9 19:37.4 72 10:06:45.6
80 Miller, Chase SR Tippecanoe Valley 6:19.3 19:38.4 73  
81 Glasgo, Kawliga SR Prairie Heights 6:22.5 19:48.4 74 10:07:07.3
82 Dinius, Jakob SR Heritage 6:22.6 19:48.9 75 10:06:39.9
83 Beck, Brady SR Southern Wells 6:22.9 19:49.6 76 10:07:15.0
84 Nunez, Chris SR Monroe Central 6:23.2 19:50.6 77  
85 Brandt, Kyle SR Churubusco 6:23.7 19:52.3 78  
86 Geyer, Jacob SR Eastside 6:24.0 19:53.0 79 10:07:00.6
87 Baumgartner, Sam SR Bluffton 6:24.3 19:54.0 80 10:07:06.1
88 Stroder, Dylan SR Churubusco 6:24.3 19:54.1 81  
89 Dinius, Gavin SR Heritage 6:24.6 19:55.0 82  
90 Bailey, Jarrett SR Garrett 6:24.7 19:55.3 83 10:07:11.5
91 Bell, Ross SR Elkhart Christian Academy 6:25.0 19:56.1    
92 Gater, Tyler SR Garrett 6:25.6 19:58.0 84  
93 Yeakey, Aaron JR Bethany Christian 6:26.7 20:01.5 85 10:07:01.7
94 Davis, Marco SR Monroe Central 6:27.1 20:02.7 86 10:06:56.6
95 Lockridge, Nate SR Woodlan Jr./Sr. High School 6:27.2 20:03.0 87  
96 Reynolds, Jude SR Elkhart Christian Academy 6:27.5 20:04.1   10:06:54.6
97 Miller, Boston SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:27.7 20:04.5 88  
98 Patton, Jaden SR Wapahani 6:27.7 20:04.7 89  
99 Stockton, Gannen SR Northeastern 6:28.0 20:05.6 90  
100 Moistner, Bailey SR Northeastern 6:28.5 20:07.1 91 10:06:57.1
101 White, Colton SR Lakewood Park Christian 6:29.8 20:11.2 92  
102 Kaehr, Jake SR Adams Central 6:29.9 20:11.5 93 10:07:06.2
103 Grady, Lucas SR Bluffton 6:30.1 20:12.0 94  
104 Graft, Cody SR Churubusco 6:32.5 20:19.4 95 10:07:21.2
105 Shively, Christopher SR Lakewood Park Christian 6:32.6 20:19.8 96 10:07:37.5
106 Miller, Keegan SR Bremen 6:32.9 20:20.8    
107 Connelly, Donovan SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:33.2 20:21.8 97 10:07:04.1
108 Miller, Dawson SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:33.3 20:22.1 98 10:07:14.0
109 Burch, Daniel SR Elkhart Christian Academy 6:34.3 20:25.2    
110 Stephen, Mathew SR Northeastern 6:34.4 20:25.3 99 10:07:05.2
111 Troyer, Christian SR Lakeland 6:34.5 20:25.7   10:07:19.4
112 Gerber, Christian SR Frankton 6:34.7 20:26.4 100 10:07:06.3
113 Egly, Luke SR Adams Central 6:35.7 20:29.6 101 10:07:05.8
114 Montoya, Seth SR Garrett 6:36.5 20:31.9    
115 Fulton, Jordan SR Hamilton Jr. High School 6:37.2 20:34.0 102  
116 Krishnan, Nithin SR Ft. Wayne Canterbury 6:37.4 20:34.8   10:07:21.7
117 Neireiter, Wyatt SR Churubusco 6:37.9 20:36.4 103 10:07:21.1
118 Nelson, Weslee SR Southwood 6:38.6 20:38.6 104  
119 Wordleman, James SR Bremen 6:38.8 20:39.1   10:07:18.3
120 Hahn, Gideon SR Frankton 6:39.2 20:40.3 105 10:07:09.8
121 Brown, Andrew SR Bluffton 6:39.2 20:40.5 106 10:07:21.1
122 Jenkins, Andy SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:39.3 20:40.8   10:07:13.3
123 Austerman, Conner SR Northeastern 6:39.4 20:41.0 107 10:07:10.2
124 Biddle, Chance SR Elkhart Christian Academy 6:39.6 20:41.5    
125 Katzenburger, Braedon SR Elkhart Christian Academy 6:40.3 20:43.8   10:07:23.9
126 Haiflich, Jason SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:40.5 20:44.5 108 10:07:30.1
127 Andrews, Tyler SR Heritage 6:41.0 20:46.1   10:07:22.6
128 Sharp, Jackson SR Fremont 6:41.3 20:46.9    
129 Clark, Gabe FR Bethany Christian 6:41.5 20:47.5 109  
130 Holloway , Jace SR Tippecanoe Valley 6:41.7 20:48.2 110  
131 Connelley, Korbin SR Adams Central 6:42.8 20:51.7 111  
132 Barrand, Gage SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:43.4 20:53.3   10:07:24.1
133 Topliff, Landon SR Southwood 6:44.4 20:56.6 112 10:07:25.5
134 Lehner, Nathan SR Southwood 6:45.2 20:58.9 113 10:07:09.8
135 Vinson, Brock SR Eastside 6:45.3 20:59.4 114 10:07:24.0
136 Leeper, Isaac SR Elkhart Christian Academy 6:45.6 21:00.2   10:07:08.3
137 Daniels, James SR Monroe Central 6:46.1 21:01.7    
138 Hohenbrink, Carter SR Woodlan Jr./Sr. High School 6:46.6 21:03.5 115 10:07:15.7
139 Schemenk, Derrean SR Heritage 6:47.0 21:04.7    
140 Bailey, Isaac SR Ft. Wayne Canterbury 6:49.9 21:13.5   10:07:30.7
141 Shawver, Conner SR Woodlan Jr./Sr. High School 6:50.4 21:15.3 116 10:07:30.2
142 Hutchens, Landon SR Wapahani 6:50.7 21:16.0    
143 Rentschler, Ian SR Ft. Wayne Canterbury 6:50.9 21:16.7    
144 Arnold, Kaidenn SR Adams Central 6:51.4 21:18.4 117  
145 McEntarfer, Aydan SR Fremont 6:52.0 21:20.2    
146 Epple, Alex SR Ft. Wayne Bishop Luers 6:52.2 21:20.7 118 10:07:29.7
147 Swisher, Aden SR Frankton 6:53.0 21:23.3    
148 Andrews, Morgan SR Heritage 6:53.6 21:25.1    
149 Gater, Branden SR Garrett 6:54.0 21:26.5   10:07:29.6
150 Johnson, Draden SR Northeastern 6:54.2 21:27.1 119  
151 Alexander, Gavyn SR Whitko 6:55.3 21:30.5 120  
152 Bearman, Braden SR Heritage 6:55.8 21:32.0    
153 Shannon, Adrian SR Ft. Wayne Blackhawk Christian 6:56.3 21:33.6   10:07:13.4
154 Racer, Jack SR Wapahani 6:56.7 21:34.8    
155 Yergler, Brody SR Bluffton 6:57.2 21:36.2 121 10:07:25.3
156 Abney-Booker, Garrett SR Northeastern 6:58.5 21:40.4   10:07:16.7
157 Angel, Keegan SR Garrett 6:59.0 21:41.9   10:07:28.8
158 Childress, Noel SR Monroe Central 7:00.2 21:45.6    
159 Steward, Ean SR Garrett 7:00.4 21:46.3   10:07:30.1
160 Custer, Mason SR Garrett 7:01.1 21:48.3   10:07:28.4
161 Myers, Evan SR Tippecanoe Valley 7:01.5 21:49.8 122 10:07:23.0
162 Gilmer, Jackson SR Bremen 7:01.6 21:50.1    
163 Peterson, Daniel SR Elkhart Christian Academy 7:02.3 21:52.1   10:07:29.8
164 Drennen, Vaughn SR Southern Wells 7:03.6 21:56.2 123 10:07:44.0
165 Fields, Payton SR Heritage 7:04.1 21:57.8    
166 Rowlader, Dylan SR Lakewood Park Christian 7:05.1 22:00.7 124 10:07:36.7
167 Schmeltz, Tyler SR Bremen 7:05.2 22:01.3   10:07:34.9
168 Anderson, Lane SR Monroe Central 7:06.3 22:04.7    
169 Reister, Korbyn SR Churubusco 7:08.6 22:11.6   10:07:02.4
170 Schwartz, Andrew SR Adams Central 7:09.4 22:14.1 125 10:07:48.3
171 Hildebrandt, Jeremiah SR Whitko 7:10.6 22:17.9 126  
172 Danzy, Devin SR Southwood 7:10.6 22:18.1 127 10:07:37.6
173 Kruse, Braeson SR Lakewood Park Christian 7:11.3 22:20.2 128  
174 Weesner, Dorian SR Monroe Central 7:11.5 22:20.6    
175 Hall, Dillon SR Frankton 7:12.0 22:22.3    
176 Lozoya, Nick SR Southern Wells 7:12.8 22:24.7 129  
177 Bauer, Danny SR Heritage 7:13.2 22:25.9    
178 Moshier, Simon FR Bethany Christian 7:13.2 22:26.1 130  
179 Fulton, Kenny SR Hamilton Jr. High School 7:14.1 22:28.8 131 10:07:42.4
180 Baas, Brady SR Prairie Heights 7:14.1 22:28.9 132 10:07:49.6
181 Smith, Hunter SR Heritage 7:15.4 22:32.8    
182 Love, Jaxon SR Heritage 7:15.5 22:33.3   10:07:49.1
183 Hetler, Sam SR Heritage 7:18.5 22:42.4   10:07:48.9
184 Elwood, Jeremy SR Lakewood Park Christian 7:21.4 22:51.5 133  
185 Zbieranski, Kody SR Bremen 7:21.9 22:53.1    
186 Hummitch, Logan SR Tippecanoe Valley 7:23.7 22:58.8 134 10:07:48.2
187 Dornseif, Calvin SR Heritage 7:25.1 23:03.0    
188 Wickey, Anthony SR Woodlan Jr./Sr. High School 7:25.5 23:04.4 135 10:07:45.8
189 Shively, Titus SR Lakewood Park Christian 7:26.0 23:05.8 136 10:08:14.6
190 Smith, Brayden SR Southwood 7:26.7 23:08.0 137  
191 Amos, Skylar SR Southwood 7:27.0 23:08.9 138 10:07:37.6
192 Walburn, Alex SR Wapahani 7:27.5 23:10.5    
193 Disher, Dayne SR Fremont 7:28.3 23:13.1   10:07:58.2
194 Grove, Cameron SR Southern Wells 7:31.8 23:23.9 139 10:07:52.0
195 Dyer, Nick SR Prairie Heights 7:33.7 23:29.6 140  
196 Barcus, Gideon SR Southern Wells 7:33.7 23:29.8 141 10:08:10.6
197 Stiles, Sam SR Bremen 7:36.1 23:37.3    
198 Hagar, Jack JR Bethany Christian 7:41.0 23:52.4 142 10:07:42.1
199 Shearer, Chandler SR Garrett 7:45.2 24:05.6    
200 Yoder, Reegan SR Central Noble 7:49.7 24:19.3   10:08:02.8
201 Bowe, Gavin SR Ft. Wayne Canterbury 7:50.4 24:21.7   10:08:09.2
202 Farnham, Garrett SR Hamilton Jr. High School 7:50.9 24:23.3 143  
203 Krider, Ethan SR Churubusco 7:55.2 24:36.6   10:08:01.1
204 Schrock, Holt SR Prairie Heights 7:58.4 24:46.6 144  
205 Clingan, Reece SR Garrett 8:03.6 25:02.5   10:08:33.3
206 Cook, Max SR Prairie Heights 8:04.7 25:06.2 145  
207 Osborn, Caden SR Lakewood Park Christian 8:08.8 25:18.7   10:08:36.3
208 Rupel, Austin SR Bluffton 8:17.7 25:46.4   10:08:56.1
209 Sorn, Janu SR Ft. Wayne Bishop Luers 8:29.6 26:23.4   10:08:01.1
210 Newman, Caiden SR Bremen 8:32.4 26:32.0   10:08:50.3
211 Wise, Sam SR Whitko 8:34.8 26:39.6 146  
212 Prosser, Cayden SR Hamilton Jr. High School 8:44.4 27:09.5 147  
213 Molargik, Andrew SR Garrett 9:04.6 28:12.3   10:08:47.2
214 Miller, Dawson-Gage SR Hamilton Jr. High School 9:06.0 28:16.7 148  
215 Joseph, Ethan SR Whitko 9:25.9 29:18.5 149  
216 Geise, Bear SR Churubusco 9:37.6 29:54.9    
  Stump, Dustin SR Bremen DNF   10:09:32.7
Boy's "AA" Division Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:25:30 17:06 42 1 3 8 9 21 50 51
2 1:26:30 17:18 67 2 7 14 15 29 48 60
3 1:27:25 17:29 89 10 11 13 27 28 32 33
4 1:28:55 17:47 123 16 17 19 25 46 65 70
5 1:29:35 17:55 149 18 20 34 37 40 64 66
6 1:29:41 17:56 156 12 26 35 39 44 53 54
7 1:31:34 18:18 215 4 31 49 62 69 73 84
8 1:31:50 18:22 223 30 38 47 52 56 61 75
9 1:32:06 18:25 234 22 23 43 72 74 77 92
10 1:32:32 18:30 247 5 24 59 79 80 98 99
11 1:33:20 18:40 272 36 41 45 67 83 89 97
12 1:35:55 19:11 349 55 58 63 82 91 96 102
13 1:36:14 19:14 362 42 68 71 88 93 100 101
14 1:37:33 19:30 367 6 78 86 94 103    
15 2:06:14 21:02 386 57   76 81 85 87 90
Boy's "AA" Division Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score 1 Mile
1 Mills, Nathan SR Columbia City 5:21.9 16:40.1 1  
2 Row, Liam SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:24.1 16:47.1 2  
3 Begly, Lucas SR Lakeland 5:25.2 16:50.5   5:02.3
4 Mills, Nicholas SR Columbia City 5:26.1 16:53.2 3 5:02.2
5 Hammer, Michael SR Wawasee 5:28.4 17:00.5 4 5:12.1
6 Ly, Ethan SR Celina 5:28.7 17:01.2 5  
7 Fry, Raffi SR Marion 5:29.0 17:02.3 6 5:04.1
8 Smith, Evan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:29.2 17:02.7 7 5:18.5
9 Wakeman, Landon SR Columbia City 5:30.5 17:06.8 8  
10 Hall, Austin SR Columbia City 5:31.4 17:09.7 9 5:11.3
11 Mitchell, Dillon SR Oak Hill 5:32.4 17:12.8 10  
12 O'Blenis, Sol SR Oak Hill 5:33.2 17:15.4 11  
13 Liddell, Kevin SR South Bend Riley 5:34.4 17:19.1 12 5:09.1
14 Winger, Jacob SR Oak Hill 5:35.4 17:22.0 13  
15 Wiseman, Atticus SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:35.9 17:23.6 14  
16 Simcox, Maximilian SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:37.6 17:28.8 15 5:16.1
17 Hartleroad, Tyler SR Leo 5:38.3 17:31.2 16 5:11.8
18 Ringwood, Jackson SR Leo 5:38.7 17:32.5 17 5:17.2
19 Arnos, Andrew SR New Haven 5:38.9 17:33.1 18 5:16.9
20 Setser, Donovin SR Leo 5:41.3 17:40.3 19 5:18.5
21 Cassell, Laterrius SR New Haven 5:41.4 17:40.7 20 5:03.6
22 Mills, Seth SR Columbia City 5:41.4 17:40.9 21  
23 Adams, Clayton SR DeKalb 5:41.8 17:42.1 22 5:17.4
24 McIntire, Braeden SR DeKalb 5:42.0 17:42.7 23 5:34.3
25 Klosterman, Jacob SR Celina 5:42.9 17:45.5 24 5:24.8
26 Alcantar, Tristian SR Leo 5:43.3 17:46.7 25  
27 Burns, Michael SR South Bend Riley 5:43.5 17:47.3 26  
28 Johnson, Tahj SR Oak Hill 5:43.5 17:47.4 27  
29 Biegel, Landon SR Oak Hill 5:43.6 17:47.5 28  
30 Nix, Brendan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:43.9 17:48.5 29 5:29.5
31 Diehm, Lucas SR East Noble 5:44.0 17:48.9 30  
32 Hand, Karlson SR Wawasee 5:47.3 17:59.0 31 5:17.8
33 Ashley, Landon SR Oak Hill 5:47.8 18:00.5 32  
34 Cates, Lucas SR Oak Hill 5:48.4 18:02.4 33  
35 Belcher, Isaiah SR New Haven 5:48.6 18:03.2 34 5:16.5
36 Ruszkowski, Dieter SR South Bend Riley 5:48.7 18:03.5 35  
37 Knowles, Price SR Hamilton Heights 5:48.8 18:03.7 36  
38 Grunden, Coby SR New Haven 5:49.4 18:05.6 37  
39 Hand, Ben SR East Noble 5:49.7 18:06.7 38 5:24.9
40 Ndegwa, Emmanuel SR South Bend Riley 5:51.1 18:10.8 39  
41 Rhodes, Justin SR New Haven 5:51.6 18:12.4 40  
42 Miller, Preston SR Hamilton Heights 5:53.0 18:16.9 41 5:36.9
43 Crosser, Gannon SR Yorktown 5:53.6 18:18.8 42  
44 VanGessel, Carter SR DeKalb 5:53.9 18:19.7 43  
45 Wittrock, Austin SR South Bend Riley 5:54.3 18:20.9 44 5:40.5
46 Forrer, Clayton SR Hamilton Heights 5:54.8 18:22.5 45 5:43.0
47 Fowerbaugh, Joel SR Leo 5:55.7 18:25.1 46  
48 Corbin, Kyler SR East Noble 5:56.5 18:27.6 47  
49 Sutter, Pablo SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:57.4 18:30.4 48  
50 Alexander, Jace SR Wawasee 5:57.9 18:32.0 49  
51 Taylor, Bryce SR Columbia City 5:58.5 18:33.9 50  
52 Pletcher, Zachary SR Columbia City 6:00.4 18:39.8 51 5:32.3
53 Fuller, Kayden SR East Noble 6:01.0 18:41.8 52 5:28.8
54 Vandezande, Ethan SR South Bend Riley 6:01.3 18:42.7 53 5:37.4
55 Strieper, Skylar SR South Bend Riley 6:01.8 18:44.3 54  
56 Story, Weston SR Columbia City 6:02.1 18:45.1   5:38.9
57 Parish, Tony SR Mississinewa 6:02.2 18:45.5 55 5:51.7
58 Sillaway, Drew SR East Noble 6:02.3 18:45.6 56 5:40.3
59 Peterson, Jakob SR Norwell 6:02.3 18:45.6 57 5:40.5
60 Huffman, Zak SR Mississinewa 6:02.4 18:46.1 58 5:51.5
61 Agwick, Chan SR South Bend Riley 6:02.8 18:47.2    
62 Geller, Garrett SR Oak Hill 6:02.9 18:47.7   5:42.8
63 Martinez, Luis SR South Bend Riley 6:03.8 18:50.4   5:35.7
64 Robinson, John SR Celina 6:04.3 18:51.9 59 5:44.4
65 Schipper, Joseph SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:04.7 18:53.3 60 5:35.5
66 Kline, Hunter SR East Noble 6:05.2 18:54.7 61 5:38.0
67 Powell, Camden SR Wawasee 6:05.5 18:55.7 62 5:43.5
68 Alsup, Jon SR Mississinewa 6:05.7 18:56.2 63  
69 Muthusi, Nick SR South Bend Riley 6:06.4 18:58.5   5:48.2
70 Mills, Jack SR Columbia City 6:06.7 18:59.5   5:30.8
71 Hiatt, Tyler SR New Haven 6:06.9 19:00.0 64 5:42.3
72 Brown, Keaton SR Leo 6:07.5 19:02.0 65 5:51.8
73 Rhodes, James SR New Haven 6:07.8 19:02.7 66 5:39.3
74 Williamson, Evan SR Hamilton Heights 6:08.0 19:03.5 67  
75 Bade, Ryan SR Yorktown 6:08.2 19:04.1 68  
76 Smith, Trevor SR Wawasee 6:09.3 19:07.6 69  
77 Delatorre, Aiden SR Leo 6:09.4 19:07.8 70  
78 Brumley, Sam SR Yorktown 6:10.0 19:09.6 71  
79 Mason, Travers SR DeKalb 6:10.1 19:09.9 72 5:49.5
80 Conley, Thomas SR Wawasee 6:10.8 19:12.0 73  
81 Brown, Clayton SR DeKalb 6:10.8 19:12.2 74 5:40.9
82 Chambers, Owen SR East Noble 6:11.1 19:13.1 75 5:50.6
83 Herbert, Landon SR Angola 6:11.5 19:14.3    
84 Felger, Riley SR New Haven 6:12.3 19:16.8    
85 Iden, Colyn SR Columbia City 6:12.6 19:17.6    
86 Slater, Kaiden SR Norwell 6:12.8 19:18.2 76  
87 Savoie, Carter SR East Noble 6:12.9 19:18.6   5:41.8
88 Alcaraz, Kevin SR South Bend Riley 6:13.2 19:19.6   5:53.3
89 Fuerbringer, Riley SR South Bend Riley 6:13.3 19:20.0   6:00.2
90 Eggering, Evan SR East Noble 6:13.6 19:20.7   5:52.2
91 Brown, Keenan SR DeKalb 6:13.8 19:21.4 77 5:42.8
92 Ring, Peyton SR South Bend Riley 6:13.9 19:21.7   5:58.9
93 Reynolds, Jonathan SR Marion 6:14.1 19:22.3 78 6:07.9
94 Brown, Kayden SR Leo 6:14.7 19:24.1   5:54.3
95 Rogers, Rob SR East Noble 6:14.9 19:24.9    
96 Williams, Collin SR Celina 6:15.0 19:25.3 79 5:57.8
97 Ormsby, Logan SR Oak Hill 6:15.3 19:26.1    
98 Hitchcock, Cole SR Celina 6:16.0 19:28.2 80 5:58.5
99 Ashley, Chris SR South Bend Riley 6:16.2 19:28.9   5:58.3
100 Waldman, Zach SR Norwell 6:16.7 19:30.6 81  
101 Fisher, Raven SR Mississinewa 6:17.2 19:32.0 82  
102 Hurley, Landon SR Hamilton Heights 6:17.8 19:33.9 83 5:47.5
103 Kaase, Ian SR Wawasee 6:17.8 19:33.9 84  
104 Lamons , Camden SR Norwell 6:19.1 19:38.0 85 6:21.2
105 Carrico, Logan SR Marion 6:19.2 19:38.2 86 6:08.8
106 Stauffer, Lucas SR Norwell 6:19.6 19:39.5 87 5:57.8
107 Wilhoite, Thomas SR Yorktown 6:20.1 19:41.0 88  
108 Torres, Ian SR East Noble 6:20.6 19:42.6    
109 Aguirre, Edwin SR East Noble 6:20.8 19:43.1   5:59.3
110 Cornehl, Bjarne SR Angola 6:21.3 19:44.6   5:54.6
111 Steele, Landon SR Hamilton Heights 6:21.4 19:45.1 89  
112 Cooper, Vaughn SR Angola 6:21.4 19:45.1    
113 Burns, Ryan SR South Bend Riley 6:22.2 19:47.5    
114 Melcher, Marin SR Norwell 6:22.4 19:48.1 90  
115 Didier, Joseph SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:22.6 19:48.7    
116 O'Rourke, Danny SR South Bend Riley 6:22.8 19:49.3   6:10.3
117 Boyer, Josiah SR Wawasee 6:22.9 19:49.6   6:01.2
118 Jagger, Cameron SR Columbia City 6:23.1 19:50.2    
119 Maskal, Noah SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:23.1 19:50.4   6:03.7
120 Brita, Thomas SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:23.2 19:50.8    
121 Dorothy, Camden SR Mississinewa 6:25.0 19:56.1 91 6:07.9
122 Mullinax, Alton SR Columbia City 6:25.7 19:58.3   5:50.4
123 Tobierre, Gabe SR DeKalb 6:25.8 19:58.6 92 6:00.6
124 Rentschler, Isaac SR Columbia City 6:26.0 19:59.4   5:58.6
125 Smith, Jackson SR DeKalb 6:26.3 20:00.3   6:07.2
126 Close, Wiley SR Yorktown 6:26.6 20:01.1 93 6:13.0
127 Kelley, Matthew SR Marion 6:26.9 20:02.1 94 6:09.2
128 Krucina, Vincent SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:27.1 20:02.7    
129 Schroeder, Jonathon SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:27.3 20:03.4   6:04.5
130 Turner, John SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:28.0 20:05.5   6:00.0
131 Huss, Zander SR Norwell 6:28.6 20:07.3 95  
132 Bolden, Sam SR Mississinewa 6:28.8 20:08.2 96 6:08.7
133 Ormsby, Landon SR Oak Hill 6:29.5 20:10.1   6:08.5
134 Grate, Chase SR East Noble 6:29.8 20:11.1   6:01.5
135 Monnin, Drew SR Hamilton Heights 6:29.8 20:11.1 97  
136 Krogman, Conor SR Celina 6:29.8 20:11.3 98  
137 Keister, Dylan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:31.7 20:17.1    
138 Adams, Braydon SR Celina 6:31.9 20:17.7 99  
139 Poor, Jakob SR Celina 6:32.0 20:17.9    
140 Douge, Brandon SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:33.2 20:21.8   5:47.5
141 Goetz, Brody SR South Bend Riley 6:33.4 20:22.4   6:24.9
142 Bowsher, Zane SR Celina 6:34.1 20:24.6   6:12.1
143 Teusch, Zane SR Leo 6:34.4 20:25.6   6:07.9
144 Ream, Drew SR South Bend Riley 6:35.2 20:27.9    
145 Edwards, Ben SR Yorktown 6:35.4 20:28.7 100  
146 Ruff, Kaiden SR Wawasee 6:36.5 20:31.9    
147 Didier, Evan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:36.6 20:32.4   6:04.2
148 James, Carson SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:36.8 20:32.8    
149 Wilder, Noah SR Leo 6:37.2 20:34.0   6:02.8
150 Korus, Andrew SR Columbia City 6:38.1 20:36.9   6:19.7
151 Boyer, Jaydon SR Wawasee 6:38.2 20:37.4   6:18.0
152 Horine, Samuel SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:38.9 20:39.4   6:08.2
153 Sibert, Sam SR East Noble 6:39.7 20:41.8    
154 Barton, Eli SR Oak Hill 6:39.7 20:42.0   6:06.3
155 Clem, Jonathan SR Leo 6:40.2 20:43.6    
156 Harris, Jonah SR New Haven 6:40.3 20:43.9    
157 Turnwald, Lukas SR New Haven 6:41.2 20:46.6    
158 Knepper, Elijah SR DeKalb 6:43.4 20:53.3   6:07.5
159 Wirick, Devin SR Columbia City 6:43.6 20:53.9   6:08.4
160 Speybroeck, Dominic SR Wawasee 6:44.0 20:55.4   6:16.0
161 Kryder, Nate SR Wawasee 6:45.1 20:58.8   6:27.0
162 Cava, Daniel SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:45.5 21:00.1    
163 Clark, Davis SR Yorktown 6:46.4 21:02.8 101  
164 Scalf, Andrew SR Oak Hill 6:46.9 21:04.3   6:18.9
165 Strange, Matthew SR Oak Hill 6:47.6 21:06.6   6:06.6
166 Rathke, Chandler SR East Noble 6:47.6 21:06.6   6:23.3
167 Rex, Caleb SR Oak Hill 6:49.7 21:12.9    
168 Nash, Bryce SR Mississinewa 6:50.0 21:13.9 102 6:11.7
169 Delaney, Eric SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:50.2 21:14.5   6:23.3
170 McKinley, Seth SR Yorktown 6:50.6 21:15.7   5:53.3
171 Todd, Bernius SR Mississinewa 6:51.0 21:16.9    
172 Abernathy, Levi SR DeKalb 6:52.0 21:20.3    
173 James, Nathan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:52.3 21:21.1    
174 Saye, Tristan SR Columbia City 6:52.9 21:22.8   6:20.5
175 Cravens, Gabe SR Leo 6:53.4 21:24.6   6:30.1
176 Payne, Clayton SR Marion 6:54.6 21:28.3 103  
177 Carpenter, Lucas SR South Bend Riley 6:54.7 21:28.6   6:36.4
178 Newsom, Owen SR Norwell 6:54.9 21:29.1   6:19.8
179 Donias, Jude SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:54.9 21:29.2    
180 Johnson, Reeves SR Norwell 6:55.0 21:29.6    
181 Sparks, Josh SR Columbia City 6:56.8 21:35.1   6:15.9
182 Smith, Jackson SR Columbia City 6:57.8 21:38.3    
183 Besser, Manning SR Yorktown 6:58.4 21:40.0    
184 Harris, Eli SR Oak Hill 7:02.0 21:51.1   6:24.1
185 Kwandrans, Bobby SR Norwell 7:02.7 21:53.3    
186 Lamp, Austin SR Hamilton Heights 7:02.8 21:53.7   6:35.4
187 Standiford, Kaden SR South Bend Riley 7:02.8 21:53.7    
188 Mickley, Brayden SR Wawasee 7:03.3 21:55.2   6:33.2
189 Decker, Ben SR Norwell 7:03.9 21:57.1    
190 Wagner, Aaron SR East Noble 7:04.5 21:58.9   6:25.9
191 Bruick, Harrison SR Angola 7:05.1 22:01.0    
192 Hurley, Caleb SR Hamilton Heights 7:06.1 22:03.9   6:38.6
193 Larue, Conner SR Columbia City 7:06.4 22:05.0   6:38.5
194 Lapp, Christian SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:06.5 22:05.2   6:31.6
195 Peterson, Sam SR Norwell 7:06.9 22:06.5    
196 Anspach, Dylan SR Columbia City 7:11.9 22:22.1   6:19.6
197 Horner , Rio SR Norwell 7:14.6 22:30.3   6:39.5
198 Caldwell, Dray SR Yorktown 7:14.8 22:30.9    
199 Klein, Robert SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:19.5 22:45.7   6:46.4
200 Lake, Braydon SR Yorktown 7:20.2 22:47.8   6:58.5
201 Shelton, Preston SR Wawasee 7:23.7 22:58.8    
202 Kuziensky, Simon SR Leo 7:24.8 23:02.2   6:59.4
203 Bender, Wesley SR DeKalb 7:25.1 23:03.0   6:51.3
204 Solyom, Gabriel SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:28.3 23:12.8    
205 Stewart, Graeme SR Celina 7:29.4 23:16.3   7:10.3
206 Thomas, Ethan SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:34.8 23:33.2   6:49.4
207 Brown, Noah SR DeKalb 7:36.6 23:38.6    
208 Alvarado, Brian SR South Bend Riley 7:37.6 23:41.7    
209 Roy, Andrew SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:38.3 23:43.9   7:26.5
210 Prater, Josh SR East Noble 7:47.6 24:12.8   7:02.4
211 Whiteman, Garret SR South Bend Riley 7:48.1 24:14.5   7:12.2
212 Yeakle, Kadin SR Mississinewa 7:49.5 24:18.8    
213 Rollins, David SR East Noble 7:54.1 24:33.2   7:14.7
214 Patching, Ryan SR Leo 7:58.1 24:45.6   6:35.4
215 Schaffner, Cooper SR Celina 7:58.6 24:47.2    
216 Cavacini, Thomas SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:59.3 24:49.2   7:40.8
217 Salazar, Antonio SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:02.8 25:00.2   7:47.7
218 Zedaker, Alexander SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:06.7 25:12.4   7:48.3
219 Beard, Harrison SR DeKalb 8:20.9 25:56.3   7:19.9
220 Hurst, Keegan SR Wawasee 8:26.9 26:14.9    
221 Garza, Thomas SR Norwell 9:04.7 28:12.5   8:10.9
222 Rashid, Yassir SR Norwell 9:27.3 29:22.7    
Boy's JV "AAA" Division Team Scores
Boy's JV "AAA" Division Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score 1 Mile
1 Strietelmeier, Jacob SR Columbus North 5:40.7 17:38.6   5:24.7
2 Cornwell, Zach SR Bloomington South 5:41.4 17:40.6    
3 Hobbeheydar, Sam SR Columbus North 5:43.6 17:47.5   5:24.8
4 Guthrie, Clayton SR Columbus North 5:44.1 17:49.2   5:25.7
5 Moore, Billy SR Bloomington South 5:46.3 17:56.0   5:28.2
6 Hottell, Kellen SR Columbus North 5:46.5 17:56.7   5:29.0
7 Merritt, John SR Columbus North 5:48.8 18:03.9   5:29.9
8 Hovis, Dominic SR Columbus North 5:49.8 18:06.9   5:32.3
9 Valentino, Dante SR Bloomington South 5:50.2 18:08.0   5:26.1
10 Davis, Jackson SR Columbus North 5:50.4 18:08.7    
11 Howell, Carter SR Columbus North 5:51.2 18:11.2   5:36.1
12 Arnold, Matt SR Bloomington South 5:55.1 18:23.3    
13 Gillam, Brendan SR Bloomington South 5:58.7 18:34.6    
14 Russell, Will SR Columbus North 6:00.6 18:40.5    
15 Thurston, Callum SR Bloomington South 6:01.8 18:44.0    
16 McMann, Bryce SR Northridge 6:01.9 18:44.4   5:33.1
17 Eichstadt, Jon SR Northridge 6:01.9 18:44.5   5:34.0
18 Spicher, Jon SR Northridge 6:03.3 18:48.7    
19 Ratkos, Sam SR Homestead 6:04.0 18:51.0   5:43.4
20 Kieffer, Jacob SR Carroll (Fort Wayne) 6:04.2 18:51.7   5:51.4
21 Englehart, Justin SR Homestead 6:05.9 18:56.8   5:42.2
22 Esqueda, Jose SR Goshen 6:06.3 18:58.0   5:35.1
23 Johnson, Ben SR Homestead 6:07.8 19:02.9    
24 Sheets, John SR Homestead 6:08.3 19:04.2   5:52.3
25 Simmons, Wyatt SR Northridge 6:08.6 19:05.2    
26 Todor, Jackson SR Homestead 6:10.0 19:09.6   5:43.9
27 Welch, Grayson SR Homestead 6:12.1 19:16.1   5:39.3
28 Littrell, Wil SR Columbus North 6:12.2 19:16.5   5:51.4
29 Martin, Chris SR Homestead 6:12.7 19:18.0    
30 Laneman, Nathan SR Penn 6:13.0 19:18.8    
31 Mutlek, Ali SR Ft. Wayne North Side 6:13.7 19:21.0   5:50.8
32 Hunter, Isaac SR Homestead 6:14.1 19:22.5    
33 Yoder, Bryce SR Homestead 6:14.5 19:23.7    
34 Heckman, Carson SR Homestead 6:14.8 19:24.6   5:41.9
35 Ueber, Keaton SR Homestead 6:14.8 19:24.6    
36 Hoff, Spencer SR Homestead 6:15.9 19:27.9   5:50.5
37 Jackson, Dylan SR Homestead 6:17.9 19:34.1    
38 Kennedy, Chad SR Concord 6:18.3 19:35.4    
39 Moore, Kayden SR Westview 6:18.5 19:35.9    
40 Mammolenti, Brayden SR Penn 6:19.0 19:37.5    
41 Hertzler, Simon SR Goshen 6:19.3 19:38.5   5:42.8
42 Richards, Austin SR Homestead 6:20.1 19:41.1   5:41.6
43 Smith, Charlie SR Columbus North 6:20.3 19:41.7   5:59.0
44 Tranter, Carson SR Homestead 6:20.4 19:41.8   6:04.6
45 Eichstadt, Andrew SR Northridge 6:21.4 19:45.1   5:40.9
46 Cook, Bryce SR Concord 6:21.6 19:45.6    
47 Chapple, Matt SR Penn 6:22.1 19:47.1   6:08.1
48 Abelseth, Austin SR Northridge 6:22.5 19:48.6   5:47.3
49 Smith, Michael SR Goshen 6:23.0 19:50.1    
50 Watson, Jonathan SR Concord 6:23.1 19:50.4    
51 Spencer, Nathan SR Mishawaka 6:23.9 19:52.8   6:15.0
52 Starkey, Brendan SR Homestead 6:24.6 19:55.1    
53 Ballard, Zack SR Mishawaka 6:25.0 19:56.2    
54 Kleinhelter, Carson SR Columbus North 6:25.6 19:58.0    
55 Falloon, Max SR Homestead 6:26.4 20:00.5   5:41.9
56 Sickafoose, Evan SR Carroll (Fort Wayne) 6:26.5 20:00.8   6:10.5
57 Richards, Ben SR Columbus North 6:26.6 20:01.1   6:08.4
58 Terranova, Nick SR Northridge 6:27.7 20:04.5    
59 Godzisz, Matthew SR Concord 6:27.9 20:05.1   6:04.4
60 Francis, Colin SR Ft. Wayne North Side 6:28.0 20:05.5   6:00.2
61 Marling, Bryce SR Penn 6:28.4 20:06.8    
62 Schoetzow, Brayden SR Penn 6:28.5 20:07.0    
63 Merrifield, Jackson SR Homestead 6:29.1 20:09.1    
64 Gleim, Brendon SR Northridge 6:29.2 20:09.2    
65 Wood, Caleb SR Homestead 6:29.4 20:09.9   6:08.8
66 McGrath, Jake SR Carroll (Fort Wayne) 6:30.4 20:12.9   6:13.9
67 Marrufo, Joel SR Concord 6:30.9 20:14.5   6:02.5
68 Nettrouer, Austin SR Goshen 6:31.2 20:15.6    
69 Malone, Brendan SR Homestead 6:31.6 20:16.9   5:37.5
70 Rogers, Jon SR Mishawaka 6:32.6 20:20.0   6:20.7
71 McEachern, Riley SR Concord 6:32.8 20:20.6   6:10.6
72 Johnson, Charles SR Penn 6:33.1 20:21.3    
73 Baumert, Jackson SR Carroll (Fort Wayne) 6:33.8 20:23.6    
74 Shoemaker, Brandon SR Ft. Wayne North Side 6:34.0 20:24.2    
75 Houser, Aidan SR Homestead 6:34.4 20:25.6    
76 Harkenrider, Logan SR Goshen 6:34.9 20:26.9    
77 Smaka, Zach SR Northridge 6:36.4 20:31.7    
78 Hetler, Griffin SR Goshen 6:36.8 20:32.8   6:08.4
79 Keller, Caden SR Penn 6:36.8 20:32.9   5:58.6
80 Liechty, Conrad SR Goshen 6:37.0 20:33.6    
81 Chapman, Dartanion SR Carroll (Fort Wayne) 6:37.3 20:34.4    
82 Flanagan, Brady SR Penn 6:38.0 20:36.5   6:07.3
83 Conarty, David SR Homestead 6:38.1 20:37.0    
84 Thomas, Hayden SR Carroll (Fort Wayne) 6:38.2 20:37.3   5:59.0
85 Adams, Merrick SR Carroll (Fort Wayne) 6:38.3 20:37.6   6:13.3
86 Welling, Daniel SR Goshen 6:38.9 20:39.3    
87 Schreiber, Raleigh SR Homestead 6:39.8 20:42.2   6:21.1
88 Sanchez, Jose SR Goshen 6:40.1 20:43.3    
89 Sixtos, Bryan SR Goshen 6:40.8 20:45.2   6:14.7
90 Lasley, Harrison SR Homestead 6:41.2 20:46.6    
91 Yeater, Erik SR Concord 6:41.4 20:47.3   5:57.3
92 Cedeno, Jose SR Goshen 6:42.1 20:49.3   6:08.3
93 Baumann, Kento SR Goshen 6:42.6 20:50.9   6:30.5
94 Sixtos, Edwin SR Goshen 6:43.0 20:52.1    
95 Deleon, Eli SR Concord 6:43.7 20:54.5    
96 Carmichael, Chris SR Northridge 6:44.6 20:57.0   6:19.0
97 Roberts, Evan SR Carroll (Fort Wayne) 6:44.6 20:57.2    
98 Cortes, Juan SR Concord 6:46.1 21:01.9   6:27.7
99 Schlutz, Nathan SR Homestead 6:46.3 21:02.3    
100 Norrod, Matthew SR Homestead 6:46.5 21:03.2   6:07.8
101 Hershberger, Chad SR Westview 6:46.7 21:03.8    
102 Jozwiak, Dakota SR Mishawaka 6:46.9 21:04.2    
103 Smith, Kelton SR Carroll (Fort Wayne) 6:47.6 21:06.4    
104 Marra, Frankie SR Carroll (Fort Wayne) 6:48.1 21:08.0   6:21.8
105 Htoo, Lay Ler SR Ft. Wayne North Side 6:48.1 21:08.1    
106 Gunsett, Patrick SR Bellmont 6:48.2 21:08.4    
107 Futa, Evan SR Penn 6:48.5 21:09.3   6:10.7
108 Trump, Brock SR Penn 6:48.5 21:09.3    
109 Hernandez, Angel SR Goshen 6:49.1 21:11.1   6:22.3
110 Smith, Dustin SR Penn 6:49.3 21:11.7   6:28.5
111 Bovernuis, Owen SR Penn 6:49.4 21:12.1   6:27.7
112 Riley, Elijah SR Columbus North 6:49.4 21:12.2   6:40.6
113 Metz, Ethan SR Ft. Wayne North Side 6:50.3 21:14.8    
114 Stammen-Walters, Conner SR Homestead 6:51.3 21:18.0    
115 Voor, Matthew SR Penn 6:51.5 21:18.5   6:26.9
116 Zhang, Carson SR Columbus North 6:51.6 21:19.0   6:20.1
117 Jones, Dan SR Carroll (Fort Wayne) 6:52.3 21:21.2   6:16.2
118 Lewis, Quinton SR Carroll (Fort Wayne) 6:52.5 21:21.7   6:44.6
119 Nuttle, Brenden SR Homestead 6:53.3 21:24.3   6:25.1
120 Frantz, Ben SR Bellmont 6:55.2 21:30.0   6:26.8
121 Lirette, Trevor SR Columbus North 6:55.3 21:30.5    
122 Crawford, Kaleb SR Homestead 6:55.5 21:31.1    
123 Troncoso, Christian SR Concord 6:55.6 21:31.4    
124 Embree, Carson SR Columbus North 6:55.8 21:31.9    
125 Meihls, John SR Columbus North 6:58.4 21:40.0   6:27.7
126 Pletcher, Christian SR Mishawaka 6:59.5 21:43.4   6:33.6
127 Conarty, Andrew SR Homestead 6:59.9 21:44.7   6:40.7
128 Tretter, Stacy SR Carroll (Fort Wayne) 6:59.9 21:44.7    
129 Niccum, Isaac SR Westview 7:01.1 21:48.4   6:38.1
130 Obringer, Elijah SR Bellmont 7:01.4 21:49.3   6:45.9
131 Faltynski, Kyle SR Penn 7:01.4 21:49.4   6:29.1
132 Sluys, Dylan SR Columbus North 7:01.7 21:50.4    
133 Venkataraman, Pranav SR Columbus North 7:03.7 21:56.4    
134 Pratt, Nate SR Penn 7:04.0 21:57.3   6:18.5
135 Hunt, Eli SR Bellmont 7:05.5 22:02.1   6:45.7
136 Cockey, Davin SR Mishawaka 7:06.6 22:05.5   6:36.8
137 Bridgwater, Will SR Carroll (Fort Wayne) 7:08.1 22:10.1    
138 Cochran, Kaden SR Carroll (Fort Wayne) 7:08.9 22:12.6   6:18.8
139 Mattocks, Sawyer SR Carroll (Fort Wayne) 7:09.6 22:14.8   6:46.0
140 Eichstadt, Sam SR Northridge 7:10.3 22:17.0    
141 Wright, Alex SR Homestead 7:11.8 22:21.7    
142 Warner, Noah SR Homestead 7:13.7 22:27.6    
143 Szajko, Justin SR Mishawaka 7:13.8 22:27.9   6:50.5
144 Mast, Blake SR Homestead 7:14.5 22:30.0    
145 Sandoval, Jeremy SR Concord 7:15.2 22:32.3    
146 Sanchez, Jose SR Goshen 7:15.6 22:33.4    
147 Sotelo, Jeshua SR Concord 7:16.4 22:35.9   6:43.3
148 Bautista, Alan SR Goshen 7:16.9 22:37.4    
149 Lugar, Devon SR Bellmont 7:17.1 22:38.0   6:46.4
150 Reed, Greysen SR Bellmont 7:17.2 22:38.5    
151 Weston, Alex SR Penn 7:19.3 22:45.1    
152 Halicki, Will SR Penn 7:21.9 22:53.1   6:47.6
153 Trump, Alex SR Penn 7:23.8 22:59.1   6:46.0
154 Minton, Andrew SR Carroll (Fort Wayne) 7:25.5 23:04.4    
155 Salvador, Jessi SR Concord 7:26.4 23:07.1    
156 Garlinger, Conner SR Bellmont 7:26.5 23:07.3   7:21.1
157 Bontrager-Waite, Lukas SR Goshen 7:27.5 23:10.6   7:08.4
158 McFarland, Owen SR Penn 7:34.7 23:32.9    
159 Clock, Maclain SR Columbus North 7:36.8 23:39.4   7:10.1
160 Sloffer, Alexander SR Homestead 7:37.2 23:40.7   7:03.0
161 Chandler, Luke SR Columbus North 7:41.0 23:52.3   7:23.3
162 Lifferth, Alex SR Columbus North 7:42.4 23:56.8   7:24.6
163 Weldy, Nick SR Concord 7:44.0 24:01.8    
164 Bodecker, Brad SR Carroll (Fort Wayne) 7:48.2 24:14.8   7:07.3
165 Schuler, Matthew SR Homestead 7:50.2 24:20.9   5:47.4
166 Delagrange, Tyler SR Carroll (Fort Wayne) 7:50.2 24:21.0    
167 Durrell, Chris SR Penn 7:50.4 24:21.6   7:12.3
168 Molina, Nick SR Goshen 7:57.1 24:42.3    
169 Hunt, Bodi SR Northridge 7:57.6 24:44.0   6:30.1
170 Knox, Will SR Northridge 7:58.9 24:47.9   7:15.3
171 Carmody, Jacob SR Carroll (Fort Wayne) 7:59.9 24:51.0   6:38.1
172 Bultemeier, Chase SR Bellmont 8:13.7 25:34.1   7:07.6
173 Clark, Josh SR Homestead 8:14.1 25:35.4    
174 Siqueria, Rafael SR Mishawaka 8:14.8 25:37.4   7:05.0
175 Knecht, Daniel SR Homestead 8:19.7 25:52.6    
176 Overfield, Zayne SR Carroll (Fort Wayne) 8:41.9 27:01.7   7:25.5
177 Ferguson, Anthony SR Mishawaka 9:03.0 28:07.1    
178 Searer, Jake SR Concord 9:03.4 28:08.6    
179 Schwab, Daniel SR Homestead 9:18.3 28:54.9   9:14.3
  Friesner, Matt SR Northridge DNF   6:56.6
  Aleman, Adan SR Ft. Wayne North Side DNF   6:23.5
Girl's "AAA" Division Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:36:13 19:14 33 2 4 8 9 10 31 32
2 1:39:40 19:56 73 7 12 13 18 23 27 40
3 1:39:39 19:55 80 5 6 14 22 33 34 37
4 1:39:38 19:55 92 1 20 21 24 26 38 39
5 1:42:58 20:35 126 11 16 25 29 45 53 55
6 1:48:05 21:37 195 15 36 42 46 56 68 72
7 1:49:12 21:50 214 19 35 49 52 59 64 65
8 1:50:09 22:01 222 3 48 54 57 60 77 83
9 1:51:14 22:14 238 28 43 44 47 76 78 80
10 1:52:52 22:34 253 17 51 58 61 66 79 81
11 1:53:47 22:45 270 30 41 63 67 69 71 73
12 1:58:52 23:46 331 50 62 70 74 75 82  
Girl's "AAA" Division Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score 1 Mile
1 Strzelecki, Erin SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 5:45.0 17:52.0 1  
2 Duffus, Zoe SR Carroll (Fort Wayne) 6:01.6 18:43.4 2  
3 Dyer, Morgan SR Elkhart Memorial 6:04.7 18:53.1 3 5:44.9
4 Gamble, Mollie SR Oak Hill 6:07.1 19:00.5   5:51.9
5 Minton, Ashlyn SR Carroll (Fort Wayne) 6:08.4 19:04.8 4 5:46.2
6 Dvorak, Julia SR Homestead 6:09.2 19:07.1 5  
7 Faber, Amelia SR Homestead 6:10.3 19:10.7 6 5:48.6
8 Myers, Lily SR Bloomington South 6:14.5 19:23.5 7  
9 Hansen, Brooke SR Carroll (Fort Wayne) 6:14.5 19:23.6 8 5:59.8
10 Clements, Mallory SR Carroll (Fort Wayne) 6:16.1 19:28.5 9  
11 Fruchey, Rayna SR Carroll (Fort Wayne) 6:17.6 19:33.4 10 5:40.8
12 Hile, Haylee SR Northridge 6:19.8 19:40.1 11 5:51.5
13 Callahan, Emma SR Bloomington South 6:19.9 19:40.5 12 5:49.5
14 Beathea, Abby SR Bloomington South 6:21.9 19:46.7 13  
15 Sedlaczek, Angelina SR Homestead 6:26.3 20:00.2 14  
16 Yordy, Sophia SR Goshen 6:28.3 20:06.4 15  
17 Clark, Caitlin SR Northridge 6:30.0 20:11.7 16 6:06.8
18 Walda, Lauren SR Ft. Wayne South Side 6:31.7 20:17.1 17  
19 Tann, Katrina SR Bloomington South 6:32.0 20:18.1 18 6:06.4
20 Beshara, Sarah SR Mishawaka 6:32.1 20:18.4 19 6:06.1
21 Nix, Katie SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:32.3 20:18.9 20 6:11.3
22 Woods, Katie SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:32.5 20:19.5 21 6:00.2
23 Albers, Reagan SR Homestead 6:35.9 20:30.1 22 6:07.0
24 Brummett, Paige SR Bloomington South 6:36.4 20:31.6 23  
25 Morris, Anna SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:36.9 20:33.2 24  
26 Bache, Allison SR Northridge 6:37.0 20:33.5 25  
27 Delaney, Aileen SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:37.4 20:34.9 26  
28 Rauh, Isabelle SR Bloomington South 6:37.6 20:35.3 27 6:06.7
29 Whitney, Hanna SR Huntington North 6:37.6 20:35.5 28 6:08.5
30 Ritchie, Clare SR Northridge 6:37.7 20:35.8 29 6:20.2
31 Cooper, Summer SR Concord 6:37.9 20:36.2 30  
32 Ruch, Madalyn SR Carroll (Fort Wayne) 6:39.5 20:41.3 31 6:07.3
33 Christman, Shelby SR Carroll (Fort Wayne) 6:39.9 20:42.6 32 6:08.7
34 Peckinpaugh, Elise SR Homestead 6:42.8 20:51.5 33 6:19.4
35 Warner, Heidi SR Homestead 6:42.9 20:52.0 34  
36 Williams, Rachel SR Mishawaka 6:43.3 20:53.0 35  
37 Esqueda, Nataly SR Goshen 6:48.1 21:07.9 36 6:17.8
38 Weidler, Claire SR Homestead 6:48.1 21:07.9 37 6:22.4
39 Beeber, Susie SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:50.2 21:14.7 38  
40 Grashoff, Ella SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 6:51.1 21:17.3 39 6:18.9
41 Kiess, Skylar SR Homestead 6:54.0 21:26.4   6:17.7
42 Lobring, Josie SR Bloomington South 6:54.5 21:28.0 40 6:23.5
43 Andersen, Kyra SR Homestead 6:56.5 21:34.1    
44 Kao, Reni SR Bloomington South 6:56.5 21:34.2   6:28.1
45 Claudio, Stephany SR Concord 6:57.2 21:36.3 41 6:24.8
46 Kiess, Gabrielle SR Homestead 6:59.9 21:44.6   6:26.7
47 Gardner, Audrey SR Homestead 7:02.4 21:52.5   6:30.0
48 Stanton, Shayla SR Bloomington South 7:02.7 21:53.4   6:27.9
49 Vogan, Natalee SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:03.1 21:54.7    
50 Cavacini, Maria SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:03.2 21:55.1   6:31.2
51 Koshmider, Sophia SR Goshen 7:03.5 21:55.8 42  
52 Wiley, Addy SR Huntington North 7:03.8 21:56.8 43 6:08.6
53 McDonald, Meg SR Huntington North 7:03.8 21:56.8 44  
54 Metzger, Ann SR Northridge 7:04.0 21:57.4 45  
55 Steele, Nora SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:04.6 21:59.4    
56 Zinkan, Katherine SR Bloomington South 7:04.9 22:00.2   6:28.6
57 LaLonde, Elizabeth SR Carroll (Fort Wayne) 7:05.3 22:01.6   6:36.2
58 Hout, Paige SR Carroll (Fort Wayne) 7:06.0 22:03.6   6:37.4
59 Arroyo, Celeste SR Goshen 7:06.7 22:05.7 46 6:41.6
60 Giles, Marisa SR Bloomington South 7:07.1 22:07.2   6:36.2
61 Guerre, Anna SR Huntington North 7:07.7 22:08.8 47 6:32.7
62 Leimkuhler, Ava SR Carroll (Fort Wayne) 7:08.6 22:11.8   6:37.0
63 Evans, Abby Kate SR Bloomington South 7:09.4 22:14.3    
64 Hunter, Kiera SR Homestead 7:09.5 22:14.4   6:27.6
65 Eash, Morgan SR Elkhart Memorial 7:10.7 22:18.3 48 6:26.6
66 Graham, Abby SR Mishawaka 7:11.6 22:21.2 49  
67 Turner, Paris SR Muncie Central 7:12.3 22:23.3 50 6:41.4
68 Hensler, Madeline SR Ft. Wayne South Side 7:12.8 22:24.9 51  
69 Rodenbeck, Tori SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:13.0 22:25.3    
70 Aselage, Paige SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:13.4 22:26.6   6:17.5
71 Shambaugh, Bailee SR Mishawaka 7:13.5 22:26.9 52 6:48.7
72 Long, Emma SR Northridge 7:13.7 22:27.6 53 7:00.2
73 Scott, Gabby SR Elkhart Memorial 7:17.8 22:40.4 54 6:30.5
74 LeBaron, Keeton SR Northridge 7:18.5 22:42.5 55  
75 Seyer, Emma SR Bloomington South 7:19.1 22:44.5   6:39.1
76 Baylis, Tame SR Northridge 7:19.9 22:46.8    
77 Bestul, Kassidy SR Goshen 7:20.9 22:49.8 56  
78 Schaefer, Payton SR Homestead 7:21.4 22:51.4   6:37.4
79 Miles, Jackie SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:21.5 22:51.7   6:39.6
80 Hilaski, Isabella SR Carroll (Fort Wayne) 7:22.1 22:53.8    
81 Rondot, Annie Rose SR Homestead 7:22.8 22:56.0   6:53.8
82 Terrell, Rachel SR Elkhart Memorial 7:24.0 22:59.6 57  
83 Williams, Merari SR Ft. Wayne South Side 7:25.7 23:05.0 58 6:47.9
84 Johnson, Marie SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:26.9 23:08.7   6:51.2
85 Scott, Natalie SR Mishawaka 7:28.2 23:12.7 59 6:57.5
86 Shepard, Adrianna SR Elkhart Memorial 7:29.9 23:17.8 60 7:14.4
87 Niblack, Katey SR Ft. Wayne South Side 7:30.9 23:21.0 61  
88 Barb, Aubrey SR Carroll (Fort Wayne) 7:31.3 23:22.2    
89 Clemmer, Bella SR Bloomington South 7:32.0 23:24.4    
90 O'Donohue, Jenna SR Muncie Central 7:32.6 23:26.3 62 6:41.1
91 Sunderlin, Gwyn SR Carroll (Fort Wayne) 7:33.3 23:28.6   7:15.0
92 Yoder, Jill SR Carroll (Fort Wayne) 7:33.6 23:29.4    
93 Wheeler, Ruth SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:34.9 23:33.6    
94 Sierra, Leslee SR Concord 7:36.8 23:39.5 63 7:03.2
95 DeVries, Ana SR Mishawaka 7:37.8 23:42.6 64  
96 Long, Camryn SR Mishawaka 7:38.2 23:43.8 65 6:57.5
97 Quinn, Maddie SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:38.3 23:43.9    
98 Lapp, Emma SR Ft. Wayne South Side 7:38.5 23:44.7 66  
99 Szczepanski, Emily SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:39.4 23:47.4   6:41.2
100 Deshaies, Allison SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:39.5 23:47.6    
101 Siela, Rachel SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:40.1 23:49.7   6:50.1
102 McLaughlin, Emily SR Homestead 7:40.8 23:51.7   6:59.7
103 Tilbury, Katelyn SR Homestead 7:40.9 23:52.0   7:31.1
104 Clark, Lauren SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:41.9 23:55.1    
105 Nisen, Lydia SR Concord 7:42.1 23:55.8 67 7:22.1
106 Chupp, Morgan SR Goshen 7:42.7 23:57.6 68 7:07.8
107 Howard, Alona SR Concord 7:43.4 23:59.9 69  
108 Lopez, Delaney SR Northridge 7:43.4 24:00.0   7:11.6
109 Strange, Delaney SR Muncie Central 7:43.5 24:00.1 70 7:17.5
110 Meranda, Elyse SR Concord 7:44.2 24:02.4 71  
111 Rangel, Flor SR Goshen 7:45.7 24:07.0 72  
112 Clark, Catelyn SR Homestead 7:46.5 24:09.6    
113 Simon, Sydney SR Concord 7:48.1 24:14.5 73 6:57.5
114 Gloyd, Tori SR Carroll (Fort Wayne) 7:50.2 24:20.9    
115 Hoefer, Ella SR Northridge 7:51.7 24:25.8   7:26.2
116 Coggeshall, Maya SR Muncie Central 7:52.3 24:27.6 74 7:21.6
117 King, Kaitlyn SR Mishawaka 7:53.6 24:31.5   7:24.7
118 Brown, Courtney SR Carroll (Fort Wayne) 7:54.3 24:33.7    
119 McIntosh, Sayla SR Muncie Central 7:54.6 24:34.7 75  
120 Freeman, Josie SR Homestead 7:55.0 24:36.0    
121 Richison, Naomi SR Huntington North 7:55.1 24:36.1 76 7:14.2
122 Denice, Anna SR Homestead 7:55.5 24:37.4    
123 Landwehr, Cobi SR Carroll (Fort Wayne) 7:55.8 24:38.4   7:18.7
124 Nagy, Laila SR Elkhart Memorial 7:55.9 24:38.6 77 7:28.4
125 Walton Clark, Julieta SR Goshen 7:57.1 24:42.3   7:19.7
126 Weishaupt, Rylee SR Goshen 7:57.2 24:42.8   7:54.4
127 Andrews, Sona SR Carroll (Fort Wayne) 7:57.4 24:43.5   7:47.1
128 Flores, Sarai SR Goshen 7:57.9 24:45.0   7:23.3
129 Hargan, Katherine SR Homestead 7:58.1 24:45.6    
130 Meyer, Kiera SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 7:58.1 24:45.7   7:03.1
131 Cronk, Paige SR Carroll (Fort Wayne) 7:59.3 24:49.3   7:18.9
132 Hockema, Kensi SR Carroll (Fort Wayne) 7:59.9 24:51.1   7:25.0
133 Ratkos, Illyanna SR Homestead 8:00.4 24:52.8    
134 Garcia, Monse SR Northridge 8:01.2 24:55.1   7:23.1
135 Woenker, Alyxandra SR Carroll (Fort Wayne) 8:01.2 24:55.3   7:15.8
136 Johnson, Chloe SR Homestead 8:01.4 24:55.8   7:21.7
137 Huhn, Elise SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:02.2 24:58.2    
138 Zook, Lesley SR Huntington North 8:03.2 25:01.3 78 7:09.0
139 Schrock, Mara SR Goshen 8:03.3 25:01.7   7:44.5
140 Castillo, Yessenia SR Goshen 8:04.9 25:06.6   7:30.7
141 Smaka, Karsyn SR Northridge 8:05.0 25:06.9   7:15.8
142 Hans, Maya SR Homestead 8:06.1 25:10.3    
143 Melendez, Haylie SR Carroll (Fort Wayne) 8:06.7 25:12.4    
144 Odhiambo, Joyce SR Concord 8:07.0 25:13.3   7:49.8
145 Gochtvott-Stine, Fiona SR Ft. Wayne South Side 8:07.5 25:14.9 79 7:22.2
146 De Moya, Solome SR Goshen 8:07.7 25:15.3    
147 Zehr, Mary SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:09.3 25:20.5   7:34.2
148 Moore, Aurelia SR Homestead 8:13.4 25:33.2    
149 Palomino, Hazany SR Goshen 8:13.7 25:33.9   7:31.9
150 Gerig, Madeline SR Carroll (Fort Wayne) 8:14.3 25:35.8   7:38.9
151 Coles, Kendyl SR Huntington North 8:14.5 25:36.6 80 7:22.3
152 Hill, Samoni SR Ft. Wayne South Side 8:16.9 25:43.9 81 7:31.8
153 Rowe, Marrisa SR Mishawaka 8:17.3 25:45.3   7:32.6
154 Tilbury, Anna SR Homestead 8:17.7 25:46.4   7:30.6
155 Zerbel, Grace SR Mishawaka 8:21.6 25:58.5    
156 Bright, McKenzie SR Carroll (Fort Wayne) 8:22.7 26:02.0   7:37.5
157 Alley, Kayla SR Concord 8:25.4 26:10.5   7:21.0
158 Kauffman, Maddy SR Northridge 8:26.0 26:12.4    
159 Camacho, Jubilee SR Ft. Wayne South Side 8:29.3 26:22.5   7:22.9
160 McIntyre, Josie SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:29.7 26:23.9   7:36.3
161 Potter, Alexia SR Goshen 8:30.0 26:24.7   7:53.9
162 Ramirez, Fanny SR Mishawaka 8:31.4 26:29.0    
163 Collins, Chloe SR Goshen 8:31.6 26:29.7   7:51.0
164 Moore, Aneka SR Homestead 8:32.6 26:32.9    
165 Salvador, Destiny SR Concord 8:34.2 26:37.6   7:49.0
166 Aylward, Elisabeth SR Ft. Wayne South Side 8:34.3 26:37.9   7:36.4
167 Kaufman, Elizabeth SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:35.2 26:40.8    
168 Marrufo, Athziry SR Concord 8:37.0 26:46.3    
169 Sordelet, Faith SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:38.7 26:51.6   7:38.1
170 Smith, Sydney SR Muncie Central 8:41.8 27:01.2 82 7:49.9
171 Ritchie, Grace SR Northridge 8:43.6 27:06.8    
172 Demeter, Riley SR Northridge 8:43.6 27:06.9   8:02.5
173 Perez, Sirene SR Elkhart Memorial 8:47.4 27:18.6 83  
174 Court, Kennedy SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 8:48.4 27:22.0   8:00.8
175 Kiner-Sprow, Carrolyn SR Elkhart Memorial 8:51.5 27:31.4   7:57.3
176 Moussa, Marissa SR Concord 8:57.3 27:49.4    
177 Smith, Jocelyn SR Concord 8:58.5 27:53.3    
178 Meyer, Rylie SR Concord 8:59.4 27:56.0    
179 Cannon, Alexa SR Mishawaka 9:00.4 27:59.1   8:00.9
180 Horton, Etta SR Carroll (Fort Wayne) 9:01.0 28:01.0    
181 Stewart, Taya SR Goshen 9:05.0 28:13.3   8:21.6
182 Winters, Delaney SR Carroll (Fort Wayne) 9:05.0 28:13.3    
183 Gregg, Kailey SR Elkhart Memorial 9:10.5 28:30.6    
184 Scardina, Katie SR Homestead 9:12.6 28:37.0   8:20.5
185 Hildebrand, Anna SR Carroll (Fort Wayne) 9:14.7 28:43.5   8:31.7
186 McGhee, Savanna SR Ft. Wayne South Side 9:39.1 29:59.3    
  Rashevich, Kate SR Ft. Wayne Bishop Dwenger DNF   8:51.0
  Lopez, Naomi SR Concord DNF   9:00.0
  Elliott, Lauren SR Elkhart Memorial DNF   7:59.6