Mayflower League XC Championship Date: 10-28-17   Venue: Wrentham Developmental Center - Wrentham, MA
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Bain, Chance JR West Bridgewater 6:38.1 12:22.3  
2 Gormley, Brett SR West Bridgewater 6:47.1 12:38.9  
3 Roberts, Jefferson SR West Bridgewater 6:50.7 12:45.7  
4 Goodwin, Ryan SO West Bridgewater 6:54.2 12:52.2  
5 Caceres, Gus SR West Bridgewater 6:55.7 12:55.0  
6 Moreau, Matthew SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 6:57.3 12:58.0  
7 Smith, CJ JR West Bridgewater 6:58.2 12:59.6  
8 Leighton, Bryce FR West Bridgewater 7:08.6 13:19.2  
9 Polen, Josh SR West Bridgewater 7:15.0 13:31.0  
10 Waterman, Baily SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:21.0 13:42.3  
11 Driscoll, Ben SR South Shore Vocational 7:21.8 13:43.7  
12 Goetz, Grant JR Southeastern Reg. Voc/Tech 7:28.1 13:55.4  
13 McGrath, Caitlin SR West Bridgewater 7:29.0 13:57.1  
14 DiCenso, Alex SR South Shore Vocational 7:30.3 13:59.5  
15 Fisher, Max JR South Shore Vocational 7:30.5 13:59.9  
16 Cote, Tyler SO West Bridgewater 7:31.4 14:01.6  
17 Kaprelian, Evan FR West Bridgewater 7:32.4 14:03.5  
18 Spooner, Nicholas JR Southeastern Reg. Voc/Tech 7:37.0 14:12.1  
19 Seestad, Charles JR Tri-County RVT 7:37.9 14:13.6  
20 Tommy, Trabulsie JR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:38.4 14:14.6  
21 Trishan, Alexander SR Tri-County RVT 7:41.2 14:19.9  
22 Cote, Isaac SR West Bridgewater 7:42.1 14:21.5  
23 Wright, Matt SR West Bridgewater 7:44.8 14:26.6  
24 Ames, Zachary SO West Bridgewater 7:45.7 14:28.2  
25 Connors, Riley SR Tri-County RVT 7:48.7 14:33.8  
26 Narducci, John SR Tri-County RVT 7:52.6 14:41.1  
27 Souza, Jacob JR Tri-County RVT 7:54.1 14:43.9  
28 Radlinski, Emma SR West Bridgewater 7:54.5 14:44.7  
29 Bain, Caleigh SR West Bridgewater 7:58.0 14:51.3  
30 Schwab, Colin SR Tri-County RVT 7:58.2 14:51.5  
31 Whittemore, Jessica SO West Bridgewater 7:58.6 14:52.3  
32 Mrsok, Nolan SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 8:00.5 14:55.9  
33 Azadnia, Matthew SR Diman Regional Voc/Tech 8:05.0 15:04.2  
34 Yee, Dylan FR West Bridgewater 8:09.1 15:11.9  
35 Sousa, Anthony FR West Bridgewater 8:12.3 15:17.9  
36 Spooner, Emma SR West Bridgewater 8:12.8 15:18.7  
37 Schiavone, Joseph SR Norfolk County Agricultur 8:14.1 15:21.2  
38 Gallivan, Brendan FR West Bridgewater 8:16.5 15:25.8  
39 Tousignant, Alexander JR Bristol County Agricultural 8:18.4 15:29.2  
40 Campbell, Maura SR West Bridgewater 8:19.7 15:31.7  
41 Milne, Ella JR West Bridgewater 8:22.5 15:36.8  
42 Guadaloupe, Cam SR Diman Regional Voc/Tech 8:27.9 15:46.9  
43 Matteson, Devin SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 8:28.0 15:47.0  
44 Guerrouxo, Dylan SR Diman Regional Voc/Tech 8:28.5 15:48.1  
45 Gear, Alex SR South Shore Vocational 8:29.9 15:50.7  
46 Cafua, Jeremy SR Upper Cape Cod RVT 8:30.1 15:51.0  
47 Maider, Haley SR West Bridgewater 8:30.2 15:51.2  
48 Albertini, Evan SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 8:30.9 15:52.5  
49 Brazil, Jason SR Upper Cape Cod RVT 8:33.0 15:56.5  
50 Manning, Benjamin JR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 8:41.0 16:11.4  
51 Rotundo, Joey SR Upper Cape Cod RVT 8:41.2 16:11.8  
52 Ochenduszko, Evan JR South Shore Vocational 8:42.0 16:13.3  
53 Mello, Nicholas SR Bishop Connolly 8:43.3 16:15.7  
54 Lui, Jack SR Bishop Connolly 8:43.5 16:15.9  
55 Boujoukos, Mary SR West Bridgewater 8:43.9 16:16.9  
56 Boardman, Andrew SR Diman Regional Voc/Tech 8:45.4 16:19.5  
57 Perkins, Elizabeth SR West Bridgewater 8:45.9 16:20.5  
58 White, Leo JR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 8:48.0 16:24.3  
59 Leoncavallo, PJ JR South Shore Vocational 8:48.4 16:25.1  
60 Perrault, Cole SR West Bridgewater 8:48.5 16:25.3  
61 Souza, Jared JR Bristol County Agricultural 8:52.3 16:32.4  
62 Matatall, Tanner JR Norfolk County Agricultur 8:55.7 16:38.8  
63 McNulty, Jane SR West Bridgewater 8:57.8 16:42.7  
64 Wong, Ben SR Bishop Connolly 9:07.8 17:01.3  
65 Morrison, Kenny SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 9:09.2 17:03.9  
66 Cashman, Elizabeth JR West Bridgewater 9:10.1 17:05.6  
67 Nieves, Chritian SR Southeastern Reg. Voc/Tech 9:12.2 17:09.5  
68 Russo, Graham SO West Bridgewater 9:14.8 17:14.3  
69 Almond, Erik JR Southeastern Reg. Voc/Tech 9:18.1 17:20.6  
70 Ryan, Aiden JR Old Colony RVT 9:23.3 17:30.2  
71 Reid, Jack SR South Shore Vocational 9:45.0 18:10.8  
72 Swinamer, Holly JR Tri-County RVT 9:50.7 18:21.3  
73 Ostergren, Alexandra SR Tri-County RVT 9:56.5 18:32.2  
74 Prescott, Dylan JR Bristol County Agricultural 9:57.9 18:34.8  
75 Hunt, Connor JR Bishop Connolly 10:03.3 18:44.9  
76 Riley, Erin SR South Shore Vocational 10:10.6 18:58.3  
77 Bryant, Aiden SR Southeastern Reg. Voc/Tech 10:20.7 19:17.2  
78 Madison, Gravel JR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 10:21.0 19:17.9  
79 Barratt, Ashley SR Tri-County RVT 10:31.4 19:37.1  
80 Dion, Katherine SR Tri-County RVT 10:36.8 19:47.2  
81 Leonard, Caroline SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 11:14.8 20:58.2  
82 Ebbesen, Jacob SR Diman Regional Voc/Tech 11:41.5 21:47.8